Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

7 maja 2020 r.
10:27

Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec głosowania korespondencyjnego. Porozumienie głosowało razem z PiS

0 13 A A

Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po tym, jak w środę wieczorem liderzy Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumienia przedstawili wspólne stanowisko, stało się jasne, że politycy z ugrupowania Gowina w dzisiejszym głosowaniu staną po stronie koalicjanta. Ostatecznie za odrzuceniem senackiego weta głosował cały obóz Zjednoczonej Prawicy. Przeciw byli posłowie Koalicji Obywatelskiej (z wyjątkiem Jerzego Borowczaka, który głosował „za”), Lewicy oraz PSL-Kukiz’15. Od głosu wstrzymali się przedstawiciele Konfederacji.

Kompromis między Kaczyńskim i Gowinem, który ze względu na trwającą epidemię opowiadał się przeciwko przeprowadzeniu wyborów w maju zakłada, że prezydent zostanie wybrany w innym terminie. Ma on zostać wskazany przez marszałek Sejmu „po 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów wobec ich nieodbycia”. W międzyczasie ustawa o wyborach korespondencyjnych ma zostać znowelizowana. Mają się w niej pojawić zapis o tym, że wybory zorganizuje Państwowa Komisja Wyborcza. Według wcześniejszego planu PiS miała się tym zająć Poczta Polska.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PISFAN / 7 maja 2020 r. o 11:53
+10
No cóż prezes postraszyli porozumienie podkuliło ogon na zasadzie co tam rozsądek ważne stołki i intratne ciepłe posadki Teraz zacznie się walka o fotel lidera partii o ile Gowin zechce ustąpić w co śmiem wątpić na pewno powie że głosował za ale się nie cieszył
Avatar
Ksawyer / 7 maja 2020 r. o 12:00
+8
Naczelnik Kaczyński ograł wszystkich, łącznie z sobą samym, zrobił swim zwyczakem, że swojego dworu i zwolenników szmatlawcow, a ci nadają, że to wina senatu, opozycji, płaczą nad pieniędzmi wydanymi na senat i nie zauważają ile pieniędzy pochłonęło przygotowanie wyborów, które wczoraj prezes odwołał. Pisałem, że przygotowanie pakietów dla 30 milionów wyborców to jakieś 150 milionów zł. Ani prezes, ani Stasin, nie będą poczuwali się do opłacenia tych kosztów z partyjnej kasy PIS, z pieniędzy przeznaczonych na budowę wież na Srebrnej w Warszawie. Naród za to zapłaci, a właściwie jego przyszłe pokolenia. 
Naczelnik Kaczyński ograł wszystkich, łącznie z sobą samym, zrobił swim zwyczakem, że swojego dworu i zwolenników szmatlawcow, a ci nadają, że to wina senatu, opozycji, płaczą nad pieniędzmi wydanymi na senat i nie zauważają ile pieniędzy pochłonęło przygotowanie wyborów, które wczoraj prezes odwołał. Pisałem, że przygotowanie pakietów dla 30 milionów wyborców to jakieś 150 milionów zł. Ani prezes, ani Stasin, nie będą poczuwali się do opłacenia tych kosztów z partyjnej kasy PIS, z pieniędzy przeznaczonych na budowę wież na Srebrnej w Warsza... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 maja 2020 r. o 09:20
+3
Senat trzyma ważną ustawę miesiąc w zamrażarce, a następnie ją odrzuca... - Sejm i Prezydent tracą 1,5 miesiąca procesu legislacyjnego, chociaż pracują na bieżąco. Po co podatnik wykłada kasę na OBSTRUKCJONISTÓW? Czy nie należałoby wzorem innych demokracji np. skandynawskich, pozbyć się hamulca w rozwoju państwa? Dwuizbowość jest w dużej mierze podyktowana tradycjami historycznymi, a nie faktycznymi potrzebami obecnego ustroju.
Po raz nie wiem który napiszę ci, że kłamiesz!!! Pomijając już fakt, że Senat nad projektem ustawy PRACOWAŁ, a nie ją przetrzymywał, to w dodatku miał prawo zająć się nią w dowolnym momencie przez ten miesiąc. Ale nad projektem mimo to PRACOWAŁ. Przestańcie obwiniać opozycję za to, że pracuje. Za to pan Gowin, człowiek z kręgosłupem z prezerwatywy, zachował się po prostu żałośnie. Zasada Posady i Stołki znowu zadziałała.
