Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

17 sierpnia 2019 r.
10:46

Speed Car Motor Lublin myśli o końcówce sezonu i przygotowuje się już do kolejnych rozgrywek

Tumany kurzu wciąż unoszą się w powietrzu po niedzielnym meczu w PGE Ekstralidze i przez najbliższe kilka dni na pewno nie opadną. Speed Car Motor Lublin zbliżył się do utrzymania w elicie, ale jeszcze musi wstrzymać się ze świętowaniem. Działaczom klubu nie przeszkadza to jednak w realizowaniu bardziej odległych planów: kompletowaniu składu na nowy sezon

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wygrana 50:40 w rewanżu z truly.work Stalą Gorzów oraz zwycięstwo 91:89 w dwumeczu z tym zespołem dały w pełni zasłużone 3 punkty w ligowej tabeli. „Koziołki” zajmują teraz szóstą lokatę: tę, która daje pewne utrzymanie w najlepszej lidze świata. Korki od szampana będą jednak mogły wystrzelić dopiero 23 sierpnia - wtedy Motor zmierzy się na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz. Równie ważne będzie też to, co w domowym starciu z forBET Włókniarzem Częstochowa zrobią żużlowcy gorzowskiej Stali, którzy tracą do rywali ze wschodu Polski tylko jeden punkt.

4 rozwiązania

Ten sportowy dylemat może się rozwinąć na cztery sposoby. Pierwszy z nich to wygrana drużyn z Lublina i Gorzowa. Wtedy utrzymane zostaje status quo. Podobnie będzie w przypadku zwycięstwa Motoru i porażki Stali oraz przegranej obu tych ekip. Jeśli jednak „Koziołki” okażą się słabsze, a „Stalówka” pokona Włókniarza, wtedy klub z Lublina wyląduje w barażach i walka o utrzymanie będzie trwać dalej.

Działacze Speed Car Motoru Lublin nie tracą czasu i nie czekają, aż sprawa pozostania w elicie się rozstrzygnie. Jest to trochę hazardowa taktyka, bo kartą przetargową z obecnymi i nowymi zawodnikami będzie właśnie to, czy „Koziołki” pojadą w przyszłym roku w PGE Ekstralidze. Warto jednak już zawczasu wybadać grunt, po którym się stąpa.

Stadionowy serial

W głowie musimy mieć też cały czas to, że serial zatytułowany „Nowy stadion żużlowy w Lublinie” będzie miał jeszcze co najmniej kilka odcinków. Pytanie tylko, czy doczekamy się szczęśliwego zakończenia. Głupio by było, gdyby żużlowcy podpisywali kontrakt z klubem, który nie ma stadionu. Pewnym gwarantem tego, żeby jednak do takiej sytuacji nie doszło, ma być utworzenie harmonogramu działań, dotyczącego modernizacji obiektu przy Al. Zygmuntowskich. Władze miasta, w porozumieniu z klubem, będą musiały wskazać stadion zastępczy, na którym Motor będzie mógł występować w czasie remontu przy Z5.

Nowy sezon, znane twarze

Negocjacje trwają jednak w najlepsze. Speed Car Motor Lublin oficjalnie potwierdził, że porozumiał się z Wiktorem Lampartem, Pawłem Miesiącem i Mikkelem Michelsenem. Warunkiem podpisania przez nich nowych umów jest utrzymanie w PGE Ekstralidze.
Decyzja o dogadaniu się z tymi zawodnikami nie powinna dziwić, bo pierwszy z nich jest jednym z najbardziej perspektywicznych juniorów w lidze. Na dodatek, już na dobre zadomowił się w reprezentacji Polski pod okiem trenera Rafała Dobruckiego. Natomiast „Łełek” wywalczył sobie swoje miejsce w PGE Ekstralidze.

Największym zwycięzcą z tej trójki wydaje się być jednak Michelsen. Duńczyk przychodził do Lublina z łatką „ekstraligowego niewypału”, a przerodził się w jeźdźca z prawdziwego zdarzenia, lidera zespołu. Nie powinno więc dziwić, że i klub i kibice chcą widzieć go u siebie w kolejnym sezonie, występującego w żółto-biało-niebieskich barwach.

Warto dodać, że w zespole pozostanie również drugi z młodzieżowców Wiktor Trofimow, który ma ważny kontrakt do 2020 roku. To też dobra wiadomość dla lubelskiej drużyny.

Lista życzeń

Dla zdrowia własnego i sympatyków „czarnego sportu” w Lublinie, działacze Motoru będą musieli poszukać na rynku żużlowców, którzy wzmocnią ten kolektyw. Z obecnego składu kandydatami do pozostawienia są jeszcze Grigorij Łaguta i Robert Lambert. Rosjanin wniósł do zespołu nową jakość, a Brytyjczyk nie raz pomagał kolegom, startując z pozycji rezerwowego. Jedną wielką niewiadomą jest za to Grzegorz Zengota, a raczej jego forma. Z powodu dotkliwej kontuzji „Zengi” nie miał nawet okazji do pokazania lubelskiej publiczności swoich umiejętności.

Głównym kandydatem do opuszczenia zespołu jest Dawid Lampart. PGE Ekstraliga po prostu go przerosła. Nie wiadomo także, co z Andreasem Jonssonem, który po kontuzji z początku sezonu był ewidentnie zagubiony.

Poszukiwania nowych żużlowców można zacząć od dosyć oczywistego miejsca, czyli od Torunia. Miejscowy Get Well po raz pierwszy w swojej historii pożegnał się już z najlepszą ligą świata. Właściciel klubu - Przemysław Termiński - powiedział w rozmowie z Eleven Sports, że w przyszłym roku jego drużyna może zostać gruntownie przemodelowana. To oznacza, że na rynek trafią tacy zawodnicy jak Jason Doyle, Niels Kristian Iversen czy bracia Chris i Jack Holderowie.

