Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

10 listopada 2011 r.
14:28
Edytuj ten wpis

Wydobywanie gazu łupkowego: Jak to robią w USA (zdjęcia)

0 9 A A

Rozciąga się na powierzchni 13 000 kilometrów kwadratowych, sięga 2,5 kilometra pod ziemię. Barnett Shale to drugie co do wielkości złoże gazu łupkowego w USA. Tu znajdują się 1132 miliardy metrów sześciennych gazu, które wystarczą stanowi Teksas na najbliższych 175 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 13 listopada 2011 r. o 13:06
[quote name='pytanie do prawnika' timestamp='1321006009' post='557113']
1. Jaka jest możliwość by rządzący, którzy podejmują tak rażąco szkodliwe dla kraju decyzje - oddawania bogactw naturalnych w obce ręce - ponieśli, z tytułu tak karygodnych działań, odpowiedzialność?
2. Czy jest prawna możliwość unieważnienia udzielonych obcym koncernom, na tak skrajnie niekorzystnych warunkach, koncesji?
[/quote]
A ja proponuję,aby krajowi mądrałkowie zinwestowali,po co podstawiać obcych-i będzie kwita.
Avatar
Jola / 13 listopada 2011 r. o 11:32
[quote name='pytanie do prawnika' timestamp='1321006009' post='557113']
1. Jaka jest możliwość by rządzący, którzy podejmują tak rażąco szkodliwe dla kraju decyzje - oddawania bogactw naturalnych w obce ręce - ponieśli, z tytułu tak karygodnych działań, odpowiedzialność?
2. Czy jest prawna możliwość unieważnienia udzielonych obcym koncernom, na tak skrajnie niekorzystnych warunkach, koncesji?
[/quote]
Bardzo mądre pytania, też się nad tym zastanawiam.
Avatar
Mat / 11 listopada 2011 r. o 12:09
TEN "ARTYKUŁ" TO TANIA REKLAMA KRWIOPIJCZYCH FIRM PALIWOWYCH I PRZYKRYWKA DLA ICH ZBRODNICZEJ DZIAŁALNOŚCI!!! CAŁĄ PRAWDĘ O WYDOBYCIU GAZU ŁUPKOWEGO W USA POKAZUJE FILM DOKUMENTALY GASLAND !!!
Avatar
pytanie do prawnika / 11 listopada 2011 r. o 11:06
1. Jaka jest możliwość by rządzący, którzy podejmują tak rażąco szkodliwe dla kraju decyzje - oddawania bogactw naturalnych w obce ręce - ponieśli, z tytułu tak karygodnych działań, odpowiedzialność?
2. Czy jest prawna możliwość unieważnienia udzielonych obcym koncernom, na tak skrajnie niekorzystnych warunkach, koncesji?
Avatar
~~ / 11 listopada 2011 r. o 11:05
Czas powiedzieć DOŚĆ ROZDAWANIA = ROZKRADANIA polskich bogactw naturalnych za znikomą część ich wartości! Polacy, polscy naukowcy znają technologie eksploatacji tych narodowych dóbr i kłamstwem jest to co media próbują nam wmówić - że musimy oddawać te bogactwa obcym firmom, bo sami nie potrafimy z tego skorzystać.

Technologia jest znana. A kiedy nauka zyskałaby dotacje na jej rozwinięcie, bylibyśmy niezależni od krajów zewnętrznych, od których kupujemy surowce. Ale, jak widać, agentura działa, by do tego nie dopuścić.
Avatar
mboro / 11 listopada 2011 r. o 10:16
Nikt nie poleca filmu GASLAND??? Jestem doprawdy zawiedziony To była stała świecka tradycja nieodłącznie związana z tematami okołołupkowymi...
Avatar
jon / 11 listopada 2011 r. o 10:13
jak widać uruchomiona została akcja lobby naftowego !
to jest kolejny artykuł , który widzę , samych o zaletach i korzyściach jakie czekają naród polski
Avatar
Patriota / 11 listopada 2011 r. o 09:56
[size="5"][size="5"]A u nas mamy taką rzeczywistość: http://tiny.pl/h1k65 Za 5% wartości oddajemy złoża zewnętrznym firmom/obcym państwom, choć sami moglibyśmy z tych bogactw korzystać i czerpać zyski. Nim minie obecna kadencja, oddamy wszystko! Będziemy niby u siebie ale bez niczego. A zaraz benzyna będzie po 6zł/litr, albo i więcej...[/size][/size]
Avatar
Zx / 11 listopada 2011 r. o 09:44
Jak patrzę na zdjęcie amerykańskiej specjalistki badającej właściwości ropy przechowywanej od lat - to mam wrażenie, że ten cały interes nie jest bez wpływu na ludzi i środowisko. Dziwne, że specjalistka nie goli się przed przyjściem do roboty ......
Avatar
ja / 13 listopada 2011 r. o 13:06
[quote name='pytanie do prawnika' timestamp='1321006009' post='557113']
1. Jaka jest możliwość by rządzący, którzy podejmują tak rażąco szkodliwe dla kraju decyzje - oddawania bogactw naturalnych w obce ręce - ponieśli, z tytułu tak karygodnych działań, odpowiedzialność?
2. Czy jest prawna możliwość unieważnienia udzielonych obcym koncernom, na tak skrajnie niekorzystnych warunkach, koncesji?
[/quote]
A ja proponuję,aby krajowi mądrałkowie zinwestowali,po co podstawiać obcych-i będzie kwita.
Avatar
Jola / 13 listopada 2011 r. o 11:32
[quote name='pytanie do prawnika' timestamp='1321006009' post='557113']
1. Jaka jest możliwość by rządzący, którzy podejmują tak rażąco szkodliwe dla kraju decyzje - oddawania bogactw naturalnych w obce ręce - ponieśli, z tytułu tak karygodnych działań, odpowiedzialność?
2. Czy jest prawna możliwość unieważnienia udzielonych obcym koncernom, na tak skrajnie niekorzystnych warunkach, koncesji?
[/quote]
Bardzo mądre pytania, też się nad tym zastanawiam.
Avatar
Mat / 11 listopada 2011 r. o 12:09
TEN "ARTYKUŁ" TO TANIA REKLAMA KRWIOPIJCZYCH FIRM PALIWOWYCH I PRZYKRYWKA DLA ICH ZBRODNICZEJ DZIAŁALNOŚCI!!! CAŁĄ PRAWDĘ O WYDOBYCIU GAZU ŁUPKOWEGO W USA POKAZUJE FILM DOKUMENTALY GASLAND !!!
Avatar
pytanie do prawnika / 11 listopada 2011 r. o 11:06
1. Jaka jest możliwość by rządzący, którzy podejmują tak rażąco szkodliwe dla kraju decyzje - oddawania bogactw naturalnych w obce ręce - ponieśli, z tytułu tak karygodnych działań, odpowiedzialność?
2. Czy jest prawna możliwość unieważnienia udzielonych obcym koncernom, na tak skrajnie niekorzystnych warunkach, koncesji?
Avatar
~~ / 11 listopada 2011 r. o 11:05
Czas powiedzieć DOŚĆ ROZDAWANIA = ROZKRADANIA polskich bogactw naturalnych za znikomą część ich wartości! Polacy, polscy naukowcy znają technologie eksploatacji tych narodowych dóbr i kłamstwem jest to co media próbują nam wmówić - że musimy oddawać te bogactwa obcym firmom, bo sami nie potrafimy z tego skorzystać.

Technologia jest znana. A kiedy nauka zyskałaby dotacje na jej rozwinięcie, bylibyśmy niezależni od krajów zewnętrznych, od których kupujemy surowce. Ale, jak widać, agentura działa, by do tego nie dopuścić.
Avatar
mboro / 11 listopada 2011 r. o 10:16
Nikt nie poleca filmu GASLAND??? Jestem doprawdy zawiedziony To była stała świecka tradycja nieodłącznie związana z tematami okołołupkowymi...
Avatar
jon / 11 listopada 2011 r. o 10:13
jak widać uruchomiona została akcja lobby naftowego !
to jest kolejny artykuł , który widzę , samych o zaletach i korzyściach jakie czekają naród polski
Avatar
Patriota / 11 listopada 2011 r. o 09:56
[size="5"][size="5"]A u nas mamy taką rzeczywistość: http://tiny.pl/h1k65 Za 5% wartości oddajemy złoża zewnętrznym firmom/obcym państwom, choć sami moglibyśmy z tych bogactw korzystać i czerpać zyski. Nim minie obecna kadencja, oddamy wszystko! Będziemy niby u siebie ale bez niczego. A zaraz benzyna będzie po 6zł/litr, albo i więcej...[/size][/size]
Avatar
Zx / 11 listopada 2011 r. o 09:44
Jak patrzę na zdjęcie amerykańskiej specjalistki badającej właściwości ropy przechowywanej od lat - to mam wrażenie, że ten cały interes nie jest bez wpływu na ludzi i środowisko. Dziwne, że specjalistka nie goli się przed przyjściem do roboty ......
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]

