Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

2 grudnia 2020 r.
11:33

Połączenie Kaczyńskiego i Łukaszenki na billboardach w Lublinie. O co chodzi w tej akcji?

Autor: Zdjęcie autora toma
467 29 A A
(fot. Dominik Smaga)

– Chcemy standardów europejskich, czy białoruskich? – pyta senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury. Polityk wykupił ponad 20 billboardów, na który pojawiły się zestawione twarze Jarosława Kaczyńskiego i Aleksandra Łukaszenki z hasłem: „Europa czy dyktatura”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W tej chwili mamy w Polsce pełzający polexit. Władza PiS zajmuje się sprawami związanymi z naszym członkostwem w Unii Europejskiej dla przykrycia pewnych rzeczy, ale mam wrażenie, że także dlatego, że na tym im zależy. Że chcieliby, żeby Polska wyszła z Unii Europejskiej i przyjęła standardy bardziej Europy wschodniej, białoruskie czy rosyjskie – mówi Jacek Bury. I przekonuje, że unijna wspólnota jest dla Polski „dobrodziejstwem”. - Z członkostwa mamy ponad 50 mld zł zysku rocznie, miejsca pracy, dochody, możliwość przemieszczania się po całej Europie bez wiz i ograniczeń, prowadzenia działalności i pracowania poza granicami Polski. Ta wolność według mnie jest bezcenna.

Na billboardach, jakie można zobaczyć na ulicach Lublina pojawiły się wizerunki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Ale zdaniem senatora Burego, do wyjścia Polski z unijnej wspólnoty dążą też inni politycy obozu rządzącego, na czele ze Zbigniewem Ziobro, ministrem sprawiedliwości i szefem będącej w koalicji z PiS Solidarnej Polski.

Sonda: Czy PiS dąży do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej?

Liczba głosów: 695
70.5%
Tak, to ich cel
29.5%
Nie, chodzi tylko o niezależność

– Mam wrażenie, że to szczególnie Ziobro głośno mówi o wyjściu z Unii. Ten człowiek chce dla nas katastrofy, utraty wielu miejsc pracy i dochodów. Jarosław Kaczyński natomiast mniej o tym mówi, a więcej robi. Jako wicepremier pozwala na to, by Polacy byli pałowani, by wolni obywatele byli traktowani gazem. Według docierających do mnie ze strony PiS sygnałów, dzieje się to na jego wyraźne polecenie – przekonuje Bury. I dodaje: – Kaczyński i jego środowisko dąży do tego, by wyprowadzić Polskę z UE. Ja wiem, że niektórzy z tych kiedyś ideowych działaczy, sprzedali się za apanaże partyjne, stanowiska dla swoich rodzin i kolegów. A chcą, żebyśmy my Polacy, sprzedali się za miskę ryżu. Jesteśmy dumnym narodem, który kocha wolność i nie damy wprowadzić dyktatury w miejsce standardów wolności, jakie w dzisiejszych czasach reprezentuje Europa. Tą akcję chcę pokazach, że Polacy powinni stanąć w obronie naszej wolności i dumy narodowej.

Senator zapewnia, że akcję billboardową sfinansował z własnych środków. – Będą zachęcał kolegów z Senatu, by podjęli podobną inicjatywę w swoich okręgach – podsumowuje.

