Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

20 sierpnia 2010 r.
16:57
Edytuj ten wpis

Fotoradary na Lubelszczyźnie: Drogie i kolorowe fotki drogowe

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 19 A A

Każdy z nas lubi zdjęcia. Czy wszystkie? Także te najdroższe, z policji drogowej… Są pełne napięcia, czasami zadumy i zdziwienia. Zawsze jednak sytuacje utrwalone na tych zdjęciach są dokładnie omawiane z szefem sesji: policjantem ruchu drogowego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policja drogowa w naszym województwie dysponuje pięcioma fotoradarami, które mogą być zamontowane na jednym z blisko 70 masztów. Choć niekoniecznie, bo fotoradary są mobilne i bez przeszkód działają z trójnogu.

Wynalazek rajdowca

Ale od początku. Jak myślicie, kto wynalazł fotoradar? Nadgorliwy policjant drogowy, maniak bezpiecznej jazdy ze Szwecji czy szalony naukowiec z Japonii? Nie. Jego imię to Maurice Gatsonides z Holandii. Wcześniej pan Gatsonides był – uwaga! – kierowcą rajdowym.

Szalony Holender zbudował fotoradar w celach treningowych. Robił zdjęcia podczas pokonywania zakrętów, by określić optymalną prędkość przejazdu. Jemu to się opłaciło: w 1953 roku wygrał Rajd Monte Carlo. I tu powinniśmy zapomnieć o tej historii, bo Gatsonides, na dobrą rzecz, mógł prototyp fotoradaru schować do piwnicy.

Niestety, tak nie zrobił i w 1960 roku zaproponował policji kupno tego rodzaju urządzeń. I tak zaczęła się oszałamiająca kariera "diabelskiej skrzynki”, znienawidzonej przez miliony kierowców. Tak na marginesie, Gatsonides zrobił na tym olbrzymie pieniądze, bo dziś jego firma Gatsometer jest największym na świecie dostawcą fotoradarów.

99 proc. skuteczności

Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji twierdzi, że fotoradar, podobnie jak wideorejstrator, to największy wróg piratów drogowych. – Skuteczność tego urządzenia sięga niemal 100 proc. Jest bezuczuciowe, nie ma znajomych, a przy zdjęciach nie można manipulować. A co najważniejsze: zapewnia nieuchronność kary – mówi Arkadiusz Kalita.

Przykładów jest wiele. – Mieszkańcy bloków przy Jana Pawła II w Lublinie skarżyli się na nocne wyścigi motocyklowe. Kilka sesji zdjęciowych zorganizowanych przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie i problem znika.

– Nawet motocykliści nie mogą się czuć bezkarni – dodaje Kalita. Zasada walki z piratami na motocyklach jest prosta. Osoba obsługująca fotoradar spisuje numery motocykla ze zdjęcia i sporządza adnotację służbową. Druga metoda to współpraca z patrolem ustawionym kilkaset metrów za fotoradarem. – Nie pomagają zamknięte czarne przyłbice kasków, podgięte rejestracje z tyłu czy inne magiczne sztuczki. Uwidocznieni na zdjęciach motocykliści zawsze się przyznają. Trzeba jednak stwierdzić, że robią to z honorem – dodaje Kalita.

Nie każdy lubi te urządzenia. Są kraje, w których po wprowadzeniu większej liczby fotoradarów społeczeństwo się buntowało. W Australii dochodziło do buntów i akcji zorganizowanego wandalizmu. Są też opinie, według których fotoradary uczą złych nawyków.

– Kierowcy wiedząc, że zdjęcie z fotoradaru jest karą, hamują przed masztami w obawie przed represją. Po minięciu masztu dodają gazu, co jest formą nagrody, poczuciem bezkarnej wolności – mówi doktor Ireneusz Siudem, lubelski psycholog.

– Fotoradary w pewnym sensie uczą nas złych nawyków, doraźnego poszanowania norm prawnych. Kierowcy coraz mniej uwagi zwracają na znaki drogowe i otoczenie, koncentrując się na wykryciu masztów z fotoradarami. To urządzenie działa punktowo. Aby poprawiła się sytuacja na drogach, potrzebna jest zmiana świadomości kierujących poprzez systematyczne wychowanie komunikacyjne młodych pokoleń.

