Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

22 kwietnia 2019 r.
21:12

"Ciągle się mówi, że brakuje pielęgniarek". Oto prawda o pracy dla absolwentek w Lublinie

0 54 A A

W szpitalach w Lublinie nie ma pracy dla młodych absolwentek pielęgniarstwa. Według nich etaty blokują starsze stażem koleżanki pracujące w kilku miejscach naraz. Tymczasem szpitale w małych miastach mają problem ze skompletowaniem kadry, bo pielęgniarki nie są skłonne dojeżdżać tam do pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ja i moje koleżanki pytałyśmy już we wszystkich lubelskich szpitalach – denerwuje się pielęgniarka, która w lutym obroniła licencjat, a teraz bez powodzenia szuka pracy – Ciągle się mówi, że brakuje pielęgniarek, że jest coraz większa luka pokoleniowa w tym zawodzie, a jak przyjdzie co do czego, to nie ma miejsc. Jak to się ma do alarmujących doniesień o pielęgniarkach wyjeżdżających za granicę i konieczności zatrzymania ich w kraju?

Mają komplet

– Ubiegłoroczne podwyżki wynagrodzeń podziałały. Zwiększyła się liczba chętnych do pracy w tym zawodzie. W tym momencie rzeczywiście może być już trudniej ze znalezieniem pracy niż rok temu – przyznaje Gabriel Maj, dyrektor szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, gdzie obsadzone są wszystkie pielęgniarskie etaty. Nie jest to odosobniony przypadek. – W naszym szpitalu nie ma braków wśród pielęgniarek – stwierdza Marta Podgórska, rzeczniczka lubelskiego szpitala przy ul. Jaczewskiego.

Żal do starszych

Absolwentki pielęgniarstwa są rozgoryczone. Mają żal do starszych stażem koleżanek, które pracują w kilku placówkach, zmniejszając szanse nowych na rozpoczęcie pracy w zawodzie.

– Praca w kilku miejscach jest powszechna wśród pielęgniarek – skarży się jedna z absolwentek. – Szpitale posiłkują się też emerytkami, które chcą dorobić. Wiadomo, że w takiej sytuacji nie będzie już miejsca dla nowych, mimo wykształcenia.

Wprawa w cenie

– Trudno nam powiedzieć czy pielęgniarki zatrudnione u nas pracują też w innych miejscach. Nie mamy takich informacji – mówi Podgórska. – Problem ze znalezieniem zatrudnienia przez młodych pracowników w tej grupie zawodowej może wynikać z faktu, że rynek prawdopodobnie już się nasycił i trudniej o wolne miejsca.

Tam, gdzie na jedno miejsce jest kilku chętnych, liczy się głównie doświadczenie. – Większość pracodawców woli mieć doświadczonego, sprawdzonego pracownika niż takiego, który dopiero zaczyna – nie ukrywa dyrektor szpitala z al. Kraśnickiej.

Mamy problem

– Jest wolny rynek i każdy może pracować w kilku miejscach lub na emeryturze, ale nie może to blokować przyjęć młodych pracowników, na których przecież czekamy – podkreśla Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca zarządu Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. – Musimy poznać skalę tego problemu i znaleźć rozwiązanie, wspólnie z dyrektorami szpitali i naczelnymi pielęgniarkami. Apelujemy o zgłaszanie podobnych sytuacji do naszego związku.

Chętnych brak

Szukające pracy pielęgniarki próbują szczęścia w mniejszych miastach. – Ze względu na specyficzny rynek pracy dużo pielęgniarek dojeżdża z Lublina do innych miejscowości – przyznaje Olszak-Winiarska. Mimo to w niektórych placówkach nie ma chętnych na wolne etaty. – Mamy takie sygnały m.in. ze szpitali w Bychawie i Opolu Lubelskim.

– W moim przypadku nie wchodzi w grę przeprowadzka, bo mam troje dzieci – podkreśla jedna z absolwentek. – To byłoby wywrócenie życia do góry nogami. Gdybym była sama, pewnie wzięłabym to pod uwagę, ale muszę myśleć o dzieciach.

