Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

29 stycznia 2010 r.
13:22
Edytuj ten wpis

Myślisz, że jesteś twardy? To tylko myślisz...

0 10 A A

– Najtrudniejsze jest pierwsze zderzenie z przeciwnikiem. Upadasz i czujesz, jak twoja głowa uderza z impetem o ziemię. Na szczęście, chroni cię kask. To właśnie dzięki niemu wstajesz i próbujesz kolejny raz sforsować szeregi obronne przeciwnika – tłumaczy Zbigniew Wyrzykowski, prezes Tytanów Lublin, jedynego klubu futbolowego w naszym województwie.
Pierwszy trening

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Korzenie futbolu amerykańskiego w Polsce znajdują się… w Chełmie. W 2006 r. zorganizowano tam Chełm Bowl, pokazowy mecz pomiędzy ekipami Warsaw Eagles i The Crew Wrocław. Mimo towarzyskiego charakteru spotkania, zmagania futbolistów przyszło obejrzeć ponad dwa tysiące osób, a po wspaniałej walce 60:8 wygrali zawodnicy stołecznych orłów. – Właśnie takie imprezy zaszczepiły we mnie miłość do futbolu amerykańskiego. Stwierdziłem wtedy, że chciałbym osobiście spróbować tej dyscypliny – powiedział Sergiusz Kuczyński, jeden ze współzałożycieli lubelskich Tytanów.

Udało mu się trzy lata później. – Pierwszy trening Tytanów odbył się w lipcu 2009 roku. Zaprosiłem kilku chłopaków, ale ostatecznie pojawiłem się tylko ja i Sergiusz. Wyciągnęliśmy "jajowatą piłkę”, godzinę pokopaliśmy, odpowiedzieliśmy na kilka pytań zdziwionych przechodniów i pojechaliśmy do swoich domów – opowiada Wyrzykowski, który na co dzień jest trenerem muay thai na Politechnice Lubelskiej.


Tylko myślisz, że jesteś twardy

Z biegiem czasu tytanów w Lublinie było coraz więcej. – Obecnie trenuje około piętnastu osób. W większości to przedstawiciele sportów walki, choć jest kilka osób, które zajmują się czymś innym – wyjaśnia Wyrzykowski.
Tytani ciągle prowadzą nabór i starają się, aby lublinianie nie zapomnieli o nich. – W listopadzie przeprowadziliśmy głośną akcję promocyjną. W pełnym rynsztunku futbolisty przespacerowaliśmy się przez starówkę i deptak. Chcieliśmy zachęcić przechodniów do wstąpienia w szeregi naszego klubu, dlatego na koszulce mieliśmy napisane "Myślisz, że jesteś twardy? Przyjdź, a my to zmienimy!” – wspomina ze śmiechem sternik klubu.

Chociaż spektakularna akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, to nie przełożyła się na powiększenie liczby tytanów. – Dramatycznie potrzebujemy ludzi chętnych do gry oraz sponsora skorego wyłożyć pieniądze na sprzęt. Pragniemy zgłosić się do rozgrywek drugiej ligi, ale do tego potrzebnych jest co najmniej 25 zawodników. Na zebranie zespołu mamy czas do 15 lutego. By zagrać w lidze, musimy mieć również odpowiedni ubiór, a strój jednego futbolisty kosztuje około 1200 zł – wylicza Wyrzykowski.
Trochę to skomplikowane

Futbol amerykański to niezwykle atrakcyjny towar dla potencjalnych reklamodawców. – Uważa się, że jest to najbardziej dynamicznie rozwijający się sport zespołowy w Europie. Widać to było podczas finałowego spotkania Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, kiedy na trybunach Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu zasiadło ponad trzy tysiące osób. Poza tym, nasze mecze trwają około trzech godzin. Zasady są może nieco skomplikowane i nie przystają do europejskiej mentalności, ale podczas spotkań jest sporo przerw, w czasie których można wymieniać sponsorów – dodaje Kuczyński.