 W marcu Senat "pracował" ledwie na 3ech posiedzeniach (4 dni)  ... nie wciskaj ludziom ciemnoty.
 W marcu Senat "pracował" ledwie na 3ech posiedzeniach (4 dni)  ... nie wciskaj ludziom ciemnoty. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 7 maja 2020 r. o 22:24
+3
Senat trzyma ważną ustawę miesiąc w zamrażarce, a następnie ją odrzuca... - Sejm i Prezydent tracą 1,5 miesiąca procesu legislacyjnego, chociaż pracują na bieżąco. Po co podatnik wykłada kasę na OBSTRUKCJONISTÓW? Czy nie należałoby wzorem innych demokracji np. skandynawskich, pozbyć się hamulca w rozwoju państwa? Dwuizbowość jest w dużej mierze podyktowana tradycjami historycznymi, a nie faktycznymi potrzebami obecnego ustroju.
Avatar
___K___ / 8 maja 2020 r. o 07:39
+2
Senat trzyma ważną ustawę miesiąc w zamrażarce, a następnie ją odrzuca... - Sejm i Prezydent tracą 1,5 miesiąca procesu legislacyjnego, chociaż pracują na bieżąco. Po co podatnik wykłada kasę na OBSTRUKCJONISTÓW? Czy nie należałoby wzorem innych demokracji np. skandynawskich, pozbyć się hamulca w rozwoju państwa? Dwuizbowość jest w dużej mierze podyktowana tradycjami historycznymi, a nie faktycznymi potrzebami obecnego ustroju.
Po raz nie wiem który napiszę ci, że kłamiesz!!! Pomijając już fakt, że Senat nad projektem ustawy PRACOWAŁ, a nie ją przetrzymywał, to w dodatku miał prawo zająć się nią w dowolnym momencie przez ten miesiąc. Ale nad projektem mimo to PRACOWAŁ. Przestańcie obwiniać opozycję za to, że pracuje. Za to pan Gowin, człowiek z kręgosłupem z prezerwatywy, zachował się po prostu żałośnie. Zasada Posady i Stołki znowu zadziałała.
Po raz nie wiem który napiszę ci, że kłamiesz!!! Pomijając już fakt, że Senat nad projektem ustawy PRACOWAŁ, a nie ją przetrzymywał, to w dodatku miał prawo zająć się nią w dowolnym momencie przez ten miesiąc. Ale nad projektem mimo to PRACOWAŁ. Przestańcie obwiniać opozycję za to, że pracuje. Za to pan Gowin, człowiek z kręgosłupem z prezerwatywy, zachował się po prostu żałośnie. Zasada Posady i Stołki znowu zadziałała. rozwiń
Avatar
fillip75 / 7 maja 2020 r. o 18:01
+2
I tak senat nic nie może bez Prezydenta. I dlatego KO skowycze, by odwlec w czeasie swą przegraną. Trzeba się cieszyć, że Patologia Ogólna nie wlazła do Sejmu, bo już by nam podnieśliby wiekmemerytalny do 90tki, LOT, PKP I Orlen poszłyby na pniu. Przecież taaaka ZŁA KONIUNKTURA trafia się raz na sto lat. Ale by Schetyna z watahą, by się nachapali. A tak nie ma jak kraść, bo trzeba opłacać programy społeczne. A propos, wszystko co wprowadziło PiS zostałoby zlikwidowane. Nawet trzynastki naszym dziadkom, czy rodzicom. Wstrzymanoby budowę ekspresówek. No... ale na szczęście Patologia Ogólna jest bez szans. Chyba, że z komuchami z ZSLu i SLD... To mogą coś ugrać. Tak jak to czynią w Senacie. Tego Polacy komunistom z PO nigdy nie zapomną. Chociażby standardami białoruskimi, by sobie ryj opili. Bo kto z komuną i ubekami jest,,to kaźdy widzi.
I tak senat nic nie może bez Prezydenta. I dlatego KO skowycze, by odwlec w czeasie swą przegraną. Trzeba się cieszyć, że Patologia Ogólna nie wlazła do Sejmu, bo już by nam podnieśliby wiekmemerytalny do 90tki, LOT, PKP I Orlen poszłyby na pniu. Przecież taaaka ZŁA KONIUNKTURA trafia się raz na sto lat. Ale by Schetyna z watahą, by się nachapali. A tak nie ma jak kraść, bo trzeba opłacać programy społeczne. A propos, wszystko co wprowadziło PiS zostałoby zlikwidowane. Nawet trzynastki naszym dziadkom, czy rodzicom. Wstrzymanoby budowę ekspr... rozwiń
Avatar
___K___ / 7 maja 2020 r. o 12:29
+2
A co do istnienia Senatu, to zadziwiające, jak bardzo chcecie zlikwidować Izbę Wyższą parlamentu, odkąd utraciliście w niej większość... A pan Karczewski nie może się wciąż pogodzić z utratą stanowiska.Jak straci - na skutek likwidacji Senatu - także stołek wicemarszałka, to gotów to przypłacić zdrowiem psychicznym ;-)
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 maja 2020 r. o 11:05
+1
Senat trzyma ważną ustawę miesiąc w zamrażarce, a następnie ją odrzuca... - Sejm i Prezydent tracą 1,5 miesiąca procesu legislacyjnego, chociaż pracują na bieżąco. Po co podatnik wykłada kasę na OBSTRUKCJONISTÓW? Czy nie należałoby wzorem innych demokracji np. skandynawskich, pozbyć się hamulca w rozwoju państwa? Dwuizbowość jest w dużej mierze podyktowana tradycjami historycznymi, a nie faktycznymi potrzebami obecnego ustroju.
Po raz nie wiem który napiszę ci, że kłamiesz!!! Pomijając już fakt, że Senat nad projektem ustawy PRACOWAŁ, a nie ją przetrzymywał, to w dodatku miał prawo zająć się nią w dowolnym momencie przez ten miesiąc. Ale nad projektem mimo to PRACOWAŁ. Przestańcie obwiniać opozycję za to, że pracuje. Za to pan Gowin, człowiek z kręgosłupem z prezerwatywy, zachował się po prostu żałośnie. Zasada Posady i Stołki znowu zadziałała.
W marcu Senat "pracował" ledwie na 3ech posiedzeniach (4 dni)  ... nie wciskaj ludziom ciemnoty.
To ty przestań siać swoją propagandę! Praca nad projektem ustawy, to nie tylko posiedzenia Senatu, ale praca komisji, zasięganie opinii konstytucjonalistów i szereg innych działań m.in. biura legislacyjnego. Powtarzam - może w PiSie wszyscy głosują tak, jak prezes im każe, ale normalny tryb, to nie tylko głosowanie na żądanie, ale ciężka praca poza salą plenarną.
 " Od początku (X) kadencji Senatu odbył o się 9 posiedze ń ( 18 dni obrad ), które w przeliczeniu na efektywny czas pracy trwał y 1 11 h  32min.  - źródło senat.gov.pl
 " Od początku (X) kadencji Senatu odbył o się 9 posiedze ń ( 18 dni obrad ), które w przeliczeniu na efektywny czas pracy trwał y 1 11 h  32min.  - źródło senat.gov.pl rozwiń
Avatar
___K___ / 8 maja 2020 r. o 07:36
+1
I tak senat nic nie może bez Prezydenta. I dlatego KO skowycze, by odwlec w czeasie swą przegraną. Trzeba się cieszyć, że Patologia Ogólna nie wlazła do Sejmu, bo już by nam podnieśliby wiekmemerytalny do 90tki, LOT, PKP I Orlen poszłyby na pniu. Przecież taaaka ZŁA KONIUNKTURA trafia się raz na sto lat. Ale by Schetyna z watahą, by się nachapali. A tak nie ma jak kraść, bo trzeba opłacać programy społeczne. A propos, wszystko co wprowadziło PiS zostałoby zlikwidowane. Nawet trzynastki naszym dziadkom, czy rodzicom. Wstrzymanoby budowę ekspresówek. No... ale na szczęście Patologia Ogólna jest bez szans. Chyba, że z komuchami z ZSLu i SLD... To mogą coś ugrać. Tak jak to czynią w Senacie. Tego Polacy komunistom z PO nigdy nie zapomną. Chociażby standardami białoruskimi, by sobie ryj opili. Bo kto z komuną i ubekami jest,,to kaźdy widzi.
Następny, który dał sobie wodę z mózgu zrobić. Wskaż, proszę, ekspresówki, które nam zapewnił PiS. Nie te, które są budowane teraz, bo to wszystko efekt przygotowania projektów i zapewnienia finansowania jeszcze przez rządy PO/PSL, ale te, które zostały przygotowane za czasów PiSu. I zestaw to z ekspresówkami, które zawdzięczamy własnie PO/PSL. A zaraz potem wskaż, proszę, jakie inwestycje w ogóle powstały za czasów PiS, które tej władzy zawdzięczamy. Przekop Mierzei? CPK? Prom? Milion aut elektrycznych? Cokolwiek wskaż, proszę...
Następny, który dał sobie wodę z mózgu zrobić. Wskaż, proszę, ekspresówki, które nam zapewnił PiS. Nie te, które są budowane teraz, bo to wszystko efekt przygotowania projektów i zapewnienia finansowania jeszcze przez rządy PO/PSL, ale te, które zostały przygotowane za czasów PiSu. I zestaw to z ekspresówkami, które zawdzięczamy własnie PO/PSL. A zaraz potem wskaż, proszę, jakie inwestycje w ogóle powstały za czasów PiS, które tej władzy zawdzięczamy. Przekop Mierzei? CPK? Prom? Milion aut elektrycznych? Cokolwiek wskaż, prosz... rozwiń
Avatar
___K___ / 7 maja 2020 r. o 12:24
+1
Senat trzyma ważną ustawę miesiąc w zamrażarce, a następnie ją odrzuca... - Sejm i Prezydent tracą 1,5 miesiąca procesu legislacyjnego, chociaż pracują na bieżąco.   Po co podatnik wykłada kasę na OBSTRUKCJONISTÓW? Czy nie należałoby wzorem innych demokracji np. skandynawskich, pozbyć się hamulca w rozwoju państwa? Dwuizbowość jest w dużej mierze podyktowana tradycjami historycznymi, a nie faktycznymi potrzebami obecnego ustroju.
Kłamiesz. Jak zwykle zresztą. Senat pracował nad projektem (komisje, eksperci) i wykazał, że jest debilny! To Sejm warto rozpędzić -oszczędności będą większe :-) Senat nie jest hamulcem, tylko pozwala na refleksję. W jednym tylko masz rację - że Senat przeszkadza obecnemu ustrojowi, czyli jedynowładcy Kaczyńskiemu. Ale dużo korzystniej byłoby wysłać tego pana na (nie)zasłużoną emeryturę polityczną (finansową niech sobie ma) i na śmietnik historii. Wyjaśnij poza tym, jakiż to niby rozwój państwa zapewnił nam PiS, bo z tego, co ja widzę - zwinęliśmy się szybciutko przeżerając wszystko, co pozostało po rządach Platformy i PSLu.
Kłamiesz. Jak zwykle zresztą. Senat pracował nad projektem (komisje, eksperci) i wykazał, że jest debilny! To Sejm warto rozpędzić -oszczędności będą większe :-) Senat nie jest hamulcem, tylko pozwala na refleksję. W jednym tylko masz rację - że Senat przeszkadza obecnemu ustrojowi, czyli jedynowładcy Kaczyńskiemu. Ale dużo korzystniej byłoby wysłać tego pana na (nie)zasłużoną emeryturę polityczną (finansową niech sobie ma) i na śmietnik historii. Wyjaśnij poza tym, jakiż to niby rozwój państwa zapewnił nam PiS, bo z tego, co ... rozwiń
Avatar
___K___ / 8 maja 2020 r. o 11:49
0
To ty przestań siać swoją propagandę! Praca nad projektem ustawy, to nie tylko posiedzenia Senatu, ale praca komisji, zasięganie opinii konstytucjonalistów i szereg innych działań m.in. biura legislacyjnego. Powtarzam - może w PiSie wszyscy głosują tak, jak prezes im każe, ale normalny tryb, to nie tylko głosowanie na żądanie, ale ciężka praca poza salą plenarną.
"  Od początku (X) kadencji Senatu odbył    o     się     9     posiedze    ń     (    18     dni obrad    ), które w     przeliczeniu na     efektywny czas pracy     trwał    y     1    11  h    32min.  - źródło senat.gov.pl
A ten znowu swoje. Widać, że ne masz pojęcia o - przynajmniej toeretycznych - zajęciach parlamentarzystów.
A ten znowu swoje. Widać, że ne masz pojęcia o - przynajmniej toeretycznych - zajęciach parlamentarzystów. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 maja 2020 r. o 11:05
+1
Senat trzyma ważną ustawę miesiąc w zamrażarce, a następnie ją odrzuca... - Sejm i Prezydent tracą 1,5 miesiąca procesu legislacyjnego, chociaż pracują na bieżąco. Po co podatnik wykłada kasę na OBSTRUKCJONISTÓW? Czy nie należałoby wzorem innych demokracji np. skandynawskich, pozbyć się hamulca w rozwoju państwa? Dwuizbowość jest w dużej mierze podyktowana tradycjami historycznymi, a nie faktycznymi potrzebami obecnego ustroju.
Po raz nie wiem który napiszę ci, że kłamiesz!!! Pomijając już fakt, że Senat nad projektem ustawy PRACOWAŁ, a nie ją przetrzymywał, to w dodatku miał prawo zająć się nią w dowolnym momencie przez ten miesiąc. Ale nad projektem mimo to PRACOWAŁ. Przestańcie obwiniać opozycję za to, że pracuje. Za to pan Gowin, człowiek z kręgosłupem z prezerwatywy, zachował się po prostu żałośnie. Zasada Posady i Stołki znowu zadziałała.