e-Wydanie

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adex / 23 kwietnia 2019 o 01:04
+21
W Opolu Lubelskim nie ma szpitala. Warto jest sprawdzać prawidłowość informacji umieszczanych publicznie, o co proszę na przyszłośc autora.
Avatar
felik / 22 kwietnia 2019 o 21:45
+21
i to jest swieta prawda nic nie mam przeciwko starszym pielegniarkom bo sama jestem pielegniarka ale nie moze byc tak ze panie pracuja w dwoch szpitalach w jednym szpitalu na caly etat w drugim szpitalu na pol etatu bardzo mnie dziwi skad te panie maja tyle sily jak zostanie przyjeta do pracy mloda pielegniarka a jeszcze ma mgr z gory zostaje skreslona patrza na nia jak by im prace zabrala tak nie powinno byc czesto nowe mlodsze pielegniarki nie wytrzymuja tego psychicznie i odchodza czesto rzucaja ten zawod kiedy to starsze pielegniarki zamiast starac sie wprowadzic w oddzial kolezankae dyskuyuja jaka to ona glupia nic nie umie nie ona umie kolezanki tylko jak jej podetniecie skrzydla juz pierwszego dnia wrzeszczac na nia ze nic nie umie to jak wam udowodni ze umie bojac sie odezwac to jest prawda pracuje w jednym z lubelskich szpitali polowa pielegniarek pracujacych to pielegniarki na pol etatu lub na umowe zlecenie tak dluzej byc nie moze mlode osoby powinny byc wprowadzane do zawodu ja wiem ze panie maja doswiadczenie ale to nie znaczy ze te mlode sa glupie mlode chca pracowac wg procedur a nie na rozkaz masz zrobic tak bo my tak robimy i zamiast isc do przodu w zawodzie powielamy to co bylo iles lat temu wszystko sie zmienia nie mozemy stac w miejscu pielegniarstwo idzie do przodu ja wiem ze kazdy chce dorobic ale nie moze tak byc zebysmy skazywali mlode pokolenie na wyjazg za granice bo kto nami bedzie sie opiekowal czas mile panie na emeryture czas na odpoczynek bo ciagniecie poltora etatu to jest duze obciazenie a co dzien jestesmy starsze pozdrawiam
i to jest swieta prawda nic nie mam przeciwko starszym pielegniarkom bo sama jestem pielegniarka ale nie moze byc tak ze panie pracuja w dwoch szpitalach w jednym szpitalu na caly etat w drugim szpitalu na pol etatu bardzo mnie dziwi skad te panie maja tyle sily jak zostanie przyjeta do pracy mloda pielegniarka a jeszcze ma mgr z gory zostaje skreslona patrza na nia jak by im prace zabrala tak nie powinno byc czesto nowe mlodsze pielegniarki nie wytrzymuja tego psychicznie i odchodza czesto rzucaja ten zawod kiedy to starsze pielegniar... rozwiń
Avatar
HENIO / 22 kwietnia 2019 o 22:19
+19
W SZPITALACH POWINNY PRACOWAC TYLKO PIELEGNIARKI NA JEDNYM ETACIE WYPOCZETE MILE GRZECZNE A NIE OPRYSKLIWE PANIE NA DWU ETATACH ALBO NA UMOWACH ZLECENIACH SIEDZACE CALY CZAS W PRACY I ODWALAJACE DYZUR
Avatar
olol / 23 kwietnia 2019 o 00:32
+17
1. pielęgniarek brakuje, ale 2. nie zatrudnia się tyle, ile trzeba, bo nie chce się wydawać pieniędzy. 3, proponuje się kiepskie umowy i płace, które nie są warte takiego nakładu pracy, jaki sumienna pielęgniarka wykonuje 4. o starych wrednych babach to niestety prawda 5. o siedzeniu z tyłkiem na czterech weselach, zwłaszcza w wykonaniu tych starszych bab to też prawda.
Avatar
CELINA / 22 kwietnia 2019 o 22:11
+17
do paNI DOSWIADCZONEJ SLUCHAJ KOBIETO WIDZE JAK WIEKSZOSC STARSZYCH KOLEZANEK NA CODZIEN TRAKTUJE NOWE OSOBY JESTESCIE PRZEMECZONE CALYMI DNIAMI SIEDZICIE W PRACY I SWOJE FLUSTRACJE WYLEWACIE NA MLODYCH TWIERDZAC ZE NIC NIE UMIEJA WAS TEZ KTOS KIEDYS WPROWADZAL DO PRACY JUZ ZAPOMNIALYSCIE KIEDYS ZADNA PIELEGNIARKA NIE MIALA SZANS NA PRACE W DWU SSZPITALACH NIE PRACOWALY TEZ EMERYTKI W SZPITAL,U PRACOWALY MLODE PIEKNE PIELEGNIARKI A NOE BABCIE KTORE SA STARSZE OD PACJENTOW TO JES GORZKA PRAWGA ALE PRAWDA
