Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

19 sierpnia 2011 r.
16:38
Edytuj ten wpis

Poznaj datę swojej śmierci na stronie www. Za 31 zł

0 15 A A
Na stronę internetową, na której – według jej administratorów – można sprawdzić swoją datę śmierci t
Na stronę internetową, na której – według jej administratorów – można sprawdzić swoją datę śmierci t

"Chcesz poznać swoją datę śmierci wejdź na stronę www… ”. Koszt usługi: 31 zł. Ale z serwisu nie mogą korzystać dzieci do lat 16, ciężarne i osoby z zaburzeniami psychicznymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Umrze za 46 lat?

Na stronę internetową, na której – według jej administratorów – można sprawdzić swoją datę śmierci trafić nietrudno. Linki odsyłające do serwisu spamerzy wklejają na wielu internetowych forach. Pojawiają się zwykle pod artykułami o tragicznych wypadkach drogowych, utonięciach czy zabójstwach.
Przepowiadanie śmierci odbywa się "na podstawie specjalnej metodyki wyliczeniowej”. Najpierw zainteresowany tą wiedzą internauta musi odpowiedzieć na 38 pytań, m.in. kiedy się urodził, ile waży, czy ma stany depresyjne, a nawet jak często uprawia seks.

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie, pojawia się instrukcja z numerem telefonu, pod jaki trzeba wysłać sms. Koszt - 31 złotych brutto. Mój bohater – 28-letni mężczyzna, który boi się samotności, a niepokój wywołuje w nim cyfra 33, ma umrzeć 14 listopada 2057 roku. Co do tego pewności jednak nie ma. Autorzy serwisu zastrzega, że "wskazana data nie koniecznie musi zbiegać się w czasie z faktyczną datą śmierci”.

Oszustwo grubymi nićmi szyte

Internauci nie zostawiają na administratorach serwisu suchej nitki. – Tylko o kasie myślą – napisał na jednym z forum internauta Kapitan. – Przecież to wszystko jest kłamstewkiem podszyte, aby tylko ludzi postraszyć i ponabierać.

A Jam Ksiega przestrzega: – Każda próba przepowiadania czyjejkolwiek przyszłości jest oszustwem.
Są jednak też tacy, którzy decydują się wydać 31 zł. Ale wyników nie są zadowoleni. – Mojemu znajomemu wyszło, że wczoraj miał umrzeć i żyje? Czyli bzdury – pisze jeden z internautów.
– Może wyliczają te datę na podstawie daty twoich urodzin, znaku zodiaku? – spekuluje z kolei Jeszua333. I jednocześnie przestrzega: Twoim największym błędem będzie to, że uwierzysz w te brednie.

Lubelscy policjanci nie zajmowali się dotąd podobnymi sprawami. – Podobnie jak w przypadku, kiedy dana osoba korzysta z usług wróżki: robi to na własną odpowiedzialność – mówi asp. Arkadiusz Arciszewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – A jeśli ktoś nie jest nakłaniany do zapłacenia jakieś kwoty i robi to dobrowolnie, to nie można mówić o oszustwie. Choć jeśli otrzymalibyśmy takie zawiadomienie, to musielibyśmy się nim zająć – dodaje.

Ile osób już dało nie nabrać? Nie wiadomo. Mimo wielokrotnych prób nie udało nam się skontaktować z administratorem portalu.

Kto wierzy we wróżby

Wróżki, które kiedyś odwiedzało się wyłącznie w ich gabinetach czy domach, dziś przeniosły się do telewizji i internetu. "Połącz się z doradcą własnego wyboru bez zobowiązań i bez ryzyka”, "Doświadczone i kompetentne wróżki odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania” – reklamują się w sieci. Ich usługi nie są tanie. Przepowiednia kosztuje nawet od 100 do 200 zł. Płatne SMS-em.

