Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 sierpnia 2019 r.
16:25

Było dużo pomysłów na współpracę turystyczną gmin. Ale przez kilka miesięcy nikt nic nie zrobił

2 25 A A
Zamek w Janowcu
Zamek w Janowcu

Wspólne informatory, bilety, wzajemne polecanie atrakcji turystycznych, tworzenie nowych szlaków, budowa nowej infrastruktury – to część pomysłów, jakie już w maju zgłosili samorządowcy z Puław i Kazimierza Dolnego. Niestety, na dyskusji się skończyło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak, jak jest - ten cytat z przeboju Elektrycznych Gitar dość trafnie oddaje stan współpracy turystycznej pomiędzy samorządami Puław, Kazimierza Dolnego i Janowca. Samorządowcy o pomysłach na ożywienie ruchu turystycznego w regionie, dyskutowali w maju tego roku. Okazją do tego było wspólne posiedzenie puławskiej komisji promocji. Inicjatorem dyskusji był puławski radny Grzegorz Bińczak (PiS).

– Chcemy zerwać z postrzeganiem Puław jako miasta tranzytowego do Kazimierza Dolnego lub Janowca. Mamy wiele zabytków, muzea. Proponuję zorganizować wspólne bilety z rabatami i zachęcać turystów do wzajemnego odwiedzania tych trzech miejscowości – mówił radny.

Jak się okazało, pomysłów jest więcej. Leszek Dołęga, radny z Kazimierza wspomniał o produkcji map, które zawierałyby informacje o sąsiednich gminach. – W zimie nasi turyści siedzą w pensjonatach, a mogliby udać się na basen do Puław. Trzeba to wypromować – proponował. Za wspólnym biletem opowiedziała się natomiast inna kazimierska radna, Ewa Wolna. – To wspaniały pomysł – przyznała.

Puławski radny Michał Śmich chciałby postawić z kolei na informatory turystyczne. – Tak, żeby turyści np. z Janowca byli kierowani również do Pałacu Czartoryskich. Powinniśmy dzielić się turystami i wzajemnie ich do siebie zapraszać – tłumaczył. Z kolei Ignacy Czeżyk podkreślał potrzebę przebudowy ul. Sybiraków oraz zainwestowanie w zatokę autobusową przy Karczmie Parchatka. – To jest nasz wspólny interes, wiele moglibyśmy na tym ugrać – przekonywał.

Pomysły spodobały się także burmistrzowi Kazimierza i prezydentowi Puław. – Chcemy, żeby turysta zostawał u nas jak najdłużej, a do tego potrzebny jest wspólny program podzielony na kilka samorządów. Należy podejść do tego kompleksowo – uznał Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza. Dobrej myśli był także prezydent Puław, Paweł Maj. – Nie chodzi nam o konkurencję, ale synergię, uzupełnienie się. Powinniśmy również zastanowić się, jak rozwinąć potencjał turystyczny naszego miasta – mówił.

O tym, czy jakiekolwiek ze zgłoszonych wiosną promocji, zostało wdrożonych, w poniedziałek zapytał radny Bińczak. Ku jego zdziwieniu okazało się, że puławscy urzędnicy o żadnych tego rodzaju działaniach nie wiedzą. – Ale oczywiście przygotujemy stosowną odpowiedź w tej sprawie – zapewnia Łukasz Kołodziej z Wydziału Kultury i Promocji puławskiego Ratusza. Z kolei Zbigniew Śliwiński, dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury wyjaśnia, że żadne pisemne wnioski w tej sprawie do „Domu Chemika” jak dotąd nie trafiły.

– Jeśli nic nie zostało wdrożone, to rozumiem, że nasze propozycje zostały uznane za nietrafione i dlatego z nich nie skorzystaliście – uznał radny Bińczak, wyraźnie poirytowany biernością w tej materii. Brak efektów dyskusji z maja tego roku zaskoczył także radną Beatę Kozik. – Niektóre działania można podejmować bez oczekiwania na pisemne wnioski. Nie rozumiem dlaczego do tej pory nic nie zostało przygotowane przez odpowiedni wydział – stwierdziła.

Z kolei radny Waldemar Kowalczyk winą za brak efektów wiosennej dyskusji o turystyce obarczył sposób jej prowadzenia. – Odbyło się w sposób nieprofesjonalny, bez moderacji. Nic dziwnego, że jej efektem była pustka i brak formalnych sugestii. Wyrażenie danego pomysłu przez mikrofon nie uruchamia jeszcze machiny urzędu – tłumaczył. Podobnego zdania jest radna Anna Kędziora. – Każdy powiedział swoje zdanie i się rozeszliśmy – podsumowała.

e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 18:14
+15
Zjechali się radni i poopowiadali bzdury. Najlepszy Czezyk z ulicą prowadzącą do wyciągu narciarskiego. Niech sobie ja właściciel zbuduje za swoje pieniądze.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 18:28
+12
A co się dzieje w starostwie? Czemu redaktor nic o tym nie pisze????? Za trudne?
Avatar
Daj 20 tyś bo co to dla budżetu / 21 sierpnia 2019 o 20:58
+10
Ale rozpaczliwa obrona prezydenta w komentarzach. To nie było jakieś tam spotkanie radnych, tylko komisja. Rada Miasta głównie na podstawie prac poszczególnych komisji podejmuje strategiczne dla Miasta decyzje. Ale widocznie w Puławach nie ma obecnie gospodarza, który potrafiłby wykorzystać pomysły zgłaszane na komisji do realnych działań.
Wykorzystać bełkot do realnych działań? Który to bełkot przepraszam pomysł należy wykorzystać? Budowę ulicy prowadzącej do prywatnego dochodowego biznesu na terenie gminy Kazimierz? Zatoka autobusowa w wąwozie prowadzacyn do nikąd  przy prywatnej karczmie? Wspólne bilety do muzeów należących do różnych podmiotów i rozsianych na przestrzeni dziesiątków km kwadratowych? Janowiec Kazimierz mają zmuszać ludzi do odwiedzin na basenie w Puławach ?  Pogieło  kogoś?
Wykorzystać bełkot do realnych działań? Który to bełkot przepraszam pomysł należy wykorzystać? Budowę ulicy prowadzącej do prywatnego dochodowego biznesu na terenie gminy Kazimierz? Zatoka autobusowa w wąwozie prowadzacyn do nikąd  przy prywatnej karczmie? Wspólne bilety do muzeów należących do różnych podmiotów i rozsianych na przestrzeni dziesiątków km kwadratowych? Janowiec Kazimierz mają zmuszać ludzi do odwiedzin na basenie w Puławach ?  Pogieło  kogoś? rozwiń
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 19:29
+10
Naprawde już dziennik nie na o czym pisać? Tylko o bezsensownych gadkach z których nic nie wynika oprócz pretensji do wszystkich i wszystkiego?
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 18:09
+9
Binczak i wszystko jasne. Przyszła piosenkarka i chciala kasy z miasta. Radni nawet nie słyszeli jej piosenki. Co na to radny - Te 20 tys. złotych to w skali budżetu miasta śmieszne pieniądze, a skala promocji jest nieporównywalnie duża – stwierdził Grzegorz Bińczak (PiS).
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 17:48
+9
Juz widze jak Kazimierzowi zależy na wspólnym bilecie do muzeum lub podkreślenie Puław na mapkach.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 17:58
+8
To było tylko spotkanie robocze. Najpierw trzeba zapytać o zdanie branżę.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 17:52
+8
Przyjechal burmistrz Kazimierza, radni z Kazimierza Janowca. Pogadali i tyle. Widać nie ma chęci budować wspólnie ulicy do prywatnego wyciągu narciarskiego czy produkcji map. W czym tu szukanie sensacji?
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 22:28
+7
Dziennik zróbil się pudelkiem o urzędzie miasta. Non stop tylko opisy plot i wojenek urzędowych. Jaki radny pierdnie wyjdzie do kibla. Który wypije za duzo wody a który powie że wina drugiego to chmurka za oknem. Chore
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 20:46
+7
Ale rozpaczliwa obrona prezydenta w komentarzach. To nie było jakieś tam spotkanie radnych, tylko komisja. Rada Miasta głównie na podstawie prac poszczególnych komisji podejmuje strategiczne dla Miasta decyzje. Ale widocznie w Puławach nie ma obecnie gospodarza, który potrafiłby wykorzystać pomysły zgłaszane na komisji do realnych działań.
Avatar
hq / 23 sierpnia 2019 o 18:34
-3
Ale się uśmiałem! W Puławach muzea, kultura - gdzie, co? Muzeum Czartoryskich i Dom Chemika - co te przytuliska mają wspólnego z kulturą? Gdzie konkursy na dyrektorów? Gdzie profesjonalizm, katecheta robi kulturę w mieście, czy to normalne? Muzeum kupi 2 imprezy w roku i to ma być realizacja wymogów ustawowy o muzeach? Muzeum Cz. niech wraca do Muzeum Nadwiślańskiego razem z Pałacem Marynki (bo niedługo zostaną tylko ruiny), a Dom Chemika niech obejmie Pani Siedlaczek ( bo niedługo trzeba będzie go przerobić na Dom Starców). Ten spadek po Poprzedniku nie zapowiada nic dobrego. Jak widać nowy Prezydent nie ma zielonego pojęcia o KULTURZE. Co zrobić? Tylko wyjechać !
Ale się uśmiałem! W Puławach muzea, kultura - gdzie, co? Muzeum Czartoryskich i Dom Chemika - co te przytuliska mają wspólnego z kulturą? Gdzie konkursy na dyrektorów? Gdzie profesjonalizm, katecheta robi kulturę w mieście, czy to normalne? Muzeum kupi 2 imprezy w roku i to ma być realizacja wymogów ustawowy o muzeach? Muzeum Cz. niech wraca do Muzeum Nadwiślańskiego razem z Pałacem Marynki (bo niedługo zostaną tylko ruiny), a Dom Chemika niech obejmie Pani Siedlaczek ( bo niedługo trzeba będzie go przerobić na Dom Starców). Ten spadek po ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2019 o 22:44
-2
Radni opcji rządzącej dziwią się że ich prezydent i wice nic nie robią? Suweren tego nie kupuje.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 22:28
+7
Dziennik zróbil się pudelkiem o urzędzie miasta. Non stop tylko opisy plot i wojenek urzędowych. Jaki radny pierdnie wyjdzie do kibla. Który wypije za duzo wody a który powie że wina drugiego to chmurka za oknem. Chore
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 22:24
+5
Prosimy radnych bez żadnego doświadczenia w biznesie o nie niszczenie rynku turystycznego. Rynek sam werifikuje potrzeby turystów.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 21:31
+3
Chyba najważniejszy głos w tej sprawie ma burmistrz Kazimierza i wójt Janowca? Do tanga trzeba dwojga ?
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 21:26
-2
***s://***dziennikwschodni.pl/pulawy/piosenki-nie-slyszeli-ale-pieniadze-dali-miasto-wesprze-mloda-piosenkarke-z-pulaw,n,1000235955.html
Avatar
Daj 20 tyś bo co to dla budżetu / 21 sierpnia 2019 o 20:58
+10
Ale rozpaczliwa obrona prezydenta w komentarzach. To nie było jakieś tam spotkanie radnych, tylko komisja. Rada Miasta głównie na podstawie prac poszczególnych komisji podejmuje strategiczne dla Miasta decyzje. Ale widocznie w Puławach nie ma obecnie gospodarza, który potrafiłby wykorzystać pomysły zgłaszane na komisji do realnych działań.
Wykorzystać bełkot do realnych działań? Który to bełkot przepraszam pomysł należy wykorzystać? Budowę ulicy prowadzącej do prywatnego dochodowego biznesu na terenie gminy Kazimierz? Zatoka autobusowa w wąwozie prowadzacyn do nikąd  przy prywatnej karczmie? Wspólne bilety do muzeów należących do różnych podmiotów i rozsianych na przestrzeni dziesiątków km kwadratowych? Janowiec Kazimierz mają zmuszać ludzi do odwiedzin na basenie w Puławach ?  Pogieło  kogoś?
Wykorzystać bełkot do realnych działań? Który to bełkot przepraszam pomysł należy wykorzystać? Budowę ulicy prowadzącej do prywatnego dochodowego biznesu na terenie gminy Kazimierz? Zatoka autobusowa w wąwozie prowadzacyn do nikąd  przy prywatnej karczmie? Wspólne bilety do muzeów należących do różnych podmiotów i rozsianych na przestrzeni dziesiątków km kwadratowych? Janowiec Kazimierz mają zmuszać ludzi do odwiedzin na basenie w Puławach ?  Pogieło  kogoś? rozwiń
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 20:46
+7
Ale rozpaczliwa obrona prezydenta w komentarzach. To nie było jakieś tam spotkanie radnych, tylko komisja. Rada Miasta głównie na podstawie prac poszczególnych komisji podejmuje strategiczne dla Miasta decyzje. Ale widocznie w Puławach nie ma obecnie gospodarza, który potrafiłby wykorzystać pomysły zgłaszane na komisji do realnych działań.
Avatar
G / 21 sierpnia 2019 o 20:44
+1
Wyszło jak zawsze, super nowy wydział bez super pomysłów i działań!
Avatar
Def / 21 sierpnia 2019 o 20:09
+5
No cóż kto kulturę ma ten ma ... prawda? Niektórych kindersztuby nauczyć się nie da co widać a szczególnie słychać... przed UM :)
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 2:0. Nigdy nie wiadomo co wykombinują

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 2:0. Nigdy nie wiadomo co wykombinują 0 0

Takie rzeczy nie zdarzają się często. Beniaminek z Hrubieszowa od 37 minuty meczu z Huczwą grał w dziesiątkę. Mimo to po przerwie zdobył dwa gole i dopisał do swojego konta bardzo cenne, trzy punkty

KSZO – Chełmianka 3:0. Artur Bożyk żegna się z klubem

KSZO – Chełmianka 3:0. Artur Bożyk żegna się z klubem 0 4

Trwa kiepska passa klubu z Chełma. Biało-zieloni przegrali w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO 0:3. Wszystkie bramki stracili w przeciągu pierwszy 38 minut. A po końcowym gwizdku zarząd Chełmianki podziękował za niemal 8 lat pracy trenerowi Arturowi Bożykowi.

Pogoda w niedzielę. To będzie słoneczny dzień

Pogoda w niedzielę. To będzie słoneczny dzień 0 0

W niedzielę tylko na W niedzielę tylko na Pomorzu Zachodnim i Wybrzeżu wystąpią słabe opady deszczu.

Avia – Wisła Puławy 0:1. Pierwsza porażka u siebie [zdjęcia]
galeria

Avia – Wisła Puławy 0:1. Pierwsza porażka u siebie [zdjęcia] 0 2

Avia przed meczem z Wisłą mogła się pochwalić passą siedmiu meczów bez porażki. Puławianie nie wygrali za to od sześciu kolejek. Kto triumfował w sobotę? Jednak druga z ekip, która pokonała żółto-niebieskich 1:0.

Światowy rozgłos przyniosło mu lądowanie na Okęciu. Kapitan Tadeusz Wrona odszedł na emeryturę
film

Światowy rozgłos przyniosło mu lądowanie na Okęciu. Kapitan Tadeusz Wrona odszedł na emeryturę 0 2

Osiem lat temu jego awaryjne lądowanie obserwowała cała Polska. Dziś już nie może siadać za sterami samolotów pasażerskich. Kapitan Tadeusz Wrona musiał odejść na emeryturę. Co będzie teraz robił?

Hetman Zamość – Wisłoka Dębica 0:2. Spadają coraz niżej

Hetman Zamość – Wisłoka Dębica 0:2. Spadają coraz niżej 0 14

Nie mogą wyjść z dołka piłkarze Jacka Ziarkowskiego. W sobotę Hetman przegrał na swoim boisku z Wisłoką Dębica 0:2. Gospodarze kończyli zawody w dziewiątkę, a w ostatnich sześciu kolejkach wywalczyli... punkcik. Wylądowali też dopiero na 13 miejscu w tabeli.