Avatar
życie / 23 kwietnia 2019 o 07:08
+15
Przecież to oczywiste że są ludzie do pracy ale tańsi są albo Ukraińcy albo wogole nie ma pieniędzy na nowe etaty to taka nasza polityka po prostu
Avatar
Całkiem nie stara pielęgniarka. / 23 kwietnia 2019 o 21:29
+14
Jejku.. Ciężko się to czytało że względu na brak interpunkcji. No ale kontekst pojęłam. Rozumiem, że te Panie które kiedyś rozpoczęły pracę na drugim etacie  bądź zleceniu teraz powinny pozwalniać się z tych miejsc pracy po to żeby ustąpić miejsca innym koleżankom? One podejmował tą pracę bo brakowało wtedy rąk do pracy. Teraz powinny odebrać sobie z budżetu część pieniędzy a jak rynek znów opustoszeje to może znowu po nie zadzwonimy, żeby jednak wracał? Szanujmy się proszę. Szanujmy potrzeby innych i nie wyciągamy kija na kogoś kto pracował za grosze kiedy pracować nie chciał nikt. Pewnie,że jesteśmy zmęczone ale jak każdy pracujemy dla pieniędzy..nikt z dobrobytu nie pracuje tak dużo. Nie można teraz tym kobietom nakazać się zwolnić bo nagle znalazły się ręce do pracy. Doskonale wiemy, że znalazłyby się etaty dla nowych koleżanek gdyby nie zmniejszano liczby łóżek po to żeby zlikwidować problem naszych obsad. Inną sprawą jest traktowanie nowych koleżanek przez te starsze. Jest problem w komunikacji. Być może część starszych koleżanek jest opryskliwa. To zdarza się w każdym zawodzie. Ale młode dziewczyny przychodzące do pracy chcą robić jak najmniej, jak najczystszą robotę, naśmiewają się ze starszych koleżanek. Normą jest to że starsze pielęgniarki wykonują cięższą pracę, tą trudniejszą. Młodsze chętnie zrobią dokumentację, wpiszą leki w komputer. Oczywiście, że nie wszystkie. Tak samo jak nie wszystkie starsze koleżanki są opryskliwa. Trochę to wygląda tak, że te starsze powinny podporządkować się tym młodym, nie licząc na szacunek, tylko robić i siedzieć cicho. Nagminne są też skargi do pań oddziałowych na starsze koleżanki bo "jest niemiło" , bo "kazała mi coś zrobić" , bo "źle się patrzy". Tak tak drogie koleżanki. Zacznijmy od siebie . Nie wytyczajmy innym granic. Wytyczmy je sobie. 
Jejku.. Ciężko się to czytało że względu na brak interpunkcji. No ale kontekst pojęłam. Rozumiem, że te Panie które kiedyś rozpoczęły pracę na drugim etacie  bądź zleceniu teraz powinny pozwalniać się z tych miejsc pracy po to żeby ustąpić miejsca innym koleżankom? One podejmował tą pracę bo brakowało wtedy rąk do pracy. Teraz powinny odebrać sobie z budżetu część pieniędzy a jak rynek znów opustoszeje to może znowu po nie zadzwonimy, żeby jednak wracał? Szanujmy się proszę. Szanujmy potrzeby innych i nie wyciągamy kija na kogoś kto pracował... rozwiń
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2019 o 22:07
+14
Absolwentka z 3 dzieci ???
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2019 o 09:13
+13
W SPSK1 w Lublinie zatrudniają emerytki, które tutaj pracowały. Są braki na oddziałach głównie chirurgii i hematologii, nie wiem czy zatrudniają nowe pielęgniarki do pracy skoro notorycznie zostają oddelegowane do pracy tam, pielegniarki z innych oddziałów.
Avatar
Baba / 23 kwietnia 2019 o 12:24
+12
Przykro mi,że Pan/Pani spotkał się z niemilym potraktowaniem przez personel medyczny Ale czy wolno o nim tak agresywnie i w tak niekulturalny sposób wypowiadać się? Czy można wszystkich wrzucać do jednego worka? W każdym zawodzie znajdą się osoby zarowno starsze jak i młodsze,które w nim nie powinny pracować. Sytuacja niestety działa i w druga stronę. Pracuje na oddziale ginekologii,na którym przebywają tylko kobiety i posłużę się Dokladnie takimi słowami,których użył "były pacjent"...na oddziale jako pacjentki przebywają stare Ale i młode wredne babska,do granic absurdu,które traktują personel jak śmiecia. My też mamy swoją godność. Pracuje również w innym miejscu,w którym pacjentom wydaje się,że jak zapłacą miesięczny abonament w wysokości 50zl to każdy będzie wokół niego rozkładać czerwony dywan A nas można zmieszać z błotem. Otóż nie drogi były pacjencie,nie można bo my również na to nie dajemy pozwolenia. My również domagamy się szacunku. Proszę mi wierzyć,że tak jak i wśród personelu znajdą się czarne owce (I nie twierdzę,że wszystkie pielęgniarki są super bo nie) tak i pacjenci traktują nas bardzo źle od razu jak tylko przekroczą próg szpitala. Dodam,że mam 50 kilka lat i nie czuje się stara,chamska baba A moja praca sprawia mi ogromną radosc.
Przykro mi,że Pan/Pani spotkał się z niemilym potraktowaniem przez personel medyczny Ale czy wolno o nim tak agresywnie i w tak niekulturalny sposób wypowiadać się? Czy można wszystkich wrzucać do jednego worka? W każdym zawodzie znajdą się osoby zarowno starsze jak i młodsze,które w nim nie powinny pracować. Sytuacja niestety działa i w druga stronę. Pracuje na oddziale ginekologii,na którym przebywają tylko kobiety i posłużę się Dokladnie takimi słowami,których użył "były pacjent"...na oddziale jako pacjentki przebywają stare Ale... rozwiń
Avatar
Gość / 7 maja 2019 o 10:36
+1
DO GOSCIA SLUCHAJ TO WEDLUG CIEBIE KOBIETA Z TROJKA DZIECI NIE MA PRAWA DO PRACY DO NAUKI DO PODNOSZENIA SWOJEJ WIEDZY A CO TWOJA MATKA JAK CIE URODZILA TO W PIWNICY ZAMKNIETA SIEDZIALA CZY PRACOWALA ABY CI ZAROBIC NA ZARCIE CO UWAZASZ ZE MLODA KOBIETA ZAMKNIE SIE W CZTERECH SCIANACH I BEDZIE CZEKALA NA SMIERC KIEDYS KOBIETY RODZILY PO 11 DZIECI I FUNKCJONOWALY W ZYCIU CO ZA DEBILEOBRZUCAJA TE DZIEWCZYNE BLOTEM ZE NAPISALA ZE MA DZIECI TAKA KOBIETA ZASLUGUJE NA POCHWALE I POSZANOWANIE
Avatar
Gość / 7 maja 2019 o 09:36
0
Z trójką dzieci to można ciągnąć 500 plus i pałę na kolejne ;) Dziwne, bo wszędzie mówią, że jest praca.
Avatar
Gość / 7 maja 2019 o 06:07
+4
NO I CO ZE DZIEWCZYNA MA TROJKE DZIECI TRZEBA SIE CIESZYC Z TEGO A NIE OBRZUCAC JA BLOTEM JAKO MLODA KOBIETA ODCHOWA DZIECI I POZNIEJ BEDZIE DYSPOZYCYJNA I MOZE SPOKOJNIE PRACOWAC GDYZ DZIECI BEDA ODCHOWANE BRAWO KOLEZANKO ZE MAJAC 3 DZIECI MOGLAS UKONCZYC STUDIA TERAZ ROZPOCZNIJ STUDIA MAGISTERSKIE I POKAZ WSZYSTKIM JAKA JESTES OPERATYWNA Z PRACA NIE BEDZIE LATWO BO W SZPITALACH PRACUJA TAKIE PIONERKI ZE SA ZATRUDNIONE W 4 SZPITALACH JEDNOCZESNIE A JAK JUZ ZNAJDZIESZ PRACE TO PO 3 MIESIACACH CIE ZWOLNIA BO TEN STARY BETON PIELEGNIARSKI CALY CZAS PATRZAC NA CIEBIE ZE JESTES MLODA BEDZIE MOWIL ZE NIC NIE UMIESZ ZE JESTES GLUPIA ZA POWOLI SIE RUSZASZ JUZ OD PIERWSZEGO DNIA KIEDY TY NIE BEDZIESZ JESZCZE WIEDZIALA JAK STANAC JAK SIE OBROCIC ZEBY IM DOGODZIC TE DOSWIADCZONE Z PRL BEDA CIE TRAKTOWAC JAK POWIETRZE BADZ NA TO PRZYGOTOWANA PO 3 MIESIACAC TZW PROBNEGO ZATRUDNIENIA STARA OODDZIALOWA NAPISZE CI OPINIE ZE