Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

11 sierpnia 2018 r.
8:28

Duży wzrost liczby Ukraińców w woj. lubelskim. Pracują i są ubezpieczeni w ZUS

Autor: Zdjęcie autora pab
120 15 A A

Rośnie zainteresowanie Ukraińców legalną pracą w woj. lubelskim. Coraz więcej obcokrajowców odprowadza składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Osoby z obcym paszportem stanowią niewielki ułamek w ogólnej liczbie mieszkańców regionu ubezpieczonych w ZUS, ale ich liczba stale rośnie.

– Zaledwie w ciągu roku liczba cudzoziemców z ubezpieczeniem emerytalno-rentowym w ZUS wzrosła w województwie lubelskim do prawie 17 tysięcy osób – informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Z tej liczby znaczącą większość (12,2 tys.) stanowią obywatele Ukrainy. Jest ich o połowę więcej niż przed rokiem. W czerwcu 2017 r. były to 11 523 osoby. W czerwcu 2018 r. już 16 889 osób.

Dwie trzecie Ukraińców ma umowę o pracę. 236 osób prowadzi własne firmy, a pozostali są ubezpieczeni z innego tytułu, np. pracując na umowę-zlecenie.

Znacznie mniej w województwie jest ubezpieczonych Białorusinów, ale ich liczba także szybko rośnie i wynosi już ponad 2,9 tys. 

Liczba cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS (ubezpieczenie emerytalno-rentowe):

 

na koniec czerwca 2017 r.

na koniec czerwca 2018 r.

w Polsce

378 461

541 175

w woj. lubelskim

w tym obywateli:

Ukrainy

Białorusi

11 523

 

8 045

1 944

16 889

 