Senator Jacek Bury zapewnia, że akcję billboardową sfinansował z własnych środków (fot. Materiały prasowe)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fiej / 2 grudnia 2020 r. o 11:44
+50
Skoro stawiacie pytanie: "O co chodzi w tej akcji?", to znaczy, że macie ludzi za idiotów. Poniekąd macie rację.
Avatar
lopez / 2 grudnia 2020 r. o 13:12
+38
Ten plakat doskonale oddaje istotę sprawy ! Kieszonkowy dyktatorek to postać z mroków 19 wieku albo i wczesniej !
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2020 r. o 12:50
+36
No to Bury odleciał w siną dal.... Dlatego zapytam: chodzi o standardy wg. M.Lampart: przemoc, wyzwiska, plucie, wrzask? Mam prawo tak sądzić słysząc peany pochwalne na cześć przywódczyni strajku "kobiet", gdzie nie ma ani jednego głosu negatywnego, a same zachwyty. Najpierw było, parę lat temu hasło "zabierz babci dowód", a teraz będzie jeszcze nowocześniej: zutylizuj babcię, bo przeszkadza. Jak niechciana ciąża.
 Nie, chodzi o te zdradzieckie mordy, gorszy sort i ciemny lud który i tak to kupi. Masz spierd... za miskę ryżu. A babcie to doskonale utylizuje nam obecny nierząd, przez zklikwidowanie służby zdrowia i masową utylicację emerytów i rencistów.
 Nie, chodzi o te zdradzieckie mordy, gorszy sort i ciemny lud który i tak to kupi. Masz spierd... za miskę ryżu. A babcie to doskonale utylizuje nam obecny nierząd, przez zklikwidowanie służby zdrowia i masową utylicację emerytów i rencistów. rozwiń
Avatar
zorro532 / 2 grudnia 2020 r. o 12:36
+36
Do koscioła nie pojdziesz bo bedą meczety, zony nie oklepiesz bo Ciebie oklepią uchodzcy, kobietami ( ale uważasz ze to "maciory" zajmą sie tez uchodzcy, pieniedzy nie będziesz miał bo pojdą na europę dwóch prędkości ale jak chcesz takiej Polski Twoja sprawa. Najwiekszą wartościa jest wolnośc.
 Ale co ma wspólnego dyktatura Kaczyńskiego i łamanie praworządności z meczetami i uchodźcami? Ja nie chcę ani meczetów ani dyktatury. Nie chcę dzielenia Polaków, dawania pieniędzy wybranym, zabraniania jednym tego co inni mogą robić, szczucia, okłamywania i robienia z ludzi idiotów - ciemnej masy która kupi wszystko co powie propagandowa rządowa telewizja. Nawiązanie do Łukaszenki jest jak najbardziej słuszne, Kaczyński wprowadza w Polsce dokładnie takie same standardy. Albo myślisz tak jak on, albo jesteś wrogiem kraju i będziesz zwalczany z całą mocą państwowego aparatu partyjnego.
 Ale co ma wspólnego dyktatura Kaczyńskiego i łamanie praworządności z meczetami i uchodźcami? Ja nie chcę ani meczetów ani dyktatury. Nie chcę dzielenia Polaków, dawania pieniędzy wybranym, zabraniania jednym tego co inni mogą robić, szczucia, okłamywania i robienia z ludzi idiotów - ciemnej masy która kupi wszystko co powie propagandowa rządowa telewizja. Nawiązanie do Łukaszenki jest jak najbardziej słuszne, Kaczyński wprowadza w Polsce dokładnie takie same standardy. Albo myślisz tak jak on, albo jesteś wrogiem kraju i będ... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2020 r. o 12:03
+36
najlepiej poddajcie się UE wprowadzajcie te Wasze standardy europejskie niech Niemcy, Francja i Holandia utworzą Polski rząd, będzie kraina miodem i mlekiem płynąca i Polski naród bez tożsamości. Tego chcecie????//
   A co to za tożsamość i kultura ?? W niedzielę do kościoła w pierwszym rzędzie, później pod sklep i tankowanie do odcinki, a jak stara w domu coś będzie bąkać to trochę ją oklepać, a wszystko to na koszt pracujących z programów min. 500+ na które płacą pracujący pit, zus, vat, cit i wiele innych danin gdzie jak się ja podsumuje rząd zabiera nam ponad 50% zarobionych przez nas pieniędzy. Kobiety do rozmnażanai niczym maciory, a chłop to chłop pracą się nie skala, bo im się po prostu te pieniądze należą. To są te wartości ??