– Jeden, jedyny raz byłam u wróżki – przyznaje się Magda z Lublina. – Poszłam do niej z ciekawości. Interesowało mnie jak wygląda taka wizyta. Poza tym moje koleżanki się wybierały, więc poszłam i ja.
To było kilka lat temu. – Teraz, kiedy wspominam tą wizytę z uśmiechem. Wydałam 100 zł i patrząc na to z perspektywy czasu nie usłyszałam nic, co by się sprawdziło. Bo przecież do tego, żeby dowiedzieć się, że wyjdę za mąż i będę mieć dwójkę dzieci nie trzeba tajemnej wiedzy – żartuje. – Choć może to właśnie chciałam usłyszeć. O datę śmierci bym jednak nie spytała.

Bo – jak przekonują duchowni – odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa.

– Nikt nie jest w stanie określić tej daty i trzeba wielkiej naiwności, aby decydować się na jej podanie – mówi ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik archidiecezji lubelskiej. – Smutną rzeczą jest to, że kryje się za tym korzyść majątkowa. Człowiek jest ciekawy pewnych rzeczy, a ktoś ta ciekawość wykorzystuje. Niestety obawiam się, że zainteresowanie tego typu praktykami rośnie. Dla osób o słabej kondycji psychicznej korzystanie z takich serwisów może okazać się groźne.

Z regulaminu serwisu

• Korzystanie z serwisu zakazane jest osobom poniżej 16 lat, osobom nadwrażliwym, z chorowitą wyobraźnią; a także kobietom w ciąży; osobom nietrzeźwym i/bądź pod wpływem środków odurzających; osobom z zaburzeniami psychicznymi, cierpiącym na choroby układu nerwowego oraz osobom powyżej 75 lat.

• Serwis przepowiadania daty śmierci nie odpowiada za ewentualne następstwa psychologiczne bądź fizyczne, mogące wystąpić u użytkowników po tym, jak im zostanie ujawniona przepowiedziana data śmierci.

To wiedza, nikomu do niczego niepotrzebna

Rozmowa z Monika Dziobą, psychologiem społecznym, która zajmowała się psychologią śmierci.

• Dlaczego chcemy wiedzieć kiedy umrzemy?

– To są sprawy, które interesują każdego z nas. Często w przypadku czyjejś śmierci mówi się, że przychodzi nie w porę. Bardzo trudno jest nam też pogodzić się z czyjąś śmiercią czy chorobą. Dlatego ludzie chcą wiedzieć, kiedy umrą. Dzieje się tak z różnych powodów. Przede wszystkim, dlatego, aby pewne rzeczy wcześniej zaplanować, pewne sprawy doprowadzić do końca. Niekiedy znajomość daty śmierci może działać dopingująco. Moim zdaniem, to nie jest żadna patologia.

• Zna pani tą stronę internetową?

– Zainteresowałam się nią, ale nie wypełniałam żadnych testów. Podejrzewałam, że wiąże się to z jakimiś opłatami. Zaciekawiła mnie głównie z powodów sposobu wyliczenia daty śmierci. Bo takie badania można zrobić. W oparciu m.in. o statystykę. Podejrzewam, że tak się dzieje też w tym przypadku. Takie strony bazują na głębokim, pierwotnym lęku przed przemijaniem, na ludzkiej potrzebie kontroli tego czego z natury skontrolować się nie da.

• Czy znajomość podawanej przez serwis daty może nam zaszkodzić?

– U osób słabszych psychicznie taka wiedza może doprowadzić do stanów lękowych. Możemy odczuwać też pewien dyskomfort. Poza tym możemy czekać na ten dzień i skupiać się wyłącznie na tym nie zwracając uwagi na inne rzeczy. Jeśli jakaś osoba źle reaguje na stres, to po uzyskaniu takiej informacji może być jeszcze bardziej napięta. Z mojego punktu widzenia, ta wiedza nie jest nikomu do niczego niepotrzebna.

Rozmawiała: Agnieszka Antoń

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abc / 17 września 2011 o 20:22
0
Oszuści, spamerzy i tyle. Jeszcze im nie wstyd tu śmiecić,
artykuł najlepiej obrazuje cały ten proceder, skończyło się
też w końcu żerowanie na użytkownikach i trzepanie kaski.

