Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

23 stycznia 2009 r.
16:26
Edytuj ten wpis

Dwie godziny w "sreberku" (wideo)

0 22 A A

Jedni mają za sobą już niejedno spotkanie oko w oko. Inni znają je z opowieści. To także nieustający temat-rzeka wśród użytkowników CB radia - srebrne ople vectra.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Al. Unii Lubelskiej, 109 km/h, 200 zł

Za kierownicą mł. asp. Artur Kubiś (za niecały miesiąc idzie na zasłużoną emeryturę). Obok sierż. Ernest Kozłowski; w mundurze dopiero od trzech lat. Ja sadowię się z tyłu.

Do środka wchodzi jeszcze tylko statyw z kamerą. Torba i kurtka lądują w bagażniku. Na tylnej kanapie musi być jeszcze miejsce dla złapanego kierowcy - każdy może wsiąść i na 7-calowym monitorze obejrzeć za co dostaje mandat. Jak się okaże, wielu chętnie z tego prawa korzysta.

Jedziemy z stronę Świdnika. Już na al. Unii Lubelskiej policjanci włączają syrenę, a cały samochód rozświetla się na niebiesko. Nawet nie zdążyłam włączyć kamery. Kierowca z furgonetki renault zrezygnowany podchodzi do radiowozu.

- Panie kolego, 109 pan jechał, a tu jest ograniczenie do 70. Gdzie taki pośpiech?
- Do pracy. W szpitalu pracuję.
- Chce pan obejrzeć nagranie?
- Nie, dziękuję.

Al. Witosa, 105 km/h, 200 zł

Biały WV polo na lubelskich numerach to nasz kolejny "klient”. Około 40-letni mężczyzna w skórzanej kurtce ("drobny handelek warzywkami na Elizówce”) wygląda na całkiem zadowolonego.

- Chce pan zobaczyć nagranie?
- Jeśli to nie będzie kłopot dla państwa… - z uśmiechem ładuje się do środka. Tutaj dobry humor też go nie opuszcza. - Będę grzeczny: przyznaję się do winy. Stworzyłem potencjalne zagrożenie. Jestem świadom wszystkiego.

- Do narzeczonej się pan spieszył? - zagaduje asp. Kubiś
- Powiem szczerze, że nawet nie. Nawet nie mam tłumaczenia, bo jestem kierowcą wieloletnim i wiem, o co chodzi. Przykro mi bardzo.

Policjant przewija nagranie: - 105 pan pojechał.
- Mówi się cóż. Prosiłbym o łagodny wymiar kary. A rok temu miałem kontrolę, holender...

- Mandat karny jest od 200 do 300 złotych. Ja panu 200 proponuję, chyba że pan się upiera na 300.
Pan się nie upiera. Plus 6 punktów karnych.

Trasa Świdnik-Lublin upomnienie

Na dźwięk policyjnej syreny opel na chełmskich numerach natychmiast zjeżdża na pobocze. Starszy człowiek za kierownicą jeszcze nie wie, za co został zatrzymany. Zaskoczony podchodzi do radiowozu.

- Proszę, niech pan sobie wsiądzie do nas. Pan zobaczy wykroczenie, jakie pan popełnił - Kubiś puszcza wideo, wskazuje palcem samochody na filmie. - Jeden kierowca musi pana wyprzedzać z prawej strony. Drugi robi to samo. Pan cały czas jedzie lewym pasem.

- Bo trzeba mi skręcać tutaj w lewo - tłumaczy się kierowca.
- To od Piask trzeba jechać lewym pasem? Proszę pana, to jedno z poważniejszych wykroczeń - tłumaczy policjant.
- Ja wiem, czy to takie poważne?

Kończy się na pouczeniu. Kierowca może wrócić do czekającej w samochodzie żony.

Co drugi to chory

Jedni proszą, inni biorą na litość.
- A kobiety to już naprawdę - śmieje się asp. Kubiś, ale nic więcej powiedzieć nie chce.
- Zazwyczaj to chore dziecko wiezie do lekarza - dodaje sierż. Kozłowski - Są dni, że co drugi to chory i do szpitala jedzie.

