Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

24 stycznia 2020 r.
8:07

Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego? Sędziowie wskazani przez nową KRS są nieuprawnieni do orzekania

9 174 A A

Orzekające wspólnie trzy izby Sądu Najwyższego stwierdziły w czwartek, że nienależyta obsada sądu występuje wtedy, gdy w jego składzie znajduje się osoba wyłoniona na sędziego przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Orzeczenie ma mieć zastosowanie do wyroków wydawanych od dnia dzisiejszego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sąd Najwyższy w rozszerzonym składzie trzech izb zdecydował, że „nienależyta obsada sądu występuje wtedy, gdy w składzie sądu bierze udział osoba wyłoniona na sędziego przez Krajową Radę Sądownictwa ukształtowaną w trybie określonym przepisami ustawy z dnia 8 grudnia 2017 roku o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw w obecnym składzie” - poinformowała pierwsza prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf.

Uchwała stwierdza „nienależytą obsadę sądu” w przypadku obrad Sądu Najwyższego, sądów powszechnych oraz sądów wojskowych.

Jak dodała pierwsza prezes SN, wykładnia Sądu Najwyższego nie ma zastosowania do orzeczeń wydanych przez sądy do momentu podjęcia tej uchwały przez Sąd Najwyższy. Wyjątkiem są orzeczenia izby dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W tym przypadku dzisiejsza uchwała trzech izb Sądu Najwyższego wskazuje, że uchwała ma zastosowanie do orzeczeń izby dyscyplinarnej „bez względu na datę wydania tych orzeczeń”.

Ministerstwo Sprawiedliwości: uchwała Sądu Najwyższego wydana z naruszeniem prawa

Po tym, jak Marszałek Sejmu skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Sądem Najwyższym a Sejmem oraz Sądem Najwyższym a prezydentem - minister sprawiedliwości i jego zastępcy przekonują, że do czasu orzeczenia przez TK nie wolno podejmować działań w tej sprawie, więc wczorajsza uchwała ma być nieważna.

– Sąd Najwyższy procedował z rażącym naruszeniem prawa i jego tak zwana uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych. To jest interpretacja jedyna możliwa, która wynika z analizy obowiązującego w Polsce prawa, w tym zapisów konstytucji, a nawet zapisów prawa międzynarodowego, które wiążą Polskę – stwierdził Zbigniew Ziobro.

– Po przyjęciu do rozpoznania wniosku o spór kompetencyjny złożonego przez Marszałek Sejmu, Sąd Najwyższy nie mógł działać, ponieważ postępowanie uległo zawieszeniu z mocy prawa – ocenił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

e-Wydanie

Komentarze 174

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
a tak naprawdę TARGOWICA / 24 stycznia 2020 o 09:50
+25
"Nadzwyczajna kasta" - "Rasa panów " "Sól tej ziemi" !? mają tupet :)
Avatar
sedziowie z NRD skonczyli na bruku / 24 stycznia 2020 o 09:04
+21
W Niemczech po zjednoczeniu wywalono na zbity pysk 80 proc. sędziów z NRD. Widocznie komuś jest na rękę sytuacja, w której w Polsce sędziowie mogą sobie bezkarnie hasać bez kagańców i kąsać polskie państwo
Avatar
cimoszewicz najsztub piwnik / 24 stycznia 2020 o 09:53
+20
W wyniku dekomunizacji NRD z pracy usunięto blisko 2/3 sędziów. Tymczasem w Polsce elity uznały, że "sędziowie oczyszczą się sami". Do dzisiaj płacimy za to, jako kraj i społeczeństwo, ogromną cenę.
Avatar
to BIZNES PANIE / 24 stycznia 2020 o 08:27
+20
W Polsce przez 29 lat sędziowie są nie do ruszenia, a Bruksela i Berlin mówią: nie było dekomunizacji i nie może być. W Niemczech 80% sędziów pochodzących z NRD po 1990 r. zostało usuniętych z zawodu. Opłaca im się słaba, niepraworządna Polska !!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 08:26
+20
Tomasz KOMENDA - czy on tez kocha sędziów ?
Avatar
maRUsia / 24 stycznia 2020 o 10:31
+18
... wszyscy przyjechali na ruskich tankach ?
Avatar
w NRD wywalono sędziów na bruk / 24 stycznia 2020 o 08:19
+18
Stary komuch Czarzasty już dawno publicznie powiedział  do  licencjonowanych okragłostołowców " WYŚCIE SIĘ Z NAMI DO GA DA LI."
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 09:24
+17
Wszyscy sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i inni ludzie związani z wymiarem sądowniczym, prawnym nawet "w nocy o północy" powinni znać na pamięć te słowa z Biblii i całym sercem postępować według nich : " i powiedział do sędziów : Baczcie, co czynicie; gdyż nie dla ludzi sądzicie, ale dla PANA, i On jest przy was, gdy wydajecie wyrok. (7) Niechaj więc ogarnia was strach przed Panem, pilnujcie się przy tym, co czynicie, gdyż u PANA, Boga naszego, nie ma niesprawiedliwości, stronniczości ni przekupstwa" - 2 Księga Kronik 19:6-7 Biblia __________ google : " Cudowny zegar - 100 % dowód na istnienie Boga "
Wszyscy sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i inni ludzie związani z wymiarem sądowniczym, prawnym nawet "w nocy o północy" powinni znać na pamięć te słowa z Biblii i całym sercem postępować według nich : " i powiedział do sędziów : Baczcie, co czynicie; gdyż nie dla ludzi sądzicie, ale dla PANA, i On jest przy was, gdy wydajecie wyrok. (7) Niechaj więc ogarnia was strach przed Panem, pilnujcie się przy tym, co czynicie, gdyż u PANA, Boga naszego, nie ma niesprawiedliwości, stronniczości ni przekupstwa" - 2 Księga Kronik 19... rozwiń
Avatar
PO-d PROTEKTORATEM KASTY / 24 stycznia 2020 o 10:40
+16
Złodziej z Amber Gold 15 lat za przekręt na MILIARDY !!!, oszust z Allegro "sprzedający" telefon czym naciągnął ludzi na kilkadziesiąt tysięcy - 20 lat ODSIADKI!
Avatar
art 10, 179 i 180 Konstytucji RP / 24 stycznia 2020 o 09:44
+16
Czy nie jest to aby próba postawienia się nadzwyczajnej kasty ponad obowiązującym prawem?
Avatar
kazik / 13 lutego 2020 o 12:26
0
Targowica sądowa dokonała zamachu stanu na demokrację w Polsce.
Avatar
Ares / 31 stycznia 2020 o 10:11
0
Uchwała jest nieważne z mocy prawa więc nie ma żadnej mocy prawnej.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 o 14:44
+3
CZY PRAWDĄ JEST ŻE - " Sędzia, która była w składzie uniewinniającym sędziego oskarżonego o kradzież 50 zł na stacji benzynowej została powołana na sędziego uchwałą Rady Państwa systemu totalitarnego PRL z 1980 r. ? CZY na kolejne szczeble kariery sędziowskiej powoływał ją agent Informacji Wojskowej towarzysz W. Jaruzelski (WOLSKI) ."? Czy prawda jest, ze 13 grudnia 1981, niezgodną z konstytucją PRL decyzją Rady Państwa PRL, ten sam towarzysz gen. Jaruzelski wprowadza Stan Wojenny, który bezpodstawnie pozbawia wolności tysiące Polaków ?
