Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

22 czerwca 2023 r.
17:11

Producent mebli z Biłgoraja: Nie mógł znaleźć ładnego biurka. Zrobił własne

ROZMOWA z Rafałem Pikulem, prezesem firmy Deerhorn z Biłgoraja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zakładał Pan firmę jako młody człowiek. Nie miał pan kompleksów, żeby wchodzić na rynek, w którym jest tak duża konkurencja?

– Urodziłem się 1 września 1986 roku, a produkcję mebli zacząłem w 2019 r. Miałem 33 lata, więc aż tak młody nie byłem. Pomysł zrodził się z potrzeby chwili. Byłem na etapie budowy, a w zasadzie już urządzania swojego pierwszego domu. Aranżacją pomieszczeń zajęła się moja żona Kasia wraz z projektantką. Gabinet postanowiłem jednak zaprojektować sam. Wtedy bardzo dużo pracowałem przy komputerze i marzyłem o wyjątkowej przestrzeni do pracy. Podstawowym meblem miało być oczywiście biurko. Przeglądałem dziesiątki stron sklepów meblowych i nic mnie nie urzekło. Wtedy postanowiłem stworzyć własne biurko. Założyłem od razu, że blat musi być z drewna. Uwielbiam naturę i cenią jej terapeutyczną moc. Stworzyłem biurko cechujące się minimalizmem, nowoczesnym designem oraz wyjątkową jakością. Spontanicznie wykonałem kilka zdjęć i testowo umieściłem na kilku platformach sprzedażowych. Na odzew nie musiałem długo czekać. Zainteresowanie było tak duże, że w ciągu kilku miesięcy stworzyłem pierwszą pełną kolekcję i skoncentrowałem się na tworzeniu firmy meblowej pod marką Deerhorn.

ZŁOTA SETKA 2022 - POBIERZ PEŁNY RANKING NAJLEPSZYCH FIRM LUBELSZCZYZNY

Jakie były początki działalności?

– Trudne, ale pomagało mi niemal dziesięcioletnie doświadczenie w handlu internetowym. Wcześniej prowadziłem agencję reklamową. Do tego w prowadzeniu własnej działalności towarzyszyła mi ciągła miłość do natury. Pierwsze miesiące w Deerhorn były jednak szalonym okresem. W lecie 2019 r. biuro oraz produkcja znajdowały się w moim przydomowym garażu na 100 metrach kwadratowych. Cały zespół, wówczas kilkuosobowy, pracował ponad swoje siły. Ciągle brakowało miejsca i szybko byłem zmuszony zmienić lokalizacji na większą, a później na jeszcze większą. Dziś jesteśmy już w czwartym miejscu i znowu rozbudowujemy przestrzeń produkcyjną.

Trudne było tylko „rozkręcenie” firmy?

– Najtrudniejszym momentem był początek pandemii. Pamiętam, że w dniu, kiedy pojawił się pierwszy przypadek zachorowania w Polsce, na naszej stronie internetowej nie sprzedał się ani jeden mebel. Dziś, z perspektywy czasu, już inaczej patrzymy na okres pandemii, ale marzec 2020 roku był szczególny. Nie wiedziałem, czy klienci będą nadal kupować i czy w ogóle będę mógł produkować meble. Kwarantanny i inne obostrzenia stanowiły olbrzymie zagrożenie dla przedsiębiorstwa. Postanowiłem wtedy zmodyfikować ofertę i skupić się na meblach do domowych gabinetów. Wcześniej w strategii firmy priorytetem były zamówienia na wyposażenie biur oraz całych biurowców. Ten rynek zamarł, ale za to home office stał się hitem. Szczęśliwie kwarantanny nie zachwiały funkcjonowaniem fabryki.

Co dziś jest największym wyzwaniem?

