Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

15 grudnia 2018 r.
8:14

"Solidarność" daje czerwoną kartkę rządzącym. Domaga się odwołania ministra edukacji

0 49 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Domagamy się odwołania minister edukacji Anny Zalewskiej. Będziemy się tego domagali coraz ostrzej, jeżeli minister edukacji nie zrobi żadnego kroku, żeby załagodzić nasze nastroje - podkreśla Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Dlaczego związkowcy zmienili stanowisko?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeszcze kilka tygodni temu nauczyciele należący do NSZZ „Solidarność” nie krytykowali głośno zmian w polskiej edukacji. Padały określenia o „potrzebie dialogu”, „bacznym śledzeniu zmian” i „braniu udziału w dyskusji”. Kiedy dwa lata temu Związek Nauczycielstwa Polskiego wyprowadził na ulicę swoich członków protestujących przeciwko likwidacjom gimnazjów, „Solidarność” oficjalnie nie przyłączyła się do niego.

Walne zebranie

- Jako związek nie przyłączyliśmy się do pikiety, ale daliśmy naszym członkom możliwość indywidualnej decyzji, czy będą manifestować, aby w ten sposób wyrazić swoje obawy o utratę miejsc pracy - mówiła nam wtedy Wiesława Stec, szefowa RSOiW dodając, że „Solidarność” analizuje przedstawione przez MEN projekty. - Nie pamiętam, aby kiedykolwiek nasz związek wypowiadał się za likwidacją gimnazjum. Wnioskowaliśmy o zmiany systemu oświaty poprzez zmianę podstawy programowej na poszczególnych etapach kształcenia. Jeśli padały deklaracje, to tylko mówiące o wydłużeniu nauczania w liceach ogólnokształcących oraz technikach.

Krytyki działań rządu i resortu edukacji jednak nie słyszeliśmy. Wszystko zmieniło się w maju tego roku, gdy Walne Zebranie Delegatów KSOiW NSZZ „Solidarność” przyjęło stanowisko, żądając odwołania Anny Zalewskiej z funkcji ministra edukacji. O stanowisku tym poinformowano i w sprawie zapadła głucha cisza. Chociaż, jak podkreślają związkowcy, akcja protestacyjna trwała i niektóre kwestie udało się z minister Zalewską uzgodnić. Jak się okazuje nie wszystkie.

Rozgoryczenie i frustracja

W poniedziałek w całej Polsce zwołano konferencje prasowe pod hasłem „Związkowe votum nieufności dla minister Zalewskiej”.

- Rozgoryczenie i frustracja nauczycieli osiągnęły apogeum. Mieliśmy duże nadzieje związane z panią minister - przyznaje Wiesława Stec, przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. - Przez dwa lata prowadziliśmy z nią dialog. W tym czasie słyszeliśmy bardzo dużo obietnic dotyczących postulowanych przez nas zmian, ale jednocześnie przyjmowane ustawy miały zupełnie inną treść i formę. Mamy dosyć pozorowanego dialogu. Chcemy rozmawiać z kimś innym.

Czego domaga się Solidarność? Przede wszystkim pieniędzy.

- Podwyżki wynagrodzeń, jakie otrzymali nauczyciele nie są godne. Ostatni boom gospodarczy w Polsce i podwyżki pensji w wielu branżach spowodowały, że płace nauczycieli nawet nie pozostały na dotychczasowym poziomie w stosunku do wynagrodzeń innych grup zawodowych. Ta dysproporcja znacząco się zwiększyła na niekorzyść nauczycieli - uważa Proksa.

Na końcu listy

Na potwierdzenie tych słów „Solidarność” pokazuje paski wypłat pedagogów z Lubelszczyzny. Nauczyciel dyplomowany z 34 letnim stażem pracy: 2775, 89 zł na rękę; nauczyciel mianowany z 16-letnim stażem: 2437,11 zł, nauczyciel kontraktowy (9 lat pracy): 2052,58 zł, stażysta: 1956,03 zł.

Solidarność podkreśla, że nauczyciele są na końcu listy, jeśli chodzi o wysokość zarobków pracowników z wykształceniem wyższym.

- Domagamy się zmiany systemu wynagrodzeń nauczycieli - mówią związkowcy. - Jedną z propozycji jest powiązanie systemu tych wynagrodzeń z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej. Odcinamy się od uznaniowości kształtowania płac w systemie edukacji, uzależnionej okresowo od decyzji polityków i urzędników.

Płaca i praca

Związkowcy podkreślają też, że mimo likwidacji godzin karcianych nauczyciele wciąż są zmuszani do pracy za darmo.