1000 fotoradarów

– Nie ma innej drogi jak rozbudowa sieci fotoradarów i nasilenie elektronicznej kontroli prędkości – twierdzi Kalita. W tym roku na polskich drogach zginie ok. 4 000 ludzi – tak twierdzą fachowcy z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego. To jest mniej niż w latach ubiegłych, ale wciąż zbyt dużo.

– Aby radykalnie i szybko poprawić sytuację, należy zastosować rozwiązanie francuskie – twierdzi Arkadiusz Kalita. W 2007 roku, we Francji, by uspokoić ruch i kontrolować prędkość, przy drogach ustawiono ponad 1000 fotoradarów. W niespełna dwa lata Francja o 34 proc. zmniejszyła liczbę ofiar śmiertelnych na drogach. – Historia bezpieczeństwa ruchu drogowego nie zna tak gwałtownej poprawy – kwituje Kalita.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ROLAND / 22 sierpnia 2010 o 12:03
0
Same bzdety i frazesy w gadce tego pana, bez naukowego uzasadnienie problemu fatalnego stanu polskich dróg, dróg które najeżone są wybojami i ukrytymi w krzakach i śmietnikach radarowymi skrzynkami.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2010 o 11:25
0
http://www.youtube.com/watch?v=Y0Z-XrkyxCw
Avatar
Tomasz / 22 sierpnia 2010 o 07:09
0
ILEKROĆ CZYTAM TAKIE ARTYKUŁY ZA KAŻDYM RAZEM CHCE MI SIĘ RZYGAĆ, LUDZIKI W MUNDURACH ZAKOŃCZCIE CHRZANIĆ BZDURY O BEZPIECZEŃSTWIE NA DROGACH A RACZEJ NA WYROBIE DROGOPODOBNYM!!! KIEDYŚ BYLI NIEWOLNICY KTÓRZY TYRALI NA SWOICH PRACODAWCÓW TERAZ ZASTĄPILI ICH POLICJANCI, KTÓRZY MUSZĄ ZAPIEPRZAĆ NA UTRZYMANIE NIEROBÓW Z ADMINISTRACJI. WYPISUJECIE MANDATY, KARZECIE KIEROWCÓW BO KARZĄ WAM ODGÓRNIE BO KASA SIĘ TYLKO LICZY NIE BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE!!! POTEM PO PRACY STRACH Z DOMU WYJŚĆ, NA EMERYTURZE ZMIANA MIEJSCA ZAMIESZKANIA, BO RYJ OBITY NA OKRĄGŁO, W IMIĘ CZEGO BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE????!!!
GDYBY W POLSCE ZASTĄPIONO MANDATY GOTÓWKOWE A WPROWADZONO PRACE SPOŁECZNE OCZYWIŚCIE ZWIĄZANE Z CZYSTOŚCIĄ I REMONTEM ULIC, KIEROWCY O WIELE WIĘCEJ BY ZYSKALI, CAŁE SPOŁECZEŃSTWO OCZYWIŚCIE OPRÓCZ PRZEROŚNIĘTEJ ADMINISTRACJI I NIEROBÓW NA KTÓRY JEST PRZEZNACZANY HARACZ Z KIEROWCÓW!!!
PRZESTAŃCIE PIEPRZYĆ O BEZPIECZEŃSTWIE JEŚLI WSZYSTKIM WIADOMO ŻE CHODZI O PIENIĄDZE!!!!!
ILEKROĆ CZYTAM TAKIE ARTYKUŁY ZA KAŻDYM RAZEM CHCE MI SIĘ RZYGAĆ, LUDZIKI W MUNDURACH ZAKOŃCZCIE CHRZANIĆ BZDURY O BEZPIECZEŃSTWIE NA DROGACH A RACZEJ NA WYROBIE DROGOPODOBNYM!!! KIEDYŚ BYLI NIEWOLNICY KTÓRZY TYRALI NA SWOICH PRACODAWCÓW TERAZ ZASTĄPILI ICH POLICJANCI, KTÓRZY MUSZĄ ZAPIEPRZAĆ NA UTRZYMANIE NIEROBÓW Z ADMINISTRACJI. WYPISUJECIE MANDATY, KARZECIE KIEROWCÓW BO KARZĄ WAM ODGÓRNIE BO KASA SIĘ TYLKO LICZY NIE BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE!!! POTEM PO PRACY STRACH Z DOMU WYJŚĆ, NA EMERYTURZE ZMIANA MIEJSCA ZAMIES... rozwiń
Avatar
fsdfssdfs / 21 sierpnia 2010 o 17:38
0
[quote name='tomcio' date='21 sierpień 2010 - 16:18 ' timestamp='1282400308' post='332848']
Tomasz - wielokrotnie okradziony lub pobity i pozostawiony bez pomocy!
[/quote]
A co Ty za sierota jesteś? Bronić się nie umiesz? To trenuj szybkie biegi.
A zresztą - wielokrotnie pobity to pewnie nie za darmo, może się o to prosiłeś.
Mnie przez 38 lat życia nikt nie pobił i nie okradł. Trzeba myśleć, ot co!
Avatar
Pi / 21 sierpnia 2010 o 17:25
0
A może tak poprawić jakość polskich dróg. Powinno to zmniejszyć ilość ofiar śmiertelnych. W lubelskim drogi jak z 18 wieku. Drogi panie oficerze, nie tędy droga
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2010 o 16:55
0
Kamery powinny być w miejscach niebezpiecznych i wtedy można cokolwiek mówić o bezpieczeństwie, a nie przy fotoradarach służących do tłuczenia kasy.
Avatar
jacek / 21 sierpnia 2010 o 16:35
0
Pan Arkadiusz Kalita z WRD Komendy Wojewódzkiej Policji twierdzi, że fotoradar jako urządzenie cyt.? Jest bezuczuciowe, nie ma znajomych, a przy zdjęciach nie można manipulować. A co najważniejsze: zapewnia nieuchronność kary?. To urządzenie posiada jednak uczucie, czuje sympatię do policjantów a nawet ich rodzin.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2010 o 16:33
0
[quote name='tomcio' date='21 sierpień 2010 - 16:18 ' timestamp='1282400308' post='332848']