– W mojej ocenie, zdecydowanie inflacja. Z uwagi na rosnące koszty utrzymania klienci mają mniej pieniędzy na zakup mebli. Zamiera aktywność gospodarcza i tym samym słabną inwestycje w wyposażenie biur. Obecna, trudna sytuacja w sektorze meblowym spowodowana jest bardziej nie stricte inflacją, ale konsekwencjami walki z inflacją. Podniesienie stóp procentowych przełożyło się w błyskawicznym tempie na sektor budowlany, od którego też jesteśmy zależni. Jest nam trudniej, ale jako mały podmiot liczący około 50 pracowników, nadal możemy się rozwijać. Nie chciałbym w tym momencie zarządzać gigantycznym przedsiębiorstwem. Takie podmioty są niemal „przy- klejone” do cyklu koniunkturalnego. My jeszcze możemy rosnąć konsekwentnie budując markę mebli premium.

Czy pochodzenie z Lubelszczyzny przeszkadza, czy pomaga w prowadzeniu działalności?

– Lubelszczyzna to region, w którym się wychowałem i jestem z nim szczególnie związany. Obszar ten jest bogaty pod względem kultury czy turystyki, ale w aspekcie biznesowym również ma wiele zalet. Po pierwsze posiadanie fabryki na tym terenie podnosi konkurencyjność z uwagi na niższe koszty pracownicze. Oczekiwania płacowe są zdecydowanie niższe niż na zachodzie kraju. Ceny nieruchomości komercyjnych czy gruntów też zachęcają do inwestycji. Co więcej, mamy coraz lepszą infrastrukturę drogową ułatwiającą logistykę. Meble Deerhorn wysyłamy do każdego zakątka naszego kraju, a informację o pochodzeniu z Lubelszczyzny z dumą komunikujemy w przekazach marketingowych. W tym roku został nam przyznany tytuł Marka Lubelskie, co jest dla nas szczególnym wyróżnieniem.

 Jakie są plany na przyszłość?

– Głównym celem jest budowanie silnej marki meblowej Deerhorn na terenie całej Polski oraz za granicą. W czerwcu otwieramy pierwszy showroom w Niemczech. Już teraz napływa sporo zapytań od naszych zachodnich sąsiadów. Nie wspomniałem o tym wcześniej, ale od początku istnienia Deerhorn głównym założeniem było produkowanie mebli tylko pod własną marką. Nie mamy nawet jednego odbiorcy hurtowego, a cała sprzedaż odbywa się naszymi kanałami.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Dzieci pozostawione bez opieki, alkohol w wózku. Policja interweniowała w Janowie Lubelskim

Dzieci pozostawione bez opieki, alkohol w wózku. Policja interweniowała w Janowie Lubelskim

37-letnia Ukrainka miała ponad promil alkoholu. Na czas przyjazdu pogotowia, jej dziećmi zajęła się policjantka

5 najczęstszych błędów przy użytkowaniu wózka widłowego

5 najczęstszych błędów przy użytkowaniu wózka widłowego

Wózki widłowe to nieocenione narzędzia w magazynach, na budowach i w centrach logistycznych. Choć obsługa tych maszyn wydaje się prosta, to w praktyce wiele osób popełnia błędy, które mogą prowadzić do uszkodzenia towaru, awarii sprzętu, a nawet groźnych wypadków. Oto pięć najczęstszych pomyłek, których warto unikać, aby praca była bezpieczna i efektywna.

Przełom w leczeniu otyłości w Zamościu – pierwsza operacja bariatryczna w szpitalu wojewódzkim

Przełom w leczeniu otyłości w Zamościu – pierwsza operacja bariatryczna w szpitalu wojewódzkim

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu rozpoczęła się nowa era w leczeniu chorób cywilizacyjnych. W marcu przeprowadzono tam pierwszą operację bariatryczną – uznaną na świecie metodę leczenia ciężkiej i olbrzymiej otyłości.

Młodzież wzięła dobry przykład. Motor Lublin wygrywa na inaugurację Ekstraligi U-24

Młodzież wzięła dobry przykład. Motor Lublin wygrywa na inaugurację Ekstraligi U-24

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy w PGE Ekstralidze Orlen Oil Motor Lublin, a we wtorek przykład ze starszych kolegów wzięła lubelska młodzież. Na inaugurację Ekstraligi U-24 Motor Lublin nie dał na swoim torze żadnych szans Impakt Włókniarzowi Częstochowa

Ponad tysiąc stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z Lubelszczyzny

Ponad tysiąc stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z Lubelszczyzny

Najlepsi uczniowie z regionu przez najbliższe dziesięć miesięcy będzie otrzymywać dodatkowy zastrzyk gotówki. Pieniądze mogą przeznaczyć m.in. na rozwój swoich pasji, czy zakup sprzętu.

