Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

31 grudnia 2019 r.
12:41

Ciemne oblicze centrum Puław. Nie ma pieniędzy na zmiany [zdjęcia]

30 41 A A

Puławy to miasto kontrastów. Niecałe 200 metrów od błyszczącego nowością Domu Chemika za 42 mln zł ze starości rozsypują się schody prowadzące na plac Chopina. Elewację budynku poczty zaczyna pokrywać pleśń, a nawierzchnia pomiędzy Izabellą a Modusem przypomina wczesne lata 90. XX wieku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miasto Puławy można uznać za zielone, czyste i zadbane. Turyści chętnie odwiedzają malownicze zakątki osady pałacowo-parkowej, spacerują po nadwiślańskim bulwarze i ścieżkach mariny. Z okien swoich samochodów spoglądają na rosnącą halę sportową za prawie 110 mln zł, czy nowoczesną bryłę przebudowywanego za 42 mln zł Domu Chemika. Niestety, obok tych miejsc znajdują się całe przestrzenie proszące się o rewitalizację.

Dokładnie 170 metrów od nowego ośrodka kultury rozsypują się schody przy hotelu prowadzące od al. Partyzantów na plac Chopina. Dla bezpieczeństwa pieszych prywatny właściciel działki, spółka „Izabella”, zamknęła przejście łańcuchem przewiązanym biało-czerwoną folią. Pieniędzy na remont schodów, ani na wymianę zniszczonej nawierzchni wokół budynku nie ma. Jak się dowiedzieliśmy, przedsiębiorstwo ma obecnie inne priorytety związane z koniecznością dostosowania obiektu do przepisów przeciwpożarowych.

Tuż obok wspomnianych schodów znajduje się pomalowany sprayem mur oraz duży, zaniedbany plac należący do lubelskiej spółki PHW. Stoją na nim dawne domy towarowe – Modus, Hermes i Kubuś. O ile dwa ostatnie otrzymały już nową, stonowaną elewację, tak ten pierwszy nadal szpeci swoją zielono-żółtą barwą i chaotyczną mozaiką płacht szyldowo-reklamowych.

Całość uzupełnia niemal pozbawione zieleni otoczenie składające się z chylących się ze starości słupków parkingowych, kałuż, betonowej, pofalowanej trylinki oraz innych płyt pamiętających lata 70-te.

Szanse na to, by ten stan rzeczy w krótkim czasie zmienić, są niewielkie.

– Robimy, co możemy, żeby ta przestrzeń wyglądała jak najlepiej, ale nie stać nas na to, żeby tę nawierzchnię wymienić. Koszty, z uwagi na dużą powierzchnię jaką dysponujemy w tym miejscu, byłyby bardzo wysokie. Poza tym w utrzymaniu tego terenu nie pomagają kierowcy, którzy ten plac nam rozjeżdżają – mówi Bartłomiej Chybowski, prezes spółki PHW.

Jak podkreśla, jego przedsiębiorstwo przez ostatnie lata pewne zmiany wprowadziło, a kolejne są już w planach.

– Wykonaliśmy nową elewację Kubusia i Hermesa. Niewykluczone, że w roku 2020 zajmiemy się Modusem. Staramy się iść do przodu, a gdy będziemy dysponowali odpowiednimi środkami, przestrzenią wokół naszych budynków również się zajmiemy. Wiemy, jak ona wygląda i chcemy ją odnowić – zapewnia prezes Chybowski.

Kolejnym miejscem wymagającym poprawy jest tylna część budynku Poczty Polskiej z jej pleśniejącą elewacją i schodami, od których zaczęły odpadać płytki. Estetyki centrum miasta nie poprawia również zaniedbany budynek stojący tuż przy Urzędzie Miasta. W przeszłości była to poczta, następnie Telekomunikacja Polska, a ostatecznie jego zarządcą została spółka Orange. Jego szarą, brudną elewację częściowo zasłaniają płachty reklamowe, a liczba okien przypomina wojenny schron.

