Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

29 sierpnia 2017 r.
20:08

Brutalny atak na kolejnego Ukraińca w Lublinie. Usłyszał: "Po coś tu przyjechał się rządzić?"

0 93 A A

Złamali mu obojczyk, pogruchotali szczękę i wybili zęby. Kolejny Ukrainiec z Lublina padł ofiarą napaści. Trafił do szpitala. W związku ze sprawą aresztowano dwóch mężczyzn.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do pobicia doszło w nocy z soboty na niedzielę, u zbiegu ul. Godebskiego i Weteranów. 24-letni Yevhenii szedł do domu.

– Na ulicy przy sklepie stało trzech mężczyzn i dziewczyna. Mieli piwo. Byli agresywni. Chcieli pieniędzy – wspomina 24-latek. – Powiedziałem, że nie mam. Jeden z nich, starszy, zapytał skąd jestem. Powiedziałem, że z Ukrainy, a on do mnie: „Po coś tu przyjechał się rządzić?”.

Z relacji mężczyzny wynika, że starszy z napastników wymierzył mu dwa ciosy w twarz, po których Yevhenii przewrócił się na chodnik.

– Poczułem, że coś jest nie tak ze szczęką. Miałem w ustach krew. Zabrali mi słuchawki i plecak – relacjonuje 24-latek. – Prosiłem, żeby oddali, a oni do mnie: „Co, jeszcze chcesz? Mało dostałeś?”.

Później posypały się kolejne ciosy. Oszołomiony 24-latek nie był w stanie uciec, ani się bronić. Po pewnym czasie znajoma napastników miała powiedzieć, żeby go zostawili, bo „i tak jest już cały zakrwawiony”. Po pewnym czasie 24-latek zdołał się podnieść. Pół godziny szedł do domu. Na migi poprosił sąsiadkę o wezwanie pogotowia.

– Nie byłem w stanie mówić – tłumaczy Yevhenii. – Oni byli bardzo agresywni. Pewnie każdego by pobili. Nie wiem, dlaczego im się nie podobało, że jestem z Ukrainy.

24-latek trafił do szpitala, gdzie odwiedzili go policjanci.

– Wytypowaliśmy osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Podczas okazania zdjęć mężczyzna rozpoznał dwie osoby, które go zaatakowały – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

Starszy z napastników, 39-letni Tomasz M., został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Z relacji mundurowych wynika, że był agresywny. Mężczyzna był już wielokrotnie karany. Za kratami spędził siedem lat.

– Tomasz M. usłyszał zarzut rozboju. Z zebranych do tej pory materiałów nie wynika, by dopuścił się napaści na tle przynależności narodowościowej – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Mężczyzna odpowie również za wielokrotnie znieważenie policjantów oraz kradzieże w sklepach.

Z ustaleń policjantów wynika, że 39-latek przynajmniej kilkanaście razy okradał jeden z supermarketów sieci Stokrotka. Został aresztowany na trzy miesiące.

We wtorek śledczy przesłuchali również jego kompana, 20-letniego Mateusza S. On również odpowie za rozbój i najbliższe miesiące powinien spędzić w areszcie. Policjanci ustalają jeszcze trzeciego z uczestników zajścia.

24-letni Yevhenii to kolejny Ukrainiec, którego w ostatnim czasie pobito w Lublinie. W połowie sierpnia młoda Ukrainka dostała butelką w głowę, bo mówiła w swoim języku. Do napaści doszło nad ranem przy pl. Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Daria P. szła z koleżanką. Młode kobiety rozmawiały po ukraińsku. Od ludzi siedzących na placu usłyszały „Polska dla Polaków”. Daria P. podeszła do jednej z kobiet. Doszło do sprzeczki i szarpaniny. Młodzi ludzie zaczęli bić i kopać 23-latkę. Jeden z nich uderzył ją w głowę butelką z piwem. W sprawie zabezpieczono nagrania z monitoringu. Policjanci szukają napastników.