Emmanuel Lecomte to jeden z liderów PGE Start Lublin

Czas na energetyczne derby. PGE Start kontra PGE Spójnia

Sponsorem Startu i Spójni jest PGE, dlatego w środowisku mówi się o „energetycznych” derbach. I właśnie energia będzie słowem kluczowym tej rywalizacji, która rozpocznie się o godz. 17.30.

Zdjęcie ilustracyjne

Wypadek na drodze wojewódzkiej. Trzy osoby poszkodowane

Na ten moment wiadomo, że jedna z osób poszkodowanych trafiła do szpitala. Nie miejscu trwają utrudnienia w ruchu.

Centrum nieprzejezdne. Idzie barwny korowód z okazji 3 maja
UTRUDNIENIA W RUCHU

Centrum nieprzejezdne. Idzie barwny korowód z okazji 3 maja

W sobotę 3 maja w Lublinie odbędzie się barwny korowód tańczący poloneza. Na kierowców w czasie obchodów święta czekają utrudnienia.

Zdjęcie ilustracyjne

Cień Sahrynia nad Tomaszowem. Pamięć kpt. Jachymka na celowniku

W lokalnej społeczności jest uważany za bohatera, który bronił polskiej ludności przed atakami UPA. Jednak jego działalność budzi kontrowersje wśród mniejszości ukraińskiej. Sprawą zajęli się radni Tomaszowa Lubelskiego.

Już w półfinale play-off Bogdanka LUK Lublin sprawiła niespodziankę eliminując mistrza Polski JSW Jastrzębski Węgiel. W finale zagra z wicemistrzem z Zawiercia

Bogdanka LUK Lublin zaczyna walkę o złoto z Aluron CMC Wartą Zawiercie

W pierwszym meczu finałowym play-off o mistrzostwo Polski Bogdanka LUK Lublin zmierzy się na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Pierwszy gwizdek środowego spotkania o godzinie 18.

Magda Balsam zaliczyła kolejny, niezły występ

PGE MKS FunFloor Lublin rozgromił Piotrcovię

Zgodnie z planem przebiegał wtorkowy mecz PGE MKS FunFloor z Piotrcovią. Lublinianki do przerwy prowadziły 16:8, a ostatecznie pokonały rywalki 34:19.

Po dwóch dniach imprezy w Lublinie AZS UMCS ma na koncie siedem medali

Mistrzostwa Polski w pływaniu: Są pierwsze złote medale dla AZS UMCS Lublin

Drugiego dnia mistrzostw Polski w pływaniu zawodnicy AZS UMCS wywalczyli dwa złote medale i jeden srebrny. W sumie, po dwóch dniach imprezy, która rozgrywana jest na Aqua Lublin mają na koncie siedem krążków.

Bartosz Wolski zostaje w Motorze

Motor Lublin przedłużył kontrakt z ważnym piłkarzem

Kolejny ważny zawodnik zostaje w Motorze na dłużej. We wtorek klub z Lublina poinformował, że kontrakt Bartosza Wolskiego został automatycznie przedłużony o jeden sezon, czyli do końca rozgrywek 25/26.

Dr Sławosz Uznański-Wiśniewski

Polak leci w kosmos. Jest oficjalna data startu misji

Dokładnie za miesiąc – 29 maja – Sławosz Uznański-Wiśniewski zostanie drugim Polakiem w Kosmosie. Będzie tam testował między innymi specjalny „hełm” z Lublina.

Na zdjęciu ekipa LSM, która wystąpi na tegorocznych Marleykach.
10 maja 2025, 21:00

Święto muzyki reggae – Marleyki 2025

Marleyki to bez wątpienia najweselsza stypa świata! To coroczne święto muzyki reggae i muzyczny hołd dla ojca założyciela, Roberta Nesty Marleya, znanego szerzej jako Bob Marley.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium