Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

22 kwietnia 2019 r.
21:12

"Ciągle się mówi, że brakuje pielęgniarek". Oto prawda o pracy dla absolwentek w Lublinie

0 58 A A

W szpitalach w Lublinie nie ma pracy dla młodych absolwentek pielęgniarstwa. Według nich etaty blokują starsze stażem koleżanki pracujące w kilku miejscach naraz. Tymczasem szpitale w małych miastach mają problem ze skompletowaniem kadry, bo pielęgniarki nie są skłonne dojeżdżać tam do pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ja i moje koleżanki pytałyśmy już we wszystkich lubelskich szpitalach – denerwuje się pielęgniarka, która w lutym obroniła licencjat, a teraz bez powodzenia szuka pracy – Ciągle się mówi, że brakuje pielęgniarek, że jest coraz większa luka pokoleniowa w tym zawodzie, a jak przyjdzie co do czego, to nie ma miejsc. Jak to się ma do alarmujących doniesień o pielęgniarkach wyjeżdżających za granicę i konieczności zatrzymania ich w kraju?

Mają komplet

– Ubiegłoroczne podwyżki wynagrodzeń podziałały. Zwiększyła się liczba chętnych do pracy w tym zawodzie. W tym momencie rzeczywiście może być już trudniej ze znalezieniem pracy niż rok temu – przyznaje Gabriel Maj, dyrektor szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, gdzie obsadzone są wszystkie pielęgniarskie etaty. Nie jest to odosobniony przypadek. – W naszym szpitalu nie ma braków wśród pielęgniarek – stwierdza Marta Podgórska, rzeczniczka lubelskiego szpitala przy ul. Jaczewskiego.

Żal do starszych

Absolwentki pielęgniarstwa są rozgoryczone. Mają żal do starszych stażem koleżanek, które pracują w kilku placówkach, zmniejszając szanse nowych na rozpoczęcie pracy w zawodzie.

– Praca w kilku miejscach jest powszechna wśród pielęgniarek – skarży się jedna z absolwentek. – Szpitale posiłkują się też emerytkami, które chcą dorobić. Wiadomo, że w takiej sytuacji nie będzie już miejsca dla nowych, mimo wykształcenia.

Wprawa w cenie

– Trudno nam powiedzieć czy pielęgniarki zatrudnione u nas pracują też w innych miejscach. Nie mamy takich informacji – mówi Podgórska. – Problem ze znalezieniem zatrudnienia przez młodych pracowników w tej grupie zawodowej może wynikać z faktu, że rynek prawdopodobnie już się nasycił i trudniej o wolne miejsca.

Tam, gdzie na jedno miejsce jest kilku chętnych, liczy się głównie doświadczenie. – Większość pracodawców woli mieć doświadczonego, sprawdzonego pracownika niż takiego, który dopiero zaczyna – nie ukrywa dyrektor szpitala z al. Kraśnickiej.

Mamy problem

– Jest wolny rynek i każdy może pracować w kilku miejscach lub na emeryturze, ale nie może to blokować przyjęć młodych pracowników, na których przecież czekamy – podkreśla Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca zarządu Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. – Musimy poznać skalę tego problemu i znaleźć rozwiązanie, wspólnie z dyrektorami szpitali i naczelnymi pielęgniarkami. Apelujemy o zgłaszanie podobnych sytuacji do naszego związku.

Chętnych brak

Szukające pracy pielęgniarki próbują szczęścia w mniejszych miastach. – Ze względu na specyficzny rynek pracy dużo pielęgniarek dojeżdża z Lublina do innych miejscowości – przyznaje Olszak-Winiarska. Mimo to w niektórych placówkach nie ma chętnych na wolne etaty. – Mamy takie sygnały m.in. ze szpitali w Bychawie i Opolu Lubelskim.

– W moim przypadku nie wchodzi w grę przeprowadzka, bo mam troje dzieci – podkreśla jedna z absolwentek. – To byłoby wywrócenie życia do góry nogami. Gdybym była sama, pewnie wzięłabym to pod uwagę, ale muszę myśleć o dzieciach.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
felik / 22 kwietnia 2019 r. o 21:45
+22
i to jest swieta prawda nic nie mam przeciwko starszym pielegniarkom bo sama jestem pielegniarka ale nie moze byc tak ze panie pracuja w dwoch szpitalach w jednym szpitalu na caly etat w drugim szpitalu na pol etatu bardzo mnie dziwi skad te panie maja tyle sily jak zostanie przyjeta do pracy mloda pielegniarka a jeszcze ma mgr z gory zostaje skreslona patrza na nia jak by im prace zabrala tak nie powinno byc czesto nowe mlodsze pielegniarki nie wytrzymuja tego psychicznie i odchodza czesto rzucaja ten zawod kiedy to starsze pielegniarki zamiast starac sie wprowadzic w oddzial kolezankae dyskuyuja jaka to ona glupia nic nie umie nie ona umie kolezanki tylko jak jej podetniecie skrzydla juz pierwszego dnia wrzeszczac na nia ze nic nie umie to jak wam udowodni ze umie bojac sie odezwac to jest prawda pracuje w jednym z lubelskich szpitali polowa pielegniarek pracujacych to pielegniarki na pol etatu lub na umowe zlecenie tak dluzej byc nie moze mlode osoby powinny byc wprowadzane do zawodu ja wiem ze panie maja doswiadczenie ale to nie znaczy ze te mlode sa glupie mlode chca pracowac wg procedur a nie na rozkaz masz zrobic tak bo my tak robimy i zamiast isc do przodu w zawodzie powielamy to co bylo iles lat temu wszystko sie zmienia nie mozemy stac w miejscu pielegniarstwo idzie do przodu ja wiem ze kazdy chce dorobic ale nie moze tak byc zebysmy skazywali mlode pokolenie na wyjazg za granice bo kto nami bedzie sie opiekowal czas mile panie na emeryture czas na odpoczynek bo ciagniecie poltora etatu to jest duze obciazenie a co dzien jestesmy starsze pozdrawiam
i to jest swieta prawda nic nie mam przeciwko starszym pielegniarkom bo sama jestem pielegniarka ale nie moze byc tak ze panie pracuja w dwoch szpitalach w jednym szpitalu na caly etat w drugim szpitalu na pol etatu bardzo mnie dziwi skad te panie maja tyle sily jak zostanie przyjeta do pracy mloda pielegniarka a jeszcze ma mgr z gory zostaje skreslona patrza na nia jak by im prace zabrala tak nie powinno byc czesto nowe mlodsze pielegniarki nie wytrzymuja tego psychicznie i odchodza czesto rzucaja ten zawod kiedy to starsze pielegniar... rozwiń
Avatar
adex / 23 kwietnia 2019 r. o 01:04
+21
W Opolu Lubelskim nie ma szpitala. Warto jest sprawdzać prawidłowość informacji umieszczanych publicznie, o co proszę na przyszłośc autora.
Avatar
olol / 23 kwietnia 2019 r. o 00:32
+19
1. pielęgniarek brakuje, ale 2. nie zatrudnia się tyle, ile trzeba, bo nie chce się wydawać pieniędzy. 3, proponuje się kiepskie umowy i płace, które nie są warte takiego nakładu pracy, jaki sumienna pielęgniarka wykonuje 4. o starych wrednych babach to niestety prawda 5. o siedzeniu z tyłkiem na czterech weselach, zwłaszcza w wykonaniu tych starszych bab to też prawda.
Avatar
HENIO / 22 kwietnia 2019 r. o 22:19
+19
W SZPITALACH POWINNY PRACOWAC TYLKO PIELEGNIARKI NA JEDNYM ETACIE WYPOCZETE MILE GRZECZNE A NIE OPRYSKLIWE PANIE NA DWU ETATACH ALBO NA UMOWACH ZLECENIACH SIEDZACE CALY CZAS W PRACY I ODWALAJACE DYZUR
Avatar
życie / 23 kwietnia 2019 r. o 07:08
+16
Przecież to oczywiste że są ludzie do pracy ale tańsi są albo Ukraińcy albo wogole nie ma pieniędzy na nowe etaty to taka nasza polityka po prostu
Avatar
CELINA / 22 kwietnia 2019 r. o 22:11
+15
do paNI DOSWIADCZONEJ SLUCHAJ KOBIETO WIDZE JAK WIEKSZOSC STARSZYCH KOLEZANEK NA CODZIEN TRAKTUJE NOWE OSOBY JESTESCIE PRZEMECZONE CALYMI DNIAMI SIEDZICIE W PRACY I SWOJE FLUSTRACJE WYLEWACIE NA MLODYCH TWIERDZAC ZE NIC NIE UMIEJA WAS TEZ KTOS KIEDYS WPROWADZAL DO PRACY JUZ ZAPOMNIALYSCIE KIEDYS ZADNA PIELEGNIARKA NIE MIALA SZANS NA PRACE W DWU SSZPITALACH NIE PRACOWALY TEZ EMERYTKI W SZPITAL,U PRACOWALY MLODE PIEKNE PIELEGNIARKI A NOE BABCIE KTORE SA STARSZE OD PACJENTOW TO JES GORZKA PRAWGA ALE PRAWDA
Avatar
Całkiem nie stara pielęgniarka. / 23 kwietnia 2019 r. o 21:29
+14
Jejku.. Ciężko się to czytało że względu na brak interpunkcji. No ale kontekst pojęłam. Rozumiem, że te Panie które kiedyś rozpoczęły pracę na drugim etacie  bądź zleceniu teraz powinny pozwalniać się z tych miejsc pracy po to żeby ustąpić miejsca innym koleżankom? One podejmował tą pracę bo brakowało wtedy rąk do pracy. Teraz powinny odebrać sobie z budżetu część pieniędzy a jak rynek znów opustoszeje to może znowu po nie zadzwonimy, żeby jednak wracał? Szanujmy się proszę. Szanujmy potrzeby innych i nie wyciągamy kija na kogoś kto pracował za grosze kiedy pracować nie chciał nikt. Pewnie,że jesteśmy zmęczone ale jak każdy pracujemy dla pieniędzy..nikt z dobrobytu nie pracuje tak dużo. Nie można teraz tym kobietom nakazać się zwolnić bo nagle znalazły się ręce do pracy. Doskonale wiemy, że znalazłyby się etaty dla nowych koleżanek gdyby nie zmniejszano liczby łóżek po to żeby zlikwidować problem naszych obsad. Inną sprawą jest traktowanie nowych koleżanek przez te starsze. Jest problem w komunikacji. Być może część starszych koleżanek jest opryskliwa. To zdarza się w każdym zawodzie. Ale młode dziewczyny przychodzące do pracy chcą robić jak najmniej, jak najczystszą robotę, naśmiewają się ze starszych koleżanek. Normą jest to że starsze pielęgniarki wykonują cięższą pracę, tą trudniejszą. Młodsze chętnie zrobią dokumentację, wpiszą leki w komputer. Oczywiście, że nie wszystkie. Tak samo jak nie wszystkie starsze koleżanki są opryskliwa. Trochę to wygląda tak, że te starsze powinny podporządkować się tym młodym, nie licząc na szacunek, tylko robić i siedzieć cicho. Nagminne są też skargi do pań oddziałowych na starsze koleżanki bo "jest niemiło" , bo "kazała mi coś zrobić" , bo "źle się patrzy". Tak tak drogie koleżanki. Zacznijmy od siebie . Nie wytyczajmy innym granic. Wytyczmy je sobie. 
Jejku.. Ciężko się to czytało że względu na brak interpunkcji. No ale kontekst pojęłam. Rozumiem, że te Panie które kiedyś rozpoczęły pracę na drugim etacie  bądź zleceniu teraz powinny pozwalniać się z tych miejsc pracy po to żeby ustąpić miejsca innym koleżankom? One podejmował tą pracę bo brakowało wtedy rąk do pracy. Teraz powinny odebrać sobie z budżetu część pieniędzy a jak rynek znów opustoszeje to może znowu po nie zadzwonimy, żeby jednak wracał? Szanujmy się proszę. Szanujmy potrzeby innych i nie wyciągamy kija na kogoś kto pracował... rozwiń
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2019 r. o 22:07
+14
Absolwentka z 3 dzieci ???
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2019 r. o 09:13
+13
W SPSK1 w Lublinie zatrudniają emerytki, które tutaj pracowały. Są braki na oddziałach głównie chirurgii i hematologii, nie wiem czy zatrudniają nowe pielęgniarki do pracy skoro notorycznie zostają oddelegowane do pracy tam, pielegniarki z innych oddziałów.
Avatar
Baba / 23 kwietnia 2019 r. o 12:24
+12
Przykro mi,że Pan/Pani spotkał się z niemilym potraktowaniem przez personel medyczny Ale czy wolno o nim tak agresywnie i w tak niekulturalny sposób wypowiadać się? Czy można wszystkich wrzucać do jednego worka? W każdym zawodzie znajdą się osoby zarowno starsze jak i młodsze,które w nim nie powinny pracować. Sytuacja niestety działa i w druga stronę. Pracuje na oddziale ginekologii,na którym przebywają tylko kobiety i posłużę się Dokladnie takimi słowami,których użył "były pacjent"...na oddziale jako pacjentki przebywają stare Ale i młode wredne babska,do granic absurdu,które traktują personel jak śmiecia. My też mamy swoją godność. Pracuje również w innym miejscu,w którym pacjentom wydaje się,że jak zapłacą miesięczny abonament w wysokości 50zl to każdy będzie wokół niego rozkładać czerwony dywan A nas można zmieszać z błotem. Otóż nie drogi były pacjencie,nie można bo my również na to nie dajemy pozwolenia. My również domagamy się szacunku. Proszę mi wierzyć,że tak jak i wśród personelu znajdą się czarne owce (I nie twierdzę,że wszystkie pielęgniarki są super bo nie) tak i pacjenci traktują nas bardzo źle od razu jak tylko przekroczą próg szpitala. Dodam,że mam 50 kilka lat i nie czuje się stara,chamska baba A moja praca sprawia mi ogromną radosc.
Przykro mi,że Pan/Pani spotkał się z niemilym potraktowaniem przez personel medyczny Ale czy wolno o nim tak agresywnie i w tak niekulturalny sposób wypowiadać się? Czy można wszystkich wrzucać do jednego worka? W każdym zawodzie znajdą się osoby zarowno starsze jak i młodsze,które w nim nie powinny pracować. Sytuacja niestety działa i w druga stronę. Pracuje na oddziale ginekologii,na którym przebywają tylko kobiety i posłużę się Dokladnie takimi słowami,których użył "były pacjent"...na oddziale jako pacjentki przebywają stare Ale... rozwiń
Avatar
ksul94 / 9 maja 2020 r. o 21:17
0
Myślę, że pielęgniarki sobie poradzą. Istnieje wiele portali, z których pomocą wykwalifikowani pracownicy medyczni mogą znaleźć pracę dla siebie. Zalicza się do nich chociażby medbra.in na którym regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia.
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 20:14
+1
Witam wrocilam z Zachodu gdzie pracowalam jako pielegniarka pare lat w geriatrii i opiece paliat. Chcialam zauwazyc ze w mojej specjalnosci geriatrii z lecz. paliatywnym nie moge dostac pracy w poradni lub oddziale w szpitalu w duzym miescie w Polsce nie szukam pracy w Dps/Zol o tym ponizej. Otoz dowiaduje sie ze juz jt wystarczjaca ilosc tych placowek w tym miescie lub maja pelny zespol! Dotego nie przyjeto mnie na oddzial paliatywny w szpit. bo przyjeto mloda pania z innego oddz. bo byla pracownikiem tego szpitala! Z kolei chcac prace w pobieraniu krwi w bylym szpitalu gdzie pracowalam 13 lat przed wyjazdem za granice przyjeto mloda pielegniarke..ciekawe a ja przeciez tyle tam lat pracowalam wiec mnie powinni wziasc!? Wnioskuje z kolezankami pielegniarkami ze obie pielegniarki dostaly te prace po znajomosci albo byly mlode i obiecujace kobiety... Zostaja mi nowe oddzialy dla mnie typu kardiologia itd. ale ja nie szukam kolo 50tki nowych specjalnosci oraz wrazen zawodowych! Ale w sumie na sile by miec na zycie musze zdecydowac sie na prace w szpitalu jaka jt a co nie jt geriatria i lecz. paliatywnym!!! Startowac w nowej specjalnosci na starosc..no coz zawsze jt czas na nauke...ech...Ciekawe czy kardiolog zmienilby specjalnosc kolo 50tki na chirurgie..Brawo w dobie starzenia sie spoleczenstwa potrzeba ludzi jak ja i z moja wiedza z Zachodu o nowych rozwiazaniach pracy w geriatrii i leczn paliat. ktorej jeszcze brakuje w Polsce poza tym mam studia podypl. na uniwersytecie zrobione w Polsce z tej specjalnosci...Zaznaczam ze praca w Zol/Dps w Polsce mnie nie interesuje a jedynie w szpitalu jak wyzej wspomnialam ale tak podejme sie jej jesli bedzie sie opierala na procedurach i systemie w jakim pracowalam na Zachodzie a tu nie chodzi o ladny budynek moi drodzy tu chodzi o tysiace procedur i kontroli i System sprzet kursy wiedze leczenie i sposob dostarczanej opieki i stale ich uaktualnianie. Nie nie wroce za granice to jt moj kraj a nie inny. Pozdrawiam
Witam wrocilam z Zachodu gdzie pracowalam jako pielegniarka pare lat w geriatrii i opiece paliat. Chcialam zauwazyc ze w mojej specjalnosci geriatrii z lecz. paliatywnym nie moge dostac pracy w poradni lub oddziale w szpitalu w duzym miescie w Polsce nie szukam pracy w Dps/Zol o tym ponizej. Otoz dowiaduje sie ze juz jt wystarczjaca ilosc tych placowek w tym miescie lub maja pelny zespol! Dotego nie przyjeto mnie na oddzial paliatywny w szpit. bo przyjeto mloda pania z innego oddz. bo byla pracownikiem tego szpitala! Z kolei chcac prace w po... rozwiń
Avatar
Roma / 7 czerwca 2019 r. o 20:42
0
Jest praca... kwestia dobrego rozeznania w terenie. Nie tak dawno znajoma zatrudniła sie w medicover. Coś tam jest na początku nie pasowało z bezpłatnymi urlopami, ale w zamian ma każdą niedziele wolną dla siebie i dzieciakow
Avatar
Marzena / 22 maja 2019 r. o 09:57
0
Brakuje i to nie tylko w Lublinie w innych miastach tak samo deficyt jest. Od nas z oddziału odeszło 2 pielęgniarki i wyjechały do Niemiec z promedica. Lepsze warunki im zaproponowała agencja i nawet się nie zastanawiały. Tam mają jednego podopiecznego.. a na oddziale pacjentów jest o wiele więcej.
Avatar
Gość / 7 maja 2019 r. o 10:36
+5
DO GOSCIA SLUCHAJ TO WEDLUG CIEBIE KOBIETA Z TROJKA DZIECI NIE MA PRAWA DO PRACY DO NAUKI DO PODNOSZENIA SWOJEJ WIEDZY A CO TWOJA MATKA JAK CIE URODZILA TO W PIWNICY ZAMKNIETA SIEDZIALA CZY PRACOWALA ABY CI ZAROBIC NA ZARCIE CO UWAZASZ ZE MLODA KOBIETA ZAMKNIE SIE W CZTERECH SCIANACH I BEDZIE CZEKALA NA SMIERC KIEDYS KOBIETY RODZILY PO 11 DZIECI I FUNKCJONOWALY W ZYCIU CO ZA DEBILEOBRZUCAJA TE DZIEWCZYNE BLOTEM ZE NAPISALA ZE MA DZIECI TAKA KOBIETA ZASLUGUJE NA POCHWALE I POSZANOWANIE
Avatar
Gość / 7 maja 2019 r. o 09:36
-7
Z trójką dzieci to można ciągnąć 500 plus i pałę na kolejne ;) Dziwne, bo wszędzie mówią, że jest praca.
Avatar
Gość / 7 maja 2019 r. o 06:07
+7
NO I CO ZE DZIEWCZYNA MA TROJKE DZIECI TRZEBA SIE CIESZYC Z TEGO A NIE OBRZUCAC JA BLOTEM JAKO MLODA KOBIETA ODCHOWA DZIECI I POZNIEJ BEDZIE DYSPOZYCYJNA I MOZE SPOKOJNIE PRACOWAC GDYZ DZIECI BEDA ODCHOWANE BRAWO KOLEZANKO ZE MAJAC 3 DZIECI MOGLAS UKONCZYC STUDIA TERAZ ROZPOCZNIJ STUDIA MAGISTERSKIE I POKAZ WSZYSTKIM JAKA JESTES OPERATYWNA Z PRACA NIE BEDZIE LATWO BO W SZPITALACH PRACUJA TAKIE PIONERKI ZE SA ZATRUDNIONE W 4 SZPITALACH JEDNOCZESNIE A JAK JUZ ZNAJDZIESZ PRACE TO PO 3 MIESIACACH CIE ZWOLNIA BO TEN STARY BETON PIELEGNIARSKI CALY CZAS PATRZAC NA CIEBIE ZE JESTES MLODA BEDZIE MOWIL ZE NIC NIE UMIESZ ZE JESTES GLUPIA ZA POWOLI SIE RUSZASZ JUZ OD PIERWSZEGO DNIA KIEDY TY NIE BEDZIESZ JESZCZE WIEDZIALA JAK STANAC JAK SIE OBROCIC ZEBY IM DOGODZIC TE DOSWIADCZONE Z PRL BEDA CIE TRAKTOWAC JAK POWIETRZE BADZ NA TO PRZYGOTOWANA PO 3 MIESIACAC TZW PROBNEGO ZATRUDNIENIA STARA OODDZIALOWA NAPISZE CI OPINIE ZE NIE NADAJESZ SIE DO NICZEGO TYLKO DLATEGO ZEBY CI PODCIAC SKRZYDLA I CIE DALEJ JUZ NIE ZATRUDNIA POZOSTAJE CI RZUCIC TEN ZAWOD BO BEDZIESZ ZYC W PRZEKONANIU ZE JAK CIE WYWALILI PO 3 MIESIACACH TO ZNACZY ZE DO NICZEGO SIE NIE NADAJESZ MASZ DRUGIE WYJSCIE NIE WIERZ TYM SKOSTNIALYM BABOM UCZ SIE JEZYKA WYCHOWUJ DZIECI A JUZ JAK OPDROSNA TROSZKE ZAAPLIKUJ WEZ DZIECI POD PACHE I WYJEDZ ZA GRANICE TAM SIE ODNAJDZIESZ TAM CIE DOCENIA W TYM KRAJU DOKAD NIE ODMLODZSIE PERSONEL PIELEGNIARSKI NIE MASZ CO SZUKAC BO TY BEDZIESZ SIEDZIEC NA BEZROBOCIU A 55 LATKA BEDZIE PRACOWAC W 4 SZPITALACH JEDNOCZESNIE TO JEST WIZJA DLA MLODYCH PIELEGNIAREK W POLSCE POZDRAWIAM PIELEGNIARKA
NO I CO ZE DZIEWCZYNA MA TROJKE DZIECI TRZEBA SIE CIESZYC Z TEGO A NIE OBRZUCAC JA BLOTEM JAKO MLODA KOBIETA ODCHOWA DZIECI I POZNIEJ BEDZIE DYSPOZYCYJNA I MOZE SPOKOJNIE PRACOWAC GDYZ DZIECI BEDA ODCHOWANE BRAWO KOLEZANKO ZE MAJAC 3 DZIECI MOGLAS UKONCZYC STUDIA TERAZ ROZPOCZNIJ STUDIA MAGISTERSKIE I POKAZ WSZYSTKIM JAKA JESTES OPERATYWNA Z PRACA NIE BEDZIE LATWO BO W SZPITALACH PRACUJA TAKIE PIONERKI ZE SA ZATRUDNIONE W 4 SZPITALACH JEDNOCZESNIE A JAK JUZ ZNAJDZIESZ PRACE TO PO 3 MIESIACACH CIE ZWOLNIA BO TEN STARY BETON PIELEGNIARSKI C... rozwiń
Avatar
AUGUST / 6 maja 2019 r. o 22:15
+7
