Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

22 stycznia 2010 r.
14:22
Edytuj ten wpis

Lubelszczyzna jednym z bezpieczniejszych regionów w Europie?

0 12 A A

Lubelszczyzna nie jest zagłębiem przestępczości. Zdaniem policjantów, jest jednym z bezpieczniejszych regionów w Europie. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że w ubiegłym roku doszło u nas do ponad 48 tysięcy przestępstw. Średnio co 11 minut ktoś łamał prawo

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale większość sprawców przestępstw popełnionych w naszym województwie nie uszła sprawiedliwości. A to dlatego, że większość jednostek w największych miastach regionu może poszczycić się świetnymi wynikami w łapaniu przestępców. Tak przynajmniej wynika z zestawienia przygotowanego przez Komendę Główną Policji.

Wzięła ona pod lupę wszystkie komendy miejskie w kraju; dokładnie 60 jednostek. Co się okazało? Wśród regionów Lubelszczyzna znalazła się w pierwszej trójce. Zaś wśród komend, w podstawowym kryterium "przestępczość ogółem”, pierwsze miejsce w kraju zajęła jednostka w... Zamościu.

Grunt to motywacja

– To bardzo dobry wynik – nie ukrywa dumy szef jednostki, nadkomisarz Konrad Piziorski. – Ale, oczywiście, takie wyniki nie biorą się z niczego. Liczy się doświadczenie funkcjonariuszy i systematyczność pracy. Wszystkich pracowników, od najniższego do najwyższego szczebla. Nie bez znaczenia jest też atmosfera w pracy i dobra motywacja. W ubiegłym roku napisałem kilkaset wniosków o wyróżnienie moich funkcjonariuszy.

Tuż po zamojskiej komendzie, w tej samej kategorii, plasuje się komenda w Chełmie. – Nie zamierzamy spocząć na laurach – zastrzega młodszy inspektor Zbigniew Grochmal, komendant KMP w Chełmie. – W tym roku będziemy mobilizować nasze działania na zwiększeniu wykrywalności przestępstw narkotykowych i popełnianych przez nieletnich.

W chełmskiej komendzie pracują m.in. sierż. Agnieszka Pirogowicz i sierż. Grzegorz Michałowski. – To dość spokojne miasto, ale i tak jest co robić – mówią zgodnie. – A co można powiedzieć o "naszych przestępcach”? Z pewnością wiele z tych osób łamie prawo po alkoholu. Na trzeźwo być może nie zrobiliby tego, co robią po kilku głębszych.

Tropią zabójców i wandali

Chełm i Zamość przodują też w innych kryteriach. W wykrywaniu przestępczości kryminalnej Chełm ma pierwsze miejsce, Zamość drugie, a Biała Podlaska trzecie. Podobnie w przypadku kradzieży. Choć tu Biała spadła na trzecią pozycję. Trzeba jednak przyznać, ze choć w tym przypadku lokaty są wysokie, to sama wykrywalność nie jest szczególnie imponująca. Na przykład w Chełmie w ręce policjantów wpada zaledwie... co drugi złodziej. Podobnie jest w Zamościu.

Co ze sprawcami rozbojów? Tych najskuteczniej w kraju zatrzymują policjanci z bialskiej komendy.

Przypadki uszkodzeń mienia? Tu Chełm działa najskuteczniej. Zamość zajmuje trzecią pozycję.
Lublin poza czołówką, ale...

Komenda Główna Policji oceniając pracę w poszczególnych jednostkach opierała się na danych statystycznych. Dlatego też – jak mówią komendanci z Chełma i Zamościa – dobre wyniki cieszą, ale trzeba podejść do nich z dystansem, bo... to tylko statystyka.

– Oceniono pracę wszystkich komend miejskich w kraju. Ale my nie możemy porównywać się z większymi miastami – przyznaje Grochmal. – Tam jest większa anonimowość, przestępstw jest więcej, a ich specyfika inna.

Być może także dlatego Komenda Miejska Policji w Lublinie znalazła się dopiero w ostatniej dwudziestce zestawienia. Tam jednak, tylko w ubiegłym roku, popełniono prawie 16 tysięcy przestępstw. Dla porównania, w pozostałych dużych ośrodkach Lubelszczyzny: 3,5–4,3 tysiąca.

Bez względu na zajmowane miejsce, policjanci z Lublina i tak mają powody do zadowolenia, bo podsumowanie ich pracy pokazało, że w stosunku do poprzedniego,
2008 r., udało im się wykrywalność zwiększyć.
Mieszkańcy ufają policji

Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że policja cieszy się dużym zaufaniem wśród ludzi. Ponad 70 procent Polaków dobrze ocenia jej pracę. Źle: jedna piąta. Lepiej od policji Polacy oceniają tylko media i wojsko.

Przestępstwa w skali kraju (dane KG Policji za 2009 r.)

zabójstwo – 729 (sprawców wykryto w ponad 92 procentach spraw)

bójka lub pobicie – 12 559 (79,6 procent)

przestępstwa rozbójnicze – 17 974 (66,3 procent)

zgwałcenia –1816 (82,6 procent)

kradzież cudzej rzeczy –207 087 (26,6 procent)

kradzież samochodu –16 915 (23,2 procent)

kradzież z włamaniem –118 945 (28,6 procent)

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
echo / 24 stycznia 2010 o 10:54
0
tutaj chodzi o słupki ( statystykę), tylko to się liczy, nie policjant, nie obywatel ale statystyka!!!
Avatar
kulka / 24 stycznia 2010 o 10:22
0
To jest ostatnio modne - atmosfera i dobra motywacja w pracy - jak bym kiedyś słyszał sokala w puławach - ha ha ha atmosfera była zarąbista a i motywacja dla NIE KTÓRYCH jest do chwili obecnej.
Ha HA HA HA HA HA HA
Avatar
malone / 24 stycznia 2010 o 09:52
0
powedzmy sobie szczerze ze przestępswa e najpopularniejsze są domeną ludzi młodych a ci ile sił w ogach uciekają z ego bagna "Lublin" zostają emeryci i studenci przyezdni który raczaczej są spokojni. nie jest to zadna zasługa policji ani tym bardziej naszych władz. kóre jak pokazuje artykuł powyżej mają w du*** ludzi szarycha i dbają tylko o interes swój i swoich kolesi.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2010 o 09:09
0
Typowo polskie, zamiast się cieszyć że u nas jest bezpiecznie, to płaczą....
Avatar
Gość / 24 stycznia 2010 o 09:08
0
tu jest taka nędza ze nawet złodzieje i bandyci z tąd uciekają.
Avatar
tomasz / 24 stycznia 2010 o 00:58
0
[size=2]LUBELSZCZYZNA STAJE SIĘ JEDNYM WIELKIM DOMEM STAROŚCI, EMERYCI I RENCIŚCI - MŁODZIEŻ JUŻ DAWNO UCIEKŁA Z TEJ NORY!!!!
DOBRZE ŻE MAMY TYLE UCZELNI WYŻSZYCH TO TAK TEGO NIE WIDAĆ ALE W WAKACJE AŻ W OCZY RAZI!!![/size]
POLICJANCI W PUŁAWACH JEŻDŻĄ PO PIJANEMU, PO INTERWENCJI I TELEFONACH OD PRZECHODNIÓW DYŻURNY CELOWO PODAJE BŁĘDNE NR REJESTRACYJNE PATROLOWI TAK BY JAK NAJDŁUŻEJ SZUKALI SWOJEGO KOLEGI PIJANEGO ZA KÓŁKIEM, CI SĄ NADGORLIWI I NADWYRAZ INTELIGENTNI I ZATRZYMUJĄ PIJAKA ALE BADAJĄ GO ALKOMATEM NASTĘPNEGO DNIA!!!!
PANI WNUK-KOŁODZIEJ URZĄDZA SOBIE WYCIECZKI I POGAWĘDKI NA KOSZT PODATNIKÓW- ALE NIE MA TO ZNAMION PRZESTĘPSTWA!!!!!
PODWÓJNE PLANY ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO!!!!
STAROSTA OPOLA LUBELSKIEGO NADUŻYWAJĄCY WŁADZY DLA PRYWATNYCH CELÓW!!!
ITD....
ITP....
I KOGO OSZUKUJECIE TYMI STATYSTYKAMI????
ZWYKŁYCH OBYWATELI LUBELSZCZYZNY JUŻ NIE MA Z CZEGO OKRAŚĆ, BO POLITYCY NAWET Z MARZEŃ ICH OKRADLI!!!
URZĘDASY SĄ NIETYKALNI DLA POLICJI I PROKURATURY, A TAM NAJWIĘKSZE WAŁKI SIĘ KRĘCI!!!
[size=2]LUBELSZCZYZNA STAJE SIĘ JEDNYM WIELKIM DOMEM STAROŚCI, EMERYCI I RENCIŚCI - MŁODZIEŻ JUŻ DAWNO UCIEKŁA Z TEJ NORY!!!!
DOBRZE ŻE MAMY TYLE UCZELNI WYŻSZYCH TO TAK TEGO NIE WIDAĆ ALE W WAKACJE AŻ W OCZY RAZI!!![/size]
POLICJANCI W PUŁAWACH JEŻDŻĄ PO PIJANEMU, PO INTERWENCJI I TELEFONACH OD PRZECHODNIÓW DYŻURNY CELOWO PODAJE BŁĘDNE NR REJESTRACYJNE PATROLOWI TAK BY JAK NAJDŁUŻEJ SZUKALI SWOJEGO KOLEGI PIJANEGO ZA KÓŁKIEM, CI SĄ NADGORLIWI I NADWYRAZ INTELIGENTNI I ZATRZYMUJĄ PIJAKA ALE BADAJĄ GO A... rozwiń
Avatar
PrzybitKa / 24 stycznia 2010 o 00:14
0
"Zdaniem policjantów, jest jednym z bezpieczniejszych regionów w Europie"

