Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

15 września 2019 r.
15:13

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora TOMA
21 41 A A

– To coś, czego ta gmina nie doświadczyła nigdy wcześniej. Takich gmin jest bardzo wiele. Gmin, dla których nowe drogi oznaczają nowe możliwości, nowe otwarcie – mówił w podlubelskich Tomaszowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w piątek przebywał z wizytą w województwie lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Premier Morawiecki pojawił się w gminie Jastków, gdzie oglądał drogi wyremontowane dzięki dotacjom z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zaznaczył, że mieszkańcy potrzebują nowych dróg, ale też połączeń autobusowych między miejscowościami. Wiele z nich w ostatnich tygodniach jest przywracanych w ramach kolejnego programu realizowanego przez rząd.

– Te dwa fundusze dzisiaj zmieniają Polskę, bo zwiększają mobilność, ułatwiają przedostanie się z miejsca na miejsce – podkreślał.

Podczas wizyty w gminie Jastków, premier spotkał się w Dąbrowicy z kołami gospodyń wiejskich. Ponadto w piątek uczestniczył w obchodach 80. rocznicy bombardowania Frampola. Wziął udział także w spotkaniach z mieszkańcami Biłgoraja i Świdnika. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 września 2019 r. o 15:43
+22
Mało kto interesuje się tym co robi PiS w spółkach Skarbu Państwa. On je niszczy na naszych oczach, a my pasjonujemy się 500+, 300+, emerytura +... OBUDŹMY SIĘ! Za chwilę te wszystkie plusy nie pokryją wzrostu cen, który nastąpi po gangsterskich działaniach PiS-u POLITYCY NISCZZĄA POLSKIE RIMY ***s://madrapolska.blogspot.com/2019/09/grupa-energa-sa-z-gdanska-przykadem-na.html
Avatar
Gość / 15 września 2019 r. o 21:18
+21
A dlaczego nie było premiera, w 2018 roku, na otwarciu zmodernizowanej linii kolejowej z Lublina do Warszawy. Tam miałby się czym zachwycać. Wszak to jeden z największych sukcesów dobrej zmiany ??? :)))
Avatar
Gość / 15 września 2019 r. o 18:34
+18
Co to za ministrant obok Pinokia? I nie pytam o Sylwka.
Avatar
gość / 15 września 2019 r. o 18:51
+17
CHór Wujów i Pinokio , Garnkowi kałdun marynarkę rozerwie , ministrant tacy zapomniał i laleczka Chucky też jest
Avatar
Gość / 15 września 2019 r. o 17:16
+16
Traweśta pomalowali na zielono ?
Avatar
drogowiec / 15 września 2019 r. o 16:46
+14
Zanim PIS doszedł do władzy nie było dróg. Nic dziwnego, że premier zachwycony.
Avatar
czy coś dodać ! / 15 września 2019 r. o 19:58
+13
Mało kto interesuje się tym co robi PiS w spółkach Skarbu Państwa. On je niszczy na naszych oczach, a my pasjonujemy się 500+, 300+, emerytura +... OBUDŹMY SIĘ! Za chwilę te wszystkie plusy nie pokryją wzrostu cen, który nastąpi po gangsterskich działaniach PiS-u POLITYCY NISCZZĄA POLSKIE RIMY ***s://madrapolska.blogspot.com/2019/09/grupa-energa-sa-z-gdanska-przykadem-na.html
  to banda bolszewickiej chołoty, zidiociali pod wrażeniem I-go bolszewika rp tow. kaczora i niszczą Polskę, dorobek Polaków i opinię w świecie ! polecam poniżej z Dyzmy !!! Polecam mowę Hrabiego Żorża na końcu "Kariery Nikodema Dyzmy", to powinna być lektura obowiązkowa w Polsce już od 1 klasy podstawówki..."Z was się śmieję! Z was! Elita! Cha, cha, cha... [...] Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wywindowaliście to bydlę na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów. Z was się śmieję, głuptasy! Z was! Motłoch!"
  to banda bolszewickiej chołoty, zidiociali pod wrażeniem I-go bolszewika rp tow. kaczora i niszczą Polskę, dorobek Polaków i opinię w świecie ! polecam poniżej z Dyzmy !!! Polecam mowę Hrabiego Żorża na końcu "Kariery Nikodema Dyzmy", to powinna być lektura obowiązkowa w Polsce już od 1 klasy podstawówki..."Z was się śmieję! Z was! Elita! Cha, cha, cha... [...] Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wywindowaliście to bydlę na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów. Z wa... rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2019 r. o 15:41
+13
Panu z lewej strony zdjęcia nie zapina się marynarka na brzuchu. Więc ze zdjęcia wynika . że dobra zmiana go nie obejmie. Co innego Pan koło niego .
Avatar
Głos Rozsądku / 16 września 2019 r. o 07:39
+12
Jakoś nie wspomniał,że wmurował kamień wegielny pod budowe Lublina i nie mowił,że szpadlem wybydował obwodnice Lublina?
Avatar
PP / 16 września 2019 r. o 00:34
+11
Co to za dziecko między nimi ?
 Doradca Antoniego.
Avatar
zero głosów na pisy / 9 października 2019 r. o 15:21
0
Stawiarski zabrał kasę na remont drogi Łęczna Sosnowica, dokumentacja za 2 milionu psu w dópe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Avatar
Twój stary (zgadnij czyj) / 9 października 2019 r. o 12:58
+1
Na stadninie w Janowie się nie pokażecie...co wstyd jak się wszystko zniszczyło ,a no tak w nowej bemie by wyebało koło na tej drodze z Białej ... piękni jesteście ...
Avatar
Polak / 22 września 2019 r. o 14:02
+2
Zapomnial podziekowac Schetynie . Dzieki Schetynowkom gminy zaczely remontowac drogi ... to niejest zasluga PiSu tylko jeszcze PO.
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 16:50
+1
Mniemam , że kłamczuch przyjechał jednym z tych tysięcy aut elektrycznych !!!!!
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 16:41
+1
A świętojebliwy po co się tu tuła ?
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 21:53
+4
Po co się tutaj szwendają i denerwują ludzi????
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 11:36
+10
A dlaczego na tym zdjęciu nie pani Wójt gminy Jastków, czy te drogi i cała reszta w tej gminie, to zasługa pana Tułajewa, po prostu że,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nada
Avatar
ja / 17 września 2019 r. o 20:06
+9
po wspaniałych zmianach w gminie jastków dzieci muszą wstawać po 6 godzinie rano żeby dojechać autobusem szkolnym do szkoły na 8 bo ten jedzie o 7 godzinie rano
Avatar
Marcin81 / 16 września 2019 r. o 20:25
-2
To bardzo dobry pomysł! Akurat starsze osoby często muszą prosić o pomoc sąsiadów z autami ponieważ często nie mogą dostać się do większych miejscowości aby coś załatwić. Brawo Panie Premierze za inicjatywę!
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 15:01
+1
"One miały zrobić gościom stop nieprzewidziane, Bo nieprzewidziane było też przygotowane!"
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lex deweloper w Dominowie "Będziemy żyć jak w getcie"

Lex deweloper w Dominowie "Będziemy żyć jak w getcie"

Mimo sprzeciwu mieszkańców ul. Pięknej w Dominowie i innych osób, które poparły ich protest, naprzeciwko ich domów stanie blok. Inwestor, a jednocześnie radny z Dominowa, Dariusz Gałan skorzystał z „lex deweloper”. We wtorek zdołał przekonać większość Rady Gminy Głusk do swojej nowej inwestycji. – Będziemy żyć jak w getcie – komentuje jedna z protestujących osób.

Puławy mają nową choinkę

Puławy mają nową choinkę

Na placu Chopina w Puławach stoi już nowa, świąteczna choinka. Drzewko imitujące świerk ma 10 metrów wysokości. Zastąpiło znany z poprzednich lat „stożek”. Montaż pozostałych ozdób bożonarodzeniowych trwa.

CBOS: 47 proc. badanych nie zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19

CBOS: 47 proc. badanych nie zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19

Co trzeci badany zaszczepiłby się przeciw COVID-19, gdyby była dostępna szczepionka, a blisko połowa nie ma takiego zamiaru. Stosunek do szczepień zależy w od podejścia do choroby i od wieku ankietowanych. Wielu obawia się też skutków ubocznych szczepionki – wynika z badania CBOS.

Świąteczny trolejbus będzie jeździł po Lublinie. Rozkład jazdy

Świąteczny trolejbus będzie jeździł po Lublinie. Rozkład jazdy

Znamy już dokładny rozkład jazdy trolejbusu ze świąteczną dekoracją, który w niedzielę wyjedzie na ulice Lublina. Ma obsługiwać linie 155 i 158, a potem wróci do zajezdni po trasie linii 950.

Program TV 4-6 grudnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 4-6 grudnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W weekend w naziemnej telewizji cyfrowej będzie można zobaczyć klasykę kina, m.in. legendarne "Dawno temu w Ameryce" Sergio Leone. Nie zabraknie również nowości, takich jak "Czarownica 2" czy "Twój Vincent". Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Turystyczne wyróżnienie dla gminy Puławy

Turystyczne wyróżnienie dla gminy Puławy

Lider Turystyki 2020” zostało przyznane w konkursie organizowanym przez redakcję „Życia Regionów”. Jurorzy docenili m.in. wykonane inwestycje, oznakowanie lokalnych atrakcji, czy też ofertę kulturalną.

Grudniowe zajęcia dla najmłodszych z Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2020, 13:00

Grudniowe zajęcia dla najmłodszych z Centrum Kultury w Lublinie

W grudniu Centrum Kultury w Lublinie szykuje moc atrakcji dla najmłodszych odbiorców. Będą nowe zajęcia muzyczne z cyklu NuciMisie, warsztaty plastyczne PrzydaSie, Historie Żabki czy sylwestrowa Mapa Marzeń. Wszystkie propozycje realizowane będą online.

Maluch na okładkę [Wszystkie kandydatury]
Zdjęcia
galeria

Maluch na okładkę [Wszystkie kandydatury]

Wybieramy malucha na okładkę Magazynu Dziennika Wschodniego. Będzie to bez wątpienia przesympatyczna okładka naszego Magazynu, gdyż pojawi się na niej zdjęcie najbardziej uroczego mieszkańca lub mieszkanki województwa lubelskiego poniżej 6 roku życia.

Sensacja. „Egzotyczny widok” wraca do Lublina. Obraz skradziono tuż po wojnie
galeria

Sensacja. „Egzotyczny widok” wraca do Lublina. Obraz skradziono tuż po wojnie

Muzeum Narodowe w Lublinie odzyskało obraz holenderskiego malarza Fransa Posta, datowany na lata 1650-1680. Przez lata sądzono, że „Egzotyczny widok” zaginął pod koniec II wojny światowej. Gdzie się odnalazł?

Przegląd tygodnia. Spryciarz, wizjoner i nieugięty

Przegląd tygodnia. Spryciarz, wizjoner i nieugięty

Autorski przegląd tygodnia.

Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Zaskakująca decyzja

Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Zaskakująca decyzja

Mało odpoczynku, bo kolejny przeciwnik już czeka. W sobotę starcie Pszczółki z Enea AZS Poznań

Mało odpoczynku, bo kolejny przeciwnik już czeka. W sobotę starcie Pszczółki z Enea AZS Poznań

Zaledwie dwa dni odpoczynku od ostatniego meczu mają koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W sobotę zespół prowadzony przez Krzysztofa Szewczyka zmierzy się we własnej hali z Enea AZS Poznań (godz. 16)

Tylko 80 osób w kościele. Skromna msza barbórkowa w archikatedrze lubelskiej [ZOBACZ]
zdjęcia
galeria

Tylko 80 osób w kościele. Skromna msza barbórkowa w archikatedrze lubelskiej [ZOBACZ]

Ze względów pandemicznych zaledwie 80 osób mogło wziąć udział w uroczystej mszy w święto górników. Chodzi o Barbórkę, która w tym roku jest skromna. Górnicy co roku, podczas swojego święta, zjeżdżali do Lublina, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie. Potem, w galowych mundurach, maszerowali deptakiem. W tym roku jednak tak się nie stało. Tak samo jak nie ma tradycyjnej Karczmy Piwnej.

Kierowcy rozjeżdżali żywopłot. Miasto Lublin: "Teraz niech spróbują parkować"

Kierowcy rozjeżdżali żywopłot. Miasto Lublin: "Teraz niech spróbują parkować"

Powbijane dziś w ziemię drewniane paliki mają uchronić przed rozjeżdżaniem świeżo posadzony żywopłot na skraju pl. Kaczyńskiego. Krzewy, które pojawiły się kilka dni temu miały z kolei uchronić pobliski chodnik przed dzikim parkowaniem, ale same padły ofiarą kierowców.