Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

19 października 2020 r.
9:28

Przemysław Czarnek już jest ministrem edukacji i nauki. Rano odebrał nominację od prezydenta

Autor: Zdjęcie autora pab
588 34 A A
Przemysław Czarnek odebrał rano nominację z rąk prezydenta Andrzeja Dudy
Przemysław Czarnek odebrał rano nominację z rąk prezydenta Andrzeja Dudy (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Lubelski poseł PiS Przemysław Czarnek odebrał w poniedziałek rano z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację na ministra edukacji i nauki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przemysław Czarnek objął funkcję ministra w nowym resorcie, który zajmuje się zarówno edukacją w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz uczelniami wyższymi i nauką. Do tej pory dziedzinami tymi zajmowały się dwa odrębne ministerstwa.

– Dziękuję panu ministrowi, że się tego bardzo trudnego zadania podjął – powiedział prezydent Andrzej Duda po wręczeniu nominacji Przemysławowi Czarnkowi. – Trudnego dlatego, że dwa resorty, które są niezwykle ważne, a budzą również budzą wiele emocji wszystkie zmiany, które w ramach tych resortów są realizowane. Trudno zresztą się dziwić, że budzą, bo każdy z tych resortów i to co w nich się odbywa dotyczy ogromnej części wychowania naszej młodzieży, a więc tego jakie będą przyszłe Rzeczypospolite, jakie będą następne pokolenia – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent w swoim przemówieniu wskazał czym powinien zająć się w swojej pracy nowy minister nauki i edukacji. 

– Dzisiaj jeszcze w systemie edukacji jest bardzo wiele takich treści, co do których polskie rodziny mają ogromne wątpliwości. Czy chciałyby aby takimi treściami edukowane były ich dzieci – powiedział Duda i przypomniał, że w tej chwili w parlamencie procedowana jest ustawa, która dotyczy wzmocnienia prawa rodziców do wychowania dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami. – Mam nadzieję, że to zostanie zrealizowane i wierzę w to głęboko, że także pan minister będzie w swojej służbie zwracał na to uwagę, aby rodzice rzeczywiście mieli realny wpływ na decyzje, które są podejmowane: jakie treści programowe i inne sa przekazywane dzieciom na terenie i w ramach szkoły, a przed którymi rodzice mają prawo dzieci bronić.

Odnośnie działalności uczelni wyższych Andrzej Duda zwrócił uwagę na to, że ważne jest aby prezentowane na nich były różne punkty widzenia.

– Mogą być różne poglądy. Nie jest tak, że na polskich uczelniach może występować i być głoszony wyłącznie pogląd, czy profil liberalno-lewicowy. Wręcz przeciwnie, powinny być tam różne poglądy, powinny się ścierać, powinny być dyskusje z różnych punktów widzenia na temat rozwoju nauki, rozwoju naszego kraju, rozwoju człowieka – mówił prezydent Polski.

Andrzej Duda poprosił też Przemysława Czarnka, aby przyjrzał się reformie uczelni wyższych przeprowadzonej w ostatnich latach.

Równocześnie dzisiaj prezydent Andrzej Duda odwołał Wojciecha Murdzka z urzędu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Dariusza Piontkowskiego z urzędu Ministra Edukacji Narodowej.

>>> Czytaj także: Szybki test na koronawirusa, szybki wynik. Specjalnie dla przyszłego ministra Przemysława Czarnka

Szpital w Lublinie tłumaczy się z odwiedzin posła Czarnka i zapewnia: „Nie jest możliwe wskazanie źródła zakażenia”

