Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

28 maja 2009 r.
14:28
Edytuj ten wpis

Wielka bitwa na sztachety

0 9 A A

Zdewastowany lokal dyskotekowy, powyrywane sztachety w płotach, trzy radiowozy
i kilka aut uszkodzonych. To krajobraz po wielkiej zadymie z ostatniego weekendu w Łomazach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Awantura zaczęła się w niedzielę po północy. W dyskotece "Parkowa” jeden z gości uderzył 18-letnią Kasię. Na pomoc pospieszył jej ochroniarz. Kiedy odciągał damskiego boksera, z tyłu dostał butelką w głowę. Polała się krew.

Szturm

Wkrótce do akcji wkroczyli inni uczestnicy dyskoteki. Zaczęli obrzucać kamieniami i butelkami drzwi i okna "Parkowej”. W odwecie do akcji ruszyło sześciu ochroniarzy. Rozpoczęła się regularna bitwa.

Część imprezowiczów ruszyła do ataku, kiedy dowiedzieli się, że jeden z pierwszych uczestników zadymy został przykuty do grzejnika. Poza tym, od dawna mieli pretensje do "obcych” ochroniarzy pochodzących z Sokołowa i Siedlec.

- Zadzwoniłem po policję - mówi Adam Bajkowski, właściciel dyskoteki.
Kiedy przybyli mundurowi, rozjuszony, pijany tłum szalał. Zwłaszcza dresiarze z kijami bejsbolowymi. Przyjechali m.in. z Sokołowa, Siedlec i Białej Podlaskiej. Przeciw nim ruszyli miejscowi i przyjezdni z sąsiednich wsi.

Szturmowali zamknięty lokal, w którym schronił się m.in. zraniony ochroniarz. Najbardziej rozjuszeni wyrywali z płotów sztachety. Okładali się nawzajem, atakowali nawet radiowozy. W jednym wybili szybę, w drugim wgnietli dach, a w trzecim błotnik. Ranny został nawet weselnik, wracający tamtędy do domu.

Posiłki

- Wcześniej wymieniłem kilku z ochrony, gdyż były skargi. Teraz jednak musieliśmy jednego imprezowicza przykuć, bo porozwalał i zdemolował nam toaletę - przyznaje Bajkowski. - Ochrona ruszyła do działania, a zaraz potem przybył tylko jeden patrol z dwoma policjantami. Kilka razy na policję dzwoniłem, aby przysłano posiłki Nie było efektu, to ściągnąłem chłopaków z okolicy; przyjechało kilkudziesięciu. Po pewnym czasie dojechały też trzy radiowozy.

Walki uliczne

Miejscowi uczestnicy dyskoteki skarżą się jednak na zachowanie dresiarzy, którzy z kijami i rurkami "pacyfikowali” imprezowiczów z okolicznych gmin. Ci bronili się sztachetami wyrywanymi z okolicznych płotów. Walki toczyły się nawet w odległości do 300 m od dyskoteki.

Mirek pojawił się tam kilkanaście minut przed godziną 3 w nocy. - Były pobicia, zamieszki z ochroną. Policja nie reagowała na biegającą młodzież, która kijami wybijała szyby, ani na ochroniarzy rzucających butelkami ze środka dyskoteki - opowiada student. - Około godz. 3.20 wybiegła w naszym kierunku grupa 50 osób z pałkami i kamieniami. To byli sprzymierzeńcy ochroniarzy. Bili wszystkich poza nimi i policjantami. Uciekający chowali się na podwórkach, w rowach… nawet próbowali szukać ratunku u nieznajomych ludzi.

Raport z pola walki

Mieszkający w pobliżu dyskoteki potwierdzają, że "obcy” pędzili z kijami nawet po okolicznych posesjach. Wpadali na podwórka i chcieli wyciągać Bogu ducha winnych nastolatków. - Jeden z bejsbolem przez bramę przeskoczył i żądał, żeby wyszedł do niego mój syn, który wrócił właśnie z wesela. Poszczułem awanturnika psami - wspomina jeden z mężczyzn.

Piotr Adamczuk, właściciel firmy ochroniarskiej "Cel” z Sokołowa Podlaskiego, przyznaje, że po raz pierwszy spotkał się z takim zmasowanym atakiem na lokal dyskotekowy.

- Jestem cywilnym pracownikiem policji i pierwszy raz mam regularną wojnę na butelki, kamienie i sztachety. Policja nie dawała sobie rady. Właściciel wezwał swoich znajomych i pomogło. Ogarnęli sytuację - podsumowuje.

Ofiary

Policja prowadzi postępowanie dotyczące tylko imprezowiczów, którzy rozbijali okna w lokalu dyskoteki i rzucali kamieniami w radiowozy. Nie sprawdza, czy należycie działały tam patrole i czy ochrona nie przekroczyła swoich uprawnień.

- Postawiliśmy sześciu dorosłym osobom z gmin Łomazy, Rossosz i Zalesie zarzuty niszczenia mienia, radiowozów policyjnych i samochodów prywatnych. Skierujemy też sprawę zatrzymanego 16-latka do sądu rodzinnego, gdyż dopuścił się czynu karalnego - wylicza insp. Jerzy Ignatowicz, zastępca oficera prasowego bialskiej policji.

Likwidacja

Straty w uszkodzonych kamieniami radiowozach wynoszą prawie 1500 zł. - Nikt nie zgłosił nam faktu pobicia kijami bejsbolowymi. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Tylko dwie osoby zostały opatrzone w szpitalu i zwolnione do domu - dodaje Ignatowicz.

Oburzenia wojną sztachetową i działaniami ochrony nie kryje Marcin Potocki, radny gminy Łomazy: Uważam, że ta sprawa musi być wyjaśniona, a winni zamieszek wskazani. Najpierw sugerowałem przeniesienie tego typu imprezy w miejsce mniej uciążliwe dla mieszkańców i, co ważne, wyposażenie w monitoring. Teraz jednak zastanawiam się, czy nie lepsza byłaby całkowita likwidacja takiej dyskoteki.

Rozliczenie

Waldemar Droździuk, wójt Łomaz, już odebrał koncesję na alkohol właścicielowi dyskoteki. Jan Filipiuk, prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Łomazach, liczy na pokrycie z ubezpieczenia strat za rozbite szyby zewnątrz i wewnątrz "Parkowej” oraz za zniszczony kamieniami samochód.

- Kiedy pan Bajkowski rozliczy się z nami co do złotówki, to może będziemy rozmawiać o przeniesieniu lokalu dyskoteki do budynku na obrzeżu Łomaz, obok piekarni.

A Adam Bajkowski zaznacza, że ostatnio otrzymał sygnał od ochroniarzy z konkurencyjnej dyskoteki, że tylko oni mogą zapobiec awanturom. - W grę wchodzą zatem rozgrywki konkurentów - podejrzewa Bajkowski.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sztacheciarz / 8 czerwca 2009 o 14:44
0
[url="http://www.sztachety.republika.pl"]Sztachety[/url]
Avatar
sztacheciarz / 8 czerwca 2009 o 14:42
0
www.sztachety.republika.pl
Avatar
nnnnnn / 30 maja 2009 o 11:13
0
was tam nie było i pewnie nawet nigdy nie byliście a wina jest nie profesjonalnej ochrony która zamiast pomagać to wszystkich na około tłukli bo to lubili. Wiec Ci którzy tam byli co tydzień i wiedzą jak się zachowują ochroniarze wybuchli i chcieli się bronić....
Avatar
czesio / 29 maja 2009 o 12:07
0
He he dobrze sie chlopkai na wsi bawia.Przypominaja sie czasy jak 5 element byl otwarty.
Avatar
kolezanka / 29 maja 2009 o 10:05
0
~janek63~ napisał:
gdzie są ci kturzy tak chentnie i zile na MOTOR co zabrakło wam odwagi czy może sami braliscie udział zamknoć dyskoteki



totalny analfabeta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
KK / 29 maja 2009 o 08:21
0
DZICZ I BYDŁO TO TYLE ZA KOMETARZ
Avatar
GRZESKOWIK / 28 maja 2009 o 23:44
0
Kawalerskie noce

Lalalalala,lalalalala,lalalalala,lalalala,
hey
Kogut na wieży, na wieży kogut zapiał i kury uśpiły się,
hey
A ktoś półsłodkie odbija w mroku Bracia sokoły pijsz - no nie?
W przepysznie rżniętej wina szklanicy zasnšł gdzieś na dnie musztardy smak
A gdyby wszystkie gardziołka zliczyć tto jak my pili, no to pił tak:
jo, Miecek Chaliniok, Rumek Stramka młodszy Stramka, Jędrek od Kapliców,
i tyn.. wiecie no tyn.
A co było potem, co potem było niech Wam opowie mój tęskny spiew
hey,
jak nas napadło liczebną siłą, pi razy oko dwudziedziestu trzech.
Zapłaczum ojce, zaplaczum matki zemglone lube padnom na wznak
Bo sie zaczęły okrutne jatki, a jak mi bili, no to bił tak:
jo, Miecek Chwaliniok, Rumek Stramka, młodszy Stramka, Jędrek od Kapliców,
i tyn.. wiecie no tyn.
A wśród nocnej ciszy, wśród ciszy nocnej, zabrzmiał bojowy okrzyk łooo Ty!!!
i juz kolega trafiony mocniej zmrużył oczeta, o szczęściu śni.
A gdy w miasteczku świt wstawał złoty, gdy się na wieży obudził ptak
przez oczeredy błota i płoty, jak uciekali, uciekoł tak..
jo, Miecek Chaliniok, Rumek Stramka młodszy Stramka, Jędrek od Kapliców,
i tyn.. wiecie no tyn...
no, tyn świetej pamięci no...
Kawalerskie noce

Lalalalala,lalalalala,lalalalala,lalalala,
hey
Kogut na wieży, na wieży kogut zapiał i kury uśpiły się,
hey
A ktoś półsłodkie odbija w mroku Bracia sokoły pijsz - no nie?
W przepysznie rżniętej wina szklanicy zasnšł gdzieś na dnie musztardy smak
A gdyby wszystkie gardziołka zliczyć tto jak my pili, no to pił tak:
jo, Miecek Chaliniok, Rumek Stramka młodszy Stramka, Jędrek od Kapliców,
i tyn.. wiecie no tyn.
A co było potem, co potem było niech Wam o... rozwiń
Avatar
KOLO / 28 maja 2009 o 22:19
0
komputer umiesz obslugiwac ale pisowni jezyka polskiego nie znasz wroc wiec do 1 klasy szkoly PODSTAWOWEJ!
Avatar
~janek63~ / 28 maja 2009 o 20:41
0
gdzie są ci kturzy tak chentnie i zile na MOTOR co zabrakło wam odwagi czy może sami braliscie udział zamknoć dyskoteki
Avatar
sztacheciarz / 8 czerwca 2009 o 14:44
0
[url="http://www.sztachety.republika.pl"]Sztachety[/url]
Avatar
sztacheciarz / 8 czerwca 2009 o 14:42
0
www.sztachety.republika.pl
Avatar
nnnnnn / 30 maja 2009 o 11:13
0
was tam nie było i pewnie nawet nigdy nie byliście a wina jest nie profesjonalnej ochrony która zamiast pomagać to wszystkich na około tłukli bo to lubili. Wiec Ci którzy tam byli co tydzień i wiedzą jak się zachowują ochroniarze wybuchli i chcieli się bronić....
Avatar
czesio / 29 maja 2009 o 12:07
0
He he dobrze sie chlopkai na wsi bawia.Przypominaja sie czasy jak 5 element byl otwarty.
Avatar
kolezanka / 29 maja 2009 o 10:05
0
~janek63~ napisał:
gdzie są ci kturzy tak chentnie i zile na MOTOR co zabrakło wam odwagi czy może sami braliscie udział zamknoć dyskoteki



totalny analfabeta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
KK / 29 maja 2009 o 08:21
0
DZICZ I BYDŁO TO TYLE ZA KOMETARZ
Avatar
GRZESKOWIK / 28 maja 2009 o 23:44
0
Kawalerskie noce

Lalalalala,lalalalala,lalalalala,lalalala,
hey
Kogut na wieży, na wieży kogut zapiał i kury uśpiły się,
hey
A ktoś półsłodkie odbija w mroku Bracia sokoły pijsz - no nie?
W przepysznie rżniętej wina szklanicy zasnšł gdzieś na dnie musztardy smak
A gdyby wszystkie gardziołka zliczyć tto jak my pili, no to pił tak:
jo, Miecek Chaliniok, Rumek Stramka młodszy Stramka, Jędrek od Kapliców,
i tyn.. wiecie no tyn.
A co było potem, co potem było niech Wam opowie mój tęskny spiew
hey,
jak nas napadło liczebną siłą, pi razy oko dwudziedziestu trzech.
Zapłaczum ojce, zaplaczum matki zemglone lube padnom na wznak
Bo sie zaczęły okrutne jatki, a jak mi bili, no to bił tak:
jo, Miecek Chwaliniok, Rumek Stramka, młodszy Stramka, Jędrek od Kapliców,
i tyn.. wiecie no tyn.
A wśród nocnej ciszy, wśród ciszy nocnej, zabrzmiał bojowy okrzyk łooo Ty!!!
i juz kolega trafiony mocniej zmrużył oczeta, o szczęściu śni.
A gdy w miasteczku świt wstawał złoty, gdy się na wieży obudził ptak
przez oczeredy błota i płoty, jak uciekali, uciekoł tak..
jo, Miecek Chaliniok, Rumek Stramka młodszy Stramka, Jędrek od Kapliców,
i tyn.. wiecie no tyn...
no, tyn świetej pamięci no...
Kawalerskie noce

Lalalalala,lalalalala,lalalalala,lalalala,
hey
Kogut na wieży, na wieży kogut zapiał i kury uśpiły się,
hey
A ktoś półsłodkie odbija w mroku Bracia sokoły pijsz - no nie?
W przepysznie rżniętej wina szklanicy zasnšł gdzieś na dnie musztardy smak
A gdyby wszystkie gardziołka zliczyć tto jak my pili, no to pił tak:
jo, Miecek Chaliniok, Rumek Stramka młodszy Stramka, Jędrek od Kapliców,
i tyn.. wiecie no tyn.
A co było potem, co potem było niech Wam o... rozwiń
Avatar
KOLO / 28 maja 2009 o 22:19
0
komputer umiesz obslugiwac ale pisowni jezyka polskiego nie znasz wroc wiec do 1 klasy szkoly PODSTAWOWEJ!
Avatar
~janek63~ / 28 maja 2009 o 20:41
0
gdzie są ci kturzy tak chentnie i zile na MOTOR co zabrakło wam odwagi czy może sami braliscie udział zamknoć dyskoteki
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 3 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 1 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 17 8

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 14

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!