Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

22 stycznia 2010 r.
14:22
Edytuj ten wpis

Lubelszczyzna jednym z bezpieczniejszych regionów w Europie?

0 12 A A

Lubelszczyzna nie jest zagłębiem przestępczości. Zdaniem policjantów, jest jednym z bezpieczniejszych regionów w Europie. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że w ubiegłym roku doszło u nas do ponad 48 tysięcy przestępstw. Średnio co 11 minut ktoś łamał prawo

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale większość sprawców przestępstw popełnionych w naszym województwie nie uszła sprawiedliwości. A to dlatego, że większość jednostek w największych miastach regionu może poszczycić się świetnymi wynikami w łapaniu przestępców. Tak przynajmniej wynika z zestawienia przygotowanego przez Komendę Główną Policji.

Wzięła ona pod lupę wszystkie komendy miejskie w kraju; dokładnie 60 jednostek. Co się okazało? Wśród regionów Lubelszczyzna znalazła się w pierwszej trójce. Zaś wśród komend, w podstawowym kryterium "przestępczość ogółem”, pierwsze miejsce w kraju zajęła jednostka w... Zamościu.

Grunt to motywacja

– To bardzo dobry wynik – nie ukrywa dumy szef jednostki, nadkomisarz Konrad Piziorski. – Ale, oczywiście, takie wyniki nie biorą się z niczego. Liczy się doświadczenie funkcjonariuszy i systematyczność pracy. Wszystkich pracowników, od najniższego do najwyższego szczebla. Nie bez znaczenia jest też atmosfera w pracy i dobra motywacja. W ubiegłym roku napisałem kilkaset wniosków o wyróżnienie moich funkcjonariuszy.

Tuż po zamojskiej komendzie, w tej samej kategorii, plasuje się komenda w Chełmie. – Nie zamierzamy spocząć na laurach – zastrzega młodszy inspektor Zbigniew Grochmal, komendant KMP w Chełmie. – W tym roku będziemy mobilizować nasze działania na zwiększeniu wykrywalności przestępstw narkotykowych i popełnianych przez nieletnich.

W chełmskiej komendzie pracują m.in. sierż. Agnieszka Pirogowicz i sierż. Grzegorz Michałowski. – To dość spokojne miasto, ale i tak jest co robić – mówią zgodnie. – A co można powiedzieć o "naszych przestępcach”? Z pewnością wiele z tych osób łamie prawo po alkoholu. Na trzeźwo być może nie zrobiliby tego, co robią po kilku głębszych.

Tropią zabójców i wandali

Chełm i Zamość przodują też w innych kryteriach. W wykrywaniu przestępczości kryminalnej Chełm ma pierwsze miejsce, Zamość drugie, a Biała Podlaska trzecie. Podobnie w przypadku kradzieży. Choć tu Biała spadła na trzecią pozycję. Trzeba jednak przyznać, ze choć w tym przypadku lokaty są wysokie, to sama wykrywalność nie jest szczególnie imponująca. Na przykład w Chełmie w ręce policjantów wpada zaledwie... co drugi złodziej. Podobnie jest w Zamościu.

Co ze sprawcami rozbojów? Tych najskuteczniej w kraju zatrzymują policjanci z bialskiej komendy.

Przypadki uszkodzeń mienia? Tu Chełm działa najskuteczniej. Zamość zajmuje trzecią pozycję.
Lublin poza czołówką, ale...

Komenda Główna Policji oceniając pracę w poszczególnych jednostkach opierała się na danych statystycznych. Dlatego też – jak mówią komendanci z Chełma i Zamościa – dobre wyniki cieszą, ale trzeba podejść do nich z dystansem, bo... to tylko statystyka.

– Oceniono pracę wszystkich komend miejskich w kraju. Ale my nie możemy porównywać się z większymi miastami – przyznaje Grochmal. – Tam jest większa anonimowość, przestępstw jest więcej, a ich specyfika inna.

Być może także dlatego Komenda Miejska Policji w Lublinie znalazła się dopiero w ostatniej dwudziestce zestawienia. Tam jednak, tylko w ubiegłym roku, popełniono prawie 16 tysięcy przestępstw. Dla porównania, w pozostałych dużych ośrodkach Lubelszczyzny: 3,5–4,3 tysiąca.