Prezydent powołał Przemysława Czarnka na Ministra Edukacji i Nauki

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Agent_Tomek / 19 października 2020 r. o 10:45
+55
Jeden troll, żeby mieć szansę na karierę w PiSie, musi codziennie wrzucić pod różnymi artykułami po kilkadziesiąt wpisów o dewelo-rozwoju Lublina(kronikidewelorozwoju i milion jego wcieleń typu Monisia czy zosia_lsm). Drugi z kolei musi wazelinować Czarnka i spychać negatywne komentarze zamieszczane pod artykułami dotyczącymi jego osoby(KOT89 aka TECZOWY_ZSL). Tak właśnie wygląda codzienna praca trolli z pisowskiej farmy. Pocieszające jest to, że ta machina propagandowa prędzej czy później pieprznie a cała armia propagandowych trolli będzie się musiała udać do pośredniaka.
Jeden troll, żeby mieć szansę na karierę w PiSie, musi codziennie wrzucić pod różnymi artykułami po kilkadziesiąt wpisów o dewelo-rozwoju Lublina(kronikidewelorozwoju i milion jego wcieleń typu Monisia czy zosia_lsm). Drugi z kolei musi wazelinować Czarnka i spychać negatywne komentarze zamieszczane pod artykułami dotyczącymi jego osoby(KOT89 aka TECZOWY_ZSL). Tak właśnie wygląda codzienna praca trolli z pisowskiej farmy. Pocieszające jest to, że ta machina propagandowa prędzej czy później pieprznie a cała armia propagandowych trolli będzie ... rozwiń
Avatar
fiej / 19 października 2020 r. o 10:35
+47
Może to i lepiej. To znacznie przyspieszy upadek PiSS. Jeśli człowiek łamiący wszelkie społeczne reguły wpada na oddział szpitalny, a później tłumaczy się, że babcia była w stanie terminalnym, to ja się pytam kto takiemu komuś w to wierzy i kto takiego kogoś wystawia na walkę z nauczycielami. Bo kto słyszał o pacjentach umierających na oddziale REHABILITACJI? Tam takich pacjentów nie ma, to są lokalne odpowiedniki SANATORIÓW. Tam idzie się po pomoc taką samą jak w sanatoriach, więc kto słyszał o osobach w stanie terminalnym w takich oddziałach??? To zwykły cwaniaczek i oportunista.
Może to i lepiej. To znacznie przyspieszy upadek PiSS. Jeśli człowiek łamiący wszelkie społeczne reguły wpada na oddział szpitalny, a później tłumaczy się, że babcia była w stanie terminalnym, to ja się pytam kto takiemu komuś w to wierzy i kto takiego kogoś wystawia na walkę z nauczycielami. Bo kto słyszał o pacjentach umierających na oddziale REHABILITACJI? Tam takich pacjentów nie ma, to są lokalne odpowiedniki SANATORIÓW. Tam idzie się po pomoc taką samą jak w sanatoriach, więc kto słyszał o osobach w stanie terminalnym w takich oddziała... rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 19 października 2020 r. o 09:55
+42
Mianowanie pierwszego hejtera PiSu ministrem edukacji to policzek wymierzony wszystkim rodzicom i pracownikom naukowym polskich uczelni. Co to za władza, jak awansuje ludzi którzy nie mają za grosz szacunku do innych ! Jak długo będziemy na to pozwalać !
Avatar
Adam_z_Lublina / 19 października 2020 r. o 10:27
+40
Czy admin w końcu zrobi porządek z tym spamem rozsyłanym przez PiSowskiego propagandystę o niku "KOT89"? Nie może tak być aby ktoś zaśmiecał całe forum jakąś prymitywną propagandą!
Avatar
Adam_z_Lublina / 19 października 2020 r. o 09:58
+37
Ale najważniejsze, że odnalazł się Prezydent! W kraju pandemia, a Pana Prezydent zniknął gdzieś na całe tygodnie.
Avatar
Janusz_Paliwas / 19 października 2020 r. o 10:33
+32
Ale najważniejsze, że odnalazł się Prezydent! W kraju pandemia, a Pana Prezydent zniknął gdzieś na całe tygodnie.
 A coś w nocy dizś uchwalili i trzeba podpisać ??
Avatar
stefanek / 19 października 2020 r. o 09:45
+30