W marcu Senat "pracował" ledwie na 3ech posiedzeniach (4 dni)  ... nie wciskaj ludziom ciemnoty.
To ty przestań siać swoją propagandę! Praca nad projektem ustawy, to nie tylko posiedzenia Senatu, ale praca komisji, zasięganie opinii konstytucjonalistów i szereg innych działań m.in. biura legislacyjnego. Powtarzam - może w PiSie wszyscy głosują tak, jak prezes im każe, ale normalny tryb, to nie tylko głosowanie na żądanie, ale ciężka praca poza salą plenarną.
 " Od początku (X) kadencji Senatu odbył o się 9 posiedze ń ( 18 dni obrad ), które w przeliczeniu na efektywny czas pracy trwał y 1 11 h  32min.  - źródło senat.gov.pl
 " Od początku (X) kadencji Senatu odbył o się 9 posiedze ń ( 18 dni obrad ), które w przeliczeniu na efektywny czas pracy trwał y 1 11 h  32min.  - źródło senat.gov.pl rozwiń
Avatar
___K___ / 8 maja 2020 r. o 09:36
-1
Senat trzyma ważną ustawę miesiąc w zamrażarce, a następnie ją odrzuca... - Sejm i Prezydent tracą 1,5 miesiąca procesu legislacyjnego, chociaż pracują na bieżąco. Po co podatnik wykłada kasę na OBSTRUKCJONISTÓW? Czy nie należałoby wzorem innych demokracji np. skandynawskich, pozbyć się hamulca w rozwoju państwa? Dwuizbowość jest w dużej mierze podyktowana tradycjami historycznymi, a nie faktycznymi potrzebami obecnego ustroju.
Po raz nie wiem który napiszę ci, że kłamiesz!!! Pomijając już fakt, że Senat nad projektem ustawy PRACOWAŁ, a nie ją przetrzymywał, to w dodatku miał prawo zająć się nią w dowolnym momencie przez ten miesiąc. Ale nad projektem mimo to PRACOWAŁ. Przestańcie obwiniać opozycję za to, że pracuje. Za to pan Gowin, człowiek z kręgosłupem z prezerwatywy, zachował się po prostu żałośnie. Zasada Posady i Stołki znowu zadziałała.
W marcu Senat "pracował" ledwie na 3ech posiedzeniach (4 dni)  ... nie wciskaj ludziom ciemnoty.
To ty przestań siać swoją propagandę! Praca nad projektem ustawy, to nie tylko posiedzenia Senatu, ale praca komisji, zasięganie opinii konstytucjonalistów i szereg innych działań m.in. biura legislacyjnego. Powtarzam - może w PiSie wszyscy głosują tak, jak prezes im każe, ale normalny tryb, to nie tylko głosowanie na żądanie, ale ciężka praca poza salą plenarną.
To ty przestań siać swoją propagandę! Praca nad projektem ustawy, to nie tylko posiedzenia Senatu, ale praca komisji, zasięganie opinii konstytucjonalistów i szereg innych działań m.in. biura legislacyjnego. Powtarzam - może w PiSie wszyscy głosują tak, jak prezes im każe, ale normalny tryb, to nie tylko głosowanie na żądanie, ale ciężka praca poza salą plenarną. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 maja 2020 r. o 09:20
+3
Senat trzyma ważną ustawę miesiąc w zamrażarce, a następnie ją odrzuca... - Sejm i Prezydent tracą 1,5 miesiąca procesu legislacyjnego, chociaż pracują na bieżąco. Po co podatnik wykłada kasę na OBSTRUKCJONISTÓW? Czy nie należałoby wzorem innych demokracji np. skandynawskich, pozbyć się hamulca w rozwoju państwa? Dwuizbowość jest w dużej mierze podyktowana tradycjami historycznymi, a nie faktycznymi potrzebami obecnego ustroju.
Po raz nie wiem który napiszę ci, że kłamiesz!!! Pomijając już fakt, że Senat nad projektem ustawy PRACOWAŁ, a nie ją przetrzymywał, to w dodatku miał prawo zająć się nią w dowolnym momencie przez ten miesiąc. Ale nad projektem mimo to PRACOWAŁ. Przestańcie obwiniać opozycję za to, że pracuje. Za to pan Gowin, człowiek z kręgosłupem z prezerwatywy, zachował się po prostu żałośnie. Zasada Posady i Stołki znowu zadziałała.
 W marcu Senat "pracował" ledwie na 3ech posiedzeniach (4 dni)  ... nie wciskaj ludziom ciemnoty.
 W marcu Senat "pracował" ledwie na 3ech posiedzeniach (4 dni)  ... nie wciskaj ludziom ciemnoty. rozwiń
