Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

19 czerwca 2015 r.
21:15

AWACS, F-16, Su-22 w Dęblinie. Program sobotnich pokazów lotnictwa

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 21 A A
Poza maszynami bojowymi zaprezentuje się Zespół Akrobacyjny "Biało-Czerwone Iskry" i Grupa Akrobacyjna "Żelazny" Fot. Jacek Szydłowski / Archiwum
Poza maszynami bojowymi zaprezentuje się Zespół Akrobacyjny "Biało-Czerwone Iskry" i Grupa Akrobacyjna "Żelazny" Fot. Jacek Szydłowski / Archiwum

W sobotę Dęblin będzie stolicą polskiego lotnictwa. Nad wojskowym lotniskiem zagrzmią potężnymi silnikami bojowe F-16, Su-22 i migi 29. Nad głowami przelecą także zabytkowe RWD -5 czy Boeing Stearman. Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Dęblin 2015 to główny punktu obchodów 90. rocznicy powstania „Szkoły Orląt”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podpułkownik Jarosław Wojtyś niechętnie zdradza niespodzianki Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Dęblin 2015. - Na pewno będzie bardzo ciekawie. Jedną z atrakcji będzie przelot samolotów bojowych na niskiej wysokości i odejście na dopalaczu. Jestem pewny, że w promieniu pół kilometra zawyją wszystkie autoalarmy - mówi ppłk. Jarosław Wojtyś, rzecznik prasowy "Szkoły Orląt".

Moc atrakcji

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Dęblin 2015 to ukoronowaniem obchodów 90-lecia szkoły. Organizatorzy spodziewają się sporej rzeszy fanów lotnictwa. - Poza maszynami bojowymi zaprezentuje się Zespół Akrobacyjny "Biało-Czerwone Iskry" i Grupa Akrobacyjna "Żelazny". Pojawi się także spora grupa śmigłowców oraz szereg cywilnych statków powietrznych - wymienia ppłk. Jarosław Wojtyś.

Na płycie lotniska będzie stać potężny AWACS, czyli sytem dalekosiężnego dozoru radiolokacyjnego zainstalowany na Boeingu E-3 Sentry. Nie zabraknie też samolotów historycznych. Nad głowami widzów przelecą min. RWD-5 czy dwupłatowiec Boeing Stearman. Być może na dziedzińcu przed rektoratem szkoły będzie jeszcze stać replika polskiego myśliwca P-11c. Warto tu dodać, że dzień wcześniej wmurowano kamień węgielny pod pomnik, który stanie na dziedzińcu przed rektoratem replika P-11c w skali 1:1.

Poza pokazami dynamicznymi, na płycie lotniska będzie stać min. M-346 master, nowy samolot szkolny dla polskiej armii produkowany przez Alenia Aeromacchi. Już niedługo będzie podstawowym samolotem do szkolenia polskich pilotów wojskowych w Dęblinie. Zastąpi wciąż piękne, choć już leciwe samoloty TS-11 Iskra.

Zaczęło w Grudziądzu

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych to jedna z najstarszych uczelni lotniczych świata. Jej historia zaczęła się w 1925 roku. W Grudziądzu powołano Oficerską Szkołę Lotnictwa. Dwa lata później uczelnia została przeniesiona do Dęblina.

W XX-leciu międzywojennym mury szkoły opuścili tak wybitni piloci jak Franciszek Żwirko i Jerzy Bajan. Wielkie umiejętności i niebywałą odwagę podczas XX Wojny Światowej pokazali Stanisław Skalski, Eugeniusz Horbaczewski, Jan Zumbach, Władysław Gnyś, Tadeusz Andersz i wielu, wielu innych.

Uczelnia reaktywowała działalność wiosną 1945 roku, jako Wojskowa Szkoła Pilotów. 1 stycznia 1968 roku Oficerska Szkoła Lotnicza otrzymała tytuł wyższej uczelni.

1 października 1994 roku została przekształcona w Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych. Obecnie jest uczelnią wojskową i publiczną uczelnią zawodową. Prowadzi studia I i II stopnia na 4 kierunkach: lotnictwo i kosmonautyka, nawigacja, bezpieczeństwo narodowe, logistyka. Kształci pilotów, nawigatorów, mechaników, pracowników służb ruchu lotniczego. Łącznie studiuje tu prawie 1,9 tysiąca osób, w tym podchorążowie na kierunkach wojskowych i osoby cywilne.

Będąc w Dęblinie nie wolno pominąć żelaznego punktu: wizyty w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Tam historii szkoły oraz polskiego lotnictwa wojskowego można niemal dotknąć.