BMW  i TKM   na start  ciwerć inteligent  w pierwszym pokoleniu ministrem szkolnictwa i edukacji  PRL wysiada .bhabhabhaha  
Avatar
affL / 19 października 2020 r. o 11:15
+28
Wojewodztwo kompletnie nie przygotowane do drugiej fali, karetki odsylane z SORow, braki kadrowe w sluzbie zdrowia a ten zostawia stanowisko i rozpierdziel dla nastepcy. Pol roku zmarnowane, kto za to odpowie ??? Brawo budyniowy Przemus. Teraz dobij szkoly karierowczyku
Avatar
___K___ / 19 października 2020 r. o 11:06
+28
Cieszy się i wspólny Lublin - dobrze życzący prof. Czarnkowi i platforma łobywatelska, posłanka Mucha, Krawczyk i ta od chorych na epidemie, cieszą się profesory niekoherętne z Warszawy, czieszą się Palikuty, ___K___, Adam_z_Lublina, Dziedzic_Pruski, stefanek , lopez, gejusy i inne tęczowe litery , cieszą się gendery :)
 Po raz kolejny pytam - kto ci dał prawo wystepowania w moim imieniu?
Avatar
___K___ / 19 października 2020 r. o 11:10
+26
BRAWO ! Najlepszy wynik w regionie profesora Czarnka potwierdza tylko, ze to najlepszy wybór do dekomunizacji zgredów z P0stalinowskiego systemu przechowywania i utrwalania komunizmu,
Chciałbym zauważyć, że piszesz o Polakach, których obrażasz wyłącznie dlatego, że mają inny światopogląd. Sam pewnie pochodzisz z rodziny, która liznęła odrobinę edukacji tylko dzięki socjalizmowi, bo na inteligenta z dziada pradziada nie wyglądasz - tacy potrafią uszanować innych.
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 15:06
+2
Podtrzymuję swoje zdanie, że jesteś zakłamanym, prymitywnym, prostackim jełopem. Jako dowód wystarczy sprawdzić twoje i moje wpisy: od kiedy piszesz i co napisałeś. Prawda sama się obroni. I prawdy nie zakrzyczysz!
"Jesteś zakłamanym, prostackim, prymitywnym, lewackim jełopem" - to twoja "kultura". Raz ( ***s://***dziennikwschodni.pl/forum/region/lublin/wdowa-maz-zmarl-na-covid-19-dwa-koscioly-w-krasniku-odmowily-pochowku,t,242830.html?p=1#93733 ) się zniżyłem do twojego poziomu (przyznaję, nie było łatwo) i nagle jaśnie pana uraziłem?
"Jesteś zakłamanym, prostackim, prymitywnym, lewackim jełopem" - to twoja "kultura". Raz ( ***s://***dziennikwschodni.pl/forum/region/lublin/wdowa-maz-zmarl-na-covid-19-dwa-koscioly-w-krasniku-odmowily-pochowku,t,242830.html?p=1#93733 ) się zniżyłem do twojego poziomu (przyznaję, nie było łatwo) i nagle jaśnie pana uraziłem? rozwiń
Avatar
poker / 21 października 2020 r. o 14:57
-3
Podtrzymuję swoje zdanie, że jesteś zakłamanym, prymitywnym, prostackim jełopem. Jako dowód wystarczy sprawdzić twoje i moje wpisy: od kiedy piszesz i co napisałeś. Prawda sama się obroni. I prawdy nie zakrzyczysz!
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 14:45
+2
Znowu czytam o: "pisowskich debilach", "odmóżdżonej części narodu polskiego", "matołach", "propisowskim ścieku"... i to do mnie pretensje za brak grzeczności...:) Fakt: jesteście "uprzejmi" jak Owsiak.
ooo odezwła się ,,zdradziecka morda'', ale ,,ciemny lud i tak to kupi''.
"Zdradziecka morda", powiadasz? Lustereczko ci to powiedziało? Prawdę powiedziało...
Przecież ty nawet nie rozumiesz wypowiedzi adwersarza w dyskusji...
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 14:44
+2
No, pokasuj znowu swoje wpisy matole, tubo proPiSowskiego ścieku. Pokaż, jaki gupi jesteś.
I inne. Wystarczy przeczytać od początku twoje i moje wpisy. Tam widać, jakim jesteś prymitywnym i prostackim chamem. Nie boję się tej konfrontacji, bo prawda sama się obroni.
Bo ja nie kasuję swoich wpisów, a jak kogoś mam za matoła, to tego nie urywam. W czymże jesteś więc niby lepszy ode mnie pisząc to, co przed chwilą?