- Czasami muszą nawet podpisywać się pod tym, że robią to z własnej woli - tłumaczy Wiesława Stec. - Dlatego chcielibyśmy zmiany w systemie płacy i zastąpienia pensji składającej się z wielu elementów na stały, 40-godzinny system płacy i pracy. Nauczyciele mogą pracować dłużej w szkołach sprawdzając klasówki i mając czas na spotkania z rodzicami, zamiast zmieniać się w źle opłacanych nauczycieli objazdowych. W naszym województwie nie brakuje nauczycieli np. fizyków i chemików pracujących jednocześnie w 7 szkołach, którzy dojeżdżają do nich na swój koszt i nie mają czasu na rozmowy z uczniami, bo spieszą się na kolejne zajęcia.

Lista „grzechów” minister Zalewskiej według Solidarności jest jednak o wiele dłuższa. Znajduje się na niej m.in. wydłużenie ścieżki awansu zawodowego, wprowadzenie nowych przepisów dotyczących pracy nauczyciela i brak zmian w systemie finansowania oświaty.

Protest

Jak gdyby w odpowiedzi na zastrzeżenia związkowców Anna Zalewska zwołała konferencję, na której podsumowała trzy lata swoich rządów w oświacie. Ocena jest wręcz laurkowa.

- Ostatnie 3 lata pracy MEN to budowanie dobrej, nowoczesnej szkoły - podkreślała pani minister. - Za nami ogrom pracy całego środowiska oświatowego. Dobrze wprowadzona i oceniona reforma edukacji, podwyżki dla nauczycieli, odbudowa szkolnictwa zawodowego i współpraca szkół z przedsiębiorcami, wzmacnianie edukacji włączającej i wspieranie szkół polonijnych.

Szerokopasmowy internet w każdej szkole w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, wprowadzenie mLegitymacji i e-legitymacji, realizowany program rządowy „Aktywna Tablica”, wsparcie dla uczniów w ramach programu „Dobry Start”, doposażanie pracowni przyrodniczych, a także odbudowa szkolnych stołówek i jadalni. To tylko niektóre obszary, będące priorytetem ostatnich lat Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jeżeli minister Zalewska nie zostanie odwołana, „Solidarność” zaostrzy protest. Nie wyklucza się nawet strajku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość 123 / 15 grudnia 2018 r. o 09:53
Nauczyciel może zostać pracownikiem na budowie ale pracownik na budowie nie zostanie nauczycielem. Ludzie dlaczego w was tyle jadu. Praca nauczyciela to nie tylko praca w szkole to praca w domu - sprawdzanie klasówek, kartkówek. Niech kazdy spróbuje pracy nauczuciela - szybko mu przejdzie.
Avatar
WF / 15 grudnia 2018 r. o 10:56
Świetne komentarze, naprawdę świetne. Może pójdziemy krok dalej. Zlikwidować szkoły, przedszkola; niech janusz bierze swoje dzieci na budowę i pracuje 8 godz. Taka refleksja do wszystkich posiadających dzieci, ile czasu z nimi spędzacie?; a ile czasu dzieci spędzają z tymi "nierobami" nauczycielami na różnych etapach edukacji.
Avatar
^_^ / 15 grudnia 2018 r. o 11:09
"DLACZEGO MUSZĘ TYRAĆ W SOBOTĘ OD 10 DO 16? CZYM SIĘ RÓŻNIĘ OD URZĘDASA?" - odpowiedź: Wiedzą, Kulturą (Netykieta), a przede wszystkim wykształceniem. Nie chcesz robić w sobotę? To zaglosuj na Kłamcow Ogólnych. Nie, nie wprowadzą wolnej soboty. Oni zwyczajnie polikwidują miejsca pracy w Polsce. U Merkel w BDR brakuje robotników. A propos robię u niej i kończę robotę już w piątek o 13:15. Tak sie pracuje w Europie. A ty dalej tyraj w sobotę ciołku. I zdradzę ci tajemnicę. Nauczyciele pracują nawet w Niedzielę. Przygotowania do apeli, testów, konkursów, obowiązkowe dokształcenia to wymaga czasu. Też byłem nauczycielem i zarabiałem naprawdę psie pieniądze. Teraz to i tak niebo i ziemia. No, ale żeby więcej otrzymać za pracę na kasie? To nawet Hitler tak nie niszczył inteligencji w Polsce.
"DLACZEGO MUSZĘ TYRAĆ W SOBOTĘ OD 10 DO 16? CZYM SIĘ RÓŻNIĘ OD URZĘDASA?" - odpowiedź: Wiedzą, Kulturą (Netykieta), a przede wszystkim wykształceniem. Nie chcesz robić w sobotę? To zaglosuj na Kłamcow Ogólnych. Nie, nie wprowadzą wolnej soboty. Oni zwyczajnie polikwidują miejsca pracy w Polsce. U Merkel w BDR brakuje robotników. A propos robię u niej i kończę robotę już w piątek o 13:15. Tak sie pracuje w Europie. A ty dalej tyraj w sobotę ciołku. I zdradzę ci tajemnicę. Nauczyciele pracują nawet w Niedzielę. Przygotowania do apeli... rozwiń
Avatar
patriota / 15 grudnia 2018 r. o 11:55
Idą wybory to zaczyna się manipulowanie opinią społeczną, "byliśmy za a nawet przeciw", a po wyborach będzie to samo. I tak co 4 lata. I jeszcze przed wyborami będziecie pouczać na kogo trzeba głosować. Trzeba się zastanowić jaki sens ma taki związek zawodowy? To jak to w końcu jest, popieracie te absurdy, czy nie? Tylko jasno tak, czy nie?Łamanie konstytucji wam przeszkadza: tak, czy nie? Bez odpowiedzi na te pytania dalsza dyskusja nie ma sensu ...
Avatar
budowlaniec / 15 grudnia 2018 r. o 11:15
A Ci co pracują na budowie niech idą uczyć Twoje dzieci w szkole
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 11:16
miernoty to siedzą w sądach i mają przywileje - dzieci komunistów i sędziów, przeważnie miernoty - 38 dni urlopu biorą kiedy chcą, nie płacą ZUS i podatków, stany spoczynku 11-27 tyś wynagrodzenia na łapę, immunitety ***ety, 4 dniowy tydzień pracy.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 11:15
Solidarność trzeba zlikwidować i wyrzucić z kart historii ,bo to wylęgarnia złodziei i przekrętów!!!
Avatar
nl / 16 grudnia 2018 r. o 12:05
Jako nauczyciel chcę pracować od 7 do 15 i w tych godzinach niech będą zebrania z rodzicami wycieczki szkolne ,szkolenia , rady pedagogiczne i uroczystości .Po godzinie 15 chcę mieć swój prywatny czas  a i jeszcze studia bezplatne również w godzinach pracy które mauczyciel musi kończyć bo co raz zminia się rozporządzenie .Pozdrawiam wszystkich którzy zazdroszczą nauczycielom idzie pracować do oświaty jesli macie takie kwalifikacje już teraz w Polsce brakuje chetnych do pracy w szkole , sprawdźcie na stronach kuratorium .
A ile masz tych zebrań, szkoleń, rad pedagogicznych w ciągu roku? Pracownicy służby zdrowia nie mają dyżurów? Kierowcy komunikacji miejskiej nie pracują na zmiany? Urżędnicy nie mają kursów i szkoleń? Radcowie, adwokaci nie muszą się przygotować do spraw sądowych, które mają następnego dnia?
 W "dobrej" szkole z pokornym wobec władzy dyrektorem takich rad pedagogicznych (szkoleniowych i innych równie "niezbędnych") to i ze trzy pięciogodzinne. Ale tego przeciętny człowiek nie musi wiedzieć. Tak samo, jak nie musi wiedzieć, że nauczyciel mieszkający w odległej części miasta i kończący lekcje powiedzmy o 12 wraca do szkoły na 16 czy 17, żeby obradować. Teoretycznie mógłby siedzieć w szkole i robić to, co zazwyczaj robi w domu (sprawdzać klasówki, przygotowywać materiały do następnych lekcji, uzupełniać dokumentację). W praktyce nie może, bo nie ma kąta, w ktorym mógłby spokojnie popracować. Szkoły nie dysponują pomieszczeniami dla kilku osób, z komputerem, drukarką... o papierze nie ma co wspominać. Bardziej "zaradni" proszą rodziców o zrzutkę na papier. Mniej operatywni kupują sami. W każdym zawodzie są plusy i minusy. Zawód nauczyciela jest specyficzny, bowiem nauczyciel pracuje na delikatnym "materiale". Oddajecie państwo w jego ręce najcenniejsze, co macie (i nie, nie mam w tej chwili na myśli 500+). Czy nie sądzicie, że powinniście walczyć, aby waszymi dziećmi zajmowali się ludzie pogodni, zadowoleni z życia, doceniani? Czy dla waszych dzieci nie byłoby korzystne, gdyby osoby, z którymi przez duzą część dnia mają do czynienia, nie były frustratami, którym każdy może dokopać? Zauważcie państwo, że wasze dzieci również czytają na forach dyskusje o szkole, ucestniczą w takich dyskusjach w domach. Jak wymagać, żeby dziecko z szacunkiem podchodziło do nauczyciela i jego wysiłku, jeżeli dookoła siebie słyszy "lenie, nieudacznicy, zwolnić..."? Nie wydaje się wam, że uczeń patrząc na nauczyciela nie powinien myśleć "a moja mama powiedziała, że powinien pojechać na zmywak" czy podobnie, bo wtedy nie tylko lekceważy człowieka, ale też treści przez niego przekazywane?
 W "dobrej" szkole z pokornym wobec władzy dyrektorem takich rad pedagogicznych (szkoleniowych i innych równie "niezbędnych") to i ze trzy pięciogodzinne. Ale tego przeciętny człowiek nie musi wiedzieć. Tak samo, jak nie musi wiedzieć, że nauczyciel mieszkający w odległej części miasta i kończący lekcje powiedzmy o 12 wraca do szkoły na 16 czy 17, żeby obradować. Teoretycznie mógłby siedzieć w szkole i robić to, co zazwyczaj robi w domu (sprawdzać klasówki, przygotowywać materiały do następnych lekcji, uzup... rozwiń
Avatar
Ja / 15 grudnia 2018 r. o 13:10
Co to jest państwo policyjne? To jest wtedy, gdy policjant zarabia więcej od nauczyciela - Lenin. Sto lat minęło i się doczekaliśmy. W normalnym kraju nauczycieli się ceni. Konkurencja żeby się dostać do zawodu jest duża. U nas niestety nie. Dodatkowo dramatem naszej edukacji jest jej skrajna feminizacja. Spowodowana właśnie niskimi zarobkami i prestiżem zawodu. A ten ciemny lud zamiast rangę zawodu podnosić, ujada, bo nauczyciel pracuje tylko 18godz/tydz. Ten kraj skazany jest na zagładę. Przyjdą znowu ruscy i oni się zajmą "edukacją". Niestety tylko na to zasługujemy.
Co to jest państwo policyjne? To jest wtedy, gdy policjant zarabia więcej od nauczyciela - Lenin. Sto lat minęło i się doczekaliśmy. W normalnym kraju nauczycieli się ceni. Konkurencja żeby się dostać do zawodu jest duża. U nas niestety nie. Dodatkowo dramatem naszej edukacji jest jej skrajna feminizacja. Spowodowana właśnie niskimi zarobkami i prestiżem zawodu. A ten ciemny lud zamiast rangę zawodu podnosić, ujada, bo nauczyciel pracuje tylko 18godz/tydz. Ten kraj skazany jest na zagładę. Przyjdą znowu ruscy i oni się zajmą "edukacją&... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 21:31
Czy w nauczycielskiej Solidarności nadal szefują aktywiści PO ? Jeśli tak, to nic dziwnego, że ich celem jest obalenie obecnego rządu.
Avatar
anonim / 16 grudnia 2018 r. o 23:19
Poczytaj człowieku dokładnie przepisy dotyczące wynagrodzeń i dopiero zabieraj głos . Korepetycje ,to tak jak Twoje godziny nadliczbowe , które gdzieś tam "udłubiesz " jesli potrafisz . Poza tym droga wolna , spróbuj przesiąsc się na tę szkolną labę . Zyczę powodzenia . No i oczywiście ogromnych zarobków wraz z tym długim urlopem .A tak na marginesie , Ty nie masz ustawowego urlopu ?
 Mam, ale nie 2 miesięczny, szef nie chce mi dawać wolnego w wakacje, tylko woli mi dać urlop w marcu lub listopadzie, o dłuższym urlopie jak 2 tygodnie pod rząd mogę zapomnieć, nie mówiąc już o wolnym z okazji przerwy świątecznej, długich weekendach w maju, feriach zimowych  i wielkanocnych. Nie mówiąc o tym, że urlop u wielu prywaciarzy to fikacja tzn. masz formalnie urlop dla potrzeby PIP, ale na urlopie i tak chodzisz do pracy , bo pracodawca ci grozi, że  jak nie przyjdziesz to znajdzie 10 chętnych na twoje miejsce.
 Mam, ale nie 2 miesięczny, szef nie chce mi dawać wolnego w wakacje, tylko woli mi dać urlop w marcu lub listopadzie, o dłuższym urlopie jak 2 tygodnie pod rząd mogę zapomnieć, nie mówiąc już o wolnym z okazji przerwy świątecznej, długich weekendach w maju, feriach zimowych  i wielkanocnych. Nie mówiąc o tym, że urlop u wielu prywaciarzy to fikacja tzn. masz formalnie urlop dla potrzeby PIP, ale na urlopie i tak chodzisz do pracy , bo pracodawca ci grozi, że  jak nie przyjdziesz to znajdzie 10 chętnych na twoje miejsce. rozwiń
Avatar
Js / 16 grudnia 2018 r. o 22:53
Praca do 65 roku życia to jak górnik???? Chciałabym....
Avatar
Beta / 16 grudnia 2018 r. o 22:04
Poczytaj człowieku dokładnie przepisy dotyczące wynagrodzeń i dopiero zabieraj głos . Korepetycje ,to tak jak Twoje godziny nadliczbowe , które gdzieś tam "udłubiesz " jesli potrafisz . Poza tym droga wolna , spróbuj przesiąsc się na tę szkolną labę . Zyczę powodzenia . No i oczywiście ogromnych zarobków wraz z tym długim urlopem .A tak na marginesie , Ty nie masz ustawowego urlopu ?
Avatar
Nauczyciel / 16 grudnia 2018 r. o 18:45
Pracuję jako nauczyciel nie lekarz ,nie kierowca i nie urzędnik i nie biorę udziału w dyskusjach o wynagrodzeniu w innych zawodach nie obrażam nikogo taki wybralam zawód i chciałabym zeby każdy zarabiał wystarczającą dobrze 
Avatar
nl / 16 grudnia 2018 r. o 12:05
Jako nauczyciel chcę pracować od 7 do 15 i w tych godzinach niech będą zebrania z rodzicami wycieczki szkolne ,szkolenia , rady pedagogiczne i uroczystości .Po godzinie 15 chcę mieć swój prywatny czas  a i jeszcze studia bezplatne również w godzinach pracy które mauczyciel musi kończyć bo co raz zminia się rozporządzenie .Pozdrawiam wszystkich którzy zazdroszczą nauczycielom idzie pracować do oświaty jesli macie takie kwalifikacje już teraz w Polsce brakuje chetnych do pracy w szkole , sprawdźcie na stronach kuratorium .
A ile masz tych zebrań, szkoleń, rad pedagogicznych w ciągu roku? Pracownicy służby zdrowia nie mają dyżurów? Kierowcy komunikacji miejskiej nie pracują na zmiany? Urżędnicy nie mają kursów i szkoleń? Radcowie, adwokaci nie muszą się przygotować do spraw sądowych, które mają następnego dnia?
 W "dobrej" szkole z pokornym wobec władzy dyrektorem takich rad pedagogicznych (szkoleniowych i innych równie "niezbędnych") to i ze trzy pięciogodzinne. Ale tego przeciętny człowiek nie musi wiedzieć. Tak samo, jak nie musi wiedzieć, że nauczyciel mieszkający w odległej części miasta i kończący lekcje powiedzmy o 12 wraca do szkoły na 16 czy 17, żeby obradować. Teoretycznie mógłby siedzieć w szkole i robić to, co zazwyczaj robi w domu (sprawdzać klasówki, przygotowywać materiały do następnych lekcji, uzupełniać dokumentację). W praktyce nie może, bo nie ma kąta, w ktorym mógłby spokojnie popracować. Szkoły nie dysponują pomieszczeniami dla kilku osób, z komputerem, drukarką... o papierze nie ma co wspominać. Bardziej "zaradni" proszą rodziców o zrzutkę na papier. Mniej operatywni kupują sami. W każdym zawodzie są plusy i minusy. Zawód nauczyciela jest specyficzny, bowiem nauczyciel pracuje na delikatnym "materiale". Oddajecie państwo w jego ręce najcenniejsze, co macie (i nie, nie mam w tej chwili na myśli 500+). Czy nie sądzicie, że powinniście walczyć, aby waszymi dziećmi zajmowali się ludzie pogodni, zadowoleni z życia, doceniani? Czy dla waszych dzieci nie byłoby korzystne, gdyby osoby, z którymi przez duzą część dnia mają do czynienia, nie były frustratami, którym każdy może dokopać? Zauważcie państwo, że wasze dzieci również czytają na forach dyskusje o szkole, ucestniczą w takich dyskusjach w domach. Jak wymagać, żeby dziecko z szacunkiem podchodziło do nauczyciela i jego wysiłku, jeżeli dookoła siebie słyszy "lenie, nieudacznicy, zwolnić..."? Nie wydaje się wam, że uczeń patrząc na nauczyciela nie powinien myśleć "a moja mama powiedziała, że powinien pojechać na zmywak" czy podobnie, bo wtedy nie tylko lekceważy człowieka, ale też treści przez niego przekazywane?
 W "dobrej" szkole z pokornym wobec władzy dyrektorem takich rad pedagogicznych (szkoleniowych i innych równie "niezbędnych") to i ze trzy pięciogodzinne. Ale tego przeciętny człowiek nie musi wiedzieć. Tak samo, jak nie musi wiedzieć, że nauczyciel mieszkający w odległej części miasta i kończący lekcje powiedzmy o 12 wraca do szkoły na 16 czy 17, żeby obradować. Teoretycznie mógłby siedzieć w szkole i robić to, co zazwyczaj robi w domu (sprawdzać klasówki, przygotowywać materiały do następnych lekcji, uzup... rozwiń
Avatar
Ignac / 16 grudnia 2018 r. o 11:36
Jako nauczyciel chcę pracować od 7 do 15 i w tych godzinach niech będą zebrania z rodzicami wycieczki szkolne ,szkolenia , rady pedagogiczne i uroczystości .Po godzinie 15 chcę mieć swój prywatny czas  a i jeszcze studia bezplatne również w godzinach pracy które mauczyciel musi kończyć bo co raz zminia się rozporządzenie .Pozdrawiam wszystkich którzy zazdroszczą nauczycielom idzie pracować do oświaty jesli macie takie kwalifikacje już teraz w Polsce brakuje chetnych do pracy w szkole , sprawdźcie na stronach kuratorium .
 A ile masz tych zebrań, szkoleń, rad pedagogicznych w ciągu roku? Pracownicy służby zdrowia nie mają dyżurów? Kierowcy komunikacji miejskiej nie pracują na zmiany? Urżędnicy nie mają kursów i szkoleń? Radcowie, adwokaci nie muszą się przygotować do spraw sądowych, które mają następnego dnia?
 A ile masz tych zebrań, szkoleń, rad pedagogicznych w ciągu roku? Pracownicy służby zdrowia nie mają dyżurów? Kierowcy komunikacji miejskiej nie pracują na zmiany? Urżędnicy nie mają kursów i szkoleń? Radcowie, adwokaci nie muszą się przygotować do spraw sądowych, które mają następnego dnia? rozwiń
Avatar
Nauczyciel / 16 grudnia 2018 r. o 10:00
Jako nauczyciel chcę pracować od 7 do 15 i w tych godzinach niech będą zebrania z rodzicami wycieczki szkolne ,szkolenia , rady pedagogiczne i uroczystości .Po godzinie 15 chcę mieć swój prywatny czas  a i jeszcze studia bezplatne również w godzinach pracy które mauczyciel musi kończyć bo co raz zminia się rozporządzenie .Pozdrawiam wszystkich którzy zazdroszczą nauczycielom idzie pracować do oświaty jesli macie takie kwalifikacje już teraz w Polsce brakuje chetnych do pracy w szkole , sprawdźcie na stronach kuratorium .
Avatar
PN - nauczyciel / 16 grudnia 2018 r. o 09:36
Czlowieku co ty za bzdury wypisujesz. Pojecia nie masz o pracy nauczyciela!! A myslisz ze przygotowania do lekcji, apeli, wyjazdow, szkolenia obowiazkowe w weekendy, sprawdzanie kartkowek sprawdzianow i klasowek to kiedy i gdzie my robimy? Na lekcjach? Przecietny nauczyciel pracuje ponad 40 godzin tygodniowo! 18 godzin to etat w szkole a kolejne ponad 20 to praca w domu. Wiec jak ktos nie ma pojecia o pracy nauczyciela to niech sie nie wypowiada. A jesli taka osoba nie chce popierac nauczycieli to prosze bardzo UCZYC SWOJE POCIECHY SAMEMU W DOMU!!!
Avatar
Matka / 16 grudnia 2018 r. o 02:31
Niech nauczyciele nie narzekają.Każdy nauczyciel dostaje 13 pensji w roku,dodatek wyrównawczy-jezeli zarobił za mało/często kwota paru tysięcy zł wypłacana do konca stycznia,w czasie wakacji wypłacany fundusz socjalny/prawie 3 tys/na dzien nauczyciela nagroda.Posiadają dodatek mieszkaniowy,wiejski,motywacyjny.Jest to bardzo roszczeniowe a zarazem trudne środowisko walczące o każdą godzinę nadliczbową.Jakość nauczania każdy z nas zna.zdarzają się czasami nauczyciele z pasją ale to są wyjątki.Skoro nauczyciele tak cieżko pracują to po co my rodzice musimy płacić tak duzo za korypetycje?Mam 3 dzieci/ ukonczone AM,SGH,/zapłaciłam wiele za korki.A może pokażcie ile zarabiacie na korypetycjach bez podatku? Ubywa dzieci i młodzieży zwłaszcza na terenach wiejskich ale nauczycieli nie mozna zwolnić bo wielkie larum.Reasumując pokażcie ile zarabiacie na rękę za 1 godz.pracy z uwzględnieniem w/w dodatków oraz ile dni tak naprawdę w roku pracujecie.Czas najwyzszy zlikwidować kartę nauczyciela bo jest to przewilej,jaki nie posiada żaden zawód w kraju.Moze zabierzcie się wreszcie do uczciwej pracy albo zmieńcie zawód.
Niech nauczyciele nie narzekają.Każdy nauczyciel dostaje 13 pensji w roku,dodatek wyrównawczy-jezeli zarobił za mało/często kwota paru tysięcy zł wypłacana do konca stycznia,w czasie wakacji wypłacany fundusz socjalny/prawie 3 tys/na dzien nauczyciela nagroda.Posiadają dodatek mieszkaniowy,wiejski,motywacyjny.Jest to bardzo roszczeniowe a zarazem trudne środowisko walczące o każdą godzinę nadliczbową.Jakość nauczania każdy z nas zna.zdarzają się czasami nauczyciele z pasją ale to są wyjątki.Skoro nauczyciele tak cieżko pracują to po co my... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 22:36
Babo zdejmij ten krzyżyk z szyi i włóż to co ci dał tatuś jak cię do komsomołu zapisywał..... malutkiego leninka. Za Szumilasową i Hallową wam tęskno putinowszczyki , szkoliliście teoretycznych magistrów do obsługi teoretycznego państwa a teraz że ktoś zamierza zweryfikować waszą wiedzę i zapłacić za efekty a nie za przynależność do sitwy to już wam nie pasuje. Zamiast spiskować to najwyższy czas wziąć się do roboty . Rozdrapujecie tą Polskę jak te kruki i wrony z wizji Stefana Żeromskiego - bolszewickie łajdactwo , psia krew
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Muzeum Badań Polarnych odkrywa karty. Wiemy, co będzie można zobaczyć w Puławach
galeria

Muzeum Badań Polarnych odkrywa karty. Wiemy, co będzie można zobaczyć w Puławach

Ekwipunek polskich polarników, rekonstrukcja igloo, modele stacji polarnych, a także fauna i flora Arktyki i Antarktyki – to część tego, co ma znaleźć się na pierwszej, stałej wystawie w polarnym muzeum. O planach puławskiej placówki we wtorek opowiadał pełniący obowiązki jej dyrektora, Piotr Kondraciuk.

Aerobik, pomolog i wycieczki. 8 milionów zł na wyciągnięcie lubelskich seniorów z domów

Aerobik, pomolog i wycieczki. 8 milionów zł na wyciągnięcie lubelskich seniorów z domów

Prawie 8 milionów złotych będą kosztowały projekty, z których skorzysta w 195 osób z kilku gmin naszego województwa. Cel – wyciągnąć osoby starsze i samotne z domów

Tak się zmieni Zamość dzięki budżetowi obywatelskiemu. Winiki głosownia
galeria

Tak się zmieni Zamość dzięki budżetowi obywatelskiemu. Winiki głosownia

Strefa relaksu nad zamojskim zalewem to projekt ogólnomiejski, który zyskał największe poparcie podczas głosowań nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim Zamościa. Inne, mniejsze inwestycje będą realizowane także na każdym z 16 miejskich osiedli.

Romantyczna Polska - koncert w Filharmonii
9 października 2022, 17:00

Romantyczna Polska - koncert w Filharmonii

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na koncert pt. "Romantyczna Polska" z udziałem dwojga solistów młodego pokolenia: Moniki Buczkowskiej i Pawła Trojaka. Wydarzenie odbędzie się 9 października o godz. 17.

Opole Lubelskie. Więcej więźniów to 50 nowych miejsc pracy

Opole Lubelskie. Więcej więźniów to 50 nowych miejsc pracy

Za niespełna dwa lata w Zakładzie Karnym wyroki odsiadywać będzie o ponad 40 proc. więcej więźniów niż w tej chwili. Budowa nowego pawilonu będzie kosztować blisko 38 mln zł

Prokurator z wiadomością dla kierowców: nie będzie pobłażania

Prokurator z wiadomością dla kierowców: nie będzie pobłażania

W ciągu ostatniego miesiąca na drogach powiatu puławskiego policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców, którzy jeździli mimo dożywotnich zakazów. Jeden wjechał w barierki, inny próbował uciekać przed radiowozem. Wszyscy trafili za kratki. W areszcie spędzą co najmniej 3 miesiące.

Lubartów. Znamy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim

Lubartów. Znamy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim

W Parku Miejskim im. Książąt Sanguszków w przyszłym roku powstanie nowy plac zabaw warty 200 tys. zł, a na rynek może wrócić drobny handel. Tak zdecydowali mieszkańcy miasta biorący udział w głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego.

Akademia Zamojska. 600 studentów na pierwszym roku. Hitem pielęgniarstwo

Akademia Zamojska. 600 studentów na pierwszym roku. Hitem pielęgniarstwo

Dla ponad 1,1 tys. studentów Akademii Zamojskiej rozpoczął się nowy rok akademicki. Przeszło połowa z tych osób zdobywać będzie wiedzę jako „pierwszoroczniacy”. Zainteresowanie ofertą uczelni było wystarczające nie tylko, by uruchomić wszystkie dotychczasowe kierunki kształcenia, ale również nowe, startujące dopiero w tym roku.

Pomnik w centrum malowniczego Kazimierza Dolnego? Kto chce stawiać Witosa?

Pomnik w centrum malowniczego Kazimierza Dolnego? Kto chce stawiać Witosa?

Mariusz Wicik, radny powiatu puławskiego (PiS) proponuje kazimierskim samorządowcom postawienie w centrum miasta pomnika Wincentego Witosa. - Żeby łączyć, a nie dzielić - tłumaczy. Kazimierzanie pytają o związek ludowego działacza z ich miastem.

Premiera w Teatrze Andersena. "Alicja w Krainie Czarów" na początek sezonu
8 października 2022, 17:00

Premiera w Teatrze Andersena. "Alicja w Krainie Czarów" na początek sezonu

Adaptacja kultowego dzieła Lewisa Carrolla będzie pierwszą premierą Teatru Andersena w nowym sezonie. Pierwszy pokaz spektaklu zaplanowany jest na sobotę, 8 października o g. 17.

5 powodów, dlaczego warto kupić znicze w sklepie internetowym

5 powodów, dlaczego warto kupić znicze w sklepie internetowym

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. To czas zadumy i pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Rośnie częstotliwość odwiedzin grobów bliskich, co wiąże się z koniecznością zakupu produktów, którymi zostanie udekorowane miejsce spoczynku.

Pokaz fajerwerków na wesele, czy fajerwerki na sylwestra i inne święta?

Pokaz fajerwerków na wesele, czy fajerwerki na sylwestra i inne święta?

W tym artykule podpowiadamy, co zrobić, by jak najlepiej zapamiętać pokaz fajerwerków, który może odbyć się nie tylko podczas sylwestra, ale także innych chwil wartych upamiętnienia. Takimi imprezami są wesela, a także przyjęcia urodzinowe. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany pirotechniką, nawet w amatorskim wykonaniu, przybliżymy Ci trochę ten temat.

Lubelskie. Najpierw zmarł syn, a gdy powiedzieli o tym matce jej serce nie wytrzymało

Lubelskie. Najpierw zmarł syn, a gdy powiedzieli o tym matce jej serce nie wytrzymało

Do rodzinnej tragedii doszło w nocy, z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Stasinów (powiat radzyński). Śledztwo w sprawie śmierci 49-letniego mężczyzny prowadzi prokuratura.

Wynajem rusztowań – czy to się opłaca?

Wynajem rusztowań – czy to się opłaca?

Wykonywanie prac budowlanych wiąże się z koniecznością posiadania nie tylko specjalistycznych umiejętności, ale również profesjonalnego i bezpiecznego sprzętu. Jednym z nich są wszelkiego rodzaju rusztowania, czyli konstrukcje znajdujące zastosowanie zarówno podczas mało wymagających prac remontowych wykonywanych na niewielkich powierzchniach, jak również podczas wielkogabarytowych budów. Budownictwo kubaturowe, liniowe, a nawet minimalistyczne – we wszystkich z nich specjaliści potrzebują rusztowań, by swobodnie i bezpiecznie przemieszczać się po terenie budowy. W tym celu konieczne jest zastosowanie nie tylko certyfikowanej konstrukcji, ale również dbałość o jej odpowiednie zamocowanie zgodnie z przeznaczeniem. Dla osób, które nie posiadają tego rodzaju konstrukcji na własność, odpowiednim i atrakcyjnym rozwiązaniem jest wynajem rusztowań.

Rolnicza jesień pełna nowości!

Rolnicza jesień pełna nowości!

Najnowsze maszyny rolnicze, nowoczesne technologie upraw, usługodawcy i rozwiązania wpierające polskie rolnictwo – właśnie tak zapowiada się XIV edycja Targów Rolniczych AGRO-PARK, która odbędzie się w Targach Lublin już 15-16 października 2022 roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium