Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

9 lipca 2020 r.
7:32

Jacek Sasin wyrzuca z partii władze pow. hrubieszowskiego. "Ich działalność naruszyła linię polityczną PiS"

Autor: Zdjęcie autora agdy
0 11 A A
Jacek Sasin w Puławach
Jacek Sasin w Puławach (fot. Radosław Szczęch/archiwum)

W strukturach partii nie ma miejsca na działania, które mogą zachwiać wiarą wyborców w naszą determinację do realizowania zobowiązań wyborczych – napisał wicepremier Jacek Sasin, informując, że złożył wniosek o usunięcie z szeregów PiS trzech osób. To starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk, wicestarosta Marek Kata i radny powiatowy Marcin Zając.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wicepremier Jacek Sasin, jako Pełnomocnik Okręgowego PiS, wydał komunikat dotyczący wniosku o ustanie członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość trzech osób.

Czytamy w nim, że podjął decyzję o złożeniu wniosku o usunięcie z szeregów w partii Anety Karpiuk, Marka Katy, Marcina Zająca, sprawujących, z rekomendacji PiS, funkcję radnych powiatowych w powiecie hrubieszowskim.

– Ich działalność naruszyła linię polityczną PiS. W trakcie głosowania w sprawie odwołania starosty hrubieszowskiego (Maryli Symczuk – red.) poparli wniosek o jego odwołanie, złożony przez opozycyjny klub PSL. Ich decyzja, motywowana z niskich pobudek chęci uzyskania dla siebie korzyści w postaci stanowisk, jest istotnym naruszeniem zasad współpracy obowiązujących w partii Prawo i Sprawiedliwość. Podważyła zaufanie wyborców, którzy swoimi głosami opowiedzieli się za fundamentalną zmianą jakości rządzenia samorządem i przerwaniem sprawowania władzy przez skompromitowany, lokalny układ – napisał Jacek Sasin. I dodał, że w strukturach partii nie ma miejsca na działania, które mogą zachwiać wiarą wyborców w naszą determinację do realizowania zobowiązań wyborczych, a w szczególności podnoszenia standardów rządzenia.

Decyzja wicepremiera ma związek ze sprawę z połowy czerwca. W Hrubieszowie, przy pomocy czterech radnych PiS do władzy w powiecie wrócił PSL. Na tej samej sesji na której odwołano Marylę Symczuk (PiS), nowa koalicja wymieniła zarząd i inaczej podzieliła stanowiska w radzie powiatu.

Nowy zarząd od tamtej pory tworzą: Aneta Karpiuk (PiS), starosta - przewodniczący zarządu, Marek Kata (PiS), wicestarosta, Tomasz Ożóg (PiS), członek, Paweł Augustynek (PSL), członek i Andrzej Barczuk (PSL), członek. Nowe władze rady powiatu to: Michał Miścior (PSL), przewodniczący, Józef Kuropatwa (PSL), wiceprzewodniczący i Stanisław Staszczuk (PSL), wiceprzewodniczący.

– Miał pan takie prawo, ale dzięki temu wszyscy dowiedzą się o niepisanym sojuszu parlamentarno-samorządowym w okręgu nr 7 pod pana rządami. Nawet w tym oświadczeniu pisze pan nieprawdę, którą bardzo łatwo zweryfikować – skomentował radny Marcin Zając stanowisko Sasina, którego treść udostępniła na Facebooku Maryla Symczuk.

Na liście wicepremiera są trzy nazwiska. Nie ma czwartego radnego, który stoi za zmianą układu politycznego w powiecie. Bo radny Tomasz Ożóg formalnie nie jest członkiem PiS. Startował jedynie z listy tej partii. W wyborach samorządowych w 2018 rekomendowany przez Annę Kusiak-Janiec, która wówczas była pełnomocnikiem wyborczym PiS Hrubieszów.

Decyzję o dalszych losach członków partii podejmie Rada Polityczna PiS.

– Oczekiwania członków, sympatyków i moich wyborców były ogromne – mówi Maryla Symczuk, proszona o skomentowanie decyzji Jacka Sasina.

W czwartek, 9 lipca o godz. 15.30 wicepremier Jacek Sasin spotyka się z mieszkańcami Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego. Lokalne władze ma reprezentować burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska. Z nieoficjalnych informacji wynika, że władze powiatu nie zostały zaproszone.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
centus / 9 lipca 2020 r. o 08:27
+42
Towarzysz Sasin działa z rozmachem. I jak większość polityków tej formacji widzi okruszek na marynarce u sąsiada a nie widzi belki w swoim oku. A to że budżet państwa czyli nasze wspólne pieniądze stracił na jego kombinacjach wyborczych kilkadziesiąt milionów złotych ma jakieś znaczenie. Oczywiście nie bo zasłania się indolencją intelektualną. A prezes takich lubi co nie myślą a wykonują rozkazy.
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 08:37
+35
Kilofem i młotem pisowską hołotę!!! TECZOWA zaraza i chełmski tępy buc, burok i wsiok filip75 dalej dzielnie maszerują do przodu, z głową odwróconą do tyłu. Niezła akrobatyka!!!! A to - przemawia do wyobraźni takich TECZOWYCH jełopów i chełmskich kmiotków ubogich? 4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza 10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek 10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego 12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa" 17.000.000 na testy które "uległy” zniszczeniu w transporcie LOTu 20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne 25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża „naszej Beatki”, prywatna szkoła 27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie 30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg 40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku „za złotówkę” 50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry 65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK 70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych 100.000.000 na jachty i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej 115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego 140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego 165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy 200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), 3x drożej niż na rynku 500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada 1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka 1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack 1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego „Srebrna” na dwie wieże 1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów 2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP, 5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK 90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020) 112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa 124.000.000.000 o tyle wzrosło zadłużenie państwa od lutego do kwietnia. Ktoś musi tych gangsterów rozliczyć! !! Jeśli nie teraz - to w przyszłości takie "numery" nigdy nie ujrzą światła dziennego!!!
Kilofem i młotem pisowską hołotę!!! TECZOWA zaraza i chełmski tępy buc, burok i wsiok filip75 dalej dzielnie maszerują do przodu, z głową odwróconą do tyłu. Niezła akrobatyka!!!! A to - przemawia do wyobraźni takich TECZOWYCH jełopów i chełmskich kmiotków ubogich? 4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena za... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 08:21
+31
Spaśluch Sasin znajdzie zapewne adekwatną odpowiedź w urnach....Vox populi - vox dei....A historia zna liczne przypadki i potwierdza regułę: wykopujący są wykopywani w następnej kolejności. I trafiają do piwnicy. Lajf is brutal and full of zasadzkas....
Avatar
___K___ / 9 lipca 2020 r. o 09:07
+27
Dobry opis kampanii totalnej i Trzaskowskiego: „Przypisywanie własnej nienawiści politycznym przeciwnikom”
Większych nienawistników niż w PiSie nie znajdziesz nigdzie.
Avatar
___K___ / 9 lipca 2020 r. o 09:07
+19
Do budżetu obywatelskiego na rok 2021 zgłoszono też częściową  odbudowę synagogi,  która stała obok Zamku, ale w czasie wojny została zburzona przez Niemców" -  Żądam informacji - kto zgłosił ten P0mysł !!!!!!!!!!  P RZECIEŻ TO NIEMCY SPRAWCY 2WŚ I HOLOCAUSTU POWINNI ZA SWOJĄ KASĘ ODBUDOWYWAĆ WSZELKIE ŻYDOWSKIE BUDYNKI !!!!
A to Hrubieszów już do Lublina przeniesiono, czy może odwrotnie, że wklejasz (taże) tutaj ten debilny tekst?
Avatar
PISFAN / 9 lipca 2020 r. o 13:19
+16
Towarzyszu Jacku łezka w oku mi się zakręciła gdy przeczytałem pański komunikat Tekst niczym płomienne przemówienie Towarzysza Wiesława cieszę się że Tow Wiesław ma w panu godnego następcę jestem z pana dumny nasza całą partia jest z pana dumna
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 08:50
+10
co ci się udało z gazety govnianej skopiować
A co, prawda w oczy kole? Bo Twoja prawda jest prawdsza od mojej? Że Twój bóldup jest większy od mojego - to wiem, to fakt. Kilofem i młotem....
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 09:12
+9
Paru drobnym cwaniaczkom - prostaczkom wydawało się, że tu znaleźli dobre miejsce do uprawiania propagandy, opluwania i rozdawania kopniaków na prawo i lewo. No to tylko im się wydawało....A wała, jak Polska cala. Tu się ręka zgina, a tu dziób pingwina! A poszli won! I dlatego będę was bezlitośnie punktował, dla jaj, dla szydery, z przekory. Śmiech i szydera bardziej chłoszcze niż bicz. I z nieukrywaną rozkoszą będę patrzył, jak się wijecie, jak pienicie jak po płatkach mydlanych na śniadanie, buhahahahahaha
Avatar
kees22 / 9 lipca 2020 r. o 08:28
-5
Jesteś mierny, nie umiesz się właściwie wyrazić  w konkretnym temacie ,więc wklejasz ten sam tekst 6 razy dziennie co ci się udało z gazety govnianej  skopiować. A może tak więcej wlasnej inwencji ale na to cię nie stać. 
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 lipca 2020 r. o 08:01
-11
Dobry opis kampanii totalnej i Trzaskowskiego: „Przypisywanie własnej nienawiści politycznym przeciwnikom”
Avatar
PISFAN / 9 lipca 2020 r. o 13:19
+16