Jak sobota, to pokazy

A teraz kilka informacji praktycznych. Bilety są w cenie 10 (ulgowe) i 20 zł (zwykłe). Ulgowe może kupić młodzież do 17 roku życia. Przy zakupie biletu trzeba pokazać ważną legitymację. Te bilety przysługują także emerytom i rencistom (zakup biletu również tylko z ważną legitymacją).

Wstęp bezpłatny przysługuje dzieciom do lat 6, kombatantom wojennym (z legitymacją), umundurowanym żołnierzom służby czynnej i poszkodowanym weteranom zagranicznych misji WP (po okazaniu legitymacji), osobom z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności i ich opiekunom (dawna I grupa inwalidzka) – po okazaniu legitymacji.

Osoby, którzy wybiorą się do Dęblina samochodem, powinny przewidzieć możliwość wystąpienia niewielkich utrudnień w ruchu w okolicach miasta. Trzeba nieco wcześniej wyjechać. W Dęblinie w pobliżu tras wyjazdowych zorganizowane zostaną parkingi, na których należy zostawić pojazd. Między parkingami a lotniskiem będą kursowały specjalne autobusy. Kierowcy muszą położyć za przednią szybą białą kartkę papieru formatu A4. Pozwoli to na sprawną koordynację ruchu w mieście, a także ułatwi parkowanie.

Te samoloty zobaczymy w powietrzu

Wojskowe statki powietrzne: Su-22, Mig-29, F-16, C-295M, Mi-17, W-3, TS-11, PZL-130, SW-4, M-28, Mi-24, W-3

Cywilne statki powietrzne: Boeing Stearman, Jak-18, RWD-5, CH-7 (śmigłowiec), Husky, wiatrakowiec Xenon, AT-3, Piper J-3, Tiger Moth, Piper Cub, XA – 41, Seneca, motoparalotnie

Te samoloty zobaczymy na Płycie Lotniska:

Wojskowe statki powietrzne: Su-22, Mig-29, F-16, C-295M, Mi-17, W-3, TS-11, PZL-130, SW-4, M-28, Mi-24, W-3, Embraer ERJ-135 (Belgia), E-3 SENTRY AWACS, M-346 (Włochy)
Cywilne statki powietrzne: TS-8 BIES, Pipper PA-38, TS-11 Iskra

PLAN POKAZÓW


10-10.10: paramotolotnie
10.11-10.17: Xenon
10.18-10.23: CH-7
10.24-10.29: Jak-18
10.39-10.45: M-20, Seneca
10.46-10.51: G2
10.58-11.04: Piper Cub
11.05-11.10: Tiger Moth
11.10-11.19: XA-41
11.20-11.25: Husky
11.26-11.31: Boeing Stearman
11.32-11.37: AT-3
11.38-11.43: RWD-5
12-13.10: przeloty
13.10-13.25: Mi-24
13.25-13.40: M-346
13.40-13.55: Mig-29
13.55-14.20: TS-11 Zespół Akrobatyczny "Biało-Czerwone Iskry"
14.20-14.30: PZL-130 TC-II GC
14.30-14.45: XA-41
15.00-15.20: Grupy Akrobatycznej "ŻELAZNY", dwa Zliny 50LS, Extra 300LC, szybowiec FOX
15.20-15.40: pokaz ratownictwa lotniczego na śmigłowcu W-3
15.40-16: SW-4
16-16.25: dwa samoloty Su-22
16.25-16.55: pokaz w wykonaniu 6 samolotów PZL-130 Z.A. "Orlik"
16.55-17.15: pokaz w wykonaniu trzech W-3
17.15-17.24: pokaz płatowca
17.24-17.51: pokaz wielowirnikowców
17.51-18: UAV FlyEye

