Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

14 listopada 2018 r.
15:00

Ustępujący burmistrz Bełżyc: Nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać

0 10 A A

Rozmowa z Ryszardem Górą (PSL), ustępującym burmistrzem Bełżyc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Po 10 latach żegna się pan z urzędem. Dlaczego pan przegrał, albo inaczej – dlaczego w drugiej turze wygrał Ireneusz Łucka?

– Chyba jednak ja przegrałem. Może to było tzw. „zmęczenie materiału”? Może niektórzy ludzie doszli do wniosku, że trzeba czegoś nowego? A może nie wszystkim podobały się inwestycje realizowane w ciągu ostatnich 10 lat. Moim zdaniem znaczenie miał też szyld partyjny, którego ja nie zmieniłem. Temat ten na pewno jest złożony i trudno jednoznacznie stwierdzić co zdecydowało o mojej przegranej.

• Jaki jest pana największy sukces jako burmistrza Bełżyc?

– Najdroższą i największą inwestycją, choć realizowaną przez związek międzygminny, którego jestem szefem, jest bez wątpienia zakład zagospodarowania odpadów za 46 mln zł. Zakład był nagrodzony „Złotą Kielnią”, znalazł się też w finale najlepszych inwestycji unijnych. Bardzo ważne są również zadania z sektora wodociągowo-kanalizacyjnego. Poza tym bardzo udane były obchody 600-lecia Bełżyc. Bardzo cieszę się też z tego, że nasza gmina – o czym się właśnie dowiedziałem – otrzymała unijne dofinansowanie na rewitalizację centrum miasta i stadionu. Projekt, który przygotowałem i który zarząd województwa zaakceptował, opiewa na 8 mln zł zaś dofinansowanie to 5,5 mln zł.

• Z pana komitetu do rady weszły cztery osoby. Czy będą współpracować z nowym burmistrzem?

– Myślę, że będą. Ja nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać. Zawsze będą podkreślał to, że trzeba pracować dla miasta i gminy Bełżyce. Choć trzeba mieć też swoje zdanie i w razie potrzeby tego zdania bronić. Nie wydaje mi się, aby radni, którzy startowali z mojego komitetu wyborczego stali się opozycją, która będzie działać na szkodę gminy. Daleki też jestem od tego aby na „dzień dobry” sięgać po topór wojenny. Będę się wszystkiemu przyglądać z boku, tym bardziej, że jest aż 11 nowych radnych. Poza tym przyszłoroczny budżet gminy to jeszcze ja przygotuję.

• A jakie ma pan plany na przyszłość?

