Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

30 grudnia 2010 r.
15:56
Edytuj ten wpis

Trzeba umieć być szczęśliwym

0 5 A A
Aida Kosojan-Przybysz (archiwum Aidy)
Aida Kosojan-Przybysz (archiwum Aidy)

Rozmowa z Aidą Kosojan-Przybysz, ormiańską piosenkarką i jasnowidzem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Miłość jest naszą siłą napędową. Zdrowie jest siłą ciała. Jeśli dusza, rozum i ciało są w harmonii, to człowiek czuje się szczęśliwy.

• Dom dzieciństwa nosi się w sercu. Jaki był pani dom?
– To były dwa domy. Jeden to dom moich rodziców i dziadków ze strony ojca, gdzie się urodziłam i mieszkałam pierwszych osiem lat. Natomiast wakacje spędzałam u babci, w małej miejscowości pod Batumi. Do plaży było 50 metrów, z okna widziałam Morze Czarne. Wypatrywałam statków i gwiazd. Blisko tego domu miałam wesele.

• Pani babcia jest jasnowidzem?
– Tak. Babcia Ania ma 86 lat. Kiedy byłam mała przepowiedziała, że będę miała podobne zdolności. Jak każda pierworodna kobieta w naszej rodzinie. Druga babcia Margo, która też miała zdolności jasnowidzące, kiedyś przekazała mi rodzinną mądrości, której przestrzegam do dziś: każdego dnia wieczorem dom musi lśnić, nie zostawia się brudnych naczyń w zlewie. Czysty poranek otwiera drzwi na nowy, czysty dzień.

• Jakie studia pani skończyła?
– Finanse na prestiżowej uczelni na Ukrainie. Była moda na ekonomię, więc wybrałam bankowość.

• Tam pani poznała męża?
– Przyjechał na wymianę studencką. Był studentem lubelskiej politechniki. Zaczęło się totalnie niewinnie, ale od razu intensywnie. Mąż po tygodniu mi się oświadczył. Wystąpiła szybka reakcja uczuciowa. Z obu stron. To się nadaje na scenariusz. Nie do uwierzenia na dzisiejsze czasy.

• Obrzucił panią kwiatami, ukląkł?
– Nie, nie. Pocałował w rękę... Dwa lata później pobraliśmy się. Dziesięć lat mieszkaliśmy w Lublinie, teraz prawie od 10 lat mieszkamy w Warszawie.

• Jaki jest wasz dom?
– Mieszany, polsko-ormiański. Córki mówią w dwóch językach. Dużo muzyki, dużo emocji i uczuć. Margo ma 4 lata, Alicja siedemnaście.

• Od czego zależy pogoda domu?
– W tradycji mojej rodziny to kobieta stwarza atmosferę. Każdy dom mojej babci był taki jak moja babcia. W naszej tradycji to kobieta pielęgnuje w domu miłość i zaufanie, stara się nie pamiętać złego. Może mężczyźni się poobrażają, ale scenarzystą w rodzinie jest kobieta. Jeśli będzie mocno "piłować” nastrój mężczyzny, to on w końcu wybuchnie. Kobieta łagodzi obyczaje, to przez kobietą są wojny lub ich nie ma.

• Miłość to jest...
– Poczucie ogromnego bezpieczeństwa, które powoduje spokój i radość jednocześnie.

• Ma pani w mężu wsparcie? Zawsze?
– Oczywiście. W jednym z afrykańskich plemion człowieka porównuje się do drzewa. Przy ziemi trzymają człowieka korzenie. Z mężem razem budujemy dom. Nasze korzenie są splątane. Korzenie jego domu i mojego domu się poprzeplatały, powstało jedno drzewo wspólne. Jeszcze mocniej trzymamy się razem. Nie może być tak, że tylko jedna osoba trzyma cały dom na głowie.

• A co to jest przeznaczenie?
– To są szanse i możliwości, które dostajemy. To są stawiane na drodze doświadczenia. I talenty, które dostajemy. Co z tym zrobimy, to już zależy od nas. Mamy wolną wolę.

• Czy nasz los jest z góry wyznaczony?
– Nie. Jest droga pokazana. Jest wiele przystanków i wydarzeń na tej drodze. Jeden maszynista bezpiecznie staje na stacji, inny ma wypadek. Człowiek musi się starać przewidywać wypadki i zmienić tor jazdy lub środek transportu.

• Ścieżki naszego życia bywają mocno zaplątane i krzywe. Jak się na nich odnaleźć?
– Najważniejsze, żeby nie plątać ich na własne życzenie lub życzenie bliskich. Bardzo często dajemy się manipulować własnym lękom lub osobom, które kochamy. Wtedy zatracamy poczucie własnego ja i zaczynamy ślepo wierzyć w coś, co nie jest dla nas dobre. To tak jak z cukrzycą. Jeden może najeść się cukierków, że aż go brzuch boli, drugiego może to doprowadzić do tragicznych skutków. Słodkie i przyjemne na każdego działa inaczej.

• Czy jest recepta na szczęście?
– Robić, to co kochasz. I żeby to nie krzywdziło innych.

• A co w życiu jest najważniejsze?
– Miłość jest siłą napędową. Zdrowie jest siłą ciała. Jeśli dusza, rozum i ciało są w harmonii, to człowiek się czuje szczęśliwy. Idzie do przodu. A bez miłości zdrowy człowiek jest jak drzewo bez owoców.

• Boi się pani starości?
– Nie, nawet pragnę starości.

• Dlaczego?
– Starość jest nagrodą. Pozwala długo widzieć bliskich. A to jest najważniejsze piękno na świecie widzieć, jak twoje dzieci dojrzewają, nawet starzeją się. Starość jest wewnętrzną pięknością, tylko ludzie jej tak nie traktują.

• Boi się pani śmierci?
– Nie. Boję się, że z czymś nie zdążę. Śmierć w odpowiednim czasie jest wypoczynkiem. Jak człowiek już wszystko zrobił, nawet chce odejść. Jak cały dzień ciężko pracujemy, chcemy się położyć i odpocząć. Zamknąć oczy i oddalić się od wszystkiego…

• Jest pani szczęśliwa?
– Czasami bardzo, bardzo. Jest taka polska piosenka, że w życiu piękne są tylko chwile. Bywają piękne godziny i dni. Jak będę już stara, będę mogła powiedzieć, że jestem szczęśliwa. Dziś żyję i przyjmuję życie takim, jakie ono jest. I staram się być szczęśliwa. Trzeba umieć być szczęśliwym.

• Zaglądając w ludzkie oczy nie boi się pani kłopotów i dramatów, które może tam zobaczyć?
– One i tak do mnie przychodzą. Inaczej nie da rady. Nie umiem się odciąć. Chirurg operuje w rękawicach i też się może zaciąć. Ja nie mam żadnych rękawic. W losy bliskich staram się nie zaglądać. Moja babcia nie lubiła tego robić. Uważała, że każdy z nas ma swojego anioła i można od niego usłyszeć informację o sobie; nawet przez sen. Jednej rzeczy mnie nauczyła i ostro się tego trzymam. Jak jest bardzo bardzo źle, ostania umiera nadzieja. Musisz prosić Boga, żeby zmienił plany.

• Stary rok się kończy. Co warto jeszcze zrobić?
– Pozamykać, co się da, jeśli chodzi o sprawy emocjonalne. Oprócz tego, że z 30 na 31 robi się wielkie sprzątanie, to trzeba jeszcze się otworzyć na nowe sprawy. Nie tylko spłacić długi, te materialne i emocjonalne, trzeba pamiętać o starych ludziach. Zadzwonić, odezwać się do najbliższych, pożyczyć sobie wszystkiego najlepszego, bo dobro wraca.

• Zrobić sobie mocne postanowienie poprawy
– Woody Allen mówi, że jeśli chcesz rozśmieszyć pana Boga, powiedz mu o swoich planach na przyszłość. Plany trzeba mierzyć według swoich sił. Zamiast rozśmieszać Boga, trzeba prosić go o dobre warunki do ich realizacji.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Katarzyna / 12 września 2013 o 14:47
0

Pani Aido, pani opowieści są kopią biografii słynnej wróżki Stalina. Niech Pani skończy kłamać, nagrała pani jedynie kilka utworów w Polsce, w Armenii nikt o pani nie słyszał, a jasnowidzką też Pani nie ejst. Po co te oszustwa i żerowanie na naiwności innych?!Nie ma pani za grosz wstydu.

A usiadles naprzeciwko niej chociaz raz?????

Avatar
Ann / 25 października 2012 o 15:34
0
To jest wyjątkowa osoba, przenikliwa i posiadająca umiejętności jasnowidzenia, dobry, serdeczny człowiek...
i dziękuję Bogu, że może mieszkac w Polsce, a Pani Aidzie dziękuję przede wszystkim za to, że jeszcze jestem
Avatar
nova / 2 stycznia 2011 o 19:27
0
[quote name='Anush' timestamp='1293971924' post='415144']
Pani Aido, pani opowieści są kopią biografii słynnej wróżki Stalina. Niech Pani skończy kłamać, nagrała pani jedynie kilka utworów w Polsce, w Armenii nikt o pani nie słyszał, a jasnowidzką też Pani nie ejst. Po co te oszustwa i żerowanie na naiwności innych?!Nie ma pani za grosz wstydu.
[/quote]



A ja Panią gorąco pozdrawiam i zyczę wszystkiego NAJ............jest Pani ciepłą i serdeczną osobą a to się liczy najbardziej.
Avatar
Anush / 2 stycznia 2011 o 13:38
0
Pani Aido, pani opowieści są kopią biografii słynnej wróżki Stalina. Niech Pani skończy kłamać, nagrała pani jedynie kilka utworów w Polsce, w Armenii nikt o pani nie słyszał, a jasnowidzką też Pani nie ejst. Po co te oszustwa i żerowanie na naiwności innych?!Nie ma pani za grosz wstydu.
Avatar
tori101 / 2 stycznia 2011 o 10:49
0
Podziwiam ją za mądrość, ma dar wewnętrznego spokoju i obdarowywania spokojem innych
Avatar
Katarzyna / 12 września 2013 o 14:47
0

Pani Aido, pani opowieści są kopią biografii słynnej wróżki Stalina. Niech Pani skończy kłamać, nagrała pani jedynie kilka utworów w Polsce, w Armenii nikt o pani nie słyszał, a jasnowidzką też Pani nie ejst. Po co te oszustwa i żerowanie na naiwności innych?!Nie ma pani za grosz wstydu.

A usiadles naprzeciwko niej chociaz raz?????

Avatar
Ann / 25 października 2012 o 15:34
0
To jest wyjątkowa osoba, przenikliwa i posiadająca umiejętności jasnowidzenia, dobry, serdeczny człowiek...
i dziękuję Bogu, że może mieszkac w Polsce, a Pani Aidzie dziękuję przede wszystkim za to, że jeszcze jestem
Avatar
nova / 2 stycznia 2011 o 19:27
0
[quote name='Anush' timestamp='1293971924' post='415144']
Pani Aido, pani opowieści są kopią biografii słynnej wróżki Stalina. Niech Pani skończy kłamać, nagrała pani jedynie kilka utworów w Polsce, w Armenii nikt o pani nie słyszał, a jasnowidzką też Pani nie ejst. Po co te oszustwa i żerowanie na naiwności innych?!Nie ma pani za grosz wstydu.
[/quote]



A ja Panią gorąco pozdrawiam i zyczę wszystkiego NAJ............jest Pani ciepłą i serdeczną osobą a to się liczy najbardziej.
Avatar
Anush / 2 stycznia 2011 o 13:38
0
Pani Aido, pani opowieści są kopią biografii słynnej wróżki Stalina. Niech Pani skończy kłamać, nagrała pani jedynie kilka utworów w Polsce, w Armenii nikt o pani nie słyszał, a jasnowidzką też Pani nie ejst. Po co te oszustwa i żerowanie na naiwności innych?!Nie ma pani za grosz wstydu.
Avatar
tori101 / 2 stycznia 2011 o 10:49
0
Podziwiam ją za mądrość, ma dar wewnętrznego spokoju i obdarowywania spokojem innych
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 czerwca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 czerwca 2019 r. 0 0

Powodzie, susze i pyły, a grad cztery razy częściej. Klimat już się zmienił, w Polsce też

Powodzie, susze i pyły, a grad cztery razy częściej. Klimat już się zmienił, w Polsce też 0 3

Oprócz nasilenia ekstremalnych zjawisk pogodowych, np. huraganów i powodzi, coraz częściej - także w Polsce - odczuwamy negatywny wpływ zmian klimatu na zdrowie – mówi dr hab. inż. Zbigniew M. Karaczun ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Lubelscy Terytorialsi na ćwiczeniach DRAGON-19 [zdjęcia]
galeria

Lubelscy Terytorialsi na ćwiczeniach DRAGON-19 [zdjęcia] 0 0

W Borowej koło Dęblina Terytorialsi z Lubelszczyzny i Mazowsza ramię w ramię ćwiczyli z wojskami operacyjnymi pokonywanie przeprawy wodnej na Wiśle. To pierwszy epizod w ramach ćwiczenia pod kryptonimem DRAGON-19.

Przed wyjazdem na wycieczkę chcieli zbadać stan trzeźwości opiekunów. Po tym co zrobiła dyrektorka żądają jej odwołania
Alarm 24

Przed wyjazdem na wycieczkę chcieli zbadać stan trzeźwości opiekunów. Po tym co zrobiła dyrektorka żądają jej odwołania 67 12

Nietypowa sytuacja w Szkole Podstawowej w Zarzeczu (gm. Puławy). Przed wyjazdem na wycieczkę rodzice chcieli zbadać stan trzeźwości opiekunów. Ale gdy przyjechała policja, dyrektorka szkoły zniknęła.

Kontrabanda za 2 miliony, zatrzymano 5 osób

Kontrabanda za 2 miliony, zatrzymano 5 osób 0 0

Pięć zatrzymanych osób oraz zabezpieczone nielegalne papierosy o wartości ponad 2 mln zł - to efekty wspólnych działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Białej Podlaskiej.

Andryj z Ukrainy ratował ludzi z płonących samochodów na A6. Chcą mu pomóc w uzyskaniu polskiego obywatelstwa
film

Andryj z Ukrainy ratował ludzi z płonących samochodów na A6. Chcą mu pomóc w uzyskaniu polskiego obywatelstwa 166 6

W zderzeniu siedmiu pojazdów zginęło sześć osób. Ofiar mogłoby być więcej, gdyby nie Andryj Sirowatski, który ryzykując własnym życiem wyciągnął z płonących samochodów inne osoby.

Były prezydent Egiptu Mohammed Mursi zmarł w sądzie
film

Były prezydent Egiptu Mohammed Mursi zmarł w sądzie 0 0

Egipska telewizja państwowa podała, że były prezydent Egiptu Mohammed Mursi zmarł po zasłabnięciu w trakcie rozprawy sądowej. Był oskarżony o szpiegostwo na rzecz Kataru.

500 plus na każde dziecko. Od kiedy można składać wnioski?
film

500 plus na każde dziecko. Od kiedy można składać wnioski? 3 7

Ponad 150 tys. dzieci z województwa lubelskiego skorzysta na rozszerzeniu rządowego programu „500 Plus” – wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wnioski w formie elektronicznej będzie można składać od 1 lipca.

Studenci KUL znikają z kampusu na Majdanku. Wróci tu wojsko
film

Studenci KUL znikają z kampusu na Majdanku. Wróci tu wojsko 22 9

Był grill i występy artystyczne. W tej piknikowej atmosferze odbył się ostatni dzień zajęć w Kampusie Wschodnim KUL na Majdanku.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk: Mamy dosyć sytuacji w Motorze

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk: Mamy dosyć sytuacji w Motorze 101 58

Prezydent Lublina zapowiada, że miasto bardziej zaangażuje się w działalność Motoru. Do końca czerwca ma być wiadomo, jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość klubu z Lublina.

Fałszywy dowód, nowa karta SIM i pieniądze zaczęły znikać z konta. Tak mieszkaniec Lublina stracił 240 tys. zł

Fałszywy dowód, nowa karta SIM i pieniądze zaczęły znikać z konta. Tak mieszkaniec Lublina stracił 240 tys. zł 3 7

Mieszkaniec Lublina stracił blisko ćwierć miliona złotych. Padł ofiarą przestępców, którzy wykradli jego dane, a następnie wyczyścili konto w banku internetowym. Trzech z nich stanie niebawem przed sądem.

W jeziorze Firlej znaleziono ciało mężczyzny

W jeziorze Firlej znaleziono ciało mężczyzny 5 4

Zespół strażackich płetwonurków odnalazł w poniedziałek zwłoki 33-latka. Mieszkaniec gminy Niemce utonął w jeziorze Firlej.

Lublin Lublinowi 2019. Kaniorowcy na scenie muszli koncertowej [zdjęcia]
galeria

Lublin Lublinowi 2019. Kaniorowcy na scenie muszli koncertowej [zdjęcia] 5 2

W weekend na trzy koncerty z cyklu „Lublin-Lublinowi” zaprosił ZPiT „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Łukowska Karta Mieszkańca. Gdzie można dostać zniżki?

Łukowska Karta Mieszkańca. Gdzie można dostać zniżki? 0 1

W Łukowie rusza program Łukowskiej Karty Mieszkańca. Jej posiadacze będą mogli liczyć na różne zniżki, na przykład na pływalnię.

Spektakle "To ja, Telimena" i "Wieszcz, Wicia, wieszcz" w DDK Węglin
27 czerwca 2019, 19:00

Spektakle "To ja, Telimena" i "Wieszcz, Wicia, wieszcz" w DDK Węglin 0 0

27 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin zobaczymy premierowo pokazy spektakli "To ja, Telimena" i "Wieszcz, Wicia, wieszcz" na podstawie klasyków polskiej literatury klasycznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!