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 14:41
+4
Czy sprawa pedofilii zostanie wyjaśniona?
Avatar
_K_ / 28 stycznia 2020 o 07:24
-5
CZYTAM ADAMA _k_ I WNIOSEK JEST OCZYWISTY ---- LEWACcY KODowcy  BRONIA SWOICH OPIEKUNOW PRAWNYCH
Nie, pacanku. Praktycznie nie miałem nigdy do cznienia z sądami, ale wkurza mnie, że PiS pod pretekstem zlikwidowania wtimaginowanej wyższości sędziów de facto sam stawia się ponad prawem. To logika, a nie chęć obrony jakichś opiekunów, których ani nie mam, ani nie potrzebuję.
"nie pacanku"  - to SUWEREN w demokratycznych wyborach wybrał PIS i nadał im tym samym im prawo, do wyyebania kasty komuchów np. w kosmos.... podobnie, jak to zrobiono w NRD na początku lat 90tych
Tak, PiS zwyciężył w wyborach. Nikt tego nie neguje. Ale nie ma tym samym prawa robienia wszystkiego, co im przyjdzie do głowy. Musi się poruszać w granicach prawa, a to prawo - w tym Konstytucję - przedstawiciele tej partii załamali wielokrotnie. I wciąż pokazują, w jak głębokim poważaniu je mają.
... w granicach "prawa" ?! jakiego prawa? Prawa PRL?  stanowionego przez agentów sowieckich z reżimowej rady państwa autorstwa kolesi jaruzelskiego i kiszczaka i podpisanego przez chwiejnego Stolzmana ?
Nie dziwię się, że nawet nickiem żadnym się nie podpisujesz. Pod takimi breniami też bym się nie odważył. Może jednak to forum dostarczy ci choć odrobinę wiedzy. Prawo stanowi parlament, a sędziowie jedynie je stosują. Muszą się poruszać w jego granicach. Tak więc swoje żale skieruj do posłów i senatorów PiS (bo ta partia ma większość w Sejmie od przeszło 4 lat), do prezydenta Dudy, który też ma inicjatywę ustawodawczą. To oni nie zmieniają prawa, wg którego orzekają sądy, a jedynie to, które na podstawie debilnych skądinąd interpretacji pozwala im (PiSiakom) mącić ludziom w głowach, jakoby wprowadzali nowy ład. Realnie zaś sieją zamęt, a system prawny jest coraz bardziej rozregulowany. Mieli uzdrowić TK - od czasów jego przejęcia radykalnie spadła liczba wydawanych przez to gremium orzeczeń. Mieli przyspieszyć przewody sądowe - sprawy ciągną się coraz dłużej. I tak jest w każdej dziedzinie życia. Na wizytę u pediatry (na NFZ) czeka się w Warszawie trzy tygodnie! W miastach powiatowych Lubelszczyzny na wizytę do neurologa zapisują już na 2021 rok! Do endokrynologa jeszcze na bieżący, ale na ostatnie miesiące. PiS rozpieprza kraj w zastraszającym tempie, ale masa tępaków tego nie widzi, a jeśli nawet widzi, to nie rozumie. I to nie jest kwestia kasy, tylko rozwalenia organizacyjnego, które i tak nie było najwyższych lotów. Teraz ta organizacja nie tylko nie lata, ale wręcz pełna, i to z trudem.
Tak odnośnie konstytucji, na którą wszyscy ochoczo się powołują. Proszę sobie przypomnieć w jaki sposób została ona "przyjęta" i czy w ogóle jest legalna.
Była przyjęta w ogólnonarodowym referendum i jest legalna. To tylko wyznawcy PiSu łykają wszelkie brednie o rzekomej nielegalności wszystkiego, podczas gdy to PiS postępuje niezgodnie z prawem. JarKacz myślał, że jak nazwie partię Prawo i Sprawiedliwość, to  wszyscy pomyślą, że on i prawa, i sprawiedliwości przestrzega, a on i prawo, i sprawiedliwość ma głęboko między pośladkami.
Była przyjęta w ogólnonarodowym referendum i jest legalna. To tylko wyznawcy PiSu łykają wszelkie brednie o rzekomej nielegalności wszystkiego, podczas gdy to PiS postępuje niezgodnie z prawem. JarKacz myślał, że jak nazwie partię Prawo i Sprawiedliwość, to  wszyscy pomyślą, że on i prawa, i sprawiedliwości przestrzega, a on i prawo, i sprawiedliwość ma głęboko między pośladkami. rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 23:03
+4
Czy pedofil może prawidłowo osądzić czyny innego pedofila ?
Avatar
Cejrowski: WSZYSCY WON ! / 27 stycznia 2020 o 22:57
+4
Morderca rtm Pileckiego pobierał 9 tys. zł. emerytury. czerwona KASTA !
Avatar
??? / 27 stycznia 2020 o 21:51
+8
CZYTAM ADAMA _k_ I WNIOSEK JEST OCZYWISTY ---- LEWACcY KODowcy  BRONIA SWOICH OPIEKUNOW PRAWNYCH
Nie, pacanku. Praktycznie nie miałem nigdy do cznienia z sądami, ale wkurza mnie, że PiS pod pretekstem zlikwidowania wtimaginowanej wyższości sędziów de facto sam stawia się ponad prawem. To logika, a nie chęć obrony jakichś opiekunów, których ani nie mam, ani nie potrzebuję.
"nie pacanku"  - to SUWEREN w demokratycznych wyborach wybrał PIS i nadał im tym samym im prawo, do wyyebania kasty komuchów np. w kosmos.... podobnie, jak to zrobiono w NRD na początku lat 90tych
Tak, PiS zwyciężył w wyborach. Nikt tego nie neguje. Ale nie ma tym samym prawa robienia wszystkiego, co im przyjdzie do głowy. Musi się poruszać w granicach prawa, a to prawo - w tym Konstytucję - przedstawiciele tej partii załamali wielokrotnie. I wciąż pokazują, w jak głębokim poważaniu je mają.
... w granicach "prawa" ?! jakiego prawa? Prawa PRL?  stanowionego przez agentów sowieckich z reżimowej rady państwa autorstwa kolesi jaruzelskiego i kiszczaka i podpisanego przez chwiejnego Stolzmana ?
Nie dziwię się, że nawet nickiem żadnym się nie podpisujesz. Pod takimi breniami też bym się nie odważył. Może jednak to forum dostarczy ci choć odrobinę wiedzy. Prawo stanowi parlament, a sędziowie jedynie je stosują. Muszą się poruszać w jego granicach. Tak więc swoje żale skieruj do posłów i senatorów PiS (bo ta partia ma większość w Sejmie od przeszło 4 lat), do prezydenta Dudy, który też ma inicjatywę ustawodawczą. To oni nie zmieniają prawa, wg którego orzekają sądy, a jedynie to, które na podstawie debilnych skądinąd interpretacji pozwala im (PiSiakom) mącić ludziom w głowach, jakoby wprowadzali nowy ład. Realnie zaś sieją zamęt, a system prawny jest coraz bardziej rozregulowany. Mieli uzdrowić TK - od czasów jego przejęcia radykalnie spadła liczba wydawanych przez to gremium orzeczeń. Mieli przyspieszyć przewody sądowe - sprawy ciągną się coraz dłużej. I tak jest w każdej dziedzinie życia. Na wizytę u pediatry (na NFZ) czeka się w Warszawie trzy tygodnie! W miastach powiatowych Lubelszczyzny na wizytę do neurologa zapisują już na 2021 rok! Do endokrynologa jeszcze na bieżący, ale na ostatnie miesiące. PiS rozpieprza kraj w zastraszającym tempie, ale masa tępaków tego nie widzi, a jeśli nawet widzi, to nie rozumie. I to nie jest kwestia kasy, tylko rozwalenia organizacyjnego, które i tak nie było najwyższych lotów. Teraz ta organizacja nie tylko nie lata, ale wręcz pełna, i to z trudem.
 Tak odnośnie konstytucji, na którą wszyscy ochoczo się powołują. Proszę sobie przypomnieć w jaki sposób została ona "przyjęta" i czy w ogóle jest legalna.
 Tak odnośnie konstytucji, na którą wszyscy ochoczo się powołują. Proszę sobie przypomnieć w jaki sposób została ona "przyjęta" i czy w ogóle jest legalna. rozwiń
Avatar
_K_ / 27 stycznia 2020 o 16:04
-6
Nie dziwię się, że nawet nickiem żadnym się nie podpisujesz. Pod takimi breniami też bym się nie odważył. Może jednak to forum dostarczy ci choć odrobinę wiedzy. Prawo stanowi parlament, a sędziowie jedynie je stosują. Muszą się poruszać w jego granicach. Tak więc swoje żale skieruj do posłów i senatorów PiS (bo ta partia ma większość w Sejmie od przeszło 4 lat), do prezydenta Dudy, który też ma inicjatywę ustawodawczą. To oni nie zmieniają prawa, wg którego orzekają sądy, a jedynie to, które na podstawie debilnych skądinąd interpretacji pozwala im (PiSiakom) mącić ludziom w głowach, jakoby wprowadzali nowy ład. Realnie zaś sieją zamęt, a system prawny jest coraz bardziej rozregulowany. Mieli uzdrowić TK - od czasów jego przejęcia radykalnie spadła liczba wydawanych przez to gremium orzeczeń. Mieli przyspieszyć przewody sądowe - sprawy ciągną się coraz dłużej. I tak jest w każdej dziedzinie życia. Na wizytę u pediatry (na NFZ) czeka się w Warszawie trzy tygodnie! W miastach powiatowych Lubelszczyzny na wizytę do neurologa zapisują już na 2021 rok! Do endokrynologa jeszcze na bieżący, ale na ostatnie miesiące. PiS rozpieprza kraj w zastraszającym tempie, ale masa tępaków tego nie widzi, a jeśli nawet widzi, to nie rozumie. I to nie jest kwestia kasy, tylko rozwalenia organizacyjnego, które i tak nie było najwyższych lotów. Teraz ta organizacja nie tylko nie lata, ale wręcz pełna, i to z trudem.
