Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Najnowsze

27 października 2019 r.
13:52

Kto zostanie nowym wojewodą? Czy czeka nas zmiana marszałka? Przemeblowania nie tylko powyborcze

0 76 A A

W przeciągu kilku dni może ma wyjaśnić się, kto zajmie zwolnione w wyniku wyborów parlamentarnych stanowiska wojewody lubelskiego i wicemarszałka województwa. Ale niewykluczone, że do obsadzenia będzie także funkcja marszałka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, że marszałek Jarosław Stawiarski może opuścić region i wrócić do pracy w Warszawie zaczęto mówić jeszcze przed tegoroczną kampanią wyborczą. Pochodzący z Kraśnika polityk zanim stanął na czele zarządu województwa, był wiceministrem sportu i turystyki. Kiedy kilka miesięcy temu ogłoszono, że szef tego resortu Witold Bańka z początkiem 2020 roku zostanie przewodniczącym Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), to jego były zastępca był wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do przejęcia po nim schedy.

Ale gdy Stawiarskiego zabrakło na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, przekaz wydawał się jasny: ma zostać w Lublinie i kontynuować powierzoną mu niespełna rok temu misję marszałka. Jednak po wyborach temat powrócił. A w ostatnich dniach korytarze Urzędu Marszałkowskiego rozgrzała inna plotka: poza ministerstwem w grę wchodzi intratna posada w zarządzie Totalizatora Sportowego. – Może być coś na rzeczy – słyszymy w nieoficjalnych rozmowach z działaczami PiS.

- Bardzo wielu kolegów z Lublina mi tego życzy. Na tę chwilę jednak nic o tym nie wiem i nic nie mogę powiedzieć. Gdybym dostał propozycję, to bym się nad nią zastanowił – komentuje Jarosław Stawiarski.

Można się domyślać, że wśród tych, którzy „życzą” mu powrotu do stolicy jest Krzysztof Michałkiewicz. Szef lubelskich struktur PiS po przegranej w wyborach do Senatu jest wymieniany, jako główny kandydat – o ile będzie taka potrzeba – do objęcia funkcji marszałka.

Ale, Michałkiewicz uchodzi też za faworyta w wyścigu do fotela wojewody, a w tym kontekście wymienia się też innego wyborczego przegranego, posła Lecha Sprawkę. Ten wakat jest pewny, bo obecny szef Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Przemysław Czarnek zdobywając ponad 87 tys. głosów został wybrany posłem i funkcję będzie pełnił do 12 listopada, kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji.

Z kolei z Urzędem Marszałkowskim pożegnał się już inny przyszły poseł PiS, Dariusz Stefaniuk. – W piątek podpisałem mu świadectwo pracy – mówi nam marszałek Stawiarski. To oznacza, że być może już na najbliższej sesji sejmiku województwa (termin jeszcze nie jest znany) zostanie obsadzone zwalniane przez Stefaniuka stanowisko wicemarszałka. W tym przypadku na giełdzie wymienia się m.in.: przewodniczącego sejmiku Michała Mulawę, wicewojewodę Roberta Gmitruczuka czy radnych wojewódzkich Marka Wojciechowskiego, Krzysztofa Gałaszkiewicza i Ryszarda Szczygła.

Z tym ostatnim wiąże się powtarzana w kuluarach teoria o „desancie łukowskim”. Mówi się, że były sekretarz miasta Łuków miałby przenieść się do Lublina wraz z byłym burmistrzem, a obecnie tamtejszym starostą Dariuszem Szustkiem, którego nazwisko także przewija się wśród kandydatów na nowego wojewodę.

- Niezbadane są wyroki niebios. Też słyszałem takie pogłoski, ale póki co jestem starostą i jest mi z tym dobrze. A jeśli padnie konkretna propozycja, to ją rozważę – mówi nam Szustek.

