Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

23 maja 2008 r.
12:10
Edytuj ten wpis

Lech Kaczyński w Sali wstydu

0 12 A A

Rozmowa z Iwoną Zielińską, specjalistą ds. Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej Human Rights Watch w Nowym Jorku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Organizacja Human Rights Watch, m.in. z powodu orędzia Lecha Kaczyńskiego, w którym odniósł się on negatywnie do kwestii homoseksualizmu, umieściła nazwisko polskiego prezydenta w symbolicznej sali wstydu.

Znaleźli się tam też prezydent Ugandy - za to, że policja w tym kraju prześladuje homoseksualistów oraz brytyjskie Home Office (ministerstwo spraw wewnętrznych). Za odmowę przyznawania azylu imigrantom, którzy twierdzą, że w swych krajach są prześladowani za homoseksualizm

• Cała Polska mówi o "wyróżnieniu” Lecha Kaczyńskiego. Jaka jest jego przyczyna?

- "Hall of Shame” mieści się w kategorii tzw. antynagród obliczonych na zwrócenie publicznej uwagi na negatywne zjawiska. Jest przyznawana przez Human Rights Watch każdego roku, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, który obchodzimy 17 maja.

Tego dnia w 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła homoseksualizm z Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych i od 2005 roku dzień ten obchodzi ponad 50 organizacji broniących praw mniejszości seksualnych z całego świata.

• Od kiedy "nagroda” jest przyznawana?

- Od 2005 roku z inicjatywy Human Rights Watch. Wybieramy kandydatów na podstawie informacji, które zebraliśmy z całego świata podczas naszej pracy w danym roku.

Nie chodzi o wybór "najgorszych z najgorszych”, ale o przykłady, które ilustrują w szczególności sposób, w jaki działa homofobia. Lista zawiera ponadto pozytywne przykłady obrony praw mniejszości seksualnej.

• Kto dotąd był laureatem "Hall of Same”?

- W przeszłości na liście znaleźli się przywódcy i politycy, którzy poprzez swoje słowa i czyny promowali nienawiść i dyskryminację. Należeli do niej między innymi: papież Benedykt XVI, prezydent Iranu Mahomoud Ahmadinejad, prezydent Nigerii Olusegun Obasabjo czy mer Moskwy Juri Łużkow.

W tym roku po raz drugi na liście znalazł się przedstawiciel Polski. W zeszłym roku trafił na nią Roman Giertych za zgłoszenie inicjatywy ustawy przeciwko "propagowaniu homoseksualizmu”.

• W tegorocznej edycji była duża konkurencja?

- Wybór każdego roku nie jest łatwy, co, niestety, świadczy o tym, że homofobia jest problemem w wielu krajach i przybiera różne postacie.

• Za co konkretnie wyróżniliście prezydenta Polski?

- Akcje Lecha Kaczyńskiego zagrażają rodzinom w Polsce. Dają przykład, jak przywódcy polityczni używają homofobicznej retoryki w celu szerzenia nietolerancji, bez zwracania uwagi na jej negatywny wpływ na związki ludzi, w jakich pozostają.

Mamy nadzieję, że poprzez znalezienie się na naszej liście, a także poprzez nagłośnienie sprawy Brendana Faya i Toma Moultona (małżeństwo gejów z orędzia prezydenta Kaczyńskiego - dop. red.), pokażemy, że osoby atakowane przez polskiego prezydenta mają ludzkie twarze, są takimi samymi ludźmi, jak inni, w tym Lech Kaczyński. Mamy nadzieję uświadomić polskim władzom, że homofobia ma poważne konsekwencje i jest drogą donikąd.

• A prezydent Ugandy, Yoweri Museveni?

- Prezydent Museveni pozbawia obywateli Ugandy prawa do prywatności i bezpieczeństwa na gigantyczną skalę. Osoby bi- i homoseksualne są dyskryminowane w Ugandzie od długiego czasu. Kolonialne prawo, wciąż ochoczo stosowane w Ugandzie, karze związki homoseksualne więzieniem.

Ataki na osoby homoseksualne są tam na porządku dziennym i cieszą się oficjalnym poparciem państwa kierowanego przez naszego "laureata”.



Towarzystwo prezydenta Ugandy szczególnie zirytowało kręgi zbliżone do Lecha Kaczyńskiego. Czy są jakieś podobieństwa między nimi i między naszym krajami?

- W obu krajach prawa mniejszości seksualnych są wciąż tematem tabu. W Ugandzie media cenzurują jakiekolwiek dyskusje na ten temat oraz akcje mające na celu zwalczanie homofobii. W Polsce mieliśmy do czynienia z podobnymi wydarzeniami.

Prezydent Kaczyński w przeszłości zakazał organizowania Parady Równości, czego bezprawność wykazał mu dobitnie Trybunał Europejski. Wielokrotnie wyrażał swoje negatywne opinie na temat gejów i lesbijek.

Na szczęście, widzimy zalążek publicznej debaty na ten temat. M.in. dzięki wizycie Brendana Faya i Toma Moultona w Polsce, która zwiększyła poziom dostrzegania osób homoseksualnych i ich problemów i dała początek poważnej dyskusji.

• A za co "wyróżniliście” brytyjski Home Office?

- Home Office pozbawia mieszkańców Wielkiej Brytanii ochrony prawnej. Prawo międzynarodowe zabrania deportacji osoby do kraju, w którym narażona jest ona na tortury oraz inne formy poważnych prześladowań w swoim kraju.

Osoby szukające schronienia przed prześladowaniem ze względu na orientację seksualną zmuszone są opuszczać Wielka Brytanię i często trafiają z powrotem do kraju, w którym związki homoseksualne są karane a homoseksualiści poddawani są torturom.

Media nagłośniły sprawę Irańczyka Mehdi Kazemi, 19-letniego geja, który po egzekucji swego partnera uciekł z kraju do wuja w Londynie. Po upływie ważności wizy Home Office chciał go deportować do Iranu, gdzie też by go powieszono.

Zapadły ostateczne decyzje, które po fali protestów światowych, uchyliła dopiero Izba Lordów. Pozowolono, aby opuścił Anglię do... Holandii.

• Jakie są reakcje w świecie na waszą "nagrodę”?

- Nigdy obojętne! O naszych "laureatach” informują media na całym świecie. Naturalnie największe dyskusje i emocje są w krajach ich działalności. Choć np. nie bardzo wiem, jak społeczność Ugandy, pozostająca pod totalną kontrolą, miałaby się dowiedzieć o "zaszczycie”, jaki spotkał ich prezydenta.

W Anglii mówi się o "nagrodzie” od tygodnia. W Polsce, jak wiemy, także. Urzędnicy bliscy Lechowi Kaczyńskiemu wypowiadali się już dość obficie. Świadczy to o tym, że trafiliśmy z kandydaturą adekwatnie.

• Środowiska prawicowe w Polsce ignorują fakt wejścia Lecha Kaczyńskiego do Sali Wstydu.

- Bardzo nas to cieszy, bo dopełnia standardowej gamy reakcji.

• Nie wstydzi się pani, jako Polka, że organizacja, w której pani pracuje tak "wyróżnia” polskiego prezydenta?

- Jako Amerykanka polskiego pochodzenia czuję istotnie wstyd. Jednak nie jest to wstyd za Human Rights Watch...

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 maja 2008 o 18:41
0
Po rozmowie z moimi znajomymi mogę stwierdzić że ok. 90% którzy oddali głos na Kaczyńskiego żałują swojej decyzji!!


TA PANI JEST NIENORMALNA. GEJE DOMAGAJA SIE TOLERANCJI, ALE SAMI NIE SA. SA AGRESYWNI, ZADAJA PARAD OBSCENICZNYCH NA ULICACH, PRZYPOMNE INTERNAUTOM ZACHOWANIE NIE TAK DAWNO GEJOW W CZASIE MANIFESACJI W PARYZU GRUPA GEJOW WESZLA DO KATEDRY NOTRE DAME , ZACHOWUJAC SIE OBSCENICZNIE PRZY OLTARZU, PROBOSZCZ KATEDRY, KTORY PROBOWAL ICH WYPROSIC ZOSTAL POBITY. pODOBNIE BYLO KILKA MIESIECY TEMU W PETERSBURGU, GDZIE GEJE WESZLI DO KOSCIOLA KATOLICKIEGO I PROBOWALI WEJSC NA OLTARZ BY SYMULOWAC AKT SEKSUALNY. ZOSTALI PRZEGONIENI PRZEZ NIEKTORYCH WIERNYCH.

A czy ludzie hetero seksualni nie są agresywni. Nie wkładajmy wszystkich do jednego worka. Zobacz co dzieje się na meczach!! O poziomie agresji ma świadczyć nasza orientacja. Właśnie dzięki takiemu sposobowi myślenia przez tyle lat byli prześladowani np. murzyni w Ameryce. Tylko dlatego, że mieli czarną skórę!!
Nie jestem za tym żeby mogli zakładać rodzinę, tzn. np. adoptować dziecko. Ale nie interesuje mnie kogo on tam w nocy ... . PREZYDENT jako głowa państwa, wybraniec całego narodu (może i geyów) powinien być tolerancyjny. GEY TEŻ CZŁOWIEK

A czy ludzie hetero seksualni nie są agresywni. Nie wkładajmy wszystkich do jednego worka. Zobacz co dzieje się na meczach!! O poziomie agresji ma świadczyć nasza orientacja. Właśnie dzięki takiemu sposobowi myślenia przez tyle lat byli prześladowani np. murzyni w Ameryce. Tylko dlatego, że mieli czarną skórę!!
Nie jestem za tym żeby mogli zakładać rodzinę, tzn. np. adoptować dziecko. Ale nie interesuje mnie kogo on tam w nocy ... . PREZYDENT jako głowa państwa, wybraniec całego narodu (może i geyów)... rozwiń
Avatar
Kuna / 24 maja 2008 o 16:53
0
Nie dość, że napadł gejów, to kazał podsłuchiwac Marcinkiewicza. Zgadnijcie kto?
Avatar
Terliński / 24 maja 2008 o 13:02
0
Human Rights Watch to wielka tradycja walki z reżimami i łamaniem prawa. To młot na kacyków. Brawo!
Avatar
Orlando boy / 24 maja 2008 o 00:28
0
Miliony Polaków wybrało prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Jakim prawem ta zboczona pani obraża polskiego prezydenta?????? Ilu ja wybrało, kilku gejów i 3 leby????????? Wstydź się gazeto kiblowa.
Avatar
polak / 24 maja 2008 o 00:24
0
Patrzcie, na stronie tytułowej pod artykułem DZIENNIK WSCHODNI umieścił tylko 2 komentarze, obydwa popierające gejów. Jak dobrze przystało na UBecką gazetę, im bardziej niemoralnie, im głupiej, im bardziej UBecko, tym lepiej ....... ale nie dal Polski, tylko dla DZIENNIKA UBECKO WSCHODNIEGO. Wstyd panowie dzeinnikarze, promować obrończynię agresywnych gejów i krytykować legalnie wybranego prezydenta przez dziesiątki milionów POlaków.
Avatar
blady nico / 24 maja 2008 o 00:17
0
TA PANI JEST NIENORMALNA. GEJE DOMAGAJA SIE TOLERANCJI, ALE SAMI NIE SA. SA AGRESYWNI, ZADAJA PARAD OBSCENICZNYCH NA ULICACH, PRZYPOMNE INTERNAUTOM ZACHOWANIE NIE TAK DAWNO GEJOW W CZASIE MANIFESACJI W PARYZU GRUPA GEJOW WESZLA DO KATEDRY NOTRE DAME , ZACHOWUJAC SIE OBSCENICZNIE PRZY OLTARZU, PROBOSZCZ KATEDRY, KTORY PROBOWAL ICH WYPROSIC ZOSTAL POBITY. pODOBNIE BYLO KILKA MIESIECY TEMU W PETERSBURGU, GDZIE GEJE WESZLI DO KOSCIOLA KATOLICKIEGO I PROBOWALI WEJSC NA OLTARZ BY SYMULOWAC AKT SEKSUALNY. ZOSTALI PRZEGONIENI PRZEZ NIEKTORYCH WIERNYCH.
Avatar
kj / 23 maja 2008 o 19:32
0
Homoseksualizm nie jest normalny!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 23 maja 2008 o 18:20
0
lady napisał:
Ta pani niech się niepotrzebnie nie wstydzi - raczej bądżmy dumni z prezydenta, który ma słuszne poglądy.Jestem tolerancyjna, ale nie życzę sobie homoseksualnych małżeństw, a o to obraziła się szacowna amerykańska organizacja.Nie róbcie nam wody z mózgu.


Nikt nie mówi o małżeństwach, ale o zwykłej tolerancji. Ja także się wstydzę prezydenta, gdybym w czasie kiedy go wybierano miał ukończone 18 lat na pewno nie oddałbym głosu na tego b.... !!
Avatar
mata hari / 23 maja 2008 o 17:14
0
Moj najlepszy przyjaciel jest gejem. Nie tym wojujacym, skandujacym na ulicach. Jest dla mnie jak brat. Madry, wrazliwy, zawsze gotowy mi pomoc. Znamy sie od kolyski. Czy mam poslac go w cholere bo jest niepoprawny politycznie ? A co mnie obchodzi z kim on sypia ? Dla mnie jest zywym czlowiekiem, madrym i gotowym niesc pomoc innym. Gdy mialam 5 lat, skad do cholery moglam wiedziec, ze wyrosnie z niego parszywy gay ? I teraz mam przestac go kochac ?! Ni cholery ! Walcie sie !
Avatar
KK / 23 maja 2008 o 16:48
0
WOLAłBYM ZA PłOTEM MAłOżEńSTWO GEJóW JAK ALKOHOLIKóW OSTENTACYJNYCH KATOLIKóW NA KTóRYCH JUZ PATRZEć SIę NIE DA A CO MóWIć SłUCHAć WYZWISK
Avatar
Gość / 24 maja 2008 o 18:41
0
Po rozmowie z moimi znajomymi mogę stwierdzić że ok. 90% którzy oddali głos na Kaczyńskiego żałują swojej decyzji!!


TA PANI JEST NIENORMALNA. GEJE DOMAGAJA SIE TOLERANCJI, ALE SAMI NIE SA. SA AGRESYWNI, ZADAJA PARAD OBSCENICZNYCH NA ULICACH, PRZYPOMNE INTERNAUTOM ZACHOWANIE NIE TAK DAWNO GEJOW W CZASIE MANIFESACJI W PARYZU GRUPA GEJOW WESZLA DO KATEDRY NOTRE DAME , ZACHOWUJAC SIE OBSCENICZNIE PRZY OLTARZU, PROBOSZCZ KATEDRY, KTORY PROBOWAL ICH WYPROSIC ZOSTAL POBITY. pODOBNIE BYLO KILKA MIESIECY TEMU W PETERSBURGU, GDZIE GEJE WESZLI DO KOSCIOLA KATOLICKIEGO I PROBOWALI WEJSC NA OLTARZ BY SYMULOWAC AKT SEKSUALNY. ZOSTALI PRZEGONIENI PRZEZ NIEKTORYCH WIERNYCH.

A czy ludzie hetero seksualni nie są agresywni. Nie wkładajmy wszystkich do jednego worka. Zobacz co dzieje się na meczach!! O poziomie agresji ma świadczyć nasza orientacja. Właśnie dzięki takiemu sposobowi myślenia przez tyle lat byli prześladowani np. murzyni w Ameryce. Tylko dlatego, że mieli czarną skórę!!
Nie jestem za tym żeby mogli zakładać rodzinę, tzn. np. adoptować dziecko. Ale nie interesuje mnie kogo on tam w nocy ... . PREZYDENT jako głowa państwa, wybraniec całego narodu (może i geyów) powinien być tolerancyjny. GEY TEŻ CZŁOWIEK

A czy ludzie hetero seksualni nie są agresywni. Nie wkładajmy wszystkich do jednego worka. Zobacz co dzieje się na meczach!! O poziomie agresji ma świadczyć nasza orientacja. Właśnie dzięki takiemu sposobowi myślenia przez tyle lat byli prześladowani np. murzyni w Ameryce. Tylko dlatego, że mieli czarną skórę!!
Nie jestem za tym żeby mogli zakładać rodzinę, tzn. np. adoptować dziecko. Ale nie interesuje mnie kogo on tam w nocy ... . PREZYDENT jako głowa państwa, wybraniec całego narodu (może i geyów)... rozwiń
Avatar
Kuna / 24 maja 2008 o 16:53
0
Nie dość, że napadł gejów, to kazał podsłuchiwac Marcinkiewicza. Zgadnijcie kto?
Avatar
Terliński / 24 maja 2008 o 13:02
0
Human Rights Watch to wielka tradycja walki z reżimami i łamaniem prawa. To młot na kacyków. Brawo!
Avatar
Orlando boy / 24 maja 2008 o 00:28
0
Miliony Polaków wybrało prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Jakim prawem ta zboczona pani obraża polskiego prezydenta?????? Ilu ja wybrało, kilku gejów i 3 leby????????? Wstydź się gazeto kiblowa.
Avatar
polak / 24 maja 2008 o 00:24
0
Patrzcie, na stronie tytułowej pod artykułem DZIENNIK WSCHODNI umieścił tylko 2 komentarze, obydwa popierające gejów. Jak dobrze przystało na UBecką gazetę, im bardziej niemoralnie, im głupiej, im bardziej UBecko, tym lepiej ....... ale nie dal Polski, tylko dla DZIENNIKA UBECKO WSCHODNIEGO. Wstyd panowie dzeinnikarze, promować obrończynię agresywnych gejów i krytykować legalnie wybranego prezydenta przez dziesiątki milionów POlaków.
Avatar
blady nico / 24 maja 2008 o 00:17
0
TA PANI JEST NIENORMALNA. GEJE DOMAGAJA SIE TOLERANCJI, ALE SAMI NIE SA. SA AGRESYWNI, ZADAJA PARAD OBSCENICZNYCH NA ULICACH, PRZYPOMNE INTERNAUTOM ZACHOWANIE NIE TAK DAWNO GEJOW W CZASIE MANIFESACJI W PARYZU GRUPA GEJOW WESZLA DO KATEDRY NOTRE DAME , ZACHOWUJAC SIE OBSCENICZNIE PRZY OLTARZU, PROBOSZCZ KATEDRY, KTORY PROBOWAL ICH WYPROSIC ZOSTAL POBITY. pODOBNIE BYLO KILKA MIESIECY TEMU W PETERSBURGU, GDZIE GEJE WESZLI DO KOSCIOLA KATOLICKIEGO I PROBOWALI WEJSC NA OLTARZ BY SYMULOWAC AKT SEKSUALNY. ZOSTALI PRZEGONIENI PRZEZ NIEKTORYCH WIERNYCH.
Avatar
kj / 23 maja 2008 o 19:32
0
Homoseksualizm nie jest normalny!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 23 maja 2008 o 18:20
0
lady napisał:
Ta pani niech się niepotrzebnie nie wstydzi - raczej bądżmy dumni z prezydenta, który ma słuszne poglądy.Jestem tolerancyjna, ale nie życzę sobie homoseksualnych małżeństw, a o to obraziła się szacowna amerykańska organizacja.Nie róbcie nam wody z mózgu.


Nikt nie mówi o małżeństwach, ale o zwykłej tolerancji. Ja także się wstydzę prezydenta, gdybym w czasie kiedy go wybierano miał ukończone 18 lat na pewno nie oddałbym głosu na tego b.... !!
Avatar
mata hari / 23 maja 2008 o 17:14
0
Moj najlepszy przyjaciel jest gejem. Nie tym wojujacym, skandujacym na ulicach. Jest dla mnie jak brat. Madry, wrazliwy, zawsze gotowy mi pomoc. Znamy sie od kolyski. Czy mam poslac go w cholere bo jest niepoprawny politycznie ? A co mnie obchodzi z kim on sypia ? Dla mnie jest zywym czlowiekiem, madrym i gotowym niesc pomoc innym. Gdy mialam 5 lat, skad do cholery moglam wiedziec, ze wyrosnie z niego parszywy gay ? I teraz mam przestac go kochac ?! Ni cholery ! Walcie sie !
Avatar
KK / 23 maja 2008 o 16:48
0
WOLAłBYM ZA PłOTEM MAłOżEńSTWO GEJóW JAK ALKOHOLIKóW OSTENTACYJNYCH KATOLIKóW NA KTóRYCH JUZ PATRZEć SIę NIE DA A CO MóWIć SłUCHAć WYZWISK
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar wieżowca na Czechowie

Pożar wieżowca na Czechowie 0 0

Pożar elewacji wieżowca przy ul. Paganiniego. Na miejscu jest 5 zastępów straży pożarnej.

Chirurdzy z wielu krajów na kongresie w Lublinie

Chirurdzy z wielu krajów na kongresie w Lublinie 0 0

700 specjalistów z Europy, USA, Kanady i Azji ma przyjechać na Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej, który zaczyna się 27 września w Lublinie.

Miała 60 km do szpitala, zaczęła rodzić. Policjanci pilotowali auto

Miała 60 km do szpitala, zaczęła rodzić. Policjanci pilotowali auto 0 1

Liczyła się każda minuta, a mężczyzna nie znał drogi do szpitala, o pilną pomoc poprosił puławskich policjantów. Dzięki pilotażowi mundurowych, 34-latka na czas dotarła trakt porodowy.

EMOstrefa w szpitalu w Zamościu. Lepsze warunki dla rodziców i dzieci

EMOstrefa w szpitalu w Zamościu. Lepsze warunki dla rodziców i dzieci 1 0

W Zamojskim Szpitalu Niepublicznym powstaje EMOstrefa. Rodzice najmłodszych pacjentów będę mieli lepsze warunki do przebywania ze swoimi dziećmi.

Przedwojenne andrzejki. Potańcówka w Teatrze Osterwy
30 listopada 2018, 20:00

Przedwojenne andrzejki. Potańcówka w Teatrze Osterwy 0 0

Teatr zaprasza na… potańcówkę. Do tańca zagra Mała Orkiestra Dancingowa. Można już rezerwować miejsca, koszt biletu to 150 zł od osoby

Wypadł z drogi, dachował na polu. Przestraszyła go ciężarówka?

Wypadł z drogi, dachował na polu. Przestraszyła go ciężarówka? 0 3

Dwie osoby trafiły do szpitala po tym jak samochód osobowy wypadł z drogi i dachował na polu. Kierowca tłumaczył, że przestraszył się jadącej z naprzeciwka ciężarówki.

Wybory samorządowe 2018 - Janów Lubelski, Dzwola, Potok Wielki, Batorz, Godziszów, Chrzanów. Kandydaci na wójtów

Wybory samorządowe 2018 - Janów Lubelski, Dzwola, Potok Wielki, Batorz, Godziszów, Chrzanów. Kandydaci na wójtów 0 0

Wybory samorządowe 2018. Lista kandydatów na wójta w powiecie janowskim

"Nie będę ściągać imigrantów" - obiecuje kandydat na prezydenta Lublina

"Nie będę ściągać imigrantów" - obiecuje kandydat na prezydenta Lublina 0 17

O swoich pomysłach na „politykę migracyjną Lublina” opowiadał dziś kandydujący na prezydenta miasta poseł Jakub Kulesza startujący w wyborach z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Przejechał jej po stopie wózkiem widłowym. 22-latka w szpitalu

Przejechał jej po stopie wózkiem widłowym. 22-latka w szpitalu 0 5

22-latka trafiła do szpitala po tym jak kierowca wózka widłowego przejechał jej po stopie.

Obieraczki kapuściane w Skansenie
30 września 2018, 14:00

Obieraczki kapuściane w Skansenie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na pokaz obieraczek kapuścianych, który odbędzie się 30 września o godz. 14.

Kandydat częstuje kiełbasą, zapowiada promocję na stacji paliw i domowy trunek

Kandydat częstuje kiełbasą, zapowiada promocję na stacji paliw i domowy trunek 25 6

Wyborców nie można częstować alkoholem. Kaszanką tak, o ile jest faktura. Takie wskazówki otrzymują kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Tymczasem jeden z nich zaprasza na „promocję” na stacji paliw swojej żony, na której pojawi się m.in. „domowy trunek”

Czas na przełamanie Wisły Puławy

Czas na przełamanie Wisły Puławy 5 0

Dzisiaj zagra też Wisła Puławy. Drużyna Jacka Magnuszewskiego w ramach pierwszej rundy centralnych rozgrywek Pucharu Polski zmierzy się na wyjeździe z GKS Drwinia (godz. 16)

Open City 2018. Nie rozumiesz? Idź na spacer
26 września 2018, 13:00

Open City 2018. Nie rozumiesz? Idź na spacer 0 0

Człowiek stojący na gzymsie, taśma opasująca budynek Ratusza i pobliskiego kościoła, płomienie buchające z okien kamienicy. Okazja, by dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi w środę i sobotę.

Otwierasz firmę? Zadbaj o księgowość!

Otwierasz firmę? Zadbaj o księgowość! 0

Wielu ludzi, otwierając swoją pierwszą firmę, nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu finansami oraz w prowadzeniu księgowości. A to przecież fundamenty, na których powinna opierać się cała działalność. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, co zrobić, aby początek Twojej własnej działalności gospodarczej nie był taki straszny, jak go malują. A pomoże nam w tym narzędzie Taxomatic.

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana 0 1

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 30-latka z gm. Poniatowa, która zapomniała odebrać dzieci ze szkoły w Kraczewicach Prywatnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!