Bez względu na zajmowane miejsce, policjanci z Lublina i tak mają powody do zadowolenia, bo podsumowanie ich pracy pokazało, że w stosunku do poprzedniego,
2008 r., udało im się wykrywalność zwiększyć.
Mieszkańcy ufają policji

Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że policja cieszy się dużym zaufaniem wśród ludzi. Ponad 70 procent Polaków dobrze ocenia jej pracę. Źle: jedna piąta. Lepiej od policji Polacy oceniają tylko media i wojsko.

Przestępstwa w skali kraju (dane KG Policji za 2009 r.)

zabójstwo – 729 (sprawców wykryto w ponad 92 procentach spraw)

bójka lub pobicie – 12 559 (79,6 procent)

przestępstwa rozbójnicze – 17 974 (66,3 procent)

zgwałcenia –1816 (82,6 procent)

kradzież cudzej rzeczy –207 087 (26,6 procent)

kradzież samochodu –16 915 (23,2 procent)

kradzież z włamaniem –118 945 (28,6 procent)

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
echo / 24 stycznia 2010 o 10:54
0
tutaj chodzi o słupki ( statystykę), tylko to się liczy, nie policjant, nie obywatel ale statystyka!!!
Avatar
kulka / 24 stycznia 2010 o 10:22
0
To jest ostatnio modne - atmosfera i dobra motywacja w pracy - jak bym kiedyś słyszał sokala w puławach - ha ha ha atmosfera była zarąbista a i motywacja dla NIE KTÓRYCH jest do chwili obecnej.
Ha HA HA HA HA HA HA
Avatar
malone / 24 stycznia 2010 o 09:52
0
powedzmy sobie szczerze ze przestępswa e najpopularniejsze są domeną ludzi młodych a ci ile sił w ogach uciekają z ego bagna "Lublin" zostają emeryci i studenci przyezdni który raczaczej są spokojni. nie jest to zadna zasługa policji ani tym bardziej naszych władz. kóre jak pokazuje artykuł powyżej mają w du*** ludzi szarycha i dbają tylko o interes swój i swoich kolesi.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2010 o 09:09
0
Typowo polskie, zamiast się cieszyć że u nas jest bezpiecznie, to płaczą....
Avatar
Gość / 24 stycznia 2010 o 09:08
0
tu jest taka nędza ze nawet złodzieje i bandyci z tąd uciekają.
Avatar
tomasz / 24 stycznia 2010 o 00:58
0
[size=2]LUBELSZCZYZNA STAJE SIĘ JEDNYM WIELKIM DOMEM STAROŚCI, EMERYCI I RENCIŚCI - MŁODZIEŻ JUŻ DAWNO UCIEKŁA Z TEJ NORY!!!!
DOBRZE ŻE MAMY TYLE UCZELNI WYŻSZYCH TO TAK TEGO NIE WIDAĆ ALE W WAKACJE AŻ W OCZY RAZI!!![/size]
POLICJANCI W PUŁAWACH JEŻDŻĄ PO PIJANEMU, PO INTERWENCJI I TELEFONACH OD PRZECHODNIÓW DYŻURNY CELOWO PODAJE BŁĘDNE NR REJESTRACYJNE PATROLOWI TAK BY JAK NAJDŁUŻEJ SZUKALI SWOJEGO KOLEGI PIJANEGO ZA KÓŁKIEM, CI SĄ NADGORLIWI I NADWYRAZ INTELIGENTNI I ZATRZYMUJĄ PIJAKA ALE BADAJĄ GO ALKOMATEM NASTĘPNEGO DNIA!!!!
PANI WNUK-KOŁODZIEJ URZĄDZA SOBIE WYCIECZKI I POGAWĘDKI NA KOSZT PODATNIKÓW- ALE NIE MA TO ZNAMION PRZESTĘPSTWA!!!!!
PODWÓJNE PLANY ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO!!!!
STAROSTA OPOLA LUBELSKIEGO NADUŻYWAJĄCY WŁADZY DLA PRYWATNYCH CELÓW!!!
ITD....
ITP....
I KOGO OSZUKUJECIE TYMI STATYSTYKAMI????
ZWYKŁYCH OBYWATELI LUBELSZCZYZNY JUŻ NIE MA Z CZEGO OKRAŚĆ, BO POLITYCY NAWET Z MARZEŃ ICH OKRADLI!!!
URZĘDASY SĄ NIETYKALNI DLA POLICJI I PROKURATURY, A TAM NAJWIĘKSZE WAŁKI SIĘ KRĘCI!!!
[size=2]LUBELSZCZYZNA STAJE SIĘ JEDNYM WIELKIM DOMEM STAROŚCI, EMERYCI I RENCIŚCI - MŁODZIEŻ JUŻ DAWNO UCIEKŁA Z TEJ NORY!!!!
DOBRZE ŻE MAMY TYLE UCZELNI WYŻSZYCH TO TAK TEGO NIE WIDAĆ ALE W WAKACJE AŻ W OCZY RAZI!!![/size]
POLICJANCI W PUŁAWACH JEŻDŻĄ PO PIJANEMU, PO INTERWENCJI I TELEFONACH OD PRZECHODNIÓW DYŻURNY CELOWO PODAJE BŁĘDNE NR REJESTRACYJNE PATROLOWI TAK BY JAK NAJDŁUŻEJ SZUKALI SWOJEGO KOLEGI PIJANEGO ZA KÓŁKIEM, CI SĄ NADGORLIWI I NADWYRAZ INTELIGENTNI I ZATRZYMUJĄ PIJAKA ALE BADAJĄ GO A... rozwiń
Avatar
PrzybitKa / 24 stycznia 2010 o 00:14
0
"Zdaniem policjantów, jest jednym z bezpieczniejszych regionów w Europie"

