Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

6 kwietnia 2020 r.
19:12

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Autor: Zdjęcie autora toma
33 9 A A
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Znalazł się w nim zapis mówiący, że jeśli na terytorium Polski obowiązuje stan epidemii, termin elekcji może zmienić marszałek Sejmu. Projekt ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na prezydenta RP w trakcie przerwy w poniedziałkowych obradach złożył przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Wśród grupy wnioskodawców, którzy podpisali się pod projektem znalazł się m.in. lubelski poseł Sylwester Tułajew.

W dokumencie opisane są kwestie techniczne dotyczące głosowania korespondencyjnego, w jakim w związku z epidemią koronawirusa partia rządząca chce przeprowadzić wybory. Mowa jest m.in. o terminach dostarczenia wyborcom pakietów do głosowania oraz o tym, co ma się w nich znaleźć.

Ale jest też zapis mówiący o tym, że jeśli na terytorium Polski ogłoszono stan epidemii (obowiązuje on od 23 marca), marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów. Nowa data musi odpowiadać przepisom określonym w Konstytucji, co oznacza, że w grę wchodziłyby: 3, 10 i 17 maja.

Nowy projekt ma być głosowany jeszcze na dzisiejszym posiedzeniu. Przypomnijmy, że przed przerwą w obradach posłowie odrzucili możliwość wprowadzenia do porządku wcześniejszej propozycji PiS, dotyczącej głosowania korespondencyjnego jako jedynej możliwości oddania głosu. „Za” opowiedziało się 228 posłów, tylu samo było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu, a jeden nie wziął udział w głosowaniu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 20:36
+7
"UK: aborcja dostępna w domu" - Na czas trwania pandemii koronawirusa brytyjski rząd zatwierdził możliwość dokonania aborcji we własnym domu za pomocą silnych środków farmakologicznych, bez konieczności wizyty w szpitalu czy klinice aborcyjnej."- Pan Bóg i Święci ostrzegali wielokrotnie ludzi przed  skutkami nieposzanowania X Przykazań, ale niestety liberalne-lewactwo usilnie chce doprowadzic ten świat do piekelnej zagłady.
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 20:14
+6
Złodziejskie lewactwo tylko o P0wrocie do koryta myśli... nic z tego targowicka hołoto.
Avatar
Aaron_Langman / 7 kwietnia 2020 r. o 11:52
+4
Droga redakcjo. Zablokujcie trolla Aaron_Langman, gość jest najpewniej wynajętym przez rząd trollem. Wystarczy zobaczyć na jego ilość komentarzy i treści.
dokładnie... w ramach pluralizmu i medialnej wolności słowa nalezy mu założyć kaganiec albo wdrożyć KODowską wersję " ścieżki zdrowia" ;)
Gadasz o jakimś kodzie, który od 5 lat nie istnieje i się tym podniecasz. Jak nic jesteś trollem. Pasujesz do klasycznego opisu. Czymś innym jest dyskusja a czyms innym jest głupkowaty monolog, którym się szczycisz. Ile ci rząd płaci za każdego posta? W czasach kiedy zwolnienia idą w dziesiątki tysięcy tak zarabiasz? Przez pisanie idiotyzmów?
  "... 24 listopada 2019 nowym przewodniczącym stowarzyszenia K0D został Jakub Karyś. " - to mówisz 5 lat kod nie istnieje?
  "... 24 listopada 2019 nowym przewodniczącym stowarzyszenia K0D został Jakub Karyś. " - to mówisz 5 lat kod nie istnieje? rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 22:58
+4
Droga redakcjo. Zablokujcie trolla Aaron_Langman, gość jest najpewniej wynajętym przez rząd trollem. Wystarczy zobaczyć na jego ilość komentarzy i treści.
 dokładnie... w ramach pluralizmu i medialnej wolności słowa nalezy mu założyć kaganiec albo wdrożyć KODowską wersję " ścieżki zdrowia" ;)
Avatar
andrewss515 / 6 kwietnia 2020 r. o 21:32
+2
Bardzo dobrze - to nawet by było lepiej jakby się odbyły 17 maja bo wtedy zaraza będzie przygasać - korespondencyjne, jak w Niemczech czy Szwajcarii takie wybory są najbezpieczniejsze zdrowotnie, ale i zwykłe nie były by bardziej niebezpieczne niż wizyta w sklepie, teraz jest ważne aby w tym czasie wspierać Polskę i Polaków, a nie złośliwie i przekornie działać wbrew Polsce i Polakom jak, Kidawa, Budka, PO i ZSL
  Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu; na tym etapie rozwoju koronawirusa wiemy, że musimy być cały czas poddani ogromnej dyscyplinie - mówił w poniedziałek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Gdzie jest rzecznik praw obywatelskich?
  Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu; na tym etapie rozwoju koronawirusa wiemy, że musimy być cały czas poddani ogromnej dyscyplinie - mówił w poniedziałek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Gdzie jest rzecznik praw obywatelskich? rozwiń
Avatar
taios / 6 kwietnia 2020 r. o 22:45
0
Droga redakcjo. Zablokujcie trolla Aaron_Langman, gość jest najpewniej wynajętym przez rząd trollem. Wystarczy zobaczyć na jego ilość komentarzy i treści.
Avatar
___K___ / 6 kwietnia 2020 r. o 20:21
-2
Złodziejskie lewactwo tylko o P0wrocie do koryta myśli... nic z tego targowicka hołoto.
Twoim zdaniem lepsi są złodzieje i kłamcy prawicowi? Tylko że PiS nie jest żadną prawicą - jego działania są populistyczno-lewicowe i to w stylu komunistycznym, a nie nowoczesnej lewicy. Jedyna różnica, to uzależnienie od kleru.
Avatar
taios / 7 kwietnia 2020 r. o 09:40
-3
Droga redakcjo. Zablokujcie trolla Aaron_Langman, gość jest najpewniej wynajętym przez rząd trollem. Wystarczy zobaczyć na jego ilość komentarzy i treści.
dokładnie... w ramach pluralizmu i medialnej wolności słowa nalezy mu założyć kaganiec albo wdrożyć KODowską wersję " ścieżki zdrowia" ;)
 Gadasz o jakimś kodzie, który od 5 lat nie istnieje i się tym podniecasz. Jak nic jesteś trollem. Pasujesz do klasycznego opisu. Czymś innym jest dyskusja a czyms innym jest głupkowaty monolog, którym się szczycisz. Ile ci rząd płaci za każdego posta? W czasach kiedy zwolnienia idą w dziesiątki tysięcy tak zarabiasz? Przez pisanie idiotyzmów?  
 Gadasz o jakimś kodzie, który od 5 lat nie istnieje i się tym podniecasz. Jak nic jesteś trollem. Pasujesz do klasycznego opisu. Czymś innym jest dyskusja a czyms innym jest głupkowaty monolog, którym się szczycisz. Ile ci rząd płaci za każdego posta? W czasach kiedy zwolnienia idą w dziesiątki tysięcy tak zarabiasz? Przez pisanie idiotyzmów?   rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 21:36
-4
Czeski rząd nie wyklucza poluzowania ograniczeń wprowadzonych w celu walki z koronawirusem, jeśli w najbliższych dniach potwierdzi się, że dynamika epidemii maleje. – podała w poniedziałek agencja Reutera.
Avatar
Aaron_Langman / 7 kwietnia 2020 r. o 11:52
+4
Droga redakcjo. Zablokujcie trolla Aaron_Langman, gość jest najpewniej wynajętym przez rząd trollem. Wystarczy zobaczyć na jego ilość komentarzy i treści.
dokładnie... w ramach pluralizmu i medialnej wolności słowa nalezy mu założyć kaganiec albo wdrożyć KODowską wersję " ścieżki zdrowia" ;)
Gadasz o jakimś kodzie, który od 5 lat nie istnieje i się tym podniecasz. Jak nic jesteś trollem. Pasujesz do klasycznego opisu. Czymś innym jest dyskusja a czyms innym jest głupkowaty monolog, którym się szczycisz. Ile ci rząd płaci za każdego posta? W czasach kiedy zwolnienia idą w dziesiątki tysięcy tak zarabiasz? Przez pisanie idiotyzmów?
  "... 24 listopada 2019 nowym przewodniczącym stowarzyszenia K0D został Jakub Karyś. " - to mówisz 5 lat kod nie istnieje?
  "... 24 listopada 2019 nowym przewodniczącym stowarzyszenia K0D został Jakub Karyś. " - to mówisz 5 lat kod nie istnieje? rozwiń
Avatar
taios / 7 kwietnia 2020 r. o 09:40
-3
Droga redakcjo. Zablokujcie trolla Aaron_Langman, gość jest najpewniej wynajętym przez rząd trollem. Wystarczy zobaczyć na jego ilość komentarzy i treści.
dokładnie... w ramach pluralizmu i medialnej wolności słowa nalezy mu założyć kaganiec albo wdrożyć KODowską wersję " ścieżki zdrowia" ;)
 Gadasz o jakimś kodzie, który od 5 lat nie istnieje i się tym podniecasz. Jak nic jesteś trollem. Pasujesz do klasycznego opisu. Czymś innym jest dyskusja a czyms innym jest głupkowaty monolog, którym się szczycisz. Ile ci rząd płaci za każdego posta? W czasach kiedy zwolnienia idą w dziesiątki tysięcy tak zarabiasz? Przez pisanie idiotyzmów?  
 Gadasz o jakimś kodzie, który od 5 lat nie istnieje i się tym podniecasz. Jak nic jesteś trollem. Pasujesz do klasycznego opisu. Czymś innym jest dyskusja a czyms innym jest głupkowaty monolog, którym się szczycisz. Ile ci rząd płaci za każdego posta? W czasach kiedy zwolnienia idą w dziesiątki tysięcy tak zarabiasz? Przez pisanie idiotyzmów?   rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 22:58
+4
Droga redakcjo. Zablokujcie trolla Aaron_Langman, gość jest najpewniej wynajętym przez rząd trollem. Wystarczy zobaczyć na jego ilość komentarzy i treści.
 dokładnie... w ramach pluralizmu i medialnej wolności słowa nalezy mu założyć kaganiec albo wdrożyć KODowską wersję " ścieżki zdrowia" ;)
Avatar
taios / 6 kwietnia 2020 r. o 22:45
0
Droga redakcjo. Zablokujcie trolla Aaron_Langman, gość jest najpewniej wynajętym przez rząd trollem. Wystarczy zobaczyć na jego ilość komentarzy i treści.
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 21:36
-4
Czeski rząd nie wyklucza poluzowania ograniczeń wprowadzonych w celu walki z koronawirusem, jeśli w najbliższych dniach potwierdzi się, że dynamika epidemii maleje. – podała w poniedziałek agencja Reutera.
Avatar
andrewss515 / 6 kwietnia 2020 r. o 21:32
+2
Bardzo dobrze - to nawet by było lepiej jakby się odbyły 17 maja bo wtedy zaraza będzie przygasać - korespondencyjne, jak w Niemczech czy Szwajcarii takie wybory są najbezpieczniejsze zdrowotnie, ale i zwykłe nie były by bardziej niebezpieczne niż wizyta w sklepie, teraz jest ważne aby w tym czasie wspierać Polskę i Polaków, a nie złośliwie i przekornie działać wbrew Polsce i Polakom jak, Kidawa, Budka, PO i ZSL
  Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu; na tym etapie rozwoju koronawirusa wiemy, że musimy być cały czas poddani ogromnej dyscyplinie - mówił w poniedziałek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Gdzie jest rzecznik praw obywatelskich?
  Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu; na tym etapie rozwoju koronawirusa wiemy, że musimy być cały czas poddani ogromnej dyscyplinie - mówił w poniedziałek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Gdzie jest rzecznik praw obywatelskich? rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 20:36
+7
"UK: aborcja dostępna w domu" - Na czas trwania pandemii koronawirusa brytyjski rząd zatwierdził możliwość dokonania aborcji we własnym domu za pomocą silnych środków farmakologicznych, bez konieczności wizyty w szpitalu czy klinice aborcyjnej."- Pan Bóg i Święci ostrzegali wielokrotnie ludzi przed  skutkami nieposzanowania X Przykazań, ale niestety liberalne-lewactwo usilnie chce doprowadzic ten świat do piekelnej zagłady.
Avatar
___K___ / 6 kwietnia 2020 r. o 20:21
-2
Złodziejskie lewactwo tylko o P0wrocie do koryta myśli... nic z tego targowicka hołoto.
Twoim zdaniem lepsi są złodzieje i kłamcy prawicowi? Tylko że PiS nie jest żadną prawicą - jego działania są populistyczno-lewicowe i to w stylu komunistycznym, a nie nowoczesnej lewicy. Jedyna różnica, to uzależnienie od kleru.
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 20:14
+6
Złodziejskie lewactwo tylko o P0wrocie do koryta myśli... nic z tego targowicka hołoto.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Start Krasnystaw, Grom Różaniec i Kłos Gmina Chełm przed ostatnią kolejką, czyli kto uniknie spadku?

Start Krasnystaw, Grom Różaniec i Kłos Gmina Chełm przed ostatnią kolejką, czyli kto uniknie spadku?

W sobotę tuż przed 19 będzie już jasne, który z trójki zespołów: Start Krasnystaw, Grom Różaniec i Kłos Gmina Chełm będzie blisko utrzymania. O tym, czy jedna z tych ekip na pewno zachowa ligowy byt przekonamy się dopiero w niedzielę wieczorem, kiedy poznamy rozstrzygnięcia w grupie czwartej III ligi.

Starsza pani z Zamościa straciła wszystkie oszczędności. Mogła nie odbierać telefonu

Starsza pani z Zamościa straciła wszystkie oszczędności. Mogła nie odbierać telefonu

14-letnia kobieta straciła ponad 70 tys. złotych. Chciała zarobić na kryptowalutach.

Klimatyzacja w domu: jak prawidłowo ją zaplanować?

Klimatyzacja w domu: jak prawidłowo ją zaplanować?

System klimatyzacji to system chłodzenia powietrzem, który działa w trybie recyrkulacji. Klimatyzatory obniżają temperaturę, utrzymując ustawioną wartość, ale nie wpływają na wymianę powietrza.

Ogłoszenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe" w Puławach o przetargu nieograniczonym

Ogłoszenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe" w Puławach o przetargu nieograniczonym

 Program TV 18-20 czerwca 2021. Jakie filmy warto zobaczyć?
18 czerwca 2021, 20:00

Program TV 18-20 czerwca 2021. Jakie filmy warto zobaczyć?

W najbliższy weekend w naziemnej telewizji cyfrowej będą dominować filmy rozrywkowe - propozycje dla najmłodszych, komedie dla starszych widzów, kino superbohaterskie oraz kino akcji. Prezentujemy wybrane produkcje dostępne w weekend w telewizji.

Porsche warte ponad ćwierć miliona zatrzymane na granicy w Dorohusku

Porsche warte ponad ćwierć miliona zatrzymane na granicy w Dorohusku

Samochód został skradziony na terytorium Andory. Odzyskali je pogranicznicy.

Referendum ws. odwołania burmistrza Bełżyc. Mieszkańcy zagłosują czy pojadą na piknik?

Referendum ws. odwołania burmistrza Bełżyc. Mieszkańcy zagłosują czy pojadą na piknik?

Na 27 czerwca został wyznaczony termin referendum ws. odwołania burmistrza Bełżyc przed upływem kadencji. Inicjatorzy zapowiadają akcje, poprzez które będą zachęcać mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu. Burmistrz z kolei już teraz zaprasza na organizowane w referendalną niedzielę rodzinną imprezę w plenerze.

Pewna praca w Niemczech czeka

Pewna praca w Niemczech czeka

Sprawdzone miejsce, pewne dochody, warunki dokładnie znane przed wyjazdem, do tego opieka polskiej firmy, zapewniony transport i nawet kurs językowy za darmo.

Jak znaleźć najkorzystniejszą pożyczkę bez BIK?

Jak znaleźć najkorzystniejszą pożyczkę bez BIK?

Jeżeli czytasz ten artykuł to prawdopodobnie jesteś jedną z osób, której bank odmówił udzielenia kredytu z powodu braku zdolności kredytowej. Zdarzało ci się nie spłacać poprzednich zobowiązań w terminie i chciałbyś pominąć weryfikację w Biurze Informacji Kredytowej? W takim przypadku wciąż są możliwe alternatywne sposoby na otrzymanie pożyczki, o których będzie szerzej opisane w dalszej części tego artykułu.

Lublin. Będą podwyżki płac w miejskich przedszkolach

Lublin. Będą podwyżki płac w miejskich przedszkolach

Po 200 zł podwyżki mają dostać niektórzy pracownicy lubelskich przedszkoli prowadzonych przez miasto. Urząd Miasta wyjaśnia, że chodzi o wyrównanie różnic w płacach między szkołami i przedszkolami.

Wyprzedaż garażowa w Lublinie: przyjdź, kup, sprzedaj
galeria

Wyprzedaż garażowa w Lublinie: przyjdź, kup, sprzedaj

W dwie najbliższe niedziele, 20 i 27 czerwca odbędą się Wyprzedaży Garażowych na Targu pod Zamkiem.

Tribute to Abba. Rewia musicalowa w Lublinie
19 czerwca 2021, 20:00

Tribute to Abba. Rewia musicalowa w Lublinie

W sobotę, 19 czerwca o godz. 20 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) będzie można zobaczyć show artystów Teatru Variete Muza z Koszalina - "Tribute to Abba".

Koronawirus, 18 czerwca. Lubelskie na 2. miejscu w Polsce pod względem liczby zakażeń

Koronawirus, 18 czerwca. Lubelskie na 2. miejscu w Polsce pod względem liczby zakażeń

Koronawirus w Polsce, raport z 18 czerwca 2021 r.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. W niedzielę druga szansa na rozegranie meczu

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. W niedzielę druga szansa na rozegranie meczu

Pierwsza próba zakończyła się fiaskiem, więc czas na drugie podejście. W niedzielę (godz. 19.15) Motor Lublin spotka się na swoim torze z Moje Bermudy Stalą Gorzów

Przerażająca sprawa koło Lublina. Co z setkami lisich trucheł?
galeria

Przerażająca sprawa koło Lublina. Co z setkami lisich trucheł?

Taka była akcja, tak obrońcy zwierząt chwalili służby a „towar” jak wisiał, tak wisi i dalej śmierdzi – tak nasz Czytelnik podsumował działania związane z ujawnionymi w podlubelskim Stasinie oskórowanymi zwierzętami. Inspekcja weterynaryjna zapewnia, że właściciel posesji został zobowiązany do utylizacji tuszek lisów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!