   A co to za tożsamość i kultura ?? W niedzielę do kościoła w pierwszym rzędzie, później pod sklep i tankowanie do odcinki, a jak stara w domu coś będzie bąkać to trochę ją oklepać, a wszystko to na koszt pracujących z programów min. 500+ na które płacą pracujący pit, zus, vat, cit i wiele innych danin gdzie jak się ja podsumuje rząd zabiera nam ponad 50% zarobionych przez nas pieniędzy. Kobiety do rozmnażanai niczym maciory, a chłop to chłop pracą się nie skala, bo im się po prostu te pieniądze należą. To są te wartości ?? rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 2 grudnia 2020 r. o 13:35
+34
Coraz wyraźniej widać, że działania Kaczyńskiego idą w kierunku państwa autorytarnego w stylu Łukaszenki czy Putina. Akceptują członkostwo w Unii do póki przysyła kasę i nie przeszkadza Kaczyńskiemu we wprowadzaniu zamordyzmu, ale jeśli będą musieli wybrać, nie zawahają się wyprowadzić Polski z Unii, a wtedy na pewno swoją opieką otoczy nas Putin .
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2020 r. o 12:49
+31
Do koscioła nie pojdziesz bo bedą meczety, zony nie oklepiesz bo Ciebie oklepią uchodzcy, kobietami ( ale uważasz ze to "maciory" zajmą sie tez uchodzcy, pieniedzy nie będziesz miał bo pojdą na europę dwóch prędkości ale jak chcesz takiej Polski Twoja sprawa. Najwiekszą wartościa jest wolnośc.
Ale co ma wspólnego dyktatura Kaczyńskiego i łamanie praworządności z meczetami i uchodźcami? Ja nie chcę ani meczetów ani dyktatury. Nie chcę dzielenia Polaków, dawania pieniędzy wybranym, zabraniania jednym tego co inni mogą robić, szczucia, okłamywania i robienia z ludzi idiotów - ciemnej masy która kupi wszystko co powie propagandowa rządowa telewizja. Nawiązanie do Łukaszenki jest jak najbardziej słuszne, Kaczyński wprowadza w Polsce dokładnie takie same standardy. Albo myślisz tak jak on, albo jesteś wrogiem kraju i będziesz zwalczany z całą mocą państwowego aparatu partyjnego.
 Jakbyś chodził do wyimaginowanej ideologicznej wspólnoy zwanej kościołem, to byś wiedział że ich straszą w kółko tymi meczetami i inną wiarą. Oni myślą że inni mają tak wyprane głowy jak oni i się tego boją. Zapominają o tym mówić ci ludzie, którzy nie są równi ludziom normalnym, o swoich pedofilskich skłonnościach, pędzie do życia w bogactwie kosztem pracy innych ludzi, oraz zapominają wspomnieć jak sami zwalczali innowierców paląc ich żywce na stosie. Narzucają innym jak mają żyć, samemu tego nie przestrzegając...
 Jakbyś chodził do wyimaginowanej ideologicznej wspólnoy zwanej kościołem, to byś wiedział że ich straszą w kółko tymi meczetami i inną wiarą. Oni myślą że inni mają tak wyprane głowy jak oni i się tego boją. Zapominają o tym mówić ci ludzie, którzy nie są równi ludziom normalnym, o swoich pedofilskich skłonnościach, pędzie do życia w bogactwie kosztem pracy innych ludzi, oraz zapominają wspomnieć jak sami zwalczali innowierców paląc ich żywce na stosie. Narzucają innym jak mają żyć, samemu tego nie przestrzegając... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2020 r. o 17:01
+26
No to Bury odleciał w siną dal.... Dlatego zapytam: chodzi o standardy wg. M.Lampart: przemoc, wyzwiska, plucie, wrzask? Mam prawo tak sądzić słysząc peany pochwalne na cześć przywódczyni strajku "kobiet", gdzie nie ma ani jednego głosu negatywnego, a same zachwyty. Najpierw było, parę lat temu hasło "zabierz babci dowód", a teraz będzie jeszcze nowocześniej: zutylizuj babcię, bo przeszkadza. Jak niechciana ciąża.
Nie, chodzi o te zdradzieckie mordy, gorszy sort i ciemny lud który i tak to kupi. Masz spierd... za miskę ryżu. A babcie to doskonale utylizuje nam obecny nierząd, przez zklikwidowanie służby zdrowia i masową utylicację emerytów i rencistów.
Fajnie, że napisałeś to wszystko, co działo się za rządów PO i PSL, a wcześniej SLD. Twoje przykłady są doskonałe! Dziękuję!
 Z biedy można wyjść i to nie jest stan permanentny, głupota jest bardziej bezwzględna.
 Z biedy można wyjść i to nie jest stan permanentny, głupota jest bardziej bezwzględna. rozwiń
Avatar
Fancy / 2 grudnia 2020 r. o 14:49
+26
Brawo Panie Senatorze Bury, ten bilbord to strzał w dziesiątkę........................ tak pisowcy dbają o swoje stołki mając w nosie społeczeństwo i Polskę, a kler im wtóruje
Avatar
-bez-owijania- / 2 grudnia 2020 r. o 22:53
+20
***s://wiadomosci.wp.pl/budzet-ue-polska-straci-miliardy-padaja-pierwsze-wyliczenia-6582018269538880a
Avatar
jozekad2020 / 3 grudnia 2020 r. o 12:30
-12
Ciekawe kto zaplacil za te billboardy, bury blazen czy podatnicy?
Avatar
general / 3 grudnia 2020 r. o 12:28
+14
Brawo Panie Senatorze Bury, ten bilbord to strzał w dziesiątkę........................ tak pisowcy dbają o swoje stołki mając w nosie społeczeństwo i Polskę, a kler im wtóruje
 Zgadzam się z tobą w 110%. Z resztą wyniki sondy zamieszczonej pod artykułem są dość wymowne i nie wymagają w sumie żadnego komentarza.
Avatar
Arturrr1 / 3 grudnia 2020 r. o 11:36
+13
Brawo za inicjatywę! Pora uświadomić społeczeństwo! Proponuję zastanowić się nad tym, ile do tej pory Polska dostała pieniędzy z Unii i co zostało z nich zrealizowane? Pieniądze i możliwości to tylko część korzyści.
Avatar
Wielejebny / 3 grudnia 2020 r. o 11:28
-25
Bura pało jak za tuska milicja strzelala do gorników to ci nie przeszkadzało? Wtedy siedziales cicho jak, szczur. Na nastepnym bilbordzie przedstaw przestepcow I zlodziei z calego swiata, a obok siebie I cale peło I postaw znak rozwnosci parchu. Wstyd ze taka gnida reprezentuje Lublin
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2020 r. o 23:01
-24
"Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów" – mówiła Margaret Thatcher.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2020 r. o 22:59
-23
"Powołanie do życia Unii Europejskiej było największą głupotą naszych czasów" - premier Wielkiej Brytanii
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2020 r. o 22:58
-24
jackowi się coś poye....
Avatar
-bez-owijania- / 2 grudnia 2020 r. o 22:53
+20
***s://wiadomosci.wp.pl/budzet-ue-polska-straci-miliardy-padaja-pierwsze-wyliczenia-6582018269538880a
Avatar
poker / 2 grudnia 2020 r. o 17:50
-25
No to Bury odleciał w siną dal.... Dlatego zapytam: chodzi o standardy wg. M.Lampart: przemoc, wyzwiska, plucie, wrzask? Mam prawo tak sądzić słysząc peany pochwalne na cześć przywódczyni strajku "kobiet", gdzie nie ma ani jednego głosu negatywnego, a same zachwyty. Najpierw było, parę lat temu hasło "zabierz babci dowód", a teraz będzie jeszcze nowocześniej: zutylizuj babcię, bo przeszkadza. Jak niechciana ciąża.
Nie, chodzi o te zdradzieckie mordy, gorszy sort i ciemny lud który i tak to kupi. Masz spierd... za miskę ryżu. A babcie to doskonale utylizuje nam obecny nierząd, przez zklikwidowanie służby zdrowia i masową utylicację emerytów i rencistów.
Fajnie, że napisałeś to wszystko, co działo się za rządów PO i PSL, a wcześniej SLD. Twoje przykłady są doskonałe! Dziękuję!
Z biedy można wyjść i to nie jest stan permanentny, głupota jest bardziej bezwzględna.
 Wyjątkowo się z tobą zgadzam: przenoszenie win SLD, PSL i PO na obecnie rządzących też uważam za wielką głupotę!
 Wyjątkowo się z tobą zgadzam: przenoszenie win SLD, PSL i PO na obecnie rządzących też uważam za wielką głupotę! rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2020 r. o 17:01
+26
No to Bury odleciał w siną dal.... Dlatego zapytam: chodzi o standardy wg. M.Lampart: przemoc, wyzwiska, plucie, wrzask? Mam prawo tak sądzić słysząc peany pochwalne na cześć przywódczyni strajku "kobiet", gdzie nie ma ani jednego głosu negatywnego, a same zachwyty. Najpierw było, parę lat temu hasło "zabierz babci dowód", a teraz będzie jeszcze nowocześniej: zutylizuj babcię, bo przeszkadza. Jak niechciana ciąża.
Nie, chodzi o te zdradzieckie mordy, gorszy sort i ciemny lud który i tak to kupi. Masz spierd... za miskę ryżu. A babcie to doskonale utylizuje nam obecny nierząd, przez zklikwidowanie służby zdrowia i masową utylicację emerytów i rencistów.
Fajnie, że napisałeś to wszystko, co działo się za rządów PO i PSL, a wcześniej SLD. Twoje przykłady są doskonałe! Dziękuję!
 Z biedy można wyjść i to nie jest stan permanentny, głupota jest bardziej bezwzględna.
 Z biedy można wyjść i to nie jest stan permanentny, głupota jest bardziej bezwzględna. rozwiń