– Mam pewne propozycje. Nie ukrywam, że teraz chciałbym trochę odpocząć od lokalnej polityki. Myślę, że do końca roku pracy nigdzie nie rozpocznę. A potem zobaczymy. Raczej chciałbym pracować na miejscu, ale czy to będą Bełżyce czy Lublin to póki co tylko „gdybanie”. Najważniejsze, że mam grono przyjaciół, którzy są ze mną niezależnie od tego czy jestem burmistrzem czy nie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 o 17:16
+10
W końcu Fujarkowice zdecydowały się na zmiany !!! A "klan" i "kumoterstwo" przegrało !!! Na pewno Miasto odczuje zmiany nie tylko w zarządzaniu ale i obyciu....
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 o 20:01
+8
"Największy sukces jako burmistrza Bełżyc? (...) zakład zagospodarowania odpadów za 46 mln zł." Drogi, były Panie burmistrzu. Amnezja czy co? Ten zakład, to od samego początku pomysł duetu byłych burmistrzów - Czuryszkiewicza i Rumińskiego. Pomysł, że przypomnę, bardzo torpedowany przez ich przeciwników politycznych. Gdyby nie zaawansowanie inwestycji na poziomie przygotowania i utworzenie celowego związku gmin do jego realizacji, ten projekt nigdy by nie był sfinalizowany. A teraz proszę - Ryszard Góra ojcem sukcesu.
Avatar
wybranytezzly / 14 listopada 2018 o 23:15
+7
Panie Ryszardzie, dawno, dawno temu stracił pan kontrolę nad procesami panującymi w Urzędzie. Każdy mieszkaniec Gminy przeżył wiele bareicznych sytuacji w styczności ze stworzoną przez pana administracją - począwszy od referatu samorkowo-organizacyjnego przez sulento-środowiskowy na sulento-podatkowym skończywszy: jeden wielki bejzel, o którym możnaby pisać anegdoty dniami i nocami (niektóre na szczęście nagrane i w razie konieczności zostaną użyte w sądzie). Życzymy panu szybkiego na nowej drodze życia otrzeźwienia po 10 latach balowania na peeselowkich balangach! Oby nigdy więcej nie sięgnął pan po władzę w jakiejkolwiek organizacji państwowej (prywatne firmy na własne ryzyko mogą zatrudniać - to ich kapitał)!
Panie Ryszardzie, dawno, dawno temu stracił pan kontrolę nad procesami panującymi w Urzędzie. Każdy mieszkaniec Gminy przeżył wiele bareicznych sytuacji w styczności ze stworzoną przez pana administracją - począwszy od referatu samorkowo-organizacyjnego przez sulento-środowiskowy na sulento-podatkowym skończywszy: jeden wielki bejzel, o którym możnaby pisać anegdoty dniami i nocami (niektóre na szczęście nagrane i w razie konieczności zostaną użyte w sądzie). Życzymy panu szybkiego na nowej drodze życia otrzeźwienia po 10 latach balowania na... rozwiń
Avatar
Fun / 15 listopada 2018 o 20:17
+5
Wreszcie Rysiu schudnie, co wyjdzie mu na zdrowie.
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 o 15:13
+4
pan burmiszcz myli się co do ilości nowych radnych: jest ich mianowicie 12 a nie jak podał 11
Avatar
Do złodzieja / 16 listopada 2018 o 15:34
+3
A pamiętasz złodziejko, że masz do oddania pieniądze za wyłudzoną dotację z Urzędu Miejskiego na prowadzone przedszkole, zgodnie z wyrokiem sądu? Normalnie dno...
Avatar
ja / 15 listopada 2018 o 10:35
+3
w końcu  fujary mają to na co zasłużyły, był obecny bolało, jast nowy dalej boli a ile to rewelacji można się dowiedzieć, przecież wystarczyło donieść odpowiednim organom i burmistrz zakończyłby wcześniej karierę, juziki górą
Avatar
haut / 15 listopada 2018 o 00:31
+3
Fujarkowice zawsze takie będą, można wywnioskować po wpisach jak ,,najlepsza partia polityczna" ulokowałą swojego to teraz będzie pięknie, poprzednik Góry jak przyszły problemy to dał drapaka razem z Arturkiem i jakoś nie pezejmowali się sprawami gminy Ci ojcowie sukcesu, a teraz dopiero będzie rozwój, jak dobrze wyczytałem to nowe władze dostaną projekt rewitalizacji z decyzją o dofinansowaniu(a nie tylko pomysł) a Proekob tworzył Arturek z Bogdanem tylko za daleko nie poszli z tymi planami co można sprawdzić a tak na marginesie to jak Bełżyce przeżyły te straszne męczarnie 10 lat bo po drodze 3 razy były wybory i teraz proponuję żeby sobie Bełżyczanie zachowali ulotkę nowego wodza i sprawdzali za oknem jak jest pięknie :)
Fujarkowice zawsze takie będą, można wywnioskować po wpisach jak ,,najlepsza partia polityczna" ulokowałą swojego to teraz będzie pięknie, poprzednik Góry jak przyszły problemy to dał drapaka razem z Arturkiem i jakoś nie pezejmowali się sprawami gminy Ci ojcowie sukcesu, a teraz dopiero będzie rozwój, jak dobrze wyczytałem to nowe władze dostaną projekt rewitalizacji z decyzją o dofinansowaniu(a nie tylko pomysł) a Proekob tworzył Arturek z Bogdanem tylko za daleko nie poszli z tymi planami co można sprawdzić a tak na marginesie to jak... rozwiń
Avatar
Radny obecnej kadencji, do 16 listopada / 14 listopada 2018 o 20:15
+2
Pan Burmistrz nie myli się, nowych radnych jest 11.
Avatar
polak i Patriota... / 14 listopada 2018 o 18:10
-2
ale chamstwo z Lublina jest ślepe i nie wzielo przykładu z pracowitych mieszkańców okolicznych miast i miasteczek z kultura i tradycja i pozwolili przyjacielowi deweloperskiej roboty zostać na dysponowanej posadzie.
Avatar
Do złodzieja / 16 listopada 2018 o 15:34
+3
A pamiętasz złodziejko, że masz do oddania pieniądze za wyłudzoną dotację z Urzędu Miejskiego na prowadzone przedszkole, zgodnie z wyrokiem sądu? Normalnie dno...
Avatar
Fun / 15 listopada 2018 o 20:17
+5
Wreszcie Rysiu schudnie, co wyjdzie mu na zdrowie.
Avatar
ja / 15 listopada 2018 o 10:35
+3
w końcu  fujary mają to na co zasłużyły, był obecny bolało, jast nowy dalej boli a ile to rewelacji można się dowiedzieć, przecież wystarczyło donieść odpowiednim organom i burmistrz zakończyłby wcześniej karierę, juziki górą
Avatar
haut / 15 listopada 2018 o 00:31
+3
Fujarkowice zawsze takie będą, można wywnioskować po wpisach jak ,,najlepsza partia polityczna" ulokowałą swojego to teraz będzie pięknie, poprzednik Góry jak przyszły problemy to dał drapaka razem z Arturkiem i jakoś nie pezejmowali się sprawami gminy Ci ojcowie sukcesu, a teraz dopiero będzie rozwój, jak dobrze wyczytałem to nowe władze dostaną projekt rewitalizacji z decyzją o dofinansowaniu(a nie tylko pomysł) a Proekob tworzył Arturek z Bogdanem tylko za daleko nie poszli z tymi planami co można sprawdzić a tak na marginesie to jak Bełżyce przeżyły te straszne męczarnie 10 lat bo po drodze 3 razy były wybory i teraz proponuję żeby sobie Bełżyczanie zachowali ulotkę nowego wodza i sprawdzali za oknem jak jest pięknie :)
Fujarkowice zawsze takie będą, można wywnioskować po wpisach jak ,,najlepsza partia polityczna" ulokowałą swojego to teraz będzie pięknie, poprzednik Góry jak przyszły problemy to dał drapaka razem z Arturkiem i jakoś nie pezejmowali się sprawami gminy Ci ojcowie sukcesu, a teraz dopiero będzie rozwój, jak dobrze wyczytałem to nowe władze dostaną projekt rewitalizacji z decyzją o dofinansowaniu(a nie tylko pomysł) a Proekob tworzył Arturek z Bogdanem tylko za daleko nie poszli z tymi planami co można sprawdzić a tak na marginesie to jak... rozwiń
Avatar
wybranytezzly / 14 listopada 2018 o 23:15
+7
Panie Ryszardzie, dawno, dawno temu stracił pan kontrolę nad procesami panującymi w Urzędzie. Każdy mieszkaniec Gminy przeżył wiele bareicznych sytuacji w styczności ze stworzoną przez pana administracją - począwszy od referatu samorkowo-organizacyjnego przez sulento-środowiskowy na sulento-podatkowym skończywszy: jeden wielki bejzel, o którym możnaby pisać anegdoty dniami i nocami (niektóre na szczęście nagrane i w razie konieczności zostaną użyte w sądzie). Życzymy panu szybkiego na nowej drodze życia otrzeźwienia po 10 latach balowania na peeselowkich balangach! Oby nigdy więcej nie sięgnął pan po władzę w jakiejkolwiek organizacji państwowej (prywatne firmy na własne ryzyko mogą zatrudniać - to ich kapitał)!
Panie Ryszardzie, dawno, dawno temu stracił pan kontrolę nad procesami panującymi w Urzędzie. Każdy mieszkaniec Gminy przeżył wiele bareicznych sytuacji w styczności ze stworzoną przez pana administracją - począwszy od referatu samorkowo-organizacyjnego przez sulento-środowiskowy na sulento-podatkowym skończywszy: jeden wielki bejzel, o którym możnaby pisać anegdoty dniami i nocami (niektóre na szczęście nagrane i w razie konieczności zostaną użyte w sądzie). Życzymy panu szybkiego na nowej drodze życia otrzeźwienia po 10 latach balowania na... rozwiń
Avatar
Radny obecnej kadencji, do 16 listopada / 14 listopada 2018 o 20:15
+2
Pan Burmistrz nie myli się, nowych radnych jest 11.
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 o 20:01
+8
"Największy sukces jako burmistrza Bełżyc? (...) zakład zagospodarowania odpadów za 46 mln zł." Drogi, były Panie burmistrzu. Amnezja czy co? Ten zakład, to od samego początku pomysł duetu byłych burmistrzów - Czuryszkiewicza i Rumińskiego. Pomysł, że przypomnę, bardzo torpedowany przez ich przeciwników politycznych. Gdyby nie zaawansowanie inwestycji na poziomie przygotowania i utworzenie celowego związku gmin do jego realizacji, ten projekt nigdy by nie był sfinalizowany. A teraz proszę - Ryszard Góra ojcem sukcesu.
Avatar
polak i Patriota... / 14 listopada 2018 o 18:10
-2
ale chamstwo z Lublina jest ślepe i nie wzielo przykładu z pracowitych mieszkańców okolicznych miast i miasteczek z kultura i tradycja i pozwolili przyjacielowi deweloperskiej roboty zostać na dysponowanej posadzie.
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 o 17:16
+10
W końcu Fujarkowice zdecydowały się na zmiany !!! A "klan" i "kumoterstwo" przegrało !!! Na pewno Miasto odczuje zmiany nie tylko w zarządzaniu ale i obyciu....
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 o 15:13
+4
pan burmiszcz myli się co do ilości nowych radnych: jest ich mianowicie 12 a nie jak podał 11
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

50 złotych Zygmunta Kamińskiego

50 złotych Zygmunta Kamińskiego 0

Historia pieniądza 50-złotowy banknot Zygmunta Kamińskiego to niezwykły okaz. Był to pierwszy nominał złotowy zaprojektowany i wydrukowany w kraju. Za jego pośrednictwem Polacy po raz pierwszy zobaczyli nowe godło. Również po raz pierwszy banknot podzielono na dwie strefy w stosunku mniej więcej 1:3 z wyraźnym wyodrębnieniem pola na znak wodny. Taki podział obowiązuje do dziś na naszych banknotach. Być może to spowodowało, że 50 złotych z emisji z 1925 roku znalazło się wśród monet i banknotów wpisanych w 2018 roku na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 stycznia 2020 r. 0 0

Oscarowe kino w Chatce Żaka
1 lutego 2020, 17:00

Oscarowe kino w Chatce Żaka 0 1

Zanim 9 lutego w Dolby Theatre w Hollywood wręczone zostaną najważniejsze filmowe statuetki na świecie, Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zaprosi na pokazy wybranych produkcji z oscarowej stawki. Zobaczymy m.in. "Boże Ciało". Przegląd "Nadchodzą Oscary" zostanie zorganizowany w dniach 1-2 lutego.

Kolorowe wstążki na drzewach do wycinki przy ul. Lipowej w Lublinie

Kolorowe wstążki na drzewach do wycinki przy ul. Lipowej w Lublinie 30 35

Kolorowe, jaskrawe wstążki pojawiły się na pniach drzew, które znikną z ul. Lipowej, jeżeli władze miasta zrealizują zatwierdzony projekt przebudowy tej ulicy.

Kierowca wjechał w rower bez oświetlenia. Uciekł i nie pomógł rowerzyście

Kierowca wjechał w rower bez oświetlenia. Uciekł i nie pomógł rowerzyście 0 0

37-letni rowerzysta wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżające auto. Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem na ul. Warszawskiej w Wisznicach (pow. bialski).

Pieszy poważnie ranny po potrąceniu na przejściu dla pieszych w Puławach

Pieszy poważnie ranny po potrąceniu na przejściu dla pieszych w Puławach 5 8

57-latek z Puław został poważnie ranny w wyniku potrącenia go przez kierującą volkswagenem. Do zdarzenia doszło w Puławach na przejściu dla pieszych.

Skatepark Rusałka w Lublinie już gotowy. Prezydent Żuk z szansą na obiecane kółeczka
galeria

Skatepark Rusałka w Lublinie już gotowy. Prezydent Żuk z szansą na obiecane kółeczka 15 1

Już tylko pieczątki od nadzoru budowlanego brakuje do otwarcia skateparku przy Rusałce. Obiekt został już sprawdzony przez władze miasta i – jak deklaruje Ratusz – w lutym powinien być oddany do użytku.

Sąsiedzka interwencja na Czechowie. Złapali pijanego kierowcę

Sąsiedzka interwencja na Czechowie. Złapali pijanego kierowcę 0 0

Mieszkańcy osiedla zauważyli pijanego kierowcę, zatrzymali go i zabrali mu kluczyki. Do zdarzenia doszło na lubelskim Czechowie. 18-latek spowodował kolizję i próbował uciec.

Mniej dyrektorów w lubelskich szpitalach. Urząd chwali się spadkiem zadłużenia o 64 mln złotych

Mniej dyrektorów w lubelskich szpitalach. Urząd chwali się spadkiem zadłużenia o 64 mln złotych 10 18

Cięcie etatów, kontraktów i mniej ludzi na dyrektorskich pensjach. – O 64 mln zł zmniejszył się dług naszych szpitali – poinformował w poniedziałek Urząd Marszałkowski. Sytuacja placówki przy al. Kraśnickiej nadal jest jednak fatalna. Znowu trzeba pożyczać pieniądze na pensje dla pracowników.

„Strefa wolna od LGBT” przy wjazdach do miejscowości w Lubelskiem. Sprawą zajmie się prokuratura

„Strefa wolna od LGBT” przy wjazdach do miejscowości w Lubelskiem. Sprawą zajmie się prokuratura 117 47

Warszawska prokuratura otrzymała zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Bartosza Staszewskiego. Młodzieżówce Porozumienia lubelski aktywista naraził się publikacją zdjęć z tablicami „Strefa wolna od LGBT” przy znakach drogowych.

81 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach. Opustoszałe ulice miasta Wuhan [wideo]
film

81 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach. Opustoszałe ulice miasta Wuhan [wideo] 0 0

Do 81 osób wzrosła liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa w Chinach. Zarażonych wirusem jest już ponad 2800 osób. Chińskie władze ostrzegają, że zdolność koronawirusa do przenoszenia się jest coraz większa.

Historie ocalałych z obozu Auschwitz-Birkenau
film

Historie ocalałych z obozu Auschwitz-Birkenau 0 8

Prof. Jacek Wiśniewski to syn pisarki Seweryny Szmaglewskiej, która ocalała z obozu Auschwitz-Birkenau, autorki książki „Dymy nad Birkenau”.

Jak ubierają się mieszkańcy Lublina? "Wydają się bardziej zrelaksowani"
Rozmowa

Jak ubierają się mieszkańcy Lublina? "Wydają się bardziej zrelaksowani" 8 3

Rozmowa z Piotrem Karwalą, autorem książki „Męska szafa - instrukcja obsługi”.

Aron Stasiak (Górnik Łęczna): Wymagamy od siebie więcej

Aron Stasiak (Górnik Łęczna): Wymagamy od siebie więcej 0 2

Rozmowa z Aronem Stasiakiem, napastnikiem Górnika Łęczna

Karnawał Teatralny w Centrum Kultury w Lublinie: Teatr Panopticum
1 lutego 2020, 18:00

Karnawał Teatralny w Centrum Kultury w Lublinie: Teatr Panopticum 0 0

Cztery spektakle Teatru Panopticum zobaczymy w weekend w Centrum Kultury w ramach Karnawału Teatralnego. Przedstawienia zostaną zaprezentowane 1 i 2 lutego o godz. 18 i 19.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!