Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

31 grudnia 2019 r.
12:41

Ciemne oblicze centrum Puław. Nie ma pieniędzy na zmiany [zdjęcia]

30 41 A A

Puławy to miasto kontrastów. Niecałe 200 metrów od błyszczącego nowością Domu Chemika za 42 mln zł ze starości rozsypują się schody prowadzące na plac Chopina. Elewację budynku poczty zaczyna pokrywać pleśń, a nawierzchnia pomiędzy Izabellą a Modusem przypomina wczesne lata 90. XX wieku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miasto Puławy można uznać za zielone, czyste i zadbane. Turyści chętnie odwiedzają malownicze zakątki osady pałacowo-parkowej, spacerują po nadwiślańskim bulwarze i ścieżkach mariny. Z okien swoich samochodów spoglądają na rosnącą halę sportową za prawie 110 mln zł, czy nowoczesną bryłę przebudowywanego za 42 mln zł Domu Chemika. Niestety, obok tych miejsc znajdują się całe przestrzenie proszące się o rewitalizację.

Dokładnie 170 metrów od nowego ośrodka kultury rozsypują się schody przy hotelu prowadzące od al. Partyzantów na plac Chopina. Dla bezpieczeństwa pieszych prywatny właściciel działki, spółka „Izabella”, zamknęła przejście łańcuchem przewiązanym biało-czerwoną folią. Pieniędzy na remont schodów, ani na wymianę zniszczonej nawierzchni wokół budynku nie ma. Jak się dowiedzieliśmy, przedsiębiorstwo ma obecnie inne priorytety związane z koniecznością dostosowania obiektu do przepisów przeciwpożarowych.

Tuż obok wspomnianych schodów znajduje się pomalowany sprayem mur oraz duży, zaniedbany plac należący do lubelskiej spółki PHW. Stoją na nim dawne domy towarowe – Modus, Hermes i Kubuś. O ile dwa ostatnie otrzymały już nową, stonowaną elewację, tak ten pierwszy nadal szpeci swoją zielono-żółtą barwą i chaotyczną mozaiką płacht szyldowo-reklamowych.

Całość uzupełnia niemal pozbawione zieleni otoczenie składające się z chylących się ze starości słupków parkingowych, kałuż, betonowej, pofalowanej trylinki oraz innych płyt pamiętających lata 70-te.

Szanse na to, by ten stan rzeczy w krótkim czasie zmienić, są niewielkie.

– Robimy, co możemy, żeby ta przestrzeń wyglądała jak najlepiej, ale nie stać nas na to, żeby tę nawierzchnię wymienić. Koszty, z uwagi na dużą powierzchnię jaką dysponujemy w tym miejscu, byłyby bardzo wysokie. Poza tym w utrzymaniu tego terenu nie pomagają kierowcy, którzy ten plac nam rozjeżdżają – mówi Bartłomiej Chybowski, prezes spółki PHW.

Jak podkreśla, jego przedsiębiorstwo przez ostatnie lata pewne zmiany wprowadziło, a kolejne są już w planach.

– Wykonaliśmy nową elewację Kubusia i Hermesa. Niewykluczone, że w roku 2020 zajmiemy się Modusem. Staramy się iść do przodu, a gdy będziemy dysponowali odpowiednimi środkami, przestrzenią wokół naszych budynków również się zajmiemy. Wiemy, jak ona wygląda i chcemy ją odnowić – zapewnia prezes Chybowski.

Kolejnym miejscem wymagającym poprawy jest tylna część budynku Poczty Polskiej z jej pleśniejącą elewacją i schodami, od których zaczęły odpadać płytki. Estetyki centrum miasta nie poprawia również zaniedbany budynek stojący tuż przy Urzędzie Miasta. W przeszłości była to poczta, następnie Telekomunikacja Polska, a ostatecznie jego zarządcą została spółka Orange. Jego szarą, brudną elewację częściowo zasłaniają płachty reklamowe, a liczba okien przypomina wojenny schron.

Na szczęście pozytywne przykłady rewitalizacji starych, modernistycznych budynków w centrum Puław także się zdarzają. Do takich można zaliczyć chwalony nawet przez miłośników architektury remont puławskiego „Okrąglaka”. Jego nowy właściciel postarał się o zachowanie wartościowych detali oraz charakteru obiektu, przy jednoczesnym uwspółcześnieniu walorów użytkowych. Na plus zasługuje również plan rewitalizacji jego bezpośredniego otoczenia. Jeśli tą drogą w przyszłości pójdą również PHP, Poczta Polska, Orange oraz Izabella, centrum stanie się przyjaźniejsze dla mieszkańców i ładniejsze dla oka.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cm / 31 grudnia 2019 r. o 17:51
+20
Gdzie ta "dobra" zmiana ???
 A co ma dobra zmiana do prywatnego terenu? Powrót do komuny i nacjonalizacja majątku bo ktoś ma w d.... estetykę swojej własności?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 r. o 07:28
+15
Zabrać prywaciarzom ich własność. Potem nam. Państwo zajmie się wszystkim. A mówiąc poważnie, czemu ludziom biznesu nie przeszkadza taki obraz nędzy i rozpaczy na ich posesji?
Avatar
intel. / 31 grudnia 2019 r. o 20:19
+14
Tu nie tylko chodzi o estetykę, która fornalom może być obojętna, ale o bezpieczeństwo ludzi tj. zdrowie i życie. Ciekaw jestem jaki jest stan techniczny tych budynków i piwnic (schronów). Bez-radni zajmują się burzeniem pomników (przykro że uczestniczą w tym nauczyciele, ale jak widać jest to inteligencja z awansu społecznego, bez żadnych uwarunkowań genetycznych), które wbrew ipn-u można było zostawić, a nie widzą co jest po przeciwnej stronie ulicy. Estetyka i poczucie piękna świadczy o kulturze człowieka, ponieważ skupiają różne wątki naszego życia osobowego, i w żadnym wypadku nie mogą być zredukowane tylko do estetyki (sztuki), ani też utracone z pola widzenia integralnie i transcendentnie pojętego ludzkiego życia.
Tu nie tylko chodzi o estetykę, która fornalom może być obojętna, ale o bezpieczeństwo ludzi tj. zdrowie i życie. Ciekaw jestem jaki jest stan techniczny tych budynków i piwnic (schronów). Bez-radni zajmują się burzeniem pomników (przykro że uczestniczą w tym nauczyciele, ale jak widać jest to inteligencja z awansu społecznego, bez żadnych uwarunkowań genetycznych), które wbrew ipn-u można było zostawić, a nie widzą co jest po przeciwnej stronie ulicy. Estetyka i poczucie piękna świadczy o kulturze człowieka, ponieważ skupiają różne wątki na... rozwiń
Avatar
kazik / 31 grudnia 2019 r. o 21:49
+13
swego czasu dużo własności w Puławach przejęli Warszawiacy. Pewnie z tego ta czarna dziura. Wszy nie wzbogacają organizmu.
Avatar
ja / 31 grudnia 2019 r. o 13:12
+13
Znam to miejsce pracowałam tam kiedys nogi mozna sobie połamac wsdyd dla Puław
Avatar
Ręce opadywują / 31 grudnia 2019 r. o 14:56
+11
To wszystko wina miasta, rady, prezydenta, urzędników i w ogóle!
 A co ma miasto do prywatnego terenu? To działka właściciela, no jasne może jeszcze miasto ma remontować prywatne posesje????? 
Avatar
Lpu / 31 grudnia 2019 r. o 14:17
+11
A dlaczego miasto ma wykładać środki na budynki które są w prywatnych rękach? To może mi mieszkanie wyremontują...
Avatar
budowlaniec / 1 stycznia 2020 r. o 22:15
+10
ściany były ładnie odmalowane to jakiś debil zrobił grafiti szkoda ze nie złapali go i na gębie my takie coś namalowali .
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 13:52
+10
Na tych zdjęciach brakuje chyba jeszcze tylko psich stolców aby dopełnić obrazu rozpaczy
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 15:12
+8
o dworcu pks jeszcze proszę pamiętać to kolejna wizytówka Puław
Avatar
ewasey / 12 stycznia 2020 r. o 10:15
0
wyjechalam z Pulaw w 1990. Bedac latem w Pulawach zauwazylam, ze chyba wiekszosc dziur na tym placu pamietam. Sentymentalne... ale mimo wszystko nie pasuje juz do otoczenia.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2020 r. o 22:26
+1
Chodniki, schody do remontu. Pełna zgoda! Ale ręce precz od kilku świetnie skomponowanych i utrzymanych klombów z iglaków , trzmieliny i host. To miniaturowe ogrody podobno założone przez byłego najemcę jednego ze sklepów w Modusie.
Avatar
Obcy z innego miasta / 5 stycznia 2020 r. o 21:09
+1
"Miasto Puławy można uznać za zielone, czyste i zadbane. Turyści chętnie odwiedzają malownicze zakątki osady pałacowo-parkowej, spacerują po nadwiślańskim bulwarze i ścieżkach mariny..." Spacerek bulwarem ... Śmieci, butelki nad Wisłą .. Piękny widok ... Chodniki, trawniki pięknie "ozdobione" śmieciami. To szpeci! Ale jak raz lub dwa razy w roku przeleci się zamiatarką. A właściciele posesji mają gdzieś utrzymanie porządku ..... To wszystko można zrobić bez nakładów! Tylko egzekwować pewne obowiązki
Avatar
blue / 4 stycznia 2020 r. o 10:59
0
chodniki + zieleń pomiędzy kinem, hotelem a placem Chopina są konieczne do zmodernizowania i to szybko, bo szpecą i stanowią zagrożenie dla pieszych. Poszczególni właściciele tych terenów mówią, że mają w planach remonty, ale znając życie potrwa to jeszcze ze 20 lat, bo nie ma pieniędzy... Czy miasto Puławy naprawdę nie ma możliwości odnowienia tych terenów? PKS też prosi się o zrównanie z ziemią. Tak samo łąka obok Novej. W obu tych miejscach przydałby się np. parking + skwerek. Halo, panie Prezydencie? Da się coś ruszyć w tych tematach?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 15:14
-2
42 miliony na miejsce do śpiewania kolęd i hymnów, mają rozmach
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 15:12
+8
o dworcu pks jeszcze proszę pamiętać to kolejna wizytówka Puław
Avatar
budowlaniec / 1 stycznia 2020 r. o 22:15
+10
ściany były ładnie odmalowane to jakiś debil zrobił grafiti szkoda ze nie złapali go i na gębie my takie coś namalowali .
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 r. o 16:15
+3
Dom Chemika jest starszy od Placu Chopina tam remont był bardziej konieczny
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 r. o 12:01
-4
To teraz wiadomo na co Puławy zadłużyli Miasto, hala za 110 mln. Brawo Puławy
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 r. o 10:21
+1
Dobrze jest!!!
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 kwietnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 kwietnia 2021 r.

Gryf Gmina Zamość – Start Krasnystaw 0:1, pozostałe wyniki grupy spadkowej w Hummel IV lidze

Gryf Gmina Zamość – Start Krasnystaw 0:1, pozostałe wyniki grupy spadkowej w Hummel IV lidze

Ciekawa pierwsza kolejka w grupie spadkowej. Trzy czołowe drużyny nie zdobyły nawet punktu. Solidarnie swoje mecze wygrały za to ekipy z dołu tabeli.

Powiślak – Świdniczanka 1:1, pozostałe wyniki grupy mistrzowskiej w Hummel IV lidze

Powiślak – Świdniczanka 1:1, pozostałe wyniki grupy mistrzowskiej w Hummel IV lidze

W najciekawszym meczu pierwszej kolejki grupy mistrzowskiej Powiślak zremisował u siebie ze Świdniczanką 1:1. Gola na wagę remisu uratował gościom Michał Zuber, który w samej końcówce wykorzystał rzut karny.

Lewart Lubartów – Orlęta Spomlek 3:0. Wreszcie wygrana
film

Lewart Lubartów – Orlęta Spomlek 3:0. Wreszcie wygrana

Arcyważne derby dla zespołu Tomasza Bednaruka. Beniaminek z Lubartowa pokonał w niedzielę u siebie Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 3:0. To pierwsza wygrana Lewartu w tym roku, która przy okazji pozwoliła wydostać się ze strefy spadkowej.

Puławy przed laty i dziś. Mobilny przewodnik już gotowy

Puławy przed laty i dziś. Mobilny przewodnik już gotowy

Jak wyglądały i gdzie mieściły się pierwszy stadion i kino w Puławach? Czy trudno było przepłynąć statkiem pod pierwszym drewnianym mostem i jak długo trwała podróż do Warszawy?

Wisła Sandomierz – Wisła Puławy 1:4. Emil Drozdowicz show

Wisła Sandomierz – Wisła Puławy 1:4. Emil Drozdowicz show

Lider tabeli w Sandomierzu też nie stracił punktów. Wisła pokonała w niedzielę swoją imienniczkę 4:1. Bohaterem spotkania był Emil Drozdowicz, który zdobył wszystkie bramki dla Dumy Powiśla. Gospodarzom na osłodę pozostaje fakt, że jako pierwsi w tym roku strzelili puławianom gola w lidze.

Hrubieszów: Szpital gotowy do strajku, mieszkańcy do protestu. Co na to dyrektorka?

Hrubieszów: Szpital gotowy do strajku, mieszkańcy do protestu. Co na to dyrektorka?

Pracownicy szpitala w Hrubieszowie zgłosili gotowość do strajku. To ich odpowiedź na zmianę dyrektora i konflikt z władzami powiatu. Mieszkańcy utworzyli w mediach społecznościowych grupę wsparcia. W trzy dni, blisko 1000 osób stanęło wirtualnie murem za medykami.

W woj. lubelskim powstało kilkanaście izolatoriów. Zostało już tylko jedno

W woj. lubelskim powstało kilkanaście izolatoriów. Zostało już tylko jedno

Zaledwie 23 miejsca z blisko 200 dostępnych w izolatoriach na terenie województwa lubelskiego są zajęte przez pacjentów zakażonych koronawirusem. I to w szczycie kolejnej fali pandemii.

Viret CMC Zawiercie – MKS Padwa Zamość 33:31. Zawiedli w defensywie

Viret CMC Zawiercie – MKS Padwa Zamość 33:31. Zawiedli w defensywie

MKS Padwa Zamość straciła komplet punktów po wyjazdowej porażce 31:33 z Viretem Zawiercie

Przyroda pięknie wraca do życia. Ogród Botaniczny otwarty po zimowej przerwie
Zdjęcia
galeria

Przyroda pięknie wraca do życia. Ogród Botaniczny otwarty po zimowej przerwie

W sobotę, po zimowej przerwie, otwarto Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie.

Lubelskie: Burze z gradem nadciągają znad Białorusi
film

Lubelskie: Burze z gradem nadciągają znad Białorusi

Radary burz wskazują, że nad północną część województwa lubelskiego nadciągają burze.

Syndyk odpowie za kosztowne likwidacje. Chodzi o malwersacje finansowe w dwóch spółkach

Syndyk odpowie za kosztowne likwidacje. Chodzi o malwersacje finansowe w dwóch spółkach

Zakończył się proces byłego syndyka zakładów mięsnych w Końskowoli i firmy „Aguarius” z Kazimierza Dolnego. Tomasz S. odpowiada za malwersacje finansowe. Miał wyprowadzać pieniądze z likwidowanych spółek.

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim, 21-25 kwietnia

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim, 21-25 kwietnia

Najbliższe akcje terenowego poboru krwi w województwie lubelskim.

Wiadomo kto zbuduje obwodnicę Chełma. Wygrała oferta za 441 milionów

Wiadomo kto zbuduje obwodnicę Chełma. Wygrała oferta za 441 milionów

Oferta firmy Strabag, warta ok. 441,9 mln zł, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12 – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Radni z Kraśnika zajmowali się szczepionkami. Jak odpowiedzieli na petycje?

Radni z Kraśnika zajmowali się szczepionkami. Jak odpowiedzieli na petycje?

Petycje są bezzasadne – uznali, choć nie jednogłośnie radni z Kraśnika. Chodzi o postulaty sceptyków szczepień przeciwko COVID-19. Kto wstrzymał się od głosu i dlaczego?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.