Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

1 lipca 2020 r.
16:11

Mateusz Morawiecki w Chełmie o wyrywaniu dofinansowań dla samorządów mafiom vatowskim i przestępcom

114 28 A A
Premier Mateusz Morawiecki na pl. Niepodległości w Chełmie
Premier Mateusz Morawiecki na pl. Niepodległości w Chełmie (fot. Wojciech Zakrzewski)

– Drogi rozwoju nie mogą być tak kręte jak te kredowe korytarze – powiedział na wiecu w Chełmie nawiązując do położenia miasta na złożach kredy, premier Mateusz Morawiecki. – I przyszłość nie może być zapisana kredą w kominie, jak w czasach Platformy Obywatelskiej. Nie może też być tym, co charakteryzuje pana Trzaskowskiego dzisiaj – ściemnianie, gruszki na wierzbie, bajki z mchu i paproci, bo on wszystko dziś może obiecać, ale popatrzcie co robił – podkreślił premier.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z półgodzinnym poślizgiem i politycznym wstępem rozpoczął swą wizytę w Chełmie premier Mateusz Morawiecki. Pierwsze minuty jego przemówienia zdominowała jednak polityka zagraniczna, choć jak zaznaczył premier przyjechał tu, żeby rozdać promesy dofinansowań na infrastrukturę samorządową.

– My te dofinansowania wyrywaliśmy na różne sposoby – mafiom vatowskim, przestępcom podatkowym, a dzisiaj chcę powiedzieć tutaj w Chełmie, o tej bardzo dobrej wiadomości – dla całej Polski, dla Chełma, dla Lubelszczyzny! – stopniował napięcie Morawiecki. – Otóż, szanowni państwo, od wczoraj na rachunkach naszych są pieniądze – no wyobraźcie sobie skąd? – zapytał premier. – Ponad 6 miliardów złotych od Gazpromu! Z Rosji, bo wygraliśmy z nimi arbitraż cenowy.

I dalej wyliczał: – To że dziś mamy mniejsze rachunki za gaz, że ceny spadły o 8% w ciągu ostatnich 5 lat to zasługa twardej polityki którą prowadzi nasz rząd. Nie kłaniamy się nikomu – podkreślił Morawiecki na wiecu na pl. Niepodległości w Chełmie.

– Dzisiaj w Chełmie pan prezydent udostępni mi pomieszczenie, i będę rozmawiał z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michaelem, za kilka godzin z kanclerz Angelą Merkel! – Myślicie, że o czym – pytał zebranych premier – O tym, że do Polski ma przyjść jak najwięcej środków, ponad 700 miliardów złotych, które wydamy na odbudowę Polski. To już leży na stole.

– Dziękujemy! Dziękujemy! – skandowały dwie setki zebranych potrząsając biało – czerwonymi chorągiewkami i tablicami Duda 2020. 

– Trzeba przypomnieć rok 2012, 2013 kiedy Platforma Obywatelska zgadzała się na kontrakt z Gazpromem na 25 lat – do 2037 roku po zawyżonych cenach – ciągnął wątek gazowy Morawiecki. – Dzisiaj walka rządu PiS okazała się skuteczna, odzyskujemy 6 miliardów złotych, a Platforma chciała dać kontrakt na 25 lat. To na ile byśmy byli okradzeni przez te zawyżone ceny? – pytał.

– Mieliśmy gazowy pistolet przy głowie, bo przez te ostatnie 15 lat Gazprom zakręcał kurek gazowy 7 razy. Ale wywalczyliśmy suwerenność, bo mamy terminal w Świnoujściu którego inicjatorem był prezydent Lech Kaczyński, mamy za chwilę już gazociąg do Norwegii i to nas uniezależnia. – 6 miliardów to 10 razy budżet Chełma, to taka skala środków, jakie odzyskaliśmy – podkreślił premier.

