Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

21 stycznia 2009 r.
16:16
Edytuj ten wpis

Toyota avensis 1.8 CVT Multidrive S

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 4 A A

W 1998 roku zadebiutowała avensis. Na 10 urodziny Toyota zrobiła polskim użytkownikom niespodziankę - zaprezentowała III generację tego modelu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezent wprawdzie trafił do nas z lekkim opóźnieniem, ale poślizg był zaledwie kilkudniowy.

Tak, to już 10 lat, jak avensis uprzyjemnia życie. Nigdy nie była porywająca, ale zawsze chwytała za serce i portfel solidnością wykonania oraz opinią dobrego auta dla klasy średniej, dla rodziny. Niektórzy wręcz posądzali ją o brzydotę, ale nikt nie lekceważył na drodze. Solidne silniki, dobre zawieszenia, w efekcie dawały mieszankę, która zawsze budzi respekt. Jak zatem tak szacowna członkini rodziny Toyota ma się po ostatnich zmianach.

O gustach…

Gdyby ktoś miał uczucie déja vu, patrząc na nową avensis, to niech nie szuka w pamięci wzorca. Podpowiadamy: wbijcie w Google hasło avalon, a wasze rozterki będą rozwiane.

Jedno trzeba przyznać avensis A.D. 2008/2009 jest o niebo ładniejsza niż wersja II generacji. Lżejsza linia, bardziej wysublimowane kształt. Znacznie lepiej niż u poprzedniczki, która bez obaw mogła być pomylona z saperskim pontonem. Dość jednak o gustach, bo każdy lubi to, co mu się podoba. Plus za zmiany stylistyczne. Jest dużo lepiej.

Osobowość - jej siła

Wrażeń w przypadku nowej avensis należy szukać podczas jazdy. Zamontowany pod maską agregat o pojemności 1.8 litra Valvematic wytwarza moc 187 KM i prawie 200 Nm - to tyle, co dwulitrówka w dawnej wersji. Kluczyka brak, bo rozruch odbywa się po wciśnięciu włącznika start-stop.

Miodowe kontrolki z lekkim błękitnym podświetleniem dają znać, że auto jest już gotowe do drogi. Jeszcze z tylko minidźwignia elektrycznego hamulca postojowego, skrzynka w pozycji "D” i można jechać.

Cisza - to pierwsze wrażenie. Avensis III generacji jest doskonale wytłumiona. Specjalna konstrukcja szyby, niższe opory nadwozia, kształt lusterek, wygłuszenie przedziału silnikowego itd… W efekcie do wnętrza dochodzą jedynie pomruki silnika i lekko słyszalne westchnienia gazowych amortyzatorów na polskich dziurach.

Wnętrze testowej wersji sol plus, nie porywa feerią barw, lecz ujmuje jakością materiałów, precyzją montażu oraz stonowanymi szarostalowymi barwami, miłych w dotyku plastików. Nobles oblige, pochodzenie zobowiązuje, a o tym nie zapomniano projektując wnętrze nowej avensis. Jedynie wątpliwości budzi z byt mały wyświetlacz dwustrefowej klimatyzacji. Poza tym, jest dobrze - sporo miejsca w środku, poręczne schowki i wygodne fotele, obniżone o 2 centymetry, przez co pozbyto się obrzydliwego uczucia siedzenia na zbyt wysokim zydlu, co, niestety, było tak charakterystyczne dla poprzedniej wersji

147 koni i szybka skrzynka

Silnik 1.8 zupełnie wystarcza, aby dość komfortowo i żwawo podróżować ważącym ponad 1300 kilogramów samochodem. Auto nieźle przyspiesza (10 sekund do setki), oferuję dobrą dynamikę.

Najbardziej jednak ujmuje nowa automatyczna przekładnia typu CVT - Multidrive S. Po prostu bajka. Bardzo szybko zmienia biegi, bez szarpnięć czy zbędnego "myślenia”. Jej krótkie reakcje kierowca jeszcze bardziej docenia, przechodząc na tryb manualny. Można się bawić siedmioma przełożeniami, niemal jak w aucie rajdowym. Ta skrzynka to spore zaskoczenie na plus. Warto na nią wydać dodatkowych 5 tysięcy złotych.

Średnie spalanie podczas kilkuset -kilometrowego testu wyniosło 9,5 litra benzyny na 100 km. Całości dopełniła kamera cofania, dobra nawigacja z dość precyzyjną mapą Polski.

Nowa avensis bardzo szybko staje się przyjaciółką kierowcy. Zwrotna, łatwa w wyczuciu, lekka w prowadzeniu. Żal było się z nią rozstawać na parkingu Auto Parku, lubelskiego dilera Toyoty.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bartek / 28 marca 2009 o 01:17
0
Ciekawi mnie czy pracujesz dla mazdy. Przede wszystkim nei wiem czy zauwżyłes... ale to jest NOWY MODEL. Wiesz co to oznacza?? Ze Avensis II i III to dwa RÓŻNE samochody. Umiesz to sobie wyobrazić??... A jak już przywołujesz testy poprzednich modeli to jestem ciekaw czemu nie wziąłes pod uwage Avensisa I
[url="http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/i.html"]http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/i.html[/url]
Miał zbyt wysoką notę i nie pasowało Ci do tekstu wypowiedzi??
Serdecznie odradzasz zakup Toyoty, hmmm.. a przyglądałeś się ocenom innych samochodów tej marki, czy Twój mózg już tego nie objął bo po raz kolejny odrzucił wszystkie argumenty. Ja na przykład mam taką, która wybrałoby ponownie 95% osób. Jeżdzę całkowicie bezawaryjnie a samochód ma ponad 12 lat i 320tys km. [url="http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/corolla/viii.html"]http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/corolla/viii.html[/url]
Ciekawi mnie czy pracujesz dla mazdy. Przede wszystkim nei wiem czy zauwżyłes... ale to jest NOWY MODEL. Wiesz co to oznacza?? Ze Avensis II i III to dwa RÓŻNE samochody. Umiesz to sobie wyobrazić??... A jak już przywołujesz testy poprzednich modeli to jestem ciekaw czemu nie wziąłes pod uwage Avensisa I
[url="http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/i.html"]http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/i.html[/url]
Miał zbyt wysoką notę i nie pasowało Ci do tekstu wypowiedzi??
Serdecznie odradzasz zakup Toyoty, hmm... rozwiń
Avatar
chłop ze wsi / 23 stycznia 2009 o 19:17
0
prostytucja "dziennikarska"?
Auto jest paskudne
Avatar
. / 22 stycznia 2009 o 21:05
0
typowy komentarz sponsorowany...
Avatar
maverick / 22 stycznia 2009 o 01:29
0
no piekny tekst sponsorowany! uprzyjemnia życie? chwyta za serce? pan chyba nigdy nie rozmawiał z żadnym właścicielem tego francusko (projekt)-angielskiego (pożal się Boże- wykonanie) dramatu na kołach. Chwyta to on za serce jak czlowieka szlag trafia bo coś się własnie popsuło albo już wariuje od tego trzeszczącego wnętrza. Wiem co mówię już 4 lata się "cieszę" tym rarytasem. Zresztą jak ktoś nie wierzy to zapraszam do zapoznania się z opiniami innych właścicieli [url="http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/ii.html"]http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/ii.html[/url]
Poziom satysfakcji z użytkowania 66% dla porównania accord i mazda 6 powyżej 95%. Szczerze wszystkim odradzam zakup tej marki. Z japońskiej jakości zostało tu już tylko wspomnienie.
no piekny tekst sponsorowany! uprzyjemnia życie? chwyta za serce? pan chyba nigdy nie rozmawiał z żadnym właścicielem tego francusko (projekt)-angielskiego (pożal się Boże- wykonanie) dramatu na kołach. Chwyta to on za serce jak czlowieka szlag trafia bo coś się własnie popsuło albo już wariuje od tego trzeszczącego wnętrza. Wiem co mówię już 4 lata się "cieszę" tym rarytasem. Zresztą jak ktoś nie wierzy to zapraszam do zapoznania się z opiniami innych właścicieli [url="http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/ii.html"... rozwiń
Avatar
bartek / 28 marca 2009 o 01:17
0
Ciekawi mnie czy pracujesz dla mazdy. Przede wszystkim nei wiem czy zauwżyłes... ale to jest NOWY MODEL. Wiesz co to oznacza?? Ze Avensis II i III to dwa RÓŻNE samochody. Umiesz to sobie wyobrazić??... A jak już przywołujesz testy poprzednich modeli to jestem ciekaw czemu nie wziąłes pod uwage Avensisa I
[url="http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/i.html"]http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/i.html[/url]
Miał zbyt wysoką notę i nie pasowało Ci do tekstu wypowiedzi??
Serdecznie odradzasz zakup Toyoty, hmmm.. a przyglądałeś się ocenom innych samochodów tej marki, czy Twój mózg już tego nie objął bo po raz kolejny odrzucił wszystkie argumenty. Ja na przykład mam taką, która wybrałoby ponownie 95% osób. Jeżdzę całkowicie bezawaryjnie a samochód ma ponad 12 lat i 320tys km. [url="http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/corolla/viii.html"]http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/corolla/viii.html[/url]
Ciekawi mnie czy pracujesz dla mazdy. Przede wszystkim nei wiem czy zauwżyłes... ale to jest NOWY MODEL. Wiesz co to oznacza?? Ze Avensis II i III to dwa RÓŻNE samochody. Umiesz to sobie wyobrazić??... A jak już przywołujesz testy poprzednich modeli to jestem ciekaw czemu nie wziąłes pod uwage Avensisa I
[url="http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/i.html"]http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/i.html[/url]
Miał zbyt wysoką notę i nie pasowało Ci do tekstu wypowiedzi??
Serdecznie odradzasz zakup Toyoty, hmm... rozwiń
Avatar
chłop ze wsi / 23 stycznia 2009 o 19:17
0
prostytucja "dziennikarska"?
Auto jest paskudne
Avatar
. / 22 stycznia 2009 o 21:05
0
typowy komentarz sponsorowany...
Avatar
maverick / 22 stycznia 2009 o 01:29
0
no piekny tekst sponsorowany! uprzyjemnia życie? chwyta za serce? pan chyba nigdy nie rozmawiał z żadnym właścicielem tego francusko (projekt)-angielskiego (pożal się Boże- wykonanie) dramatu na kołach. Chwyta to on za serce jak czlowieka szlag trafia bo coś się własnie popsuło albo już wariuje od tego trzeszczącego wnętrza. Wiem co mówię już 4 lata się "cieszę" tym rarytasem. Zresztą jak ktoś nie wierzy to zapraszam do zapoznania się z opiniami innych właścicieli [url="http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/ii.html"]http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/ii.html[/url]
Poziom satysfakcji z użytkowania 66% dla porównania accord i mazda 6 powyżej 95%. Szczerze wszystkim odradzam zakup tej marki. Z japońskiej jakości zostało tu już tylko wspomnienie.
no piekny tekst sponsorowany! uprzyjemnia życie? chwyta za serce? pan chyba nigdy nie rozmawiał z żadnym właścicielem tego francusko (projekt)-angielskiego (pożal się Boże- wykonanie) dramatu na kołach. Chwyta to on za serce jak czlowieka szlag trafia bo coś się własnie popsuło albo już wariuje od tego trzeszczącego wnętrza. Wiem co mówię już 4 lata się "cieszę" tym rarytasem. Zresztą jak ktoś nie wierzy to zapraszam do zapoznania się z opiniami innych właścicieli [url="http://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/avensis/ii.html"... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 1 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 1 3

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 5 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 9

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 65 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 14 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 10

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 13

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 1

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!