O co chodzi w futbolu amerykańskim? Słowo klucz to touchdown, czyli przyłożenie piłki w polu punktowym rywali. – Otrzymuje się za nie sześć punktów i możliwość dodatkowego kopnięcia na słupy. Inne ważne reguły? Sporo ich jest... Futbol amerykański opiera się przede wszystkim na taktyce. Jedna drużyna potrafi mieć około 160 zagrywek. Na boisku występuje jedenastu zawodników, którzy czasami muszą sobie wypisywać wszystkie zagrania na specjalnych kartkach – tłumaczy Wyrzykowski.

Pod okiem profesora

Lubelscy Tytani na razie tylu zagrań nie potrzebują, bo jeszcze nie rozgrywali oficjalnych spotkań. Pewne jest jednak że z biegiem czasu będą coraz lepiej poznawać ten sport, zwłaszcza, że ćwiczą pod okiem Delaine R. Swensona, który pochodzi z ojczyzny futbolu amerykańskiego.

– Nasz coach w przeszłości grał w zespole uniwersyteckim jednej z uczelni, ale musiał przerwać swoją karierę z powodu kontuzji. Teraz jest profesorem prawa na KUL. Trenujemy trzy razy w tygodniu, dwa razy na błoniach pod zamkiem (wtorki i czwartki o godz. 17) i raz w hali sportowej KUL (sobota, godz. 9). Na początku, podczas treningów na dworze, byliśmy regularnie spisywani przez policję, która myślała, że się bijemy – śmieje się Wyrzykowski. – Teraz funkcjonariusze już tylko podjeżdżają spytać się, jak nam idzie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
#43 / 2 lutego 2010 o 19:10
0
Oby do przodu Tytani,a co do negatywnych komentarzy,znam ja takich cwaniaczkow."nedzna paroda rugby" widac ze nie masz pojecia o sporcie,to tak jakby porownywac pilke nozna do siatkowki.duzo gadania a na boisku pewnie po pierwszym treningu z placzem do mamusi i przed komputer!Uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 1 2 3 TYTANI
Avatar
missJonasz / 2 lutego 2010 o 14:12
0
[size=4]JAK KUBA BOGU - TAK BÓG KUBIE:

