Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

2 grudnia 2020 r.
11:33

Połączenie Kaczyńskiego i Łukaszenki na billboardach w Lublinie. O co chodzi w tej akcji?

Autor: Zdjęcie autora toma
467 29 A A
(fot. Dominik Smaga)

– Chcemy standardów europejskich, czy białoruskich? – pyta senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury. Polityk wykupił ponad 20 billboardów, na który pojawiły się zestawione twarze Jarosława Kaczyńskiego i Aleksandra Łukaszenki z hasłem: „Europa czy dyktatura”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W tej chwili mamy w Polsce pełzający polexit. Władza PiS zajmuje się sprawami związanymi z naszym członkostwem w Unii Europejskiej dla przykrycia pewnych rzeczy, ale mam wrażenie, że także dlatego, że na tym im zależy. Że chcieliby, żeby Polska wyszła z Unii Europejskiej i przyjęła standardy bardziej Europy wschodniej, białoruskie czy rosyjskie – mówi Jacek Bury. I przekonuje, że unijna wspólnota jest dla Polski „dobrodziejstwem”. - Z członkostwa mamy ponad 50 mld zł zysku rocznie, miejsca pracy, dochody, możliwość przemieszczania się po całej Europie bez wiz i ograniczeń, prowadzenia działalności i pracowania poza granicami Polski. Ta wolność według mnie jest bezcenna.

Na billboardach, jakie można zobaczyć na ulicach Lublina pojawiły się wizerunki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Ale zdaniem senatora Burego, do wyjścia Polski z unijnej wspólnoty dążą też inni politycy obozu rządzącego, na czele ze Zbigniewem Ziobro, ministrem sprawiedliwości i szefem będącej w koalicji z PiS Solidarnej Polski.

Sonda: Czy PiS dąży do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej?

Liczba głosów: 695
70.5%
Tak, to ich cel
29.5%
Nie, chodzi tylko o niezależność

– Mam wrażenie, że to szczególnie Ziobro głośno mówi o wyjściu z Unii. Ten człowiek chce dla nas katastrofy, utraty wielu miejsc pracy i dochodów. Jarosław Kaczyński natomiast mniej o tym mówi, a więcej robi. Jako wicepremier pozwala na to, by Polacy byli pałowani, by wolni obywatele byli traktowani gazem. Według docierających do mnie ze strony PiS sygnałów, dzieje się to na jego wyraźne polecenie – przekonuje Bury. I dodaje: – Kaczyński i jego środowisko dąży do tego, by wyprowadzić Polskę z UE. Ja wiem, że niektórzy z tych kiedyś ideowych działaczy, sprzedali się za apanaże partyjne, stanowiska dla swoich rodzin i kolegów. A chcą, żebyśmy my Polacy, sprzedali się za miskę ryżu. Jesteśmy dumnym narodem, który kocha wolność i nie damy wprowadzić dyktatury w miejsce standardów wolności, jakie w dzisiejszych czasach reprezentuje Europa. Tą akcję chcę pokazach, że Polacy powinni stanąć w obronie naszej wolności i dumy narodowej.

Senator zapewnia, że akcję billboardową sfinansował z własnych środków. – Będą zachęcał kolegów z Senatu, by podjęli podobną inicjatywę w swoich okręgach – podsumowuje.

Senator Jacek Bury zapewnia, że akcję billboardową sfinansował z własnych środków (fot. Materiały prasowe)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fiej / 2 grudnia 2020 r. o 11:44
+50
Skoro stawiacie pytanie: "O co chodzi w tej akcji?", to znaczy, że macie ludzi za idiotów. Poniekąd macie rację.
Avatar
lopez / 2 grudnia 2020 r. o 13:12
+38
Ten plakat doskonale oddaje istotę sprawy ! Kieszonkowy dyktatorek to postać z mroków 19 wieku albo i wczesniej !
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2020 r. o 12:50
+36
No to Bury odleciał w siną dal.... Dlatego zapytam: chodzi o standardy wg. M.Lampart: przemoc, wyzwiska, plucie, wrzask? Mam prawo tak sądzić słysząc peany pochwalne na cześć przywódczyni strajku "kobiet", gdzie nie ma ani jednego głosu negatywnego, a same zachwyty. Najpierw było, parę lat temu hasło "zabierz babci dowód", a teraz będzie jeszcze nowocześniej: zutylizuj babcię, bo przeszkadza. Jak niechciana ciąża.
 Nie, chodzi o te zdradzieckie mordy, gorszy sort i ciemny lud który i tak to kupi. Masz spierd... za miskę ryżu. A babcie to doskonale utylizuje nam obecny nierząd, przez zklikwidowanie służby zdrowia i masową utylicację emerytów i rencistów.
 Nie, chodzi o te zdradzieckie mordy, gorszy sort i ciemny lud który i tak to kupi. Masz spierd... za miskę ryżu. A babcie to doskonale utylizuje nam obecny nierząd, przez zklikwidowanie służby zdrowia i masową utylicację emerytów i rencistów. rozwiń
Avatar
zorro532 / 2 grudnia 2020 r. o 12:36
+36
Do koscioła nie pojdziesz bo bedą meczety, zony nie oklepiesz bo Ciebie oklepią uchodzcy, kobietami ( ale uważasz ze to "maciory" zajmą sie tez uchodzcy, pieniedzy nie będziesz miał bo pojdą na europę dwóch prędkości ale jak chcesz takiej Polski Twoja sprawa. Najwiekszą wartościa jest wolnośc.
 Ale co ma wspólnego dyktatura Kaczyńskiego i łamanie praworządności z meczetami i uchodźcami? Ja nie chcę ani meczetów ani dyktatury. Nie chcę dzielenia Polaków, dawania pieniędzy wybranym, zabraniania jednym tego co inni mogą robić, szczucia, okłamywania i robienia z ludzi idiotów - ciemnej masy która kupi wszystko co powie propagandowa rządowa telewizja. Nawiązanie do Łukaszenki jest jak najbardziej słuszne, Kaczyński wprowadza w Polsce dokładnie takie same standardy. Albo myślisz tak jak on, albo jesteś wrogiem kraju i będziesz zwalczany z całą mocą państwowego aparatu partyjnego.
 Ale co ma wspólnego dyktatura Kaczyńskiego i łamanie praworządności z meczetami i uchodźcami? Ja nie chcę ani meczetów ani dyktatury. Nie chcę dzielenia Polaków, dawania pieniędzy wybranym, zabraniania jednym tego co inni mogą robić, szczucia, okłamywania i robienia z ludzi idiotów - ciemnej masy która kupi wszystko co powie propagandowa rządowa telewizja. Nawiązanie do Łukaszenki jest jak najbardziej słuszne, Kaczyński wprowadza w Polsce dokładnie takie same standardy. Albo myślisz tak jak on, albo jesteś wrogiem kraju i będ... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2020 r. o 12:03
+36
najlepiej poddajcie się UE wprowadzajcie te Wasze standardy europejskie niech Niemcy, Francja i Holandia utworzą Polski rząd, będzie kraina miodem i mlekiem płynąca i Polski naród bez tożsamości. Tego chcecie????//
   A co to za tożsamość i kultura ?? W niedzielę do kościoła w pierwszym rzędzie, później pod sklep i tankowanie do odcinki, a jak stara w domu coś będzie bąkać to trochę ją oklepać, a wszystko to na koszt pracujących z programów min. 500+ na które płacą pracujący pit, zus, vat, cit i wiele innych danin gdzie jak się ja podsumuje rząd zabiera nam ponad 50% zarobionych przez nas pieniędzy. Kobiety do rozmnażanai niczym maciory, a chłop to chłop pracą się nie skala, bo im się po prostu te pieniądze należą. To są te wartości ??
   A co to za tożsamość i kultura ?? W niedzielę do kościoła w pierwszym rzędzie, później pod sklep i tankowanie do odcinki, a jak stara w domu coś będzie bąkać to trochę ją oklepać, a wszystko to na koszt pracujących z programów min. 500+ na które płacą pracujący pit, zus, vat, cit i wiele innych danin gdzie jak się ja podsumuje rząd zabiera nam ponad 50% zarobionych przez nas pieniędzy. Kobiety do rozmnażanai niczym maciory, a chłop to chłop pracą się nie skala, bo im się po prostu te pieniądze należą. To są te wartości ?? rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 2 grudnia 2020 r. o 13:35
+34
Coraz wyraźniej widać, że działania Kaczyńskiego idą w kierunku państwa autorytarnego w stylu Łukaszenki czy Putina. Akceptują członkostwo w Unii do póki przysyła kasę i nie przeszkadza Kaczyńskiemu we wprowadzaniu zamordyzmu, ale jeśli będą musieli wybrać, nie zawahają się wyprowadzić Polski z Unii, a wtedy na pewno swoją opieką otoczy nas Putin .
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2020 r. o 12:49
+31
Do koscioła nie pojdziesz bo bedą meczety, zony nie oklepiesz bo Ciebie oklepią uchodzcy, kobietami ( ale uważasz ze to "maciory" zajmą sie tez uchodzcy, pieniedzy nie będziesz miał bo pojdą na europę dwóch prędkości ale jak chcesz takiej Polski Twoja sprawa. Najwiekszą wartościa jest wolnośc.
Ale co ma wspólnego dyktatura Kaczyńskiego i łamanie praworządności z meczetami i uchodźcami? Ja nie chcę ani meczetów ani dyktatury. Nie chcę dzielenia Polaków, dawania pieniędzy wybranym, zabraniania jednym tego co inni mogą robić, szczucia, okłamywania i robienia z ludzi idiotów - ciemnej masy która kupi wszystko co powie propagandowa rządowa telewizja. Nawiązanie do Łukaszenki jest jak najbardziej słuszne, Kaczyński wprowadza w Polsce dokładnie takie same standardy. Albo myślisz tak jak on, albo jesteś wrogiem kraju i będziesz zwalczany z całą mocą państwowego aparatu partyjnego.
 Jakbyś chodził do wyimaginowanej ideologicznej wspólnoy zwanej kościołem, to byś wiedział że ich straszą w kółko tymi meczetami i inną wiarą. Oni myślą że inni mają tak wyprane głowy jak oni i się tego boją. Zapominają o tym mówić ci ludzie, którzy nie są równi ludziom normalnym, o swoich pedofilskich skłonnościach, pędzie do życia w bogactwie kosztem pracy innych ludzi, oraz zapominają wspomnieć jak sami zwalczali innowierców paląc ich żywce na stosie. Narzucają innym jak mają żyć, samemu tego nie przestrzegając...
 Jakbyś chodził do wyimaginowanej ideologicznej wspólnoy zwanej kościołem, to byś wiedział że ich straszą w kółko tymi meczetami i inną wiarą. Oni myślą że inni mają tak wyprane głowy jak oni i się tego boją. Zapominają o tym mówić ci ludzie, którzy nie są równi ludziom normalnym, o swoich pedofilskich skłonnościach, pędzie do życia w bogactwie kosztem pracy innych ludzi, oraz zapominają wspomnieć jak sami zwalczali innowierców paląc ich żywce na stosie. Narzucają innym jak mają żyć, samemu tego nie przestrzegając... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2020 r. o 17:01
+26
No to Bury odleciał w siną dal.... Dlatego zapytam: chodzi o standardy wg. M.Lampart: przemoc, wyzwiska, plucie, wrzask? Mam prawo tak sądzić słysząc peany pochwalne na cześć przywódczyni strajku "kobiet", gdzie nie ma ani jednego głosu negatywnego, a same zachwyty. Najpierw było, parę lat temu hasło "zabierz babci dowód", a teraz będzie jeszcze nowocześniej: zutylizuj babcię, bo przeszkadza. Jak niechciana ciąża.
Nie, chodzi o te zdradzieckie mordy, gorszy sort i ciemny lud który i tak to kupi. Masz spierd... za miskę ryżu. A babcie to doskonale utylizuje nam obecny nierząd, przez zklikwidowanie służby zdrowia i masową utylicację emerytów i rencistów.
Fajnie, że napisałeś to wszystko, co działo się za rządów PO i PSL, a wcześniej SLD. Twoje przykłady są doskonałe! Dziękuję!
 Z biedy można wyjść i to nie jest stan permanentny, głupota jest bardziej bezwzględna.
 Z biedy można wyjść i to nie jest stan permanentny, głupota jest bardziej bezwzględna. rozwiń
Avatar
Fancy / 2 grudnia 2020 r. o 14:49
+26
Brawo Panie Senatorze Bury, ten bilbord to strzał w dziesiątkę........................ tak pisowcy dbają o swoje stołki mając w nosie społeczeństwo i Polskę, a kler im wtóruje
Avatar
-bez-owijania- / 2 grudnia 2020 r. o 22:53
+20
***s://wiadomosci.wp.pl/budzet-ue-polska-straci-miliardy-padaja-pierwsze-wyliczenia-6582018269538880a
Avatar
jozekad2020 / 3 grudnia 2020 r. o 12:30
-12
Ciekawe kto zaplacil za te billboardy, bury blazen czy podatnicy?
Avatar
general / 3 grudnia 2020 r. o 12:28
+14
Brawo Panie Senatorze Bury, ten bilbord to strzał w dziesiątkę........................ tak pisowcy dbają o swoje stołki mając w nosie społeczeństwo i Polskę, a kler im wtóruje
 Zgadzam się z tobą w 110%. Z resztą wyniki sondy zamieszczonej pod artykułem są dość wymowne i nie wymagają w sumie żadnego komentarza.
Avatar
Arturrr1 / 3 grudnia 2020 r. o 11:36
+13
Brawo za inicjatywę! Pora uświadomić społeczeństwo! Proponuję zastanowić się nad tym, ile do tej pory Polska dostała pieniędzy z Unii i co zostało z nich zrealizowane? Pieniądze i możliwości to tylko część korzyści.
Avatar
Wielejebny / 3 grudnia 2020 r. o 11:28
-25
Bura pało jak za tuska milicja strzelala do gorników to ci nie przeszkadzało? Wtedy siedziales cicho jak, szczur. Na nastepnym bilbordzie przedstaw przestepcow I zlodziei z calego swiata, a obok siebie I cale peło I postaw znak rozwnosci parchu. Wstyd ze taka gnida reprezentuje Lublin
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2020 r. o 23:01
-24
"Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów" – mówiła Margaret Thatcher.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2020 r. o 22:59
-23
"Powołanie do życia Unii Europejskiej było największą głupotą naszych czasów" - premier Wielkiej Brytanii
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2020 r. o 22:58
-24
jackowi się coś poye....
Avatar
-bez-owijania- / 2 grudnia 2020 r. o 22:53
+20
***s://wiadomosci.wp.pl/budzet-ue-polska-straci-miliardy-padaja-pierwsze-wyliczenia-6582018269538880a
Avatar
poker / 2 grudnia 2020 r. o 17:50
-25
No to Bury odleciał w siną dal.... Dlatego zapytam: chodzi o standardy wg. M.Lampart: przemoc, wyzwiska, plucie, wrzask? Mam prawo tak sądzić słysząc peany pochwalne na cześć przywódczyni strajku "kobiet", gdzie nie ma ani jednego głosu negatywnego, a same zachwyty. Najpierw było, parę lat temu hasło "zabierz babci dowód", a teraz będzie jeszcze nowocześniej: zutylizuj babcię, bo przeszkadza. Jak niechciana ciąża.
Nie, chodzi o te zdradzieckie mordy, gorszy sort i ciemny lud który i tak to kupi. Masz spierd... za miskę ryżu. A babcie to doskonale utylizuje nam obecny nierząd, przez zklikwidowanie służby zdrowia i masową utylicację emerytów i rencistów.
Fajnie, że napisałeś to wszystko, co działo się za rządów PO i PSL, a wcześniej SLD. Twoje przykłady są doskonałe! Dziękuję!
Z biedy można wyjść i to nie jest stan permanentny, głupota jest bardziej bezwzględna.
 Wyjątkowo się z tobą zgadzam: przenoszenie win SLD, PSL i PO na obecnie rządzących też uważam za wielką głupotę!
 Wyjątkowo się z tobą zgadzam: przenoszenie win SLD, PSL i PO na obecnie rządzących też uważam za wielką głupotę! rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2020 r. o 17:01
+26
No to Bury odleciał w siną dal.... Dlatego zapytam: chodzi o standardy wg. M.Lampart: przemoc, wyzwiska, plucie, wrzask? Mam prawo tak sądzić słysząc peany pochwalne na cześć przywódczyni strajku "kobiet", gdzie nie ma ani jednego głosu negatywnego, a same zachwyty. Najpierw było, parę lat temu hasło "zabierz babci dowód", a teraz będzie jeszcze nowocześniej: zutylizuj babcię, bo przeszkadza. Jak niechciana ciąża.
Nie, chodzi o te zdradzieckie mordy, gorszy sort i ciemny lud który i tak to kupi. Masz spierd... za miskę ryżu. A babcie to doskonale utylizuje nam obecny nierząd, przez zklikwidowanie służby zdrowia i masową utylicację emerytów i rencistów.
Fajnie, że napisałeś to wszystko, co działo się za rządów PO i PSL, a wcześniej SLD. Twoje przykłady są doskonałe! Dziękuję!
 Z biedy można wyjść i to nie jest stan permanentny, głupota jest bardziej bezwzględna.
 Z biedy można wyjść i to nie jest stan permanentny, głupota jest bardziej bezwzględna. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

W przyszłym tygodniu wstrzymany będzie transport 330 tys. dawek do szpitali węzłowych w ramach pierwszego szczepienia grupy 0, natomiast zgodnie z planem 50 tys. dawek trafi do punktów na drugie szczepienia, a 120 tys. dawek na pierwsze szczepienia do DPS-ów - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Kiepskie wieści otrzymali dzisiaj kibice Lewartu. Beniaminek stracił kapitana – Michała Budzyńskiego. Kontrakt zawodnika został rozwiązany za porozumieniem stron. Wszystko wskazuje na to, że „Budyń” przeniesie się do trzecioligowej Chełmianki.

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki
Magazyn

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki

Kto pamięta placki na sodzie, pieczone na węglowej kuchni? Po domu roznosił się zapach, jakiego nie zapomni się nigdy. Proziaki, zwane także fajercarzami, można upiec na patelni lub na grillu elektrycznym. Są pyszne

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu
film

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu

41-latek, recydywista z Częstochowy, podczas ostatniej próby kradzieży napotkał ogromne trudności z wydostaniem się z okradanego sklepu. Mężczyzna najpierw wszedł do niego przez okno, ale później nie potrafił wyjść, bo okno okazał się być zbyt wysoko. Jego bolesne próby uchwyciła kamera monitoringu.

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Trener trzecioligowca Łukasz Mierzejewski może być zadowolony. W pierwszym meczu kontrolnym Avia wysoko pokonała Świdniczankę 7:2.

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Naukowcy stworzyli model rozwoju epidemii, który wskazuje, że może ona dążyć do postaci endemicznej, czyli lokalnej i ustabilizowanej. Prawdopodobnie łagodnie wtedy chorować będą dzieci, co będzie po części chronić późniejszą dorosłą populację.

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Na ponad dwie doby zamknięty ma być przejazd kolejowy w podlubelskim Motyczu.

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosły cenne zwycięstwo na wyjeździe. W sobotę pewnie pokonały DGT AZS Politechniką Gdańską 77:70

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

Nepalscy wspinacze zdobyli K2, drugi co do wysokości szczyt Ziemi. K2 jako jedyny ośmiotysięcznik nie został dotąd zdobyty zimą.

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rozmowa z Rafałem Królem, kapitanem Motoru Lublin

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się do tej pory 280 tys. seniorów, a chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków - poinformował w sobotę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"
galeria

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"

Ośrodek narciarski w Chrzanowie (powiat janowski), który wczoraj zaczął działać po przerwie dziś także jest otwarty. Wczoraj na miejscu byli policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej. Kontrola ma być też dzisiaj.

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Zwołanie „okrągłego stołu” w sprawie Starego Gaju proponują lubelscy ekolodzy. To odpowiedź na ogłoszony przez Ratusz zamiar uznania części lasu za zespół przyrodniczo-krajobrazowy. O taką decyzję apelują sami ekolodzy, ale przyznają, że potrzeba jeszcze mocniejszej ochrony lasu, więc proponują rozmowy

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Lublinie, 24 – w powiecie lubelskim i 23 – w powiecie włodawskim. W sumie w ciągu ostatniej doby u 358 mieszkańców województwa lubelskiego zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

7 412 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 369 osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.