Avatar
___K___ / 8 maja 2020 r. o 07:39
+2
Senat trzyma ważną ustawę miesiąc w zamrażarce, a następnie ją odrzuca... - Sejm i Prezydent tracą 1,5 miesiąca procesu legislacyjnego, chociaż pracują na bieżąco. Po co podatnik wykłada kasę na OBSTRUKCJONISTÓW? Czy nie należałoby wzorem innych demokracji np. skandynawskich, pozbyć się hamulca w rozwoju państwa? Dwuizbowość jest w dużej mierze podyktowana tradycjami historycznymi, a nie faktycznymi potrzebami obecnego ustroju.
Po raz nie wiem który napiszę ci, że kłamiesz!!! Pomijając już fakt, że Senat nad projektem ustawy PRACOWAŁ, a nie ją przetrzymywał, to w dodatku miał prawo zająć się nią w dowolnym momencie przez ten miesiąc. Ale nad projektem mimo to PRACOWAŁ. Przestańcie obwiniać opozycję za to, że pracuje. Za to pan Gowin, człowiek z kręgosłupem z prezerwatywy, zachował się po prostu żałośnie. Zasada Posady i Stołki znowu zadziałała.
Po raz nie wiem który napiszę ci, że kłamiesz!!! Pomijając już fakt, że Senat nad projektem ustawy PRACOWAŁ, a nie ją przetrzymywał, to w dodatku miał prawo zająć się nią w dowolnym momencie przez ten miesiąc. Ale nad projektem mimo to PRACOWAŁ. Przestańcie obwiniać opozycję za to, że pracuje. Za to pan Gowin, człowiek z kręgosłupem z prezerwatywy, zachował się po prostu żałośnie. Zasada Posady i Stołki znowu zadziałała. rozwiń
Avatar
___K___ / 8 maja 2020 r. o 07:36
+1
I tak senat nic nie może bez Prezydenta. I dlatego KO skowycze, by odwlec w czeasie swą przegraną. Trzeba się cieszyć, że Patologia Ogólna nie wlazła do Sejmu, bo już by nam podnieśliby wiekmemerytalny do 90tki, LOT, PKP I Orlen poszłyby na pniu. Przecież taaaka ZŁA KONIUNKTURA trafia się raz na sto lat. Ale by Schetyna z watahą, by się nachapali. A tak nie ma jak kraść, bo trzeba opłacać programy społeczne. A propos, wszystko co wprowadziło PiS zostałoby zlikwidowane. Nawet trzynastki naszym dziadkom, czy rodzicom. Wstrzymanoby budowę ekspresówek. No... ale na szczęście Patologia Ogólna jest bez szans. Chyba, że z komuchami z ZSLu i SLD... To mogą coś ugrać. Tak jak to czynią w Senacie. Tego Polacy komunistom z PO nigdy nie zapomną. Chociażby standardami białoruskimi, by sobie ryj opili. Bo kto z komuną i ubekami jest,,to kaźdy widzi.
Następny, który dał sobie wodę z mózgu zrobić. Wskaż, proszę, ekspresówki, które nam zapewnił PiS. Nie te, które są budowane teraz, bo to wszystko efekt przygotowania projektów i zapewnienia finansowania jeszcze przez rządy PO/PSL, ale te, które zostały przygotowane za czasów PiSu. I zestaw to z ekspresówkami, które zawdzięczamy własnie PO/PSL. A zaraz potem wskaż, proszę, jakie inwestycje w ogóle powstały za czasów PiS, które tej władzy zawdzięczamy. Przekop Mierzei? CPK? Prom? Milion aut elektrycznych? Cokolwiek wskaż, proszę...
Następny, który dał sobie wodę z mózgu zrobić. Wskaż, proszę, ekspresówki, które nam zapewnił PiS. Nie te, które są budowane teraz, bo to wszystko efekt przygotowania projektów i zapewnienia finansowania jeszcze przez rządy PO/PSL, ale te, które zostały przygotowane za czasów PiSu. I zestaw to z ekspresówkami, które zawdzięczamy własnie PO/PSL. A zaraz potem wskaż, proszę, jakie inwestycje w ogóle powstały za czasów PiS, które tej władzy zawdzięczamy. Przekop Mierzei? CPK? Prom? Milion aut elektrycznych? Cokolwiek wskaż, prosz... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 7 maja 2020 r. o 22:24
+3
Senat trzyma ważną ustawę miesiąc w zamrażarce, a następnie ją odrzuca... - Sejm i Prezydent tracą 1,5 miesiąca procesu legislacyjnego, chociaż pracują na bieżąco. Po co podatnik wykłada kasę na OBSTRUKCJONISTÓW? Czy nie należałoby wzorem innych demokracji np. skandynawskich, pozbyć się hamulca w rozwoju państwa? Dwuizbowość jest w dużej mierze podyktowana tradycjami historycznymi, a nie faktycznymi potrzebami obecnego ustroju.
