Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

14 listopada 2019 r.
20:43

Mieszkańcy nie chcą masztu sieci komórkowej Play. Budowa już trwa

67 45 A A
Protestujący boją się, że maszt będzie mieć niekorzystny wpływ na ich zdrowie, a także spowoduje obniżenie wartości działek
Protestujący boją się, że maszt będzie mieć niekorzystny wpływ na ich zdrowie, a także spowoduje obniżenie wartości działek (fot. Pixabay)

Budowa 60-metrowego masztu sieci komórkowej Play w Romanówce (powiat lubelski) już się rozpoczęła. Inwestycji sprzeciwiają się m.in. osoby związane z pobliskim ośrodkiem rehabilitacyjno-edukacyjnym i prywatnym zoo

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeśli nikt nam nie pomoże to może dojść do blokady wjazdu na budowę – uprzedza Dorota Wieczorek, kierownik Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego Biały Lew w Romanówce (ośrodek działa przy prywatnym zoo), która zainicjowała akcję zbierania podpisów pod internetową petycją „przeciwko budowie stacji telefonii komórkowej” w tej miejscowości. Wysłała również pisma do wojewody, marszałka, a także Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie.

– Tak naprawdę o tym, że w pobliżu naszego ośrodka stanie maszt sieci komórkowej, dowiedzieliśmy się „pocztą pantoflową” 7 listopada. Wcześniej nikt nas o planach budowy stacji nie informował – podkreśla Wieczorek. – Dopiero kilka dni temu okazało się, że pracujące na pobliskiej działce koparki nie mają związku z budową domu, lecz właśnie masztu.

– Budowa ruszyła z początkiem miesiąca. Stacja komercyjna powinna ruszyć w I kwartale przyszłego roku. Będzie miała postać 60-metrowego masztu – informuje Witold Tomaszewski, doradca zarządu spółki P4, która jest operatorem sieci Play.

Wraz z budową podniosły się głosy „przeciwko”. W ubiegły piątek sprzeciwiające się budowie osoby spotkały się z wójtem gminy. – Niestety ten temat został nieco „przespany”. Mimo to będziemy starali się jeszcze jakoś pomóc – deklaruje Artur Markowski, wójt gminy Wojciechów, który podkreśla, że prywatnie przeciwny jest tego typu budowom. – Jako urzędnik jestem jednak zobowiązany do przestrzegania prawa.

Wniosek dotyczący budowy na prywatnym terenie sąsiadującym z gminną działką wpłynął do Urzędu Gminy 26 listopada 2018 r. – To było cztery dni po objęciu przeze mnie funkcji wójta – mówi Markowski. – Skierowałem sprawę do odpowiedniego referatu. O planowanej budowie poinformowałem też sołectwo. Pomny tego, że nie są to inwestycje popierane przez mieszkańców, o czym sam się przekonałem w moim miejscu zamieszkania, w Szerokiem, zwróciłem uwagę na konsultacje z mieszkańcami. Do spotkania jednak nie doszło.

W myśl ustawy nie są to inwestycje mające negatywny wpływ na środowisko. Mimo to Urząd Gminy Wojciechów wystąpił o opinię do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie.

– Była pozytywna – zaznacza wójt i dodaje: 19 kwietnia br. wydane zostały warunki zabudowy, o czym byli informowani sąsiedzi tej nieruchomości. Zostały odebrane zwrotki i nikt nie zareagował.

Protestujący boją się, że maszt będzie mieć niekorzystny wpływ na ich zdrowie, a także spowoduje obniżenie wartości działek.

– Na rehabilitację przyjeżdżają do nas osoby chore, m.in. po zawałach, które chcą podreperować swoje zdrowie, a nie sobie zaszkodzić – przekonuje Wieczorek. – Prowadzimy też turnusy dla dzieci autystycznych, z zespołem Aspergera, niepełnosprawnością intelektualną i z innymi dysfunkcjami, które potrzebują ciszy i spokoju. Obawiamy się, że jeśli ten maszt stanie, to będziemy musieli ograniczyć swoją działalność ze względu na niekorzystny wpływ emisji na te właśnie osoby.

– Nie ma żadnych naukowo potwierdzonych i uznanych badań, które wskazywałyby na negatywny wpływ promieniowania elektromagnetycznego wykorzystywanego w telefonii komórkowej na organizmy żywe. Potwierdza to również niedawny raport państwowego Instytutu Łączności i Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, zrealizowany na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji – odpowiada doradca zarządu spółki P4.

e-Wydanie

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 o 21:05
+17
Plebs nie ma nic do gadania - wg. NWO operatorzy sieci będą umieszczać anteny gdzie tylko im się spodoba - nawet na prywatnych posesjach.
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 o 21:46
+15
A w domach po kilka komórek i internet LTE bo żadnemu operatorowi nie opłaca się ciągnąć kabli i światłowodów po wsiach Polski wschodniej :)
Avatar
.. / 15 listopada 2019 o 07:41
+13
Może maszty na Lubelskich urzędach i promieniowanie z urządzeń znajdujących się na nich powoduje, że podejmowane są tam takie głupie decyzje?
 A nadajniki telefonii na lubelskich kościołach to co powodują u wiernych? Obłudniku boisz się własnego chciwego plebana skrytykować bo się boisz, że ci ręka uschnie?
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 o 23:49
+12
Ludzie, ogarnijcie się! Narzekacie na słaby zasięg telefonii komórkowej, chcielibyście bez problemu mieć nieograniczony dostęp do internetu, żądacie, by można było szybko wezwać pomoc w nagłych wypadkach, ale gdy buduje się infrastrukturę, która pomoże uczynić zadość waszym oczekiwaniom - protestujecie posługując się argumentami rodem z magla. Czy to nie przejaw jakiejś schizofrenii? Skoro tak, to zrezygnujcie z komórek, z laptopów i tabletów. Spróbujcie żyć bez tego. Czy będziecie zdrowsi? Wątpię. A ewentualna blokada legalnej, zgodnej ze wszystkimi pozwoleniami budowy, narazi pieniaczy na odpowiedzialność karną i finansową. A pan wójt niech nie komentuje tego. Jemu po prostu nie wypada.
Ludzie, ogarnijcie się! Narzekacie na słaby zasięg telefonii komórkowej, chcielibyście bez problemu mieć nieograniczony dostęp do internetu, żądacie, by można było szybko wezwać pomoc w nagłych wypadkach, ale gdy buduje się infrastrukturę, która pomoże uczynić zadość waszym oczekiwaniom - protestujecie posługując się argumentami rodem z magla. Czy to nie przejaw jakiejś schizofrenii? Skoro tak, to zrezygnujcie z komórek, z laptopów i tabletów. Spróbujcie żyć bez tego. Czy będziecie zdrowsi? Wątpię. A ewentualna blokada legalnej, zgodnej ze w... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 o 20:49
+10
***s://***youtube.com/watch?v=3jRORkt347c
Avatar
pro_boszcz / 15 listopada 2019 o 08:40
+8
postawcie taki maszt jak w Świebodzinie gdzie Chrystus nadawał internet "z bani"
Avatar
Gość / 15 listopada 2019 o 06:18
+8
Może maszty na Lubelskich urzędach i promieniowanie z urządzeń znajdujących się na nich powoduje, że podejmowane są tam takie głupie decyzje?
Avatar
Pacjan / 15 listopada 2019 o 14:18
+7
20 lat pracowałem w UM Lublin przy Wieniawskiej 14. Na dachu wieżowca potężne anteny. Podobne vis a vis na gmachu UW przy Spokojnej. I nikt nie robił i nie robi z tego powodu rozróby. W tym przypadku chyba znalazło się kilku cwanych co chcą od Inwestora wyrwać kasę. Innego powodu tej rozróby nie widzę.
Avatar
Mieszkaniec / 15 listopada 2019 o 22:54
+6
Chętnie przyjmę maszt na swoją działkę w innej części Wojciechowa jeżeli tak jest taki problem.
Avatar
Sw / 15 listopada 2019 o 07:14
+6
Jeśli promieniowanie pochodzące z masztów jest takie zdrowe, to rozumiem, że każdy prezes/rzecznik/pracownik play i innych operatorów ma taki maszt na własnej działce, obok domu w którym mieszka... Ile lat trwały te badania, które to stwierdziły? Bo taki wpływ promieniowania nie bada się w kilka dni, to trwa latami. I negatywne efekty takiego masztu też wychodzą po latach.
Avatar
Mieszkaniec / 18 listopada 2019 o 15:30
0
Przyjmę ten maszt na swoją działkę 1km od miejsca budowy :D
Avatar
mieszkaniec romanówki / 18 listopada 2019 o 14:12
+1
ja również mogę przyjąć maszt na romanówce
Avatar
Mieszkaniec / 15 listopada 2019 o 22:54
+6
Chętnie przyjmę maszt na swoją działkę w innej części Wojciechowa jeżeli tak jest taki problem.
Avatar
Jarek / 15 listopada 2019 o 16:45
0
Jaka firma jest wykonawcą tego masztu dla P4?
Avatar
Gość / 15 listopada 2019 o 16:12
0
Popieram protest. Nawet w TVN-nie mówili o szkodliwości masztów, jeszcze przed 5G. Swoją drogą ciekawi mnie czy branża wynajmuje kogoś do obsługi, bo zawsze widzę przy artykułach o protestach w sprawie masztów powielane są trollerskie argumenty, że ciemnota itd. Skoro w Izraelu, jednym z najgęściej zaludnionych państw nie dopuszcza się anten w pobliżu domostw to chyba ciemnotą jest wciskać ich nieszkodliwość. Stawiają je na pustyni ,światłowodem doprowadzają i potem mikro rozpraszają. Polecam taki filmik youtube.com/watch?v=IJ-t1X1HMiQ
Avatar
Pacjan / 15 listopada 2019 o 14:18
+7
20 lat pracowałem w UM Lublin przy Wieniawskiej 14. Na dachu wieżowca potężne anteny. Podobne vis a vis na gmachu UW przy Spokojnej. I nikt nie robił i nie robi z tego powodu rozróby. W tym przypadku chyba znalazło się kilku cwanych co chcą od Inwestora wyrwać kasę. Innego powodu tej rozróby nie widzę.
Avatar
Mieszkanka / 15 listopada 2019 o 13:42
+2
W naszej wsi nikt nie ma komórek, nawet sołtys. Wszyscy preferują łączność po drucie, tak jak było przed II wojną światową, więc po co nam ten maszt stawiać?
Avatar
I jak tu żyć ? / 15 listopada 2019 o 10:38
+5
Pewnie, że mikrofale są szkodliwe dla tkanki żywej. Wszystko zależy od mocy nadajnika i odległości bo to stanowi w skrócie o mocy pola elektromagnetycznego jakie oddziałuje na przykład na mózg człowieka znajdującego się w pobliżu .
Avatar
Sw / 15 listopada 2019 o 09:09
-7
Na szczycie umieścić słoik z kroplą krwi ( lub innego płynu ustrojowego ) jotpedwa  to do masztu będą przychodzić pielgrzymki . Po paru latach maszt zawierzą marysi i bedzie git .
 Jeszcze będziesz płakał za te słowa. Nie dziś i nie jutro, ale będziesz. Tyle, że wtedy nic po twoim płaczu, człowiecze
Avatar
Sw / 15 listopada 2019 o 09:07
-6
Ciemnogród wynocha w dzicz, a nie dyrdymały prawić, że od masztów kury się nie niosą, a krowy mleka nie dają! A babie powinno się uprawnienia lekarza zabrać, skoro wygaduje takie bzdety. Cyt. "kaczki jej szczać prowadzać", a nie ludzi leczyć.
 Tobie powinno się internety zabrać, mądra głowo 
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Potrącenie pieszego. Są utrudnienia na trasie Lublin-Lubartów
Z OSTATNIEJ CHWILI

Potrącenie pieszego. Są utrudnienia na trasie Lublin-Lubartów 0 0

Do potrącenia mężczyzny doszło na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem. W miejscu wypadku – w Leonowie występują utrudnienia w ruchu.

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów
film

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów 0 0

Nowy Jork, Stany Zjednoczone. W piątek (06.12) odbyło się oficjalne otwarcie interaktywnej wystawy "Star Wars" w nowojorskim Dolby SoHo.

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp 0 0

Urząd Miasta Świdnik chce wymienić 1001 opraw lamp oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne. Urzędnicy zapowiadali, że w piątek złożą wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia]
galeria

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia] 24 5

Sobotnie poszukiwania prowadzone przez strażaków na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie już się zakończyły. Niestety nie udało się odnaleźć młodszego z wędkarzy, w wieku 37 lat. Ciało starszego z mężczyzn - 60-latka z Lublina zostało odnalezione w wodzie przed południem.

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 26 11

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 6

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 7

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 30 22

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 8

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 16 6

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego
galeria

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego 48 10

Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukali tam od rana dwóch zaginionych mężczyzn. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób?
Wideo
film

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób? 0 0

Wybuch gazu zrównał ich dom z ziemią. Zginęło osiem osób - dwa małżeństwa oraz czwórka dzieci. Najmłodsze z nich miało trzy lata. Co było przyczyną tragedii, która wstrząsnęła całym krajem?

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej 47 2

Jeden z policjantów włodawskiej komendy odnalazł podczas czynności służbowych mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo] 0 2

Kluby sportowe z Puław ponownie przyłączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Zakupy dla potrzebujących robili zarówno szczypiorniści Azotów Puławy, jak i piłkarze Wisły.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.