Z jednym robotem można porozmawiać, z drugim pograć w piłkę, ale możliwości zabawy i nauki jednocześnie jest dzisiaj w Zamościu znacznie więcej. I co ciekawe, dorośli korzystają z tej okazji równie chętnie jak dzieci.

Koncert "Pieśni Kresów Naszych"
30 września 2022, 19:00

Koncert "Pieśni Kresów Naszych"

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na koncert piosenek autorskich Jana Kondraka i Adama Szabata "Pieśni Kresów Naszych". Wydarzenie odbędzie się 30 września o godz. 19.

Spotkanie poetycko-muzyczne w Kazimierzu Dolnym
26 września 2022, 15:00

Spotkanie poetycko-muzyczne w Kazimierzu Dolnym

W poniedziałek, 26 września o godz. 15 w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 32/34) odbędzie się spotkanie poetycko-muzyczne.

Przyszedł do sklepu po whisky, ale nie miał zamiaru płacić

Przyszedł do sklepu po whisky, ale nie miał zamiaru płacić

Kradł, kradł aż znowu trafił za kraty. 37-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna, który jest podejrzany o szereg kradzieży, ostatnio zabrał ze sklepowej półki dwie butelki whisky.

Hutnik Kraków – Motor Lublin 1:3. Udany debiut nowego trenera

Hutnik Kraków – Motor Lublin 1:3. Udany debiut nowego trenera

Efekt nowej miotły już działa! Goncalo Feio w debiucie na ławce Motoru zanotował zwycięstwo. Jego podopieczni pokonali w niedzielę Hutnika Kraków 3:1. Mimo zwycięstwa żółto-biało-niebiescy pozostali jednak na ostatnim miejscu w tabeli.

Garnek z pierogami: chachłackie, kozackie, olenderskie i kryzysowe [przepisy]
kuchnia

Garnek z pierogami: chachłackie, kozackie, olenderskie i kryzysowe [przepisy]

Są najbardziej rozpoznawalnym symbolem polskiej kuchni na świecie. Przepisy na pierogi pojawiają się wielokrotnie w książce kucharskiej hrabiów na Włodawie i Różance, znajdziemy je „Compendium ferculorum” Stanisława Czernieckiego. Zajrzyjmy zatem najpierw do staropolskich przepisów i do receptur regionalnych z naszego województwa.

Lublin. Od poniedziałku będzie więcej miejsc do złożenia wniosku o dodatek węglowy [adresy]

Lublin. Od poniedziałku będzie więcej miejsc do złożenia wniosku o dodatek węglowy [adresy]

Od poniedziałku przybędzie w Lublinie punktów przyjmowania wniosków o dodatek węglowy oraz nowy dodatek dla gospodarstw domowych. Z dokumentami będzie można się zgłaszać także do placówek MOPR.

Sofia Ennaoui to gwiazda światowej lekkoatletyki, zawodniczka AZS UMCS Lublin. I żołnierz

Sofia Ennaoui to gwiazda światowej lekkoatletyki, zawodniczka AZS UMCS Lublin. I żołnierz

Kawa z widokiem, spacer, wyjście do lasu czy najprostsze czynności to wspaniałe doświadczanie dnia codziennego. Zamartwianie się tym, co było wcześniej lub tym, co będzie później, po dłuższym namyśle nie ma sensu. Mam takie przeczucie, że gdzieś tam na górze każdy ma zapisany swój los – Rozmowa z Sofią Ennaoui, gwiazdą światowej lekkoatletyki, zawodniczką AZS UMCS Lublin.

Tragedia na drodze. Nie żyją 24-letni kierowca i 17-letni pasażer

Tragedia na drodze. Nie żyją 24-letni kierowca i 17-letni pasażer

24-letni kierowca volkswagena zginął na miejscu, a jadący z nim pasażer w wieku 17 lat w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować. Do tragedii doszło w nocy na terenie powiatu tomaszowskiego.