Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Parczew

3 marca 2020 r.
17:07

Ksiądz rzucił książką w ucznia. Miał także bić i wyzywać 12-letniego chłopca

Autor: Zdjęcie autora jsz
1050 46 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Dariusz R. – ksiądz z okolic Parczewa – usłyszał kolejne zarzuty, dotyczące znęcania się nad uczniami. Duchowny miał bić i wyzywać 12-letniego chłopca. Śledczy zarzucili mu również, że zaatakował kolejnego ucznia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Dariusz R. usłyszał zarzut dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Śledczy ustalili, że duchowny rzucił książkę w jednego z uczniów. 46-letni Dariusz R. uczył religii w jednej z niewielkich miejscowości niedaleko Parczewa. Został zatrzymany po tym, jak miał znęcać się nad 12-latkiem. Według prokuratury, katecheta wyzywał chłopca, m.in. od „głupków”, kilka razy go uderzył i popychał.

Podczas przesłuchania duchowny nie przyznał się do winy. Odmówił również składania wyjaśnień. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Parczewie. Śledczy wnioskowali o tymczasowe aresztowanie księdza, ale sąd się na to nie zgodził. Objął duchownego dozorem policji. Dariusz R. ma również zakaz pracy z dziećmi oraz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stop religii w szkole / 3 marca 2020 r. o 18:28
+22
Ja już Swoje dzieci wypisałem z religii, a za mną kolejne 3 osoby.
Avatar
tylko pytam... / 3 marca 2020 r. o 18:11
+17
Ojciec dzieciaka zlozyl wizyte na plebanii, aby w nalezyty sposob "podziekowac" sukienkowej kanalii?
Avatar
??? / 3 marca 2020 r. o 18:10
+15
To on jeszcze proboszczem w Polubiczach? Biskup go nie zabrał? Wywalić z kapłaństwa. Jak przed laty dzieciaka zrobił powinien być wydalony.
Avatar
Gość / 3 marca 2020 r. o 17:41
+14
Kmiotku, jakkolwiek by się nie zachowywali, to tylko dzieciaki i są różne inne sposoby dyscyplinowania. Bić mojego dziecka nie ma prawa nikt. Nawet ja tego nie robię.
Avatar
Ojciec / 3 marca 2020 r. o 18:58
+11
Klecha ma szczęście że nie trafił na mnie.
Avatar
wkrótce babcia..... / 3 marca 2020 r. o 18:33
+9
W ciągu 58 lat życia chyba nigdy nie byłam skonfliktowana z kimkolwiek. Wychowałam 3 dzieci, które już pokończyły studia i wyjechały za granicę realizować się zawodowo. Ale nie pozwoliłabym uderzyć któregokolwiek z nich! U nas w domu nigdy nie stosowało się przemocy, jako formy wychowawczej. Światopogląd oraz estetyka wykluczały jakikolwiek kontakt ze związkami wyznaniowymi, ale nawet i w takim wypadku ksiądz zapłaciłby wielką cenę za podniesienie ręki na moje pociechy.
Avatar
chwilowy emigrant... / 3 marca 2020 r. o 18:04
+9
....z powodow oczywistych moje obserwacje zycia w kraju sa dosyc ograniczone, ale zastanawiam sie, czy ow "duchowny" nadal i wciaz posiada zdolnosc bezproblemowego przyjmowania posilkow? Gdyby w ten sposob potraktowal moje dziecko, to chirurdzy stomatologii mieliby zajecie na wiele miesiecy. Oczywiscie obstra***ac od faktu, ze nigdy nie wyslalbym potomka na jakies zajecia ze zboczencami....
Avatar
??? / 3 marca 2020 r. o 18:02
+8
"Podczas przesłuchania duchowny nie przyznał się do winy." - czyli duchowny świadomie kłamie...
 a czy jest jakiś duchowny który sie przyznał kiedyś do winy?
Avatar
parafianin / 4 marca 2020 r. o 00:08
+7
tylko uderzył a mógł zgwałcić... ksiądz wykazał się wielkim sercem i za to należy mu się szacunek
Avatar
Ewkamarchewka / 3 marca 2020 r. o 17:43
+7
a czego mozna sie spodziewac po tych czarnych nierobach pasozytach tylko sie dziwie ojcu ze nie zlozyl tej miernocie wizyty duszpasterskiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kmiotku! Należało by się przyjżeć bardziej szczegółowo tym cudownym kochanym dzieciaczkom. Przecież obecnie nauczyciel nie ma żadnych praw do tych zdolnych (do wszystkiego) "skarbów". Dzisiaj to te kochane "pociechy" doprowadzają nauczycieli do obłędu i jeszcze ich oskarżają, a "zrozpaczeni". rodzice tylko im wierzą. W niektórych klasach przydałyby się kamery. Pewnie ten synuś taki był nieaktywny, że ksiądz aby go rozruszać zamachnął się książką. N miejscu tego księdza wyprosił bym g......a z klasy i "wrypał" uwagę do dzienniczka. Gratuluję wychowania sunusia tym rodzicom.
 W szkole są procedury na sytuacje, w których uczeń zachowuje się nie tak, jak należy. Obowiązują one wszystkich nauczycieli. Gdyby to nie był ksiądz, zapewne już byś wyliczył nauczycielom wszystkie wolne, nagrody, wycieczki, urlop na ratowanie zdrowia... Nawyzywałbyś od leni i nieudaczników. Ale KSIĄDZ to co innego, jeden może rzucać książką, inny wkładać łapy gdzie nie należy.
 W szkole są procedury na sytuacje, w których uczeń zachowuje się nie tak, jak należy. Obowiązują one wszystkich nauczycieli. Gdyby to nie był ksiądz, zapewne już byś wyliczył nauczycielom wszystkie wolne, nagrody, wycieczki, urlop na ratowanie zdrowia... Nawyzywałbyś od leni i nieudaczników. Ale KSIĄDZ to co innego, jeden może rzucać książką, inny wkładać łapy gdzie nie należy. rozwiń
Avatar
refleksja.... / 4 marca 2020 r. o 15:13
0
Katabas indoktrynujacy dzieci i mlodziez na szacunek nie zasluguje! Calkiem inaczej by to wygladalo w salkach katechetycznych przy tzw. "Domach Bozych"! Kazdy rodzic oplaci "edukacje" pociechy z zakresu prawd objawionych w postaci gadajacych wezy i ewentualnie poniesie konsekwencje chuci wielebnego....
Avatar
otua / 4 marca 2020 r. o 14:15
+2
Ciekawe czy znacie tę klątwę - "obyś cudze dzieci uczył". Jak myślicie kto się przyczynił do jej powstania??? Niektórzy "tatusie" twierdzą, zę dziecka (oczywiście swojego) by nie tknęli paluszkiem, ale nauczyciela, czy księdza to już by POtraktowali inaczej, znaczy się z nadużyciem siły. HIPOKRYZJA do 10-tej potęgi.
Avatar
kz nszz s org. / 4 marca 2020 r. o 10:46
-3
No cóż. 12 letni Jezus tez UCZYŁ KAPLANÓW ROZUMU, a jak zmienili, że JEZUS PRZYSŁUCHIWAŁ SIE nau(cz)CE KAPŁANÓW, to wyszki na koompletnych głuuupków PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA. Czy w ATAKU WOLNO RPOSNĄCEGO GUZA MÓZGU księŻULO PIER...dykną w ucznia "BUBILĄ? (KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW i ASC)
Avatar
Xionc / 4 marca 2020 r. o 09:25
-4
Ja to bym tak smieciowi łapy połamał ze juz by wiecej krzyza w rekach nie scisnął
Avatar
Gość / 4 marca 2020 r. o 09:00
-1
Indoktrynacja się nie udała, to irytacja powstała. Rzucając książką, mógł jej kantem zrobić dziecku krzywdę np. w oko.
Avatar
Tadeusz / 4 marca 2020 r. o 07:59
+3
Pogonic tych czarnych nierobow ze szkół na parafie i tam sie kosci z innymi katabasami
Avatar
Defe / 4 marca 2020 r. o 07:48
+3
Koronowirus przy tej zarazie to nic - zaraz się znajdą jacyś troglodyci co będą go bronić - bo go sprowokował bo to nie jego wina, no to boski posłaniec
Avatar
parafianin / 4 marca 2020 r. o 00:08
+7
tylko uderzył a mógł zgwałcić... ksiądz wykazał się wielkim sercem i za to należy mu się szacunek
Avatar
t-rex / 4 marca 2020 r. o 00:01
-11
Ludzie, nie ferujcie wyroków skoro nie znacie sprawy. Nie wiemy jak było. Może ten uczeń go po prostu ostatecznie sprowowował? Amoże nie. Nie wiemy tego! (Kto kiedykolwiek uczył w szkole ten wie, że niekiedy trudno jest opanować emocje.) Raz jeszcze powiadam - niech to rozstrzygnie szczegółowe śledztwo, a potem sąd.
Avatar
Ks.Albinos / 3 marca 2020 r. o 23:06
+1
Klecha ma szczęście że nie trafił na mnie.
i jak byś go bolku  w gomofilcach dogonił?
 Jakbym go dogonił , to by miał na czole ślad Dr.Martensa. 
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich
8 kwietnia 2020, 19:30

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich

W środę, 8 kwietnia o godz. 19.30 w sieci będzie można wysłuchać koncertu na żywo z domu Marka Andrzejewskiego i Michała Andrzejewskiego.

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary (gmina Biała Podlaska) pomagają osobom starszym w czasie pandemii koronawirusa.

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna wznawia przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Starej Wsi. Mieszkańcy gminy będą mogli przywieźć tam śmieci wielkogabarytowe.

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!