- "Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!"

Jan Brzechwa - "Samochwała"

"Lublin, który w poprzednim rankingu był na bezpiecznym dziewiątym miejscu, teraz wspiął się na czwarte. Wzrosła tam m.in. liczba zabójstw i gwałtów. Prezydent Lublina Adam Wasilewski porażki upatruje w trudnej sytuacji w policji:

"Niskie pensje i związane z tym braki etatowe" -wymienia to, co najbardziej szwankuje. "Lublin w ostatnim roku szczególnie mocno dotknęła emigracja zarobkowa, pogłębiła drenaż stanu osobowego policji. Policja ma za mało samochodów, uzbrojenia, a nawet, co bardzo istotne dla codziennej pracy, niedostateczną ilość sprzętu komputerowego".

Jak wiec jest naprawde???
"Zdaniem policjantów, jest jednym z bezpieczniejszych regionów w Europie"

- "Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem... rozwiń
Avatar
X / 24 stycznia 2010 o 00:13
0
Kanty napisał:
EUROPA,EUROPA ...A MYŚMY TAK BARDZO PRAGNĘLI "ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKA" Ogranicza się lekcje historii w programach nauczania,rząd knebluje IPN ,ze ścian ściąga się symbole wiary naszych ojców,europejscy"artyści"na ulicach Krakowa skaczą po trumnie z wizerunkiem ukrzyżowanego .....a ty mi dupę zawracasz jakimś bohomazem-spa...daj z tą swoją zafajdaną europą.

Za to z Twojej wypowiedzi aż przebija polska, katolicka miłość bliźniego i jakże swojska kultura (osobista). Jest z czego być dumnym.

Za to z Twojej wypowiedzi aż przebija polska, katolicka miłość bliźniego i jakże swojska kultura (osobista). Jest z czego być dumnym. rozwiń
Avatar
Kanty / 23 stycznia 2010 o 23:56
0
LBN napisał:
Wchodźcie na [url="http://www.designeurope2010.eu/index.php"]http://www.designeurope2010.eu/index.php[/url] i głosujcie na artystyczny projekt naszej Rodaczki z Poznania. Jej sukces będzie sukcesem Polski na arenie międzynarodowej!

EUROPA,EUROPA ...A MYŚMY TAK BARDZO PRAGNĘLI "ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKA" Ogranicza się lekcje historii w programach nauczania,rząd knebluje IPN ,ze ścian ściąga się symbole wiary naszych ojców,europejscy"artyści"na ulicach Krakowa skaczą po trumnie z wizerunkiem ukrzyżowanego .....a ty mi dupę zawracasz jakimś bohomazem-spa...daj z tą swoją zafajdaną europą.