12 208

2 905

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nic dobrego / 11 sierpnia 2018 o 09:55
+20
Dzięki ukrom nasze dziadowskie, niskie pensje nigdy nie wzrosną! A ile my, Polacy, płacimy ukrom: za studia ukrów w Polsce? za gaz na ukrainie? za dodatki mieszkaniowe w Polsce? za ukraińskie emerytury? za dodatki po 100euro do emerytur zydów w Izraelu? za ukrowskie 500+?, za służbe zdrowia dla studentów ukraińskich? za polskojęzycznych posłów zydo-ukraińskich? Czekam na prawdziwe wyliczenie-bilans, a nie propagandowy artykuł „Pracują i są ubezpieczeni w ZUS”
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 09:08
+20
Polak płaci zus i zrzucca się na emeryturę dla ukraińców. Moi dziadkowie w grobach się przekręcają.
Avatar
Jaro / 11 sierpnia 2018 o 09:23
+16
Jak to jest, że 17 000 Ukraińców w całym województwie lubelskim opłaca składki ZUS, a podobno w samym Lublinie jak mówił prezydent Żuk mieszka ponad 20 000 Ukraińców
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 09:34
+14
bo polak woli dostać rybę a durny rząd im to funduje.zniżki i dofinansowania powinny dotyczyć osób pracujących a nie niebieskich ptaków i mczymordów dzieciorbów.a co do atamanów to gdziekolwiek sie nie pójdzie to ich pełno,basen sklepy targ nawet praca
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 09:46
+7
Najważniejsze, że zapełniają apartemą pokupowane przez cwaniaków na wynajem. Zuk&developers są wniebowzięci.
Avatar
Bye bye Polaki / 11 sierpnia 2018 o 10:43
+6
W kolejnych wyborach judemokracji nowe ukry wystartują już oficjalnie do szejmu i dołączą do obecnych o polskojęzycznych nazwiskach zydoukrów (z krzywoustym pejsem na czele). Polaki, przespaliście najważniejsze... a w dodatku dalej nie interesujecie się, co dzieje się w polityce i na świecie. A zdradzają was wszyscy - krypto prawica, lewica, centrum, "syjonistyczni patrjoci", łącznie z czarnymi. Teraz szykujcie się na redukcje i role gościa-niewolnika w Polin. Plan zydomasońskiej agendy korporacji NWO juz u końca realizacji. Przespaliście wszystkie ZDRADY... i dalej śpicie... :--)
W kolejnych wyborach judemokracji nowe ukry wystartują już oficjalnie do szejmu i dołączą do obecnych o polskojęzycznych nazwiskach zydoukrów (z krzywoustym pejsem na czele). Polaki, przespaliście najważniejsze... a w dodatku dalej nie interesujecie się, co dzieje się w polityce i na świecie. A zdradzają was wszyscy - krypto prawica, lewica, centrum, "syjonistyczni patrjoci", łącznie z czarnymi. Teraz szykujcie się na redukcje i role gościa-niewolnika w Polin. Plan zydomasońskiej agendy korporacji NWO juz u końca realizacji. Przesp... rozwiń
Avatar
gość / 11 sierpnia 2018 o 10:56
+4
Zapłać Ukraińcowi 300 zł tyle co płacisz swojemu bratu Polakowi- bo wtedy wyjdzie Ukraińcowi 1400 zł tak jakby zarobił w przeliczeniu na ich walutę to zobaczysz jak będzie Cie kochał bedzie Ci oddany i pracowity a ja bede stał z boku i sie śmiał
Avatar
londynczyk / 11 sierpnia 2018 o 21:14
+2
Brawo "Wst" !! Tak debilnych komentarzy "ci tu dostatek" !! Masz rację ! Polak, ma zawsze pretensję do innych, nie do siebie ! Nierobów , zawistników i otwartych na "darmochę" jest w Pl dostatek ! Mieszkając wiele lat w Londynie widzę "rodaków" /zwłaszcza ściana wschodnia/ ,którzy by sobie gardła popodgryzali za fakt,że ktos więcej zarabia !! Tu widać zawiść do obcokrajowców w Polsce! To ta "katolicka" społeczność w myśl przykazania: "kochaj blizniego jak siebie samego" Chyba Polacy już sami siebie nienawidza ! Przykre !!! Chcemy,żeby nas szanowano za granica, a my nie potrzfimy szanować innych w Polsce !!! Koszmar !!!! Katolicka Polska Pis-owska !! Co na to KK ???
Brawo "Wst" !! Tak debilnych komentarzy "ci tu dostatek" !! Masz rację ! Polak, ma zawsze pretensję do innych, nie do siebie ! Nierobów , zawistników i otwartych na "darmochę" jest w Pl dostatek ! Mieszkając wiele lat w Londynie widzę "rodaków" /zwłaszcza ściana wschodnia/ ,którzy by sobie gardła popodgryzali za fakt,że ktos więcej zarabia !! Tu widać zawiść do obcokrajowców w Polsce! To ta "katolicka" społeczność w myśl przykazania: "kochaj blizniego jak siebie samego" Chyba Polacy... rozwiń
Avatar
Wst / 11 sierpnia 2018 o 15:41
0
Wysyp debilnych komentarzy. Jak zwykle pod artykułem o Ukraincach. Wolę mieć za sąsiada porządnego Ukrainca niż Polaka ksenofoba co się dowiedział o Wołyniu z koszulki takiego samego debila jak on sam. W grobie to się przewracaja.. ale ludzie co walczyli o niepodległość jak patrzą z góry na tych co się dzisiaj uważają za patriotów a ich największym osiągnięciem jest koszulka z Żołnierzami Wykletymi i sianie nienawiści pod pretekstem dawnej tragedii..
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 20:10
-1
kompletnie nam sie nie opłaca utrzymywanie tego ukrainskiego dziadostwa ,żeby chociaż byli przyjaznie nastawieni,ale to wrogie zdradzieckie chamskie mordy,(podaje za prezesem pis)
Avatar
londynczyk / 11 sierpnia 2018 o 21:14
+2
Brawo "Wst" !! Tak debilnych komentarzy "ci tu dostatek" !! Masz rację ! Polak, ma zawsze pretensję do innych, nie do siebie ! Nierobów , zawistników i otwartych na "darmochę" jest w Pl dostatek ! Mieszkając wiele lat w Londynie widzę "rodaków" /zwłaszcza ściana wschodnia/ ,którzy by sobie gardła popodgryzali za fakt,że ktos więcej zarabia !! Tu widać zawiść do obcokrajowców w Polsce! To ta "katolicka" społeczność w myśl przykazania: "kochaj blizniego jak siebie samego" Chyba Polacy już sami siebie nienawidza ! Przykre !!! Chcemy,żeby nas szanowano za granica, a my nie potrzfimy szanować innych w Polsce !!! Koszmar !!!! Katolicka Polska Pis-owska !! Co na to KK ???
Brawo "Wst" !! Tak debilnych komentarzy "ci tu dostatek" !! Masz rację ! Polak, ma zawsze pretensję do innych, nie do siebie ! Nierobów , zawistników i otwartych na "darmochę" jest w Pl dostatek ! Mieszkając wiele lat w Londynie widzę "rodaków" /zwłaszcza ściana wschodnia/ ,którzy by sobie gardła popodgryzali za fakt,że ktos więcej zarabia !! Tu widać zawiść do obcokrajowców w Polsce! To ta "katolicka" społeczność w myśl przykazania: "kochaj blizniego jak siebie samego" Chyba Polacy... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 20:10
-1
kompletnie nam sie nie opłaca utrzymywanie tego ukrainskiego dziadostwa ,żeby chociaż byli przyjaznie nastawieni,ale to wrogie zdradzieckie chamskie mordy,(podaje za prezesem pis)
Avatar
Wst / 11 sierpnia 2018 o 15:41
0
Wysyp debilnych komentarzy. Jak zwykle pod artykułem o Ukraincach. Wolę mieć za sąsiada porządnego Ukrainca niż Polaka ksenofoba co się dowiedział o Wołyniu z koszulki takiego samego debila jak on sam. W grobie to się przewracaja.. ale ludzie co walczyli o niepodległość jak patrzą z góry na tych co się dzisiaj uważają za patriotów a ich największym osiągnięciem jest koszulka z Żołnierzami Wykletymi i sianie nienawiści pod pretekstem dawnej tragedii..
Avatar
Radny z Dopiewa. / 11 sierpnia 2018 o 14:19
-7
A polaczki nieroby pod biedronką popijają żubra i lubelską. Super, że przyjeżdżacie.
Avatar
gość / 11 sierpnia 2018 o 10:56
+4
Zapłać Ukraińcowi 300 zł tyle co płacisz swojemu bratu Polakowi- bo wtedy wyjdzie Ukraińcowi 1400 zł tak jakby zarobił w przeliczeniu na ich walutę to zobaczysz jak będzie Cie kochał bedzie Ci oddany i pracowity a ja bede stał z boku i sie śmiał
Avatar
Bye bye Polaki / 11 sierpnia 2018 o 10:43
+6
W kolejnych wyborach judemokracji nowe ukry wystartują już oficjalnie do szejmu i dołączą do obecnych o polskojęzycznych nazwiskach zydoukrów (z krzywoustym pejsem na czele). Polaki, przespaliście najważniejsze... a w dodatku dalej nie interesujecie się, co dzieje się w polityce i na świecie. A zdradzają was wszyscy - krypto prawica, lewica, centrum, "syjonistyczni patrjoci", łącznie z czarnymi. Teraz szykujcie się na redukcje i role gościa-niewolnika w Polin. Plan zydomasońskiej agendy korporacji NWO juz u końca realizacji. Przespaliście wszystkie ZDRADY... i dalej śpicie... :--)
W kolejnych wyborach judemokracji nowe ukry wystartują już oficjalnie do szejmu i dołączą do obecnych o polskojęzycznych nazwiskach zydoukrów (z krzywoustym pejsem na czele). Polaki, przespaliście najważniejsze... a w dodatku dalej nie interesujecie się, co dzieje się w polityce i na świecie. A zdradzają was wszyscy - krypto prawica, lewica, centrum, "syjonistyczni patrjoci", łącznie z czarnymi. Teraz szykujcie się na redukcje i role gościa-niewolnika w Polin. Plan zydomasońskiej agendy korporacji NWO juz u końca realizacji. Przesp... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 10:22
-8
I bardzo dobrze. jak się Polaki narodowcy nie chcą rozmnażać, to trzeba ściągać cudzoziemców. Płacą ZUS więc nie utyskujcie, że się dziadek jakiś w grobie przewraca. Do wyrka dzieci robić, a nie pierdoły pisać. Inna sprawa, że wielu cudzoziemców to lepsi ludzie od tych naszych pożal się boże narodowców. narodowcy to tłumoki, brzydcy, ograniczeni w widzeniu świata - bardzo słaby materiał genetyczny. Cudzoziemcy to ludzie przedsiębiorczy, którzy chcą coś osiągnąć.
Avatar
nic dobrego / 11 sierpnia 2018 o 09:55
+20
Dzięki ukrom nasze dziadowskie, niskie pensje nigdy nie wzrosną! A ile my, Polacy, płacimy ukrom: za studia ukrów w Polsce? za gaz na ukrainie? za dodatki mieszkaniowe w Polsce? za ukraińskie emerytury? za dodatki po 100euro do emerytur zydów w Izraelu? za ukrowskie 500+?, za służbe zdrowia dla studentów ukraińskich? za polskojęzycznych posłów zydo-ukraińskich? Czekam na prawdziwe wyliczenie-bilans, a nie propagandowy artykuł „Pracują i są ubezpieczeni w ZUS”
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 09:46
+7
Najważniejsze, że zapełniają apartemą pokupowane przez cwaniaków na wynajem. Zuk&developers są wniebowzięci.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 09:34
+14
bo polak woli dostać rybę a durny rząd im to funduje.zniżki i dofinansowania powinny dotyczyć osób pracujących a nie niebieskich ptaków i mczymordów dzieciorbów.a co do atamanów to gdziekolwiek sie nie pójdzie to ich pełno,basen sklepy targ nawet praca
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bociany wyjątkowo wcześnie opuszczają Polskę. "Może jest im tutaj za ciepło"
film

