Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 sierpnia 2019 r.
18:15

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku

14 16 A A

Prawie 16 tysięcy złotych straciła 55-letnia mieszkanka gminy Nałęczów, która uwierzyła oszustowi podającemu się za policjanta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czwartek dyżurny komendy w Puławach otrzymał zgłoszenie od 55-letniej mieszkanki gminy Nałęczów o tym, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszusta. Z jej relacji wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta, który przekonał ją, że prowadzi działania dotyczące grupy oszustów. Mężczyzna namówił 55-latkę do udziału w „akcji” twierdząc, że oszuści założyli konto na jej dane i za chwilę straci wszystkie oszczędności. Uratować pieniądze mógł tylko przelew na „bezpieczne konto”.

Rozmówca „uwierzytelnił” to, że dzwoni z policji prosząc kobietę o wykonanie połączenia na numer 112, ale bez rozłączania prowadzonej rozmowy. Był tak przekonywujący, że zgodnie z jego poleceniem, 55-latka udała się taksówką do Lublina, gdzie w banku dokonała przelewu na wskazane przez rozmówcę konto. Poinstruowana przez mężczyznę, oszukała kasjerkę, dopytującą się o powody tej transakcji, twierdząc, że robi przelew na samochód.

Tego, że padła ofiarą oszusta kobieta domyśliła się dopiero w domu. Policjanci ustalają szczegóły sprawy i apelują o rozsądek.

e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 20:10
+20
55 lat to nie jest starsza osoba. To klient dysponuje swoimi pieniędzmi, a nie kazdy chce opowiadac stojac w kolejce co z nimi zrobi. Kasjerka nie może ich nie wypłacić, powołując się na to, że system nie działa bo straciłaby prace.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 21:03
+17
Kasjerki z banków przy tego typu przestępstwach powinny odpowiadać za współudział. Ilu jeszcze ludzi musi zostać oszukanych? Przecież starszej osobie wystarczy zadać kilka prostych pytań, żeby zorientować się co i jak. W szczególności, gdy taka osoba przychodzi do banku w pojedynkę lub w towarzystwie nieznajomej osoby (tzw. policjant lub inny pomagier). Skrócona instrukcja: 1. Jeśli pani mówi, że to na samochód, to można zapytać na jaki, jaki rocznik, przebieg. W 5 sekund można się zorientować czy ktoś kłamie. 2. Jeśli ktoś się dalej upiera, że musi zrobić przelew, można mu powiedzieć, że z przyczyn technicznych taki przelew można będzie zrobić za 2 godziny albo wręcz jutro, bo jest awaria systemu informatycznego. Złodziej w takiej sytuacji może odpuścić, bo nie wie czy osoba nie powiadomi w tym czasie bliskich, a ci z kolei policję. 3. Dać takiej osobie ulotkę, wyświetlić filmik ostrzegający przed oszustami. Dopiero wtedy kasjerka może powiedzieć, że zrobiła wszystko by zapobiec przestępstwu. Tyle w temacie
 Odpowiadać za współudział? To dobry żart :D Pracowałam tak 4 lata. Znając mentalność ludzi, którzy przychodzili, w 90% przypadków odpowiedź byłaby "a co to panią obchodzi". Idź popracuj, potem medrkuj. 
 Odpowiadać za współudział? To dobry żart :D Pracowałam tak 4 lata. Znając mentalność ludzi, którzy przychodzili, w 90% przypadków odpowiedź byłaby "a co to panią obchodzi". Idź popracuj, potem medrkuj.  rozwiń
Avatar
Ja / 23 sierpnia 2019 o 20:03
+10
K.... na debilizm nie ma rady! Tyle o tym mówią i zawsze jakieś ciele się trafi! Bardzo dobrze ma za swoje!
Avatar
K / 24 sierpnia 2019 o 15:47
+6
Kasjerki z banków przy tego typu przestępstwach powinny odpowiadać za współudział. Ilu jeszcze ludzi musi zostać oszukanych? Przecież starszej osobie wystarczy zadać kilka prostych pytań, żeby zorientować się co i jak. W szczególności, gdy taka osoba przychodzi do banku w pojedynkę lub w towarzystwie nieznajomej osoby (tzw. policjant lub inny pomagier). Skrócona instrukcja: 1. Jeśli pani mówi, że to na samochód, to można zapytać na jaki, jaki rocznik, przebieg. W 5 sekund można się zorientować czy ktoś kłamie. 2. Jeśli ktoś się dalej upiera, że musi zrobić przelew, można mu powiedzieć, że z przyczyn technicznych taki przelew można będzie zrobić za 2 godziny albo wręcz jutro, bo jest awaria systemu informatycznego. Złodziej w takiej sytuacji może odpuścić, bo nie wie czy osoba nie powiadomi w tym czasie bliskich, a ci z kolei policję. 3. Dać takiej osobie ulotkę, wyświetlić filmik ostrzegający przed oszustami. Dopiero wtedy kasjerka może powiedzieć, że zrobiła wszystko by zapobiec przestępstwu. Tyle w temacie
Jesteś głupi, jak but choć przemawiają przez Ciebie szlachetne przesłanki. Pracownik banku ma wykonać zlecenie klienta. Może zapytać, zwłaszcza, jeśli klienta zna, ale ma obowiązek zrealizować dyspozycję. Koniec, kropka.
Jesteś głupi, jak but choć przemawiają przez Ciebie szlachetne przesłanki. Pracownik banku ma wykonać zlecenie klienta. Może zapytać, zwłaszcza, jeśli klienta zna, ale ma obowiązek zrealizować dyspozycję. Koniec, kropka. rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 19:41
+5
Cyganią na każdym kroku jak tylko mogą najchętniej to całe miasto by ocyganili
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2019 o 07:48
+3
Tyle sie mowi o tych oszustach i ciagle ludzie tak latwo daja sie oszukac
Avatar
K / 24 sierpnia 2019 o 15:50
+3
Kiedy wreszcie ZŁOdziei będzie się sadzać, by eliminować to ścierwo z naszych ulic? Obecnie są oszuści górą. Co z tego, że łapią, skoro następnego dnia sąd wypuszcza przez "zapatrzenie".
Masz trochę racji. Niektórych nie tylko nie łapią, ale nawet przesłuchać nie chcą, jak pewnego starszego pana z Żoliborza w podejrzanej sprawie planów budowy dwóch wieżowców w Warszawie.
Avatar
Fgydfgh / 24 sierpnia 2019 o 07:02
+1
Kasjerki z banków przy tego typu przestępstwach powinny odpowiadać za współudział. Ilu jeszcze ludzi musi zostać oszukanych? Przecież starszej osobie wystarczy zadać kilka prostych pytań, żeby zorientować się co i jak. W szczególności, gdy taka osoba przychodzi do banku w pojedynkę lub w towarzystwie nieznajomej osoby (tzw. policjant lub inny pomagier). Skrócona instrukcja: 1. Jeśli pani mówi, że to na samochód, to można zapytać na jaki, jaki rocznik, przebieg. W 5 sekund można się zorientować czy ktoś kłamie. 2. Jeśli ktoś się dalej upiera, że musi zrobić przelew, można mu powiedzieć, że z przyczyn technicznych taki przelew można będzie zrobić za 2 godziny albo wręcz jutro, bo jest awaria systemu informatycznego. Złodziej w takiej sytuacji może odpuścić, bo nie wie czy osoba nie powiadomi w tym czasie bliskich, a ci z kolei policję. 3. Dać takiej osobie ulotkę, wyświetlić filmik ostrzegający przed oszustami. Dopiero wtedy kasjerka może powiedzieć, że zrobiła wszystko by zapobiec przestępstwu. Tyle w temacie
Odpowiadać za współudział? To dobry żart :D Pracowałam tak 4 lata. Znając mentalność ludzi, którzy przychodzili, w 90% przypadków odpowiedź byłaby "a co to panią obchodzi". Idź popracuj, potem medrkuj.