Avatar
fillip75 / 7 maja 2020 r. o 18:01
+2
I tak senat nic nie może bez Prezydenta. I dlatego KO skowycze, by odwlec w czeasie swą przegraną. Trzeba się cieszyć, że Patologia Ogólna nie wlazła do Sejmu, bo już by nam podnieśliby wiekmemerytalny do 90tki, LOT, PKP I Orlen poszłyby na pniu. Przecież taaaka ZŁA KONIUNKTURA trafia się raz na sto lat. Ale by Schetyna z watahą, by się nachapali. A tak nie ma jak kraść, bo trzeba opłacać programy społeczne. A propos, wszystko co wprowadziło PiS zostałoby zlikwidowane. Nawet trzynastki naszym dziadkom, czy rodzicom. Wstrzymanoby budowę ekspresówek. No... ale na szczęście Patologia Ogólna jest bez szans. Chyba, że z komuchami z ZSLu i SLD... To mogą coś ugrać. Tak jak to czynią w Senacie. Tego Polacy komunistom z PO nigdy nie zapomną. Chociażby standardami białoruskimi, by sobie ryj opili. Bo kto z komuną i ubekami jest,,to kaźdy widzi.
I tak senat nic nie może bez Prezydenta. I dlatego KO skowycze, by odwlec w czeasie swą przegraną. Trzeba się cieszyć, że Patologia Ogólna nie wlazła do Sejmu, bo już by nam podnieśliby wiekmemerytalny do 90tki, LOT, PKP I Orlen poszłyby na pniu. Przecież taaaka ZŁA KONIUNKTURA trafia się raz na sto lat. Ale by Schetyna z watahą, by się nachapali. A tak nie ma jak kraść, bo trzeba opłacać programy społeczne. A propos, wszystko co wprowadziło PiS zostałoby zlikwidowane. Nawet trzynastki naszym dziadkom, czy rodzicom. Wstrzymanoby budowę ekspr... rozwiń
Avatar
___K___ / 7 maja 2020 r. o 12:29
+2
A co do istnienia Senatu, to zadziwiające, jak bardzo chcecie zlikwidować Izbę Wyższą parlamentu, odkąd utraciliście w niej większość... A pan Karczewski nie może się wciąż pogodzić z utratą stanowiska.Jak straci - na skutek likwidacji Senatu - także stołek wicemarszałka, to gotów to przypłacić zdrowiem psychicznym ;-)
Avatar
___K___ / 7 maja 2020 r. o 12:24
+1
Senat trzyma ważną ustawę miesiąc w zamrażarce, a następnie ją odrzuca... - Sejm i Prezydent tracą 1,5 miesiąca procesu legislacyjnego, chociaż pracują na bieżąco.   Po co podatnik wykłada kasę na OBSTRUKCJONISTÓW? Czy nie należałoby wzorem innych demokracji np. skandynawskich, pozbyć się hamulca w rozwoju państwa? Dwuizbowość jest w dużej mierze podyktowana tradycjami historycznymi, a nie faktycznymi potrzebami obecnego ustroju.
Kłamiesz. Jak zwykle zresztą. Senat pracował nad projektem (komisje, eksperci) i wykazał, że jest debilny! To Sejm warto rozpędzić -oszczędności będą większe :-) Senat nie jest hamulcem, tylko pozwala na refleksję. W jednym tylko masz rację - że Senat przeszkadza obecnemu ustrojowi, czyli jedynowładcy Kaczyńskiemu. Ale dużo korzystniej byłoby wysłać tego pana na (nie)zasłużoną emeryturę polityczną (finansową niech sobie ma) i na śmietnik historii. Wyjaśnij poza tym, jakiż to niby rozwój państwa zapewnił nam PiS, bo z tego, co ja widzę - zwinęliśmy się szybciutko przeżerając wszystko, co pozostało po rządach Platformy i PSLu.
Kłamiesz. Jak zwykle zresztą. Senat pracował nad projektem (komisje, eksperci) i wykazał, że jest debilny! To Sejm warto rozpędzić -oszczędności będą większe :-) Senat nie jest hamulcem, tylko pozwala na refleksję. W jednym tylko masz rację - że Senat przeszkadza obecnemu ustrojowi, czyli jedynowładcy Kaczyńskiemu. Ale dużo korzystniej byłoby wysłać tego pana na (nie)zasłużoną emeryturę polityczną (finansową niech sobie ma) i na śmietnik historii. Wyjaśnij poza tym, jakiż to niby rozwój państwa zapewnił nam PiS, bo z tego, co ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Z poślizgiem, ale Warszawska już po przebudowie

Biała Podlaska: Z poślizgiem, ale Warszawska już po przebudowie

Remont tej ulicy miał się zakończyć w ubiegłym roku, ale się przeciągnął. W końcu miasto ogłosiło finał przebudowy ostatniego odcinka ulicy Warszawskiej.

Premier w Niedrzwicy: Via Carpatia to jedna droga, ale tysiące nowych możliwości
wideo
galeria
film

Premier w Niedrzwicy: Via Carpatia to jedna droga, ale tysiące nowych możliwości

Jednym z punktów wizyty szefa rządu w województwie lubelskim była budowa drogi S19.

Wyjątkowa gra w Ogrodzie Botanicznym

Wyjątkowa gra w Ogrodzie Botanicznym

Eko Grą terenową w Ogrodzie Botanicznym rozpoczęły się działania w ramach projektu „Dobrosąsiedzki dialog międzypokoleniowy”. Teraz pora na porządki i sadzenie łąk.

Lublin. Znamy wakacyjne rozkłady jazdy. Kursów będzie mniej
galeria

Lublin. Znamy wakacyjne rozkłady jazdy. Kursów będzie mniej

Od soboty mają obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Główne linie mają kursować co 20 minut w dni powszednie, co 30 w soboty i co 50 w niedziele. Także w tym tygodniu autobusy zaczną dojeżdżać do nowych pętli nad zalewem i na Felinie.

Puławy: Żar leje się z nieba. Pomagają baseny, zraszacze i fontanny
galeria

Puławy: Żar leje się z nieba. Pomagają baseny, zraszacze i fontanny

Dzisiaj w Puławach temperatura powietrza w cieniu przekroczyła w południe 31 stopni Celsjusza. Szybkie wytchnienie dają zraszacze, fontanny oraz tężnia solankowa. Na tych, którzy mają więcej czasu, czeka Park Wodny. Wkrótce rusza także sezon wodny w pobliskich Janowicach.

Premier w Świdniku o pieniądzach, a w Lublinie o tym, jakie cukierki dawał kolegom
zdjęcia
galeria

Premier w Świdniku o pieniądzach, a w Lublinie o tym, jakie cukierki dawał kolegom

W przyszłym tygodniu ma rozpocząć się składanie wniosków w ramach rządowego Programu Inwestycji samorządowego. W ciągu trzech lat do polskich samorządów ma trafić ok. 100 mld zł.

Unia Żabików wygrywa Keeza bialską klasę okręgową

Unia Żabików wygrywa Keeza bialską klasę okręgową

KEEZA BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Po wygranej 2:0 z LZS Dobryń Unia Żabików awansowała do IV ligi

Policyjny rajd za motocyklem kawasaki zakończony w rzepaku

Policyjny rajd za motocyklem kawasaki zakończony w rzepaku

35-latek uciekał przed policją i na zakręcie się wywrócił. Jego jazda zakończyła się w polu.

Lublin. Autobus zderzył się z wywrotką
zdjęcia
galeria

Lublin. Autobus zderzył się z wywrotką

Do zdarzenia doszło w centrum Lublina, na rondzie Dmowskiego

Atrakcje turystyczne w Lubelskiem. Nielisz, Zwierzyniec, Krasnobród - kąpieliska na Zamojszczyźnie
galeria

Atrakcje turystyczne w Lubelskiem. Nielisz, Zwierzyniec, Krasnobród - kąpieliska na Zamojszczyźnie

Piękna pogoda w weekend skłaniała do wypoczynku nad jeziorami. Sprawdzamy jak w rozpoczętym sezonie prezentują się kąpieliska na Zamojszczyźnie: w Nieliszu, Krasnobrodzie i Zwierzyńcu.

Skoda dachowała w rowie. Pijana matka wiozła małe dzieci

Skoda dachowała w rowie. Pijana matka wiozła małe dzieci

Kobieta mówiła policjantom, że na chwilę sięgnęła po telefon komórkowy.

Biała Podlaska: Urząd Miasta ogłasza kolejne nabory, a chętnych brak

Biała Podlaska: Urząd Miasta ogłasza kolejne nabory, a chętnych brak

Nie ma chętnych do pracy w wydziale inwestycji bialskiego magistratu. Do ogłoszonego już dwa razy naboru nikt się nie zgłosił.

Euro 2020. Polska – Szwecja. „Czy to będzie potop, husaria, Ogniem i Mieczem czy Krzyżacy, to już nie ma znaczenia”
wideo
film

Euro 2020. Polska – Szwecja. „Czy to będzie potop, husaria, Ogniem i Mieczem czy Krzyżacy, to już nie ma znaczenia”

Nie będzie już mocnych treningów. Teraz to już tylko ustawienie taktyczne czy stałe fragmenty gry – mówi przed meczem rzecznik PZPN.

20 lat temu został skazany za usiłowanie zabójstwa. Teraz wpadł na Bronowicach

20 lat temu został skazany za usiłowanie zabójstwa. Teraz wpadł na Bronowicach

Jak informują policjanci, poszukiwany mężczyzna był kompletnie zaskoczony, kiedy zatrzymała go policja. Akurat jechał z żoną samochodem.

Plenerowe "Sobótki" w Puławach
24 czerwca 2021, 21:30

Plenerowe "Sobótki" w Puławach

W czwartek, 24 czerwca o godz. 21.30 na Dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się plenerowe widowisko w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Powiśle im. Kazimiery Walczak "Mamci".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!