POZDRAWIAM [ bez urazy ] Tomasz - wielokrotnie okradziony lub pobity i pozostawiony bez pomocy!
[/quote]
Może za często przebywasz w nieodpowiednim miejscu, o nieodpowiedniej porze i w nieodpowiednim towarzystwie?
Avatar
tomcio / 21 sierpnia 2010 o 16:18
0
1. panowie na fotografii chowają się za krzakami - przepis mówi, że nie mogą się chować, co jednak jest faktem, że policjant częściej łamie prawo niż zwykły obywatel
2. policjanci zrywają naklejki z przedniej szyby, policjanci notorycznie łamią zakazy parkowania, parkują na miejscach dla inwalidy [ nawet w poprzek ], jeżdżą zdecydowanie szybciej bo im wolno,
3. mają działać prewencyjnie, a niestety działania ich kończą się jedynie na środkach przymusu: pała, mandat
4. policjant na służbie/: --> częsty gość McDonalda, Karczmy na Kunickiego, stacji Statoil. Sterczą godzinami, romansując z nocna zmianą [ kobiety ]
5. częsta jazda po alejkach osiedlowych i trawnikach to norma w okolicach oś Widok. Pewien dzielnicowy zapomniał, że szeryf to stanowisko w USA.
6. dodzwonienie się na numer alarmowy - usłyszysz ten sam komunikat co w firmie ubezpieczeniowej lub innym call center -> "proszę czekać, w tej chwili wszystkie linie są zajęte"
7. Chamstwo wysokich ranga oficerów, szczególnie w komisariatach typu gmina Niemce - woła o ... atak terrorystyczny. Nie, nie ja ... ale było by mi miło. Stara gwardia byłych Ormowców, traktujących zagubionego człowieka jak śmieć !

p.s. miałem w rodzinie kilku policjantów - nie będę wymieniał ich wszystkich wad.

POZDRAWIAM [ bez urazy ] Tomasz - wielokrotnie okradziony lub pobity i pozostawiony bez pomocy!
1. panowie na fotografii chowają się za krzakami - przepis mówi, że nie mogą się chować, co jednak jest faktem, że policjant częściej łamie prawo niż zwykły obywatel
2. policjanci zrywają naklejki z przedniej szyby, policjanci notorycznie łamią zakazy parkowania, parkują na miejscach dla inwalidy [ nawet w poprzek ], jeżdżą zdecydowanie szybciej bo im wolno,
3. mają działać prewencyjnie, a niestety działania ich kończą się jedynie na środkach przymusu: pała, mandat
4. policjant na służbie/: --> częsty gość McDonalda, K... rozwiń
Avatar
kierowca / 21 sierpnia 2010 o 14:25
0
Pan Arkadiusz Kalita z WRD Komendy Wojewódzkiej Policji twierdzi, że fotoradar jako urządzenie cyt.? Jest bezuczuciowe, nie ma znajomych, a przy zdjęciach nie można manipulować. A co najważniejsze: zapewnia nieuchronność kary?. Tutaj Pan Kalita kłamie publicznie mówiąc o nieuchronności kary i to z całą świadomością.Wie o tym,że kodeks wykroczeń pozwala na pouczanie sprawcy wykroczenia (art.92) ale o tym nie mówi i nie tylko on ale wszyscy policjanci, strażnicy miejscy czynią to samo. Czy ktoś słyszał oglądając program w TVN ?Uwaga pirat? aby kierowca został pouczony za wykroczenie??? Nie,nie nie- zawsze słychać głupie tłumaczenie policji o obowiązującym taryfikatorze a ludzie nie znający prawa boją się cokolwiek zrobić gdy usłyszą ,że trzeba iść do sądu w miejscu popełnienia wykroczenia. Tutaj policja znowu kłamie albowiem jeśli dojdzie do sprawy przed sądem to można ją przenieść do sądu w swoim mieście zamieszkania taka jest prawda a żeby nie być gołosłownym to polecam lekturę; http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071123/NEWS01/71122044
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071219/LUBLIN/881076327
Pan Arkadiusz Kalita z WRD Komendy Wojewódzkiej Policji twierdzi, że fotoradar jako urządzenie cyt.? Jest bezuczuciowe, nie ma znajomych, a przy zdjęciach nie można manipulować. A co najważniejsze: zapewnia nieuchronność kary?. Tutaj Pan Kalita kłamie publicznie mówiąc o nieuchronności kary i to z całą świadomością.Wie o tym,że kodeks wykroczeń pozwala na pouczanie sprawcy wykroczenia (art.92) ale o tym nie mówi i nie tylko on ale wszyscy policjanci, strażnicy miejscy czynią to samo. Czy ktoś słyszał oglądając program w TVN ?Uwaga pirat? a... rozwiń
Avatar
ROLAND / 22 sierpnia 2010 o 12:03
0
Same bzdety i frazesy w gadce tego pana, bez naukowego uzasadnienie problemu fatalnego stanu polskich dróg, dróg które najeżone są wybojami i ukrytymi w krzakach i śmietnikach radarowymi skrzynkami.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2010 o 11:25
0
http://www.youtube.com/watch?v=Y0Z-XrkyxCw
Avatar
Tomasz / 22 sierpnia 2010 o 07:09
0
ILEKROĆ CZYTAM TAKIE ARTYKUŁY ZA KAŻDYM RAZEM CHCE MI SIĘ RZYGAĆ, LUDZIKI W MUNDURACH ZAKOŃCZCIE CHRZANIĆ BZDURY O BEZPIECZEŃSTWIE NA DROGACH A RACZEJ NA WYROBIE DROGOPODOBNYM!!! KIEDYŚ BYLI NIEWOLNICY KTÓRZY TYRALI NA SWOICH PRACODAWCÓW TERAZ ZASTĄPILI ICH POLICJANCI, KTÓRZY MUSZĄ ZAPIEPRZAĆ NA UTRZYMANIE NIEROBÓW Z ADMINISTRACJI. WYPISUJECIE MANDATY, KARZECIE KIEROWCÓW BO KARZĄ WAM ODGÓRNIE BO KASA SIĘ TYLKO LICZY NIE BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE!!! POTEM PO PRACY STRACH Z DOMU WYJŚĆ, NA EMERYTURZE ZMIANA MIEJSCA ZAMIESZKANIA, BO RYJ OBITY NA OKRĄGŁO, W IMIĘ CZEGO BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE????!!!
GDYBY W POLSCE ZASTĄPIONO MANDATY GOTÓWKOWE A WPROWADZONO PRACE SPOŁECZNE OCZYWIŚCIE ZWIĄZANE Z CZYSTOŚCIĄ I REMONTEM ULIC, KIEROWCY O WIELE WIĘCEJ BY ZYSKALI, CAŁE SPOŁECZEŃSTWO OCZYWIŚCIE OPRÓCZ PRZEROŚNIĘTEJ ADMINISTRACJI I NIEROBÓW NA KTÓRY JEST PRZEZNACZANY HARACZ Z KIEROWCÓW!!!
PRZESTAŃCIE PIEPRZYĆ O BEZPIECZEŃSTWIE JEŚLI WSZYSTKIM WIADOMO ŻE CHODZI O PIENIĄDZE!!!!!
ILEKROĆ CZYTAM TAKIE ARTYKUŁY ZA KAŻDYM RAZEM CHCE MI SIĘ RZYGAĆ, LUDZIKI W MUNDURACH ZAKOŃCZCIE CHRZANIĆ BZDURY O BEZPIECZEŃSTWIE NA DROGACH A RACZEJ NA WYROBIE DROGOPODOBNYM!!! KIEDYŚ BYLI NIEWOLNICY KTÓRZY TYRALI NA SWOICH PRACODAWCÓW TERAZ ZASTĄPILI ICH POLICJANCI, KTÓRZY MUSZĄ ZAPIEPRZAĆ NA UTRZYMANIE NIEROBÓW Z ADMINISTRACJI. WYPISUJECIE MANDATY, KARZECIE KIEROWCÓW BO KARZĄ WAM ODGÓRNIE BO KASA SIĘ TYLKO LICZY NIE BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE!!! POTEM PO PRACY STRACH Z DOMU WYJŚĆ, NA EMERYTURZE ZMIANA MIEJSCA ZAMIES... rozwiń
Avatar
fsdfssdfs / 21 sierpnia 2010 o 17:38
0
[quote name='tomcio' date='21 sierpień 2010 - 16:18 ' timestamp='1282400308' post='332848']
Tomasz - wielokrotnie okradziony lub pobity i pozostawiony bez pomocy!
[/quote]
A co Ty za sierota jesteś? Bronić się nie umiesz? To trenuj szybkie biegi.
A zresztą - wielokrotnie pobity to pewnie nie za darmo, może się o to prosiłeś.
Mnie przez 38 lat życia nikt nie pobił i nie okradł. Trzeba myśleć, ot co!
Avatar
Pi / 21 sierpnia 2010 o 17:25
0
A może tak poprawić jakość polskich dróg. Powinno to zmniejszyć ilość ofiar śmiertelnych. W lubelskim drogi jak z 18 wieku. Drogi panie oficerze, nie tędy droga
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2010 o 16:55
0
Kamery powinny być w miejscach niebezpiecznych i wtedy można cokolwiek mówić o bezpieczeństwie, a nie przy fotoradarach służących do tłuczenia kasy.
Avatar
jacek / 21 sierpnia 2010 o 16:35
0
Pan Arkadiusz Kalita z WRD Komendy Wojewódzkiej Policji twierdzi, że fotoradar jako urządzenie cyt.? Jest bezuczuciowe, nie ma znajomych, a przy zdjęciach nie można manipulować. A co najważniejsze: zapewnia nieuchronność kary?. To urządzenie posiada jednak uczucie, czuje sympatię do policjantów a nawet ich rodzin.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2010 o 16:33
0
[quote name='tomcio' date='21 sierpień 2010 - 16:18 ' timestamp='1282400308' post='332848']


POZDRAWIAM [ bez urazy ] Tomasz - wielokrotnie okradziony lub pobity i pozostawiony bez pomocy!
[/quote]
Może za często przebywasz w nieodpowiednim miejscu, o nieodpowiedniej porze i w nieodpowiednim towarzystwie?
Avatar
tomcio / 21 sierpnia 2010 o 16:18
0
1. panowie na fotografii chowają się za krzakami - przepis mówi, że nie mogą się chować, co jednak jest faktem, że policjant częściej łamie prawo niż zwykły obywatel
2. policjanci zrywają naklejki z przedniej szyby, policjanci notorycznie łamią zakazy parkowania, parkują na miejscach dla inwalidy [ nawet w poprzek ], jeżdżą zdecydowanie szybciej bo im wolno,
3. mają działać prewencyjnie, a niestety działania ich kończą się jedynie na środkach przymusu: pała, mandat
4. policjant na służbie/: --> częsty gość McDonalda, Karczmy na Kunickiego, stacji Statoil. Sterczą godzinami, romansując z nocna zmianą [ kobiety ]
5. częsta jazda po alejkach osiedlowych i trawnikach to norma w okolicach oś Widok. Pewien dzielnicowy zapomniał, że szeryf to stanowisko w USA.
6. dodzwonienie się na numer alarmowy - usłyszysz ten sam komunikat co w firmie ubezpieczeniowej lub innym call center -> "proszę czekać, w tej chwili wszystkie linie są zajęte"
7. Chamstwo wysokich ranga oficerów, szczególnie w komisariatach typu gmina Niemce - woła o ... atak terrorystyczny. Nie, nie ja ... ale było by mi miło. Stara gwardia byłych Ormowców, traktujących zagubionego człowieka jak śmieć !

