Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

15 marca 2018 r.
12:28

Można zarobić 150 złotych dziennie. Chętnych do pracy wciąż brakuje

0 18 A A

Można zarobić 150 złotych dziennie, ale chętnych wciąż brakuje. W skali kraju do tej pory zgłosiło się zaledwie 10 proc. kandydatów na urzędników wyborczych, którzy mają zająć się organizacją jesiennych wyborów samorządowych. W województwie lubelskim jest nieco lepiej, ale chętnych wciąż brakuje. Państwowa Komisja Wyborcza przedłużyła nabór do 6 kwietnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na prawie 5200 miejsc dotychczas w całym kraju zgłosiło się 500 osób. Problem występuje także w województwie lubelskim, choć tu sytuacja jest nieco lepsza niż w skali kraju. Po słabym początku, w ostatnich dniach zaczęło napływać więcej zgłoszeń. Zainteresowanych wciąż jest jednak mniej niż miejsc.

– Na ten moment mamy 41 osób. Liczymy, że w związku z przedłużeniem naboru, ta liczba wzrośnie – mówi Ewa Adamiak z delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie, która do obsadzenia lokali wyborczych na swoim terenie potrzebuje 69 urzędników.

71 osób potrzeba w Białej Podlaskiej, do tej pory zgłosiły się 22. W Zamościu do wczoraj było 46 kandydatów na 103 miejsca. Najwięcej, 191 urzędników wyborczych, ma obsługiwać komisje na terenie podległym delegaturze biura w Lublinie. – Do tej pory wpłynęło 60 zgłoszeń – informuje Agata Chachaj-Sochan z lubelskiej delegatury KBW.

Dotychczas urzędników wyborczych – zazwyczaj po jednym w danej gminie – wskazywali wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast. Teraz w zależności od wielkości gminy pracować będzie co najmniej pod dwóch urzędników.

W Lublinie ma ich być siedmiu. Osoby pełniące tę funkcję nie mogą być jednak mieszkańcami danej gminy, ani pracować na jej terenie. Do ich obowiązków należeć będzie m.in.: nadzór nad prawidłowym przebiegiem wyborów, powoływanie komisji oraz organizowanie szkoleń dla ich członków, a także dostarczenie kart do głosowania. Urzędnicy wyborczy za miesiąc pracy teoretycznie mogą otrzymać niespełna 4,5 tys. zł. Ale jest to kwota, na podstawie której zostanie wyliczone ich rzeczywiste wynagrodzenie, uzależnione od liczby przepracowanych dni. Dniówka wyniesie ok. 150 zł.

>>>

Zobacz także: Podpisanie umowy ws. rozbudowy Portu Lotniczego Lublin

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 marca 2018 r. o 23:53
+1
Mało u nas uczelni humanistycznych... politologii, administracji, stosunków...itd.? Jak starym nie pasi, to młodzi wezmą, by mieć wpisane dodatkowe dwa wersy w życiorysie. Ludzie za darmo będą to brali, bo to pierwszy krok do najlepssej fuchy w Polsce... zostania politykiem lub przydupasem wójta. Poza tym, każda partia wysnaczy po jednym łebku na okręg. Bezrobotny bez prawa do zasiłku łapnie to z pocałowaniem ręki. Straszono podwyżką paliwa, podwyżką żarcia, brakiem pielęgniarek, a teraz jakiś syf robi się przy naborze do komisji wyborczej. Ciekawe czy Leśne Dziadki opanowali chińskie liczydła. Są szybsze od komputerów. Czy znów będziemy czekać tydzień, by PSL z krzyżyków zrobił rozmazane ptaszki?
Mało u nas uczelni humanistycznych... politologii, administracji, stosunków...itd.? Jak starym nie pasi, to młodzi wezmą, by mieć wpisane dodatkowe dwa wersy w życiorysie. Ludzie za darmo będą to brali, bo to pierwszy krok do najlepssej fuchy w Polsce... zostania politykiem lub przydupasem wójta. Poza tym, każda partia wysnaczy po jednym łebku na okręg. Bezrobotny bez prawa do zasiłku łapnie to z pocałowaniem ręki. Straszono podwyżką paliwa, podwyżką żarcia, brakiem pielęgniarek, a teraz jakiś syf robi się przy naborze do komisji wyborczej. ... rozwiń
Avatar
Samorządowiec / 16 marca 2018 r. o 02:35
+1
szkoda, że państwo nie wyjaśnili dokładnie, że aby zostać urzędnikiem wyborczym, należy być zatrudnionym na umowę o pracę w administracji samorządowej lub rządowej, a także uzyskać zgodę pracodawcy na pełnienie tej funkcji (pracodawca podpisuje zgłoszenie na urzędnika wyborczego). do tego dochodzi kwestia braku wynagrodzenia u pracodawcy za czas poświęcony wyborom (zgodnie ze sporządzonym zestawieniem godzin), brak zwrotu kosztów dojazdu do innej gminy, gdzie się tę funkcję bedzie pełnić itp. wiele kwestii jest jeszcze nierozstrzygniętych przez pkw, zatem nawet te osoby które już się zgłosiły, tak naprawdę do końca nie znają wszystkich warunków. proszę o wskazywanie dokładnego źródła informacji dla osób zainteresowanych, czyli strony ***pkw.gov.pl, gdzie na bieżąco sa aktualizowane wytyczne pkw odnośnie urzędników wyborczych, jak i organizacji wyborów po wprowadzonych zmianach.
szkoda, że państwo nie wyjaśnili dokładnie, że aby zostać urzędnikiem wyborczym, należy być zatrudnionym na umowę o pracę w administracji samorządowej lub rządowej, a także uzyskać zgodę pracodawcy na pełnienie tej funkcji (pracodawca podpisuje zgłoszenie na urzędnika wyborczego). do tego dochodzi kwestia braku wynagrodzenia u pracodawcy za czas poświęcony wyborom (zgodnie ze sporządzonym zestawieniem godzin), brak zwrotu kosztów dojazdu do innej gminy, gdzie się tę funkcję bedzie pełnić itp. wiele kwestii jest jeszcze nierozstrzygniętych pr... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 22:36
+1
Durne lemingi znów dali dupy w swych wywnioskowanych marzeniach sennych. Nikt parę miesięcy w przód nie będzie wiązał się terminami. Każdy ma swoje plany. Ja też nie wiem, gdzie będę za miesiąc. Spokojnie przed samymi wyborami problem sam się rozwiąże. Zawsze było więcej chętnych jak miejsc. Kiedyś sam zrezygnowałem z tej "fuchy", bo był inny w większej potrzebie. A jak wybory są na jesień, to pewnie dam radę poświęcić ten dzień... pro bono. O ile pamiętam to tyle płacono 15 lat temu?! No, ale dla przytarcia nosków lemingom, to mogę nawet dopłacić do tej imprezy. Byle znów nie sfałszowano wyborów.
Durne lemingi znów dali dupy w swych wywnioskowanych marzeniach sennych. Nikt parę miesięcy w przód nie będzie wiązał się terminami. Każdy ma swoje plany. Ja też nie wiem, gdzie będę za miesiąc. Spokojnie przed samymi wyborami problem sam się rozwiąże. Zawsze było więcej chętnych jak miejsc. Kiedyś sam zrezygnowałem z tej "fuchy", bo był inny w większej potrzebie. A jak wybory są na jesień, to pewnie dam radę poświęcić ten dzień... pro bono. O ile pamiętam to tyle płacono 15 lat temu?! No, ale dla przytarcia nosków lemingom, to mog... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 17:36