 Odpowiedź byłaby... Czyli pani przez 4 lata pracy nie zdarzyło się zapytać po co starszej osobie potrzebna gruba kasa na tu i teraz. I wszystko jasne.  Co do osób hejtujących i minusujących powiem krótko - macie w rodzinie matki czy babcie i póki ich ktoś nie okradnie będziecie pluli jadem. Tyle w temacie
 Odpowiedź byłaby... Czyli pani przez 4 lata pracy nie zdarzyło się zapytać po co starszej osobie potrzebna gruba kasa na tu i teraz. I wszystko jasne.  Co do osób hejtujących i minusujących powiem krótko - macie w rodzinie matki czy babcie i póki ich ktoś nie okradnie będziecie pluli jadem. Tyle w temacie rozwiń
Avatar
Hanna / 29 sierpnia 2019 o 11:21
0
Czy szukasz pożyczki na spłatę długów, zakupu domu, zakupu samochodu, czy jesteś biznesmenem czy kobietą? Czy chciałbyś otworzyć firmę dla siebie, jeśli tak, nie martw się więcej, ponieważ tutaj jest legalna i legalna firma w naszym kraju, dziś zatwierdziła i udzieliła mi dzisiaj pożyczki w wysokości 300 000, ponieważ od tego czasu szukam pożyczka na spłatę mojego długu bankowego, a dziś w końcu udało mi się dzisiaj pożyczką, bez względu na problem, firma pożyczkowa Stella Rene jest tutaj, aby pomóc biednym i potrzebnym ludziom, którzy potrzebują pilnej pożyczki, aby usunąć wszystkie rachunki z szyi, i dziś śmiało oświadczam na stronie, że ta firma jest prawdziwa i prawdziwa, skontaktuj się z firmą e-mail (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com) w celu złożenia wniosku i zatwierdzenia pożyczki lub również na WhatsApp (+16313415478), a wszystkie twoje problemy będą bądź skończony dzisiaj, oto odpowiedź na wszystkie dzisiejsze kryzysy finansowe i rozpocznij nowe życie. Czy szukasz pożyczki na spłatę długów, zakupu domu, zakupu samochodu, czy jesteś biznesmenem czy kobietą? Czy chciałbyś otworzyć firmę dla siebie, jeśli tak, nie martw się więcej, ponieważ tutaj jest legalna i legalna firma w naszym kraju, dziś zatwierdziła i udzieliła mi dzisiaj pożyczki w wysokości 300 000, ponieważ od tego czasu szukam pożyczka na spłatę mojego długu bankowego, a dziś w końcu udało mi się dzisiaj pożyczką, bez względu na problem, firma pożyczkowa Stella Rene jest tutaj, aby pomóc biednym i potrzebnym ludziom, którzy potrzebują pilnej pożyczki, aby usunąć wszystkie rachunki z szyi, i dziś śmiało oświadczam na stronie, że ta firma jest prawdziwa i prawdziwa, skontaktuj się z firmą e-mail (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com) w celu złożenia wniosku i zatwierdzenia pożyczki lub również na WhatsApp (+16313415478), a wszystkie twoje problemy będą bądź skończony dzisiaj, oto odpowiedź na wszystkie dzisiejsze kryzysy finansowe i rozpocznij nowe życie. Hanna
Czy szukasz pożyczki na spłatę długów, zakupu domu, zakupu samochodu, czy jesteś biznesmenem czy kobietą? Czy chciałbyś otworzyć firmę dla siebie, jeśli tak, nie martw się więcej, ponieważ tutaj jest legalna i legalna firma w naszym kraju, dziś zatwierdziła i udzieliła mi dzisiaj pożyczki w wysokości 300 000, ponieważ od tego czasu szukam pożyczka na spłatę mojego długu bankowego, a dziś w końcu udało mi się dzisiaj pożyczką, bez względu na problem, firma pożyczkowa Stella Rene jest tutaj, aby pomóc biednym i potrzebnym ludziom, którzy potrz... rozwiń
Avatar
Henio / 24 sierpnia 2019 o 21:28
0
K.... na debilizm nie ma rady! Tyle o tym mówią i zawsze jakieś ciele się trafi! Bardzo dobrze ma za swoje!
 Może rzeczywiście jakaś niepełnosprytna. W pale się nie mieści, żeby będąc w tym wieku dać się nabrać na tak popularny numer!
Avatar
Hanna / 29 sierpnia 2019 o 11:21
0
Czy szukasz pożyczki na spłatę długów, zakupu domu, zakupu samochodu, czy jesteś biznesmenem czy kobietą? Czy chciałbyś otworzyć firmę dla siebie, jeśli tak, nie martw się więcej, ponieważ tutaj jest legalna i legalna firma w naszym kraju, dziś zatwierdziła i udzieliła mi dzisiaj pożyczki w wysokości 300 000, ponieważ od tego czasu szukam pożyczka na spłatę mojego długu bankowego, a dziś w końcu udało mi się dzisiaj pożyczką, bez względu na problem, firma pożyczkowa Stella Rene jest tutaj, aby pomóc biednym i potrzebnym ludziom, którzy potrzebują pilnej pożyczki, aby usunąć wszystkie rachunki z szyi, i dziś śmiało oświadczam na stronie, że ta firma jest prawdziwa i prawdziwa, skontaktuj się z firmą e-mail (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com) w celu złożenia wniosku i zatwierdzenia pożyczki lub również na WhatsApp (+16313415478), a wszystkie twoje problemy będą bądź skończony dzisiaj, oto odpowiedź na wszystkie dzisiejsze kryzysy finansowe i rozpocznij nowe życie. Czy szukasz pożyczki na spłatę długów, zakupu domu, zakupu samochodu, czy jesteś biznesmenem czy kobietą? Czy chciałbyś otworzyć firmę dla siebie, jeśli tak, nie martw się więcej, ponieważ tutaj jest legalna i legalna firma w naszym kraju, dziś zatwierdziła i udzieliła mi dzisiaj pożyczki w wysokości 300 000, ponieważ od tego czasu szukam pożyczka na spłatę mojego długu bankowego, a dziś w końcu udało mi się dzisiaj pożyczką, bez względu na problem, firma pożyczkowa Stella Rene jest tutaj, aby pomóc biednym i potrzebnym ludziom, którzy potrzebują pilnej pożyczki, aby usunąć wszystkie rachunki z szyi, i dziś śmiało oświadczam na stronie, że ta firma jest prawdziwa i prawdziwa, skontaktuj się z firmą e-mail (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com) w celu złożenia wniosku i zatwierdzenia pożyczki lub również na WhatsApp (+16313415478), a wszystkie twoje problemy będą bądź skończony dzisiaj, oto odpowiedź na wszystkie dzisiejsze kryzysy finansowe i rozpocznij nowe życie. Hanna
Czy szukasz pożyczki na spłatę długów, zakupu domu, zakupu samochodu, czy jesteś biznesmenem czy kobietą? Czy chciałbyś otworzyć firmę dla siebie, jeśli tak, nie martw się więcej, ponieważ tutaj jest legalna i legalna firma w naszym kraju, dziś zatwierdziła i udzieliła mi dzisiaj pożyczki w wysokości 300 000, ponieważ od tego czasu szukam pożyczka na spłatę mojego długu bankowego, a dziś w końcu udało mi się dzisiaj pożyczką, bez względu na problem, firma pożyczkowa Stella Rene jest tutaj, aby pomóc biednym i potrzebnym ludziom, którzy potrz... rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2019 o 07:48
+3
Tyle sie mowi o tych oszustach i ciagle ludzie tak latwo daja sie oszukac
Avatar
Henio / 24 sierpnia 2019 o 21:28
0
K.... na debilizm nie ma rady! Tyle o tym mówią i zawsze jakieś ciele się trafi! Bardzo dobrze ma za swoje!
 Może rzeczywiście jakaś niepełnosprytna. W pale się nie mieści, żeby będąc w tym wieku dać się nabrać na tak popularny numer!
Avatar
K / 24 sierpnia 2019 o 15:50
+3
Kiedy wreszcie ZŁOdziei będzie się sadzać, by eliminować to ścierwo z naszych ulic? Obecnie są oszuści górą. Co z tego, że łapią, skoro następnego dnia sąd wypuszcza przez "zapatrzenie".
Masz trochę racji. Niektórych nie tylko nie łapią, ale nawet przesłuchać nie chcą, jak pewnego starszego pana z Żoliborza w podejrzanej sprawie planów budowy dwóch wieżowców w Warszawie.
