Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Polityka

2 marca 2020 r.
18:37

Andrzej Duda: Niektóre produkty zdrożały, ale potaniał olej [wideo]

737 188 A A

– Niektóre produkty zdrożały bardziej, ale z kolei w ogromnym stopniu potaniał olej. Oczywiście, ceny poszły w górę, przyczyny tego są bardzo różne, ale wynagrodzenia powędrowały w górę znacznie więcej – mówił prezydent Andrzej Duda w piątek podczas spotkania z mieszkańcami Kozienic.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda w ramach kampanii wyborczej odwiedził Kozienice w województwie mazowieckim, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Odniósł się tam między innymi do artykułu "Gazety Wyborczej", którego autorzy udali się sklepu jednej z sieci, w którym Duda robił zakupy w trakcie poprzedniej kampanii prezydenckiej, w 2015 roku. Ich zdaniem ceny produktów w koszyku wzrosły łącznie o około 27 proc.

– Oczywiście, niektóre produkty zdrożały bardziej. Podawali, że w tej sieci o dwadzieścia pięć procent zdrożał chleb i o dwadzieścia pięć procent zdrożał cukier – komentował w Kozienicach prezydent. - Ale z kolei w ogromnym stopniu potaniał olej – zaznaczył Andrzej Duda.

Jak mówił, "okazało się, że koszyk jest o niecałe dziesięć procent droższy". – Więc oczywiście, ceny poszły w górę. Przyczyny tego są bardzo różne – ocenił.

Obecnie notuje się najwyższą od lat inflację, w styczniu 2020 r. według Głównego Urzędu Statystycznego wyniosła 4,4 proc. (rok do roku).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 188