- "Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!"

Jan Brzechwa - "Samochwała"

"Lublin, który w poprzednim rankingu był na bezpiecznym dziewiątym miejscu, teraz wspiął się na czwarte. Wzrosła tam m.in. liczba zabójstw i gwałtów. Prezydent Lublina Adam Wasilewski porażki upatruje w trudnej sytuacji w policji:

"Niskie pensje i związane z tym braki etatowe" -wymienia to, co najbardziej szwankuje. "Lublin w ostatnim roku szczególnie mocno dotknęła emigracja zarobkowa, pogłębiła drenaż stanu osobowego policji. Policja ma za mało samochodów, uzbrojenia, a nawet, co bardzo istotne dla codziennej pracy, niedostateczną ilość sprzętu komputerowego".

Jak wiec jest naprawde???
"Zdaniem policjantów, jest jednym z bezpieczniejszych regionów w Europie"

- "Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem... rozwiń
Avatar
X / 24 stycznia 2010 o 00:13
0
Kanty napisał:
EUROPA,EUROPA ...A MYŚMY TAK BARDZO PRAGNĘLI "ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKA" Ogranicza się lekcje historii w programach nauczania,rząd knebluje IPN ,ze ścian ściąga się symbole wiary naszych ojców,europejscy"artyści"na ulicach Krakowa skaczą po trumnie z wizerunkiem ukrzyżowanego .....a ty mi dupę zawracasz jakimś bohomazem-spa...daj z tą swoją zafajdaną europą.

Za to z Twojej wypowiedzi aż przebija polska, katolicka miłość bliźniego i jakże swojska kultura (osobista). Jest z czego być dumnym.

Za to z Twojej wypowiedzi aż przebija polska, katolicka miłość bliźniego i jakże swojska kultura (osobista). Jest z czego być dumnym. rozwiń
Avatar
Kanty / 23 stycznia 2010 o 23:56
0
LBN napisał:
Wchodźcie na [url="http://www.designeurope2010.eu/index.php"]http://www.designeurope2010.eu/index.php[/url] i głosujcie na artystyczny projekt naszej Rodaczki z Poznania. Jej sukces będzie sukcesem Polski na arenie międzynarodowej!

EUROPA,EUROPA ...A MYŚMY TAK BARDZO PRAGNĘLI "ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKA" Ogranicza się lekcje historii w programach nauczania,rząd knebluje IPN ,ze ścian ściąga się symbole wiary naszych ojców,europejscy"artyści"na ulicach Krakowa skaczą po trumnie z wizerunkiem ukrzyżowanego .....a ty mi dupę zawracasz jakimś bohomazem-spa...daj z tą swoją zafajdaną europą.