Dla niego i dla Szczygła miałaby to być nagroda za zaangażowanie w kampanię wyborczą w powiecie łukowskim, gdzie PiS zdobyło blisko 70 proc. poparcia. Taki wariant pozwoliłby natomiast na „zagospodarowanie” innego dotychczasowego posła, który musiał przełknąć gorycz wyborczej porażki. Mowa o Krzysztofie Głuchowskim, który w razie odejścia Szustka mógłby liczyć na miękkie lądowanie w fotelu łukowskiego starosty.

e-Wydanie

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 października 2019 o 15:22
+34
Mulawa ? Żarty sobie robicie? On nie powinien być nawet przewodniczącym sejmiku. Kto go tam wsadził? PiS traci przez takich ludzi dużo. Kto pozwala na obecność Mulawy w urzędzie w dni robocze i łażenie wszędzie? Gdzie on pracuje?
Avatar
Wyborca / 27 października 2019 o 15:31
+30
Jak Mulawie dadzą jakieś stanowisko to w życiu nie zagłosuje już na PiS. Tak samo jak nie zmienią go w sejmiku.
Avatar
Gość / 27 października 2019 o 15:05
+30
Bawią się chłopaki za nasze pieniążki:) smutne bo niczym się nie różnią od poprzedników. Co do Sprawki i Michałkiewicza to się wyborcy określili Dziękujemy Wam bardzo pora na emeryturę!
Avatar
Gość / 27 października 2019 o 15:30
+25
Stawiarski człowiek który nigdy w PiS nie powinien być. Miskur człowiek PO powołany w piątek na Dyrektora, i nie tylko on. Stawiarski = awans dla ludzi PO i PSL wystarczy sprawdzić. Mulawa kolejny mądry. I dlatego PiS przegrywa wybory w Lublinie.
Avatar
on się wypalił / 27 października 2019 o 19:10
+23
NIE dla Michałkiewicza!!!
Avatar
Lodzia / 27 października 2019 o 15:23
+22
Misiek Mulawa od samorządowych chodzi jak struty że go w zarządzie nie ma i się mocno szykuje na fotel marszałka.
Avatar
Gość / 27 października 2019 o 19:07
+21
Po sromotnej porażce w wyborach do Senatu, K.Michałkiewicz nie powinien w ogóle być brany pod uwagę.
Avatar
Gość / 27 października 2019 o 19:05
+20
Michałkiewicz? Dla niego to jedynie emerytura
Avatar
Gość / 27 października 2019 o 19:08
+19
nie żartujcie z tym Michałkiewiczem, to jest leser jakich mało czego najlepszym dowodem jest porażka z Burym
Avatar
Gość / 27 października 2019 o 15:24
+15
Wybór deweloperów to Michałkiewicz na wojewodę. Wtedy nic już nie stanie na drodze dewelo-rozwoju w ciągu najbliższych 4 lat.
Avatar
Gino / 1 listopada 2019 o 22:31
-2
Wojewodą zostanie Kusiak-Janiec z Hrubieszowa. Do niedawna zastępca Gałaszkiewicza z ARMiR. Ma mocne plecy, dużo zdjęć na fejsie z Sasinem, Mazurkową i innymi ważniakami.
Avatar
obserwator11 / 31 października 2019 o 10:46
0
Stawiarski ściągnął 3 panie dyrektorki do ROPS-u z Kraśnika. Może jeszcze z 10 osób z Kraśnika Bedzie jeszcze ,,fajniej,,
Avatar
Japolan / 29 października 2019 o 20:49
+3
Ujawniła się agencja zatrudnienia "Posady i Stanowiska" (krótko: "PiS"). Niech ludzie masowo piszą i składają tam podania o pracę lub CV (np. wraz z listami intencyjnymi) - zwłaszcza ubiegając się o stanowiska z pensją w wysokości przynajmniej 10 tysięcy złotych miesięcznie.
Avatar
LLU / 28 października 2019 o 18:07
+5
Łuków i "niebieska karta"? Nie chcecie tego w Lublinie...
Avatar
nie rzucim ziemi skad nasz rod / 28 października 2019 o 17:14
+5