p.s. miałem w rodzinie kilku policjantów - nie będę wymieniał ich wszystkich wad.

POZDRAWIAM [ bez urazy ] Tomasz - wielokrotnie okradziony lub pobity i pozostawiony bez pomocy!
1. panowie na fotografii chowają się za krzakami - przepis mówi, że nie mogą się chować, co jednak jest faktem, że policjant częściej łamie prawo niż zwykły obywatel
2. policjanci zrywają naklejki z przedniej szyby, policjanci notorycznie łamią zakazy parkowania, parkują na miejscach dla inwalidy [ nawet w poprzek ], jeżdżą zdecydowanie szybciej bo im wolno,
3. mają działać prewencyjnie, a niestety działania ich kończą się jedynie na środkach przymusu: pała, mandat
4. policjant na służbie/: --> częsty gość McDonalda, K... rozwiń
Avatar
kierowca / 21 sierpnia 2010 o 14:25
0
Pan Arkadiusz Kalita z WRD Komendy Wojewódzkiej Policji twierdzi, że fotoradar jako urządzenie cyt.? Jest bezuczuciowe, nie ma znajomych, a przy zdjęciach nie można manipulować. A co najważniejsze: zapewnia nieuchronność kary?. Tutaj Pan Kalita kłamie publicznie mówiąc o nieuchronności kary i to z całą świadomością.Wie o tym,że kodeks wykroczeń pozwala na pouczanie sprawcy wykroczenia (art.92) ale o tym nie mówi i nie tylko on ale wszyscy policjanci, strażnicy miejscy czynią to samo. Czy ktoś słyszał oglądając program w TVN ?Uwaga pirat? aby kierowca został pouczony za wykroczenie??? Nie,nie nie- zawsze słychać głupie tłumaczenie policji o obowiązującym taryfikatorze a ludzie nie znający prawa boją się cokolwiek zrobić gdy usłyszą ,że trzeba iść do sądu w miejscu popełnienia wykroczenia. Tutaj policja znowu kłamie albowiem jeśli dojdzie do sprawy przed sądem to można ją przenieść do sądu w swoim mieście zamieszkania taka jest prawda a żeby nie być gołosłownym to polecam lekturę; http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071123/NEWS01/71122044
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071219/LUBLIN/881076327
Pan Arkadiusz Kalita z WRD Komendy Wojewódzkiej Policji twierdzi, że fotoradar jako urządzenie cyt.? Jest bezuczuciowe, nie ma znajomych, a przy zdjęciach nie można manipulować. A co najważniejsze: zapewnia nieuchronność kary?. Tutaj Pan Kalita kłamie publicznie mówiąc o nieuchronności kary i to z całą świadomością.Wie o tym,że kodeks wykroczeń pozwala na pouczanie sprawcy wykroczenia (art.92) ale o tym nie mówi i nie tylko on ale wszyscy policjanci, strażnicy miejscy czynią to samo. Czy ktoś słyszał oglądając program w TVN ?Uwaga pirat? a... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 0 0

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 0

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 6 4

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 14 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!