EUROPA,EUROPA ...A MYŚMY TAK BARDZO PRAGNĘLI "ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKA" Ogranicza się lekcje historii w programach nauczania,rząd knebluje IPN ,ze ścian ściąga się symbole wiary naszych ojców,europejscy"artyści"na ulicach Krakowa skaczą po trumnie z wizerunkiem ukrzyżowanego .....a ty mi dupę zawracasz jakimś bohomazem-spa...daj z tą swoją zafajdaną europą. rozwiń
Avatar
~KOLKA~ / 23 stycznia 2010 o 23:41
0
TU JUŻ NAWET PRZESTĘCY NIE MAJĄ CO ROBIĆ,JAK COŚ ZMAJSTRUJĄ TO TYLKO Z NUDÓW JAK PRZEJEŻDŻAJĄ TRANZYTEM.
Avatar
echo / 24 stycznia 2010 o 10:54
0
tutaj chodzi o słupki ( statystykę), tylko to się liczy, nie policjant, nie obywatel ale statystyka!!!
Avatar
kulka / 24 stycznia 2010 o 10:22
0
To jest ostatnio modne - atmosfera i dobra motywacja w pracy - jak bym kiedyś słyszał sokala w puławach - ha ha ha atmosfera była zarąbista a i motywacja dla NIE KTÓRYCH jest do chwili obecnej.
Ha HA HA HA HA HA HA
Avatar
malone / 24 stycznia 2010 o 09:52
0
powedzmy sobie szczerze ze przestępswa e najpopularniejsze są domeną ludzi młodych a ci ile sił w ogach uciekają z ego bagna "Lublin" zostają emeryci i studenci przyezdni który raczaczej są spokojni. nie jest to zadna zasługa policji ani tym bardziej naszych władz. kóre jak pokazuje artykuł powyżej mają w du*** ludzi szarycha i dbają tylko o interes swój i swoich kolesi.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2010 o 09:09
0
Typowo polskie, zamiast się cieszyć że u nas jest bezpiecznie, to płaczą....
Avatar
Gość / 24 stycznia 2010 o 09:08
0
tu jest taka nędza ze nawet złodzieje i bandyci z tąd uciekają.
Avatar
tomasz / 24 stycznia 2010 o 00:58
0
[size=2]LUBELSZCZYZNA STAJE SIĘ JEDNYM WIELKIM DOMEM STAROŚCI, EMERYCI I RENCIŚCI - MŁODZIEŻ JUŻ DAWNO UCIEKŁA Z TEJ NORY!!!!
DOBRZE ŻE MAMY TYLE UCZELNI WYŻSZYCH TO TAK TEGO NIE WIDAĆ ALE W WAKACJE AŻ W OCZY RAZI!!![/size]
POLICJANCI W PUŁAWACH JEŻDŻĄ PO PIJANEMU, PO INTERWENCJI I TELEFONACH OD PRZECHODNIÓW DYŻURNY CELOWO PODAJE BŁĘDNE NR REJESTRACYJNE PATROLOWI TAK BY JAK NAJDŁUŻEJ SZUKALI SWOJEGO KOLEGI PIJANEGO ZA KÓŁKIEM, CI SĄ NADGORLIWI I NADWYRAZ INTELIGENTNI I ZATRZYMUJĄ PIJAKA ALE BADAJĄ GO ALKOMATEM NASTĘPNEGO DNIA!!!!
PANI WNUK-KOŁODZIEJ URZĄDZA SOBIE WYCIECZKI I POGAWĘDKI NA KOSZT PODATNIKÓW- ALE NIE MA TO ZNAMION PRZESTĘPSTWA!!!!!
PODWÓJNE PLANY ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO!!!!
STAROSTA OPOLA LUBELSKIEGO NADUŻYWAJĄCY WŁADZY DLA PRYWATNYCH CELÓW!!!
ITD....
ITP....
I KOGO OSZUKUJECIE TYMI STATYSTYKAMI????
ZWYKŁYCH OBYWATELI LUBELSZCZYZNY JUŻ NIE MA Z CZEGO OKRAŚĆ, BO POLITYCY NAWET Z MARZEŃ ICH OKRADLI!!!
URZĘDASY SĄ NIETYKALNI DLA POLICJI I PROKURATURY, A TAM NAJWIĘKSZE WAŁKI SIĘ KRĘCI!!!
[size=2]LUBELSZCZYZNA STAJE SIĘ JEDNYM WIELKIM DOMEM STAROŚCI, EMERYCI I RENCIŚCI - MŁODZIEŻ JUŻ DAWNO UCIEKŁA Z TEJ NORY!!!!
DOBRZE ŻE MAMY TYLE UCZELNI WYŻSZYCH TO TAK TEGO NIE WIDAĆ ALE W WAKACJE AŻ W OCZY RAZI!!![/size]
POLICJANCI W PUŁAWACH JEŻDŻĄ PO PIJANEMU, PO INTERWENCJI I TELEFONACH OD PRZECHODNIÓW DYŻURNY CELOWO PODAJE BŁĘDNE NR REJESTRACYJNE PATROLOWI TAK BY JAK NAJDŁUŻEJ SZUKALI SWOJEGO KOLEGI PIJANEGO ZA KÓŁKIEM, CI SĄ NADGORLIWI I NADWYRAZ INTELIGENTNI I ZATRZYMUJĄ PIJAKA ALE BADAJĄ GO A... rozwiń
Avatar
PrzybitKa / 24 stycznia 2010 o 00:14
0
"Zdaniem policjantów, jest jednym z bezpieczniejszych regionów w Europie"

