Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

23 stycznia 2009 r.
14:15
Edytuj ten wpis

Zamienię znajomych na wyborców

Autor: Zdjęcie autora KAMIL KOZIOŁ
0 11 A A

Robienie z sejmu kabaretu - tego wszystkiego Polacy mają już dość. Kłótnie i wzajemne oskarżenia - to już nas nie bawi. Spadająca frekwencja wyborcza i brak zaufania dla władzy - to już nawet polityków zaczyna przerażać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zwłaszcza młodych polityków, którzy już za kilka lat chcą podbić serca wyborców.
- Panowie w Sejmie, pokażcie, co zrobiliście - woła Krzysztof Maksymow, założyciel Stowarzyszenia Husaria, Inicjatywa Młodych, które jest dopiero co powstałym zrzeszeniem młodych ludzi mających dość podziału społeczeństwa na zwolenników PO i PiS. - Nazwa odnosi się do tradycyjnej polskiej formacji wojskowej, która przynosiła sukcesy. Tak samo będzie z naszym stowarzyszeniem, które przed wyborami przekształci się w partię polityczną.

Husaria naciera na przedszkola

Większość członków Husarii to studenci lubelskich uczelni, którzy dopiero tworzą jej struktury. - Chcemy być partią zdolną do porozumienia się z każdą stroną sceny politycznej. Mamy aspiracje sięgające najwyższych stanowisk. Będziemy startować we wszystkich możliwych wyborach - zapowiada Maksymow.

Husaria ma już za sobą pierwsze akcje: zbieranie na Wydziale Politologii UMCS, gdzie studiuje Maksymow, podpisów popierających utworzenie miejsc parkingowych dla rowerzystów studiujących na tym wydziale. - Nie chcemy jednak zamykać się wyłącznie na studentów. Nasi przedstawiciele pójdą do przedszkoli i szpitali. Najmłodszym będziemy czytać książki, a tych starszych wspierać rozmową. Działamy tak, jak mówi nasza nazwa.

"Dobro Polski najważniejsze”

Maksymow od dziecka marzył o karierze politycznej. - Kiedy byłem mały postanowiłem, że zostanę politykiem. W szkole działałem w przeróżnych organizacjach samorządowych. Pierwszy sukces odniosłem w gimnazjum, kiedy wywalczyłem założenie cerat na stoliki w szkolnej stołówce - wspomina.

O tym, że jest on typem nowego polityka świadczy to, że wyraża chęć porozmawiania z przedstawicielami każdej opcji politycznej. - Nie selekcjonuję ludzi, bo najważniejsze jest dobro Polski bez względu na przynależność partyjną. Mogę nawet dyskutować z gen. Wojciechem Jaruzelskim.

Polityka bywa jednak bardzo brutalna i często zmusza do przewartościowania swoich poglądów. Przekonał się o tym Jakub Kwiatkowski, szef Rady Wojewódzkiej Federacji Młodych Socjaldemokratów, młodzieżówki Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Delegat

- W listopadzie ubiegłego roku otrzymałem anonimowego maila, w którym grożono mi śmiercią za rzekome ochlapanie farbą pomnika WiN na Czubach - opowiada. - Zgłosiłem sprawę do prokuratury i zwołałem konferencję prasową, na której zaproponowałem autorowi listu przyznanie się do winy. W zamian za to byłem skłonny wycofać sprawę i podarować mu "Krótki film o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego, aby sobie przemyślał swoje zachowanie. Póki co, film wciąż jest w moich rękach.

Mimo że Kwiatkowski ma dopiero 23 lata, to na swoim koncie ma już pierwsze, polityczne sukcesy. W kwietniu 2008 roku został wybrany na delegata na kongres SLD. Dwa miesiące później to m.in. dzięki jego głosowi Grzegorz Napieralski został wybrany przewodniczącym SLD.

- Udział w kongresie jest moim najważniejszym osiągnięciem. Wiem, że to słowo nie pasuje do polityka, ale mogę powiedzieć, że w czerwcu czułem się naprawdę fajnie - wspomina.

Głosujcie na nas!

Jak przystało na młodego działacza, Kwiatkowski szczególnie dba o kontakty z wyborcami i PR swojej partii. - Jako FMS organizowaliśmy m.in. akcję rozdawania prezerwatyw w ramach akcji STOP AIDS czy wręczania goździków w Dniu Kobiet. Lublin to miasto studenckie, więc takie inicjatywy spotkały się z dużym odzewem. Poza tym sporo ludzi przychodzi do siedziby naszej partii na ul. Beliniaków. Mają różne problemy i ja zawsze radzę im, żeby zagłosowali na nas w najbliższych wyborach.

A o sobie mówi, że jest "ideowcem”. - Na pewno nie jestem komuchem, ani lewacką k...., jak nazwano mnie we wspomnianym wyżej mailu. Nie jestem tu także dla kariery politycznej, czy dla pieniędzy. Ja chcę po prostu zrobić coś dla Polski.

Zawód prezydent

Najdalej z naszych bohaterów zaszedł Krzysztof Jakubowski z Partii Demokratycznej - demokraci.pl. Mimo że ma dopiero 21 lat, to jest już przewodniczącym regionu lubelskiego. A zaczynał bardzo niewinnie.

- Miałem osiem lat - wspomina. - Oglądałem kampanię prezydencką, w której walczyli Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa. To mnie wciągnęło. Później we wszystkich ankietach w szkole w rubryce wymarzony zawód wpisywałem: prezydent.

W demokratach działa od roku. - Dużym sukcesem naszej partii jest złożenie petycji do prezydenta miasta w sprawie założenia monitoringu na miasteczku akademickim. Nasz postulat ma być zrealizowany w tym roku.

400 znajomych

Kierowanie Partią Demokratyczną pochłania go w całości. - Często wracam do akademika po 22 i jedyne o czym marzę to sen - zwierza się. Mimo że jest regionalnym szefem ważnej formacji politycznej, do której należy chociażby Janusz Onyszkiewicz, były minister obrony narodowej, to zawsze znajduje czas dla przyjaciół. - Wiadomo, że w życiu są jakieś priorytety. Przyjaźń to jeden z nich. Na naszej-klasie mam ponad 400 znajomych.

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich bohaterów jego światopogląd dzieli ludzi. - Nie wyobrażam sobie współpracy chociażby z Januszem Palikotem czy gen. Wojciechem Jaruzelskim. Mam nadzieję, że wygramy najbliższe wybory i nie będziemy musieli wchodzić w koalicję chociażby z PO. Jestem ideowcem.

Idee, dobro Polski, wyborcy… poczekamy i zobaczymy, czy za kilka lat kolejne pokolenie początkujących polityków nie będzie do naszych bohaterów wołać: Pokażcie, co zrobiliście!

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam / 11 kwietnia 2011 o 00:47
0
Krzysztof Maksymow hahah, Najbardziej rozpoznawalny gej w Lublinie, w szczególności "pod Biedronką" na swoim osiedlu, gdzie jest jego miejsce spotkań z gejami, m.in. zaprasza ich później na seks...Powodzenia wazeliniarzu z sieczką w głowie z politologii...
Avatar
s123 / 5 czerwca 2009 o 14:01
0
Kolego Maksymow, od ceratki w stołówce do najwyższych stanowisk w państwie? Chyba coś Ci się p.... Pozdrawiam
Avatar
znajomy / 26 stycznia 2009 o 01:00
0
q napisał:
Kubusiu, a czy twoj misio tez na ciebie zaglosuje?


Ja odpowiem na to pytanie naszczęście w Lublinie drogi Jakubie nigdy nie wygrywa lewica, więc ja bym nie liczył na głosy (również od znajomych np. ja nigdy na Ciebie nie zagłosuję..)
Avatar
www / 25 stycznia 2009 o 20:43
0
Najważniejsze jest to, że są ludzie młodzi, którzy chcą coś zrobić. A kto do jakiej partii należy to mało ważne. Ważne natomiast jest to aby ze sobą współpracowali. No i nie uczyli się od swoich niektórych starszych kolegów kłótni i nienawiści.
Avatar
Se / 25 stycznia 2009 o 17:12
0
wolland napisał:
moj poprzednik ma rację. PD to partia ludzi takich jak Mazowiecki, Geremek, Staniszewska, Frasyniuk, Balcerowicz, Onyszkiwiecz, czy Kuźniak. Ludzi, którzy doprowadzili Polskę do miejsca, w którym jest teraz. Wprowadzili Moją Ojczyznę do UE i NATO. Sprawili, pomimo wielu osobistych krzywd i cierpień, że w dowolnym miejscu na świecie mogę dumnie powiedzieć: jestem Polakiem. TAK - ja też popieram PD. A dla Pana Jakubowskiego wielki szacun i życzę wszystkiego najlepszego!

Ty chyba polityką interesujesz się od pół roku i masz o niej pojęcie Gazetowe. Gdybyś przeżył świadomie przemiany lat dziewięćdziesiątych to może byś nie wygłaszał takiej apoteozy tych ludzi. Przez niemal cały okras ostatnich 20 lat "karmiono" nas wiadomościami jakim to jesteśmy "liderem przemian". Wystarczyło wtedy posłuchać o nas w RTL czy BBC żeby się przekonać, że nie jest z nami tak różowo na tle innych z naszego regionu. W chwili przyjęcia PL do UE było już jasne, ze wchodzimy tam na szarym końcu, jedyni z np. blisko 20% bezrobociem. Ale wtedy też robiono z tego sukces.
Teraz też wmawia się nam, że z Polską liczą się mocarstwa. Ale to chyba tylko fakt medialny, tylko w polskich mediach.

Ty chyba polityką interesujesz się od pół roku i masz o niej pojęcie Gazetowe. Gdybyś przeżył świadomie przemiany lat dziewięćdziesiątych to może byś nie wygłaszał takiej apoteozy tych ludzi. Przez niemal cały okras ostatnich 20 lat "karmiono" nas wiadomościami jakim to jesteśmy "liderem przemian". Wystarczyło wtedy posłuchać o nas w RTL czy BBC żeby się przekonać, że nie jest z nami tak różowo na tle innych z naszego regionu. W chwili przyjęcia PL do UE było już jasne, ze wchodzimy tam na szarym końcu... rozwiń
Avatar
O CO CHODZI?! / 25 stycznia 2009 o 13:04
0
A czemu w tym artykule są tylko osoby związane z jakimiś lewicowymi marginalnymi organizacjami (może poza FMS)?!! Forum Młodych PiS, Młodzi Demokraci, KoLiber, Forum Młodych Ludowców i Forum Młodych Socjaldemokratów - to są istotne młodzieżowe organizacje polityczne, a nie jakieś Husarie i inne pierdoły! Swoją drogą to co mówi ten gościo z Husarii to jakaś totalna paranoja i pokazuje, że jak nie zweryfikuje swoich poglądów to w polityce totalnie nic nie osiągnie...
Avatar
kszysioo / 25 stycznia 2009 o 00:03
0
Ok ok to również moi idole. Szczególnie za przeszłość której na szczęście między innymi dzięki nim nie mam szans pamiętać, czuje do nich wielki szacunek Za bycie euroentuzjastami za NATO za UE. Niektórzy z niuch jednak zapomnieli o tym że minęło już prawie 20 lat od upadku komunizmu a mimo to wciąż brną w przeszłość. Słabo jak na jedyną postępową liberalną partie w Polsce. Tym bardziej jestem pod wrażeniem Krzyśka Jakubowskiego. Myśle że właśnie tacy ludzie korzystając z doświadczeń starszych i młodego zapału powinni tworzyć Partię Demokratyczną. Jeszcze raz pozdro z Krakowa Krzysku
Ok ok to również moi idole. Szczególnie za przeszłość której na szczęście między innymi dzięki nim nie mam szans pamiętać, czuje do nich wielki szacunek Za bycie euroentuzjastami za NATO za UE. Niektórzy z niuch jednak zapomnieli o tym że minęło już prawie 20 lat od upadku komunizmu a mimo to wciąż brną w przeszłość. Słabo jak na jedyną postępową liberalną partie w Polsce. Tym bardziej jestem pod wrażeniem Krzyśka Jakubowskiego. Myśle że właśnie tacy ludzie korzystając z doświadczeń starszych i młodego zapału powinni tworzyć Partię Demokrat... rozwiń
Avatar
wolland / 24 stycznia 2009 o 23:37
0
moj poprzednik ma rację. PD to partia ludzi takich jak Mazowiecki, Geremek, Staniszewska, Frasyniuk, Balcerowicz, Onyszkiwiecz, czy Kuźniak. Ludzi, którzy doprowadzili Polskę do miejsca, w którym jest teraz. Wprowadzili Moją Ojczyznę do UE i NATO. Sprawili, pomimo wielu osobistych krzywd i cierpień, że w dowolnym miejscu na świecie mogę dumnie powiedzieć: jestem Polakiem. TAK - ja też popieram PD. A dla Pana Jakubowskiego wielki szacun i życzę wszystkiego najlepszego!
Avatar
q / 24 stycznia 2009 o 17:16
0
Kubusiu, a czy twoj misio tez na ciebie zaglosuje?
Avatar
Ciekawy / 24 stycznia 2009 o 11:20
0
Czemu pokazujecie tylko lewakow?
Avatar
Adam / 11 kwietnia 2011 o 00:47
0
Krzysztof Maksymow hahah, Najbardziej rozpoznawalny gej w Lublinie, w szczególności "pod Biedronką" na swoim osiedlu, gdzie jest jego miejsce spotkań z gejami, m.in. zaprasza ich później na seks...Powodzenia wazeliniarzu z sieczką w głowie z politologii...
Avatar
s123 / 5 czerwca 2009 o 14:01
0
Kolego Maksymow, od ceratki w stołówce do najwyższych stanowisk w państwie? Chyba coś Ci się p.... Pozdrawiam
Avatar
znajomy / 26 stycznia 2009 o 01:00
0
q napisał:
Kubusiu, a czy twoj misio tez na ciebie zaglosuje?