+1
Co mi z tych 4500 zł - Ciekawe ile trzeba będzie wydać na adwokatów po zakończeniu wyborów, jak Prokuratura zacznie ścigać ?
Avatar
przyszły endokrynolog.... / 15 marca 2018 r. o 16:21
+1
...żaden grosz nie śmierdzi, ale nawet studiując preferuję "kieszonkowe" od rodziców nad słuszny ostracyzm towarzyski! Mama by mi nie wybaczyła, a ojciec na pewno uciąłby kilka stówek. Wolę poświęcić ten czas na biologię , niż wplątywanie się w polityczne rozgrywki!
Avatar
Agnieszka / 15 marca 2018 r. o 15:33
+1
Za takie grosze nie będę pracowała . Mam 500+ na troje dzieci. Wychodzi 1500 zł miesięcznie. Nic nie robię i mam płacone . Mąż pracuje na czarno i wyciąga 2500 zł . Państwo mi płaci za leżenie i picie kawy całymi dniami . Po co mam tyrać u jakiegoś pracodawcy za 1500 zł jak te same pieniądze mam za darmo od państwa polskiego. 
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 14:54
+1
grosze... tak to się robi ! - Joanna Mucha - przeznaczyła 6 mln zł z resortowych pieniędzy na koncert Madonny na stadionie narodowym. Koncert przyniósł dodatkowe 4,5 mln zł straty.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 14:17
+1
nikt nie chce brać odpowiedzialności za liczenie głosów z kropkami gwiazdkami itd. Wiadomo że zapis o ważności głosów jest tak płynny że aż nieczytelny
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 14:13
+1
A o nagrodach w rządzie coś napiszesz?
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 13:46
+1
_*_ - Samorządowe 2014 - Przewodniczący terytorialnej komisji wyborczej otrzymał 650 zł, jego zastępca 600 zł, a szeregowy członek 300 zł. Z kolei przewodniczący obwodowej komisji za pracę w czasie wyborów samorządowych w 2014 dostał 380 zł, jego zastępca 330 zł, a pozostali członkowie komisji po 300 zł. W porównaniu do wyborów 2010 , wzrosty wynagrodzenia wahały się pomiędzy 120 a 175 proc.! Oprócz tego członek komisji wyborczej może liczyć na zwrot kosztów przejazdów i dojazdów środkami komunikacji publicznej. - Bronisław i leśne dziadki PKW byli bardzo hojni
Avatar
Gość / 16 marca 2018 r. o 23:53
+1
Mało u nas uczelni humanistycznych... politologii, administracji, stosunków...itd.? Jak starym nie pasi, to młodzi wezmą, by mieć wpisane dodatkowe dwa wersy w życiorysie. Ludzie za darmo będą to brali, bo to pierwszy krok do najlepssej fuchy w Polsce... zostania politykiem lub przydupasem wójta. Poza tym, każda partia wysnaczy po jednym łebku na okręg. Bezrobotny bez prawa do zasiłku łapnie to z pocałowaniem ręki. Straszono podwyżką paliwa, podwyżką żarcia, brakiem pielęgniarek, a teraz jakiś syf robi się przy naborze do komisji wyborczej. Ciekawe czy Leśne Dziadki opanowali chińskie liczydła. Są szybsze od komputerów. Czy znów będziemy czekać tydzień, by PSL z krzyżyków zrobił rozmazane ptaszki?
Mało u nas uczelni humanistycznych... politologii, administracji, stosunków...itd.? Jak starym nie pasi, to młodzi wezmą, by mieć wpisane dodatkowe dwa wersy w życiorysie. Ludzie za darmo będą to brali, bo to pierwszy krok do najlepssej fuchy w Polsce... zostania politykiem lub przydupasem wójta. Poza tym, każda partia wysnaczy po jednym łebku na okręg. Bezrobotny bez prawa do zasiłku łapnie to z pocałowaniem ręki. Straszono podwyżką paliwa, podwyżką żarcia, brakiem pielęgniarek, a teraz jakiś syf robi się przy naborze do komisji wyborczej. ... rozwiń
Avatar
Samorządowiec / 16 marca 2018 r. o 02:35
+1
szkoda, że państwo nie wyjaśnili dokładnie, że aby zostać urzędnikiem wyborczym, należy być zatrudnionym na umowę o pracę w administracji samorządowej lub rządowej, a także uzyskać zgodę pracodawcy na pełnienie tej funkcji (pracodawca podpisuje zgłoszenie na urzędnika wyborczego). do tego dochodzi kwestia braku wynagrodzenia u pracodawcy za czas poświęcony wyborom (zgodnie ze sporządzonym zestawieniem godzin), brak zwrotu kosztów dojazdu do innej gminy, gdzie się tę funkcję bedzie pełnić itp. wiele kwestii jest jeszcze nierozstrzygniętych przez pkw, zatem nawet te osoby które już się zgłosiły, tak naprawdę do końca nie znają wszystkich warunków. proszę o wskazywanie dokładnego źródła informacji dla osób zainteresowanych, czyli strony ***pkw.gov.pl, gdzie na bieżąco sa aktualizowane wytyczne pkw odnośnie urzędników wyborczych, jak i organizacji wyborów po wprowadzonych zmianach.
szkoda, że państwo nie wyjaśnili dokładnie, że aby zostać urzędnikiem wyborczym, należy być zatrudnionym na umowę o pracę w administracji samorządowej lub rządowej, a także uzyskać zgodę pracodawcy na pełnienie tej funkcji (pracodawca podpisuje zgłoszenie na urzędnika wyborczego). do tego dochodzi kwestia braku wynagrodzenia u pracodawcy za czas poświęcony wyborom (zgodnie ze sporządzonym zestawieniem godzin), brak zwrotu kosztów dojazdu do innej gminy, gdzie się tę funkcję bedzie pełnić itp. wiele kwestii jest jeszcze nierozstrzygniętych pr... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 22:36
+1
Durne lemingi znów dali dupy w swych wywnioskowanych marzeniach sennych. Nikt parę miesięcy w przód nie będzie wiązał się terminami. Każdy ma swoje plany. Ja też nie wiem, gdzie będę za miesiąc. Spokojnie przed samymi wyborami problem sam się rozwiąże. Zawsze było więcej chętnych jak miejsc. Kiedyś sam zrezygnowałem z tej "fuchy", bo był inny w większej potrzebie. A jak wybory są na jesień, to pewnie dam radę poświęcić ten dzień... pro bono. O ile pamiętam to tyle płacono 15 lat temu?! No, ale dla przytarcia nosków lemingom, to mogę nawet dopłacić do tej imprezy. Byle znów nie sfałszowano wyborów.
Durne lemingi znów dali dupy w swych wywnioskowanych marzeniach sennych. Nikt parę miesięcy w przód nie będzie wiązał się terminami. Każdy ma swoje plany. Ja też nie wiem, gdzie będę za miesiąc. Spokojnie przed samymi wyborami problem sam się rozwiąże. Zawsze było więcej chętnych jak miejsc. Kiedyś sam zrezygnowałem z tej "fuchy", bo był inny w większej potrzebie. A jak wybory są na jesień, to pewnie dam radę poświęcić ten dzień... pro bono. O ile pamiętam to tyle płacono 15 lat temu?! No, ale dla przytarcia nosków lemingom, to mog... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 17:36
+1
Co mi z tych 4500 zł - Ciekawe ile trzeba będzie wydać na adwokatów po zakończeniu wyborów, jak Prokuratura zacznie ścigać ?
Avatar
przyszły endokrynolog.... / 15 marca 2018 r. o 16:21
+1
...żaden grosz nie śmierdzi, ale nawet studiując preferuję "kieszonkowe" od rodziców nad słuszny ostracyzm towarzyski! Mama by mi nie wybaczyła, a ojciec na pewno uciąłby kilka stówek. Wolę poświęcić ten czas na biologię , niż wplątywanie się w polityczne rozgrywki!
Avatar
Agnieszka / 15 marca 2018 r. o 15:33
+1
Za takie grosze nie będę pracowała . Mam 500+ na troje dzieci. Wychodzi 1500 zł miesięcznie. Nic nie robię i mam płacone . Mąż pracuje na czarno i wyciąga 2500 zł . Państwo mi płaci za leżenie i picie kawy całymi dniami . Po co mam tyrać u jakiegoś pracodawcy za 1500 zł jak te same pieniądze mam za darmo od państwa polskiego. 
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 14:54
+1
grosze... tak to się robi ! - Joanna Mucha - przeznaczyła 6 mln zł z resortowych pieniędzy na koncert Madonny na stadionie narodowym. Koncert przyniósł dodatkowe 4,5 mln zł straty.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 14:17
+1
nikt nie chce brać odpowiedzialności za liczenie głosów z kropkami gwiazdkami itd. Wiadomo że zapis o ważności głosów jest tak płynny że aż nieczytelny
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 14:13
+1
A o nagrodach w rządzie coś napiszesz?
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 13:46
+1
_*_ - Samorządowe 2014 - Przewodniczący terytorialnej komisji wyborczej otrzymał 650 zł, jego zastępca 600 zł, a szeregowy członek 300 zł. Z kolei przewodniczący obwodowej komisji za pracę w czasie wyborów samorządowych w 2014 dostał 380 zł, jego zastępca 330 zł, a pozostali członkowie komisji po 300 zł. W porównaniu do wyborów 2010 , wzrosty wynagrodzenia wahały się pomiędzy 120 a 175 proc.! Oprócz tego członek komisji wyborczej może liczyć na zwrot kosztów przejazdów i dojazdów środkami komunikacji publicznej. - Bronisław i leśne dziadki PKW byli bardzo hojni