Australijski mistrz

Najbardziej łakomym kąskiem, nie tylko dla Motoru Lublin, jest pierwszy z wymienionych sportowców. Australijczyk jest nie tylko byłym indywidualnym mistrzem świata z 2017 roku (takim samym osiągnięciem, tyle że z 2012 roku może się pochwalić Chris Holder), ale w tym sezonie był jedynym pewniakiem w składzie Get Well. W kilku meczach tylko on nawiązywał równą walkę z rywalami.

W kontekście zmiany barw klubowych często pojawia się również nazwisko Krzysztofa Kasprzaka. Doświadczony żużlowiec wystąpił w niedzielnym spotkaniu z Motorem. Zapytany przez reportera stacji nSport+ o ewentualny transfer do Lublina odpowiedział dyplomatycznie, że dopiero czas pokaże, co go spotka w przyszłości. Zadeklarował jednak, że jeżeli Stal będzie chciała go zakontraktować na nowy sezon, to zostanie w Gorzowie Wielkopolskim.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

16 lipca 2025: Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen przedstawia propozycję Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) opiewającą na prawie dwa bilionów euro

Miliardy dla Polski. Będziemy największym beneficjentem w nowym budżecie UE?

Unijny komisarz ds. budżetu Piotr Serafin poinformował w środę, że Polska, mimo że przez ostatnie lata bardzo szybko się rozwijała, pozostanie największym beneficjentem narodowych programów w przyszłym wieloletnim budżecie Unii Europejskiej. Chodzi przede wszystkim o politykę spójności i rolnictwo.

Nazwisko nowego dyrektora CKF Stylowy w Zamościu powinniśmy poznać przed końcem wakacji

Będzie w kim wybierać. Siedmioro chętnych do kierowania kinem

Aż tylu kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Filmowej w Zamościu. Rozstrzygnięcie powinno nastąpić przed końcem wakacji.

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Przed nami początek sezonu 2025/2026. W pierwszym meczu piłkarze Motoru Lublin przed swoimi kibicami zmierzą się z Arką Gdynia. Po spotkaniu do domu będzie można wrócić autobusem.

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie
19 lipca 2025, 19:30

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie

W zeszłym roku potańcówki w Skansenie były prawdziwym hitem. W tym roku organizatorzy również zapraszają na taneczny parkiet.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski – Radosław Sikorski (w środku), Litwy – Kęstutis Budrys (z prawej strony) i Ukrainy – Andrij Sybiha podczas konferencji prasowej po spotkaniu z okazji obchodów 5. rocznicy powołania Trójkąta Lubelskiego
galeria

Sikorski: Trójkąt Lubelski udziela i będzie udzielał wsparcia bohatersko walczącej Ukrainie

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w środę w Lublinie, że Polska zapewniła Ukrainie już 45 pakietów różnego rodzaju uzbrojenia i amunicji. – Pracujemy nad kolejnymi dostawami – dodał minister.

Plażowicze nad Zalewem Zemborzyckim w pierwszych latach jego istnienia
STARE ZDJĘCIA
galeria

Zalew Zemborzycki ma już 51 lat. Wspomnienia z budowy i wielkiego otwarcia

Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale wtedy inne inwestycje miały pierwszeństwo. Jednak po wielkiej powodzi w latach 60. wrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku i dziś to "lubelskie morze" kończy 51 lat.

Hrubieszów, liczący obecnie ponad 17 tys. mieszkańców to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Jest położony nad Huczwą, dopływem Bugu, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą

Trzy lata na wydanie 80 mln. W mieście wiele się zmieni i sporo przybędzie

Łatwiej chyba powiedzieć, czego w Hrubieszowie nie będzie za trzy lata, niż wymienić długą listę przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji z funduszy szwajcarskich. Projekt miasta został tak wysoko oceniony, że samorząd będzie miał do wydania ponad 80 mln zł.

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Koniec oczekiwania na nowego selekcjonera. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że naszą kadrę narodową poprowadzi Jan Urban

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca
22 sierpnia 2025, 0:00

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca

To jeden z największych festiwali kultury tradycyjnej w Polsce. W dniach od 22 do 24 sierpnia będą koncerty, warsztaty taneczne i muzyczne i wystawy z dziełami sztuki ludowej z różnych krajów. 19 edycja Festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński będzie odsłoną związana z tańcem tradycyjnym.

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a z pewnością ucieszy mieszkańców, zwłaszcza działkowiczów korzystających z przystanku w Styrzyńcu. Gmina postawi tu wiatę przystankową.

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie
galeria

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a 35 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – tak w środę zakończyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie.

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

29-latek z powiatu parczewskiego miał w pomieszczeniach gospodarczych arsenał broni i amunicji. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

W środę rano na drodze między Końskowolą a Sielcami spacerowały sobie trzy konie. Za ich nie dopilnowanie właściciel dostał mandat.

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie
galeria

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie

W środę przed południem po centrum Lublina poruszało się kilka kolumn rządowych. Do miasta zjechali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy, którzy spotkali się na lubelskim zamku w ramach 5. rocznicy powołania „Trójkąta Lubelskiego”.

zdjęcie ilustracyjne

Temat hejnału powróci. Radny proponuje konkurs, ale urząd go nie chce

Na ostatniej sesji rady temat hejnału miasta zdjęto z porządku obrad. Ale urząd pomysłu nie porzuca. Nie ogłosi jednak konkursu, jak sugerował radny Marek Dzyr.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium