Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 lipca 2009 r.
21:15
Edytuj ten wpis

18-latka sortowała śmieci za "Żryj jak Maryja" na kościele. Sąd złagodzi karę?

0 22 A A

W środę puławski sąd zdecyduje, czy 18-latka skazana za obrazę uczuć religijnych będzie musiała płacić 400 złotych grzywny. Okazuje się bowiem, że dziewczyna już jedną grzywnę za ten sam czyn odpracowała. Przez 40 godzin sortowała śmieci na wysypisku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Opisaliśmy historię Karoliny (imię zmienione), która w ubiegłym roku została przyłapana na mazaniu flamastrem po tablicach na kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach. Przerobiła dwa napisy: "Żyj jak Maryja” na "Żryj jak Maryja” oraz "Trwaj w wierze” na "Trwaj zwierze”.

Sąd za obrazę uczuć religijnych jednego z księży tutejszej parafii skazał ją na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 400 złotych grzywny i podanie wyroku do publicznej wiadomości w kościele i sądzie.

Okazuje się jednak, że za ten sam czyn dziewczyna już raz została ukarana. Pod koniec stycznia tego roku została skazana z kodeksu wykroczeń za zniszczenie mienia. Sąd wyznaczył jej wtedy 550 zł grzywny.

– Nie miałam skąd zapłacić, więc odpracowałam 40 godzin na wysypisku. Było ciężko, ledwo wytrzymywałam cztery godziny dziennie – wspomina 18-latka.

W środę sąd zbierze się, żeby zdecydować, czy może zamienić dziewczynie drugą orzeczoną karę grzywny na prace społecznie użyteczne. Ale przy okazji może też pierwszą wykonaną już karę zaliczyć na poczet drugiej. Gdyby tak się stało, znaczyłoby, że drugiej grzywny dziewczyna nie będzie już musiała płacić.

– Sąd może tak zrobić, jeśli uzna, że są ku temu przesłanki – informuje Danuta Wolska, wiceprezes Sądu Rejonowego w Puławach.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 21:43
0
Samanta z Wawy napisał:
śmiać mi sie chce. jak można kłócić sie na forum. niepowtarzalna rzecz tylko tutaj można ją spotkać. na żywo zły pies i jego komentator rozmowy pewnie nie byli by tacy cwani. leczcie się!



a co to dla ciebie jest tutaj takiego dziwnego, ze inni nie zgadzają się z takim wymiarem sprawiedliwości, który ma trudności z osądzeniem różnych band, a jedynie umie dziewczynie dokopać ,za to, że zrobiła głupią sprawę i dopisała 2 litery nikogo przy tym nie zabijając. Owszem nie powinna tego robić, ale uważam, że ksiądz winie pomóc ją jeszcze wychowywać, po to są chyba księża a nie od razu przekazywać na stracenie. To jest po Bożemu. O nie. Jak Bozia nakazuje.. biją Ciebie w jeden policzek to nadstaw drugi.." gdzie to ma tutaj miejsce. Żeby dziewczynę za taki głupi mały wybryk od razu ukamienować. Chyba już nie pójdę do kościoła, będę się modlić ale w domu, bo księża sami nie stosują tego co Bozia nam przekazuje.



a co to dla ciebie jest tutaj takiego dziwnego, ze inni nie zgadzają się z takim wymiarem sprawiedliwości, który ma trudności z osądzeniem różnych band, a jedynie umie dziewczynie dokopać ,za to, że zrobiła głupią sprawę i dopisała 2 litery nikogo przy tym nie zabijając. Owszem nie powinna tego robić, ale uważam, że ksiądz winie pomóc ją jeszcze wychowywać, po to są chyba księża a nie od razu przekazywać na stracenie. To jest po Bożemu. O nie. Jak Bozia nakazuje.. biją Ciebie w jeden policzek to nadstaw dr... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 16:26
0
Samanta z Wawy napisał:
śmiać mi sie chce. jak można kłócić sie na forum. niepowtarzalna rzecz tylko tutaj można ją spotkać. na żywo zły pies i jego komentator rozmowy pewnie nie byli by tacy cwani. leczcie się!


Co ty nie powiesz, a moze za słabo szukałaś, ze nie możesz spotkać, czy od wczoraj masz internet i się podniecasz każdą dyskusją?
Avatar
zly pies z Rottweilu / 28 lipca 2009 o 12:53
0
Samanta z Wawy napisał:
śmiać mi sie chce. jak można kłócić sie na forum. niepowtarzalna rzecz tylko tutaj można ją spotkać. na żywo zły pies i jego komentator rozmowy pewnie nie byli by tacy cwani. leczcie się!

A ja nie jestem "z Wawy" tylko ze Schwarzwaldu z Rottweilu i jak sama nazwa wskazuje jestem Rottweilerem i z tego powodu mozesz mi droga Samanto "wymlaskac toiowo" , moge nawet wsiasc do RYJAnair i wstreczimy sie gdzies w Wawie np: na scianie polnocnej bo juz na scianie wschodniej to duzo "multo kretino" mieszka.Czekam na propozycje od innych pan rowniez gdyby Samanta nie przejawiala zbytniej ochoty.---
O! Spotkamy sie na "Ochocie" miejsce ma odpowiednia nazwe teraz tylko trzeba poszukac odpowiedni czas.

"Zly Pies"

A ja nie jestem "z Wawy" tylko ze Schwarzwaldu z Rottweilu i jak sama nazwa wskazuje jestem Rottweilerem i z tego powodu mozesz mi droga Samanto "wymlaskac toiowo" , moge nawet wsiasc do RYJAnair i wstreczimy sie gdzies w Wawie np: na scianie polnocnej bo juz na scianie wschodniej to duzo "multo kretino" mieszka.Czekam na propozycje od innych pan rowniez gdyby Samanta nie przejawiala zbytniej ochoty.---
O! Spotkamy sie na "Ochocie" miejsce ma odpowiednia nazwe teraz tylko... rozwiń
Avatar
zly pies / 28 lipca 2009 o 12:00
0
nick napisał:
Ten wyrok to kompromitacja:

- wymiaru sprawiedliwości
- księdza i parafii
- procesów wychowawczych i resocjalizacyjnych

Masz na mysli ten sam wymiar sprawiedliwosci ktory slynnego niegdys "Slupskiego Kata" komornika z 15-sto osobowa watacha opryszkow napadl i grabil , okradal i jak do tej pory nie slyszalem zeby zostal ukarany, zeby sam nie zrezygnowal to by go nikt nie ruszyl.I tak dalej jest "szara eminecja" ktora pelni funkcje komornika ale de facto nie jest nim i tylko nie chodzi na egzekucje ale kasuje i grabi dalej mienie ktore jest pod nadzorem komornika zastepcy (taki pionek) . To jest K.U.R.W.A wymiar sprawiedliwosci ??? A tu mloda dziewczyna dopisala w ramach zartu pare liter "dla jaj" to z niej kryminalistke zrobili i zastanawiaja sie czy podwojna kara to juz czy moze jeszcze cos dorzucic ??? Jak bym spotkal tego sedziego to bym mu kija w oko wsadzil bo tradycyjnie Temida jest slepa i jak feruje wyroki to powinna miec miec jakas opaske na ryju co by nie widziala i kierowala sie wzgledami osobistymi.A tu chyba ksiezulek sie dobrze zna z sedzia i takie jaja to trzeba zglosic do organizacji helsinskiej.
Ja na miejscu tej dziewczyny ani chwili bym sie nie zawachal w zawiadomieniu ich (organizacji helsinskiej) i podaniu tego wyroku pod tybunal europejski w Strassburgu.Zobaczyli by miejscowe "Szyszki" ze nie mozna z ludzmi robic co sie chce !

"Zly Pies"

Masz na mysli ten sam wymiar sprawiedliwosci ktory slynnego niegdys "Slupskiego Kata" komornika z 15-sto osobowa watacha opryszkow napadl i grabil , okradal i jak do tej pory nie slyszalem zeby zostal ukarany, zeby sam nie zrezygnowal to by go nikt nie ruszyl.I tak dalej jest "szara eminecja" ktora pelni funkcje komornika ale de facto nie jest nim i tylko nie chodzi na egzekucje ale kasuje i grabi dalej mienie ktore jest pod nadzorem komornika zastepcy (taki pionek) . To jest K.U.R.W.A wymiar sprawied... rozwiń
Avatar
Samanta z Wawy / 28 lipca 2009 o 11:47
0
śmiać mi sie chce. jak można kłócić sie na forum. niepowtarzalna rzecz tylko tutaj można ją spotkać. na żywo zły pies i jego komentator rozmowy pewnie nie byli by tacy cwani. leczcie się!
Avatar
nick / 28 lipca 2009 o 11:34
0
Ten wyrok to kompromitacja:

- wymiaru sprawiedliwości
- księdza i parafii
- procesów wychowawczych i resocjalizacyjnych
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 11:18
0
wiecie co, jesteście niemożliwi tak samo jak i ten ksiądz, owszem winna być kara i ksiądz winien z jej rodzicami uzgodnić aby odpracowała np. w kościele i nie zgłaszać od razu na policję. Przecież ksiądz też winien wychowywać młodzież, jak pomagał do tej pory w jej wychowywaniu, co umie tylko przejść się raz w roku po mieszkaniach z wizytą po to aby zebrać pieniądze. Niech w końcu księża też coś pożytecznego zaczną robić. A jak mnie w pracy dyrektor czy współpracownik obrazi to co, tez mam lecieć do sadu. Nie przesadzajcie. Wy starsi zachowujecie się czasami gorzej jak te małolaty. Nie mówię, że należy jej pobłażać, ale najpierw może wystarczyloby porozmawiać z rodzicami i bez sądu zadać jej karę. Gdzie to, żeby za takie przewinienie tak dużą karę, sąd chyba nie myśli, za gorsze przewinienia inni dostają mniejsza. A może tak od razu ją skazać na karę dożywotniego więzienia jak już tak ją przeznaczyliście na stratę. Obłuda.
wiecie co, jesteście niemożliwi tak samo jak i ten ksiądz, owszem winna być kara i ksiądz winien z jej rodzicami uzgodnić aby odpracowała np. w kościele i nie zgłaszać od razu na policję. Przecież ksiądz też winien wychowywać młodzież, jak pomagał do tej pory w jej wychowywaniu, co umie tylko przejść się raz w roku po mieszkaniach z wizytą po to aby zebrać pieniądze. Niech w końcu księża też coś pożytecznego zaczną robić. A jak mnie w pracy dyrektor czy współpracownik obrazi to co, tez mam lecieć do sadu. Nie przesadzajcie. Wy starsi zachowu... rozwiń
Avatar
zly pies / 28 lipca 2009 o 10:24
0
Gość napisał:
A ladnie to tak nasmiewać się z rodzinnego kraju prostaczku? Teraz, mieszkając w Polsce pewnie ci się wydaje, ze Bałtyk to prawie jak Morze Sródziemne bo u was tylko zimno i zimno.

W sumie to mam blizej do alp w szwajcarji (100Km) jak do baltyku i w polsce tez nie mieszkam jakies 22lata dlatego moze razi mnie bardzo to bezprawie jak widze to z perspekywy obcego kraju.Mam skale porownania i wiesz to nie powinno miec miejsca w cywilizowanym kraju pod tytulem POLSKA bo to tylko wstyd i nic wiecej.Co do epitetow to masz racje zawsze sie obraza tak jak sie samym zostalo nazywanym czego ci nie gratuluje.

"Zly Pies"

W sumie to mam blizej do alp w szwajcarji (100Km) jak do baltyku i w polsce tez nie mieszkam jakies 22lata dlatego moze razi mnie bardzo to bezprawie jak widze to z perspekywy obcego kraju.Mam skale porownania i wiesz to nie powinno miec miejsca w cywilizowanym kraju pod tytulem POLSKA bo to tylko wstyd i nic wiecej.Co do epitetow to masz racje zawsze sie obraza tak jak sie samym zostalo nazywanym czego ci nie gratuluje.

"Zly Pies" rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 10:13
0
zly pies napisał:
Przepraszam ale morza mi pokrecily mialem na mysli Ocean Arktyczny z gory przepraszam za wprowadzenie w blad ciebie ukrainski kretynie !

"Zly Pies"



A ladnie to tak nasmiewać się z rodzinnego kraju prostaczku? Teraz, mieszkając w Polsce pewnie ci się wydaje, ze Bałtyk to prawie jak Morze Sródziemne bo u was tylko zimno i zimno.
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 10:10
0
Biedne dziewczę, pewnie jakieś niedorozwinięte.
Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie takich rzeczy wypisywał, ani to smieszne ani bulwesujące i świadczy jedynie o niskim poziomie dziewczyny.
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 21:43
0
Samanta z Wawy napisał:
śmiać mi sie chce. jak można kłócić sie na forum. niepowtarzalna rzecz tylko tutaj można ją spotkać. na żywo zły pies i jego komentator rozmowy pewnie nie byli by tacy cwani. leczcie się!



a co to dla ciebie jest tutaj takiego dziwnego, ze inni nie zgadzają się z takim wymiarem sprawiedliwości, który ma trudności z osądzeniem różnych band, a jedynie umie dziewczynie dokopać ,za to, że zrobiła głupią sprawę i dopisała 2 litery nikogo przy tym nie zabijając. Owszem nie powinna tego robić, ale uważam, że ksiądz winie pomóc ją jeszcze wychowywać, po to są chyba księża a nie od razu przekazywać na stracenie. To jest po Bożemu. O nie. Jak Bozia nakazuje.. biją Ciebie w jeden policzek to nadstaw drugi.." gdzie to ma tutaj miejsce. Żeby dziewczynę za taki głupi mały wybryk od razu ukamienować. Chyba już nie pójdę do kościoła, będę się modlić ale w domu, bo księża sami nie stosują tego co Bozia nam przekazuje.



a co to dla ciebie jest tutaj takiego dziwnego, ze inni nie zgadzają się z takim wymiarem sprawiedliwości, który ma trudności z osądzeniem różnych band, a jedynie umie dziewczynie dokopać ,za to, że zrobiła głupią sprawę i dopisała 2 litery nikogo przy tym nie zabijając. Owszem nie powinna tego robić, ale uważam, że ksiądz winie pomóc ją jeszcze wychowywać, po to są chyba księża a nie od razu przekazywać na stracenie. To jest po Bożemu. O nie. Jak Bozia nakazuje.. biją Ciebie w jeden policzek to nadstaw dr... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 16:26
0
Samanta z Wawy napisał:
śmiać mi sie chce. jak można kłócić sie na forum. niepowtarzalna rzecz tylko tutaj można ją spotkać. na żywo zły pies i jego komentator rozmowy pewnie nie byli by tacy cwani. leczcie się!


Co ty nie powiesz, a moze za słabo szukałaś, ze nie możesz spotkać, czy od wczoraj masz internet i się podniecasz każdą dyskusją?
Avatar
zly pies z Rottweilu / 28 lipca 2009 o 12:53
0
Samanta z Wawy napisał:
śmiać mi sie chce. jak można kłócić sie na forum. niepowtarzalna rzecz tylko tutaj można ją spotkać. na żywo zły pies i jego komentator rozmowy pewnie nie byli by tacy cwani. leczcie się!

A ja nie jestem "z Wawy" tylko ze Schwarzwaldu z Rottweilu i jak sama nazwa wskazuje jestem Rottweilerem i z tego powodu mozesz mi droga Samanto "wymlaskac toiowo" , moge nawet wsiasc do RYJAnair i wstreczimy sie gdzies w Wawie np: na scianie polnocnej bo juz na scianie wschodniej to duzo "multo kretino" mieszka.Czekam na propozycje od innych pan rowniez gdyby Samanta nie przejawiala zbytniej ochoty.---
O! Spotkamy sie na "Ochocie" miejsce ma odpowiednia nazwe teraz tylko trzeba poszukac odpowiedni czas.

"Zly Pies"

A ja nie jestem "z Wawy" tylko ze Schwarzwaldu z Rottweilu i jak sama nazwa wskazuje jestem Rottweilerem i z tego powodu mozesz mi droga Samanto "wymlaskac toiowo" , moge nawet wsiasc do RYJAnair i wstreczimy sie gdzies w Wawie np: na scianie polnocnej bo juz na scianie wschodniej to duzo "multo kretino" mieszka.Czekam na propozycje od innych pan rowniez gdyby Samanta nie przejawiala zbytniej ochoty.---
O! Spotkamy sie na "Ochocie" miejsce ma odpowiednia nazwe teraz tylko... rozwiń
Avatar
zly pies / 28 lipca 2009 o 12:00
0
nick napisał:
Ten wyrok to kompromitacja:

- wymiaru sprawiedliwości
- księdza i parafii
- procesów wychowawczych i resocjalizacyjnych

Masz na mysli ten sam wymiar sprawiedliwosci ktory slynnego niegdys "Slupskiego Kata" komornika z 15-sto osobowa watacha opryszkow napadl i grabil , okradal i jak do tej pory nie slyszalem zeby zostal ukarany, zeby sam nie zrezygnowal to by go nikt nie ruszyl.I tak dalej jest "szara eminecja" ktora pelni funkcje komornika ale de facto nie jest nim i tylko nie chodzi na egzekucje ale kasuje i grabi dalej mienie ktore jest pod nadzorem komornika zastepcy (taki pionek) . To jest K.U.R.W.A wymiar sprawiedliwosci ??? A tu mloda dziewczyna dopisala w ramach zartu pare liter "dla jaj" to z niej kryminalistke zrobili i zastanawiaja sie czy podwojna kara to juz czy moze jeszcze cos dorzucic ??? Jak bym spotkal tego sedziego to bym mu kija w oko wsadzil bo tradycyjnie Temida jest slepa i jak feruje wyroki to powinna miec miec jakas opaske na ryju co by nie widziala i kierowala sie wzgledami osobistymi.A tu chyba ksiezulek sie dobrze zna z sedzia i takie jaja to trzeba zglosic do organizacji helsinskiej.
Ja na miejscu tej dziewczyny ani chwili bym sie nie zawachal w zawiadomieniu ich (organizacji helsinskiej) i podaniu tego wyroku pod tybunal europejski w Strassburgu.Zobaczyli by miejscowe "Szyszki" ze nie mozna z ludzmi robic co sie chce !

"Zly Pies"

Masz na mysli ten sam wymiar sprawiedliwosci ktory slynnego niegdys "Slupskiego Kata" komornika z 15-sto osobowa watacha opryszkow napadl i grabil , okradal i jak do tej pory nie slyszalem zeby zostal ukarany, zeby sam nie zrezygnowal to by go nikt nie ruszyl.I tak dalej jest "szara eminecja" ktora pelni funkcje komornika ale de facto nie jest nim i tylko nie chodzi na egzekucje ale kasuje i grabi dalej mienie ktore jest pod nadzorem komornika zastepcy (taki pionek) . To jest K.U.R.W.A wymiar sprawied... rozwiń
Avatar
Samanta z Wawy / 28 lipca 2009 o 11:47
0
śmiać mi sie chce. jak można kłócić sie na forum. niepowtarzalna rzecz tylko tutaj można ją spotkać. na żywo zły pies i jego komentator rozmowy pewnie nie byli by tacy cwani. leczcie się!
Avatar
nick / 28 lipca 2009 o 11:34
0
Ten wyrok to kompromitacja:

- wymiaru sprawiedliwości
- księdza i parafii
- procesów wychowawczych i resocjalizacyjnych
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 11:18
0
wiecie co, jesteście niemożliwi tak samo jak i ten ksiądz, owszem winna być kara i ksiądz winien z jej rodzicami uzgodnić aby odpracowała np. w kościele i nie zgłaszać od razu na policję. Przecież ksiądz też winien wychowywać młodzież, jak pomagał do tej pory w jej wychowywaniu, co umie tylko przejść się raz w roku po mieszkaniach z wizytą po to aby zebrać pieniądze. Niech w końcu księża też coś pożytecznego zaczną robić. A jak mnie w pracy dyrektor czy współpracownik obrazi to co, tez mam lecieć do sadu. Nie przesadzajcie. Wy starsi zachowujecie się czasami gorzej jak te małolaty. Nie mówię, że należy jej pobłażać, ale najpierw może wystarczyloby porozmawiać z rodzicami i bez sądu zadać jej karę. Gdzie to, żeby za takie przewinienie tak dużą karę, sąd chyba nie myśli, za gorsze przewinienia inni dostają mniejsza. A może tak od razu ją skazać na karę dożywotniego więzienia jak już tak ją przeznaczyliście na stratę. Obłuda.
wiecie co, jesteście niemożliwi tak samo jak i ten ksiądz, owszem winna być kara i ksiądz winien z jej rodzicami uzgodnić aby odpracowała np. w kościele i nie zgłaszać od razu na policję. Przecież ksiądz też winien wychowywać młodzież, jak pomagał do tej pory w jej wychowywaniu, co umie tylko przejść się raz w roku po mieszkaniach z wizytą po to aby zebrać pieniądze. Niech w końcu księża też coś pożytecznego zaczną robić. A jak mnie w pracy dyrektor czy współpracownik obrazi to co, tez mam lecieć do sadu. Nie przesadzajcie. Wy starsi zachowu... rozwiń
Avatar
zly pies / 28 lipca 2009 o 10:24
0
Gość napisał:
A ladnie to tak nasmiewać się z rodzinnego kraju prostaczku? Teraz, mieszkając w Polsce pewnie ci się wydaje, ze Bałtyk to prawie jak Morze Sródziemne bo u was tylko zimno i zimno.

W sumie to mam blizej do alp w szwajcarji (100Km) jak do baltyku i w polsce tez nie mieszkam jakies 22lata dlatego moze razi mnie bardzo to bezprawie jak widze to z perspekywy obcego kraju.Mam skale porownania i wiesz to nie powinno miec miejsca w cywilizowanym kraju pod tytulem POLSKA bo to tylko wstyd i nic wiecej.Co do epitetow to masz racje zawsze sie obraza tak jak sie samym zostalo nazywanym czego ci nie gratuluje.

"Zly Pies"

W sumie to mam blizej do alp w szwajcarji (100Km) jak do baltyku i w polsce tez nie mieszkam jakies 22lata dlatego moze razi mnie bardzo to bezprawie jak widze to z perspekywy obcego kraju.Mam skale porownania i wiesz to nie powinno miec miejsca w cywilizowanym kraju pod tytulem POLSKA bo to tylko wstyd i nic wiecej.Co do epitetow to masz racje zawsze sie obraza tak jak sie samym zostalo nazywanym czego ci nie gratuluje.

"Zly Pies" rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 10:13
0
zly pies napisał:
Przepraszam ale morza mi pokrecily mialem na mysli Ocean Arktyczny z gory przepraszam za wprowadzenie w blad ciebie ukrainski kretynie !

"Zly Pies"



A ladnie to tak nasmiewać się z rodzinnego kraju prostaczku? Teraz, mieszkając w Polsce pewnie ci się wydaje, ze Bałtyk to prawie jak Morze Sródziemne bo u was tylko zimno i zimno.
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 10:10
0
Biedne dziewczę, pewnie jakieś niedorozwinięte.
Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie takich rzeczy wypisywał, ani to smieszne ani bulwesujące i świadczy jedynie o niskim poziomie dziewczyny.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane 0 0

W ciągu najbliższych dni cisza nocna w centrum Świdnika będzie zakłócana. Nie ma to jednak związku z imprezami, tylko robotami budowlanymi na terenie placu Konstytucji 3 Maja, który jest w przebudowie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 5 6

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 8 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 1

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 30 19

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 87 8

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 2 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 20 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!