Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 grudnia 2009 r.
10:54
Edytuj ten wpis

Bronowice: Dom rozbiorą jednak siłą. Właściciel groził samobójstwem (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 33 A A

Kolejne starcie na skarpie w Bronowicach pod Puławami. Dzisiaj rano inspektorzy nadzoru przystąpili kolejny raz do rozbiórki domu, który jest samowolą budowlaną. Właściciel stojąc na balkonie bronił się przed wejściem robotników i groził samobójstwem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xyx / 4 stycznia 2010 o 01:00
0
bzdury opowiadasz o USA ....
mogę ci tylko powiedzieć, że tam właściciel ma swięte prawo wlasności i mógłby takiego urzędasa zastrzelić za taką napaść na dom
Avatar
LL498 / 6 grudnia 2009 o 19:05
0
Polak-Popieram Twoją wypowiedż.Teraz urzędasy mają swoją satysfakcję,no i ta miła miła sąsiadka.Powinna się pochwalić na kółku różańcowym swoim koleżankom,jaki dobry uczynek spełniła.Zyczę tej bezdusznej zgraji,aby podczas wigilijnego spotkania z rodziną przypomniała się im ta historia-wyreżyserowana przez nich.Nie zapomnijcie o nakryciu dla bezdomnego wędrowca.Tak teraz my wszyscy będziemy utrzymywali p.Marka,ale to nie ważne.Najważniejsze ,że władza odniosła zwycięstwo/zgodnie z prawem/,"dla przykładu".Biednemu jest trudno się obronić-na pochyłe drzewo wszyskie kozy skaczą.Wesołych świąt Bożego Narodzenia życzę tym udzialowcom urzędasom.Panu Markowi życzę dużo zdrowia i wytrzymałości psychicznej. Święta będzie miał trudne i smutne.
Polak-Popieram Twoją wypowiedż.Teraz urzędasy mają swoją satysfakcję,no i ta miła miła sąsiadka.Powinna się pochwalić na kółku różańcowym swoim koleżankom,jaki dobry uczynek spełniła.Zyczę tej bezdusznej zgraji,aby podczas wigilijnego spotkania z rodziną przypomniała się im ta historia-wyreżyserowana przez nich.Nie zapomnijcie o nakryciu dla bezdomnego wędrowca.Tak teraz my wszyscy będziemy utrzymywali p.Marka,ale to nie ważne.Najważniejsze ,że władza odniosła zwycięstwo/zgodnie z prawem/,"dla przykładu".Biednemu jest trudno się ob... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 5 grudnia 2009 o 06:55
0
Może ktoś ma zdjęcia z rozbiórki domu - nowe, nie te co były już pokazane

To co pokazała TV lublin - to było marne do ogłądania,
Avatar
m / 4 grudnia 2009 o 18:54
0
Gość napisał:
Ludzie przestance narzekac! Facet posatwil dom bez zezwolenia i teraz ponosi konsekwencja. Myslacy czlowiek nie rozpoczyna budowy nie majac na nia pozwolenia. Teraz jest placz bo dom kazano rozebrac, a gdyby za kilka lat nastapila katastrofa po np. obsunieciu sie skarpy, wszyscy krzyczeliby "Gdzie byl nadzor budowlany gdy budowano dom?". A tak na marginesie, nadzor budowlany to nie wymysl wylacznie polski. W USA, gdzie mieszkam, uzyskanie pozwolenia na budowe i kontrole na poszczegolnych etapach konstrucji to czesto droga przez meke. Poniewaz lokalne przepisy sa bardziej restrykcyjne niz w Polsce budowa moze byc wstrzymana np. jesli budynek minimalnie wykracza poza limit wysokosci czy tez uzyte sa niedpowiednie materialy (lokalne przepisy sa niekiedy tak szczegolowe, ze okreslaja np. jaki odcien moze miec nawierzchnia parkingu czy tez jaki rodzaj cegly moze byc uzyty).
rozwiń
Avatar
~Polak~ / 4 grudnia 2009 o 13:00
0
Polaka zamordować! Zburzyć mu dom! Jak się czujesz ty "urzędniczko"? Jak się czujecie? Wasze samopoczucie jest super? Po "podjęciu decyzji" wróciliście sobie spokojnie do domu? PYTAM - JAK WASZE SAMOPOCZUCIE?! NIECH NIESZCZĘŚCIE TEGO CZŁOWIEKA OBCIĄŻY WASZE SUMIENIA, choć chyba go nie macie. Wy WSZYSCY, którzy maczaliście w tym paluchy!
Avatar
pytam / 2 grudnia 2009 o 16:24
0
loopa napisał:
rozpirzyć w drobiazgi cały Szczyrk, bo takm prawie wszystkie budowle stoję na skarpach... O matko, a jak się usuną? Wiecej tam nie pojadę. Ale może tam mieli zezwolenia na budowę domów, i to je trzyma ! Gorzej z tymi starymi, kiedyś nie tzreba było zezwolenia, a mimo to stoją do tej pory. CUD !
W Bochotnicy przy samych skarpach stoją domy.Jakby nie daj boże osunęły się te wapienne skały to co by nadzór zrobił.
Avatar
dość biurokracji / 2 grudnia 2009 o 16:19
0
dobry sąsiad napisał:
Marek P nie ma już domu i wszyscy musielismy sporo za to zapłacic (oczywiście On najwięcej). Teraz gmina da mu lokal zastępczy za który państwo czyli my wszyscy bedziemy musieli zapłacić. Wszystkie koszta nie są współmierne z tym co On przeżywa ale napewno było by taniej i lepiej zalegalizowac ten budynek.
Dla ludzi którzy interesują się tą sprawą informuję że jutro o ok 18 po panoramie lubelskiej będzie reportaż o panu Marku.
Dziś w 2 programie TVP pokazali reportaż po godz.13 .Szkoda człowieka.Nadzór budowlany żądał 50 tys.zł i gdyby to wpłacił to dom by stał.Granica urzędniczych absurdów jest nieprzewidywalna.Ciekawe gdzie był nadzór jak w przedszkolu na ul.Karpińskiego sufit podwieszany się zawalił.Szczęście,że dzieci w tym czasie nie było.
Dziś w 2 programie TVP pokazali reportaż po godz.13 .Szkoda człowieka.Nadzór budowlany żądał 50 tys.zł i gdyby to wpłacił to dom by stał.Granica urzędniczych absurdów jest nieprzewidywalna.Ciekawe gdzie był nadzór jak w przedszkolu na ul.Karpińskiego sufit podwieszany się zawalił.Szczęście,że dzieci w tym czasie nie było. rozwiń
Avatar
dobry sąsiad / 2 grudnia 2009 o 10:11
0
miss napisał:
A skąd wiesz, że facio "tylko" ocieplał chałupkę? Masz ciut złe źródło informacji. Najpierw się zorientuj o co come on a potem napierd#$^@ w klawiaturkę swojego kompa

mieszkam w bronowicach i wiem ile ten dom stał i co Marek wnim zrobił, byłem tam mnóstwo razy u niego i jedyny błąd z jego strony to nie uzyskanie pozwolenia NA PRZEBUDOWĘ DOMU i kłutni z sąsiadką która mu działkę wraz z domem sprzedała a póżniej chodziła do nadzoru i go kablowała. Ten dom i ta skarpa mają wiecej lat niz wy wszyscy co sie tu wypowiadacie.

mieszkam w bronowicach i wiem ile ten dom stał i co Marek wnim zrobił, byłem tam mnóstwo razy u niego i jedyny błąd z jego strony to nie uzyskanie pozwolenia NA PRZEBUDOWĘ DOMU i kłutni z sąsiadką która mu działkę wraz z domem sprzedała a póżniej chodziła do nadzoru i go kablowała. Ten dom i ta skarpa mają wiecej lat niz wy wszyscy co sie tu wypowiadacie. rozwiń
Avatar
pułaffiak / 2 grudnia 2009 o 09:55
0
tomasz napisał:
Chyba większym problemem jest to że nie zapłacił za zezwolenie a nie to że go nie miał!
co tam człowiek i jego egzystencja jeśli traci na tym PAŃSTWO, lub jakiś tam urząd i zarozumiali urzędnicy!!!!!
mamy chore prawo utworzone w latach 60-tych, zyskują na tym cwaniacy a uczciwi ludzie płacą podatki i cierpią biedę!


Nie chodziło o to,żeby Pan P. zapłacił ale przede wszystkim o to, aby kompetentny rzeczoznawca zaproponował dodatkowe roboty umacniajace skarpę i umożliwiające eksploatację budynku. Kara pieniężna jest karą za nie dostosowanie się do prawa, płacąc ją nie zdjął by sobie "z garba" urzędników, którzy chcieliby otrzymać odpowiednie decyzje dot. bezpieczeństwa budynku nie tylko wzgledem jego lokatora ale także osób i pojazdów przemieszczających się drogą przy ktorej obiekt stoi.
Sorki, ale nie kminię po co niektórzy nie mający pojęcia ludzie zabierają głos w tej sprawie tu na forum. Potworki bez obiektywizmu przesłanie do was: JUST THINK ! (nie obrażając potworków ;-) )


Nie chodziło o to,żeby Pan P. zapłacił ale przede wszystkim o to, aby kompetentny rzeczoznawca zaproponował dodatkowe roboty umacniajace skarpę i umożliwiające eksploatację budynku. Kara pieniężna jest karą za nie dostosowanie się do prawa, płacąc ją nie zdjął by sobie "z garba" urzędników, którzy chcieliby otrzymać odpowiednie decyzje dot. bezpieczeństwa budynku nie tylko wzgledem jego lokatora ale także osób i pojazdów przemieszczających się drogą przy ktorej obiekt stoi.
Sorki, ale nie kminię po ... rozwiń
Avatar
miss / 2 grudnia 2009 o 09:48
0
fx napisał:
To już w kochanej Polsce jest potrzebne pozwolenie na ocieplenie domu ,skoro tak to niech inspekcja budowlana przejedzie przez którąkolwiek wieś i spyta o takowe. Podejrzewam że połowa domów pójdzie do rozbiórki.


A skąd wiesz, że facio "tylko" ocieplał chałupkę? Masz ciut złe źródło informacji. Najpierw się zorientuj o co come on a potem napierd#$^@ w klawiaturkę swojego kompa
Avatar
xyx / 4 stycznia 2010 o 01:00
0
bzdury opowiadasz o USA ....
mogę ci tylko powiedzieć, że tam właściciel ma swięte prawo wlasności i mógłby takiego urzędasa zastrzelić za taką napaść na dom
Avatar
LL498 / 6 grudnia 2009 o 19:05
0
Polak-Popieram Twoją wypowiedż.Teraz urzędasy mają swoją satysfakcję,no i ta miła miła sąsiadka.Powinna się pochwalić na kółku różańcowym swoim koleżankom,jaki dobry uczynek spełniła.Zyczę tej bezdusznej zgraji,aby podczas wigilijnego spotkania z rodziną przypomniała się im ta historia-wyreżyserowana przez nich.Nie zapomnijcie o nakryciu dla bezdomnego wędrowca.Tak teraz my wszyscy będziemy utrzymywali p.Marka,ale to nie ważne.Najważniejsze ,że władza odniosła zwycięstwo/zgodnie z prawem/,"dla przykładu".Biednemu jest trudno się obronić-na pochyłe drzewo wszyskie kozy skaczą.Wesołych świąt Bożego Narodzenia życzę tym udzialowcom urzędasom.Panu Markowi życzę dużo zdrowia i wytrzymałości psychicznej. Święta będzie miał trudne i smutne.
Polak-Popieram Twoją wypowiedż.Teraz urzędasy mają swoją satysfakcję,no i ta miła miła sąsiadka.Powinna się pochwalić na kółku różańcowym swoim koleżankom,jaki dobry uczynek spełniła.Zyczę tej bezdusznej zgraji,aby podczas wigilijnego spotkania z rodziną przypomniała się im ta historia-wyreżyserowana przez nich.Nie zapomnijcie o nakryciu dla bezdomnego wędrowca.Tak teraz my wszyscy będziemy utrzymywali p.Marka,ale to nie ważne.Najważniejsze ,że władza odniosła zwycięstwo/zgodnie z prawem/,"dla przykładu".Biednemu jest trudno się ob... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 5 grudnia 2009 o 06:55
0
Może ktoś ma zdjęcia z rozbiórki domu - nowe, nie te co były już pokazane

To co pokazała TV lublin - to było marne do ogłądania,
Avatar
m / 4 grudnia 2009 o 18:54
0
Gość napisał:
Ludzie przestance narzekac! Facet posatwil dom bez zezwolenia i teraz ponosi konsekwencja. Myslacy czlowiek nie rozpoczyna budowy nie majac na nia pozwolenia. Teraz jest placz bo dom kazano rozebrac, a gdyby za kilka lat nastapila katastrofa po np. obsunieciu sie skarpy, wszyscy krzyczeliby "Gdzie byl nadzor budowlany gdy budowano dom?". A tak na marginesie, nadzor budowlany to nie wymysl wylacznie polski. W USA, gdzie mieszkam, uzyskanie pozwolenia na budowe i kontrole na poszczegolnych etapach konstrucji to czesto droga przez meke. Poniewaz lokalne przepisy sa bardziej restrykcyjne niz w Polsce budowa moze byc wstrzymana np. jesli budynek minimalnie wykracza poza limit wysokosci czy tez uzyte sa niedpowiednie materialy (lokalne przepisy sa niekiedy tak szczegolowe, ze okreslaja np. jaki odcien moze miec nawierzchnia parkingu czy tez jaki rodzaj cegly moze byc uzyty).
rozwiń
Avatar
~Polak~ / 4 grudnia 2009 o 13:00
0
Polaka zamordować! Zburzyć mu dom! Jak się czujesz ty "urzędniczko"? Jak się czujecie? Wasze samopoczucie jest super? Po "podjęciu decyzji" wróciliście sobie spokojnie do domu? PYTAM - JAK WASZE SAMOPOCZUCIE?! NIECH NIESZCZĘŚCIE TEGO CZŁOWIEKA OBCIĄŻY WASZE SUMIENIA, choć chyba go nie macie. Wy WSZYSCY, którzy maczaliście w tym paluchy!
Avatar
pytam / 2 grudnia 2009 o 16:24
0
loopa napisał:
rozpirzyć w drobiazgi cały Szczyrk, bo takm prawie wszystkie budowle stoję na skarpach... O matko, a jak się usuną? Wiecej tam nie pojadę. Ale może tam mieli zezwolenia na budowę domów, i to je trzyma ! Gorzej z tymi starymi, kiedyś nie tzreba było zezwolenia, a mimo to stoją do tej pory. CUD !
W Bochotnicy przy samych skarpach stoją domy.Jakby nie daj boże osunęły się te wapienne skały to co by nadzór zrobił.
Avatar
dość biurokracji / 2 grudnia 2009 o 16:19
0
dobry sąsiad napisał:
Marek P nie ma już domu i wszyscy musielismy sporo za to zapłacic (oczywiście On najwięcej). Teraz gmina da mu lokal zastępczy za który państwo czyli my wszyscy bedziemy musieli zapłacić. Wszystkie koszta nie są współmierne z tym co On przeżywa ale napewno było by taniej i lepiej zalegalizowac ten budynek.
Dla ludzi którzy interesują się tą sprawą informuję że jutro o ok 18 po panoramie lubelskiej będzie reportaż o panu Marku.
Dziś w 2 programie TVP pokazali reportaż po godz.13 .Szkoda człowieka.Nadzór budowlany żądał 50 tys.zł i gdyby to wpłacił to dom by stał.Granica urzędniczych absurdów jest nieprzewidywalna.Ciekawe gdzie był nadzór jak w przedszkolu na ul.Karpińskiego sufit podwieszany się zawalił.Szczęście,że dzieci w tym czasie nie było.
Dziś w 2 programie TVP pokazali reportaż po godz.13 .Szkoda człowieka.Nadzór budowlany żądał 50 tys.zł i gdyby to wpłacił to dom by stał.Granica urzędniczych absurdów jest nieprzewidywalna.Ciekawe gdzie był nadzór jak w przedszkolu na ul.Karpińskiego sufit podwieszany się zawalił.Szczęście,że dzieci w tym czasie nie było. rozwiń
Avatar
dobry sąsiad / 2 grudnia 2009 o 10:11
0
miss napisał:
A skąd wiesz, że facio "tylko" ocieplał chałupkę? Masz ciut złe źródło informacji. Najpierw się zorientuj o co come on a potem napierd#$^@ w klawiaturkę swojego kompa

mieszkam w bronowicach i wiem ile ten dom stał i co Marek wnim zrobił, byłem tam mnóstwo razy u niego i jedyny błąd z jego strony to nie uzyskanie pozwolenia NA PRZEBUDOWĘ DOMU i kłutni z sąsiadką która mu działkę wraz z domem sprzedała a póżniej chodziła do nadzoru i go kablowała. Ten dom i ta skarpa mają wiecej lat niz wy wszyscy co sie tu wypowiadacie.

mieszkam w bronowicach i wiem ile ten dom stał i co Marek wnim zrobił, byłem tam mnóstwo razy u niego i jedyny błąd z jego strony to nie uzyskanie pozwolenia NA PRZEBUDOWĘ DOMU i kłutni z sąsiadką która mu działkę wraz z domem sprzedała a póżniej chodziła do nadzoru i go kablowała. Ten dom i ta skarpa mają wiecej lat niz wy wszyscy co sie tu wypowiadacie. rozwiń
Avatar
pułaffiak / 2 grudnia 2009 o 09:55
0
tomasz napisał:
Chyba większym problemem jest to że nie zapłacił za zezwolenie a nie to że go nie miał!
co tam człowiek i jego egzystencja jeśli traci na tym PAŃSTWO, lub jakiś tam urząd i zarozumiali urzędnicy!!!!!
mamy chore prawo utworzone w latach 60-tych, zyskują na tym cwaniacy a uczciwi ludzie płacą podatki i cierpią biedę!


Nie chodziło o to,żeby Pan P. zapłacił ale przede wszystkim o to, aby kompetentny rzeczoznawca zaproponował dodatkowe roboty umacniajace skarpę i umożliwiające eksploatację budynku. Kara pieniężna jest karą za nie dostosowanie się do prawa, płacąc ją nie zdjął by sobie "z garba" urzędników, którzy chcieliby otrzymać odpowiednie decyzje dot. bezpieczeństwa budynku nie tylko wzgledem jego lokatora ale także osób i pojazdów przemieszczających się drogą przy ktorej obiekt stoi.
Sorki, ale nie kminię po co niektórzy nie mający pojęcia ludzie zabierają głos w tej sprawie tu na forum. Potworki bez obiektywizmu przesłanie do was: JUST THINK ! (nie obrażając potworków ;-) )


Nie chodziło o to,żeby Pan P. zapłacił ale przede wszystkim o to, aby kompetentny rzeczoznawca zaproponował dodatkowe roboty umacniajace skarpę i umożliwiające eksploatację budynku. Kara pieniężna jest karą za nie dostosowanie się do prawa, płacąc ją nie zdjął by sobie "z garba" urzędników, którzy chcieliby otrzymać odpowiednie decyzje dot. bezpieczeństwa budynku nie tylko wzgledem jego lokatora ale także osób i pojazdów przemieszczających się drogą przy ktorej obiekt stoi.
Sorki, ale nie kminię po ... rozwiń
Avatar
miss / 2 grudnia 2009 o 09:48
0
fx napisał:
To już w kochanej Polsce jest potrzebne pozwolenie na ocieplenie domu ,skoro tak to niech inspekcja budowlana przejedzie przez którąkolwiek wieś i spyta o takowe. Podejrzewam że połowa domów pójdzie do rozbiórki.


A skąd wiesz, że facio "tylko" ocieplał chałupkę? Masz ciut złe źródło informacji. Najpierw się zorientuj o co come on a potem napierd#$^@ w klawiaturkę swojego kompa