NIE NADAJESZ SIE DO NICZEGO TYLKO DLATEGO ZEBY CI PODCIAC SKRZYDLA I CIE DALEJ JUZ NIE ZATRUDNIA POZOSTAJE CI RZUCIC TEN ZAWOD BO BEDZIESZ ZYC W PRZEKONANIU ZE JAK CIE WYWALILI PO 3 MIESIACACH TO ZNACZY ZE DO NICZEGO SIE NIE NADAJESZ MASZ DRUGIE WYJSCIE NIE WIERZ TYM SKOSTNIALYM BABOM UCZ SIE JEZYKA WYCHOWUJ DZIECI A JUZ JAK OPDROSNA TROSZKE ZAAPLIKUJ WEZ DZIECI POD PACHE I WYJEDZ ZA GRANICE TAM SIE ODNAJDZIESZ TAM CIE DOCENIA W TYM KRAJU DOKAD NIE ODMLODZSIE PERSONEL PIELEGNIARSKI NIE MASZ CO SZUKAC BO TY BEDZIESZ SIEDZIEC NA BEZROBOCIU A 55 LATKA BEDZIE PRACOWAC W 4 SZPITALACH JEDNOCZESNIE TO JEST WIZJA DLA MLODYCH PIELEGNIAREK W POLSCE POZDRAWIAM PIELEGNIARKA
NO I CO ZE DZIEWCZYNA MA TROJKE DZIECI TRZEBA SIE CIESZYC Z TEGO A NIE OBRZUCAC JA BLOTEM JAKO MLODA KOBIETA ODCHOWA DZIECI I POZNIEJ BEDZIE DYSPOZYCYJNA I MOZE SPOKOJNIE PRACOWAC GDYZ DZIECI BEDA ODCHOWANE BRAWO KOLEZANKO ZE MAJAC 3 DZIECI MOGLAS UKONCZYC STUDIA TERAZ ROZPOCZNIJ STUDIA MAGISTERSKIE I POKAZ WSZYSTKIM JAKA JESTES OPERATYWNA Z PRACA NIE BEDZIE LATWO BO W SZPITALACH PRACUJA TAKIE PIONERKI ZE SA ZATRUDNIONE W 4 SZPITALACH JEDNOCZESNIE A JAK JUZ ZNAJDZIESZ PRACE TO PO 3 MIESIACACH CIE ZWOLNIA BO TEN STARY BETON PIELEGNIARSKI C... rozwiń
Avatar
AUGUST / 6 maja 2019 o 22:15
+2
DO WSTYDZ SIE KOBIETO MILA PANI NIEPRZESZKADZA MI JEZELI KTOS DORABIA ALE WTEDY KIEDY NIE MA KTO PRACOWAC A NIE MLODE PIELEGNIARKI NIE MAJA SZANS NA ZATRUDNIENIE A PANI ZALICZA 4 SZPITALE PO POL ETATU CHCIALABY PANI ZEBY PANI CORKA ZMUSZONA BYLA DO WYJAZDU ZA GRANICE TYLKO DLATEGO ZE MAMUSIA OSKAKUJE 4 SZPITALE A DLA NIEJ NIE MA MIEJSCA WE WLASNYM KRAJU A CZY SIE PANI ZASTANOWILA NAD TYM ZE JAK MLODE WYJADA A PANI ZACHORUJE ZE STAROSCI I PRZYJDZIE PANI DO SZPITALA TO WTEDY ZAJMA SIE PANIA KRASNOLUDKI BO PIELEGNIAREK NIE EDZIE POLSKA PIELEGNIARKA BEDZIE PIELEGNOWAC NIEMCA ANGLIKA SZWEDA ITP GDYBYSCIE NIE LATALY NA UMOWE ZLECENIA TO UPOSAZENIE PIELEGNIAREK BYLO BY WYZSZE I BY PANI MIALA WIECEJ NA 1 ETACIE NIZ NA 2- UCH BO PRACODAWCA NIE MAJAC KONKURENCJI MUSIAL BY ZAPLACIC DOBRA SUME ABY POZYSKAC PRACOWNIKA A WY LATACIE OD SZPITALA DO SZPITALA ZARABIAJAC NA MISKE RYZU POZDRAWIAM
DO WSTYDZ SIE KOBIETO MILA PANI NIEPRZESZKADZA MI JEZELI KTOS DORABIA ALE WTEDY KIEDY NIE MA KTO PRACOWAC A NIE MLODE PIELEGNIARKI NIE MAJA SZANS NA ZATRUDNIENIE A PANI ZALICZA 4 SZPITALE PO POL ETATU CHCIALABY PANI ZEBY PANI CORKA ZMUSZONA BYLA DO WYJAZDU ZA GRANICE TYLKO DLATEGO ZE MAMUSIA OSKAKUJE 4 SZPITALE A DLA NIEJ NIE MA MIEJSCA WE WLASNYM KRAJU A CZY SIE PANI ZASTANOWILA NAD TYM ZE JAK MLODE WYJADA A PANI ZACHORUJE ZE STAROSCI I PRZYJDZIE PANI DO SZPITALA TO WTEDY ZAJMA SIE PANIA KRASNOLUDKI BO PIELEGNIAREK NIE EDZIE POLSKA... rozwiń
Avatar
Wstydź się kobieto!!! / 6 maja 2019 o 20:20
-3
i to jest swieta prawda nic nie mam przeciwko starszym pielegniarkom bo sama jestem pielegniarka ale nie moze byc tak ze panie pracuja w dwoch szpitalach w jednym szpitalu na caly etat  w drugim szpitalu na pol etatu  bardzo mnie dziwi skad te panie maja tyle sily jak zostanie przyjeta do pracy mloda pielegniarka a jeszcze ma mgr z gory zostaje skreslona patrza na nia  jak by im prace zabrala  tak nie powinno byc czesto  nowe mlodsze pielegniarki nie wytrzymuja tego psychicznie i odchodza czesto rzucaja ten zawod  kiedy to starsze pielegniarki zamiast starac sie wprowadzic w oddzial kolezankae dyskuyuja jaka to ona glupia nic nie umie