Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

23 maja 2008 r.
12:10
Edytuj ten wpis

Lech Kaczyński w Sali wstydu

0 12 A A

Rozmowa z Iwoną Zielińską, specjalistą ds. Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej Human Rights Watch w Nowym Jorku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Organizacja Human Rights Watch, m.in. z powodu orędzia Lecha Kaczyńskiego, w którym odniósł się on negatywnie do kwestii homoseksualizmu, umieściła nazwisko polskiego prezydenta w symbolicznej sali wstydu.

Znaleźli się tam też prezydent Ugandy - za to, że policja w tym kraju prześladuje homoseksualistów oraz brytyjskie Home Office (ministerstwo spraw wewnętrznych). Za odmowę przyznawania azylu imigrantom, którzy twierdzą, że w swych krajach są prześladowani za homoseksualizm

• Cała Polska mówi o "wyróżnieniu” Lecha Kaczyńskiego. Jaka jest jego przyczyna?

- "Hall of Shame” mieści się w kategorii tzw. antynagród obliczonych na zwrócenie publicznej uwagi na negatywne zjawiska. Jest przyznawana przez Human Rights Watch każdego roku, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, który obchodzimy 17 maja.

Tego dnia w 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła homoseksualizm z Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych i od 2005 roku dzień ten obchodzi ponad 50 organizacji broniących praw mniejszości seksualnych z całego świata.

• Od kiedy "nagroda” jest przyznawana?

- Od 2005 roku z inicjatywy Human Rights Watch. Wybieramy kandydatów na podstawie informacji, które zebraliśmy z całego świata podczas naszej pracy w danym roku.

Nie chodzi o wybór "najgorszych z najgorszych”, ale o przykłady, które ilustrują w szczególności sposób, w jaki działa homofobia. Lista zawiera ponadto pozytywne przykłady obrony praw mniejszości seksualnej.

• Kto dotąd był laureatem "Hall of Same”?

- W przeszłości na liście znaleźli się przywódcy i politycy, którzy poprzez swoje słowa i czyny promowali nienawiść i dyskryminację. Należeli do niej między innymi: papież Benedykt XVI, prezydent Iranu Mahomoud Ahmadinejad, prezydent Nigerii Olusegun Obasabjo czy mer Moskwy Juri Łużkow.

W tym roku po raz drugi na liście znalazł się przedstawiciel Polski. W zeszłym roku trafił na nią Roman Giertych za zgłoszenie inicjatywy ustawy przeciwko "propagowaniu homoseksualizmu”.

• W tegorocznej edycji była duża konkurencja?

- Wybór każdego roku nie jest łatwy, co, niestety, świadczy o tym, że homofobia jest problemem w wielu krajach i przybiera różne postacie.

• Za co konkretnie wyróżniliście prezydenta Polski?

- Akcje Lecha Kaczyńskiego zagrażają rodzinom w Polsce. Dają przykład, jak przywódcy polityczni używają homofobicznej retoryki w celu szerzenia nietolerancji, bez zwracania uwagi na jej negatywny wpływ na związki ludzi, w jakich pozostają.

Mamy nadzieję, że poprzez znalezienie się na naszej liście, a także poprzez nagłośnienie sprawy Brendana Faya i Toma Moultona (małżeństwo gejów z orędzia prezydenta Kaczyńskiego - dop. red.), pokażemy, że osoby atakowane przez polskiego prezydenta mają ludzkie twarze, są takimi samymi ludźmi, jak inni, w tym Lech Kaczyński. Mamy nadzieję uświadomić polskim władzom, że homofobia ma poważne konsekwencje i jest drogą donikąd.

• A prezydent Ugandy, Yoweri Museveni?

- Prezydent Museveni pozbawia obywateli Ugandy prawa do prywatności i bezpieczeństwa na gigantyczną skalę. Osoby bi- i homoseksualne są dyskryminowane w Ugandzie od długiego czasu. Kolonialne prawo, wciąż ochoczo stosowane w Ugandzie, karze związki homoseksualne więzieniem.

Ataki na osoby homoseksualne są tam na porządku dziennym i cieszą się oficjalnym poparciem państwa kierowanego przez naszego "laureata”.



Towarzystwo prezydenta Ugandy szczególnie zirytowało kręgi zbliżone do Lecha Kaczyńskiego. Czy są jakieś podobieństwa między nimi i między naszym krajami?

