Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

14 listopada 2018 r.
15:00

Ustępujący burmistrz Bełżyc: Nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać

0 10 A A

Rozmowa z Ryszardem Górą (PSL), ustępującym burmistrzem Bełżyc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Po 10 latach żegna się pan z urzędem. Dlaczego pan przegrał, albo inaczej – dlaczego w drugiej turze wygrał Ireneusz Łucka?

– Chyba jednak ja przegrałem. Może to było tzw. „zmęczenie materiału”? Może niektórzy ludzie doszli do wniosku, że trzeba czegoś nowego? A może nie wszystkim podobały się inwestycje realizowane w ciągu ostatnich 10 lat. Moim zdaniem znaczenie miał też szyld partyjny, którego ja nie zmieniłem. Temat ten na pewno jest złożony i trudno jednoznacznie stwierdzić co zdecydowało o mojej przegranej.

• Jaki jest pana największy sukces jako burmistrza Bełżyc?

– Najdroższą i największą inwestycją, choć realizowaną przez związek międzygminny, którego jestem szefem, jest bez wątpienia zakład zagospodarowania odpadów za 46 mln zł. Zakład był nagrodzony „Złotą Kielnią”, znalazł się też w finale najlepszych inwestycji unijnych. Bardzo ważne są również zadania z sektora wodociągowo-kanalizacyjnego. Poza tym bardzo udane były obchody 600-lecia Bełżyc. Bardzo cieszę się też z tego, że nasza gmina – o czym się właśnie dowiedziałem – otrzymała unijne dofinansowanie na rewitalizację centrum miasta i stadionu. Projekt, który przygotowałem i który zarząd województwa zaakceptował, opiewa na 8 mln zł zaś dofinansowanie to 5,5 mln zł.

• Z pana komitetu do rady weszły cztery osoby. Czy będą współpracować z nowym burmistrzem?

– Myślę, że będą. Ja nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać. Zawsze będą podkreślał to, że trzeba pracować dla miasta i gminy Bełżyce. Choć trzeba mieć też swoje zdanie i w razie potrzeby tego zdania bronić. Nie wydaje mi się, aby radni, którzy startowali z mojego komitetu wyborczego stali się opozycją, która będzie działać na szkodę gminy. Daleki też jestem od tego aby na „dzień dobry” sięgać po topór wojenny. Będę się wszystkiemu przyglądać z boku, tym bardziej, że jest aż 11 nowych radnych. Poza tym przyszłoroczny budżet gminy to jeszcze ja przygotuję.

• A jakie ma pan plany na przyszłość?

– Mam pewne propozycje. Nie ukrywam, że teraz chciałbym trochę odpocząć od lokalnej polityki. Myślę, że do końca roku pracy nigdzie nie rozpocznę. A potem zobaczymy. Raczej chciałbym pracować na miejscu, ale czy to będą Bełżyce czy Lublin to póki co tylko „gdybanie”. Najważniejsze, że mam grono przyjaciół, którzy są ze mną niezależnie od tego czy jestem burmistrzem czy nie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 r. o 17:16
W końcu Fujarkowice zdecydowały się na zmiany !!! A "klan" i "kumoterstwo" przegrało !!! Na pewno Miasto odczuje zmiany nie tylko w zarządzaniu ale i obyciu....
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 r. o 20:01
"Największy sukces jako burmistrza Bełżyc? (...) zakład zagospodarowania odpadów za 46 mln zł." Drogi, były Panie burmistrzu. Amnezja czy co? Ten zakład, to od samego początku pomysł duetu byłych burmistrzów - Czuryszkiewicza i Rumińskiego. Pomysł, że przypomnę, bardzo torpedowany przez ich przeciwników politycznych. Gdyby nie zaawansowanie inwestycji na poziomie przygotowania i utworzenie celowego związku gmin do jego realizacji, ten projekt nigdy by nie był sfinalizowany. A teraz proszę - Ryszard Góra ojcem sukcesu.
Avatar
wybranytezzly / 14 listopada 2018 r. o 23:15
Panie Ryszardzie, dawno, dawno temu stracił pan kontrolę nad procesami panującymi w Urzędzie. Każdy mieszkaniec Gminy przeżył wiele bareicznych sytuacji w styczności ze stworzoną przez pana administracją - począwszy od referatu samorkowo-organizacyjnego przez sulento-środowiskowy na sulento-podatkowym skończywszy: jeden wielki bejzel, o którym możnaby pisać anegdoty dniami i nocami (niektóre na szczęście nagrane i w razie konieczności zostaną użyte w sądzie). Życzymy panu szybkiego na nowej drodze życia otrzeźwienia po 10 latach balowania na peeselowkich balangach! Oby nigdy więcej nie sięgnął pan po władzę w jakiejkolwiek organizacji państwowej (prywatne firmy na własne ryzyko mogą zatrudniać - to ich kapitał)!
Panie Ryszardzie, dawno, dawno temu stracił pan kontrolę nad procesami panującymi w Urzędzie. Każdy mieszkaniec Gminy przeżył wiele bareicznych sytuacji w styczności ze stworzoną przez pana administracją - począwszy od referatu samorkowo-organizacyjnego przez sulento-środowiskowy na sulento-podatkowym skończywszy: jeden wielki bejzel, o którym możnaby pisać anegdoty dniami i nocami (niektóre na szczęście nagrane i w razie konieczności zostaną użyte w sądzie). Życzymy panu szybkiego na nowej drodze życia otrzeźwienia po 10 latach balowania na... rozwiń
Avatar
Fun / 15 listopada 2018 r. o 20:17
Wreszcie Rysiu schudnie, co wyjdzie mu na zdrowie.
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 r. o 15:13
pan burmiszcz myli się co do ilości nowych radnych: jest ich mianowicie 12 a nie jak podał 11
Avatar
Do złodzieja / 16 listopada 2018 r. o 15:34
A pamiętasz złodziejko, że masz do oddania pieniądze za wyłudzoną dotację z Urzędu Miejskiego na prowadzone przedszkole, zgodnie z wyrokiem sądu? Normalnie dno...
Avatar
ja / 15 listopada 2018 r. o 10:35
w końcu  fujary mają to na co zasłużyły, był obecny bolało, jast nowy dalej boli a ile to rewelacji można się dowiedzieć, przecież wystarczyło donieść odpowiednim organom i burmistrz zakończyłby wcześniej karierę, juziki górą
Avatar
haut / 15 listopada 2018 r. o 00:31
Fujarkowice zawsze takie będą, można wywnioskować po wpisach jak ,,najlepsza partia polityczna" ulokowałą swojego to teraz będzie pięknie, poprzednik Góry jak przyszły problemy to dał drapaka razem z Arturkiem i jakoś nie pezejmowali się sprawami gminy Ci ojcowie sukcesu, a teraz dopiero będzie rozwój, jak dobrze wyczytałem to nowe władze dostaną projekt rewitalizacji z decyzją o dofinansowaniu(a nie tylko pomysł) a Proekob tworzył Arturek z Bogdanem tylko za daleko nie poszli z tymi planami co można sprawdzić a tak na marginesie to jak Bełżyce przeżyły te straszne męczarnie 10 lat bo po drodze 3 razy były wybory i teraz proponuję żeby sobie Bełżyczanie zachowali ulotkę nowego wodza i sprawdzali za oknem jak jest pięknie :)
Fujarkowice zawsze takie będą, można wywnioskować po wpisach jak ,,najlepsza partia polityczna" ulokowałą swojego to teraz będzie pięknie, poprzednik Góry jak przyszły problemy to dał drapaka razem z Arturkiem i jakoś nie pezejmowali się sprawami gminy Ci ojcowie sukcesu, a teraz dopiero będzie rozwój, jak dobrze wyczytałem to nowe władze dostaną projekt rewitalizacji z decyzją o dofinansowaniu(a nie tylko pomysł) a Proekob tworzył Arturek z Bogdanem tylko za daleko nie poszli z tymi planami co można sprawdzić a tak na marginesie to jak... rozwiń
Avatar
Radny obecnej kadencji, do 16 listopada / 14 listopada 2018 r. o 20:15
Pan Burmistrz nie myli się, nowych radnych jest 11.
Avatar
polak i Patriota... / 14 listopada 2018 r. o 18:10
ale chamstwo z Lublina jest ślepe i nie wzielo przykładu z pracowitych mieszkańców okolicznych miast i miasteczek z kultura i tradycja i pozwolili przyjacielowi deweloperskiej roboty zostać na dysponowanej posadzie.
Avatar
Do złodzieja / 16 listopada 2018 r. o 15:34
A pamiętasz złodziejko, że masz do oddania pieniądze za wyłudzoną dotację z Urzędu Miejskiego na prowadzone przedszkole, zgodnie z wyrokiem sądu? Normalnie dno...
Avatar
Fun / 15 listopada 2018 r. o 20:17
Wreszcie Rysiu schudnie, co wyjdzie mu na zdrowie.
Avatar
ja / 15 listopada 2018 r. o 10:35
w końcu  fujary mają to na co zasłużyły, był obecny bolało, jast nowy dalej boli a ile to rewelacji można się dowiedzieć, przecież wystarczyło donieść odpowiednim organom i burmistrz zakończyłby wcześniej karierę, juziki górą
Avatar
haut / 15 listopada 2018 r. o 00:31
Fujarkowice zawsze takie będą, można wywnioskować po wpisach jak ,,najlepsza partia polityczna" ulokowałą swojego to teraz będzie pięknie, poprzednik Góry jak przyszły problemy to dał drapaka razem z Arturkiem i jakoś nie pezejmowali się sprawami gminy Ci ojcowie sukcesu, a teraz dopiero będzie rozwój, jak dobrze wyczytałem to nowe władze dostaną projekt rewitalizacji z decyzją o dofinansowaniu(a nie tylko pomysł) a Proekob tworzył Arturek z Bogdanem tylko za daleko nie poszli z tymi planami co można sprawdzić a tak na marginesie to jak Bełżyce przeżyły te straszne męczarnie 10 lat bo po drodze 3 razy były wybory i teraz proponuję żeby sobie Bełżyczanie zachowali ulotkę nowego wodza i sprawdzali za oknem jak jest pięknie :)
Fujarkowice zawsze takie będą, można wywnioskować po wpisach jak ,,najlepsza partia polityczna" ulokowałą swojego to teraz będzie pięknie, poprzednik Góry jak przyszły problemy to dał drapaka razem z Arturkiem i jakoś nie pezejmowali się sprawami gminy Ci ojcowie sukcesu, a teraz dopiero będzie rozwój, jak dobrze wyczytałem to nowe władze dostaną projekt rewitalizacji z decyzją o dofinansowaniu(a nie tylko pomysł) a Proekob tworzył Arturek z Bogdanem tylko za daleko nie poszli z tymi planami co można sprawdzić a tak na marginesie to jak... rozwiń
Avatar
wybranytezzly / 14 listopada 2018 r. o 23:15
Panie Ryszardzie, dawno, dawno temu stracił pan kontrolę nad procesami panującymi w Urzędzie. Każdy mieszkaniec Gminy przeżył wiele bareicznych sytuacji w styczności ze stworzoną przez pana administracją - począwszy od referatu samorkowo-organizacyjnego przez sulento-środowiskowy na sulento-podatkowym skończywszy: jeden wielki bejzel, o którym możnaby pisać anegdoty dniami i nocami (niektóre na szczęście nagrane i w razie konieczności zostaną użyte w sądzie). Życzymy panu szybkiego na nowej drodze życia otrzeźwienia po 10 latach balowania na peeselowkich balangach! Oby nigdy więcej nie sięgnął pan po władzę w jakiejkolwiek organizacji państwowej (prywatne firmy na własne ryzyko mogą zatrudniać - to ich kapitał)!
Panie Ryszardzie, dawno, dawno temu stracił pan kontrolę nad procesami panującymi w Urzędzie. Każdy mieszkaniec Gminy przeżył wiele bareicznych sytuacji w styczności ze stworzoną przez pana administracją - począwszy od referatu samorkowo-organizacyjnego przez sulento-środowiskowy na sulento-podatkowym skończywszy: jeden wielki bejzel, o którym możnaby pisać anegdoty dniami i nocami (niektóre na szczęście nagrane i w razie konieczności zostaną użyte w sądzie). Życzymy panu szybkiego na nowej drodze życia otrzeźwienia po 10 latach balowania na... rozwiń
Avatar
Radny obecnej kadencji, do 16 listopada / 14 listopada 2018 r. o 20:15
Pan Burmistrz nie myli się, nowych radnych jest 11.
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 r. o 20:01
"Największy sukces jako burmistrza Bełżyc? (...) zakład zagospodarowania odpadów za 46 mln zł." Drogi, były Panie burmistrzu. Amnezja czy co? Ten zakład, to od samego początku pomysł duetu byłych burmistrzów - Czuryszkiewicza i Rumińskiego. Pomysł, że przypomnę, bardzo torpedowany przez ich przeciwników politycznych. Gdyby nie zaawansowanie inwestycji na poziomie przygotowania i utworzenie celowego związku gmin do jego realizacji, ten projekt nigdy by nie był sfinalizowany. A teraz proszę - Ryszard Góra ojcem sukcesu.
Avatar
polak i Patriota... / 14 listopada 2018 r. o 18:10
ale chamstwo z Lublina jest ślepe i nie wzielo przykładu z pracowitych mieszkańców okolicznych miast i miasteczek z kultura i tradycja i pozwolili przyjacielowi deweloperskiej roboty zostać na dysponowanej posadzie.
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 r. o 17:16
W końcu Fujarkowice zdecydowały się na zmiany !!! A "klan" i "kumoterstwo" przegrało !!! Na pewno Miasto odczuje zmiany nie tylko w zarządzaniu ale i obyciu....
Avatar