  Miało być "pełza" :-)
  Miało być "pełza" :-) rozwiń
Avatar
_K_ / 27 stycznia 2020 o 15:19
-5
CZYTAM ADAMA _k_ I WNIOSEK JEST OCZYWISTY ---- LEWACcY KODowcy  BRONIA SWOICH OPIEKUNOW PRAWNYCH
Nie, pacanku. Praktycznie nie miałem nigdy do cznienia z sądami, ale wkurza mnie, że PiS pod pretekstem zlikwidowania wtimaginowanej wyższości sędziów de facto sam stawia się ponad prawem. To logika, a nie chęć obrony jakichś opiekunów, których ani nie mam, ani nie potrzebuję.
"nie pacanku"  - to SUWEREN w demokratycznych wyborach wybrał PIS i nadał im tym samym im prawo, do wyyebania kasty komuchów np. w kosmos.... podobnie, jak to zrobiono w NRD na początku lat 90tych
Tak, PiS zwyciężył w wyborach. Nikt tego nie neguje. Ale nie ma tym samym prawa robienia wszystkiego, co im przyjdzie do głowy. Musi się poruszać w granicach prawa, a to prawo - w tym Konstytucję - przedstawiciele tej partii załamali wielokrotnie. I wciąż pokazują, w jak głębokim poważaniu je mają.
... w granicach "prawa" ?! jakiego prawa? Prawa PRL?  stanowionego przez agentów sowieckich z reżimowej rady państwa autorstwa kolesi jaruzelskiego i kiszczaka i podpisanego przez chwiejnego Stolzmana ?
Nie dziwię się, że nawet nickiem żadnym się nie podpisujesz. Pod takimi breniami też bym się nie odważył. Może jednak to forum dostarczy ci choć odrobinę wiedzy. Prawo stanowi parlament, a sędziowie jedynie je stosują. Muszą się poruszać w jego granicach. Tak więc swoje żale skieruj do posłów i senatorów PiS (bo ta partia ma większość w Sejmie od przeszło 4 lat), do prezydenta Dudy, który też ma inicjatywę ustawodawczą. To oni nie zmieniają prawa, wg którego orzekają sądy, a jedynie to, które na podstawie debilnych skądinąd interpretacji pozwala im (PiSiakom) mącić ludziom w głowach, jakoby wprowadzali nowy ład. Realnie zaś sieją zamęt, a system prawny jest coraz bardziej rozregulowany. Mieli uzdrowić TK - od czasów jego przejęcia radykalnie spadła liczba wydawanych przez to gremium orzeczeń. Mieli przyspieszyć przewody sądowe - sprawy ciągną się coraz dłużej. I tak jest w każdej dziedzinie życia. Na wizytę u pediatry (na NFZ) czeka się w Warszawie trzy tygodnie! W miastach powiatowych Lubelszczyzny na wizytę do neurologa zapisują już na 2021 rok! Do endokrynologa jeszcze na bieżący, ale na ostatnie miesiące. PiS rozpieprza kraj w zastraszającym tempie, ale masa tępaków tego nie widzi, a jeśli nawet widzi, to nie rozumie. I to nie jest kwestia kasy, tylko rozwalenia organizacyjnego, które i tak nie było najwyższych lotów. Teraz ta organizacja nie tylko nie lata, ale wręcz pełna, i to z trudem.
Nie dziwię się, że nawet nickiem żadnym się nie podpisujesz. Pod takimi breniami też bym się nie odważył. Może jednak to forum dostarczy ci choć odrobinę wiedzy. Prawo stanowi parlament, a sędziowie jedynie je stosują. Muszą się poruszać w jego granicach. Tak więc swoje żale skieruj do posłów i senatorów PiS (bo ta partia ma większość w Sejmie od przeszło 4 lat), do prezydenta Dudy, który też ma inicjatywę ustawodawczą. To oni nie zmieniają prawa, wg którego orzekają sądy, a jedynie to, które na podstawie debilnych skądinąd in... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 174

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 9 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 16 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 5 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 17 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!