Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 grudnia 2009 r.
10:54
Edytuj ten wpis

Bronowice: Dom rozbiorą jednak siłą. Właściciel groził samobójstwem (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 33 A A

Kolejne starcie na skarpie w Bronowicach pod Puławami. Dzisiaj rano inspektorzy nadzoru przystąpili kolejny raz do rozbiórki domu, który jest samowolą budowlaną. Właściciel stojąc na balkonie bronił się przed wejściem robotników i groził samobójstwem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xyx / 4 stycznia 2010 o 01:00
0
bzdury opowiadasz o USA ....
mogę ci tylko powiedzieć, że tam właściciel ma swięte prawo wlasności i mógłby takiego urzędasa zastrzelić za taką napaść na dom
Avatar
LL498 / 6 grudnia 2009 o 19:05
0
Polak-Popieram Twoją wypowiedż.Teraz urzędasy mają swoją satysfakcję,no i ta miła miła sąsiadka.Powinna się pochwalić na kółku różańcowym swoim koleżankom,jaki dobry uczynek spełniła.Zyczę tej bezdusznej zgraji,aby podczas wigilijnego spotkania z rodziną przypomniała się im ta historia-wyreżyserowana przez nich.Nie zapomnijcie o nakryciu dla bezdomnego wędrowca.Tak teraz my wszyscy będziemy utrzymywali p.Marka,ale to nie ważne.Najważniejsze ,że władza odniosła zwycięstwo/zgodnie z prawem/,"dla przykładu".Biednemu jest trudno się obronić-na pochyłe drzewo wszyskie kozy skaczą.Wesołych świąt Bożego Narodzenia życzę tym udzialowcom urzędasom.Panu Markowi życzę dużo zdrowia i wytrzymałości psychicznej. Święta będzie miał trudne i smutne.
Polak-Popieram Twoją wypowiedż.Teraz urzędasy mają swoją satysfakcję,no i ta miła miła sąsiadka.Powinna się pochwalić na kółku różańcowym swoim koleżankom,jaki dobry uczynek spełniła.Zyczę tej bezdusznej zgraji,aby podczas wigilijnego spotkania z rodziną przypomniała się im ta historia-wyreżyserowana przez nich.Nie zapomnijcie o nakryciu dla bezdomnego wędrowca.Tak teraz my wszyscy będziemy utrzymywali p.Marka,ale to nie ważne.Najważniejsze ,że władza odniosła zwycięstwo/zgodnie z prawem/,"dla przykładu".Biednemu jest trudno się ob... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 5 grudnia 2009 o 06:55
0
Może ktoś ma zdjęcia z rozbiórki domu - nowe, nie te co były już pokazane

To co pokazała TV lublin - to było marne do ogłądania,
Avatar
m / 4 grudnia 2009 o 18:54
0
Gość napisał:
Ludzie przestance narzekac! Facet posatwil dom bez zezwolenia i teraz ponosi konsekwencja. Myslacy czlowiek nie rozpoczyna budowy nie majac na nia pozwolenia. Teraz jest placz bo dom kazano rozebrac, a gdyby za kilka lat nastapila katastrofa po np. obsunieciu sie skarpy, wszyscy krzyczeliby "Gdzie byl nadzor budowlany gdy budowano dom?". A tak na marginesie, nadzor budowlany to nie wymysl wylacznie polski. W USA, gdzie mieszkam, uzyskanie pozwolenia na budowe i kontrole na poszczegolnych etapach konstrucji to czesto droga przez meke. Poniewaz lokalne przepisy sa bardziej restrykcyjne niz w Polsce budowa moze byc wstrzymana np. jesli budynek minimalnie wykracza poza limit wysokosci czy tez uzyte sa niedpowiednie materialy (lokalne przepisy sa niekiedy tak szczegolowe, ze okreslaja np. jaki odcien moze miec nawierzchnia parkingu czy tez jaki rodzaj cegly moze byc uzyty).
rozwiń
Avatar
~Polak~ / 4 grudnia 2009 o 13:00
0
Polaka zamordować! Zburzyć mu dom! Jak się czujesz ty "urzędniczko"? Jak się czujecie? Wasze samopoczucie jest super? Po "podjęciu decyzji" wróciliście sobie spokojnie do domu? PYTAM - JAK WASZE SAMOPOCZUCIE?! NIECH NIESZCZĘŚCIE TEGO CZŁOWIEKA OBCIĄŻY WASZE SUMIENIA, choć chyba go nie macie. Wy WSZYSCY, którzy maczaliście w tym paluchy!
Avatar
pytam / 2 grudnia 2009 o 16:24
0
loopa napisał:
rozpirzyć w drobiazgi cały Szczyrk, bo takm prawie wszystkie budowle stoję na skarpach... O matko, a jak się usuną? Wiecej tam nie pojadę. Ale może tam mieli zezwolenia na budowę domów, i to je trzyma ! Gorzej z tymi starymi, kiedyś nie tzreba było zezwolenia, a mimo to stoją do tej pory. CUD !
W Bochotnicy przy samych skarpach stoją domy.Jakby nie daj boże osunęły się te wapienne skały to co by nadzór zrobił.
Avatar
dość biurokracji / 2 grudnia 2009 o 16:19
0
dobry sąsiad napisał:
Marek P nie ma już domu i wszyscy musielismy sporo za to zapłacic (oczywiście On najwięcej). Teraz gmina da mu lokal zastępczy za który państwo czyli my wszyscy bedziemy musieli zapłacić. Wszystkie koszta nie są współmierne z tym co On przeżywa ale napewno było by taniej i lepiej zalegalizowac ten budynek.
Dla ludzi którzy interesują się tą sprawą informuję że jutro o ok 18 po panoramie lubelskiej będzie reportaż o panu Marku.
Dziś w 2 programie TVP pokazali reportaż po godz.13 .Szkoda człowieka.Nadzór budowlany żądał 50 tys.zł i gdyby to wpłacił to dom by stał.Granica urzędniczych absurdów jest nieprzewidywalna.Ciekawe gdzie był nadzór jak w przedszkolu na ul.Karpińskiego sufit podwieszany się zawalił.Szczęście,że dzieci w tym czasie nie było.
Dziś w 2 programie TVP pokazali reportaż po godz.13 .Szkoda człowieka.Nadzór budowlany żądał 50 tys.zł i gdyby to wpłacił to dom by stał.Granica urzędniczych absurdów jest nieprzewidywalna.Ciekawe gdzie był nadzór jak w przedszkolu na ul.Karpińskiego sufit podwieszany się zawalił.Szczęście,że dzieci w tym czasie nie było. rozwiń
Avatar
dobry sąsiad / 2 grudnia 2009 o 10:11
0
miss napisał:
A skąd wiesz, że facio "tylko" ocieplał chałupkę? Masz ciut złe źródło informacji. Najpierw się zorientuj o co come on a potem napierd#$^@ w klawiaturkę swojego kompa

mieszkam w bronowicach i wiem ile ten dom stał i co Marek wnim zrobił, byłem tam mnóstwo razy u niego i jedyny błąd z jego strony to nie uzyskanie pozwolenia NA PRZEBUDOWĘ DOMU i kłutni z sąsiadką która mu działkę wraz z domem sprzedała a póżniej chodziła do nadzoru i go kablowała. Ten dom i ta skarpa mają wiecej lat niz wy wszyscy co sie tu wypowiadacie.

mieszkam w bronowicach i wiem ile ten dom stał i co Marek wnim zrobił, byłem tam mnóstwo razy u niego i jedyny błąd z jego strony to nie uzyskanie pozwolenia NA PRZEBUDOWĘ DOMU i kłutni z sąsiadką która mu działkę wraz z domem sprzedała a póżniej chodziła do nadzoru i go kablowała. Ten dom i ta skarpa mają wiecej lat niz wy wszyscy co sie tu wypowiadacie. rozwiń
Avatar
pułaffiak / 2 grudnia 2009 o 09:55
0
tomasz napisał:
Chyba większym problemem jest to że nie zapłacił za zezwolenie a nie to że go nie miał!
co tam człowiek i jego egzystencja jeśli traci na tym PAŃSTWO, lub jakiś tam urząd i zarozumiali urzędnicy!!!!!
mamy chore prawo utworzone w latach 60-tych, zyskują na tym cwaniacy a uczciwi ludzie płacą podatki i cierpią biedę!


Nie chodziło o to,żeby Pan P. zapłacił ale przede wszystkim o to, aby kompetentny rzeczoznawca zaproponował dodatkowe roboty umacniajace skarpę i umożliwiające eksploatację budynku. Kara pieniężna jest karą za nie dostosowanie się do prawa, płacąc ją nie zdjął by sobie "z garba" urzędników, którzy chcieliby otrzymać odpowiednie decyzje dot. bezpieczeństwa budynku nie tylko wzgledem jego lokatora ale także osób i pojazdów przemieszczających się drogą przy ktorej obiekt stoi.
Sorki, ale nie kminię po co niektórzy nie mający pojęcia ludzie zabierają głos w tej sprawie tu na forum. Potworki bez obiektywizmu przesłanie do was: JUST THINK ! (nie obrażając potworków ;-) )


Nie chodziło o to,żeby Pan P. zapłacił ale przede wszystkim o to, aby kompetentny rzeczoznawca zaproponował dodatkowe roboty umacniajace skarpę i umożliwiające eksploatację budynku. Kara pieniężna jest karą za nie dostosowanie się do prawa, płacąc ją nie zdjął by sobie "z garba" urzędników, którzy chcieliby otrzymać odpowiednie decyzje dot. bezpieczeństwa budynku nie tylko wzgledem jego lokatora ale także osób i pojazdów przemieszczających się drogą przy ktorej obiekt stoi.
Sorki, ale nie kminię po ... rozwiń
Avatar
miss / 2 grudnia 2009 o 09:48
0
fx napisał:
To już w kochanej Polsce jest potrzebne pozwolenie na ocieplenie domu ,skoro tak to niech inspekcja budowlana przejedzie przez którąkolwiek wieś i spyta o takowe. Podejrzewam że połowa domów pójdzie do rozbiórki.


A skąd wiesz, że facio "tylko" ocieplał chałupkę? Masz ciut złe źródło informacji. Najpierw się zorientuj o co come on a potem napierd#$^@ w klawiaturkę swojego kompa
Avatar
xyx / 4 stycznia 2010 o 01:00
0
bzdury opowiadasz o USA ....
mogę ci tylko powiedzieć, że tam właściciel ma swięte prawo wlasności i mógłby takiego urzędasa zastrzelić za taką napaść na dom
Avatar
LL498 / 6 grudnia 2009 o 19:05
0
Polak-Popieram Twoją wypowiedż.Teraz urzędasy mają swoją satysfakcję,no i ta miła miła sąsiadka.Powinna się pochwalić na kółku różańcowym swoim koleżankom,jaki dobry uczynek spełniła.Zyczę tej bezdusznej zgraji,aby podczas wigilijnego spotkania z rodziną przypomniała się im ta historia-wyreżyserowana przez nich.Nie zapomnijcie o nakryciu dla bezdomnego wędrowca.Tak teraz my wszyscy będziemy utrzymywali p.Marka,ale to nie ważne.Najważniejsze ,że władza odniosła zwycięstwo/zgodnie z prawem/,"dla przykładu".Biednemu jest trudno się obronić-na pochyłe drzewo wszyskie kozy skaczą.Wesołych świąt Bożego Narodzenia życzę tym udzialowcom urzędasom.Panu Markowi życzę dużo zdrowia i wytrzymałości psychicznej. Święta będzie miał trudne i smutne.
Polak-Popieram Twoją wypowiedż.Teraz urzędasy mają swoją satysfakcję,no i ta miła miła sąsiadka.Powinna się pochwalić na kółku różańcowym swoim koleżankom,jaki dobry uczynek spełniła.Zyczę tej bezdusznej zgraji,aby podczas wigilijnego spotkania z rodziną przypomniała się im ta historia-wyreżyserowana przez nich.Nie zapomnijcie o nakryciu dla bezdomnego wędrowca.Tak teraz my wszyscy będziemy utrzymywali p.Marka,ale to nie ważne.Najważniejsze ,że władza odniosła zwycięstwo/zgodnie z prawem/,"dla przykładu".Biednemu jest trudno się ob... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 5 grudnia 2009 o 06:55
0
Może ktoś ma zdjęcia z rozbiórki domu - nowe, nie te co były już pokazane

To co pokazała TV lublin - to było marne do ogłądania,
Avatar
m / 4 grudnia 2009 o 18:54
0
Gość napisał:
Ludzie przestance narzekac! Facet posatwil dom bez zezwolenia i teraz ponosi konsekwencja. Myslacy czlowiek nie rozpoczyna budowy nie majac na nia pozwolenia. Teraz jest placz bo dom kazano rozebrac, a gdyby za kilka lat nastapila katastrofa po np. obsunieciu sie skarpy, wszyscy krzyczeliby "Gdzie byl nadzor budowlany gdy budowano dom?". A tak na marginesie, nadzor budowlany to nie wymysl wylacznie polski. W USA, gdzie mieszkam, uzyskanie pozwolenia na budowe i kontrole na poszczegolnych etapach konstrucji to czesto droga przez meke. Poniewaz lokalne przepisy sa bardziej restrykcyjne niz w Polsce budowa moze byc wstrzymana np. jesli budynek minimalnie wykracza poza limit wysokosci czy tez uzyte sa niedpowiednie materialy (lokalne przepisy sa niekiedy tak szczegolowe, ze okreslaja np. jaki odcien moze miec nawierzchnia parkingu czy tez jaki rodzaj cegly moze byc uzyty).
rozwiń
Avatar
~Polak~ / 4 grudnia 2009 o 13:00
0
Polaka zamordować! Zburzyć mu dom! Jak się czujesz ty "urzędniczko"? Jak się czujecie? Wasze samopoczucie jest super? Po "podjęciu decyzji" wróciliście sobie spokojnie do domu? PYTAM - JAK WASZE SAMOPOCZUCIE?! NIECH NIESZCZĘŚCIE TEGO CZŁOWIEKA OBCIĄŻY WASZE SUMIENIA, choć chyba go nie macie. Wy WSZYSCY, którzy maczaliście w tym paluchy!
Avatar
pytam / 2 grudnia 2009 o 16:24
0
loopa napisał:
rozpirzyć w drobiazgi cały Szczyrk, bo takm prawie wszystkie budowle stoję na skarpach... O matko, a jak się usuną? Wiecej tam nie pojadę. Ale może tam mieli zezwolenia na budowę domów, i to je trzyma ! Gorzej z tymi starymi, kiedyś nie tzreba było zezwolenia, a mimo to stoją do tej pory. CUD !
W Bochotnicy przy samych skarpach stoją domy.Jakby nie daj boże osunęły się te wapienne skały to co by nadzór zrobił.
Avatar
dość biurokracji / 2 grudnia 2009 o 16:19
0
dobry sąsiad napisał:
Marek P nie ma już domu i wszyscy musielismy sporo za to zapłacic (oczywiście On najwięcej). Teraz gmina da mu lokal zastępczy za który państwo czyli my wszyscy bedziemy musieli zapłacić. Wszystkie koszta nie są współmierne z tym co On przeżywa ale napewno było by taniej i lepiej zalegalizowac ten budynek.
Dla ludzi którzy interesują się tą sprawą informuję że jutro o ok 18 po panoramie lubelskiej będzie reportaż o panu Marku.
Dziś w 2 programie TVP pokazali reportaż po godz.13 .Szkoda człowieka.Nadzór budowlany żądał 50 tys.zł i gdyby to wpłacił to dom by stał.Granica urzędniczych absurdów jest nieprzewidywalna.Ciekawe gdzie był nadzór jak w przedszkolu na ul.Karpińskiego sufit podwieszany się zawalił.Szczęście,że dzieci w tym czasie nie było.
Dziś w 2 programie TVP pokazali reportaż po godz.13 .Szkoda człowieka.Nadzór budowlany żądał 50 tys.zł i gdyby to wpłacił to dom by stał.Granica urzędniczych absurdów jest nieprzewidywalna.Ciekawe gdzie był nadzór jak w przedszkolu na ul.Karpińskiego sufit podwieszany się zawalił.Szczęście,że dzieci w tym czasie nie było. rozwiń
Avatar
dobry sąsiad / 2 grudnia 2009 o 10:11
0
miss napisał:
A skąd wiesz, że facio "tylko" ocieplał chałupkę? Masz ciut złe źródło informacji. Najpierw się zorientuj o co come on a potem napierd#$^@ w klawiaturkę swojego kompa

mieszkam w bronowicach i wiem ile ten dom stał i co Marek wnim zrobił, byłem tam mnóstwo razy u niego i jedyny błąd z jego strony to nie uzyskanie pozwolenia NA PRZEBUDOWĘ DOMU i kłutni z sąsiadką która mu działkę wraz z domem sprzedała a póżniej chodziła do nadzoru i go kablowała. Ten dom i ta skarpa mają wiecej lat niz wy wszyscy co sie tu wypowiadacie.

mieszkam w bronowicach i wiem ile ten dom stał i co Marek wnim zrobił, byłem tam mnóstwo razy u niego i jedyny błąd z jego strony to nie uzyskanie pozwolenia NA PRZEBUDOWĘ DOMU i kłutni z sąsiadką która mu działkę wraz z domem sprzedała a póżniej chodziła do nadzoru i go kablowała. Ten dom i ta skarpa mają wiecej lat niz wy wszyscy co sie tu wypowiadacie. rozwiń
Avatar
pułaffiak / 2 grudnia 2009 o 09:55
0
tomasz napisał:
Chyba większym problemem jest to że nie zapłacił za zezwolenie a nie to że go nie miał!
co tam człowiek i jego egzystencja jeśli traci na tym PAŃSTWO, lub jakiś tam urząd i zarozumiali urzędnicy!!!!!
mamy chore prawo utworzone w latach 60-tych, zyskują na tym cwaniacy a uczciwi ludzie płacą podatki i cierpią biedę!


Nie chodziło o to,żeby Pan P. zapłacił ale przede wszystkim o to, aby kompetentny rzeczoznawca zaproponował dodatkowe roboty umacniajace skarpę i umożliwiające eksploatację budynku. Kara pieniężna jest karą za nie dostosowanie się do prawa, płacąc ją nie zdjął by sobie "z garba" urzędników, którzy chcieliby otrzymać odpowiednie decyzje dot. bezpieczeństwa budynku nie tylko wzgledem jego lokatora ale także osób i pojazdów przemieszczających się drogą przy ktorej obiekt stoi.
Sorki, ale nie kminię po co niektórzy nie mający pojęcia ludzie zabierają głos w tej sprawie tu na forum. Potworki bez obiektywizmu przesłanie do was: JUST THINK ! (nie obrażając potworków ;-) )


Nie chodziło o to,żeby Pan P. zapłacił ale przede wszystkim o to, aby kompetentny rzeczoznawca zaproponował dodatkowe roboty umacniajace skarpę i umożliwiające eksploatację budynku. Kara pieniężna jest karą za nie dostosowanie się do prawa, płacąc ją nie zdjął by sobie "z garba" urzędników, którzy chcieliby otrzymać odpowiednie decyzje dot. bezpieczeństwa budynku nie tylko wzgledem jego lokatora ale także osób i pojazdów przemieszczających się drogą przy ktorej obiekt stoi.
Sorki, ale nie kminię po ... rozwiń
Avatar
miss / 2 grudnia 2009 o 09:48
0
fx napisał:
To już w kochanej Polsce jest potrzebne pozwolenie na ocieplenie domu ,skoro tak to niech inspekcja budowlana przejedzie przez którąkolwiek wieś i spyta o takowe. Podejrzewam że połowa domów pójdzie do rozbiórki.


A skąd wiesz, że facio "tylko" ocieplał chałupkę? Masz ciut złe źródło informacji. Najpierw się zorientuj o co come on a potem napierd#$^@ w klawiaturkę swojego kompa
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 5 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 5

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 124 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 26

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!