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 21:37
0
pajace czy byliście dokońca i dziś bo były wszystkie i mi się podobało było mało zorganizowane były napoje piwo i jedzenje a parking mieli wam wyczarować są parlingi ale było dużo osub i mieli zrobić specjalnie dobudować parking w 1 sekunde ja już nie koncze co mam pisać nie mam złów bo starają się ludzie i co macie ich w dupie za przeproszeniem starali się jak mogli
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 16:07
0
BRAK ORGANIZACJI i rzetelnej informacji o parkingach, na skrzyżowaniu dwa policyjne radiowozy na świetlnych sygnałach- pytam gdzie parking i jak daleko? Odpowiedż: Panie my nie stąd, my z Lublina. Gdzie autobusy dowożące widzów na płytę lotniska??? Nagłośnienie makabryczne, organizatorzy pewnie głusi Organizatorzy powinni udać się na przeszkolenie do Radomia na Air Show. Radom, Góraszka- SUPER!!! Dęblinem jestem zawiedziony i zgorszony. Żal i złość za 20 zł. Jadłem najdroższy szaszłyk z garkuchni za 30 zł.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 12:04
0
Wszyscy którzy przyjechali mają pełne prawo czuć się zniesmaczeni pokazami
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 21:08
0
Oszukali nas nie było wszystkich samolotów. Nie ładnie organizatorzy ???????
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 20:25
0
Te samoloty zobaczymy w powietrzu Wojskowe statki powietrzne: Su-22, Mig-29, F-16, C-295M, Mi-17, W-3, TS-11, PZL-130, SW-4, M-28, Mi-24, W-3 Cywilne statki powietrzne: Boeing Stearman, Jak-18, RWD-5, CH-7 (śmigłowiec), Husky, wiatrakowiec Xenon, AT-3, Piper J-3, Tiger Moth, Piper Cub, XA – 41, Seneca, motoparalotnie Te samoloty zobaczymy na Płycie Lotniska: Wojskowe statki powietrzne: Su-22, Mig-29, F-16, C-295M, Mi-17, W-3, TS-11, PZL-130, SW-4, M-28, Mi-24, W-3, Embraer ERJ-135 (Belgia), E-3 SENTRY AWACS, M-346 (Włochy) Cywilne statki powietrzne: TS-8 BIES, Pipper PA-38, TS-11 Iskra PLAN POKAZÓW 10-10.10: paramotolotnie 10.11-10.17: Xenon 10.18-10.23: CH-7 10.24-10.29: Jak-18 10.39-10.45: M-20, Seneca 10.46-10.51: G2 10.58-11.04: Piper Cub 11.05-11.10: Tiger Moth 11.10-11.19: XA-41 11.20-11.25: Husky 11.26-11.31: Boeing Stearman 11.32-11.37: AT-3 11.38-11.43: RWD-5 12-13.10: przeloty 13.10-13.25: Mi-24 13.25-13.40: M-346 13.40-13.55: Mig-29 13.55-14.20: TS-11 Zespół Akrobatyczny "Biało-Czerwone Iskry" 14.20-14.30: PZL-130 TC-II GC 14.30-14.45: XA-41 15.00-15.20: Grupy Akrobatycznej "ŻELAZNY", dwa Zliny 50LS, Extra 300LC, szybowiec FOX 15.20-15.40: pokaz ratownictwa lotniczego na śmigłowcu W-3 15.40-16: SW-4 16-16.25: dwa samoloty Su-22 16.25-16.55: pokaz w wykonaniu 6 samolotów PZL-130 Z.A. "Orlik" 16.55-17.15: pokaz w wykonaniu trzech W-3 17.15-17.24: pokaz płatowca 17.24-17.51: pokaz wielowirnikowców 17.51-18: UAV FlyEye Pozdrawiam
Te samoloty zobaczymy w powietrzu Wojskowe statki powietrzne: Su-22, Mig-29, F-16, C-295M, Mi-17, W-3, TS-11, PZL-130, SW-4, M-28, Mi-24, W-3 Cywilne statki powietrzne: Boeing Stearman, Jak-18, RWD-5, CH-7 (śmigłowiec), Husky, wiatrakowiec Xenon, AT-3, Piper J-3, Tiger Moth, Piper Cub, XA – 41, Seneca, motoparalotnie Te samoloty zobaczymy na Płycie Lotniska: Wojskowe statki powietrzne: Su-22, Mig-29, F-16, C-295M, Mi-17, W-3, TS-11, PZL-130, SW-4, M-28, Mi-24, W-3, Embraer ERJ-135 (Belgia), E-3 SENTRY AWACS, M-346 (Włochy) Cywilne statki... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 20:21
0
niestety,plan pokazów diabli wzieli!!!!!bardzo nieładnie
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 20:04
0
Chyba nie do końca zainteresowani zapoznali się z programem obchodów 90-tej rocznicy Szkoły Orląt ,pokazy to tylko część tego co można było zobaczyć i posłuchać ....taka mała dygresja na temat czytania ze zrozumieniem....
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 17:10
0

za to potem popijawa w stężycy dla prominentów - udało się nie rozleklamować zeby nie było klopotu

Avatar
ted / 20 czerwca 2015 o 16:30
0

bidne to nasze lotnictwo!!!!!

Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 12:31
0
Szkoda paliwa ale my podatnicy im za sponsorujemy zabawe
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 21:37
0
pajace czy byliście dokońca i dziś bo były wszystkie i mi się podobało było mało zorganizowane były napoje piwo i jedzenje a parking mieli wam wyczarować są parlingi ale było dużo osub i mieli zrobić specjalnie dobudować parking w 1 sekunde ja już nie koncze co mam pisać nie mam złów bo starają się ludzie i co macie ich w dupie za przeproszeniem starali się jak mogli
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 16:07
0
BRAK ORGANIZACJI i rzetelnej informacji o parkingach, na skrzyżowaniu dwa policyjne radiowozy na świetlnych sygnałach- pytam gdzie parking i jak daleko? Odpowiedż: Panie my nie stąd, my z Lublina. Gdzie autobusy dowożące widzów na płytę lotniska??? Nagłośnienie makabryczne, organizatorzy pewnie głusi Organizatorzy powinni udać się na przeszkolenie do Radomia na Air Show. Radom, Góraszka- SUPER!!! Dęblinem jestem zawiedziony i zgorszony. Żal i złość za 20 zł. Jadłem najdroższy szaszłyk z garkuchni za 30 zł.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2015 o 12:04
0
Wszyscy którzy przyjechali mają pełne prawo czuć się zniesmaczeni pokazami
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 21:08
0
Oszukali nas nie było wszystkich samolotów. Nie ładnie organizatorzy ???????
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 20:25
0
Te samoloty zobaczymy w powietrzu Wojskowe statki powietrzne: Su-22, Mig-29, F-16, C-295M, Mi-17, W-3, TS-11, PZL-130, SW-4, M-28, Mi-24, W-3 Cywilne statki powietrzne: Boeing Stearman, Jak-18, RWD-5, CH-7 (śmigłowiec), Husky, wiatrakowiec Xenon, AT-3, Piper J-3, Tiger Moth, Piper Cub, XA – 41, Seneca, motoparalotnie Te samoloty zobaczymy na Płycie Lotniska: Wojskowe statki powietrzne: Su-22, Mig-29, F-16, C-295M, Mi-17, W-3, TS-11, PZL-130, SW-4, M-28, Mi-24, W-3, Embraer ERJ-135 (Belgia), E-3 SENTRY AWACS, M-346 (Włochy) Cywilne statki powietrzne: TS-8 BIES, Pipper PA-38, TS-11 Iskra PLAN POKAZÓW 10-10.10: paramotolotnie 10.11-10.17: Xenon 10.18-10.23: CH-7 10.24-10.29: Jak-18 10.39-10.45: M-20, Seneca 10.46-10.51: G2 10.58-11.04: Piper Cub 11.05-11.10: Tiger Moth 11.10-11.19: XA-41 11.20-11.25: Husky 11.26-11.31: Boeing Stearman 11.32-11.37: AT-3 11.38-11.43: RWD-5 12-13.10: przeloty 13.10-13.25: Mi-24 13.25-13.40: M-346 13.40-13.55: Mig-29 13.55-14.20: TS-11 Zespół Akrobatyczny "Biało-Czerwone Iskry" 14.20-14.30: PZL-130 TC-II GC 14.30-14.45: XA-41 15.00-15.20: Grupy Akrobatycznej "ŻELAZNY", dwa Zliny 50LS, Extra 300LC, szybowiec FOX 15.20-15.40: pokaz ratownictwa lotniczego na śmigłowcu W-3 15.40-16: SW-4 16-16.25: dwa samoloty Su-22 16.25-16.55: pokaz w wykonaniu 6 samolotów PZL-130 Z.A. "Orlik" 16.55-17.15: pokaz w wykonaniu trzech W-3 17.15-17.24: pokaz płatowca 17.24-17.51: pokaz wielowirnikowców 17.51-18: UAV FlyEye Pozdrawiam
Te samoloty zobaczymy w powietrzu Wojskowe statki powietrzne: Su-22, Mig-29, F-16, C-295M, Mi-17, W-3, TS-11, PZL-130, SW-4, M-28, Mi-24, W-3 Cywilne statki powietrzne: Boeing Stearman, Jak-18, RWD-5, CH-7 (śmigłowiec), Husky, wiatrakowiec Xenon, AT-3, Piper J-3, Tiger Moth, Piper Cub, XA – 41, Seneca, motoparalotnie Te samoloty zobaczymy na Płycie Lotniska: Wojskowe statki powietrzne: Su-22, Mig-29, F-16, C-295M, Mi-17, W-3, TS-11, PZL-130, SW-4, M-28, Mi-24, W-3, Embraer ERJ-135 (Belgia), E-3 SENTRY AWACS, M-346 (Włochy) Cywilne statki... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 20:21
0
niestety,plan pokazów diabli wzieli!!!!!bardzo nieładnie
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 20:04
0
Chyba nie do końca zainteresowani zapoznali się z programem obchodów 90-tej rocznicy Szkoły Orląt ,pokazy to tylko część tego co można było zobaczyć i posłuchać ....taka mała dygresja na temat czytania ze zrozumieniem....
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 17:10
0

za to potem popijawa w stężycy dla prominentów - udało się nie rozleklamować zeby nie było klopotu

Avatar
ted / 20 czerwca 2015 o 16:30
0

bidne to nasze lotnictwo!!!!!

Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 12:31
0
Szkoda paliwa ale my podatnicy im za sponsorujemy zabawe
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 0

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 62 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 8 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 3

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 36 16

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 32 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!