Bociany wyjątkowo wcześnie opuszczają Polskę. "Może jest im tutaj za ciepło" 0 1

Wyjątkowo wczesny wylot bocianów spowodował zdziwienie turystów odwiedzających Europejską Wieś Bocianią w Pentowie.

Kolejna improwizacja w Pożegnaniu z Afryką
24 sierpnia 2018, 18:00

Kolejna improwizacja w Pożegnaniu z Afryką 1 0

Co Gdzie Kiedy. 22 sierpnia o godz. 18 w Pożegnaniu z Afryką (Złota 3) odbędzie się pokaz wakacyjnej improwizacji - Pączkowa sprawa.

 Cieszanów Rock Festiwal 2018 [zdjęcia]
galeria

Cieszanów Rock Festiwal 2018 [zdjęcia] 1 0

Zakończyła się 9.edycja Cieszanów Rock Festiwal, jednej z największych imprez rockowych w Polsce.

Lublin: Pierwszy defibrylator w autobusie. Będzie ich więcej?

Lublin: Pierwszy defibrylator w autobusie. Będzie ich więcej? 3 4

Od dziś po ulicach Lublina będzie kursować autobus z defibrylatorem, czyli urządzeniem dającym szansę na uratowanie człowieka, u którego zatrzymało się krążenie. Podobny sprzęt może się pojawić także na najważniejszych przystankach komunikacji miejskiej, a także w radiowozach Straży Miejskiej

Marsz Równości po raz pierwszy przejdzie przez Lublin

Marsz Równości po raz pierwszy przejdzie przez Lublin 97 25

Jesienią w Lublinie po raz pierwszy ma odbyć się Marsz Równości. Przygotowania już trwają, ale organizatorzy jeszcze nie zdradzają szczegółów wydarzenia

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu 0 15

Lubelski Klub Jeździecki odwołał się od sądowego nakazu opuszczenia terenów dzierżawionych nad Bystrzycą od miejskiej spółki MOSiR. Tymczasem zaległości klubu wobec spółki przekroczyły już 230 tys. zł. MOSiR rozgląda się już za nowym gospodarzem terenu, ale musi czekać na koniec sporu w sądzie

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie"

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie" 26 6

37-latek z Okolic Bełżyc odpowie za śmiertelne w skutkach potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Grzegorz M. zabił syna kolegi, z którym tego samego dnia pił alkohol

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury
24 sierpnia 2018, 16:00

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury 3 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejne ciekawe koncerty i zajęcia na Moście Kultury (Most im. Lutosławskiego). W najbliższy weekend odbędzie się m.in. koncert z okazji 75-lecia urodzin Tadeusza Nalepy.

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek 0 4

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w ubiegłym tygodniu Konrada Gacy rozpoczną się we wtorek o godz. 15 w kaplicy Cmentarza Komunalnego na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 71).

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby
5 września 2018, 0:00
galeria

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby 3 10

– Będziemy opowiadać o tym, że świętowanie niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym miało blask ułańskiej fantazji. To będzie najbardziej radosna edycja imprezy – zapowiadają organizatorzy X Europejskiego Festiwalu Smaku. I liczą na 100 tysięcy gości

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony 1 3

Przeniesiony został ważny, śródmiejski przystanek na ul. 3 Maja po stronie pl. Litewskiego

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19 28 9

W Strzeszkowicach Dużych na krajowej "19" kierowca samochodu doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Zapomniał, że w aucie zostawił dzieci.

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy 0 0

Oba zakrzywione, oba o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440. Ale jeden ma matrycę VA i technologię AMD FreeSync 2, a drugi matrycę TN i Nvidia G-SYNC.

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu 8 56

Cztery filary swego programu przedstawił w poniedziałek Krzysztof Żuk, który o kolejną kadencję prezydenta Lublina będzie walczyć pod szyldem własnego komitetu. Szczegółowe pomysły dopiero ma ogłosić. Poczekać trzeba również na ostateczne listy jego kandydatów startujących do Rady Miasta

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!