Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Parczew

13 listopada 2018 r.
12:52

"Nowy Lepper" razem z rolnikami blokował drogę weterynarzom. Usłyszał zarzuty

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 16 A A

Policja postawiła zarzuty Michałowi Kołodziejczakowi, przewodniczącemu Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw, który w lipcu wraz z grupą rolników w Dawidach (gm. Jabłoń) blokował drogę inspekcji weterynaryjnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rolnicy zablokowali wówczas samochód służb weterynaryjnych które zamierzały przeprowadzić ubój trzody zagrożonej afrykańskim pomorem świń. Po tej blokadzie którą koordynował Kołodziejczak, inspekcja weterynaryjna rzeczywiście wstrzymała ubój. Ale jak się okazało sprawa trafiła najpierw do prokuratury. – 31 października dochodzenie zostało umorzone, było ono prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś – informuje Urszula Szymańska prokurator rejonowy w Parczewie.

Zawiadomienie złożyła inspekcja weterynaryjna, m.in. powiatowy i wojewódzki lekarz weterynarii. Dochodzenie dotyczyło pozbawienia wolności i zmuszania pracowników inspekcji weterynaryjnej do określonego zachowania, w tym wypadku zaniechania. Prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa, ale sprawą zajęła sie parczewska policja. – Toczymy postępowanie w sprawie o wykroczenie – mówi asp. Artur Łopacki oficer prasowy parczewskiej policji. I ta postawiła zarzut dla Kołodziejczaka na mocy przepisów o inspekcji weterynaryjnej. Zarzuca się mu blokowanie przejazdu dla tej inspekcji i utrudnianie uboju weterynarzom.

– Policja jest uparta i jest to dla mnie nielogiczne, bo policja była wtedy z nami i to obserwowała. Mogę zapewnić że nie damy się ukarać w tej niesłusznej sprawie – podkreśla Kołodziejczak, który bywa nazywany "nowym Lepperem". Nie przyznał się on do winy i odmówił składania wyjaśnień, licząc że sąd to rozstrzygnie.

– To policja utrudniała weterynarii przeprowadzenie tych czynności. Rolnicy chcieli po prostu dowiedzieć sie dlaczego w taki sposób się to odbywało. Dzisiaj mając tą wiedzę, mamy pewność że te działania weterynarii nie były w żaden sposób umotywowane – podkreśla Kołodziejczak. – Mamy przeświadczenie że dobrze postąpiliśmy. I nie odpuścimy – dodaje przewodniczący. To jego pierwsze takie postępowanie na policji, gdzie usłyszał zarzuty.

Zapowiada jednocześnie że za 2 tygodnie będzie na Lubelszczyźnie u rolników.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 r. o 13:05
+23
Brawo Michał. Polska wieś jest ostatnim bastionem. Obecnie toczy się walka z polskim chłopem w celu likwidacji produkcji polskiej żywności i przejęcia gruntów za bezcen...
Avatar
Mm / 13 listopada 2018 r. o 16:14
+17
Juz dawno rolnicy i sadownicy powinni wyjść na ulicę. Za tą ciężką pracę taka marna płaca.... Ale wszyscy! Poprę ich choćbym miała walczyć razem z nimi!
Avatar
Sieradzki / 13 listopada 2018 r. o 13:48
+15
Cały materiał z akcji tutaj:  HTTPs://youtu.be/J-xDOUKCI8w?t=27
Avatar
rany lotniskowy z zetesel / 13 listopada 2018 r. o 13:21
+11
SAWICKI Z PSL: rolnicy to frajerzy.
Avatar
prezes jak był ch tak jest / 13 listopada 2018 r. o 13:24
+9
ZSLowiec HETMAN to gdzie? Olał rolników jak sawicki? Czy możę nakleja swoje wyborcze plakaty w Lublinie ?
Avatar
.. / 13 listopada 2018 r. o 13:51
+6
7 XI na ukrainskiej Kołomyi został zniszczony dopiero co odremontowany cmentarz polskich żołnierzy,połamano i przewrócono około 100 krzyży. Jakieś info w der zeitungu?
 co to ma wspólnego z tym artykułem?
Avatar
KrysiaZGazowni / 13 listopada 2018 r. o 16:15
+4
Szef KNF podal sie do dymisji - Sygnalizowalem nieprawidlowosci juz miesiac temu - kiedy Fitch obnizyl rating PKO BP (18 pazdziernika) ***s://forum.interia.pl/wizytowka-KrysiaZGazowniSE/aktywnosci/komentarze,strona,26
Avatar
Nie PIS / 13 listopada 2018 r. o 21:13
+3
SAWICKI Z PSL: rolnicy to frajerzy.
Hodowca świń głosujący na PiS? To naprawdę ciężki frajer.
 Jeszcze jedno nie jesteś żadnym hodowcą świń tylko poprostu świniarzem lub świntuchem. Nie mówi sie hodowca świń tylko trzody chlewnej.
Avatar
Nie PIS / 13 listopada 2018 r. o 21:09
+3
SAWICKI Z PSL: rolnicy to frajerzy.
Hodowca świń głosujący na PiS? To naprawdę ciężki frajer.
 Powinieneś sie nazwać Kołek , bo wtedy jak możnabyło coś z ASF zrobić to ZSL dzielił stołki i dotacje. Może jeszcze powiesz że to PIS sprzedał chłodnie. Weż się jełopie ogarnij i powiem ci jeszcze jedno nie jestem zwolennikiem PIS. Jedyne co cim kołku wychodzi to kłamstwo. Zacznij żyć w prawdzie , prawda cie wyzwoli.
Avatar
hehe / 13 listopada 2018 r. o 14:41
+3
7 XI na ukrainskiej Kołomyi został zniszczony dopiero co odremontowany cmentarz polskich żołnierzy,połamano i przewrócono około 100 krzyży. Jakieś info w der zeitungu?
 der sztandarten luden jet ponadto,oni mają tylko tęczowe flagi przed gałami
Avatar
ROLNIK / 3 lutego 2019 r. o 09:51
0
PRZEZ WETERYNAZY Z BYDLEM PROBLEM BO JAK DAJO PIECZONTKE ZA 50 ZL BANDA POZAMYKAC JAK ZDROWE SWINKI WYBIC TO PIERWSI PO ZAMYKAC I ZABRAC MAJONTKI LAPUWKAZOM
Avatar
Gość / 3 lutego 2019 r. o 09:37
0
Brawo Michał ,tak trzymać.Władza boi się jedynie ruchu ludowego,bo ten jest najtrudniej skanalizować.Policja bedzie się imac wszelkich sztuczek,by zniechęcić i straszyć rolników.Rzeczywistośc jest taka ,że solidarność nie dość ,że zniszczyła gospodarkę to i nieźle funkcjonujące rolnictwo.Obecny minister jest niewiarygodny bo:1/nie ma wizji polskiego rolnictwa i opowiada o drobiazgach ,a nie rozwiązuje problemów,2/jest on z grupu solidarność RI Janowskiego,który swoim kolesiom rozdawał PGR-y,dał im pieniądze z funduszu oddłużenia rolnictwa i 1% kredyty ,których nigdy nie spłacili !!!
Brawo Michał ,tak trzymać.Władza boi się jedynie ruchu ludowego,bo ten jest najtrudniej skanalizować.Policja bedzie się imac wszelkich sztuczek,by zniechęcić i straszyć rolników.Rzeczywistośc jest taka ,że solidarność nie dość ,że zniszczyła gospodarkę to i nieźle funkcjonujące rolnictwo.Obecny minister jest niewiarygodny bo:1/nie ma wizji polskiego rolnictwa i opowiada o drobiazgach ,a nie rozwiązuje problemów,2/jest on z grupu solidarność RI Janowskiego,który swoim kolesiom rozdawał PGR-y,dał im pieniądze z funduszu oddłużenia rolnictwa ... rozwiń
Avatar
Nie PIS / 13 listopada 2018 r. o 21:13
+3
SAWICKI Z PSL: rolnicy to frajerzy.
Hodowca świń głosujący na PiS? To naprawdę ciężki frajer.
 Jeszcze jedno nie jesteś żadnym hodowcą świń tylko poprostu świniarzem lub świntuchem. Nie mówi sie hodowca świń tylko trzody chlewnej.
Avatar
Nie PIS / 13 listopada 2018 r. o 21:09
+3
SAWICKI Z PSL: rolnicy to frajerzy.
Hodowca świń głosujący na PiS? To naprawdę ciężki frajer.
 Powinieneś sie nazwać Kołek , bo wtedy jak możnabyło coś z ASF zrobić to ZSL dzielił stołki i dotacje. Może jeszcze powiesz że to PIS sprzedał chłodnie. Weż się jełopie ogarnij i powiem ci jeszcze jedno nie jestem zwolennikiem PIS. Jedyne co cim kołku wychodzi to kłamstwo. Zacznij żyć w prawdzie , prawda cie wyzwoli.
Avatar
Zenek Sztacheta / 13 listopada 2018 r. o 20:54
+1
SAWICKI Z PSL: rolnicy to frajerzy.
  Hodowca świń głosujący na PiS? To naprawdę ciężki frajer.
Avatar
KrysiaZGazowni / 13 listopada 2018 r. o 16:15
+4
Szef KNF podal sie do dymisji - Sygnalizowalem nieprawidlowosci juz miesiac temu - kiedy Fitch obnizyl rating PKO BP (18 pazdziernika) ***s://forum.interia.pl/wizytowka-KrysiaZGazowniSE/aktywnosci/komentarze,strona,26
Avatar
Mm / 13 listopada 2018 r. o 16:14
+17
Juz dawno rolnicy i sadownicy powinni wyjść na ulicę. Za tą ciężką pracę taka marna płaca.... Ale wszyscy! Poprę ich choćbym miała walczyć razem z nimi!
Avatar
wku....ony chłop / 13 listopada 2018 r. o 15:00
+1
ASF, ptasia grypa, choroba szalonych krów, GMO, restrykcje w sprzedaży ziemi, maliny po 1,5zł, porzeczki po 30gr, wiśnie po 50gr, jabłka przemysłowe po 12gr, jabłka deserowe po 40gr. A Ardanowski pitoli głupoty i nic nie robi... Chłopy głosujta dalej na PIs, będzie Wam lepiej...
Avatar
hehe / 13 listopada 2018 r. o 14:41
+3
7 XI na ukrainskiej Kołomyi został zniszczony dopiero co odremontowany cmentarz polskich żołnierzy,połamano i przewrócono około 100 krzyży. Jakieś info w der zeitungu?
 der sztandarten luden jet ponadto,oni mają tylko tęczowe flagi przed gałami
Avatar
.. / 13 listopada 2018 r. o 13:51
+6
7 XI na ukrainskiej Kołomyi został zniszczony dopiero co odremontowany cmentarz polskich żołnierzy,połamano i przewrócono około 100 krzyży. Jakieś info w der zeitungu?
 co to ma wspólnego z tym artykułem?