Ja odpowiem na to pytanie naszczęście w Lublinie drogi Jakubie nigdy nie wygrywa lewica, więc ja bym nie liczył na głosy (również od znajomych np. ja nigdy na Ciebie nie zagłosuję..)
Avatar
www / 25 stycznia 2009 o 20:43
0
Najważniejsze jest to, że są ludzie młodzi, którzy chcą coś zrobić. A kto do jakiej partii należy to mało ważne. Ważne natomiast jest to aby ze sobą współpracowali. No i nie uczyli się od swoich niektórych starszych kolegów kłótni i nienawiści.
Avatar
Se / 25 stycznia 2009 o 17:12
0
wolland napisał:
moj poprzednik ma rację. PD to partia ludzi takich jak Mazowiecki, Geremek, Staniszewska, Frasyniuk, Balcerowicz, Onyszkiwiecz, czy Kuźniak. Ludzi, którzy doprowadzili Polskę do miejsca, w którym jest teraz. Wprowadzili Moją Ojczyznę do UE i NATO. Sprawili, pomimo wielu osobistych krzywd i cierpień, że w dowolnym miejscu na świecie mogę dumnie powiedzieć: jestem Polakiem. TAK - ja też popieram PD. A dla Pana Jakubowskiego wielki szacun i życzę wszystkiego najlepszego!

Ty chyba polityką interesujesz się od pół roku i masz o niej pojęcie Gazetowe. Gdybyś przeżył świadomie przemiany lat dziewięćdziesiątych to może byś nie wygłaszał takiej apoteozy tych ludzi. Przez niemal cały okras ostatnich 20 lat "karmiono" nas wiadomościami jakim to jesteśmy "liderem przemian". Wystarczyło wtedy posłuchać o nas w RTL czy BBC żeby się przekonać, że nie jest z nami tak różowo na tle innych z naszego regionu. W chwili przyjęcia PL do UE było już jasne, ze wchodzimy tam na szarym końcu, jedyni z np. blisko 20% bezrobociem. Ale wtedy też robiono z tego sukces.
Teraz też wmawia się nam, że z Polską liczą się mocarstwa. Ale to chyba tylko fakt medialny, tylko w polskich mediach.

Ty chyba polityką interesujesz się od pół roku i masz o niej pojęcie Gazetowe. Gdybyś przeżył świadomie przemiany lat dziewięćdziesiątych to może byś nie wygłaszał takiej apoteozy tych ludzi. Przez niemal cały okras ostatnich 20 lat "karmiono" nas wiadomościami jakim to jesteśmy "liderem przemian". Wystarczyło wtedy posłuchać o nas w RTL czy BBC żeby się przekonać, że nie jest z nami tak różowo na tle innych z naszego regionu. W chwili przyjęcia PL do UE było już jasne, ze wchodzimy tam na szarym końcu... rozwiń
Avatar
O CO CHODZI?! / 25 stycznia 2009 o 13:04
0
A czemu w tym artykule są tylko osoby związane z jakimiś lewicowymi marginalnymi organizacjami (może poza FMS)?!! Forum Młodych PiS, Młodzi Demokraci, KoLiber, Forum Młodych Ludowców i Forum Młodych Socjaldemokratów - to są istotne młodzieżowe organizacje polityczne, a nie jakieś Husarie i inne pierdoły! Swoją drogą to co mówi ten gościo z Husarii to jakaś totalna paranoja i pokazuje, że jak nie zweryfikuje swoich poglądów to w polityce totalnie nic nie osiągnie...
Avatar
kszysioo / 25 stycznia 2009 o 00:03
0
Ok ok to również moi idole. Szczególnie za przeszłość której na szczęście między innymi dzięki nim nie mam szans pamiętać, czuje do nich wielki szacunek Za bycie euroentuzjastami za NATO za UE. Niektórzy z niuch jednak zapomnieli o tym że minęło już prawie 20 lat od upadku komunizmu a mimo to wciąż brną w przeszłość. Słabo jak na jedyną postępową liberalną partie w Polsce. Tym bardziej jestem pod wrażeniem Krzyśka Jakubowskiego. Myśle że właśnie tacy ludzie korzystając z doświadczeń starszych i młodego zapału powinni tworzyć Partię Demokratyczną. Jeszcze raz pozdro z Krakowa Krzysku
Ok ok to również moi idole. Szczególnie za przeszłość której na szczęście między innymi dzięki nim nie mam szans pamiętać, czuje do nich wielki szacunek Za bycie euroentuzjastami za NATO za UE. Niektórzy z niuch jednak zapomnieli o tym że minęło już prawie 20 lat od upadku komunizmu a mimo to wciąż brną w przeszłość. Słabo jak na jedyną postępową liberalną partie w Polsce. Tym bardziej jestem pod wrażeniem Krzyśka Jakubowskiego. Myśle że właśnie tacy ludzie korzystając z doświadczeń starszych i młodego zapału powinni tworzyć Partię Demokrat... rozwiń
Avatar
wolland / 24 stycznia 2009 o 23:37
0
moj poprzednik ma rację. PD to partia ludzi takich jak Mazowiecki, Geremek, Staniszewska, Frasyniuk, Balcerowicz, Onyszkiwiecz, czy Kuźniak. Ludzi, którzy doprowadzili Polskę do miejsca, w którym jest teraz. Wprowadzili Moją Ojczyznę do UE i NATO. Sprawili, pomimo wielu osobistych krzywd i cierpień, że w dowolnym miejscu na świecie mogę dumnie powiedzieć: jestem Polakiem. TAK - ja też popieram PD. A dla Pana Jakubowskiego wielki szacun i życzę wszystkiego najlepszego!
Avatar
q / 24 stycznia 2009 o 17:16
0
Kubusiu, a czy twoj misio tez na ciebie zaglosuje?
Avatar
Ciekawy / 24 stycznia 2009 o 11:20
0
Czemu pokazujecie tylko lewakow?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 10 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 1

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 40 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 24 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 7

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!