Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

28 czerwca 2002 r.
19:39
Edytuj ten wpis

Lubelski poseł od kuchni

0 0 A A

Spośród lubelskich parlamentarzystów z mównicy sejmowej najczęściej głos zabiera poseł Robert Luśnia (LPR), a najwięcej interpelacji pisze poseł Grzegorz Kurczuk (SLD). Rekordzistą pod względem liczby otwartych biur jest poseł Ryszard Stanibuła (PSL). Ale są też tacy, którzy ani nie piszą, ani nie mówią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelscy posłowie, osiem miesięcy po wyborach, zaaklimatyzowali się już na Wiejskiej. Biorą udział w pracach Sejmu i sejmowych komisji. Otworzyli biura i wypełnili oświadczenia majątkowe. Niektórzy utworzyli swoje strony internetowe.

Posłowie mówiący

Poseł Luśnia jest rekordzistą pod względem liczby wystąpień z mównicy sejmowej. Zabierał głos już 109 razy.
- Pewnie podczas najbliższego posiedzenia Sejmu przybędzie 10 kolejnych - zapowiada R. Luśnia. - Staram się nie zwieść zaufania swoich wyborców i zabierać głos, by bronić polskich pieniędzy przed lewymi interesami.
Poseł Luśnia lubi mówić, ale dotychczas nie napisał żadnej interpelacji. - Zabrakło na to czasu, ale obiecuję, że się poprawię - zapowiada.
Chętnie zabierają głos także posłowie: Zdzisław Podkański (PSL) - 52, Ryszard Stanibuła (PSL) - 46, Zyta Gilowska (PO) - 43 i Grzegorz Kurczuk (SLD) - 38.

Parlamentarne niemowy...

W Sejmie IV kadencji jest już następca Mariana Jóśki, byłego posła (SLD), który w minionej kadencji odezwał się z sejmowej mównicy... tylko raz. Jest nim Henryk Lewczuk (niezależny), który nie tylko jest sejmowym niemową, ale również nie napisał żadnej interpelacji czy zapytania.
- Każdy poseł ma swój sposób pracy. Jedni chcą się pokazać, inni wolą pracować. Ja należę do tej drugiej grupy. Jestem za poważnym człowiekiem, by pod wpływem emocji wykrzykiwać z mównicy sejmowej. Wolę składać pisma do kompetentnych resortów w sprawie konkretnych problemów - tłumaczy swoją postawę poseł Lewczuk.

...i wagarowicze

- Poseł najbardziej idący w ślady Dariusza Wójcika, byłego lubelskiego posła AWS, nie jest parlamentarzystą z Lubelszczyzny - twierdzą pracownicy Biura Prasowego Sejmu. - Ogólnie lubelscy posłowie nie chodzą na wagary, ale jest kilka niechlubnych wyjątków.
W rankingu lubelskich wagarowiczów prowadzi poseł Józef Żywiec (Samoobrona), który opuścił już 6 posiedzeń Sejmu. Na kolejnym miejscu plasuje się poseł Henryk Lewczuk (niezależny). Poseł Luśnia nie uczestniczył w pięciu posiedzeniach komisji.

Posłowie piszący...

Co łączy posłów: Izabellę Sierakowską, Grzegorza Kurczuka, Wiktora Osika, Zbigniewa Janowskiego i Arkadiusza Kasznię (wszyscy SLD)? Wszyscy ślą pilnie interpelacje do rządu, dotyczące spraw ludzi i regionu lubelskiego.
Rekordzistą pod względem złożonych interpelacji jest poseł Kurczuk, który ma ich na swoim koncie 36. Dzielnie sekunduje mu: Zbigniew Janowski (30), Izabella Sierakowska (20), Wiktor Osik (18) i Arkadiusz Kasznia (12). W kwietniu ub. roku premier Leszek Miller zwrócił uwagę posłom, by pohamowali swoją aktywność na tym polu i zaapelował o niezarzucanie ministrów nadmierną pracą. Posłowie nie zamierzają zastosować się do życzenia premiera.
- Wytłumaczyliśmy premierowi, że chodzi o rozwiązanie problemów, których na Lubelszczyźnie nie brakuje - mówi poseł Sierakowska. - Zrozumiał nasze intencje.

...i nie piszący

Do innych posłów lubelskich premier nie musi się zwracać z takimi prośbami, gdyż liczba interpelacji złożonych przez poszczególne osoby nie przekracza czterech.
- Pisałem interpelacje, które miały zasadnicze znaczenie, a nie dla ich ilości - mówi poseł Leszek Świętochowski (PSL). - Zwracałem się do rządu z problemami moich wyborców.

Ustanawianie prawa

Posłowie wielokrotnie podkreślają w swoich wypowiedziach, że najważniejszym zadaniem parlamentarzysty jest ustanawianie prawa i praca w komisjach sejmowych. W największej ilości komisji i podkomisji udziela się poseł Robert Luśnia (LPR). Ma na koncie pracę w siedmiu z nich. Tuż za nim najpracowitszymi posłami są: Leszek Świętochowski (PSL) i Jerzy Michalski (Samoobrona) - po 6. Natomiast posłowie: Szczepan Skomra (SLD) i Henryk Lewczuk (niezależny) pracują tylko w jednym zespole.

www.poseł.pl

Parlamentarzyści niechętnie umieszczają na sejmowej stronie internetowej linki do własnych stron. Zamieścili je jedynie: Zbigniew Janowski, Grzegorz Kurczuk, Izabella Sierakowska (wszyscy z SLD), Zdzisław Podkański, Franciszek Stefaniuk (obaj z PSL), Jerzy Michalski (Samoobrona) i Andrzej Mańka (LPR). Z własnych stron można dowiedzieć się wielu ciekawostek o politykach. Na przykład: poseł Sierakowska urodziła się na wysokich obcasach, poseł Kurczuk jest od dziecka z paragrafami za pan brat i lubi gotować bigos, poseł Stefaniuk hoduje pszczoły i pisze wiersze, a poseł Mańka lubi czytać córkom bajki do snu.

Biura parlamentarne

Dotychczas najwięcej biur - dziewięć - otworzył poseł Ryszard Stanibuła (PSL). Ma je w Zamościu, Warszawie, Biłgoraju, Grabowcu, Komarowie Osadzie, Rachaniu, Radecznicy, Tomaszowie Lubelskim i Krasnymstawie. Poseł Józef Żywiec (Samoobrona) ma biur siedem 7, posłanka Elżbieta Kruk (PiS) i poseł Zbigniew Janowski (SLD) - po 5, poseł Jerzy Michalski (Samoobrona) - 4. Pozostali posłowie ograniczają się najczęściej do jednego biura.

Prezenty, korzyści...

Posłowie rzadko wpisują cokolwiek do sejmowego rejestru korzyści. Choć można tam znaleźć czasem oryginalne oświadczenia. Posłanka Gabriela Masłowska (LPR) wpisała do tegoż rejestru honorarium za wykład w kwocie 1,7 tys. zł, a poseł Leszek Świętochowski (PSL) gospodarstwo rolne o powierzchni 12,3 ha, wydzierżawione na okres kadencji parlamentarnej. Poseł Jan Byra (SLD) informuje, że uczestniczył w międzynarodowej konferencji, a przelot i pobyt został sfinansowany przez organizatorów. Poseł Zdzisław Podkański (PSL) wpisał spadek po bracie w kwocie 200 tys. zł.

Kto zbiedniał, kto się wzbogacił

Na początku kadencji parlamentarzyści są zobowiązani do złożenia u marszałka Sejmu swoich oświadczeń majątkowych. Kolejne składają wraz z duplikatami PIT do końca kwietnia następnego roku. Ze złożonych dokumentów wynika, że poseł Henryk Lewczuk spłacił 27,5 tys. zł kredytu na remont domu małżonki. Oprócz tego nie posiada żadnych dóbr poza samochodem fiat brava z 1996 roku. Poseł Andrzej Mańka zamienił opla astrę na peugeota 406. Zaciągnął 40 tys. zł kredytu samochodowego i 2,5 tys. zł kredytu na remont mieszkania.
Nieco zbiedniał nasz dotychczas najbogatszy poseł Robert Luśnia. Jego oszczędności z 1,1 mln zł stopniały do 900 tys. zł. Wzbogacił się za to o 100 proc. udziałów w jednej ze spółek z o.o. Wzbogacił się poseł Jan Byra (SLD) - jego oszczędności w kasie mieszkaniowej wzrosły z 93 tys. zł do 102 tys. zł. Spłacił także zaciągnięty kredyt w kwocie 10 tys. zł.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane 1 1

W ciągu najbliższych dni cisza nocna w centrum Świdnika będzie zakłócana. Nie ma to jednak związku z imprezami, tylko robotami budowlanymi na terenie placu Konstytucji 3 Maja, który jest w przebudowie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 5 6

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 8 3

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 1

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 32 22

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 95 11

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 2 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 20 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 28

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 6

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.