Towarzyszu Jacku łezka w oku mi się zakręciła gdy przeczytałem pański komunikat Tekst niczym płomienne przemówienie Towarzysza Wiesława cieszę się że Tow Wiesław ma w panu godnego następcę jestem z pana dumny nasza całą partia jest z pana dumna
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 09:12
+9
Paru drobnym cwaniaczkom - prostaczkom wydawało się, że tu znaleźli dobre miejsce do uprawiania propagandy, opluwania i rozdawania kopniaków na prawo i lewo. No to tylko im się wydawało....A wała, jak Polska cala. Tu się ręka zgina, a tu dziób pingwina! A poszli won! I dlatego będę was bezlitośnie punktował, dla jaj, dla szydery, z przekory. Śmiech i szydera bardziej chłoszcze niż bicz. I z nieukrywaną rozkoszą będę patrzył, jak się wijecie, jak pienicie jak po płatkach mydlanych na śniadanie, buhahahahahaha
Avatar
___K___ / 9 lipca 2020 r. o 09:07
+27
Dobry opis kampanii totalnej i Trzaskowskiego: „Przypisywanie własnej nienawiści politycznym przeciwnikom”
Większych nienawistników niż w PiSie nie znajdziesz nigdzie.
Avatar
___K___ / 9 lipca 2020 r. o 09:07
+19
Do budżetu obywatelskiego na rok 2021 zgłoszono też częściową  odbudowę synagogi,  która stała obok Zamku, ale w czasie wojny została zburzona przez Niemców" -  Żądam informacji - kto zgłosił ten P0mysł !!!!!!!!!!  P RZECIEŻ TO NIEMCY SPRAWCY 2WŚ I HOLOCAUSTU POWINNI ZA SWOJĄ KASĘ ODBUDOWYWAĆ WSZELKIE ŻYDOWSKIE BUDYNKI !!!!
A to Hrubieszów już do Lublina przeniesiono, czy może odwrotnie, że wklejasz (taże) tutaj ten debilny tekst?
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 08:50
+10
co ci się udało z gazety govnianej skopiować
A co, prawda w oczy kole? Bo Twoja prawda jest prawdsza od mojej? Że Twój bóldup jest większy od mojego - to wiem, to fakt. Kilofem i młotem....
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 08:37
+35
Kilofem i młotem pisowską hołotę!!! TECZOWA zaraza i chełmski tępy buc, burok i wsiok filip75 dalej dzielnie maszerują do przodu, z głową odwróconą do tyłu. Niezła akrobatyka!!!! A to - przemawia do wyobraźni takich TECZOWYCH jełopów i chełmskich kmiotków ubogich? 4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza 10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek 10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego 12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa" 17.000.000 na testy które "uległy” zniszczeniu w transporcie LOTu 20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne 25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża „naszej Beatki”, prywatna szkoła 27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie 30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg 40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku „za złotówkę” 50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry 65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK 70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych 100.000.000 na jachty i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej 115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego 140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego 165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy 200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), 3x drożej niż na rynku 500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada 1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka 1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack 1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego „Srebrna” na dwie wieże 1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów 2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP, 5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK 90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020) 112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa 124.000.000.000 o tyle wzrosło zadłużenie państwa od lutego do kwietnia. Ktoś musi tych gangsterów rozliczyć! !! Jeśli nie teraz - to w przyszłości takie "numery" nigdy nie ujrzą światła dziennego!!!
Kilofem i młotem pisowską hołotę!!! TECZOWA zaraza i chełmski tępy buc, burok i wsiok filip75 dalej dzielnie maszerują do przodu, z głową odwróconą do tyłu. Niezła akrobatyka!!!! A to - przemawia do wyobraźni takich TECZOWYCH jełopów i chełmskich kmiotków ubogich? 4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena za... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 lipca 2020 r. o 08:32
-13
Do budżetu obywatelskiego na rok 2021 zgłoszono też częściową  odbudowę synagogi,  która stała obok Zamku, ale w czasie wojny została zburzona przez Niemców" -  Żądam informacji - kto zgłosił ten P0mysł !!!!!!!!!!  P RZECIEŻ TO NIEMCY SPRAWCY 2WŚ I HOLOCAUSTU POWINNI ZA SWOJĄ KASĘ ODBUDOWYWAĆ WSZELKIE ŻYDOWSKIE BUDYNKI !!!!
Avatar
kees22 / 9 lipca 2020 r. o 08:28
-5
Jesteś mierny, nie umiesz się właściwie wyrazić  w konkretnym temacie ,więc wklejasz ten sam tekst 6 razy dziennie co ci się udało z gazety govnianej  skopiować. A może tak więcej wlasnej inwencji ale na to cię nie stać. 
Avatar
centus / 9 lipca 2020 r. o 08:27
+42
Towarzysz Sasin działa z rozmachem. I jak większość polityków tej formacji widzi okruszek na marynarce u sąsiada a nie widzi belki w swoim oku. A to że budżet państwa czyli nasze wspólne pieniądze stracił na jego kombinacjach wyborczych kilkadziesiąt milionów złotych ma jakieś znaczenie. Oczywiście nie bo zasłania się indolencją intelektualną. A prezes takich lubi co nie myślą a wykonują rozkazy.
Avatar
Zgredek Edek / 9 lipca 2020 r. o 08:21
+31
Spaśluch Sasin znajdzie zapewne adekwatną odpowiedź w urnach....Vox populi - vox dei....A historia zna liczne przypadki i potwierdza regułę: wykopujący są wykopywani w następnej kolejności. I trafiają do piwnicy. Lajf is brutal and full of zasadzkas....
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Są trzy nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń w Lubelskiem. Chodzi o gospodarstwa na terenie powiatów biłgorajskiego i zamojskiego. Lubelskie jest obecnie województwem, w którym występuje najwięcej ognisk ASF w Polsce, bo aż 34.

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Stan ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Lubelskiej w Puławach pogarsza się z każdym rokiem. Najgorzej wygląda odcinek na wysokości osiedla Niwa. Pieniędzy na jej kompleksowy remont Rejon Dróg Wojewódzkich nie ma.

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom
galeria

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Skody Fabii, która rozbiła się na jednym z domów w Niezdowie koło Opola Lubelskiego.

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Niegospodarności w Ministerstwie Zdrowia dotyczy śledztwo, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi m.in. o zakup respiratorów za 200 mln zł od lubelskiej firmy E&K

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków
galeria

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków

O znalezienie nowej siedziby przytuliska dla egzotycznych zwierząt apeluje do Ratusza miejski radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Rozmowa z Anną Paniszewą, założycielką Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena
14 sierpnia 2020, 9:30

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena

Od 14 do 16 sierpnia na Facebooku Teatru Andersena będzie można obejrzeć online archiwalny spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

39 nowych zakażeń, dwa nowe ogniska i kolejny zgon. W środę padł kolejny dobowy rekord w statystykach dotyczących koronawirusa w województwie lubelskim.

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Jarosław Stawiarski dołączył do lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Rzadko można zobaczyć marszałka województwa w krótkich spodenkach.

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

W piątek i sobotę koszykarzy Startu Lublin będzie można zobaczyć w akcji przy okazji X Memoriału Zdzisława Niedzieli. W zawodach oprócz czerwono-czarnych wezmą udział: Legia Warszawa, HydroTruck Radom oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystkie mecze odbędą się w hali Globus.

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Poszkodowaną w wypadku koło Świdnika kobietę do szpitala musiał zabrać śmigłowiec. W okolicach Fajsławic kierowca próbował ominąć sarnę.

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Mieszkaniec gminy Drelów oblał benzyną furgonetkę i miał zamiar ją podpalić. Właściciel samochodu zapewnia, że wcześniej żadnego konfliktu z niedoszłym podpalaczem nie miał.

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Mężczyzna przechodząc przez tory przewrócił się i usnął. Drezyna nawet go nie drasnęła.

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Sierż szt. Kamil Trochonowicz i sierż. Marta Golińska-Pieśko sami podtruli się tlenkiem węgla.