nie ona umie kolezanki tylko jak jej podetniecie skrzydla juz pierwszego dnia wrzeszczac na nia ze nic nie umie  to jak wam udowodni ze umie bojac sie odezwac to jest prawda pracuje w jednym z lubelskich szpitali polowa pielegniarek pracujacych to pielegniarki na pol etatu lub na umowe zlecenie tak dluzej byc nie moze mlode osoby powinny byc wprowadzane do zawodu ja wiem ze panie maja doswiadczenie  ale to nie znaczy ze te mlode sa glupie mlode chca pracowac wg procedur a nie na rozkaz masz zrobic tak bo my tak robimy  i zamiast isc do przodu w zawodzie powielamy to co bylo iles lat temu wszystko sie zmienia  nie mozemy stac w miejscu pielegniarstwo idzie  do przodu ja wiem ze kazdy chce dorobic ale nie moze tak byc zebysmy skazywali mlode pokolenie na wyjazg za granice bo kto nami bedzie sie opiekowal  czas mile panie na emeryture czas na odpoczynek bo ciagniecie poltora etatu to jest duze obciazenie a co dzien jestesmy starsze pozdrawiam
  Nic tobie do tego, czy ktoś pracuje na jednym czy dwóch etatach, nic tobie do tego, czy ktoś dorabia na emeryturze czy nie. I właściwie tyle w temacie... I pamiętaj: tobie też w życiu różnie może się ułożyć. A ZAWIŚĆ, to żaden postęp!
  Nic tobie do tego, czy ktoś pracuje na jednym czy dwóch etatach, nic tobie do tego, czy ktoś dorabia na emeryturze czy nie. I właściwie tyle w temacie... I pamiętaj: tobie też w życiu różnie może się ułożyć. A ZAWIŚĆ, to żaden postęp! rozwiń
Avatar
Grzegorz / 6 maja 2019 o 20:17
+3
Winne są zatwierdzone niedawno normy zatrudnienia pielęgniarek. Lubelskie szpitale normy minimalne uznały za optymalne, dlatego zmniejszają zatrudnienie - nie zwalniają co prawda, ale za odchodzące pielęgniarki (emerytura, choroba, inne...) nie zatrudniają nowych. "Dzięki" temu pracujące pielęgniarki mają po 60 dni niewykorzystanego urlopu, bo nie mają go jak wykorzystać, a w pracy są po prostu wykończone. A dyrekcja oszczędza... A pacjenci?
Avatar
CZAMADAN / 6 maja 2019 o 10:32
+1
PANIE KTORE PRACUJA NA 2- 3 ETATY PRZYCZYNIAJA SIE DO TEGO ZE MAMY NISKIE PLACE ZE NIKT NAS NIE SZANUJE ZE NASZ PRESTIZ ZAWODU UPADA ZE MLODZI NIE MOGA WEJSC DO ZAWODU ZE MAMY NISKIE PLACE GDYBY PRZESTALY DODADKOWO PRACOWAC PRACODAWCA MUSIAL BY ZATRUDNIAC ZA WIEKSZA PLACE PONIEWAZ BYL BY ZMUSZONY DO TEGO ZE WZGLEDU NA BRAK KONKURENCJI I TE PANIE CO TAK LATAJA NA UMOWE ZLECENIE W 3 MIEJSCA ZAROBILY BY NA 1 ETACIE TYLE SAMO CO NA 3 A MLODZI MIELI BY MIEJSCA PRACY A TAK MLODYCH NIKT NIE CHCE BO JAK TWIERDZI TEN SKOSTNIALY BETON PIELEGNIARSKI ONE NIC NIE UMIEJA JAKOS WYJEZDZAJA ZA GRANICE I TAM SIE ODNAJDUJA W OBCYM KRAJU TYLKO WE WLASNYM NIE MOGA CALY SZCZEGOL TKWI W TYM ZE DOBRZE WYKSZTALCONE DZIEWCZYNY NIE CHCA SIE PODPOIRZADKOWAC SKOSTNIALYM ODDZIALOWYM KTORE FAWORYZUJA TYLKO TYCH KTORE IM DONOSZA A PIERWSZ E DONOSZERNIU SA WLASNIE TE CO PRACUJA N ZLECENIA JAK BY MOGLY TO BY TE STALE PIELEGNIARKI POWYRZUCALY Z PRACY A SAME NIE WYCHODZILY ZE SZPITALA DOSC SKAMIENIALEGO PIELEGNIARSTWA PIELEGNIARSTWO W POLSCE MUSI SIE ODMLODZIC A WSZYSTKIE DORABIAJACE NIECH USTAPIA MIEJSCA MLODYM JAK ONE ZACZYNALY PRACE TO NIE BYLO PRACY PIELEGNIARKI NA ZLECENIE KTORA NIEDOPUSZCZALA MLODYCH DO PRACY
PANIE KTORE PRACUJA NA 2- 3 ETATY PRZYCZYNIAJA SIE DO TEGO ZE MAMY NISKIE PLACE ZE NIKT NAS NIE SZANUJE ZE NASZ PRESTIZ ZAWODU UPADA ZE MLODZI NIE MOGA WEJSC DO ZAWODU ZE MAMY NISKIE PLACE GDYBY PRZESTALY DODADKOWO PRACOWAC PRACODAWCA MUSIAL BY ZATRUDNIAC ZA WIEKSZA PLACE PONIEWAZ BYL BY ZMUSZONY DO TEGO ZE WZGLEDU NA BRAK KONKURENCJI I TE PANIE CO TAK LATAJA NA UMOWE ZLECENIE W 3 MIEJSCA ZAROBILY BY NA 1 ETACIE TYLE SAMO CO NA 3 A MLODZI MIELI BY MIEJSCA PRACY A TAK MLODYCH NIKT NIE CHCE BO JAK TWIERDZI TEN SKOSTNIALY BETON PIELEGNIARSKI... rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2019 o 05:41
+1
KTO POZWALA NA PRACE PIELEGNIARKOM PRACOWAC NA DWA ETATY CZESTO W 3 SZPITALACH PIELEGNIARKI MLODE NIE MAJA DOSTEPU DO PRACY JEZELI KOMUS SIE UDA ZALAPAC TO I TAK PO 3 MIESIACACH MU NIE PRZEDLUZA UMOWY PONIEWAZ TE KTORE PRZYCHODZA NA UMOWE ZLECENIE SKAEZA DONOSZA ROBIA ZAMET ZE MLODE CHODZA I PLACZA NIKT SIE NIMI NIE INTERESUJE SA DZIEWCZYNKAMI DO BICIA I PO 3 MIESIACACH ALBO ODCHODZA CALKOWICIE OD ZAWODU LUB UDAJA SIE NA LOTNISKO I WYJEZDZAJA Z KRAJU PONIEWAZ PRZEZ TE STARE JEDZE SZCZYCACE SIE DOSWIADCZENIEM Z PRL UWAZA ICH ZA GLUPIE NIE DOUCZONE PANIE ODDZIALOWE TEZ NIE SA LEPSZE NIE NAWIDZA MLODYCH PONIEWAZ NIE CHCA SIE IM PODPORZADKOWAC NIE CHCA IM DONOSIC PLOT I NIE CHCA DONOSIC PIELEGNIARSTWO TO STARY BETON KTORY NALEZY SKRUSZYC I TE STARE BABY PWYSYLAC NA EMERYTURE ZANIM MLODE PELEGNIARKI WYJADA ZA GRANICE DLACZEGO TAK =JEST ZE ODDZIALOWE SIEDZA LATAMI NA STOLKACH W ZADNYM KEAJU TAK NIE MA ZAZWYCZAJ 1 2 LATA I ROTACJA TU PO 20 LAT SIEDZA UWAZAJAC SIE ZE WSZYSTKIE ROZUMY ZJADLY CO ZA KRAJ MLODE WYKSZTALCONE DZIEWCZYNY MUSZA POUSZCZAC KRAJ TYLKO DLATEGO ZE MIERNE A WIERNE NIEDOUCZONE BABY SIEDZA NA 2 ETATACH A MLODA JAK PRZYJDZIE DO PRACY TO JA TAK ZGNOJA ZE NIE WIE JAK SIE NAZYWA
KTO POZWALA NA PRACE PIELEGNIARKOM PRACOWAC NA DWA ETATY CZESTO W 3 SZPITALACH PIELEGNIARKI MLODE NIE MAJA DOSTEPU DO PRACY JEZELI KOMUS SIE UDA ZALAPAC TO I TAK PO 3 MIESIACACH MU NIE PRZEDLUZA UMOWY PONIEWAZ TE KTORE PRZYCHODZA NA UMOWE ZLECENIE SKAEZA DONOSZA ROBIA ZAMET ZE MLODE CHODZA I PLACZA NIKT SIE NIMI NIE INTERESUJE SA DZIEWCZYNKAMI DO BICIA I PO 3 MIESIACACH ALBO ODCHODZA CALKOWICIE OD ZAWODU LUB UDAJA SIE NA LOTNISKO I WYJEZDZAJA Z KRAJU PONIEWAZ PRZEZ TE STARE JEDZE SZCZYCACE SIE DOSWIADCZENIEM Z PRL UWAZA ICH ZA GLU... rozwiń
Avatar
Monika / 5 maja 2019 o 22:28
0
Anka która napisała komentarz wyżej jest najlepszą pielęgniarką w całym województwie jak widać. Przyszła na dyżur o 7.00 a o 7.16 pisze komentarz zamiast zająć się pacjentami. Tego Cię uczyli na Uniwersytecie ? Bo mnie na Wsei to czegoś innego. Jesteś żenująca.
Avatar
Ewa / 5 maja 2019 o 16:25
+1
Ze swojego doswiadczenia jako pacjenta; Nigdy nie widzielm w szpitalu mlodej pielegniarki, same stare wredne babska, chamskie do granic absurdu a co do rzekomego "doswiadczenia" to te stare larwy pamietaja jeszcze stare dobre czasy "komuny" i tragiczna jakosc obslugi pacjentow; dochodzi do tego rutyna, praca na odwal sie i traktowanie pacjenta jak jakiegos smiecia, brak uszanowania dla jego godnosci i prywatnosci etc. Mlodzi ludzie czesto sa jeszcze idealistami, staraja sie pomoc i to jest dobre. To samo dotyczy unwersytetow, stare zgredy blokuja miejsca mlodym a jakosc ich nauczania (a razcej zarabiania) jest na zalosnym poziomie. PS: taka stara baba nie potrafila mi sie wkuc w zyle ( ja zyly mam na wierzchu) pokula mnie tak, ze cala reke mialem sina a igla tarla mi o kosc tak szukala zyl;p
 Żenujący komentarz. 
 Żenujący komentarz.  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy [zdjęcia]
Pilne
galeria