Wy tam w tym Lublinie to macie takich wodzow i tylu zwolennikow jedynej slusznej partii ze glowa mala a juz najwiekszym wodzem wsrod tych duzych jest chyba w-ce marszalek wojewodzki P.Wojciechowski prawnik po KUL-u jedynej uczelni krora ksztalcila nieskazitelnych patriotow .Ten Wasz marszalek najpierw ROP potem ZCHN potem PO i po porazkach w zajmowanych stanowiskach oczywiscie teraz PIS-jedynej slusznej partii dzieki Bogu dla niektorych miejsce urodzenia Swaryczow gmina Komarow pochodz.rolnicze jeden z jego braci jak byl w naczalstwie Lublina po zawodowce bibliotekarz ksiegarni naukowej w Tomaszowie Lub.w filii KUL-u .I co teraz wszedl do wladz Lublina panisko v-ce marszalek i na dzien dobry droga dla gminy Komarow relacji Zubowice-Kotlice asfaltowa wypasiona idaca przez wspomniany Swaryczow a przy okazji PRYWATA odnoga od drogi glownej ok.1.2 km do swojej daczy stawy dacza pod plaszczykiem miejsca dla mysliwych kubatura 6x9 no bo przeciez jego eminencja marszalek nie bedzie jezdzil na lowiska po polnej drodze a koszty z naszych podatkow -no coz PRYWATA
Wy tam w tym Lublinie to macie takich wodzow i tylu zwolennikow jedynej slusznej partii ze glowa mala a juz najwiekszym wodzem wsrod tych duzych jest chyba w-ce marszalek wojewodzki P.Wojciechowski prawnik po KUL-u jedynej uczelni krora ksztalcila nieskazitelnych patriotow .Ten Wasz marszalek najpierw ROP potem ZCHN potem PO i po porazkach w zajmowanych stanowiskach oczywiscie teraz PIS-jedynej slusznej partii dzieki Bogu dla niektorych miejsce urodzenia Swaryczow gmina Komarow pochodz.rolnicze jeden z jego braci jak byl w naczalstwie Lublin... rozwiń
Avatar
mn / 28 października 2019 o 16:20
+4
Panie autorze tekstu: przeciąg to strumień chłodnego powietrza powstały w pomieszczeniu z otwartymi lub nieszczelnymi drzwiami lub oknami.
Avatar
zwolennik PIS / 28 października 2019 o 14:00
-14
Wojewodą zostanie Pan Pruszkowski !! To młody, świetny polityk, który rozwinął Lublin. Najlepszy prezydent w historii miasta.
Avatar
Zselowiec / 28 października 2019 o 13:25
+1
Przypomnijcie sobie poprzednich dygnitarzy województwa typu Bratkowski:-)
Avatar
Japolan / 28 października 2019 o 12:07
+5
Stawiarski okazał się świetnym marszałkiem. Żadna Warszawa, Urząd Marszałkowski to jego miejsce.
Dziękuję za POprawę nastroju - tym żartem wysokiej próby! Pamiętam osobiście słyszany początek przemówienia pana Stawiarskiego (wtedy jeszcze posła) w czasie gwizdania i trąbienia na pana premiera Mateusza Morawieckiego (dnia 15 lipca 2015 r.): "To nie tak miało być."
Avatar
Japolan / 28 października 2019 o 12:03
+2
Lech Sprawka najbardziej nadaje się na wojewodę. Kompetentny, doświadczony!
Wyborcy pokazali temu nieudacznikowi gdzie jego miejsce, podobnie jak panu Michałkiewiczowi i Pruszkowskiemu.
Skoro pan Andrzej Pruszkowski nadal "dyrektoruje" w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, to niech innym odrzuconym przez Naród (to jest sywerena) załatwi jakieś fuchy; niekoniecznie przy odśnieżaniu lub zamiataniu - być może nadal jest możność zastępowania pana Tomasza Pituchy (jako speca od logistyki, a nie teologa) w Miejskim Urzędzie Pracy (jeśli "pod nowym wojewodą" zachowa on etat w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim).
Skoro pan Andrzej Pruszkowski nadal "dyrektoruje" w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, to niech innym odrzuconym przez Naród (to jest sywerena) załatwi jakieś fuchy; niekoniecznie przy odśnieżaniu lub zamiataniu - być może nadal jest możność zastępowania pana Tomasza Pituchy (jako speca od logistyki, a nie teologa) w Miejskim Urzędzie Pracy (jeśli "pod nowym wojewodą" zachowa on etat w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim). rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ambitne plany i deficytowy budżet gminy Puławy

Ambitne plany i deficytowy budżet gminy Puławy 0 0

Gmina Puławy nie zwalnia tempa. Po rozbudowie szkół, przyszła pora na nowy stadion piłkarski w Gołębiu. Pod względem wydatków - najwięcej, bo prawie 19 mln zł pochłonie oświata. Wzrosną zarówno dochody, jak i wydatki. Te ostatnie sięgną 60 mln zł, generując deficyt i zadłużenie.

Zabił gospodarza imprezy. Teraz grozi mu dożywocie

Zabił gospodarza imprezy. Teraz grozi mu dożywocie 0 0

58-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego został dotkliwie pobity podczas wspólnego spożywania alkoholu. Do tragedii doszło w minioną środę na terenie jednej posesji w gm. Susiec .

Przerwa się skończyła. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do ligowej rywalizacji

Przerwa się skończyła. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do ligowej rywalizacji 0 0

Dokładnie 20 dni dzieli ostatni ligowy mecz Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin od następnego starcia. Po reprezentacyjnej przerwie ekstraklasa wznawia rozgrywki. Jutro (godz. 17) lublinianki zmierzą się na własnym parkiecie z DGT Politechniką Gdańską

Half-Life: Alyx. Zwiatun i data premiery (wideo)
film

Half-Life: Alyx. Zwiatun i data premiery (wideo) 0 0

Znany świat, znana bohaterka, znani przeciwnicy. I jedna wielka nowość: VR. Premiera gry Half-Life: Alyx już w marcu przyszłego roku.

Zoo w Poznaniu zarzuca urzędnikom z Terespola utrudnianie transportu tygrysów

Zoo w Poznaniu zarzuca urzędnikom z Terespola utrudnianie transportu tygrysów 3 4

Dyrekcja poznańskiego ogrodu zoologicznego zarzuca urzędnikom z gminy Terespol utrudnianie przewozu tygrysów do Hiszpanii. – My nie możemy wydać decyzji międzynarodowej – tłumaczy Krzysztof Iwaniuk wójt przygranicznej gminy Terespol.

Program TV 22-24 listopada 2019. Co warto zobaczyć w telewizji?
22 listopada 2019, 0:00

Program TV 22-24 listopada 2019. Co warto zobaczyć w telewizji? 0 0

"Szybcy i wściekli 8", "300: Początek Imperium" czy "Iron Man" to tylko niektóre z filmów, które będzie można zobaczyć w weekend w telewizji naziemnej. Sprawdź wybrane propozycje filmowe na najbliższe wieczory.

Juliusz Braun: Trzeba media publiczne wymyślić na nowo, ale nie mam recepty jak to zrobić

Juliusz Braun: Trzeba media publiczne wymyślić na nowo, ale nie mam recepty jak to zrobić 0 2

Media tożsamościowe, bańki informacyjne to zdaniem byłego prezesa zarządu TVP i aktualnego członka Rady Mediów Narodowych poważne zagrożenie społeczne. - Są takie badania, które pokazują, że przeważająca grupa zwolenników PO ogląda TVN, a przeważająca grupa PiS ogląda telewizję publiczną. Każdy się umacnia we własnym przekonaniu. Media publiczne, telewizja publiczna zwłaszcza - powinna być źródłem wody czystej, informacji rzetelnej, która pokazuje również kontekst wydarzeń. Bez tego trudno budować normalne społeczeństwo. W wielu krajach krytykuje się media publiczne, ale w wielu spełniają rolę jednoczącą - mówił na KUL dr Juliusz Braun.

Motor w sobotę gra ze Stalą Kraśnik. Chcą rewanżu za pierwszą kolejkę

Motor w sobotę gra ze Stalą Kraśnik. Chcą rewanżu za pierwszą kolejkę 0 2

Zakończyliśmy rundę jesienną i od razu ruszamy z rewanżami. Motor w sobotę o godz. 17 zagra ze Stalą Kraśnik. I ma z tym zespołem rachunki do wyrównania.

Palit GTX 1650 SUPER: Niedrogie karty graficzne

Palit GTX 1650 SUPER: Niedrogie karty graficzne 0 0

Serie RTX 2080, 2070 i 2060 doczekały się już wersji SUPER. GTX 1660 także. Pora na serię GTX 1650. Nowe modele do sprzedaży wprowadziły m.in. firmy Palit i Gainward.

W weekend lekki mróz, możliwe też słabe opady śniegu. A co z zimą 30-lecia? Prognoza IMGW

W weekend lekki mróz, możliwe też słabe opady śniegu. A co z zimą 30-lecia? Prognoza IMGW 30 4

W weekend w ciągu dnia temperatura może spaść poniżej zera. Według niektórych prognoz możliwe są słabe opady śniegu i śniegu z deszczem

Zawody wspinaczkowe Gorączka Sobotniej Mocy powracają po sześciu latach przerwy

Zawody wspinaczkowe Gorączka Sobotniej Mocy powracają po sześciu latach przerwy 0 0

Najpierw reaktywowali kultowy BoulderFest, a teraz chcą wskrzesić ze sportowego niebytu kolejną imprezę. KW Kotłownia Lublin organizuje jutro przy ul. Cisowej 11 zawody Gorączka Sobotniej Mocy, które powracają na wspinaczkową mapę Polski po sześciu latach przerwy

ADATA XPG Invader i Battlecruiser: Nowe obudowy dla graczy

ADATA XPG Invader i Battlecruiser: Nowe obudowy dla graczy 0 0

W obu modelach są panele z hartowanego szkła i podświetlenie RGB. Obudowa ADATA XPG Invader kosztuje 349 złotych, a XPG Battlecruiser 649 złotych. Skąd ta różnica?

Policjant zastrzelił 21-latka w Koninie. Dziewczyna chłopaka: Za dwa tygodnie mieliśmy pojechać w góry
film

Policjant zastrzelił 21-latka w Koninie. Dziewczyna chłopaka: Za dwa tygodnie mieliśmy pojechać w góry 0 35

Kiedy zobaczył policję, zaczął uciekać. Chwilę później zginął. Kim był śmiertelnie postrzelony 21-latek z Konina? Reporterce Uwagi! udało się porozmawiać z narzeczoną Adama C.

Drzewo spadło na dach jadącego chevroleta

Drzewo spadło na dach jadącego chevroleta 0 6

O dużym szczęściu może mówić kierujący, który w czwartek wieczorem podróżował swoim autem drogą wojewódzką nr 819

Problemy w uprawach warzyw i owoców – motyle i gąsienice

Problemy w uprawach warzyw i owoców – motyle i gąsienice 0 0

Aby uzyskać jak najbogatsze zbiory o doskonałej jakości, trzeba podjąć szereg kroków, które mają m.in. zabezpieczyć roślinę przed atakami szkodników. W tym artykule skupimy się głównie na gąsienicach – podpowiemy, jak można im zapobiegać, a także jak uchronić roślinę przed kolejnymi pokoleniami owadów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.