Avatar
poker / 21 października 2020 r. o 14:44
-2
Znowu czytam o: "pisowskich debilach", "odmóżdżonej części narodu polskiego", "matołach", "propisowskim ścieku"... i to do mnie pretensje za brak grzeczności...:) Fakt: jesteście "uprzejmi" jak Owsiak.
ooo odezwła się ,,zdradziecka morda'', ale ,,ciemny lud i tak to kupi''.
 "Zdradziecka morda", powiadasz? Lustereczko ci to powiedziało? Prawdę powiedziało...
Avatar
poker / 21 października 2020 r. o 14:43
-2
No, pokasuj znowu swoje wpisy matole, tubo proPiSowskiego ścieku. Pokaż, jaki gupi jesteś.
 I inne. Wystarczy przeczytać od początku twoje i moje wpisy. Tam widać, jakim jesteś prymitywnym i prostackim chamem. Nie boję się tej konfrontacji, bo prawda sama się obroni.
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 października 2020 r. o 13:15
+2
Znowu czytam o: "pisowskich debilach", "odmóżdżonej części narodu polskiego", "matołach", "propisowskim ścieku"... i to do mnie pretensje za brak grzeczności...:) Fakt: jesteście "uprzejmi" jak Owsiak.
 ooo odezwła się ,,zdradziecka morda'', ale ,,ciemny lud i tak to kupi''.
Avatar
___K___ / 20 października 2020 r. o 10:35
+3
Znowu czytam o: "pisowskich debilach", "odmóżdżonej części narodu polskiego", "matołach", "propisowskim ścieku"... i to do mnie pretensje za brak grzeczności...:) Fakt: jesteście "uprzejmi" jak Owsiak.
Och, jakiś ty delikatny, myślałby kto. Kiedy ty wyzywasz, to jest dobrze, ale kiedy ja używam pejoratywnych określeń (nie tak mocnych, jak twoje, cyt.: " jesteś zakłamanym, prymitywnym, prostackim jełopem "), to już boleć zaczyna? Kali ukraść krowę - dobrze, Kalemu ukraść krowę - źle? Pamiętaj - mieczem wojujesz, od miecza giniesz. Ja też mogę używać tej broni, którą ty wyciągasz.
Och, jakiś ty delikatny, myślałby kto. Kiedy ty wyzywasz, to jest dobrze, ale kiedy ja używam pejoratywnych określeń (nie tak mocnych, jak twoje, cyt.: " jesteś zakłamanym, prymitywnym, prostackim jełopem "), to już boleć zaczyna? Kali ukraść krowę - dobrze, Kalemu ukraść krowę - źle? Pamiętaj - mieczem wojujesz, od miecza giniesz. Ja też mogę używać tej broni, którą ty wyciągasz. rozwiń
Avatar
poker / 20 października 2020 r. o 10:28
-2
Znowu czytam o: "pisowskich debilach", "odmóżdżonej części narodu polskiego", "matołach", "propisowskim ścieku"... i to do mnie pretensje za brak grzeczności...:) Fakt: jesteście "uprzejmi" jak Owsiak.
Avatar
___K___ / 20 października 2020 r. o 10:18
+1
A dlaczego prosowieckie, proniemieckie, prolewackie, progenderowskie siły typu ___K___  wylewają liberalno-socjalistyczny jad i żółć, ciągle na zwykłych normalnych Polaków, tacy właśnie politycy, antypolscy, jak lewactwo, platformersi powinny być jak najszybciej rozliczone za swoją antypolską działalność.
...tacy, jak ja, sprzeciwiają się rozkradaniu Polski i niszczeniu jej konstytucyjnych organów. .
*ebłem, KODziarz odleciał:) Pogadaj o tym z Krauze i Giertychem - LOL :)   30lat w nierządach ZSL-P0-SLD, FOZ-1bilion VAT-300miliardów OFE-167 miliardów z tego19 miliardów zniknęło podczas przelewu ! AMBERGOLD900 milonów,to tylko procent przekrętów twoich guru i bandy po pzpr- zsl,sdrp-sld,uw,ud,pd,
Przestań rzygać ściekami z Nowogrodzkiej, a zacznij myśleć. A OFE raczej nie dotykaj, bo to PiS zajumał sobie niemałą prowizję z tego, co zostało.
Przestań rzygać ściekami z Nowogrodzkiej, a zacznij myśleć. A OFE raczej nie dotykaj, bo to PiS zajumał sobie niemałą prowizję z tego, co zostało. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zakarpacki smak. Przepisy z wyjątkowej kuchni ukraińskiej
Magazyn

Zakarpacki smak. Przepisy z wyjątkowej kuchni ukraińskiej

W Drohobyczu zakończył się właśnie Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza, a my mamy dla was garść przepisów z zakarpackiej kuchni. Wiera Meniok, która prowadzi festiwal wraz z Grzegorzem Józefczukiem z Lublina, mają dla zaś przepis na zakarpacki bogracz

Kujawiak Stanin jeszcze się nie poddaje

Kujawiak Stanin jeszcze się nie poddaje

Kujawiak Stanin po 13 meczach ma na koncie zaledwie trzy punkty. Jako jedyny zespół w bialskiej klasie okręgowej nie zaliczył też ani jednego zwycięstwa. Wiosna zapowiada się bardzo ciężko, ale drużyna nie zamierza jeszcze rezygnować z walki o utrzymanie.

Jak będą wyglądać wizyty po kolędzie? Odpowiada rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Jak będą wyglądać wizyty po kolędzie? Odpowiada rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Nie ma ogólnopolskich wytycznych w sprawie kolędy. Z powodu pandemii wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Spotkanie z Kamilą Janiak w Księgarni Dosłownej
4 grudnia 2020, 18:00

Spotkanie z Kamilą Janiak w Księgarni Dosłownej

W ramach cyklu Seryjni Poeci w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury w Lublinie) odbędzie się spotkanie z Kamilą Janiak. Wydarzenie będzie transmitowane online 4 grudnia o godz. 18 na Facebooku księgarni.

Szpital w Łukowie potrzebuje większych zbiorników tlenu

Szpital w Łukowie potrzebuje większych zbiorników tlenu

Szpital w Łukowie potrzebuje większego zbiornika na tlen. Placówka zakupi dodatkowe aparaty wspomagające funkcje oddechowe i obecne zasoby tlenu nie wystarczą.

Lublin: Będzie więcej miejsca dla kierowców na al. Solidarności

Lublin: Będzie więcej miejsca dla kierowców na al. Solidarności

Zapadła decyzja o otwarciu dla ruchu nieczynnego lewego pasa jezdni, która biegnie od alei Solidarności w stronę al. Warszawskiej i ronda 100-lecia KUL. Zamiast ciągłej linii pojawi się przerywana, ale taka zmiana nie zostanie wprowadzona zbyt prędko. Możliwe, że kierowcy poczekają na nią do wiosny.

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA ZAKUPACH KOSMETYKÓW

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA ZAKUPACH KOSMETYKÓW

Higiena, pielęgnacja i dbanie o dobry wygląd przy wykorzystaniu kosmetyków i produktów do makijażu stanowią nieodzowny, a dla wielu osób również szczególnie przyjemny element codziennego życia.

Minister zdrowia wysyła policję na stoki. Będą kontrole

Minister zdrowia wysyła policję na stoki. Będą kontrole

Od najbliższego weekendu będą prowadzone kontrole stoków narciarskich, dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego; jeśli potwierdzą jego naruszenie będę rekomendował zamknięcie stoków - oświadczył w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Głosy Miasta - koncert w Radiu Lublin
4 listopada 2020, 19:00

Głosy Miasta - koncert w Radiu Lublin

W piątek, 4 grudnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin odbędzie się koncert "Głosy Miasta". Wydarzenie będzie dostępne będzie jedynie w formie streamingu.

Lublin. Ratusz odmówił deweloperowi. Jak chce bloków przy Jałowcowej, może iść do sądu

Lublin. Ratusz odmówił deweloperowi. Jak chce bloków przy Jałowcowej, może iść do sądu

Nie powiodła się deweloperowi próba uzyskania zgody na budynki wielorodzinne przy Jałowcowej. Urząd Miasta odmówił, bo uznał, że bloki nie będą pasowały do otoczenia. Deweloper zaskarżył decyzję, ale przegrał. Teraz pozostaje mu tylko odwołanie do sądu lub rezygnacja z budowy bloków.

Małżeństwo lekarzy osób utonęło na jeziorze Zwiniarz po przewróceniu się łodzi
film

Małżeństwo lekarzy osób utonęło na jeziorze Zwiniarz po przewróceniu się łodzi

Lubawa (woj. warmińsko-mazurskie). Z jeziora Zwiniarz koło Lubawy w woj. warmińsko-mazurskim strażacy wraz z policją wydobyli z wody ciała dwóch osób. Jak się okazało, było to małżeństwo lekarzy z Iławy. Wcześniej ich zaginięcie zgłosiła rodzina. Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci 67-latków.

GKS Tychy – Luxiona AZS UMCS Lublin 3:4. Do podium coraz bliżej

GKS Tychy – Luxiona AZS UMCS Lublin 3:4. Do podium coraz bliżej

Luxiona AZS UMCS z kolejnym zwycięstwem w I Lidze Futsalu. Tym razem podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego pokonali na wyjeździe GKS Tychy 4:3. Goście wszystkie bramki zdobyli przed przerwą, a kolejnym hattrickiem popisał się Jakub Wankiewicz

Przesyłki niestandardowe – jak najlepiej podejść do pakowania przedmiotów o nietypowych kształtach?

Przesyłki niestandardowe – jak najlepiej podejść do pakowania przedmiotów o nietypowych kształtach?

Jaką przesyłkę można nazwać niestandardową? To zależy od konkretnej firmy kurierskiej, która w regulaminie określa wymiary standardowych paczek. Jeśli przesyłka nie mieści się w podanych wymiarach, można ją uznać za przesyłkę niestandardową. Aby bezpiecznie dotarła do adresata, powinna być odpowiednio zapakowana.

Lubartów. Kierowca busa z pieczywem potrącił rowerzystę. Obaj pijani

Lubartów. Kierowca busa z pieczywem potrącił rowerzystę. Obaj pijani

Siedzący za kierownicą dostawczaka miał ponad 2 promile, a rowerzysta też był pijany.

Mocne rywalki Polek na Mistrzostwach Europy. Do Danii pojadą zawodniczki MKS Perła Lublin
Magazyn

Mocne rywalki Polek na Mistrzostwach Europy. Do Danii pojadą zawodniczki MKS Perła Lublin

W czwartek, 3 grudnia, ruszają mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet. Szanse na udział w tej imprezie ma aż 7 zawodniczek MKS Perła Lublin. Biało-Czerwone jadą do Danii głównie po naukę, bo już w fazie grupowej zmierzą się z bardzo silnymi przeciwniczkami

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.