EUROPA,EUROPA ...A MYŚMY TAK BARDZO PRAGNĘLI "ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKA" Ogranicza się lekcje historii w programach nauczania,rząd knebluje IPN ,ze ścian ściąga się symbole wiary naszych ojców,europejscy"artyści"na ulicach Krakowa skaczą po trumnie z wizerunkiem ukrzyżowanego .....a ty mi dupę zawracasz jakimś bohomazem-spa...daj z tą swoją zafajdaną europą. rozwiń
Avatar
~KOLKA~ / 23 stycznia 2010 o 23:41
0
TU JUŻ NAWET PRZESTĘCY NIE MAJĄ CO ROBIĆ,JAK COŚ ZMAJSTRUJĄ TO TYLKO Z NUDÓW JAK PRZEJEŻDŻAJĄ TRANZYTEM.
Avatar
echo / 24 stycznia 2010 o 10:54
0
tutaj chodzi o słupki ( statystykę), tylko to się liczy, nie policjant, nie obywatel ale statystyka!!!
Avatar
kulka / 24 stycznia 2010 o 10:22
0
To jest ostatnio modne - atmosfera i dobra motywacja w pracy - jak bym kiedyś słyszał sokala w puławach - ha ha ha atmosfera była zarąbista a i motywacja dla NIE KTÓRYCH jest do chwili obecnej.
Ha HA HA HA HA HA HA
Avatar
malone / 24 stycznia 2010 o 09:52
0
powedzmy sobie szczerze ze przestępswa e najpopularniejsze są domeną ludzi młodych a ci ile sił w ogach uciekają z ego bagna "Lublin" zostają emeryci i studenci przyezdni który raczaczej są spokojni. nie jest to zadna zasługa policji ani tym bardziej naszych władz. kóre jak pokazuje artykuł powyżej mają w du*** ludzi szarycha i dbają tylko o interes swój i swoich kolesi.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2010 o 09:09
0
Typowo polskie, zamiast się cieszyć że u nas jest bezpiecznie, to płaczą....
Avatar
Gość / 24 stycznia 2010 o 09:08
0
tu jest taka nędza ze nawet złodzieje i bandyci z tąd uciekają.
Avatar
tomasz / 24 stycznia 2010 o 00:58
0
[size=2]LUBELSZCZYZNA STAJE SIĘ JEDNYM WIELKIM DOMEM STAROŚCI, EMERYCI I RENCIŚCI - MŁODZIEŻ JUŻ DAWNO UCIEKŁA Z TEJ NORY!!!!
DOBRZE ŻE MAMY TYLE UCZELNI WYŻSZYCH TO TAK TEGO NIE WIDAĆ ALE W WAKACJE AŻ W OCZY RAZI!!![/size]
POLICJANCI W PUŁAWACH JEŻDŻĄ PO PIJANEMU, PO INTERWENCJI I TELEFONACH OD PRZECHODNIÓW DYŻURNY CELOWO PODAJE BŁĘDNE NR REJESTRACYJNE PATROLOWI TAK BY JAK NAJDŁUŻEJ SZUKALI SWOJEGO KOLEGI PIJANEGO ZA KÓŁKIEM, CI SĄ NADGORLIWI I NADWYRAZ INTELIGENTNI I ZATRZYMUJĄ PIJAKA ALE BADAJĄ GO ALKOMATEM NASTĘPNEGO DNIA!!!!
PANI WNUK-KOŁODZIEJ URZĄDZA SOBIE WYCIECZKI I POGAWĘDKI NA KOSZT PODATNIKÓW- ALE NIE MA TO ZNAMION PRZESTĘPSTWA!!!!!
PODWÓJNE PLANY ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO!!!!
STAROSTA OPOLA LUBELSKIEGO NADUŻYWAJĄCY WŁADZY DLA PRYWATNYCH CELÓW!!!
ITD....
ITP....
I KOGO OSZUKUJECIE TYMI STATYSTYKAMI????
ZWYKŁYCH OBYWATELI LUBELSZCZYZNY JUŻ NIE MA Z CZEGO OKRAŚĆ, BO POLITYCY NAWET Z MARZEŃ ICH OKRADLI!!!
URZĘDASY SĄ NIETYKALNI DLA POLICJI I PROKURATURY, A TAM NAJWIĘKSZE WAŁKI SIĘ KRĘCI!!!
[size=2]LUBELSZCZYZNA STAJE SIĘ JEDNYM WIELKIM DOMEM STAROŚCI, EMERYCI I RENCIŚCI - MŁODZIEŻ JUŻ DAWNO UCIEKŁA Z TEJ NORY!!!!
DOBRZE ŻE MAMY TYLE UCZELNI WYŻSZYCH TO TAK TEGO NIE WIDAĆ ALE W WAKACJE AŻ W OCZY RAZI!!![/size]
POLICJANCI W PUŁAWACH JEŻDŻĄ PO PIJANEMU, PO INTERWENCJI I TELEFONACH OD PRZECHODNIÓW DYŻURNY CELOWO PODAJE BŁĘDNE NR REJESTRACYJNE PATROLOWI TAK BY JAK NAJDŁUŻEJ SZUKALI SWOJEGO KOLEGI PIJANEGO ZA KÓŁKIEM, CI SĄ NADGORLIWI I NADWYRAZ INTELIGENTNI I ZATRZYMUJĄ PIJAKA ALE BADAJĄ GO A... rozwiń
Avatar
PrzybitKa / 24 stycznia 2010 o 00:14
0
"Zdaniem policjantów, jest jednym z bezpieczniejszych regionów w Europie"