Przynajmniej tu! Precz spamerzy! Precz! ...jak najdalej.
Avatar
Aleksandra / 17 września 2011 o 16:17
0
nawiązując do tematu, polecam stronę http://######/site/news048
mi trochę dała do myślenia szczerze mówiąc
Avatar
jack20000 / 26 sierpnia 2011 o 14:19
0
wejdźcie w ten link. tam opisany przypadek przepowiedni http://######/site/349news
Avatar
abc / 21 sierpnia 2011 o 20:52
0
[quote name='sedd' timestamp='1313946707' post='516488']
Nie rozumiem więc o co te pretensje.
[/quote]
chociażby o to jak autorzy tego marnego serwisu zalali forum
swoimi reklamami, tak, dosłownie zalali ogromną ich ilością.

Super, że ktoś się wziął i ten chamski proceder zarabiania $$$
w końcu opisał, a ta pseudo firma znana jest też z innych pomysłów
i żerowania na ludziach - np. "test na raka" czy "swingowanie" :/
Avatar
sedd / 21 sierpnia 2011 o 19:11
0
Każdy, nawet największy idiota, zdaje sobie sprawę, że niemożliwe jest przepowiedzenie czyjejś śmierci, szczególnie na podstawie tak prostego kwestionariusza. Mimo to wielu ludzi jest na tyle ciekawskich, że są gotowi zapłacić, by poznać teoretyczną datę swojej śmierci. Autorzy tego pomysłu w żadnym wypadku nie łamią prawa. Zapowiadają, że mogą podać datę twojej śmierci, która niekoniecznie będzie się zgadzać ze stanem faktycznym - i to prawda. Nikt tu nikogo nie okłamuje ani do niczego nie zmusza. Internauci z własnej woli płacą za informacje, które mogą okazać się nieprawdziwe i które mogą ich przestraszyć. Nie rozumiem więc o co te pretensje.
Każdy, nawet największy idiota, zdaje sobie sprawę, że niemożliwe jest przepowiedzenie czyjejś śmierci, szczególnie na podstawie tak prostego kwestionariusza. Mimo to wielu ludzi jest na tyle ciekawskich, że są gotowi zapłacić, by poznać teoretyczną datę swojej śmierci. Autorzy tego pomysłu w żadnym wypadku nie łamią prawa. Zapowiadają, że mogą podać datę twojej śmierci, która niekoniecznie będzie się zgadzać ze stanem faktycznym - i to prawda. Nikt tu nikogo nie okłamuje ani do niczego nie zmusza. Internauci z własnej woli płacą za informac... rozwiń
Avatar
Tomasz / 21 sierpnia 2011 o 12:34
0
[quote name='Jan' timestamp='1313876425' post='516333']
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż ryczałtu (takie ma faktyczne dochody).
[/quote]
Nie zostałem księdzem

Nie z Księgi Podatkowej tylko z Karty Podatkowej. W Załączniku do Ustawy jest tabela ze stawkami podatku od działalności które łapią się opodatkowanie w formie Karty. Tak się składa że korzystam z tego załącznika co roku. Do tego podatku od Wikariuszy i Proboszczów dochodzą daniny na rzecz Kurii. Z tym, że ksiądz nie zapłaci co miesiąc 840 zł ZUSu, prawda? Ah, zapomniałem, ja mogę sobie sobie odliczyć zdrowotną od podatku a społeczne od przychodu .
I bardzo dobrze że płacą mało, bo działalność gospodarcza powinna być opodatkowana w jak najmniejszym stopniu. Tylko po co ksiądz Puzewicz ubolewa że za wiarą idą pieniądze? Co za różnica czy ktoś zapłaci za wylosowanie daty śmierci czy za usługę kościelną. Teraz kapujesz o co mi chodzi?
[quote name='Jan' timestamp='1313876425' post='516333']
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż... rozwiń
Avatar
jon / 21 sierpnia 2011 o 11:35
0
[quote name='Jan' timestamp='1313876425' post='516333']
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż ryczałtu (takie ma faktyczne dochody).
[/quote]
dopłacają może jeszcze do tego interesu ?
[quote name='Jan' timestamp='1313876425' post='516333']
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż... rozwiń
Avatar
bosek / 21 sierpnia 2011 o 10:37
0
sieć Era .. ops - T-mobile ~~ pobiera 6 zł za SMS wysłany i odczytany przez Ciebie z reklamą oferty na usługę "gdzie jest dziecko"


MOŻNA ? można !
Avatar
Goguś / 21 sierpnia 2011 o 07:51
0
[quote name='Jan' timestamp='1313876425' post='516333']
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż ryczałtu (takie ma faktyczne dochody).
[/quote]

Ta jasne...) Pewnie z każdej tacy co grosza sie rozlicza? Zdejmij ten moherowy beret bo Ci na oczy spadł i nic nie widzisz...
[quote name='Jan' timestamp='1313876425' post='516333']
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż... rozwiń
Avatar
Jan / 20 sierpnia 2011 o 23:40
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1313872275' post='516319']
Księże Puzewiczu, ja nie mówię że smutne jest to, że KK chapie ile wlezie gruntów, kasy od wiernych i innych profitów od których płaci groszowe podatki, ponieważ biznes is bizes, więc niech Ksiądz nie będzie hipokrytą - każdy orze jak może, nie każdemu hojną rączką państwo rozdaje grunty.
[/quote]
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż ryczałtu (takie ma faktyczne dochody).
[quote name='Tomasz' timestamp='1313872275' post='516319']
Księże Puzewiczu, ja nie mówię że smutne jest to, że KK chapie ile wlezie gruntów, kasy od wiernych i innych profitów od których płaci groszowe podatki, ponieważ biznes is bizes, więc niech Ksiądz nie będzie hipokrytą - każdy orze jak może, nie każdemu hojną rączką państwo rozdaje grunty.
[/quote]
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najp... rozwiń
Avatar
abc / 17 września 2011 o 20:22
0
Oszuści, spamerzy i tyle. Jeszcze im nie wstyd tu śmiecić,
artykuł najlepiej obrazuje cały ten proceder, skończyło się
też w końcu żerowanie na użytkownikach i trzepanie kaski.

Przynajmniej tu! Precz spamerzy! Precz! ...jak najdalej.
Avatar
Aleksandra / 17 września 2011 o 16:17
0
nawiązując do tematu, polecam stronę http://######/site/news048
mi trochę dała do myślenia szczerze mówiąc
Avatar
jack20000 / 26 sierpnia 2011 o 14:19
0
wejdźcie w ten link. tam opisany przypadek przepowiedni http://######/site/349news
Avatar
abc / 21 sierpnia 2011 o 20:52
0
[quote name='sedd' timestamp='1313946707' post='516488']
Nie rozumiem więc o co te pretensje.
[/quote]
chociażby o to jak autorzy tego marnego serwisu zalali forum
swoimi reklamami, tak, dosłownie zalali ogromną ich ilością.

Super, że ktoś się wziął i ten chamski proceder zarabiania $$$
w końcu opisał, a ta pseudo firma znana jest też z innych pomysłów
i żerowania na ludziach - np. "test na raka" czy "swingowanie" :/
Avatar
sedd / 21 sierpnia 2011 o 19:11
0
Każdy, nawet największy idiota, zdaje sobie sprawę, że niemożliwe jest przepowiedzenie czyjejś śmierci, szczególnie na podstawie tak prostego kwestionariusza. Mimo to wielu ludzi jest na tyle ciekawskich, że są gotowi zapłacić, by poznać teoretyczną datę swojej śmierci. Autorzy tego pomysłu w żadnym wypadku nie łamią prawa. Zapowiadają, że mogą podać datę twojej śmierci, która niekoniecznie będzie się zgadzać ze stanem faktycznym - i to prawda. Nikt tu nikogo nie okłamuje ani do niczego nie zmusza. Internauci z własnej woli płacą za informacje, które mogą okazać się nieprawdziwe i które mogą ich przestraszyć. Nie rozumiem więc o co te pretensje.
Każdy, nawet największy idiota, zdaje sobie sprawę, że niemożliwe jest przepowiedzenie czyjejś śmierci, szczególnie na podstawie tak prostego kwestionariusza. Mimo to wielu ludzi jest na tyle ciekawskich, że są gotowi zapłacić, by poznać teoretyczną datę swojej śmierci. Autorzy tego pomysłu w żadnym wypadku nie łamią prawa. Zapowiadają, że mogą podać datę twojej śmierci, która niekoniecznie będzie się zgadzać ze stanem faktycznym - i to prawda. Nikt tu nikogo nie okłamuje ani do niczego nie zmusza. Internauci z własnej woli płacą za informac... rozwiń
Avatar
Tomasz / 21 sierpnia 2011 o 12:34
0
[quote name='Jan' timestamp='1313876425' post='516333']
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż ryczałtu (takie ma faktyczne dochody).
[/quote]
Nie zostałem księdzem

Nie z Księgi Podatkowej tylko z Karty Podatkowej. W Załączniku do Ustawy jest tabela ze stawkami podatku od działalności które łapią się opodatkowanie w formie Karty. Tak się składa że korzystam z tego załącznika co roku. Do tego podatku od Wikariuszy i Proboszczów dochodzą daniny na rzecz Kurii. Z tym, że ksiądz nie zapłaci co miesiąc 840 zł ZUSu, prawda? Ah, zapomniałem, ja mogę sobie sobie odliczyć zdrowotną od podatku a społeczne od przychodu .
I bardzo dobrze że płacą mało, bo działalność gospodarcza powinna być opodatkowana w jak najmniejszym stopniu. Tylko po co ksiądz Puzewicz ubolewa że za wiarą idą pieniądze? Co za różnica czy ktoś zapłaci za wylosowanie daty śmierci czy za usługę kościelną. Teraz kapujesz o co mi chodzi?
[quote name='Jan' timestamp='1313876425' post='516333']
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż... rozwiń
Avatar
jon / 21 sierpnia 2011 o 11:35
0
[quote name='Jan' timestamp='1313876425' post='516333']
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż ryczałtu (takie ma faktyczne dochody).
[/quote]
dopłacają może jeszcze do tego interesu ?
[quote name='Jan' timestamp='1313876425' post='516333']
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż... rozwiń
Avatar
bosek / 21 sierpnia 2011 o 10:37
0
sieć Era .. ops - T-mobile ~~ pobiera 6 zł za SMS wysłany i odczytany przez Ciebie z reklamą oferty na usługę "gdzie jest dziecko"


MOŻNA ? można !
Avatar
Goguś / 21 sierpnia 2011 o 07:51
0
[quote name='Jan' timestamp='1313876425' post='516333']
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż ryczałtu (takie ma faktyczne dochody).
[/quote]

Ta jasne...) Pewnie z każdej tacy co grosza sie rozlicza? Zdejmij ten moherowy beret bo Ci na oczy spadł i nic nie widzisz...
[quote name='Jan' timestamp='1313876425' post='516333']
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż... rozwiń
Avatar
Jan / 20 sierpnia 2011 o 23:40
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1313872275' post='516319']
Księże Puzewiczu, ja nie mówię że smutne jest to, że KK chapie ile wlezie gruntów, kasy od wiernych i innych profitów od których płaci groszowe podatki, ponieważ biznes is bizes, więc niech Ksiądz nie będzie hipokrytą - każdy orze jak może, nie każdemu hojną rączką państwo rozdaje grunty.
[/quote]
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najpierw może poczytaj Ustawę o podatku dochodowym od osób duchownych, a nie tylko Fakty i Mity i Palikota. Księża płacą podatki od działalności duszpasterskiej i od każdego innego działania gdzie zarabiaja pieniądze. Mój znajomy ksiądz zrezygnował z płacenia podatku ryczałtowego i płaci z księgi podatkowej mniej niż ryczałtu (takie ma faktyczne dochody).
[quote name='Tomasz' timestamp='1313872275' post='516319']
Księże Puzewiczu, ja nie mówię że smutne jest to, że KK chapie ile wlezie gruntów, kasy od wiernych i innych profitów od których płaci groszowe podatki, ponieważ biznes is bizes, więc niech Ksiądz nie będzie hipokrytą - każdy orze jak może, nie każdemu hojną rączką państwo rozdaje grunty.
[/quote]
Tomaszku! To czemu Księdzem nie zostałeś. Jak każdy orze jak może to po co wydawać na głupoty. I jeszcze jedno, zanim o czymś napiszesz to najp... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 0 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 5 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 2

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 40 1

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 22 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!