To jedyny taki zabytek w Lubelskiem. "Dlatego warto, przynajmniej częściowo ten piec zrekonstruować i wyeksponować"
ZDJĘCIA
galeria

To jedyny taki zabytek w Lubelskiem. "Dlatego warto, przynajmniej częściowo ten piec zrekonstruować i wyeksponować" 5 0

To jedyny XVI-wieczny piec do wypalania cegły zachowany, choć niestety częściowo w Lubelskiem. Znajduje się w pobliżu zalewu w Kraśniku. Na miejscu pracują archeolodzy, którzy inwentaryzują i dokumentują budowlę, ponieważ Urząd Miasta chciałby odpowiednio wyeksponować to znalezisko

CSM Bukareszt – MKS Perła Lublin 35:19. Bez szans w Rumunii

CSM Bukareszt – MKS Perła Lublin 35:19. Bez szans w Rumunii 0 1

W trzecimi meczu fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzyń MKS Perła Lublin przegrała na wyjeździe z CSM Bukareszt różnicą 16 bramek

Neurolodzy z Lublina leczą dzieci z porażeniem mózgowym. Wykorzystują eksperymentalną metodę

Neurolodzy z Lublina leczą dzieci z porażeniem mózgowym. Wykorzystują eksperymentalną metodę 0 1

Neurolodzy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie będą leczyć dzieci z porażeniem mózgowym z całej Europy przy użyciu eksperymentalnej wciąż metody polegającej na wykorzystaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Polski ośrodek jest jednym z dwóch na świecie, który wykonuje takie zabiegi, oprócz Uniwersytetu Duke w USA.

"Branża seksualna zabija". Aktywistki FEMEN protestowały w Berlinie. Zainscenizowały pogrzeb
film

"Branża seksualna zabija". Aktywistki FEMEN protestowały w Berlinie. Zainscenizowały pogrzeb 0 5

Berlin, Niemcy. Aktywistki FEMEN zainscenizowały pogrzeb przed halą w Berlinie, w której odbywają się targi branży erotycznej Venus Erotic Fair. Happening był formą protestu przeciwko branży seksualnej.

Takiego znaleziska chyba nikt się nie spodziewał. Niewybuch ujawniony podczas rozładunku buraków

Takiego znaleziska chyba nikt się nie spodziewał. Niewybuch ujawniony podczas rozładunku buraków 0 7

To był granat moździerzowy kaliber 82 mm. Niewybuch z czasów II wojny światowej został znaleziony pomiędzy burakami cukrowymi w czasie rozładunku.

Chełm. Darmowe szczepienia dla seniorów 65+

Chełm. Darmowe szczepienia dla seniorów 65+ 0 3

Mieszkańcy miasta urodzeni w roku 1954 i starsi mogą się bezpłatne zaszczepić przeciko grypie.

Zioła na jesień. Na co pomoże nagietek i pokrzywa a kiedy przypada się dziewanna?
Magazyn

Zioła na jesień. Na co pomoże nagietek i pokrzywa a kiedy przypada się dziewanna? 2 2

Idzie jesień, szukamy ziół na poprawę odporności, przeziębienie i grypę - Rozmowa z dr hab. n. farm. Agnieszką Ludwiczuk z Katedry i Zakładu Farmakognozji, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Technologiczny przełom na scenie Domu Chemika

Technologiczny przełom na scenie Domu Chemika 0 13

Prądożerne reflektory halogenowe, które przez wiele lat oświetlały scenę sali widowiskowej puławskiego Domu Chemika odejdą do lamusa. Zastąpi je nowy system scenicznych świateł LED nowej generacji z ruchomymi głowicami i konsoletą do programowania przeróżnych efektów

Poszukiwani średniowieczni wojownicy. Przyjdź na spotkanie w niedzielę

Poszukiwani średniowieczni wojownicy. Przyjdź na spotkanie w niedzielę 0 2

Walczą na miecze, włócznie i topory, sami dziergają przeszywanice, kolczugi i tarcze – to mężczyźni, bo w drużynie panie, czyli białogłowy, strzelają z łuku i dzielnie wspomagają swych obrońców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.