DO WSTYDZ SIE KOBIETO MILA PANI NIEPRZESZKADZA MI JEZELI KTOS DORABIA ALE WTEDY KIEDY NIE MA KTO PRACOWAC A NIE MLODE PIELEGNIARKI NIE MAJA SZANS NA ZATRUDNIENIE A PANI ZALICZA 4 SZPITALE PO POL ETATU CHCIALABY PANI ZEBY PANI CORKA ZMUSZONA BYLA DO WYJAZDU ZA GRANICE TYLKO DLATEGO ZE MAMUSIA OSKAKUJE 4 SZPITALE A DLA NIEJ NIE MA MIEJSCA WE WLASNYM KRAJU A CZY SIE PANI ZASTANOWILA NAD TYM ZE JAK MLODE WYJADA A PANI ZACHORUJE ZE STAROSCI I PRZYJDZIE PANI DO SZPITALA TO WTEDY ZAJMA SIE PANIA KRASNOLUDKI BO PIELEGNIAREK NIE EDZIE POLSKA PIELEGNIARKA BEDZIE PIELEGNOWAC NIEMCA ANGLIKA SZWEDA ITP GDYBYSCIE NIE LATALY NA UMOWE ZLECENIA TO UPOSAZENIE PIELEGNIAREK BYLO BY WYZSZE I BY PANI MIALA WIECEJ NA 1 ETACIE NIZ NA 2- UCH BO PRACODAWCA NIE MAJAC KONKURENCJI MUSIAL BY ZAPLACIC DOBRA SUME ABY POZYSKAC PRACOWNIKA A WY LATACIE OD SZPITALA DO SZPITALA ZARABIAJAC NA MISKE RYZU POZDRAWIAM
DO WSTYDZ SIE KOBIETO MILA PANI NIEPRZESZKADZA MI JEZELI KTOS DORABIA ALE WTEDY KIEDY NIE MA KTO PRACOWAC A NIE MLODE PIELEGNIARKI NIE MAJA SZANS NA ZATRUDNIENIE A PANI ZALICZA 4 SZPITALE PO POL ETATU CHCIALABY PANI ZEBY PANI CORKA ZMUSZONA BYLA DO WYJAZDU ZA GRANICE TYLKO DLATEGO ZE MAMUSIA OSKAKUJE 4 SZPITALE A DLA NIEJ NIE MA MIEJSCA WE WLASNYM KRAJU A CZY SIE PANI ZASTANOWILA NAD TYM ZE JAK MLODE WYJADA A PANI ZACHORUJE ZE STAROSCI I PRZYJDZIE PANI DO SZPITALA TO WTEDY ZAJMA SIE PANIA KRASNOLUDKI BO PIELEGNIAREK NIE EDZIE POLSKA... rozwiń
Avatar
Wstydź się kobieto!!! / 6 maja 2019 r. o 20:20
-5
i to jest swieta prawda nic nie mam przeciwko starszym pielegniarkom bo sama jestem pielegniarka ale nie moze byc tak ze panie pracuja w dwoch szpitalach w jednym szpitalu na caly etat  w drugim szpitalu na pol etatu  bardzo mnie dziwi skad te panie maja tyle sily jak zostanie przyjeta do pracy mloda pielegniarka a jeszcze ma mgr z gory zostaje skreslona patrza na nia  jak by im prace zabrala  tak nie powinno byc czesto  nowe mlodsze pielegniarki nie wytrzymuja tego psychicznie i odchodza czesto rzucaja ten zawod  kiedy to starsze pielegniarki zamiast starac sie wprowadzic w oddzial kolezankae dyskuyuja jaka to ona glupia nic nie umie nie ona umie kolezanki tylko jak jej podetniecie skrzydla juz pierwszego dnia wrzeszczac na nia ze nic nie umie  to jak wam udowodni ze umie bojac sie odezwac to jest prawda pracuje w jednym z lubelskich szpitali polowa pielegniarek pracujacych to pielegniarki na pol etatu lub na umowe zlecenie tak dluzej byc nie moze mlode osoby powinny byc wprowadzane do zawodu ja wiem ze panie maja doswiadczenie  ale to nie znaczy ze te mlode sa glupie mlode chca pracowac wg procedur a nie na rozkaz masz zrobic tak bo my tak robimy  i zamiast isc do przodu w zawodzie powielamy to co bylo iles lat temu wszystko sie zmienia  nie mozemy stac w miejscu pielegniarstwo idzie  do przodu ja wiem ze kazdy chce dorobic ale nie moze tak byc zebysmy skazywali mlode pokolenie na wyjazg za granice bo kto nami bedzie sie opiekowal  czas mile panie na emeryture czas na odpoczynek bo ciagniecie poltora etatu to jest duze obciazenie a co dzien jestesmy starsze pozdrawiam
  Nic tobie do tego, czy ktoś pracuje na jednym czy dwóch etatach, nic tobie do tego, czy ktoś dorabia na emeryturze czy nie. I właściwie tyle w temacie... I pamiętaj: tobie też w życiu różnie może się ułożyć. A ZAWIŚĆ, to żaden postęp!
  Nic tobie do tego, czy ktoś pracuje na jednym czy dwóch etatach, nic tobie do tego, czy ktoś dorabia na emeryturze czy nie. I właściwie tyle w temacie... I pamiętaj: tobie też w życiu różnie może się ułożyć. A ZAWIŚĆ, to żaden postęp! rozwiń
Avatar
Grzegorz / 6 maja 2019 r. o 20:17
+9
Winne są zatwierdzone niedawno normy zatrudnienia pielęgniarek. Lubelskie szpitale normy minimalne uznały za optymalne, dlatego zmniejszają zatrudnienie - nie zwalniają co prawda, ale za odchodzące pielęgniarki (emerytura, choroba, inne...) nie zatrudniają nowych. "Dzięki" temu pracujące pielęgniarki mają po 60 dni niewykorzystanego urlopu, bo nie mają go jak wykorzystać, a w pracy są po prostu wykończone. A dyrekcja oszczędza... A pacjenci?
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Senator KO z Lublina znów funduje stypendia za pieniądze z Senatu

Senator KO z Lublina znów funduje stypendia za pieniądze z Senatu

Jacek Bury ogłasza start trzeciej edycji swojego funduszu stypendialnego. Do tej pory fundacja polityka wypłaciła 43,2 tys. zł.

Opole Lubelskie otworzyło odnowione drogi powiatowe w 10 miejscowościach za jednym cięciem wstęgi

Opole Lubelskie otworzyło odnowione drogi powiatowe w 10 miejscowościach za jednym cięciem wstęgi

Nie jedna, ale kilkanaście inwestycji na raz – taką strategię przyjęła gmina Opole Lubelskie w zakresie remontu dróg lokalnych i współpracy przy odnowie dróg powiatowych. Opole w ciągu dwóch lat wyremontowało łącznie 11,5 kilometra dróg, w 10 miejscowościach. Jak na budżet tej gminy jest to spory wysiłek. Te 10 odcinków symbolicznie otworzono jednym cięciem.

Hetman na nowych billboardach chce walczyć z „propagandą posłów PiS"

Hetman na nowych billboardach chce walczyć z „propagandą posłów PiS"

Lider lubelskiego PSL nagłaśnia kwestię obrony chrześcijaństwa w Parlamencie Europejskim. Krzysztof Hetman mówi, że akcja ma na celu walkę z propagandą polityków PiS.

Zawód: informatyk - jak to wygląda i czy warto być specjalistą w usługach IT?

Zawód: informatyk - jak to wygląda i czy warto być specjalistą w usługach IT?