Nie nowina jest walka kleru „o wiarę”. Pod taką przykrywką mieści się praktycznie wszystko.
Kto pamięta doniesienia medialne z okresu podpisywania konkordatu (lata 1994...) o mordobiciu w wykonaniu księży?
Wcześniej, bo w roku 1980 pod wodzą JP 2, Prymasa – emeryta ks. kard. Józefa Glempa i całej zawartości kleru plci obojga rozbito KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW (więcej info po wpisaniu w GOOGLE hasła [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] – czytać należy posty pod artykułami podpisane przez związek).
Po wieszanych przez kler przysłowiowych psach na KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [color="#FF0000"]1994 r. około północy zafundowano Związkowcom nocne napady księży n mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANIASTÓW, zakazano tez opalania budynków zima i bez zmrużenia oka wszyscy święci wymrozili nawet małe dzieci cały czas jest to niezmienna ekipa JP 2, Prymasa-emeryta ks. kard. Józefa Glempa z całą zawartością kleru płci obojga.[/color]
Dewizą JP 2 było jedno z powiedzeń:[color="#FF0000"]”Bo tylko krew nawraca”[/color] - czy chodzi o tą krew na rękach, czy tez o krew pańską zawierającą (11% alkoholu) – bo po wynikach i poglądach trudno mówić, [color="#FF0000"]że na trzeźwo to wszystko można wymyślać![/color]
[color="#FF0000"]Do ówczesnej ekipy lubelskiej należał biskup Bolesław Pylak, jego kanclerz ks. Stanisław Rojek i wszyscy czynni księża w PRL-u z zakonnicami.
Do aktywności w roku 1994 doszedł ka. Biskup Kazimierz Ryczan, a osobiście napadał ks. Jacek Wójcicki awansowany na proboszcza jako rekompensata za odwagę![/color]
Od X-czasu ludzie chodzą spoceni i czerwoni na gębach wdychając zapuszczone powietrze z zabudowań kościelnych, a to pokazuje, że nie źle trują – nie tylko z ambony i od ołtarzy!
Co w takim razie szykują czarni dla ludzi?
Do wielkich tajemnic wiary nie należy nowina, iż [color="#FF0000"]IPN w 2009 r. znalazł nawet teczkę SB-cka Karola Wojtyły[/color] – Ojca Świętego, Papieża, emerytowany prymas polski [color="#FF0000"]ks. kard. Józef Glemp[/color] na SB-ckiej Liście Wildsteina widniał 2x, sam [color="#FF0000"]Józef Kowalczyk – Nuncjusz Apostolski w Polsce [/color]– widnieje na Liście Wildsteina 15x (słownie: [color="#FF0000"]piętnaście razy[/color]), sam [color="#FF0000"]Axcelencja lubelski toż SB-cki „FILOZOF”[/color],oprócz Niego figuruje „GLON”, a to chyba abp. Gocłowski... i [color="#FF0000"]tak można tworzyć Polską Litanię do Wszystkich Świętych[/color] bo nawet [color="#FF0000"]najnowszy Prymas Polski ks. bp. Henryk Muszyński widnieje na SB-ckiej Liście Wildsteina 4 x (słownie: cztery razy) – kto nie wierzy może sprawdzić i szybko się nawrócić ale prosto do domu.[/color]
Jak to się ma do wybryków duchowieństwa w świetle reklamowanego spektaklu „EWANGELIA I BUNT”?
Tak jak widać – trudno pogodzić fikcję z rzeczywistością w odniesieniu do XXI wieku opierając ją na biblii jako wytworze schizofrenii ( np.:sama Apokalipsa św. Jana Apostoła).
Jaką odpowiedź daje natura?- Sam najjaśniejszy lubelski KUL-awy univerek pęka lecz nie w szwach, a w rzeczywistości, czyli wali się niczym duchowieństwo – na co zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie [color="#FF0000"]AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH[/color] z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY, a wraz z KUL-awym umiverkiem [color="#FF0000"]walą się kościoły i inne budowle [/color]i tu się sprawdzi biblijne porzekadło lecące z ambon i od ołtarzy, z konfesjonałów, że Pan nie przyszedł nawet w trzęsieniu Ziemi”. Sumując to wszystko w odniesieniu do watykanu i obecnego boskiego zastępcy Benka XVI – Ojca Świętego, Papieża z historią w hitlerjugend- czarno to wszystko wygląda!

Zostańcie z B(L)OGIEM

Rektorem ASC jest: *********** ***********; e-mail:***************@****.**; www.**********************/****; tel.: +** *** *** ***.

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/size]
[size=4]JAK KUBA BOGU - TAK BÓG KUBIE:

Nie nowina jest walka kleru „o wiarę”. Pod taką przykrywką mieści się praktycznie wszystko.
Kto pamięta doniesienia medialne z okresu podpisywania konkordatu (lata 1994...) o mordobiciu w wykonaniu księży?
Wcześniej, bo w roku 1980 pod wodzą JP 2, Prymasa – emeryta ks. kard. Józefa Glempa i całej zawartości kleru plci obojga rozbito KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW (więcej info po wpisaniu w GOOGLE hasła [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] ... rozwiń
Avatar
Tytan / 2 lutego 2010 o 08:33
0
IZYjakis ty kozak dawaj na trening cwaniaczku a nie przed kapem cwaniaczysz
Trening we Wtorek o 17 po na bloniach pod zmakiem
Avatar
scrap / 30 stycznia 2010 o 22:31
0
Artykuł nędzny ale foto całkiem całkiem.. pozdro dla autora
Avatar
tito / 30 stycznia 2010 o 21:56
0
nędzna parodia rugby
Avatar
Agnieszka / 30 stycznia 2010 o 19:42
0
Chłopaki super sprawa nie dawajcie za wygraną trzymamy za was kciuki
Avatar
Pride / 30 stycznia 2010 o 19:14
0
YZI powiedz gdzie mieszkasz to zrobimy konfrontacje jak jesteś taki twardy michy ci dawno nikt nie oklepał
Avatar
YZI / 30 stycznia 2010 o 18:28
0
ZOMO powinno wam wpier***ić to byście się gnojki do jakiej roboty wzieli !
Avatar
Riad / 30 stycznia 2010 o 18:03
0
Dajcie chłopaki jakiś kontakt do siebie, chętnie bym się przyłącył
Avatar
Pride / 30 stycznia 2010 o 15:00
0
Zbyszek kiedy następny trening masz i gdzie , Łęczna przyjedzie pozdrawiam Darek
Avatar
#43 / 2 lutego 2010 o 19:10
0
Oby do przodu Tytani,a co do negatywnych komentarzy,znam ja takich cwaniaczkow."nedzna paroda rugby" widac ze nie masz pojecia o sporcie,to tak jakby porownywac pilke nozna do siatkowki.duzo gadania a na boisku pewnie po pierwszym treningu z placzem do mamusi i przed komputer!Uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 1 2 3 TYTANI
Avatar
missJonasz / 2 lutego 2010 o 14:12
0
[size=4]JAK KUBA BOGU - TAK BÓG KUBIE:

Nie nowina jest walka kleru „o wiarę”. Pod taką przykrywką mieści się praktycznie wszystko.
Kto pamięta doniesienia medialne z okresu podpisywania konkordatu (lata 1994...) o mordobiciu w wykonaniu księży?
Wcześniej, bo w roku 1980 pod wodzą JP 2, Prymasa – emeryta ks. kard. Józefa Glempa i całej zawartości kleru plci obojga rozbito KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW (więcej info po wpisaniu w GOOGLE hasła [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] – czytać należy posty pod artykułami podpisane przez związek).
Po wieszanych przez kler przysłowiowych psach na KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [color="#FF0000"]1994 r. około północy zafundowano Związkowcom nocne napady księży n mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANIASTÓW, zakazano tez opalania budynków zima i bez zmrużenia oka wszyscy święci wymrozili nawet małe dzieci cały czas jest to niezmienna ekipa JP 2, Prymasa-emeryta ks. kard. Józefa Glempa z całą zawartością kleru płci obojga.[/color]
Dewizą JP 2 było jedno z powiedzeń:[color="#FF0000"]”Bo tylko krew nawraca”[/color] - czy chodzi o tą krew na rękach, czy tez o krew pańską zawierającą (11% alkoholu) – bo po wynikach i poglądach trudno mówić, [color="#FF0000"]że na trzeźwo to wszystko można wymyślać![/color]
[color="#FF0000"]Do ówczesnej ekipy lubelskiej należał biskup Bolesław Pylak, jego kanclerz ks. Stanisław Rojek i wszyscy czynni księża w PRL-u z zakonnicami.
Do aktywności w roku 1994 doszedł ka. Biskup Kazimierz Ryczan, a osobiście napadał ks. Jacek Wójcicki awansowany na proboszcza jako rekompensata za odwagę![/color]
Od X-czasu ludzie chodzą spoceni i czerwoni na gębach wdychając zapuszczone powietrze z zabudowań kościelnych, a to pokazuje, że nie źle trują – nie tylko z ambony i od ołtarzy!
Co w takim razie szykują czarni dla ludzi?
Do wielkich tajemnic wiary nie należy nowina, iż [color="#FF0000"]IPN w 2009 r. znalazł nawet teczkę SB-cka Karola Wojtyły[/color] – Ojca Świętego, Papieża, emerytowany prymas polski [color="#FF0000"]ks. kard. Józef Glemp[/color] na SB-ckiej Liście Wildsteina widniał 2x, sam [color="#FF0000"]Józef Kowalczyk – Nuncjusz Apostolski w Polsce [/color]– widnieje na Liście Wildsteina 15x (słownie: [color="#FF0000"]piętnaście razy[/color]), sam [color="#FF0000"]Axcelencja lubelski toż SB-cki „FILOZOF”[/color],oprócz Niego figuruje „GLON”, a to chyba abp. Gocłowski... i [color="#FF0000"]tak można tworzyć Polską Litanię do Wszystkich Świętych[/color] bo nawet [color="#FF0000"]najnowszy Prymas Polski ks. bp. Henryk Muszyński widnieje na SB-ckiej Liście Wildsteina 4 x (słownie: cztery razy) – kto nie wierzy może sprawdzić i szybko się nawrócić ale prosto do domu.[/color]
Jak to się ma do wybryków duchowieństwa w świetle reklamowanego spektaklu „EWANGELIA I BUNT”?
Tak jak widać – trudno pogodzić fikcję z rzeczywistością w odniesieniu do XXI wieku opierając ją na biblii jako wytworze schizofrenii ( np.:sama Apokalipsa św. Jana Apostoła).
Jaką odpowiedź daje natura?- Sam najjaśniejszy lubelski KUL-awy univerek pęka lecz nie w szwach, a w rzeczywistości, czyli wali się niczym duchowieństwo – na co zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie [color="#FF0000"]AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH[/color] z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY, a wraz z KUL-awym umiverkiem [color="#FF0000"]walą się kościoły i inne budowle [/color]i tu się sprawdzi biblijne porzekadło lecące z ambon i od ołtarzy, z konfesjonałów, że Pan nie przyszedł nawet w trzęsieniu Ziemi”. Sumując to wszystko w odniesieniu do watykanu i obecnego boskiego zastępcy Benka XVI – Ojca Świętego, Papieża z historią w hitlerjugend- czarno to wszystko wygląda!

Zostańcie z B(L)OGIEM

Rektorem ASC jest: *********** ***********; e-mail:***************@****.**; www.**********************/****; tel.: +** *** *** ***.

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/size]
[size=4]JAK KUBA BOGU - TAK BÓG KUBIE:

Nie nowina jest walka kleru „o wiarę”. Pod taką przykrywką mieści się praktycznie wszystko.
Kto pamięta doniesienia medialne z okresu podpisywania konkordatu (lata 1994...) o mordobiciu w wykonaniu księży?
Wcześniej, bo w roku 1980 pod wodzą JP 2, Prymasa – emeryta ks. kard. Józefa Glempa i całej zawartości kleru plci obojga rozbito KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW (więcej info po wpisaniu w GOOGLE hasła [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] ... rozwiń
Avatar
Tytan / 2 lutego 2010 o 08:33
0
IZYjakis ty kozak dawaj na trening cwaniaczku a nie przed kapem cwaniaczysz
Trening we Wtorek o 17 po na bloniach pod zmakiem
Avatar
scrap / 30 stycznia 2010 o 22:31
0
Artykuł nędzny ale foto całkiem całkiem.. pozdro dla autora
Avatar
tito / 30 stycznia 2010 o 21:56
0
nędzna parodia rugby
Avatar
Agnieszka / 30 stycznia 2010 o 19:42
0
Chłopaki super sprawa nie dawajcie za wygraną trzymamy za was kciuki
Avatar
Pride / 30 stycznia 2010 o 19:14
0
YZI powiedz gdzie mieszkasz to zrobimy konfrontacje jak jesteś taki twardy michy ci dawno nikt nie oklepał
Avatar
YZI / 30 stycznia 2010 o 18:28
0
ZOMO powinno wam wpier***ić to byście się gnojki do jakiej roboty wzieli !
Avatar
Riad / 30 stycznia 2010 o 18:03
0
Dajcie chłopaki jakiś kontakt do siebie, chętnie bym się przyłącył
Avatar
Pride / 30 stycznia 2010 o 15:00
0
Zbyszek kiedy następny trening masz i gdzie , Łęczna przyjedzie pozdrawiam Darek
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 0 2

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 0 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 1

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 155 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 33 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga już odblokowana [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga już odblokowana [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.