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olaf / 2 marca 2020 r. o 18:47
+56
Naszego Prezydenta nie trzeba obrażać, on sam się kompromituje swoimi wystąpieniami.
Avatar
Gość / 2 marca 2020 r. o 18:43
+46
Staniały też lokomotywy.
Avatar
AB / 2 marca 2020 r. o 20:03
+39
Olej Dudę w maju !
Avatar
Gość / 2 marca 2020 r. o 19:25
+37
Olej dude.
Avatar
Łysy / 2 marca 2020 r. o 20:19
+36
A olej do głowy nie potaniał.
Avatar
Anka / 2 marca 2020 r. o 19:32
+36
Acha więc dziecku zamiast kanapki mam dać słoik z olejem???? I taki ktoś ma być prezydentem???? Bez jaj, nie.
Avatar
Jan Stąd / 2 marca 2020 r. o 20:07
+35
Rosną ceny niezbędnych produktów takich bez których nie można się obyć w gospodarstwach domowych . Ceny tych produktów najbardziej uderzają w tych najuboższych . Dzisiaj już nie ma tańszej kaszanki czy salcesonu , ziemniaki w cenie jabłek a jabłka droższe od tych sprzed trzech lat o 35 % . Na wiosnę za 3 kg. kapustę trzeba było zapłacić 15 zł . Niegdyś kapusta była strawą dla biedaków a dzisiaj stała się luksusem . Weźmy takie podroby których cena jest dzisiaj równoważna tej za którą kupowaliśmy równowagę łopatki , żeberek . Cena jajek z 60 groszy na 90 za sztukę . natomiast nie słyszałem żeby zdrożały mercedesy ,toyoty i wczasy na Teneryfie .
Rosną ceny niezbędnych produktów takich bez których nie można się obyć w gospodarstwach domowych . Ceny tych produktów najbardziej uderzają w tych najuboższych . Dzisiaj już nie ma tańszej kaszanki czy salcesonu , ziemniaki w cenie jabłek a jabłka droższe od tych sprzed trzech lat o 35 % . Na wiosnę za 3 kg. kapustę trzeba było zapłacić 15 zł . Niegdyś kapusta była strawą dla biedaków a dzisiaj stała się luksusem . Weźmy takie podroby których cena jest dzisiaj równoważna tej za którą kupowaliśmy równowagę łopatki , żeberek . Cena jajek z ... rozwiń
Avatar
Antypis / 2 marca 2020 r. o 20:25
+34
Duda idź i nie wracaj. Wstyd dla Polski mieć takiego prezydenta jak ty czleniu. Małej se tego taniego oleju do łba. Może ci coś pomoże ale wątpię.
Avatar
Tow.Wiesiek / 2 marca 2020 r. o 20:10
+34
A lokomotywy? Też potaniały?
Avatar
Gość / 2 marca 2020 r. o 19:34
+33
Kiedyś było "...ole ole Olek, na prezydenta tylko ty....". Teraz jest "....łolej, łolej Andrzeja na..........." i tu mi nie pasuje ten "prezydent".
Avatar
___K___ / 4 marca 2020 r. o 19:37
+3
Rosną ceny niezbędnych produktów takich bez których nie można się obyć w gospodarstwach domowych .  Ceny tych produktów najbardziej uderzają w tych najuboższych . Dzisiaj już nie ma tańszej kaszanki czy salcesonu , ziemniaki w cenie jabłek a jabłka droższe od tych sprzed trzech lat o 35 % . Na wiosnę za 3 kg. kapustę trzeba było zapłacić 15 zł . Niegdyś kapusta była strawą dla biedaków a dzisiaj stała się luksusem . Weźmy  takie podroby których cena jest dzisiaj równoważna tej za którą kupowaliśmy równowagę łopatki , żeberek . Cena jajek z 60 groszy na 90  za sztukę . natomiast nie słyszałem żeby zdrożały mercedesy ,toyoty i wczasy na Teneryfie .
Czy był kiedyś taki czas, że coś z żywności taniało??. Mnie wydaje się, że rząd PiS-u nie ma wpływu na ceny .Rządzi się "wolny rynek", a kochana wasza unia w tym POmaga. Np; indywidualnie nie można hodować świnki dla siebie- unijny zakaz - kontrole weterynarzy- kary. Jeśli ktoś wini rząd za ceny art. spożywczych to powiem delikatnie; jest nieświadom.
Nic nie wiesz o ekonomii w takim razie. Sztuczne wywindowanie płacy minimalnej bez powiązania tego procesu z sytuacją gospodarczą, podwyżki prądy, szereg nowych podatków wprowadzonych przez PiS - to wszystko ma wpływ na ceny.
Nic nie wiesz o ekonomii w takim razie. Sztuczne wywindowanie płacy minimalnej bez powiązania tego procesu z sytuacją gospodarczą, podwyżki prądy, szereg nowych podatków wprowadzonych przez PiS - to wszystko ma wpływ na ceny. rozwiń
Avatar
___K___ / 4 marca 2020 r. o 19:35
+5
A olej do głowy nie potaniał.
Widać to PO głupich, lewackich, nienawistnych wyPOcinach. Nie rozumiem waszej nienawiści. Może tak by ktoś z was napisał w czym były lepsze POprzednie rządy??. Czym zaszKODziły wam obecne rządy??. Czy to u was takie tyPOwe głupie "nie bo nie"???. Ubolewam na brakiem oleju w głowach. Braki są szkodliwe tak jak w silniku.
Nienawistnych? Nienawiścią, to od blisko 5 lat zieje PiS. Dzieli społeczeństwo. Drugi sort, mordy zdradzieckie - nie słyszałeś, czy zapomniałeś? Fuck Lichockiej w stronę opozycji, a de facto w stronę ogromnej części ludzi. I ty masz czelność posądzać innych o brak oleju w głowie i nienawiść?
Nienawistnych? Nienawiścią, to od blisko 5 lat zieje PiS. Dzieli społeczeństwo. Drugi sort, mordy zdradzieckie - nie słyszałeś, czy zapomniałeś? Fuck Lichockiej w stronę opozycji, a de facto w stronę ogromnej części ludzi. I ty masz czelność posądzać innych o brak oleju w głowie i nienawiść? rozwiń
Avatar
siat w/g Kiepskich / 4 marca 2020 r. o 17:36
+7
dzieki PO i PSL przez 8 lat niewielo drozalo, ale chodzilem glodny bo na nic mi nie starczalo
a wystarczyło iść do pracy
Pracy też nie było, a jeśli była to za 5 zł/godz. brutto. Totalnych cg=harakteryzyje tzw. "kurza pamięć". Nic nie pamiętają.
 dla takich jak ty Ferdków Kiepskich pracy nigdy nie ma - dziś też pewnie bez umowy o prace by zasiłku nie zabrali
Avatar
Żołnierz / 4 marca 2020 r. o 14:18
+9
Duda większego Idioty nie widziałem zostaniesz idolem wielu Polaków
Avatar
tadek68 / 4 marca 2020 r. o 10:45
+8
Jak tamci kradli to my możemy..no duże możliwości bo i parafia duża. Mięso ponad 100 proc Chleb około 50 proc Cebula ponad 100 Kartofle ponad 200 do 300 proc. Podatek od reklamówek, cukrowy. Mało mnie obchodzi dla czego tak i kto kradł. Co rząd zrobił by ulżyć tej drożyźnie i ludziom. Nie wstyd brać tuskowy vat od biednych. Przy energii wodzie, tuskowy vat. Zapomniałem ZUS ponad 100 procent. Kto mało zarabia pracuje na 13 i 14 jałmużnę emerytom i prezent esbekom byłej komunie bo każdym dają. Obniżcie vat złodziejski znieście przy prądzie i wodzie do jakiejś ilości minimum przeżycia. Zostawcie podatek biednym emerytom i dajcie minimum enerytury jak rośnie pensja. To ktoś mnie walił po glowie a drugi dusi tylko ale da cukierka to żadna normalność. Mniej jeździć będzie taniej, a narty Pan prezydent za swoje nie ma. Co na to emeryt- wydać na leki czy na wodę i czynsz. KUPIĆ 1 kartofla czy stare mięso?
Jak tamci kradli to my możemy..no duże możliwości bo i parafia duża. Mięso ponad 100 proc Chleb około 50 proc Cebula ponad 100 Kartofle ponad 200 do 300 proc. Podatek od reklamówek, cukrowy. Mało mnie obchodzi dla czego tak i kto kradł. Co rząd zrobił by ulżyć tej drożyźnie i ludziom. Nie wstyd brać tuskowy vat od biednych. Przy energii wodzie, tuskowy vat. Zapomniałem ZUS ponad 100 procent. Kto mało zarabia pracuje na 13 i 14 jałmużnę emerytom i prezent esbekom byłej komunie bo każdym dają. Obniżcie vat złodziejski znieście przy prądzie i w... rozwiń
Avatar
Gość / 4 marca 2020 r. o 09:12
-10
nieprzyjemne - platformersi tyle lat już wyją
Avatar
Gość / 4 marca 2020 r. o 09:11
-9
A gdzie Kodawa ?
Avatar
Tusk - Наш человек в Варшаве / 4 marca 2020 r. o 09:08
-10
Ale czego się tak pieklicie Platformersi: "Weźcie kredyt, zmiencie pracę... i będzie was stać na kawior." Wzrost roczny na żywność za Tuska średnioroczna 6%, za Morawieckiego 2%. Dane GUSu ogólnie dostepne. I kto tu wagony do lokomotyw kupuje? Wróćcie dalej do straszenia koronawirusem, bo ceny za Tuska ludzie pamiętają.
Avatar
KODawa daje czadu jak nikt ;) Kichawa ;) / 4 marca 2020 r. o 09:07
-11
Najbardziej się kompromituje Kidawa, jest najsłabszym kandydatem merytorycznie i intelektualnie - możecie sobie minusować i plusować chcecie Kidawa jest nie do przebicia w głupich wypowiedziach :)
Avatar
KODawa daje czadu jak nikt ;) Kichawa ;) / 4 marca 2020 r. o 09:06
-10
Platforma i PSL nakradli przez 8 lat obłupili Polaków i jeszcze łupią w samorządach miast wyprowadzili 300 mld z podatków głównie VAT i 150 mld OFE, podwyższyli wiek emerytalny do 67 lat w tym kobietom aż o 7 lat, a matołectwo nie potrafi że produkty zdrożały o ok 9% przez 5 lat, ale płaca minimalna wzrosła o ok 44 %