Avatar
K / 24 sierpnia 2019 o 15:47
+6
Kasjerki z banków przy tego typu przestępstwach powinny odpowiadać za współudział. Ilu jeszcze ludzi musi zostać oszukanych? Przecież starszej osobie wystarczy zadać kilka prostych pytań, żeby zorientować się co i jak. W szczególności, gdy taka osoba przychodzi do banku w pojedynkę lub w towarzystwie nieznajomej osoby (tzw. policjant lub inny pomagier). Skrócona instrukcja: 1. Jeśli pani mówi, że to na samochód, to można zapytać na jaki, jaki rocznik, przebieg. W 5 sekund można się zorientować czy ktoś kłamie. 2. Jeśli ktoś się dalej upiera, że musi zrobić przelew, można mu powiedzieć, że z przyczyn technicznych taki przelew można będzie zrobić za 2 godziny albo wręcz jutro, bo jest awaria systemu informatycznego. Złodziej w takiej sytuacji może odpuścić, bo nie wie czy osoba nie powiadomi w tym czasie bliskich, a ci z kolei policję. 3. Dać takiej osobie ulotkę, wyświetlić filmik ostrzegający przed oszustami. Dopiero wtedy kasjerka może powiedzieć, że zrobiła wszystko by zapobiec przestępstwu. Tyle w temacie
Jesteś głupi, jak but choć przemawiają przez Ciebie szlachetne przesłanki. Pracownik banku ma wykonać zlecenie klienta. Może zapytać, zwłaszcza, jeśli klienta zna, ale ma obowiązek zrealizować dyspozycję. Koniec, kropka.
Jesteś głupi, jak but choć przemawiają przez Ciebie szlachetne przesłanki. Pracownik banku ma wykonać zlecenie klienta. Może zapytać, zwłaszcza, jeśli klienta zna, ale ma obowiązek zrealizować dyspozycję. Koniec, kropka. rozwiń
Avatar
daveemartin / 24 sierpnia 2019 o 10:09
-6
Dobry dzień, Czy potrzebujesz bezpośredniej, łatwej i szybkiej oferty pożyczki od banku lub prywatnego pożyczkodawcy. Oferujemy pożyczkę w wysokości 3% rocznie. Jeśli potrzebujesz pożyczki, odpowiedz nam. Skontaktuj się ze mną: dm8780115@gmail.com
Avatar
Fgydfgh / 24 sierpnia 2019 o 07:02
+1
Kasjerki z banków przy tego typu przestępstwach powinny odpowiadać za współudział. Ilu jeszcze ludzi musi zostać oszukanych? Przecież starszej osobie wystarczy zadać kilka prostych pytań, żeby zorientować się co i jak. W szczególności, gdy taka osoba przychodzi do banku w pojedynkę lub w towarzystwie nieznajomej osoby (tzw. policjant lub inny pomagier). Skrócona instrukcja: 1. Jeśli pani mówi, że to na samochód, to można zapytać na jaki, jaki rocznik, przebieg. W 5 sekund można się zorientować czy ktoś kłamie. 2. Jeśli ktoś się dalej upiera, że musi zrobić przelew, można mu powiedzieć, że z przyczyn technicznych taki przelew można będzie zrobić za 2 godziny albo wręcz jutro, bo jest awaria systemu informatycznego. Złodziej w takiej sytuacji może odpuścić, bo nie wie czy osoba nie powiadomi w tym czasie bliskich, a ci z kolei policję. 3. Dać takiej osobie ulotkę, wyświetlić filmik ostrzegający przed oszustami. Dopiero wtedy kasjerka może powiedzieć, że zrobiła wszystko by zapobiec przestępstwu. Tyle w temacie
Odpowiadać za współudział? To dobry żart :D Pracowałam tak 4 lata. Znając mentalność ludzi, którzy przychodzili, w 90% przypadków odpowiedź byłaby "a co to panią obchodzi". Idź popracuj, potem medrkuj.
 Odpowiedź byłaby... Czyli pani przez 4 lata pracy nie zdarzyło się zapytać po co starszej osobie potrzebna gruba kasa na tu i teraz. I wszystko jasne.  Co do osób hejtujących i minusujących powiem krótko - macie w rodzinie matki czy babcie i póki ich ktoś nie okradnie będziecie pluli jadem. Tyle w temacie
 Odpowiedź byłaby... Czyli pani przez 4 lata pracy nie zdarzyło się zapytać po co starszej osobie potrzebna gruba kasa na tu i teraz. I wszystko jasne.  Co do osób hejtujących i minusujących powiem krótko - macie w rodzinie matki czy babcie i póki ich ktoś nie okradnie będziecie pluli jadem. Tyle w temacie rozwiń
Avatar
^_^ / 24 sierpnia 2019 o 01:26
-8
Nie pierwsza i nie ostatnia. Niestety POzostało tego plugastwa sporo na w Polsce rozuchwalone działaniem "niezależnych" sądów. Co obecnie grozi oszustom? Tym przy kasie absolutnie nic. Widzimy to na codzień. Prędzej przyczepią się do tej naiwnej kobiety. Pewnie będą mierzyć jej "prędkość na przejściu dla pieszych (!?)". Każdy może tutaj się wymądrzać. Lecz mnie martwi fakt, że PO Polsce Tuska nikt nikomu nie może zaufać. Obecnie ludzi ufnych nazywa się... frajerami, leszczami...itd. Kiedy wreszcie ZŁOdziei będzie się sadzać, by eliminować to ścierwo z naszych ulic? Obecnie są oszuści górą. Co z tego, że łapią, skoro następnego dnia sąd wypuszcza przez "zapatrzenie".
Nie pierwsza i nie ostatnia. Niestety POzostało tego plugastwa sporo na w Polsce rozuchwalone działaniem "niezależnych" sądów. Co obecnie grozi oszustom? Tym przy kasie absolutnie nic. Widzimy to na codzień. Prędzej przyczepią się do tej naiwnej kobiety. Pewnie będą mierzyć jej "prędkość na przejściu dla pieszych (!?)". Każdy może tutaj się wymądrzać. Lecz mnie martwi fakt, że PO Polsce Tuska nikt nikomu nie może zaufać. Obecnie ludzi ufnych nazywa się... frajerami, leszczami...itd. Kiedy wreszcie ZŁOdziei będzie się sadz... rozwiń
Avatar
dymać leszczy! / 23 sierpnia 2019 o 23:36
-11
leszcze są po to, aby ich dymać!!Dobrze, że wydymał to stare, głupie babsko!Współpracy z psami jej się zachciało! Teraz skarbówka winna , do niej, zawitać z pytaniem: skąd miała pieniądze i dać domiar, czyli zapłacić podatek od głupoty .
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 21:03
+17
Kasjerki z banków przy tego typu przestępstwach powinny odpowiadać za współudział. Ilu jeszcze ludzi musi zostać oszukanych? Przecież starszej osobie wystarczy zadać kilka prostych pytań, żeby zorientować się co i jak. W szczególności, gdy taka osoba przychodzi do banku w pojedynkę lub w towarzystwie nieznajomej osoby (tzw. policjant lub inny pomagier). Skrócona instrukcja: 1. Jeśli pani mówi, że to na samochód, to można zapytać na jaki, jaki rocznik, przebieg. W 5 sekund można się zorientować czy ktoś kłamie. 2. Jeśli ktoś się dalej upiera, że musi zrobić przelew, można mu powiedzieć, że z przyczyn technicznych taki przelew można będzie zrobić za 2 godziny albo wręcz jutro, bo jest awaria systemu informatycznego. Złodziej w takiej sytuacji może odpuścić, bo nie wie czy osoba nie powiadomi w tym czasie bliskich, a ci z kolei policję. 3. Dać takiej osobie ulotkę, wyświetlić filmik ostrzegający przed oszustami. Dopiero wtedy kasjerka może powiedzieć, że zrobiła wszystko by zapobiec przestępstwu. Tyle w temacie
 Odpowiadać za współudział? To dobry żart :D Pracowałam tak 4 lata. Znając mentalność ludzi, którzy przychodzili, w 90% przypadków odpowiedź byłaby "a co to panią obchodzi". Idź popracuj, potem medrkuj. 
 Odpowiadać za współudział? To dobry żart :D Pracowałam tak 4 lata. Znając mentalność ludzi, którzy przychodzili, w 90% przypadków odpowiedź byłaby "a co to panią obchodzi". Idź popracuj, potem medrkuj.  rozwiń