- "Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!"

Jan Brzechwa - "Samochwała"

"Lublin, który w poprzednim rankingu był na bezpiecznym dziewiątym miejscu, teraz wspiął się na czwarte. Wzrosła tam m.in. liczba zabójstw i gwałtów. Prezydent Lublina Adam Wasilewski porażki upatruje w trudnej sytuacji w policji:

"Niskie pensje i związane z tym braki etatowe" -wymienia to, co najbardziej szwankuje. "Lublin w ostatnim roku szczególnie mocno dotknęła emigracja zarobkowa, pogłębiła drenaż stanu osobowego policji. Policja ma za mało samochodów, uzbrojenia, a nawet, co bardzo istotne dla codziennej pracy, niedostateczną ilość sprzętu komputerowego".

Jak wiec jest naprawde???
"Zdaniem policjantów, jest jednym z bezpieczniejszych regionów w Europie"

- "Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem... rozwiń
Avatar
X / 24 stycznia 2010 o 00:13
0
Kanty napisał:
EUROPA,EUROPA ...A MYŚMY TAK BARDZO PRAGNĘLI "ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKA" Ogranicza się lekcje historii w programach nauczania,rząd knebluje IPN ,ze ścian ściąga się symbole wiary naszych ojców,europejscy"artyści"na ulicach Krakowa skaczą po trumnie z wizerunkiem ukrzyżowanego .....a ty mi dupę zawracasz jakimś bohomazem-spa...daj z tą swoją zafajdaną europą.

Za to z Twojej wypowiedzi aż przebija polska, katolicka miłość bliźniego i jakże swojska kultura (osobista). Jest z czego być dumnym.

Za to z Twojej wypowiedzi aż przebija polska, katolicka miłość bliźniego i jakże swojska kultura (osobista). Jest z czego być dumnym. rozwiń
Avatar
Kanty / 23 stycznia 2010 o 23:56
0
LBN napisał:
Wchodźcie na [url="http://www.designeurope2010.eu/index.php"]http://www.designeurope2010.eu/index.php[/url] i głosujcie na artystyczny projekt naszej Rodaczki z Poznania. Jej sukces będzie sukcesem Polski na arenie międzynarodowej!

EUROPA,EUROPA ...A MYŚMY TAK BARDZO PRAGNĘLI "ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKA" Ogranicza się lekcje historii w programach nauczania,rząd knebluje IPN ,ze ścian ściąga się symbole wiary naszych ojców,europejscy"artyści"na ulicach Krakowa skaczą po trumnie z wizerunkiem ukrzyżowanego .....a ty mi dupę zawracasz jakimś bohomazem-spa...daj z tą swoją zafajdaną europą.

EUROPA,EUROPA ...A MYŚMY TAK BARDZO PRAGNĘLI "ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKA" Ogranicza się lekcje historii w programach nauczania,rząd knebluje IPN ,ze ścian ściąga się symbole wiary naszych ojców,europejscy"artyści"na ulicach Krakowa skaczą po trumnie z wizerunkiem ukrzyżowanego .....a ty mi dupę zawracasz jakimś bohomazem-spa...daj z tą swoją zafajdaną europą. rozwiń
Avatar
~KOLKA~ / 23 stycznia 2010 o 23:41
0
TU JUŻ NAWET PRZESTĘCY NIE MAJĄ CO ROBIĆ,JAK COŚ ZMAJSTRUJĄ TO TYLKO Z NUDÓW JAK PRZEJEŻDŻAJĄ TRANZYTEM.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 1 0

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 9

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 2

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 3

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.