I to był już ostatni polityczny akcent środowego spotkania z mieszkańcami na pl. Niepodległości w Chełmie. Następnie samorządowcy powiatu chełmskiego wchodzili na scenę, żeby odebrać z rąk premiera promesy – było ich 17: prezydent Chełma – 12 327 769 zł, wicestarosta chełmski Jerzy Kwiatkowski odebrał czek na 8 165 339 zł, wójt gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa – 888 892 zł, burmistrz Rejowca Tadeusz Górski – 782 455 zł, burmistrz Siedliszcza Hieronim Zonik – 633 326 zł, wójt gminy Białopole Henryk Maruszewski – 500 000 zł, wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba – 1 426 015 zł, wójt gminy Dorohusk Wojciech Sawa – 500 000 zł, wójt gminy Dubienka Krystyna Deniusz-Rosiak – 500 000 zł, wójt gminy Kamień Dariusz Stocki – 750 207 zł, wójt gminy Leśniowice Joanna Jabłońska – 1 763 271 zł, burmistrz Rejowca Fabrycznego Stanisław Bodys – 1 062 815 zł, wójt gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal - 1 092 935 zł, wójt gminy Sawin Dariusz Ćwir – 500 000 zł, wójt gminy Wierzbica Bożena Deniszczuk 1 962 983 zł, wójt gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski – 500 000 zł a wójt gminy Żmudź Edyta Niezgoda odebrała promesę na 500 000 zł.

Po wiecu na pl. Niepodległości, który przeciągnął o kilkanaście minut, premier Morawiecki przejechał ul. Lubelską do koszar, gdzie spotkał się żołnierzami w 24 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej. Z Chełma, premier ruszył do Włodawy na spotkanie z samorządowcami na rynku. Następnymi miejscowościami na trasie środowego objazdu Lubelszczyzny były Parczew i Radzyń Podlaski.

Mateusz Morawiecki w Chełmie (fot. Wojciech Zakrzewski)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 1 lipca 2020 r. o 17:03
+18
Kontrakt z Gazpromem podpisano za czasów PiSu, a premierem wówczas był bodajże Jarosław Kaczyński. Walkę o negocjacje cenowe rozpoczęto z rządów Platformy. PiS spija teraz śmietankę. I nie wiem, kto ma niższe ceny za gaz, ale ja po swoich rachunkach tego nie widzę. Zresztą 8% w skali pięciu lat, to pomijalna wartość. Inflacja w tym czasie była wyższa. Tak więc pan premier, delikatnie mówiąc, znowu przynajmniej w części mija się z prawdą. Ale ciemny lud Lubelszczyzny łyka to jak pelikany. Na szczęście są tu też rzesze myślących ludzi!!!
Avatar
Rysa / 1 lipca 2020 r. o 17:22
+16
A o mafii PiSowskiej uwłaszczającej się na spółkach skarbu państwa dobry wujek nie wspomniał, szkoda.
Avatar
Janusz_Paliwas / 1 lipca 2020 r. o 16:48
+16
A o narciarzach handlujących maskami coś mówił ?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 lipca 2020 r. o 13:16
+8
P0/PSL -2012 - Komisja Europejska wszczęła wobec Polski procedurę o naruszenie unijnego prawa za niepełne wdrożenie dyrektywy gazowej.... przy zakupie gazu od ROSJI !!!!!
To i tak mały pikuś przy tym, jak unijne prawo wielokrotnie naruszył PiS.
 LEWACTWO ZNOWU PODNOSI ŁEB ?  Co powiedziałby Zagłoba o popieraniu antypolskich rezolucji Parlamentu Europejskiego i unijnych sankcji przeciw Polsce ?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 lipca 2020 r. o 22:57
+8
P0/PSL -2012 - Komisja Europejska wszczęła wobec Polski procedurę o naruszenie unijnego prawa za niepełne wdrożenie dyrektywy gazowej.... przy zakupie gazu od ROSJI !!!!!
Avatar
___K___ / 1 lipca 2020 r. o 18:32
+7
PiS odzyskał setki miliardów ( X00 x 1.000.000.000), a lemingi szukają afery w kontrakcie na respiratory, czy na handlu maseczkami. No, cóż żal dzieciarni. Oj, żal. Najpierw niech policzą, a później szukają afer. No i te pertraktacje z Gazpromem. Ja wiem, że teraz to 500+ to jest szukces programowy PO. A tak na serio, kto tak negocjował w rządzie PO-Psl, że Unia Europejska musiała interweniować, byśmy w Polsce nie żyli tą mocno przewartościowaną "śmietanką" o dekadę dłużej. No, cóż czego spodziewać się po PO... partii kłamców, złodzieji i nieporadnych osób (uczciwej pracy nie czepią się), jak tworzenia Fake Newsów. Żal im posad na panstwowym garnuszku. To po co doprowadzali owe spółki do upadku i za grosze puszczali w obieg. Trzeba trzymać się zasady "panstwowe" jest be! To i stołki nie są dla destrukcyjnyvh osób.
To ja poproszę o konkrety: podaj dane, gdzie to i kogo skazano prawomocnie za te przekręty na setki miliardów o których PiS mówi, a o których nikt nie wie... Nie powtarzaj frazesów, podaj konkretnie kto, za co (w tym: za ile) został skazany.
To ja poproszę o konkrety: podaj dane, gdzie to i kogo skazano prawomocnie za te przekręty na setki miliardów o których PiS mówi, a o których nikt nie wie... Nie powtarzaj frazesów, podaj konkretnie kto, za co (w tym: za ile) został skazany. rozwiń
Avatar
___K___ / 1 lipca 2020 r. o 19:27
+5
w każdym ZK i areszcie wygrał trzaskowski. Pisze tu jakiś ..., że nikt nie siedzi za przekręty i afery. A kto ma ich skazać? bolec czy rosół? a może szczysyn albo ten roztargniony. doktryna gnojmana  nadal aktualna
No skoro i sądownictwo PiS sparaliżował, a do tego ma usłuznych sędziów, to chyba nie jest prpblemem skazanie faktycznie winnych. Zresztą gdyby to nie było plucie, tylko faktyczne przestępstwa, to każdy sąd skaże winnych. Widocznie ich nie ma... A co do zwycięstwa Trzaskowskiego w zakładach karnych - i co z tego? Skoro głosujący nie są pozbawieni praw wyborczych, to mają prawo głosować, na kogo chcą. To, że skazany głosuje na Trzaskowskiego nie oznacza, że Trzaskowski jest przestępcą. Podnosicie ten argument w PiSie od dawna, ale to debilne działanie.
No skoro i sądownictwo PiS sparaliżował, a do tego ma usłuznych sędziów, to chyba nie jest prpblemem skazanie faktycznie winnych. Zresztą gdyby to nie było plucie, tylko faktyczne przestępstwa, to każdy sąd skaże winnych. Widocznie ich nie ma... A co do zwycięstwa Trzaskowskiego w zakładach karnych - i co z tego? Skoro głosujący nie są pozbawieni praw wyborczych, to mają prawo głosować, na kogo chcą. To, że skazany głosuje na Trzaskowskiego nie oznacza, że Trzaskowski jest przestępcą. Podnosicie ten argument w PiSie od dawna,... rozwiń
Avatar
___K___ / 1 lipca 2020 r. o 17:46
+5
Czy respiratory też zamówiono na bazie promesy? I czy dotarły wreszcie jakiekolwiek, nie wspominając już o tych zapisanych w kontrakcie?
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:30
+4
TECZOWY_ZSL     - dyżurny propagandzista PiS-u. Jeden z wielu na różnych forach.
 ___K___  - napisanych postów: 1081 !!!!  - i kto tu jest lewackim trollem propagandzistą  ??? a przecież od 21 marca sokzburaka sekacja lubelska utworzyła dziesiatki lewackich fake-kont, które zalewają forum proplatformerskją lewackją propagandą....wystarczy kliknąć w profil i sprawdzić...
Ja tam nie wiem, ale w PiSie dostajecie już sraczki, bo boicie się, że pan Duda reelekcji nie uzyska. Dlatego tak intensywnie się produkujecie, nie tylko tutaj, ale przede wszystkim na portalach społecznościowych.
Ja tam nie wiem, ale w PiSie dostajecie już sraczki, bo boicie się, że pan Duda reelekcji nie uzyska. Dlatego tak intensywnie się produkujecie, nie tylko tutaj, ale przede wszystkim na portalach społecznościowych. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 2 lipca 2020 r. o 04:51
+4
TECZOWY Taa, a słyszałeś, Banasia przyjęli na szefa Światowej Rady Alfonsów i Sutenerów? Zaś wobec Ciebie życie już dawno wszczęło procedurę kopas w dupas. Siedzisz tu 24/24, minusujesz zawzięcie innych i produkujesz te swoje wysrywy, przychlaście i przegrywie życiowy. Tylko że one mają takie znaczenie, jak zeszłoroczny śnieg mniej więcej. Tylko debili Twojego pokroju to jara.
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:30
+4
TECZOWY_ZSL     - dyżurny propagandzista PiS-u. Jeden z wielu na różnych forach.
 ___K___  - napisanych postów: 1081 !!!!  - i kto tu jest lewackim trollem propagandzistą  ??? a przecież od 21 marca sokzburaka sekacja lubelska utworzyła dziesiatki lewackich fake-kont, które zalewają forum proplatformerskją lewackją propagandą....wystarczy kliknąć w profil i sprawdzić...
Ja tam nie wiem, ale w PiSie dostajecie już sraczki, bo boicie się, że pan Duda reelekcji nie uzyska. Dlatego tak intensywnie się produkujecie, nie tylko tutaj, ale przede wszystkim na portalach społecznościowych.
Ja tam nie wiem, ale w PiSie dostajecie już sraczki, bo boicie się, że pan Duda reelekcji nie uzyska. Dlatego tak intensywnie się produkujecie, nie tylko tutaj, ale przede wszystkim na portalach społecznościowych. rozwiń
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:29
+1
ORLEN prezes Obajtek od 2016 r do 2019 r zysk netto wyniósł ponad 23 mld zł. Przez 8 lat rządów PO-PSL 2008 – 2015 zysk ledwie : 2,9 mld zł.
Co to ma wspólnego z obietnicami Morawieckiego na Lubelszczyźnie???
...  fakty i liczby miażdżą bezlitośnie lewaków.... W 2014 Po/PSL gdy strata wynosiła 5,8 mld zł prezes Krawiec z PO zarobił ok. 3 mln zł. natomiast w 2018 r - gdy firma miała 5,6 mld zł zysku, D. Obajtek zarobił połowę mniej  -1,6 mln zł. - wystarczy nie kraść....
Ty jednak jesteś prymitywnym propagandzistą. Za czasów PO/PSL ceny baryłki ropy na światowych rynkach oscylowały w okolicach 100 USD, dochodziły do 120 USD. Dziś jest to nawet o połowę mniej, a były chwile, że kontrakty byly na zero. Cena baryłki poniżej 50 USD nie jest w istatnum czasie niczym dziwnym. A ceny na stacjach w stosunku do najgorszego momentu za PO/PSL spadły maksymalnie o kilkanaście procent. Nie liczę tych z czasów pandemii, gdy benzynę można bylo kupić nawet poniżej 4 zł za litr. Tak więc Orlen wydoił z nas masę kasy korzystając z atrakcyjnych cen ropy na rynkach światowych niewiele dając nam w zamian. A i PiS nie zmniejszył opodatkowania paliw, wręcz przeciwnie, dorzucił nową opłatę. Więc zanim zaczniesz siać propagandę zastanów się dobrze, na czym jest ona oparta. Takie suche liczby zadowalać mogą tylko nieznający realiów gospodarki ani ekonomii PiSowscy łykacze 500+.
Ty jednak jesteś prymitywnym propagandzistą. Za czasów PO/PSL ceny baryłki ropy na światowych rynkach oscylowały w okolicach 100 USD, dochodziły do 120 USD. Dziś jest to nawet o połowę mniej, a były chwile, że kontrakty byly na zero. Cena baryłki poniżej 50 USD nie jest w istatnum czasie niczym dziwnym. A ceny na stacjach w stosunku do najgorszego momentu za PO/PSL spadły maksymalnie o kilkanaście procent. Nie liczę tych z czasów pandemii, gdy benzynę można bylo kupić nawet poniżej 4 zł za litr. Tak więc Orlen wydoił z nas ... rozwiń
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:28
+2
TECZOWY_ZSL     - dyżurny propagandzista PiS-u. Jeden z wielu na różnych forach.
 ___K___  - napisanych postów: 1081 !!!!  - i kto tu jest lewackim trollem propagandzistą  ??? a przecież od 21 marca sokzburaka sekacja lubelska utworzyła dziesiatki lewackich fake-kont, które zalewają forum proplatformerskją lewackją propagandą....wystarczy kliknąć w profil i sprawdzić...
Chłoptasiu z Urzedu Marszałkowskiego, gdybyś nie kasował swoich wpisów, które potem wklejasz, znowu kasujesz, znowu eklejasz - miałbyś pewnie już ze 2000.
Chłoptasiu z Urzedu Marszałkowskiego, gdybyś nie kasował swoich wpisów, które potem wklejasz, znowu kasujesz, znowu eklejasz - miałbyś pewnie już ze 2000. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 lipca 2020 r. o 13:05
+3
TECZOWY_ZSL     - dyżurny propagandzista PiS-u. Jeden z wielu na różnych forach.
    ___K___  - napisanych postów: 1081 !!!!  - i kto tu jest lewackim trollem propagandzistą  ??? a przecież od 21 marca sokzburaka sekacja lubelska utworzyła dziesiatki lewackich fake-kont, które zalewają forum proplatformerskją lewackją propagandą....wystarczy kliknąć w profil i sprawdzić...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 lipca 2020 r. o 13:00
+3
ORLEN prezes Obajtek od 2016 r do 2019 r zysk netto wyniósł ponad 23 mld zł. Przez 8 lat rządów PO-PSL 2008 – 2015 zysk ledwie : 2,9 mld zł.
Co to ma wspólnego z obietnicami Morawieckiego na Lubelszczyźnie???
 ...  fakty i liczby miażdżą bezlitośnie lewaków....  W 2014 Po/PSL gdy strata wynosiła 5,8 mld zł prezes Krawiec z PO zarobił ok. 3 mln zł. natomiast w 2018 r - gdy firma miała 5,6 mld zł zysku, D. Obajtek zarobił połowę mniej  -1,6 mln zł. - wystarczy nie kraść....
 ...  fakty i liczby miażdżą bezlitośnie lewaków....  W 2014 Po/PSL gdy strata wynosiła 5,8 mld zł prezes Krawiec z PO zarobił ok. 3 mln zł. natomiast w 2018 r - gdy firma miała 5,6 mld zł zysku, D. Obajtek zarobił połowę mniej  -1,6 mln zł. - wystarczy nie kraść.... rozwiń
Avatar
___K___ / 2 lipca 2020 r. o 13:41
0
TECZOWY_ZSL  - dyżurny propagandzista PiS-u. Jeden z wielu na różnych forach.
Avatar
___K___ / 2 lipca 2020 r. o 13:40
-7
P0/PSL -2012 - Komisja Europejska wszczęła wobec Polski procedurę o naruszenie unijnego prawa za niepełne wdrożenie dyrektywy gazowej.... przy zakupie gazu od ROSJI !!!!!
A to co ma wspólnego z obietnicami Morawieckiego na Lubelszczyźnie???
Avatar
___K___ / 2 lipca 2020 r. o 13:39
-2
ORLEN prezes Obajtek od 2016 r do 2019 r zysk netto wyniósł ponad 23 mld zł. Przez 8 lat rządów PO-PSL 2008 – 2015 zysk ledwie : 2,9 mld zł.
Co to ma wspólnego z obietnicami Morawieckiego na Lubelszczyźnie???
Avatar
___K___ / 2 lipca 2020 r. o 13:38
+2
ORLEN prezes Obajtek od 2016 r do 2019 r zysk netto wyniósł ponad 23 mld zł. Przez 8 lat rządów PO-PSL 2008 – 2015 zysk ledwie : 2,9 mld zł.
Ty jednak jesteś prymitywnym propagandzistą. Za czasów PO/PSL ceny baryłki ropy na światowych rynkach oscylowały w okolicach 100 USD, dochodziły do 120 USD. Dziś jest to nawet o połowę mniej, a były chwile, że kontrakty byly na zero. Cena baryłki poniżej 50 USD nie jest w istatnum czasie niczym dziwnym. A ceny na stacjach w stosunku do najgorszego momentu za PO/PSL spadły maksymalnie o kilkanaście procent. Nie liczę tych z czasów pandemii, gdy benzynę można bylo kupić nawet poniżej 4 zł za litr. Tak więc Orlen wydoił z nas masę kasy korzystając z atrakcyjnych cen ropy na rynkach światowych niewiele dając nam w zamian. A i PiS nie zmniejszył opodatkowania paliw, wręcz przeciwnie, dorzucił nową opłatę. Więc zanim zaczniesz siać propagandę zastanów się dobrze, na czym jest ona oparta. Takie suche liczby zadowalać mogą tylko nieznający realiów gospodarki ani ekonomii PiSowscy łykacze 500+.
fakty są bezlitosne dla lewaków, więc kłamią...  W 2014 Po/PSL gdy strata wynosiła 5,8 mld zł prezes Krawiec z PO zarobił ok. 3 mln zł. natomiast w 2018 r - gdy firma miała 5,6 mld zł zysku, D. Obajtek zarobił  -1,6 mln zł. - wystarczy nie kraść....
Wyciągaj sobie dane za jakieś wybrane okresy - to ekscytuje tylko takich umysłowych inwalidów, jak ty. Myslący ludzie wiedzą, że gospodarka, to proces, a nie wyrwane z kontekstu i realiów makroekonomicznych dane. Niestety myślących w tym kraju mamy coraz większy deficyt :-( Podaj może - tak lubisz szastać danymi - jaki procent ludzi z podstawowym wykształceniem oddał swój głos na pana Dudę. Oczywiście mają prawo głosować, jak chcą, ale tymi informacjami jakoś nie szastasz...
Wyciągaj sobie dane za jakieś wybrane okresy - to ekscytuje tylko takich umysłowych inwalidów, jak ty. Myslący ludzie wiedzą, że gospodarka, to proces, a nie wyrwane z kontekstu i realiów makroekonomicznych dane. Niestety myślących w tym kraju mamy coraz większy deficyt :-( Podaj może - tak lubisz szastać danymi - jaki procent ludzi z podstawowym wykształceniem oddał swój głos na pana Dudę. Oczywiście mają prawo głosować, jak chcą, ale tymi informacjami jakoś nie szastasz... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 lipca 2020 r. o 13:16
+8
P0/PSL -2012 - Komisja Europejska wszczęła wobec Polski procedurę o naruszenie unijnego prawa za niepełne wdrożenie dyrektywy gazowej.... przy zakupie gazu od ROSJI !!!!!
To i tak mały pikuś przy tym, jak unijne prawo wielokrotnie naruszył PiS.
 LEWACTWO ZNOWU PODNOSI ŁEB ?  Co powiedziałby Zagłoba o popieraniu antypolskich rezolucji Parlamentu Europejskiego i unijnych sankcji przeciw Polsce ?
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

„Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki”. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta. A może kraju?

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Z dzisiaj na poniedziałek przesunięty został termin rozdawania wejściówek na tegoroczny festiwal Inne Brzmienia

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa. W istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polaków. W pierwszym miesiącu działania programu Moja Woda o dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę zawnioskowało 14 tys. osób

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie

Dwóch mężczyzn wzięło cudzy samochód. Byli pijani, a auto kompletnie rozbili. Teraz grozi im osiem lat więzienia.

Stal 1.4547 / S31254 kwasoodporna austenityczna – charakterystyka i zastosowanie

Stal 1.4547 / S31254 kwasoodporna austenityczna – charakterystyka i zastosowanie

Na funkcjonalność i wytrzymałość wyrobów stalowych wpływa m.in. zastosowanie odpowiedniego rodzaju materiału do produkcji. Wysokiej jakości materiałem powszechnie wykorzystywanym w przemyśle jest stal 254 SMO. Czym charakteryzuje się materiał 1.4547 / S31254? Gdzie jest stosowany? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Górnik Łęczna w sobotę zagra w Pucharze Polski z Polonią Nysa

Górnik Łęczna w sobotę zagra w Pucharze Polski z Polonią Nysa

Górnik Łęczna wraca do gry. Na razie w ramach I rundy Pucharu Polski. Zielono-czarni w sobotę zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem III ligi Polonią Nysa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.

Lublin. Przelała 120 tys. zł Nigeryjczykowi poznanemu na portalu randkowym. Miał być inwestorem z USA

Lublin. Przelała 120 tys. zł Nigeryjczykowi poznanemu na portalu randkowym. Miał być inwestorem z USA

Mężczyzna podawał się za amerykańskiego biznesmena. Prosił o pieniądze na przewiezienie 3,5 tony złota. Mieszkanka przelała mu 120 tys. złotych.

Jak być bezpiecznym w Internecie?

Jak być bezpiecznym w Internecie?

Bezpieczeństwo w Internecie jest bardzo istotne. Wystarczy, że każdy użytkownik nieustannie śledzony jest pod kątem swojej aktywności w wyszukiwarce internetowej, co wykorzystywane jest do celów marketingowych. Nie trzeba jednak udostępniać wszystkich danych o sobie, gdyż to prowokuje przestępców. Dotyczy to w szczególności dzieci, które powinny dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

Lubelskie: Nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej z powiatu łukowskiego

Lubelskie: Nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej z powiatu łukowskiego

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

825 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 15 chorych

825 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 15 chorych

825 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 15 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

ONR bronił Lublina przed tęczowymi flagami. Komentarze są bezlitosne. Porównują ich do Muminków [zobacz]

ONR bronił Lublina przed tęczowymi flagami. Komentarze są bezlitosne. Porównują ich do Muminków [zobacz]

Kilku członków lubelskiej Brygady ONR patrolowało Lublin, bo obawiali się, że „tęczowi degeneraci” porozwieszają kolorowe flagi.

Program TV 14-16 sierpnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
14 sierpnia 2020, 20:00

Program TV 14-16 sierpnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W najbliższy weekend w telewizji będzie można zobaczyć m.in. klasyczną filmową wersję "Pana Tadeusza".

Kobieta miała "dopłacić" 1.49 zł do przesyłki. Zamiast tego straciła znacznie więcej

Kobieta miała "dopłacić" 1.49 zł do przesyłki. Zamiast tego straciła znacznie więcej

30-letnia mieszkanka powiatu ryckiego miała "dopłacić" 1.49 zł do przesyłki, którą zamówiła przez internet. Jak się jednak okazało, padła ofiarą oszustów, którzy wyłudzili od niej ponad 14 tys. zł.

Motor Lublin zmierzy się dzisiaj z Fogo Unią Leszno przy Al. Zygmuntowskich

Motor Lublin zmierzy się dzisiaj z Fogo Unią Leszno przy Al. Zygmuntowskich

Drużynowy mistrz Polski przyjeżdża dzisiaj (godz. 20.30) do Lublina na rewanżowe spotkanie z Motorem. Fogo Unia Leszno wygrała pierwszą konfrontację z żółto-biało-niebieskimi na własnym torze różnicą 16 punktów. Teraz stawką dwumeczu będzie także punkt bonusowy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!