Na szczęście pozytywne przykłady rewitalizacji starych, modernistycznych budynków w centrum Puław także się zdarzają. Do takich można zaliczyć chwalony nawet przez miłośników architektury remont puławskiego „Okrąglaka”. Jego nowy właściciel postarał się o zachowanie wartościowych detali oraz charakteru obiektu, przy jednoczesnym uwspółcześnieniu walorów użytkowych. Na plus zasługuje również plan rewitalizacji jego bezpośredniego otoczenia. Jeśli tą drogą w przyszłości pójdą również PHP, Poczta Polska, Orange oraz Izabella, centrum stanie się przyjaźniejsze dla mieszkańców i ładniejsze dla oka.

e-Wydanie

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cm / 31 grudnia 2019 o 17:51
+20
Gdzie ta "dobra" zmiana ???
 A co ma dobra zmiana do prywatnego terenu? Powrót do komuny i nacjonalizacja majątku bo ktoś ma w d.... estetykę swojej własności?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 o 07:28
+15
Zabrać prywaciarzom ich własność. Potem nam. Państwo zajmie się wszystkim. A mówiąc poważnie, czemu ludziom biznesu nie przeszkadza taki obraz nędzy i rozpaczy na ich posesji?
Avatar
intel. / 31 grudnia 2019 o 20:19
+14
Tu nie tylko chodzi o estetykę, która fornalom może być obojętna, ale o bezpieczeństwo ludzi tj. zdrowie i życie. Ciekaw jestem jaki jest stan techniczny tych budynków i piwnic (schronów). Bez-radni zajmują się burzeniem pomników (przykro że uczestniczą w tym nauczyciele, ale jak widać jest to inteligencja z awansu społecznego, bez żadnych uwarunkowań genetycznych), które wbrew ipn-u można było zostawić, a nie widzą co jest po przeciwnej stronie ulicy. Estetyka i poczucie piękna świadczy o kulturze człowieka, ponieważ skupiają różne wątki naszego życia osobowego, i w żadnym wypadku nie mogą być zredukowane tylko do estetyki (sztuki), ani też utracone z pola widzenia integralnie i transcendentnie pojętego ludzkiego życia.
Tu nie tylko chodzi o estetykę, która fornalom może być obojętna, ale o bezpieczeństwo ludzi tj. zdrowie i życie. Ciekaw jestem jaki jest stan techniczny tych budynków i piwnic (schronów). Bez-radni zajmują się burzeniem pomników (przykro że uczestniczą w tym nauczyciele, ale jak widać jest to inteligencja z awansu społecznego, bez żadnych uwarunkowań genetycznych), które wbrew ipn-u można było zostawić, a nie widzą co jest po przeciwnej stronie ulicy. Estetyka i poczucie piękna świadczy o kulturze człowieka, ponieważ skupiają różne wątki na... rozwiń
Avatar
kazik / 31 grudnia 2019 o 21:49
+13
swego czasu dużo własności w Puławach przejęli Warszawiacy. Pewnie z tego ta czarna dziura. Wszy nie wzbogacają organizmu.
Avatar
ja / 31 grudnia 2019 o 13:12
+13
Znam to miejsce pracowałam tam kiedys nogi mozna sobie połamac wsdyd dla Puław
Avatar
Ręce opadywują / 31 grudnia 2019 o 14:56
+11
To wszystko wina miasta, rady, prezydenta, urzędników i w ogóle!
 A co ma miasto do prywatnego terenu? To działka właściciela, no jasne może jeszcze miasto ma remontować prywatne posesje????? 
Avatar
Lpu / 31 grudnia 2019 o 14:17
+11
A dlaczego miasto ma wykładać środki na budynki które są w prywatnych rękach? To może mi mieszkanie wyremontują...
Avatar
budowlaniec / 1 stycznia 2020 o 22:15
+10
ściany były ładnie odmalowane to jakiś debil zrobił grafiti szkoda ze nie złapali go i na gębie my takie coś namalowali .
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 o 13:52
+10
Na tych zdjęciach brakuje chyba jeszcze tylko psich stolców aby dopełnić obrazu rozpaczy
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 o 15:12
+8
o dworcu pks jeszcze proszę pamiętać to kolejna wizytówka Puław
Avatar
ewasey / 12 stycznia 2020 o 10:15
0
wyjechalam z Pulaw w 1990. Bedac latem w Pulawach zauwazylam, ze chyba wiekszosc dziur na tym placu pamietam. Sentymentalne... ale mimo wszystko nie pasuje juz do otoczenia.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2020 o 22:26
+1
Chodniki, schody do remontu. Pełna zgoda! Ale ręce precz od kilku świetnie skomponowanych i utrzymanych klombów z iglaków , trzmieliny i host. To miniaturowe ogrody podobno założone przez byłego najemcę jednego ze sklepów w Modusie.
Avatar
Obcy z innego miasta / 5 stycznia 2020 o 21:09
+1
"Miasto Puławy można uznać za zielone, czyste i zadbane. Turyści chętnie odwiedzają malownicze zakątki osady pałacowo-parkowej, spacerują po nadwiślańskim bulwarze i ścieżkach mariny..." Spacerek bulwarem ... Śmieci, butelki nad Wisłą .. Piękny widok ... Chodniki, trawniki pięknie "ozdobione" śmieciami. To szpeci! Ale jak raz lub dwa razy w roku przeleci się zamiatarką. A właściciele posesji mają gdzieś utrzymanie porządku ..... To wszystko można zrobić bez nakładów! Tylko egzekwować pewne obowiązki
Avatar
blue / 4 stycznia 2020 o 10:59
0
chodniki + zieleń pomiędzy kinem, hotelem a placem Chopina są konieczne do zmodernizowania i to szybko, bo szpecą i stanowią zagrożenie dla pieszych. Poszczególni właściciele tych terenów mówią, że mają w planach remonty, ale znając życie potrwa to jeszcze ze 20 lat, bo nie ma pieniędzy... Czy miasto Puławy naprawdę nie ma możliwości odnowienia tych terenów? PKS też prosi się o zrównanie z ziemią. Tak samo łąka obok Novej. W obu tych miejscach przydałby się np. parking + skwerek. Halo, panie Prezydencie? Da się coś ruszyć w tych tematach?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 o 15:14
-2
42 miliony na miejsce do śpiewania kolęd i hymnów, mają rozmach
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 o 15:12
+8
o dworcu pks jeszcze proszę pamiętać to kolejna wizytówka Puław
Avatar
budowlaniec / 1 stycznia 2020 o 22:15
+10
ściany były ładnie odmalowane to jakiś debil zrobił grafiti szkoda ze nie złapali go i na gębie my takie coś namalowali .
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 o 16:15
+3
Dom Chemika jest starszy od Placu Chopina tam remont był bardziej konieczny
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 o 12:01
-4
To teraz wiadomo na co Puławy zadłużyli Miasto, hala za 110 mln. Brawo Puławy
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 o 10:21
+1
Dobrze jest!!!
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28.02.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28.02.2020 0 1

Dzieci odgrywały sceny "gazowania Żydów". Prokuratura wszczyna śledztwo

Dzieci odgrywały sceny "gazowania Żydów". Prokuratura wszczyna śledztwo 70 18

Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie wszczęła śledztwo w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa podczas spektaklu w Szkole Podstawowej w Łabuniach. Na początku grudnia ubiegłego roku dzieci odegrały tam scenę gazowania Żydów.

Lublin: Miasto będzie płacić mieszkańcom za łapanie deszczówki

Lublin: Miasto będzie płacić mieszkańcom za łapanie deszczówki 41 6

Nawet 5000 zł będzie można dostać od miasta na urządzenia do łapania wody z opadów lub ogród deszczowy. Radni uchwalili dzisiaj zasady przyznawania takich dotacji. Do podziału jest 50 tys. zł, a może być więcej

Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie. "Jest sympatycznie i są fajne zabawki"
ZDJĘCIA
galeria

Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie. "Jest sympatycznie i są fajne zabawki" 5 0

– Będę chodził do tej szkoły – stanowczo stwierdził jeden z chłopców zapytany o to czy podoba mu się Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie. Podstawówka przy ul. Poturzyńskiej w czwartek otworzyła drzwi dla przyszłych uczniów. – Jest sympatycznie i są fajne zabawki – dodał kolejny z chłopców, który wspólnie z rówieśnikami grał na interaktywnym pianinie w szkolnej świetlicy.

Budżet obywatelski w Lublinie po nowemu. Radni zatwierdzili regulamin

Budżet obywatelski w Lublinie po nowemu. Radni zatwierdzili regulamin 3 6

Na nowych zasadach będzie w tym roku dzielony budżet obywatelski. Zmienione reguły zatwierdziła Rada Miasta. Ratusz przyznaje jednak, że rozważa kolejną, rewolucyjną zmianę. Miałaby ona ograniczyć pulę pieniędzy na nowe projekty, żeby zarezerwować fundusze na pomysły, które od lat nie doczekały się realizacji

Wojcieszków: Radni przeciwni likwidacji wiejskich szkół

Wojcieszków: Radni przeciwni likwidacji wiejskich szkół 0 0

Radni gminy Wojcieszków nie zgodzili się na likwidację szkół w Hermanowie i Siedliskach. Wnioskowała o to wójt Agnieszka Cieślak. – Trzeba będzie zrezygnować z inwestycji – ostrzega pani wójt.

Koronawirus. Znamy wynik jednego z izolowanych pacjentów

Koronawirus. Znamy wynik jednego z izolowanych pacjentów 50 21

Jest wynik badania jednego z trzech pacjentów, którzy są izolowani z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w Klinice Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie.

Strach przed koronawirusem. Już 8 osób izolowanych w szpitalach w Lubelskiem

Strach przed koronawirusem. Już 8 osób izolowanych w szpitalach w Lubelskiem 65 22

Z dwóch do ośmiu wzrosła liczba osób izolowanych w szpitalach w naszym regionie w związku z podejrzeniem koronawirusa. W przyszłym tygodniu w Lublinie ma zacząć działać laboratorium, w którym będą badane próbki dotychczas wysyłane do innych miast

Obszary ASF. Pomoc finansowa dla osób, które rezygnują z hodowli świń

Obszary ASF. Pomoc finansowa dla osób, które rezygnują z hodowli świń 0 1

Od 28 lutego do 28 marca rolnicy prowadzący gospodarstwa na terenach objętych afrykańskim pomorem świń, którzy planują zrezygnować z hodowli trzody chlewnej, mogą składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy finansowej na „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Wsparcie finansowane jest z PROW 2014–2020.

Ostatni dzwonek na „mały ZUS”!

Ostatni dzwonek na „mały ZUS”! 0 0

Jeszcze tylko do 2 marca przedsiębiorcy mogą zgłosić się do „małego ZUS” na nowych zasadach, żeby już w tym roku opłacać niższe składki uzależnione od dochodu. Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie lubelskim wpłynęło do niedzieli (23.02) ponad 2,6 tys. zgłoszeń do ulgi.

MKS Perła – JKS Jarosław 32:23. Odjazd po przerwie [zdjęcia]
galeria

MKS Perła – JKS Jarosław 32:23. Odjazd po przerwie [zdjęcia] 0 2

Lublinianki nie miały wielkich problemów z kolejnym rywalem. W czwartek MKS Perła pokonał Eurobud JKS Jarosław 32:23.

PRO8L3M x SOKÓŁ - koncert w Lublinie
3 kwietnia 2020, 18:00

PRO8L3M x SOKÓŁ - koncert w Lublinie 0 0

W piątek, 3 kwietnia o godz. 18 w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) zostanie zorganizowany koncert z udziałem duetu PRO8L3M i rapera Sokoła.

Była sąsiadką Papieża. Opowie o tym w Radzyniu Podlaskim
8 marca 2020, 17:00

Była sąsiadką Papieża. Opowie o tym w Radzyniu Podlaskim 0 0

Jak wygląda życie w państwie zamykanym na klucz, gdzie najbliższym sąsiadem jest Papież? Opowie o tym Magdalena Wolińska–Riedi, korespondentka TVP, obywatelka Watykanu. Będzie ona gościem „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” 8 marca.

Szpital w Zamościu zostanie bez chirurgów? Decyzja zapadnie w najbliższych dniach

Szpital w Zamościu zostanie bez chirurgów? Decyzja zapadnie w najbliższych dniach 41 14

Od najbliższej soboty szpital „papieski” w Zamościu może zostać bez chirurgów. Lekarze mają, jednak nadzieję, że nie dojdzie do ekstremalnej sytuacji.

Główny Inspektor Sanitarny: Najważniejszy w walce z koronawirusem jest spokój
film

Główny Inspektor Sanitarny: Najważniejszy w walce z koronawirusem jest spokój 0 9

- Musimy zachować dobry stan ducha i emocji, bo to nasze zachowanie może spowodować, że będziemy wyposażeni w najważniejszy oręż w walce z koronawirusem, a tym orężem jest spokój – powiedział główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas podczas swojego wystąpienia w Senacie na temat przeciwdziałania epidemii koronawirusa, która szerzy się w Europie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.