- "Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!"

Jan Brzechwa - "Samochwała"

"Lublin, który w poprzednim rankingu był na bezpiecznym dziewiątym miejscu, teraz wspiął się na czwarte. Wzrosła tam m.in. liczba zabójstw i gwałtów. Prezydent Lublina Adam Wasilewski porażki upatruje w trudnej sytuacji w policji:

"Niskie pensje i związane z tym braki etatowe" -wymienia to, co najbardziej szwankuje. "Lublin w ostatnim roku szczególnie mocno dotknęła emigracja zarobkowa, pogłębiła drenaż stanu osobowego policji. Policja ma za mało samochodów, uzbrojenia, a nawet, co bardzo istotne dla codziennej pracy, niedostateczną ilość sprzętu komputerowego".

Jak wiec jest naprawde???
"Zdaniem policjantów, jest jednym z bezpieczniejszych regionów w Europie"

- "Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem... rozwiń
Avatar
X / 24 stycznia 2010 o 00:13
0
Kanty napisał:
EUROPA,EUROPA ...A MYŚMY TAK BARDZO PRAGNĘLI "ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKA" Ogranicza się lekcje historii w programach nauczania,rząd knebluje IPN ,ze ścian ściąga się symbole wiary naszych ojców,europejscy"artyści"na ulicach Krakowa skaczą po trumnie z wizerunkiem ukrzyżowanego .....a ty mi dupę zawracasz jakimś bohomazem-spa...daj z tą swoją zafajdaną europą.

Za to z Twojej wypowiedzi aż przebija polska, katolicka miłość bliźniego i jakże swojska kultura (osobista). Jest z czego być dumnym.

Za to z Twojej wypowiedzi aż przebija polska, katolicka miłość bliźniego i jakże swojska kultura (osobista). Jest z czego być dumnym. rozwiń
Avatar
Kanty / 23 stycznia 2010 o 23:56
0
LBN napisał:
Wchodźcie na [url="http://www.designeurope2010.eu/index.php"]http://www.designeurope2010.eu/index.php[/url] i głosujcie na artystyczny projekt naszej Rodaczki z Poznania. Jej sukces będzie sukcesem Polski na arenie międzynarodowej!

EUROPA,EUROPA ...A MYŚMY TAK BARDZO PRAGNĘLI "ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKA" Ogranicza się lekcje historii w programach nauczania,rząd knebluje IPN ,ze ścian ściąga się symbole wiary naszych ojców,europejscy"artyści"na ulicach Krakowa skaczą po trumnie z wizerunkiem ukrzyżowanego .....a ty mi dupę zawracasz jakimś bohomazem-spa...daj z tą swoją zafajdaną europą.

EUROPA,EUROPA ...A MYŚMY TAK BARDZO PRAGNĘLI "ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKA" Ogranicza się lekcje historii w programach nauczania,rząd knebluje IPN ,ze ścian ściąga się symbole wiary naszych ojców,europejscy"artyści"na ulicach Krakowa skaczą po trumnie z wizerunkiem ukrzyżowanego .....a ty mi dupę zawracasz jakimś bohomazem-spa...daj z tą swoją zafajdaną europą. rozwiń
Avatar
~KOLKA~ / 23 stycznia 2010 o 23:41
0
TU JUŻ NAWET PRZESTĘCY NIE MAJĄ CO ROBIĆ,JAK COŚ ZMAJSTRUJĄ TO TYLKO Z NUDÓW JAK PRZEJEŻDŻAJĄ TRANZYTEM.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 1 0

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 9

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 2

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.