W półtorej godziny zatrzymujemy czterech kierowców. Trzech dostaje mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości: 200 zł. Dyżur policjanta z drogówki trwa osiem godzin. Ile zdąży wlepić mandatów?
- Tutaj nie ma żadnej zasady. Będzie dzień, że jeden za drugim będzie szybko jechał. A innego nie będzie nic - mówi asp. Kubiś

- Jak są korki, to nie ma wykroczeń - podsumowuje jego partner.
Pytam o CB radio. To w końcu jedyna broń jaką mają kierowcy przeciwko policyjnym vectrom. Każdy, kto jeździ z długą anteną na dachu, zna "sreberka” jak nie z autopsji, to z ostrzeżeń innych użytkowników szos. To temat nr 1 zwłaszcza na trasach wylotowych z miast.

Kozłowski śmieje się:
Teraz kierowcy lepiej wiedzą gdzie jesteśmy niż my sami.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gosc~ / 6 listopada 2009 o 23:41
0
Speed napisał:
Cóż, taka ich praca... Z lubelską Vectrą nigdy bliżej się nie zetknąłem, za to garwolińskie ciemne kombi miałem "przyjemnośc" holowac za sobą już kilka razy... Zestaw President i trochę rozwagi nie pozwoliły szanownym Panom na podniesienie statystyk... Metoda działania jednak co namniej dyskusyjna... Przykład z początku roku: około 80-go kilometra, przemieszczam się w sobotni wieczór pustą trasą od Garwolina w stronę Ryk. Z parkingu przy barze wyjeżdża Vectra, prewencyjnie hamuję, za jednym ze wzniesień Panowie mnie doganiają. Czujne oko i moja prędkośc przepisowe 90 km/h. Zaczyna się zabawa. Vectra jedzie mniej niż 10 m za mną, czyli zachowując niezbyt bezpieczną odległośc, w lusterkach oślepiają mnie ich światła. Moje wrażenie: Panowie wręcz prowokują bym przyspieszył zdenerwowany siedzącym na tylnym zderzaku ich samochodem. Nie daję się sprowokowac i jadę z przepisową prędkością. Dojeżdżamy do szkoły, fotoradaru, obszar zabudowany, mam niecałe 50 km/h. Vectra nadal na moim tylnym zderzaku. Wyjeżdżamy z obszaru zabudowanego, przyspieszam do ok. 80 km/h, Vectra wyprzedza mnie i... zwalnia do ok 50-60 km/h poza obszarem zabudowanym. Panowie jadą przy osi jezdni, wolną jazdą prowokują bym ich wyprzedził zupełnie przypadkowo w miejscu, gdzie jest podwójna linia ciągła... Nie wyprzedzam, robię to dopiero gdy linia jest przerywana. Panowie jadą za mną jeszcze kawałek i odpuszczają. Zawracają i zaczynają polowac w drugą stronę. Coż, Panowie policjanci. Kierowcom szarżującym i zachowującym się niebezpiecznie na drodze poskromienie emocji się należy, ale trudno oprzec się wrażeniu że Wasz styl jazdy podczas służby z wideorejestratorem ewidentnie ma na celu sprowokowanie wykroczen... Pozdrawiam...

Znam to doskonale, zwykle po podpuszczaniu lokują się obok szkoły w Trojanowie.
Dobrze, że mam CB

Znam to doskonale, zwykle po podpuszczaniu lokują się obok szkoły w Trojanowie.
Dobrze, że mam CB rozwiń
Avatar
Pytający / 5 listopada 2009 o 21:24
0
Policjant poucza kierowcę, że zachował się nieprawidłowo ponieważ zmusił innych uczestników ruchu drogowego do wyprzedzania go z prawej strony na Piaseckiej czym złamali oni prawo. Policjant stwierdza, że poza obszarem zabudowanym można wyprzedzać z prawej gdy są wyznaczone co najmniej 3 pasy ruchu w jednym kierunku. Zgadza się, ale Pan Policjant zapomniał, że dotyczy to jezdni dwukierunkowej, a to była jezdnia jednokierunkowa, gdzie przepisy nic nie mówią o ilości pasów ruchu,a tylko o ich wyznaczeniu. Kierowcy wyprzedzający nie złamali prawa!!!!!!!! Art. 24 ust. 10 pkt 1 Prawo o ruchu drogowym.
Policjant poucza kierowcę, że zachował się nieprawidłowo ponieważ zmusił innych uczestników ruchu drogowego do wyprzedzania go z prawej strony na Piaseckiej czym złamali oni prawo. Policjant stwierdza, że poza obszarem zabudowanym można wyprzedzać z prawej gdy są wyznaczone co najmniej 3 pasy ruchu w jednym kierunku. Zgadza się, ale Pan Policjant zapomniał, że dotyczy to jezdni dwukierunkowej, a to była jezdnia jednokierunkowa, gdzie przepisy nic nie mówią o ilości pasów ruchu,a tylko o ich wyznaczeniu. Kierowcy wyprzedzający nie złamali pra... rozwiń
Avatar
lalalalala / 9 marca 2009 o 11:50
0
tralalala napisał:
możecie mi naskoczyć. codziennie jeżdże, mijam te srebrne vectry. nie raz jechali za mną i zadziałali prewencyjnie:) jedyny +. Są bardzo łatwo rozpoznawalne jak ktoś uważa na drodze. Mało takich cywilnych vectr z ciemnymi szybami:> tak apropo to nie rozumiem z czego głupi się cieszą smerfusie... to może niech nakupią z 1000 takich vectr jak się zwracają w miesiąc i będa zarabiać. bo przecież o to chodzi a nie o poprawe bezpieczeństwa. drogi by zrobili to by jeździło sie zgodnie z przepisami a nie pędziło między miastami po trasach 50km/h czy to ma być szybkie przemieszczanie się? 50km/h?

[topic="0"]Misiaki nie sa od budowania dróg mistrzu!!!a od wyłapywania kretynów z cb radiem który jak usłyszy że ma czysto jedzie jak dureń i zabija nasze dzieci!!drogi mamy jakie mamy nie pasuja ci wyprowadz sie tam gzdie sa lepsze...cenie i szanuje Panów policjantów..mi uratowali życie..[/topic][acronym="Misiaki nie sa od budowania dróg mistrzu!!!a od wyłapywania kretynów z cb radiem który jak usłyszy że ma czysto jedzie jak dureń i zabija nasze dzieci!!drogi mamy jakie mamy nie pasuja ci wyprowadz sie tam gzdie sa lepsze...cenie i szanuje Panów policjantów..mi uratowali życie.."] [/acronym]
adiem który jak usłyszy że ma czysto jedzie jak dureń i zabija nasze dzieci!!drogi mamy jakie mamy nie pasuja ci wyprowadz sie tam gzdie sa lepsze...cenie i szanuje Panów policjantów..mi uratowali życie..[/topic][acronym="Misiaki nie sa od budowania dróg mistrzu!!!a od wyłapywania kretynów z cb radiem który jak usłyszy że ma czysto jedzie jak dureń i zabija nasze dzieci!!drogi mamy jakie mamy nie pasuja ci wyprowadz sie tam gzdie sa lepsze...cenie i szanuje Panów policjantów..mi uratowali życie.."] [/acronym] rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2009 o 10:19
0
koledzy jest na na nich sposób: jak wam siedzą na zderzaku to poczekajcie aż gdzieś psa na poboczu zobaczycie albo pieszego przy przejściu... posadzić ich na zderzak, zarzucić niezachowanie bezpiecznej odległościi i się chłopcy (i dziewczęta) oduczą. p.s. kobitce wożącej się lubelskim sreberkiem przydaloby się trochę kultury i minimalnej życzliwości. jest gorsza niż reszta ekipy razem wzięta. proponuję w domu zostawiać osobiste frustracje
Avatar
ktos z wawy / 3 lutego 2009 o 22:53
0
Kozłowski zostałes psem?to waruj!!!
Avatar
opiniak / 25 stycznia 2009 o 01:22
0
Jaki to była dla niego pan kolega? wkurza mnie jak policjanci takie teksty sypia, albio do narzeczonej pan się spieszy? a może on już żonaty.
Avatar
jaz / 24 stycznia 2009 o 19:40
0
dla "podpuszzonych" pamiętajcie, że muszą za wami jechać z jednakową odległością min. 100 m jeżeli ta odległość w czasie pomiaru nie jest jednakowa to mogą sobie nagranie w obuwie wsadzić
Avatar
raf / 24 stycznia 2009 o 18:29
0
i jazda zgodniez przepisami to taki wielki bol w du*** byl
Avatar
raf / 24 stycznia 2009 o 18:26
0
Dobrze ze wylapuja jezdzacych lewym pasem bo na wschodzie to plaga.
Avatar
ktoś z BMW / 24 stycznia 2009 o 17:48
0
Wszyscy dobrze wiemy , że ci "mili" panowie podpuszczają . Specjalnie jadą na zderzaku . Niestety nie myślą ,że stwarzają zagrożenie na drodze . Proponuję zająć się prawdziwymi piratami na Lubelskich drogach a nie podpuszczać . Czy żeby komuś wlepić mandat trzeba się o to PROSIĆ . HMMMMMM?
Avatar
~gosc~ / 6 listopada 2009 o 23:41
0
Speed napisał:
Cóż, taka ich praca... Z lubelską Vectrą nigdy bliżej się nie zetknąłem, za to garwolińskie ciemne kombi miałem "przyjemnośc" holowac za sobą już kilka razy... Zestaw President i trochę rozwagi nie pozwoliły szanownym Panom na podniesienie statystyk... Metoda działania jednak co namniej dyskusyjna... Przykład z początku roku: około 80-go kilometra, przemieszczam się w sobotni wieczór pustą trasą od Garwolina w stronę Ryk. Z parkingu przy barze wyjeżdża Vectra, prewencyjnie hamuję, za jednym ze wzniesień Panowie mnie doganiają. Czujne oko i moja prędkośc przepisowe 90 km/h. Zaczyna się zabawa. Vectra jedzie mniej niż 10 m za mną, czyli zachowując niezbyt bezpieczną odległośc, w lusterkach oślepiają mnie ich światła. Moje wrażenie: Panowie wręcz prowokują bym przyspieszył zdenerwowany siedzącym na tylnym zderzaku ich samochodem. Nie daję się sprowokowac i jadę z przepisową prędkością. Dojeżdżamy do szkoły, fotoradaru, obszar zabudowany, mam niecałe 50 km/h. Vectra nadal na moim tylnym zderzaku. Wyjeżdżamy z obszaru zabudowanego, przyspieszam do ok. 80 km/h, Vectra wyprzedza mnie i... zwalnia do ok 50-60 km/h poza obszarem zabudowanym. Panowie jadą przy osi jezdni, wolną jazdą prowokują bym ich wyprzedził zupełnie przypadkowo w miejscu, gdzie jest podwójna linia ciągła... Nie wyprzedzam, robię to dopiero gdy linia jest przerywana. Panowie jadą za mną jeszcze kawałek i odpuszczają. Zawracają i zaczynają polowac w drugą stronę. Coż, Panowie policjanci. Kierowcom szarżującym i zachowującym się niebezpiecznie na drodze poskromienie emocji się należy, ale trudno oprzec się wrażeniu że Wasz styl jazdy podczas służby z wideorejestratorem ewidentnie ma na celu sprowokowanie wykroczen... Pozdrawiam...

