Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

23 kwietnia 2010 r.
14:36
Edytuj ten wpis

Dyrektor podstawówki w Borzechowie za kołnierz nie wylewa

0 40 A A

Andrzej Kołtun, dyrektor Szkoły Podstawowej w Borzechowie i założyciel tamtejszych struktur PO, leżał pijany na placu przed kościołem w Wilkołazie. Sprawa wyszła na jaw, bo ktoś zrobił mu zdjęcia. Przypadek czy może chciano go skompromitować?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fotografie leżącego w błocie mężczyzny trafiły do wójta gminy Borzechów 24 marca, dzień po alkoholowym incydencie. Kołtun natychmiast został wezwany na dywanik. – Po obejrzeniu zdjęć przyznał się, że to on i zgłosił mi chęć przejścia na emeryturę z końcem sierpnia – opowiada Zenon Madzelan.

Mocno popił

Dowodem rozmowy obu panów jest służbowa notatka, w której wójt zapisał m.in.: "Zadałem mu pytanie co robił w dniu 23 marca br. jako dyrektor szkoły. W odpowiedzi usłyszałem, że rano był normalnie w pracy, ale już około południa "mocno popił w Wilkołazie”.

Policja potwierdza. – Mężczyzna leżał na parkingu pomiędzy samochodami. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, była tam już jego żona. Odwieźliśmy go do domu. Nie był badany alkomatem, bo nie było takiej potrzeby. Nie kierował pojazdem, nie awanturował się. Ale jego stan ewidentnie wskazywał na spożycie alkoholu, było go od niego czuć – mówi Janusz Majewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

To mu się zdarza

Dlaczego dyrektor nie był tego dnia w pracy? To samo pytanie zadał mu wójt, a odpowiedź zapisał w notatce: "Odpowiedział, że niekiedy taki stan mu się zdarza”.

I mimo że było to już poważne naruszenie przepisów Karty nauczyciela, to wszystko rozeszłoby się po kościach. Załatwieniem sprawy miało być przejście na emeryturę. Wniosek został już nawet podpisany przez Kołtuna.

Ale dyrektor przypomniał o sobie tego samego dnia, w którym rozmawiał z wójtem. Znów pojawił się w pracy po alkoholu. Ktoś wezwał policję. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że ma blisko 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci z komisariatu w Bełżycach, którzy interweniowali w szkole, wysłali informację do wójta.

Wszyscy wiedzieli

To przelało czarę goryczy. Wójt zawiesił go w pełnieniu obowiązków do 31 sierpnia br., ograniczył mu wynagrodzenie i skierował wniosek do komisji dyscyplinarnej przy wojewodzie o zwolnienie i trzyletni zakaz pracy w charakterze nauczyciela. Dodatkowo, sprawa na pewno znajdzie swój finał w sądzie, bo wykonywanie obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu jest karalne.

Sołtys jednej ze wsi w gminie, którego spotkaliśmy przed sklepem w centrum Borzechowa powiedział, że to nie nowość, bo radni gminy nieraz poruszali na sesji temat pijaństwa dyrektora. Ale do tej pory nikt z tym nic nie robił.

Dlaczego teraz?

Od incydentu z dyrektorem minął już prawie miesiąc, a sprawa nabrała rozgłosu teraz. Dlaczego? Zdaniem niektórych mieszkańców, to nie przypadek. Kołtun utworzył bowiem niedawno w gminie koło Platformy Obywatelskiej i jest członkiem tej partii. Na spotkaniu założycielskim witał się z wicewojewodą Henryką Strojnowską i lubelskim kuratorem oświaty Krzysztofem Babiszem z PO. Wyglądało to tak, jakby był ich zaufanym człowiekiem.

I właśnie to miałoby być nie na rękę Madzelanowi związanemu z lewicą i kojarzonemu też z PSL. – Chodziło o to, żeby skompromitować Platformę – mówi nam jeden z mieszkańców, sugerując prowokację. Czy rzeczywiście?

Bliżej mu do PO

Wójt Borzechowa zaprzecza takim opiniom. – Mnie to nie przeszkadza, byłem nawet na spotkaniu założycielskim tej partii w naszej gminie. Bliżej mi zresztą do Platformy niż gdziekolwiek indziej.
Udało nam się dotrzeć do dokumentu, z którego wynika, że dyrektor nie pierwszy raz podpadł swojemu przełożonemu. W ostatnich dwóch latach dwukrotnie otrzymywał on karę upomnienia z powodu niewłaściwego wypełniania obowiązków.

W kwietniu 2008 r. miało to związek ze złym dysponowaniem pieniędzmi szkoły, a w listopadzie 2009 r. z nieprzestrzeganiem przepisów BHP dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracowników i uczniów.

Buntował nauczycieli

Dobrze zorientowani w polityce gminy twierdzą, że jest coś na rzeczy. – To przecież Madzelan zatrudnił Kołtuna na tym stanowisku. To był jego człowiek. Ale jak wymknął mu się spod kontroli, to postanowił go utrącić – opowiada jeden z mieszkańców Borzechowa.

Tymczasem wójt zapewnia, że o żadnym konflikcie nie może być mowy. – Fakty są bezsporne. Dyrektor się upił, skompromitował szkołę i całe środowisko nauczycielskie. Proszę się nie doszukiwać drugiego dna.

Przyznaje jednak, że niedawno starł się z Kołtunem. – Podczas tworzenia Zespołu Szkół dyrektor buntował przeciwko temu pewną grupę nauczycieli i część rodziców. Działał tendencyjnie i szkodliwie dla gminy Borzechów, przy cichym wsparciu Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Dyrektor milczy

Próbowaliśmy wielokrotnie porozmawiać z Andrzejem Kołtunem, żeby poznać jego stanowisko w tej sprawie. W końcu przez żonę przekazał, że nie będzie odpowiadał na żadne nasze pytania.

Lokalne władze PO bronią swojego kolegi. – Dla mnie sprawa nie jest do końca czytelna – komentuje Piotr Sawicki, szef Platformy w powiecie ziemskim lubelskim. – Pan Kołtun jest przekonany, że podano mu jakieś środki odurzające. Myślę, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie i dopiero postępowanie coś wyjaśni. Do tego czasu nie ma mowy o zawieszeniu go w prawach członka naszej partii.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zara / 18 listopada 2010 o 08:50
0
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 18 listopada 2010 o 07:18
0
[quote name='gośc' timestamp='1290003640' post='382945']
Ale kandydat na wójta nie stroniący od alkoholu nawet podczas kampanii wyborczej powinien dac mieszkańcom gminy do myślenia.
Precz z kołtunerią!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!!!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

myślę podobnie jak ty, dziwię się ludziom, że wogóle chcą go sluchac, uczestniczyc w jego kampanii wyborczej, ale to świadczy tylko o nich, którzy walczą z obecną władzą, wykorzystując do swoich celów słabego człowieka
[quote name='gośc' timestamp='1290003640' post='382945']
Ale kandydat na wójta nie stroniący od alkoholu nawet podczas kampanii wyborczej powinien dac mieszkańcom gminy do myślenia.
Precz z kołtunerią!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!!!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

myślę podobnie jak ty, dziwię się ludziom, że wogól... rozwiń
Avatar
gośc / 17 listopada 2010 o 15:20
0
[quote name='MIESZKANIEC BORZECHOWA' timestamp='1272473387' post='273494']
WÓJT RÓWNIEŻ POWINIEN TRZYMAĆ FASON, A SĄ DOWODY NA TO ŻE NIE STRONI OD KIELISZKA-TYLKO JESZCZE NIKT TEGO NIE UPUBLICZNIŁ. POPROSTU NIKT NIE CHCĘ BYĆ TAKĄ ŚWINIĄ I RUJNOWAĆ KOMUŚ ŻYCIA.
[/quote]

Ale kandydat na wójta nie stroniący od alkoholu nawet podczas kampanii wyborczej powinien dac mieszkańcom gminy do myślenia.
Precz z kołtunerią!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!!!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='MIESZKANIEC BORZECHOWA' timestamp='1272473387' post='273494']
WÓJT RÓWNIEŻ POWINIEN TRZYMAĆ FASON, A SĄ DOWODY NA TO ŻE NIE STRONI OD KIELISZKA-TYLKO JESZCZE NIKT TEGO NIE UPUBLICZNIŁ. POPROSTU NIKT NIE CHCĘ BYĆ TAKĄ ŚWINIĄ I RUJNOWAĆ KOMUŚ ŻYCIA.
[/quote]

Ale kandydat na wójta nie stroniący od alkoholu nawet podczas kampanii wyborczej powinien dac mieszkańcom gminy do myślenia.
Precz z kołtunerią!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!... rozwiń
Avatar
trunkowy / 3 maja 2010 o 21:20
0
~gość~ napisał:
Wg. ciebie gaz walą tylko nauczyciele - a inne zawody to sami abstynenci?

Nie po to gaz sie produkuje i obkłada akcyzą żeby psuł sie na półkach...
Jak ludzie naduzywaja tłustego żarcia i potem takie grubasy pchaja się do publicznej komunikacji to nikt nie robi wielkiego halo... albo taka zapasiona nauczycielka... jaki ona przykład daje dzieciom...powinno się zwolnić takie monstrum natychmiast jak nie zna umiaru
Avatar
~gość~ / 3 maja 2010 o 15:41
0
konus napisał:
W wielu szkołach nauczyciele walą gaz na potęgę, tylko nieliczne przypadki wychodzą na jaw jak choćby ten z Zakrzówka, gdzie na oczach dzieci drogówka zatrzymała pijanego wuefmena albo inna nauczycielka wpakowała się po pijaku w zaspę. No i ten ostatni arcy przypadek z Borzechowa.
Wszędzie na wsi "establishment" jest scementowany alkoholem, on rządzi i rozdaje karty. Dlatego żaden uczciwy nauczyciel nawet nie ma co marzyć o dyrektorskim stołku. Ciekawe, kto wreszcie się zabierze za ten syf w szkołach ?

Wg. ciebie gaz walą tylko nauczyciele - a inne zawody to sami abstynenci?

Wg. ciebie gaz walą tylko nauczyciele - a inne zawody to sami abstynenci? rozwiń
Avatar
konus / 1 maja 2010 o 22:20
0
Gość napisał:
Kołtun to nie tylko pijak ale i prowokator, który podzielił nauczycieli, zajał sie polityką, zamiast pracowac, to siedzial pijany w gabinecie, opuszczał swoje lekcje lub chodzil pijany po szkole, albo go wcale nie było. super dyrektor, prawda w sam raz chyba dla twoich dzieci!!!

W wielu szkołach nauczyciele walą gaz na potęgę, tylko nieliczne przypadki wychodzą na jaw jak choćby ten z Zakrzówka, gdzie na oczach dzieci drogówka zatrzymała pijanego wuefmena albo inna nauczycielka wpakowała się po pijaku w zaspę. No i ten ostatni arcy przypadek z Borzechowa.
Wszędzie na wsi "establishment" jest scementowany alkoholem, on rządzi i rozdaje karty. Dlatego żaden uczciwy nauczyciel nawet nie ma co marzyć o dyrektorskim stołku. Ciekawe, kto wreszcie się zabierze za ten syf w szkołach ?

W wielu szkołach nauczyciele walą gaz na potęgę, tylko nieliczne przypadki wychodzą na jaw jak choćby ten z Zakrzówka, gdzie na oczach dzieci drogówka zatrzymała pijanego wuefmena albo inna nauczycielka wpakowała się po pijaku w zaspę. No i ten ostatni arcy przypadek z Borzechowa.
Wszędzie na wsi "establishment" jest scementowany alkoholem, on rządzi i rozdaje karty. Dlatego żaden uczciwy nauczyciel nawet nie ma co marzyć o dyrektorskim stołku. Ciekawe, kto wreszcie się zabierze za ten syf w szkołach ? rozwiń
Avatar
gośc / 1 maja 2010 o 21:54
0
pedagog napisał:
Nie śpią tylko wiedzą że wójt już długo nie będzie podskakiwał. Mamy jego ładne fotki.
Nie wierzysz chłoptasiu ? to się wychyl !!!!!!
Nie warto zadzierać z pedagogami ...


Ale z ciebie pedagog, pożal sie Boże, taki który nie szanuje dzieci, ich rodziców, tylko popiera pijaństwo, Biedne dzieci, ale mamy"pedagogów", oświata pójdzie do przodu!!!!!
Avatar
Gość / 1 maja 2010 o 16:26
0
Kołtun to nie tylko pijak ale i prowokator, który podzielił nauczycieli, zajał sie polityką, zamiast pracowac, to siedzial pijany w gabinecie, opuszczał swoje lekcje lub chodzil pijany po szkole, albo go wcale nie było. super dyrektor, prawda w sam raz chyba dla twoich dzieci!!!
Avatar
belfer / 1 maja 2010 o 16:11
0
Chyba nie wiesz co mówisz, skoro podoba ci się pijany dyrektor chodzący wśród dzieci i nie pracujący, Może ty też pracujesz po pijanemu. Zastanów sie co mówisz, może twoje dziecko albo wnuk to widział w szkole. Człowieku co chcesz takim stwierdzeniem udowodnic chyba tylko tyle,że ci się wójt nie podoba, albo marzysz o stołku za niego. Trzeba miec troche zdrowego rozsądku, a nie popierac pijaństwo jeszcze w szkole!!!
Avatar
pedagog / 1 maja 2010 o 01:36
0
pedagog napisał:
Nie śpią tylko wiedzą że wójt już długo nie będzie podskakiwał. Mamy jego ładne fotki.
Nie wierzysz chłoptasiu ? to się wychyl !!!!!!
Nie warto zadzierać z pedagogami ...

A żebyś ty wójcie jeszcze wiedział kto cie sprzedał to byś wykipiał jak czajnik.
Nie wolno ufać nikomu .......
Avatar
zara / 18 listopada 2010 o 08:50
0
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 18 listopada 2010 o 07:18
0
[quote name='gośc' timestamp='1290003640' post='382945']
Ale kandydat na wójta nie stroniący od alkoholu nawet podczas kampanii wyborczej powinien dac mieszkańcom gminy do myślenia.
Precz z kołtunerią!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!!!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

myślę podobnie jak ty, dziwię się ludziom, że wogóle chcą go sluchac, uczestniczyc w jego kampanii wyborczej, ale to świadczy tylko o nich, którzy walczą z obecną władzą, wykorzystując do swoich celów słabego człowieka
[quote name='gośc' timestamp='1290003640' post='382945']
Ale kandydat na wójta nie stroniący od alkoholu nawet podczas kampanii wyborczej powinien dac mieszkańcom gminy do myślenia.
Precz z kołtunerią!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!!!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

myślę podobnie jak ty, dziwię się ludziom, że wogól... rozwiń
Avatar
gośc / 17 listopada 2010 o 15:20
0
[quote name='MIESZKANIEC BORZECHOWA' timestamp='1272473387' post='273494']
WÓJT RÓWNIEŻ POWINIEN TRZYMAĆ FASON, A SĄ DOWODY NA TO ŻE NIE STRONI OD KIELISZKA-TYLKO JESZCZE NIKT TEGO NIE UPUBLICZNIŁ. POPROSTU NIKT NIE CHCĘ BYĆ TAKĄ ŚWINIĄ I RUJNOWAĆ KOMUŚ ŻYCIA.
[/quote]

Ale kandydat na wójta nie stroniący od alkoholu nawet podczas kampanii wyborczej powinien dac mieszkańcom gminy do myślenia.
Precz z kołtunerią!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!!!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='MIESZKANIEC BORZECHOWA' timestamp='1272473387' post='273494']
WÓJT RÓWNIEŻ POWINIEN TRZYMAĆ FASON, A SĄ DOWODY NA TO ŻE NIE STRONI OD KIELISZKA-TYLKO JESZCZE NIKT TEGO NIE UPUBLICZNIŁ. POPROSTU NIKT NIE CHCĘ BYĆ TAKĄ ŚWINIĄ I RUJNOWAĆ KOMUŚ ŻYCIA.
[/quote]

Ale kandydat na wójta nie stroniący od alkoholu nawet podczas kampanii wyborczej powinien dac mieszkańcom gminy do myślenia.
Precz z kołtunerią!!!!!!!!!
precz z kołtunerią!... rozwiń
Avatar
trunkowy / 3 maja 2010 o 21:20
0
~gość~ napisał:
Wg. ciebie gaz walą tylko nauczyciele - a inne zawody to sami abstynenci?

Nie po to gaz sie produkuje i obkłada akcyzą żeby psuł sie na półkach...
Jak ludzie naduzywaja tłustego żarcia i potem takie grubasy pchaja się do publicznej komunikacji to nikt nie robi wielkiego halo... albo taka zapasiona nauczycielka... jaki ona przykład daje dzieciom...powinno się zwolnić takie monstrum natychmiast jak nie zna umiaru
Avatar
~gość~ / 3 maja 2010 o 15:41
0
konus napisał:
W wielu szkołach nauczyciele walą gaz na potęgę, tylko nieliczne przypadki wychodzą na jaw jak choćby ten z Zakrzówka, gdzie na oczach dzieci drogówka zatrzymała pijanego wuefmena albo inna nauczycielka wpakowała się po pijaku w zaspę. No i ten ostatni arcy przypadek z Borzechowa.
Wszędzie na wsi "establishment" jest scementowany alkoholem, on rządzi i rozdaje karty. Dlatego żaden uczciwy nauczyciel nawet nie ma co marzyć o dyrektorskim stołku. Ciekawe, kto wreszcie się zabierze za ten syf w szkołach ?

Wg. ciebie gaz walą tylko nauczyciele - a inne zawody to sami abstynenci?

Wg. ciebie gaz walą tylko nauczyciele - a inne zawody to sami abstynenci? rozwiń
Avatar
konus / 1 maja 2010 o 22:20
0
Gość napisał:
Kołtun to nie tylko pijak ale i prowokator, który podzielił nauczycieli, zajał sie polityką, zamiast pracowac, to siedzial pijany w gabinecie, opuszczał swoje lekcje lub chodzil pijany po szkole, albo go wcale nie było. super dyrektor, prawda w sam raz chyba dla twoich dzieci!!!

W wielu szkołach nauczyciele walą gaz na potęgę, tylko nieliczne przypadki wychodzą na jaw jak choćby ten z Zakrzówka, gdzie na oczach dzieci drogówka zatrzymała pijanego wuefmena albo inna nauczycielka wpakowała się po pijaku w zaspę. No i ten ostatni arcy przypadek z Borzechowa.
Wszędzie na wsi "establishment" jest scementowany alkoholem, on rządzi i rozdaje karty. Dlatego żaden uczciwy nauczyciel nawet nie ma co marzyć o dyrektorskim stołku. Ciekawe, kto wreszcie się zabierze za ten syf w szkołach ?

W wielu szkołach nauczyciele walą gaz na potęgę, tylko nieliczne przypadki wychodzą na jaw jak choćby ten z Zakrzówka, gdzie na oczach dzieci drogówka zatrzymała pijanego wuefmena albo inna nauczycielka wpakowała się po pijaku w zaspę. No i ten ostatni arcy przypadek z Borzechowa.
Wszędzie na wsi "establishment" jest scementowany alkoholem, on rządzi i rozdaje karty. Dlatego żaden uczciwy nauczyciel nawet nie ma co marzyć o dyrektorskim stołku. Ciekawe, kto wreszcie się zabierze za ten syf w szkołach ? rozwiń
Avatar
gośc / 1 maja 2010 o 21:54
0
pedagog napisał:
Nie śpią tylko wiedzą że wójt już długo nie będzie podskakiwał. Mamy jego ładne fotki.
Nie wierzysz chłoptasiu ? to się wychyl !!!!!!
Nie warto zadzierać z pedagogami ...


Ale z ciebie pedagog, pożal sie Boże, taki który nie szanuje dzieci, ich rodziców, tylko popiera pijaństwo, Biedne dzieci, ale mamy"pedagogów", oświata pójdzie do przodu!!!!!
Avatar
Gość / 1 maja 2010 o 16:26
0
Kołtun to nie tylko pijak ale i prowokator, który podzielił nauczycieli, zajał sie polityką, zamiast pracowac, to siedzial pijany w gabinecie, opuszczał swoje lekcje lub chodzil pijany po szkole, albo go wcale nie było. super dyrektor, prawda w sam raz chyba dla twoich dzieci!!!
Avatar
belfer / 1 maja 2010 o 16:11
0
Chyba nie wiesz co mówisz, skoro podoba ci się pijany dyrektor chodzący wśród dzieci i nie pracujący, Może ty też pracujesz po pijanemu. Zastanów sie co mówisz, może twoje dziecko albo wnuk to widział w szkole. Człowieku co chcesz takim stwierdzeniem udowodnic chyba tylko tyle,że ci się wójt nie podoba, albo marzysz o stołku za niego. Trzeba miec troche zdrowego rozsądku, a nie popierac pijaństwo jeszcze w szkole!!!
Avatar
pedagog / 1 maja 2010 o 01:36
0
pedagog napisał:
Nie śpią tylko wiedzą że wójt już długo nie będzie podskakiwał. Mamy jego ładne fotki.
Nie wierzysz chłoptasiu ? to się wychyl !!!!!!
Nie warto zadzierać z pedagogami ...

A żebyś ty wójcie jeszcze wiedział kto cie sprzedał to byś wykipiał jak czajnik.
Nie wolno ufać nikomu .......
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.