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy [zdjęcia] 72 2

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów i pozrywała dachy w domach i budynkach gospodarczych. Na razie nie wiadomo jednak, jak duże są straty.

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin
23 maja 2019, 19:00

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin 0 0

Przed nami kolejna odsłona cyklu "Zawsze klasyka" w DDK Węglin (ul. Judyma 2a). 23 maja o godz. 19 odbędzie się koncert "Kameralnie" ukazujący twórczość Stanisława Moniuszki.

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika 0 0

Lubelski beniaminek kompletuje skład na sezon 2019/2020. Nowym zawodnikiem będzie przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki 27-leni Paweł Rusin

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie
galeria

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie 8 3

Pijany mężczyzna rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej jeździł samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników
Prognoza

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników 1 8

Najwięcej mandatów otrzyma Koalicja Europejska, drugie w kolejności będzie Prawo i Sprawiedliwość, a podium zamknie Wiosna Roberta Biedronia – wynika z prognozy wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego przygotowanej przez portal stanpolityki.pl.

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie 6 1

Od godz. 11 ponownie możemy się spodziewać burz z opadami deszczu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami może także sypać grad.

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o...

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o... 8 15

Nagi i pijany 18-latek biegał po zamojskim rynku. Wsiadł również na rower i jeździł nim po płycie. Okazało się, że zrobił to by wygrać skrzynkę piwa.

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala 5 0

Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu trzech aut w miejscowości Tuligłowy (pow. krasnostawski).

Rewolucja w TBV Starcie Lublin?

Rewolucja w TBV Starcie Lublin? 0 3

W TBV Starcie Lublin może dojść do sporych zmian. Zagrożona jest m.in. posada trenera Davida Dedka na miejsce którego przymierzany jest Artur Gronek

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku"

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku" 57 1

Lokal przy ul. Dominikańskiej 5 nie miał szczęścia do wynajmujących. Restauratorzy zmieniali się regularnie. Teraz adres upodobały sobie dwie przedsiębiorcze kobiety, które chcą zadbać o wyborny smak tego miejsca

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS 0 15

Aż 70% Polaków jest za wypłacaniem przez Kościół odszkodowań dla ofiar księży-pedofilii – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazeta Prawna.

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej
23 maja 2019, 19:00

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z poetami Januszem Radwańskim i Maciejem Meleckim. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 maja o godz. 19.

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie
film

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie 15 4

Kraków. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Niemowlęta urodziły się przez cesarskie cięcie. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

Piaskownica gnije, drabinki pleśnieją, a dzieci się bawią
alarm24

Piaskownica gnije, drabinki pleśnieją, a dzieci się bawią 0 7

W ciągu miesiąca 15 placów zabaw w gminie Lubycza Królewska zostanie wyremontowanych. Burmistrz obiecuje, że natychmiast zajmie się sprawą, chociaż gminna kasa świeci pustkami

Pogoń Awenta Siedlce – Budowlani Lublin 20:20. Ciągle są w grze o medal

Pogoń Awenta Siedlce – Budowlani Lublin 20:20. Ciągle są w grze o medal 0 0

W wyjazdowym spotkaniu Budowlani Lublin zremisowali z brązowym medalistą mistrzostw Polski Pogonią Siedlce. Przed ostatnią kolejką zaplanowaną na pierwszy weekend czerwca lublinianie wciąż mają szansę na walkę o brązowy medal

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!