Przy wyborze szkół myślimy nad zawodem, którym możemy się trudnić w przyszłości. Nie jest to wiążący wybór, lecz odpowiednie wykształcenie predysponuje nas do konkretnego zawodu. Im szybciej zaczniemy się edukować w stronę wymarzonej pracy, tym lepiej. W ostatnich latach kierunek informatyczny zaczął się cieszyć coraz większym zainteresowaniem. jest popularny, ale czy opłacalny? W tym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości na temat usług IT.

Mateusz Morawiecki: Chcemy uniknąć kolejnego "lockdownu" w związku z koronawirusem

Mateusz Morawiecki: Chcemy uniknąć kolejnego "lockdownu" w związku z koronawirusem

Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, chcemy utrzymać równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze zdrowiem publicznym - powiedział w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu premierów V4 z szefową KE.

Śmiertelny wypadek koło Łukowa. Kierowcy dachującego VW nie udało się uratować
galeria

Śmiertelny wypadek koło Łukowa. Kierowcy dachującego VW nie udało się uratować

Volkswagen na zakręcie zjechał do rowu i dachował. Kiedy na miejsce 51-letni kierowca nie żyje.

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku lub telefonu?

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku lub telefonu?

Urządzenia elektroniczne takie jak telefony komórkowe, komputery, laptopy czy tablety stanowią obecnie niezbędne narzędzia do gromadzenia danych, zarówno tych prywatnych, jak i potrzebnych do pracy czy nauki. Kiedy wypadek losowy spowoduje uszkodzenie nośnika, pojawia się ryzyku utraty cennych informacji czy zdjęć, zapisanych na karcie SIM lub dysku. Czy odzysk danych jest możliwy i jak go przeprowadzić?

Piłkarze nożni Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej akademickimi wicemistrzami Polski

Piłkarze nożni Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej akademickimi wicemistrzami Polski

To największy sukces w historii startów drużyny w tych rozgrywkach. Najlepszym strzelcem turnieju został Maciej Welman, który zdobył pięć bramek

Szkoły wzięły najwięcej z tegorocznego budżetu obywatelskiego w Lubartowie

Szkoły wzięły najwięcej z tegorocznego budżetu obywatelskiego w Lubartowie

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zagłosowało 3124 mieszkańców – to najlepszy wynik od początku funkcjonowania BO w Lubartowie. Do realizacji zostaną skierowane cztery projekty. Dwa z nich to inicjatywy miejscowych szkół.

Wykład Bartosza Kokosińskiego w Kazimierzu
26 września 2020, 12:00

Wykład Bartosza Kokosińskiego w Kazimierzu

Fundacja KZMRZ (ul. Tyszkiewicza 8) zaprasza na wykład Bartosza Kokosińskiego "Wspólnota wyobrażeń o gęstości". Wydarzenie odbędzie się 26 września o godz. 12.

Recykling i numerologia. Pokaz mody w DDK Czuby Południowe
galeria

Recykling i numerologia. Pokaz mody w DDK Czuby Południowe

– Jedyne tej jesieni kosmiczne wydarzenie modowe – tak DDK Czuby Południowe zapraszał na prezentację dzieł stworzonych przez uczestniczki warsztatów krawieckich.

Koronawirus w DPS-ie w Krzesimowie. Zakażony jeden z podopiecznych

Koronawirus w DPS-ie w Krzesimowie. Zakażony jeden z podopiecznych

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Domu Opieki Społecznej w Krzesimowie (powiat świdnicki) – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Chodzi o jednego z podopiecznych tego domu.

Ukradły kosmetyki warte niemal 4 tys. zł. Część z nich zastawiły w lombardzie

Ukradły kosmetyki warte niemal 4 tys. zł. Część z nich zastawiły w lombardzie

Do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkankom Chełma za kradzież kosmetyków i perfum z drogerii. Część ze zdobytych w ten sposób łupów kobiety zastawiły w lombardzie.

Naukowcy: Tylko jedna piąta zakażonych koronawirusem nie ma objawów
Badanie

Naukowcy: Tylko jedna piąta zakażonych koronawirusem nie ma objawów

Najnowsze badania sugerują, że większość osób zakażonych koronawirusem przynajmniej po jakimś czasie wykazuje objawy COVID-19. Zaledwie jedna piąta z nich nie ma żadnych dolegliwości.

Biała Podlaska: Prezydent Michał Litwiniuk trafił na kwarantannę

Biała Podlaska: Prezydent Michał Litwiniuk trafił na kwarantannę

Prezydent Białej Podlaskiej znalazł się na kwarantannie. Przypadek koronawirusa potwierdzono w szkole, do której uczęszczają jego dzieci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!