Zobacz także: Napaść w centrum Lublina. Ukrainka mówiła w swoim języku, dostała w głowę butelką

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 09:11
+2
Wy to jesteście zdrowo poje....co ma zachowanie Ukraińców którzy coś naodpier....którzy jakieś transparenty nosili czy nawet też kogoś pobili gdzieś tam do tego przypadku. To tak jakby baranie debilu bez szkoły dać Tobie w jakbyś pojechał na Ukrainę za to że np ten człowiek został pobity chciałbyś bohaterze ?? To taki sam zwykły człowiek jak i większość z nas fakt że przyjechał do nas do pracy i odbiera nam miejsca pracy ale tak samo robią nasi jadąc do Niemiec, Anglii, Irlandii itd ich też mają za to bić że jadą w poszukiwaniu lepszego życia ?? Byłeś gdzieś pseudo cioto z nad klawiatury dalej poza swoim osiedlem/wsią ?? Byłeś kiedyś za granicą w pracy?? To wychyl tego nosa a jeśli nie to zamilcz i nie podawaj debinych argumentów bo koleś jeśli nie dymił i był spokojny nie powinien być tknienty. Poza tym Ci co go pobili równie dobrze i do Ciebie by łapy wyciągneli bo szukali zaczepki z każdym i za to powinni im na komisariacie łapy połamać wszystkim bohaterom w proporcjach 4:1
Wy to jesteście zdrowo poje....co ma zachowanie Ukraińców którzy coś naodpier....którzy jakieś transparenty nosili czy nawet też kogoś pobili gdzieś tam do tego przypadku. To tak jakby baranie debilu bez szkoły dać Tobie w jakbyś pojechał na Ukrainę za to że np ten człowiek został pobity chciałbyś bohaterze ?? To taki sam zwykły człowiek jak i większość z nas fakt że przyjechał do nas do pracy i odbiera nam miejsca pracy ale tak samo robią nasi jadąc do Niemiec, Anglii, Irlandii itd ich też mają za to bić że jadą w poszukiwaniu lepszego życi... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 09:09
+2
Jaka cudowna hipokryzja wśród komentujących. Jak Polacy jadą do Anglii to wszystko ok, jakby ich tak pobili to wielka afera, że Polaków biją. Jak Ukraińcy do nas przyjeżdżają to zaraz nie chcemy ich tu. A czy Anglicy chcą Polaków? Myślcie trochę z dwóch stron. Jeśli Polska dla Polaków to niech wracają Ci co wyjechali! Oni wtedy też są tymi złymi. Są jak Ukraińcy. A historię trzeba znać, ale usprawiedliwianie pobicia kogoś kto nie miał nic wspólnego z naszym cierpieniem w przeszłości jest idiotyczne... Odpowiedzialność zbiorowa jest idiotyczna.
Avatar
kuba / 30 sierpnia 2017 r. o 08:46
+2
Co ma Wołyń, UPA, wojna, wspólnego do tego pobicia?????? Dostał tylko dlatego, że jest Ukraińcem, a banda idiotów zza klawiatury pochwala to.  To jest włąśnie skutek polityki pisu, która często przejawy agresji tłumaczy w mediach "potępiamy, ale rozumiemy" Chłopie, trzymaj się, nie przejmuj się głupimi i niewastnymi komentarzami gówniarzy. Wracaj do zdrrowia!
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 21:23
+2
Politycy doskonale wiedzieli, czym się skończy szczucie ludzi na siebie. Ale w ich projekcie politycznym cel uświęca środki. Ciekawe do jakiego poziomu... Granie na najniższych instynktach, czyli nienawiści, zawiści, szczuciu jest stare jak świat. Komuna robiła to samo, naziole też. Zawsze znajda się degeneraci, którzy przypomną, że Szwedzi spalili nam zamki (więc trzeba ich pobić), Niemcy nas mordowali (więc trzeba ich okraść), Chińczycy to masa i trzeba się im przeciwstawiać siła (bo inaczej nie zrozumieją), inni to bambusy. Prosty lud ma proste wyjaśnienia. Proste, ale skuteczne. Dopiero jak lud ginie na froncie dziwuje się, jak do tego doszło.. I nie wie... Jak to lud...
Politycy doskonale wiedzieli, czym się skończy szczucie ludzi na siebie. Ale w ich projekcie politycznym cel uświęca środki. Ciekawe do jakiego poziomu... Granie na najniższych instynktach, czyli nienawiści, zawiści, szczuciu jest stare jak świat. Komuna robiła to samo, naziole też. Zawsze znajda się degeneraci, którzy przypomną, że Szwedzi spalili nam zamki (więc trzeba ich pobić), Niemcy nas mordowali (więc trzeba ich okraść), Chińczycy to masa i trzeba się im przeciwstawiać siła (bo inaczej nie zrozumieją), inni to bambusy. Prosty lud ma ... rozwiń
Avatar
niezguła / 30 sierpnia 2017 r. o 09:36
+1
Pppppppp napisał:
czy ktos pytal mieszkancow lublina  czy chca u siebie ukraincow?  czy ktos tlumaczyl mieszkancom ze ukraincy beda zabierali nam prace? caly czas zyjemy w biedzie a teraz jeszcze nawpuszczali ukraicow ktorzy pracuja za polowe stawek. my ich nie chcemy u nas w miescie. Czy pytałeś jak wyjeżdżałeś do Londynu itp czy tam cię chcą ?  Pracują za niska stawkę bo dla Ciebie i tobie podobnych jest to stawka za niska, Więc dlaczego nie znajdziesz sobie pracy za wyższą ? Pracowałem za granicą jak i w Polsce za najniższą stawke, teraz zarabiam dobrze w Polsce. Często spotykam też Ukraińców i to są bdb acy sami ludzie jak my dążą do tego aby żyło im się lepiej .
 Nie rozumiem- jak Ukraińcy zabierają nam pracę?. Przecież każdy właściciel firmy wolałby zatrudnić Polaka. Nawet nie wiesz, że Polak wyjeżdża za granicę do pracy, a zatrudnia u siebie właśnie Ukraińca. Nikt nie zatrudni "nowego" pracownika za najwyższą stawkę. Też kiedyś zaczynałem od najniższej. Należy spojrzeć na sprawę z drugiej strony- gdyby nie pracownicy ze wschodu byłby  dzisiaj kryzys- brak rąk do pracy. Korzystając z pracowników wschodnich Polacy się bogacą- napędzają gospodarkę. Mam znajomego  na wsi- do niego w każdym roku przyjeżdżają Ukraińcy do uprawy chmielu. Polaków do tej i podobnej pracy nie da się namówić. Zrobią robotę i każdy jest zadowolony. Ponadto znam takich co dla nich żadna praca nie stanowi problemu- znają się na wielu dziedzinach. Wszystkich komentujących negatywnie import pracowników proszę aby się zastanowili nad swoimi umiejętnościami, chęciami. Macie tylko wysokie mniemanie o sobie- żądania wysokich wynagrodzeń. Stanąłbyś do pracy przy takim fachowcu, a zobaczyłbyś jaki jesteś "malutki". Popieram też politykę "oddolną" pojednania między narodami. Napewno więcej robi niż politycy. Ludzie zza wschodniej granicy to nie są islamiści- też są katolikami, tyle, że prawosławnymi. Pozdrawiam podobnie myślących.
 Nie rozumiem- jak Ukraińcy zabierają nam pracę?. Przecież każdy właściciel firmy wolałby zatrudnić Polaka. Nawet nie wiesz, że Polak wyjeżdża za granicę do pracy, a zatrudnia u siebie właśnie Ukraińca. Nikt nie zatrudni "nowego" pracownika za najwyższą stawkę. Też kiedyś zaczynałem od najniższej. Należy spojrzeć na sprawę z drugiej strony- gdyby nie pracownicy ze wschodu byłby  dzisiaj kryzys- brak rąk do pracy. Korzystając z pracowników wschodnich Polacy się bogacą- napędzają gospodarkę. Mam znajomego  na wsi- do n... rozwiń
Avatar
jerzy / 29 sierpnia 2017 r. o 20:28
+1
Polityka pisu przynosi owoce. Niech błaszczaki i ziobra dalej głaszczą po główwkach kiboli, onr i inną swołocz A do tego pobitego Ukraińca: trzymaj się chłopie, większość Polaków to normalni, nie ziejący nienawiścią ludzie.
Avatar
Gość / 2 września 2017 r. o 12:33
0
Pokazcie facjaty tych z RIMINI - czy makrela wam nie POzwala?!
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 20:50
0
To co prawda nie sedno artykulu ale może spróbujecie jednak pisać w języku polskim? Już niejaki Urban wiedzial, że w języku polskim nie ma litery "v". Yevhenii?? Co to za imię? Nie slyszeliście o Jewgienniju?
Avatar
Won / 30 sierpnia 2017 r. o 20:00
0
undefined napisał:
Rzygać się chce od tego Wołynia. Wołyń-srołyń z każdej strony... Tak wspominacie losy zupełnie obcych dla was ludzi, żyjących w innych czasach. Jednocześnie nienawidzicie żyjących. Wasza troska o pamięć jest gówno warta. Obłudnicy parszywi...
 To "wyrzygaj" się żydzie - ale u siebie w Tel Awiwie albo Donbasie!!
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 19:30
0
PIS=PRL=PZPR
Avatar
Gość / 2 września 2017 r. o 12:33
0
Pokazcie facjaty tych z RIMINI - czy makrela wam nie POzwala?!
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 20:50
0
To co prawda nie sedno artykulu ale może spróbujecie jednak pisać w języku polskim? Już niejaki Urban wiedzial, że w języku polskim nie ma litery "v". Yevhenii?? Co to za imię? Nie slyszeliście o Jewgienniju?
Avatar
Won / 30 sierpnia 2017 r. o 20:00
0
undefined napisał:
Rzygać się chce od tego Wołynia. Wołyń-srołyń z każdej strony... Tak wspominacie losy zupełnie obcych dla was ludzi, żyjących w innych czasach. Jednocześnie nienawidzicie żyjących. Wasza troska o pamięć jest gówno warta. Obłudnicy parszywi...
 To "wyrzygaj" się żydzie - ale u siebie w Tel Awiwie albo Donbasie!!
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 19:30
0
PIS=PRL=PZPR
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 17:31
0
Gdzie są patrole policji i straży miejskiej. Przecież wiadomo gdzie żulernia przesiaduje ! A ukraińce powinni się lepiej pilnować i chodzić w większych grupach. Wtedy pijaczki będą się bać ich ruszać. No i najważniejsze nie wchodzić w dyskusje i nie przyznawać się ze jest się z Ukrainy.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 16:50
0
Rzygać się chce od tego Wołynia. Wołyń-srołyń z każdej strony... Tak wspominacie losy zupełnie obcych dla was ludzi, żyjących w innych czasach. Jednocześnie nienawidzicie żyjących. Wasza troska o pamięć jest gówno warta. Obłudnicy parszywi...
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 14:14
0
Bezrozumne bydło to bydło. Niezależnie od nacji: z Polski, z Afryki, z Ukrainy czy z Londynu. I zawsze znajdzie sobie usprawiedliwienie za swoją głupotę: za Wołyń, za Grunwald, za wiarę czy co cokolwiek innego. Zawsze znajdzie się powód dla agresywnego frustrata. Putin się cieszy, że Polacy i Ukraińcy biorą się za łby.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 13:35
0
W 1943 Polacy na Wołyniu nie mieli gdzie się skarżyć, kiedy ich BESTIALSKO MORDOWANO!! Do dziś nie usłyszeliśmy nawet słowa przepraszam!!!! A tu biedny banderowiec w kolorowej gazecie?? Śmiechu warta prowokacja USraelska.
Avatar
Precz z ukrami! / 30 sierpnia 2017 r. o 13:28
0
jerzy napisał:
Polityka pisu przynosi owoce. Niech błaszczaki i ziobra dalej głaszczą po główwkach kiboli, onr i inną swołocz A do tego pobitego Ukraińca: trzymaj się chłopie, większość Polaków to normalni, nie ziejący nienawiścią ludzie.
Akurat to żydoPIS wpuszcza do Polski niekontrolowaną liczbę ukrów, i jeszcze im płaci!!!! Niedługo będziemy jeszcze wypłacać emerytury ukrom. PiS blokuje ustawy o zakazie propagowania banderyzmu!! PIS sponsoruje i daje ochrone banderowskim zbrodniarzom oraz ich ideologii!! Sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna - celowo jesteśmy szczuci i napuszczani.
Akurat to żydoPIS wpuszcza do Polski niekontrolowaną liczbę ukrów, i jeszcze im płaci!!!! Niedługo będziemy jeszcze wypłacać emerytury ukrom. PiS blokuje ustawy o zakazie propagowania banderyzmu!! PIS sponsoruje i daje ochrone banderowskim zbrodniarzom oraz ich ideologii!! Sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna - celowo jesteśmy szczuci i napuszczani. rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 r. o 11:52
0
30.08.43r. Ludobójcy z UPA i tzw "czerń" bestialsko mordują nie mniej niż 1070 mieszkańców Ostrówek, Gaju, Bud Ossowskich, Jankowców, Kątów. Skoro zlamanie szczeki jest "brutalnym atakiem", to jak nazwac tamte wydarzenia?