- W obu krajach prawa mniejszości seksualnych są wciąż tematem tabu. W Ugandzie media cenzurują jakiekolwiek dyskusje na ten temat oraz akcje mające na celu zwalczanie homofobii. W Polsce mieliśmy do czynienia z podobnymi wydarzeniami.

Prezydent Kaczyński w przeszłości zakazał organizowania Parady Równości, czego bezprawność wykazał mu dobitnie Trybunał Europejski. Wielokrotnie wyrażał swoje negatywne opinie na temat gejów i lesbijek.

Na szczęście, widzimy zalążek publicznej debaty na ten temat. M.in. dzięki wizycie Brendana Faya i Toma Moultona w Polsce, która zwiększyła poziom dostrzegania osób homoseksualnych i ich problemów i dała początek poważnej dyskusji.

• A za co "wyróżniliście” brytyjski Home Office?

- Home Office pozbawia mieszkańców Wielkiej Brytanii ochrony prawnej. Prawo międzynarodowe zabrania deportacji osoby do kraju, w którym narażona jest ona na tortury oraz inne formy poważnych prześladowań w swoim kraju.

Osoby szukające schronienia przed prześladowaniem ze względu na orientację seksualną zmuszone są opuszczać Wielka Brytanię i często trafiają z powrotem do kraju, w którym związki homoseksualne są karane a homoseksualiści poddawani są torturom.

Media nagłośniły sprawę Irańczyka Mehdi Kazemi, 19-letniego geja, który po egzekucji swego partnera uciekł z kraju do wuja w Londynie. Po upływie ważności wizy Home Office chciał go deportować do Iranu, gdzie też by go powieszono.

Zapadły ostateczne decyzje, które po fali protestów światowych, uchyliła dopiero Izba Lordów. Pozowolono, aby opuścił Anglię do... Holandii.

• Jakie są reakcje w świecie na waszą "nagrodę”?

- Nigdy obojętne! O naszych "laureatach” informują media na całym świecie. Naturalnie największe dyskusje i emocje są w krajach ich działalności. Choć np. nie bardzo wiem, jak społeczność Ugandy, pozostająca pod totalną kontrolą, miałaby się dowiedzieć o "zaszczycie”, jaki spotkał ich prezydenta.

W Anglii mówi się o "nagrodzie” od tygodnia. W Polsce, jak wiemy, także. Urzędnicy bliscy Lechowi Kaczyńskiemu wypowiadali się już dość obficie. Świadczy to o tym, że trafiliśmy z kandydaturą adekwatnie.

• Środowiska prawicowe w Polsce ignorują fakt wejścia Lecha Kaczyńskiego do Sali Wstydu.

- Bardzo nas to cieszy, bo dopełnia standardowej gamy reakcji.

• Nie wstydzi się pani, jako Polka, że organizacja, w której pani pracuje tak "wyróżnia” polskiego prezydenta?

- Jako Amerykanka polskiego pochodzenia czuję istotnie wstyd. Jednak nie jest to wstyd za Human Rights Watch...

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 maja 2008 o 18:41
0
Po rozmowie z moimi znajomymi mogę stwierdzić że ok. 90% którzy oddali głos na Kaczyńskiego żałują swojej decyzji!!


TA PANI JEST NIENORMALNA. GEJE DOMAGAJA SIE TOLERANCJI, ALE SAMI NIE SA. SA AGRESYWNI, ZADAJA PARAD OBSCENICZNYCH NA ULICACH, PRZYPOMNE INTERNAUTOM ZACHOWANIE NIE TAK DAWNO GEJOW W CZASIE MANIFESACJI W PARYZU GRUPA GEJOW WESZLA DO KATEDRY NOTRE DAME , ZACHOWUJAC SIE OBSCENICZNIE PRZY OLTARZU, PROBOSZCZ KATEDRY, KTORY PROBOWAL ICH WYPROSIC ZOSTAL POBITY. pODOBNIE BYLO KILKA MIESIECY TEMU W PETERSBURGU, GDZIE GEJE WESZLI DO KOSCIOLA KATOLICKIEGO I PROBOWALI WEJSC NA OLTARZ BY SYMULOWAC AKT SEKSUALNY. ZOSTALI PRZEGONIENI PRZEZ NIEKTORYCH WIERNYCH.

A czy ludzie hetero seksualni nie są agresywni. Nie wkładajmy wszystkich do jednego worka. Zobacz co dzieje się na meczach!! O poziomie agresji ma świadczyć nasza orientacja. Właśnie dzięki takiemu sposobowi myślenia przez tyle lat byli prześladowani np. murzyni w Ameryce. Tylko dlatego, że mieli czarną skórę!!
Nie jestem za tym żeby mogli zakładać rodzinę, tzn. np. adoptować dziecko. Ale nie interesuje mnie kogo on tam w nocy ... . PREZYDENT jako głowa państwa, wybraniec całego narodu (może i geyów) powinien być tolerancyjny. GEY TEŻ CZŁOWIEK

A czy ludzie hetero seksualni nie są agresywni. Nie wkładajmy wszystkich do jednego worka. Zobacz co dzieje się na meczach!! O poziomie agresji ma świadczyć nasza orientacja. Właśnie dzięki takiemu sposobowi myślenia przez tyle lat byli prześladowani np. murzyni w Ameryce. Tylko dlatego, że mieli czarną skórę!!
Nie jestem za tym żeby mogli zakładać rodzinę, tzn. np. adoptować dziecko. Ale nie interesuje mnie kogo on tam w nocy ... . PREZYDENT jako głowa państwa, wybraniec całego narodu (może i geyów)... rozwiń
Avatar
Kuna / 24 maja 2008 o 16:53
0
Nie dość, że napadł gejów, to kazał podsłuchiwac Marcinkiewicza. Zgadnijcie kto?
Avatar
Terliński / 24 maja 2008 o 13:02
0
Human Rights Watch to wielka tradycja walki z reżimami i łamaniem prawa. To młot na kacyków. Brawo!
Avatar
Orlando boy / 24 maja 2008 o 00:28
0
Miliony Polaków wybrało prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Jakim prawem ta zboczona pani obraża polskiego prezydenta?????? Ilu ja wybrało, kilku gejów i 3 leby????????? Wstydź się gazeto kiblowa.
Avatar
polak / 24 maja 2008 o 00:24
0
Patrzcie, na stronie tytułowej pod artykułem DZIENNIK WSCHODNI umieścił tylko 2 komentarze, obydwa popierające gejów. Jak dobrze przystało na UBecką gazetę, im bardziej niemoralnie, im głupiej, im bardziej UBecko, tym lepiej ....... ale nie dal Polski, tylko dla DZIENNIKA UBECKO WSCHODNIEGO. Wstyd panowie dzeinnikarze, promować obrończynię agresywnych gejów i krytykować legalnie wybranego prezydenta przez dziesiątki milionów POlaków.
Avatar
blady nico / 24 maja 2008 o 00:17
0
TA PANI JEST NIENORMALNA. GEJE DOMAGAJA SIE TOLERANCJI, ALE SAMI NIE SA. SA AGRESYWNI, ZADAJA PARAD OBSCENICZNYCH NA ULICACH, PRZYPOMNE INTERNAUTOM ZACHOWANIE NIE TAK DAWNO GEJOW W CZASIE MANIFESACJI W PARYZU GRUPA GEJOW WESZLA DO KATEDRY NOTRE DAME , ZACHOWUJAC SIE OBSCENICZNIE PRZY OLTARZU, PROBOSZCZ KATEDRY, KTORY PROBOWAL ICH WYPROSIC ZOSTAL POBITY. pODOBNIE BYLO KILKA MIESIECY TEMU W PETERSBURGU, GDZIE GEJE WESZLI DO KOSCIOLA KATOLICKIEGO I PROBOWALI WEJSC NA OLTARZ BY SYMULOWAC AKT SEKSUALNY. ZOSTALI PRZEGONIENI PRZEZ NIEKTORYCH WIERNYCH.
Avatar
kj / 23 maja 2008 o 19:32
0
Homoseksualizm nie jest normalny!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 23 maja 2008 o 18:20
0
lady napisał:
Ta pani niech się niepotrzebnie nie wstydzi - raczej bądżmy dumni z prezydenta, który ma słuszne poglądy.Jestem tolerancyjna, ale nie życzę sobie homoseksualnych małżeństw, a o to obraziła się szacowna amerykańska organizacja.Nie róbcie nam wody z mózgu.


Nikt nie mówi o małżeństwach, ale o zwykłej tolerancji. Ja także się wstydzę prezydenta, gdybym w czasie kiedy go wybierano miał ukończone 18 lat na pewno nie oddałbym głosu na tego b.... !!
Avatar
mata hari / 23 maja 2008 o 17:14
0
Moj najlepszy przyjaciel jest gejem. Nie tym wojujacym, skandujacym na ulicach. Jest dla mnie jak brat. Madry, wrazliwy, zawsze gotowy mi pomoc. Znamy sie od kolyski. Czy mam poslac go w cholere bo jest niepoprawny politycznie ? A co mnie obchodzi z kim on sypia ? Dla mnie jest zywym czlowiekiem, madrym i gotowym niesc pomoc innym. Gdy mialam 5 lat, skad do cholery moglam wiedziec, ze wyrosnie z niego parszywy gay ? I teraz mam przestac go kochac ?! Ni cholery ! Walcie sie !
Avatar
KK / 23 maja 2008 o 16:48
0
WOLAłBYM ZA PłOTEM MAłOżEńSTWO GEJóW JAK ALKOHOLIKóW OSTENTACYJNYCH KATOLIKóW NA KTóRYCH JUZ PATRZEć SIę NIE DA A CO MóWIć SłUCHAć WYZWISK
Avatar
Gość / 24 maja 2008 o 18:41
0
Po rozmowie z moimi znajomymi mogę stwierdzić że ok. 90% którzy oddali głos na Kaczyńskiego żałują swojej decyzji!!


TA PANI JEST NIENORMALNA. GEJE DOMAGAJA SIE TOLERANCJI, ALE SAMI NIE SA. SA AGRESYWNI, ZADAJA PARAD OBSCENICZNYCH NA ULICACH, PRZYPOMNE INTERNAUTOM ZACHOWANIE NIE TAK DAWNO GEJOW W CZASIE MANIFESACJI W PARYZU GRUPA GEJOW WESZLA DO KATEDRY NOTRE DAME , ZACHOWUJAC SIE OBSCENICZNIE PRZY OLTARZU, PROBOSZCZ KATEDRY, KTORY PROBOWAL ICH WYPROSIC ZOSTAL POBITY. pODOBNIE BYLO KILKA MIESIECY TEMU W PETERSBURGU, GDZIE GEJE WESZLI DO KOSCIOLA KATOLICKIEGO I PROBOWALI WEJSC NA OLTARZ BY SYMULOWAC AKT SEKSUALNY. ZOSTALI PRZEGONIENI PRZEZ NIEKTORYCH WIERNYCH.

A czy ludzie hetero seksualni nie są agresywni. Nie wkładajmy wszystkich do jednego worka. Zobacz co dzieje się na meczach!! O poziomie agresji ma świadczyć nasza orientacja. Właśnie dzięki takiemu sposobowi myślenia przez tyle lat byli prześladowani np. murzyni w Ameryce. Tylko dlatego, że mieli czarną skórę!!
Nie jestem za tym żeby mogli zakładać rodzinę, tzn. np. adoptować dziecko. Ale nie interesuje mnie kogo on tam w nocy ... . PREZYDENT jako głowa państwa, wybraniec całego narodu (może i geyów) powinien być tolerancyjny. GEY TEŻ CZŁOWIEK

A czy ludzie hetero seksualni nie są agresywni. Nie wkładajmy wszystkich do jednego worka. Zobacz co dzieje się na meczach!! O poziomie agresji ma świadczyć nasza orientacja. Właśnie dzięki takiemu sposobowi myślenia przez tyle lat byli prześladowani np. murzyni w Ameryce. Tylko dlatego, że mieli czarną skórę!!
Nie jestem za tym żeby mogli zakładać rodzinę, tzn. np. adoptować dziecko. Ale nie interesuje mnie kogo on tam w nocy ... . PREZYDENT jako głowa państwa, wybraniec całego narodu (może i geyów)... rozwiń
Avatar
Kuna / 24 maja 2008 o 16:53
0
Nie dość, że napadł gejów, to kazał podsłuchiwac Marcinkiewicza. Zgadnijcie kto?
Avatar
Terliński / 24 maja 2008 o 13:02
0
Human Rights Watch to wielka tradycja walki z reżimami i łamaniem prawa. To młot na kacyków. Brawo!
Avatar
Orlando boy / 24 maja 2008 o 00:28
0
Miliony Polaków wybrało prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Jakim prawem ta zboczona pani obraża polskiego prezydenta?????? Ilu ja wybrało, kilku gejów i 3 leby????????? Wstydź się gazeto kiblowa.
Avatar
polak / 24 maja 2008 o 00:24
0
Patrzcie, na stronie tytułowej pod artykułem DZIENNIK WSCHODNI umieścił tylko 2 komentarze, obydwa popierające gejów. Jak dobrze przystało na UBecką gazetę, im bardziej niemoralnie, im głupiej, im bardziej UBecko, tym lepiej ....... ale nie dal Polski, tylko dla DZIENNIKA UBECKO WSCHODNIEGO. Wstyd panowie dzeinnikarze, promować obrończynię agresywnych gejów i krytykować legalnie wybranego prezydenta przez dziesiątki milionów POlaków.
Avatar
blady nico / 24 maja 2008 o 00:17
0
TA PANI JEST NIENORMALNA. GEJE DOMAGAJA SIE TOLERANCJI, ALE SAMI NIE SA. SA AGRESYWNI, ZADAJA PARAD OBSCENICZNYCH NA ULICACH, PRZYPOMNE INTERNAUTOM ZACHOWANIE NIE TAK DAWNO GEJOW W CZASIE MANIFESACJI W PARYZU GRUPA GEJOW WESZLA DO KATEDRY NOTRE DAME , ZACHOWUJAC SIE OBSCENICZNIE PRZY OLTARZU, PROBOSZCZ KATEDRY, KTORY PROBOWAL ICH WYPROSIC ZOSTAL POBITY. pODOBNIE BYLO KILKA MIESIECY TEMU W PETERSBURGU, GDZIE GEJE WESZLI DO KOSCIOLA KATOLICKIEGO I PROBOWALI WEJSC NA OLTARZ BY SYMULOWAC AKT SEKSUALNY. ZOSTALI PRZEGONIENI PRZEZ NIEKTORYCH WIERNYCH.
Avatar
kj / 23 maja 2008 o 19:32
0
Homoseksualizm nie jest normalny!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 23 maja 2008 o 18:20
0
lady napisał:
Ta pani niech się niepotrzebnie nie wstydzi - raczej bądżmy dumni z prezydenta, który ma słuszne poglądy.Jestem tolerancyjna, ale nie życzę sobie homoseksualnych małżeństw, a o to obraziła się szacowna amerykańska organizacja.Nie róbcie nam wody z mózgu.


Nikt nie mówi o małżeństwach, ale o zwykłej tolerancji. Ja także się wstydzę prezydenta, gdybym w czasie kiedy go wybierano miał ukończone 18 lat na pewno nie oddałbym głosu na tego b.... !!
Avatar
mata hari / 23 maja 2008 o 17:14
0
Moj najlepszy przyjaciel jest gejem. Nie tym wojujacym, skandujacym na ulicach. Jest dla mnie jak brat. Madry, wrazliwy, zawsze gotowy mi pomoc. Znamy sie od kolyski. Czy mam poslac go w cholere bo jest niepoprawny politycznie ? A co mnie obchodzi z kim on sypia ? Dla mnie jest zywym czlowiekiem, madrym i gotowym niesc pomoc innym. Gdy mialam 5 lat, skad do cholery moglam wiedziec, ze wyrosnie z niego parszywy gay ? I teraz mam przestac go kochac ?! Ni cholery ! Walcie sie !
Avatar
KK / 23 maja 2008 o 16:48
0
WOLAłBYM ZA PłOTEM MAłOżEńSTWO GEJóW JAK ALKOHOLIKóW OSTENTACYJNYCH KATOLIKóW NA KTóRYCH JUZ PATRZEć SIę NIE DA A CO MóWIć SłUCHAć WYZWISK
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1
film

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1 1 2

W ostatnim meczu grupy 3 Dywizji A Polska zremisowała w Guimaraes z Portugalią 1:1 i dzięki temu zachowała miejsce w pierwszym koszyku przed eliminacjami do mistrzostw Europy

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia]
galeria

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia] 14 2

Pierwsza sesja nowej kadencji w powiecie puławskim odbyła się w Kurowie. We wtorek ślubowanie złożyli radni, a także nowy wójt Arkadiusz Małecki. Rada wybrała również swojego przewodniczącego. Po raz pierwszy zastosowano cyfrowy system liczenia głosów.

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem"

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem" 2 8

W środę radni sejmiku wybiorą nowy zarząd województwa. Niewiadomą pozostaje obsada stanowiska należnego Solidarnej Polsce. To miejsce miała zająć Bogna Bender-Motyka, ale – według naszych informacji – nie zgodził się na to Zbigniew Ziobro.

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia] 8 3

Do zdarzenia doszło po godz. 20 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Wodopojną.

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 1 2

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 10 3

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 5

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 19 11

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 16 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 95 15

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!