Znam to doskonale, zwykle po podpuszczaniu lokują się obok szkoły w Trojanowie.
Dobrze, że mam CB

Znam to doskonale, zwykle po podpuszczaniu lokują się obok szkoły w Trojanowie.
Dobrze, że mam CB rozwiń
Avatar
Pytający / 5 listopada 2009 o 21:24
0
Policjant poucza kierowcę, że zachował się nieprawidłowo ponieważ zmusił innych uczestników ruchu drogowego do wyprzedzania go z prawej strony na Piaseckiej czym złamali oni prawo. Policjant stwierdza, że poza obszarem zabudowanym można wyprzedzać z prawej gdy są wyznaczone co najmniej 3 pasy ruchu w jednym kierunku. Zgadza się, ale Pan Policjant zapomniał, że dotyczy to jezdni dwukierunkowej, a to była jezdnia jednokierunkowa, gdzie przepisy nic nie mówią o ilości pasów ruchu,a tylko o ich wyznaczeniu. Kierowcy wyprzedzający nie złamali prawa!!!!!!!! Art. 24 ust. 10 pkt 1 Prawo o ruchu drogowym.
Policjant poucza kierowcę, że zachował się nieprawidłowo ponieważ zmusił innych uczestników ruchu drogowego do wyprzedzania go z prawej strony na Piaseckiej czym złamali oni prawo. Policjant stwierdza, że poza obszarem zabudowanym można wyprzedzać z prawej gdy są wyznaczone co najmniej 3 pasy ruchu w jednym kierunku. Zgadza się, ale Pan Policjant zapomniał, że dotyczy to jezdni dwukierunkowej, a to była jezdnia jednokierunkowa, gdzie przepisy nic nie mówią o ilości pasów ruchu,a tylko o ich wyznaczeniu. Kierowcy wyprzedzający nie złamali pra... rozwiń
Avatar
lalalalala / 9 marca 2009 o 11:50
0
tralalala napisał:
możecie mi naskoczyć. codziennie jeżdże, mijam te srebrne vectry. nie raz jechali za mną i zadziałali prewencyjnie:) jedyny +. Są bardzo łatwo rozpoznawalne jak ktoś uważa na drodze. Mało takich cywilnych vectr z ciemnymi szybami:> tak apropo to nie rozumiem z czego głupi się cieszą smerfusie... to może niech nakupią z 1000 takich vectr jak się zwracają w miesiąc i będa zarabiać. bo przecież o to chodzi a nie o poprawe bezpieczeństwa. drogi by zrobili to by jeździło sie zgodnie z przepisami a nie pędziło między miastami po trasach 50km/h czy to ma być szybkie przemieszczanie się? 50km/h?

[topic="0"]Misiaki nie sa od budowania dróg mistrzu!!!a od wyłapywania kretynów z cb radiem który jak usłyszy że ma czysto jedzie jak dureń i zabija nasze dzieci!!drogi mamy jakie mamy nie pasuja ci wyprowadz sie tam gzdie sa lepsze...cenie i szanuje Panów policjantów..mi uratowali życie..[/topic][acronym="Misiaki nie sa od budowania dróg mistrzu!!!a od wyłapywania kretynów z cb radiem który jak usłyszy że ma czysto jedzie jak dureń i zabija nasze dzieci!!drogi mamy jakie mamy nie pasuja ci wyprowadz sie tam gzdie sa lepsze...cenie i szanuje Panów policjantów..mi uratowali życie.."] [/acronym]
adiem który jak usłyszy że ma czysto jedzie jak dureń i zabija nasze dzieci!!drogi mamy jakie mamy nie pasuja ci wyprowadz sie tam gzdie sa lepsze...cenie i szanuje Panów policjantów..mi uratowali życie..[/topic][acronym="Misiaki nie sa od budowania dróg mistrzu!!!a od wyłapywania kretynów z cb radiem który jak usłyszy że ma czysto jedzie jak dureń i zabija nasze dzieci!!drogi mamy jakie mamy nie pasuja ci wyprowadz sie tam gzdie sa lepsze...cenie i szanuje Panów policjantów..mi uratowali życie.."] [/acronym] rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2009 o 10:19
0
koledzy jest na na nich sposób: jak wam siedzą na zderzaku to poczekajcie aż gdzieś psa na poboczu zobaczycie albo pieszego przy przejściu... posadzić ich na zderzak, zarzucić niezachowanie bezpiecznej odległościi i się chłopcy (i dziewczęta) oduczą. p.s. kobitce wożącej się lubelskim sreberkiem przydaloby się trochę kultury i minimalnej życzliwości. jest gorsza niż reszta ekipy razem wzięta. proponuję w domu zostawiać osobiste frustracje
Avatar
ktos z wawy / 3 lutego 2009 o 22:53
0
Kozłowski zostałes psem?to waruj!!!
Avatar
opiniak / 25 stycznia 2009 o 01:22
0
Jaki to była dla niego pan kolega? wkurza mnie jak policjanci takie teksty sypia, albio do narzeczonej pan się spieszy? a może on już żonaty.
Avatar
jaz / 24 stycznia 2009 o 19:40
0
dla "podpuszzonych" pamiętajcie, że muszą za wami jechać z jednakową odległością min. 100 m jeżeli ta odległość w czasie pomiaru nie jest jednakowa to mogą sobie nagranie w obuwie wsadzić
Avatar
raf / 24 stycznia 2009 o 18:29
0
i jazda zgodniez przepisami to taki wielki bol w du*** byl
Avatar
raf / 24 stycznia 2009 o 18:26
0
Dobrze ze wylapuja jezdzacych lewym pasem bo na wschodzie to plaga.
Avatar
ktoś z BMW / 24 stycznia 2009 o 17:48
0
Wszyscy dobrze wiemy , że ci "mili" panowie podpuszczają . Specjalnie jadą na zderzaku . Niestety nie myślą ,że stwarzają zagrożenie na drodze . Proponuję zająć się prawdziwymi piratami na Lubelskich drogach a nie podpuszczać . Czy żeby komuś wlepić mandat trzeba się o to PROSIĆ . HMMMMMM?
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 82 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 25 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!