Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 grudnia 2018 r.
9:07

Co z nową salą gimnastyczną i boiskiem dla SP 3 w Puławach? Radni mobilizują prezydenta

16 36 A A

Puławscy radni mają zamiar przyjąć podpisany przez prezydenta projekt budżetu bez zmian. Oczekują jednak, że w przyszłym roku Paweł Maj wpisze nową salę gimnastyczną i boiska dla Szkoły Podstawowej nr 3 do Wieloletniej Prognozy Finansowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym tygodniu zakończyły się posiedzenia komisji puławskiej rady miasta. W środę obradowała najbardziej liczna – zajmująca się budżetem i gospodarką. Jej przewodnicząca, Halina Jarząbek (PiS), przyznała, że radni nie oczekują w tym miesiącu żadnych zmian w przedłożonym im projekcie budżetu, ani Wieloletniej Prognozie Finansowej. Wygląda więc na to, że grudniowa sesja budżetowa będzie miała spokojny przebieg.

Radni postanowili jednak zmobilizować prezydenta Puław do tego, żeby już na początku przyszłego roku przedstawił takie możliwości zmian w wieloletniej prognozie, by możliwe było umieszczenie w nim oczekiwanych inwestycji przy SP nr 3.

– Oczekujemy, że prezydent zmiany przedstawi do końca pierwszego kwartału 2019 roku. Zależy nam na tym, żeby nowe inwestycje dla Szkoły Podstawowej nr 3 mogły rozpocząć się jak najszybciej. Nie później, niż w pierwszej połowie 2021 roku, bo inaczej grozi nam utrata ważności projektu – tłumaczy Halina Jarząbek, przewodnicząca komisji budżetu i gospodarki.

Chodzi o poprawę sportowej infrastruktury, tzn. budowę nowej sali gimnastycznej oraz kompleksu boisk dla "trójki". Problem w tym, że przy obecnym zadłużeniu miasta, które wkrótce przekroczy kwotę 100 mln zł, każdy kolejny wielomilionowy wydatek staje się trudniejszy do udźwignięcia. Gdyby Puławy miały wykonać to zadanie bazując na własnych środkach, konieczna byłaby kolejna pożyczka lub emisja obligacji.

Dlatego Paweł Maj podczas ostatniej sesji zapowiedział, że jest gotowy wpisać to zadanie do Wieloletniej Prognozy Finansowej, ale dopiero wtedy, jeśli znajdą się na nie środki zewnętrzne. Pytanie zatem, czy prezydentowi uda się pozyskać dotację na ten cel i to w dodatku w ekspresowym terminie do końca marca przyszłego roku. W innym przypadku, żeby wpisać halę i boiska dla "trójki" do prognozy, władze będą musiały powiększyć dług lub zrezygnować z innych inwestycji w kolejnych latach.

– Budowa hali i boisk dla SP nr 3 znajdowała się w moich planach. Zamierzam wpisać te inwestycje do Wieloletniej Prognozy Finansowej, ale ich realizacja będzie wymagała analizy budżetu – dodaje Paweł Maj.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosc / 23 grudnia 2018 o 10:25
+17
A co zrobił w tej sprawie szanowny Pan Grobel - nasz były prezydent przez 25 lat? Ktoś mi powie? Miał blisko 25 lat żeby wybudować to boisko.... I co? Mamy, ale dalej klepisko!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 10:57
+16
Radny Grobel na ostatniej komisji skrytykował swój swój własny budżet na rok 2019 twierdząc że jest w nich za mało kasy na drogi! Ośmieszał swoj własny groblowski budżet ! ! ! Dobrze prezydent Maj podsumował Grobla nazywajac go HIPOKRYTĄ i CYNIKIEM. OBŁUDA do potęgi. To samo z SP3 Źródło Youtube pulawoaktywni.
Avatar
Puławiak / 23 grudnia 2018 o 10:41
+15
Panie redaktorze poruszając tak ważne kwestie należałoby się trzymać faktów...wpisanie zadania do Wieloletniej prognozy finansowej może nastąpić w każdym kwartale, więc nawet jeśli z jakiegoś powodu nie nastąpiłoby to do kwietnia to spokojnie może zostać wprowadzone później, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, jakoby nie wpisanie teraz będzie skutkowało brakiem tej inwestycji w przyszłości. Poza tym podczas komisji Prezydent sam zobowiazał się umieścić inwestycję w prognozie, uzasadniając, że po części ma to związek chociażby że zwrotem oczekiwanego podatku VAT. Ta nagonka jest naprawdę śmieszna i nierzetelna. Gdzie przez 25 lat był radny Grobel? Przecież ewidentnie to On jest dpowiedzialny za te zaniedbania.
Panie redaktorze poruszając tak ważne kwestie należałoby się trzymać faktów...wpisanie zadania do Wieloletniej prognozy finansowej może nastąpić w każdym kwartale, więc nawet jeśli z jakiegoś powodu nie nastąpiłoby to do kwietnia to spokojnie może zostać wprowadzone później, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, jakoby nie wpisanie teraz będzie skutkowało brakiem tej inwestycji w przyszłości. Poza tym podczas komisji Prezydent sam zobowiazał się umieścić inwestycję w prognozie, uzasadniając, że po części ma to związek chociażby że zwrotem... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 10:39
+15
Grobel dlaczego nie umieściłeś hali w budżecie na rok 2019 czy prognozie finansowej a teraz rządales tego od Maja by zmieniał twój własne wypociny orzez kilka dni!!!! ? Co robiłeś przez 24 lata? Składales obiecanki cacanki? Jesteś......
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 11:55
+11
Janusz przestań mącić, mieszać, mścić się. Przegrałeś i pogódź się z tym! Zrozum wreszcie że przez swoją małość i zawiść szkodzisz miastu.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 11:21
+10
Co to za tytuł i wypowiedź Jarząbkowej? Przecież prezydent zapowiedział że wpisze SP3 do prognozy finansowej. Więc nikt go nie mobilizuje! Chyba że układ mobilizuje się bezustannie by dyskredytować go w oczach opinii publicznej!
Avatar
Ah yj / 23 grudnia 2018 o 11:58
+9
Przecież Pan Maj w kampani sam się kleil do 3 obiecywał itp wiec o co chodzi?
 No właśnie nie wiem. Maj potwierdza i zapowiada że to zrobi więc nie wiem o co halo? 
Avatar
Tg tghuu / 23 grudnia 2018 o 12:27
+8
Radny Grobel na ostatniej komisji skrytykował swój swój własny budżet na rok 2019 twierdząc że jest w nich za mało kasy na drogi! Ośmieszał swoj własny groblowski budżet ! ! ! Dobrze  prezydent Maj podsumował Grobla nazywajac go HIPOKRYTĄ i CYNIKIEM. OBŁUDA  do potęgi. To samo z SP3 Źródło Youtube pulawoaktywni.[/quote] [quote]Janusz przestań mącić, mieszać, mścić się. Przegrałeś i pogódź się z tym! Zrozum wreszcie że przez swoją małość i zawiść szkodzisz miastu.
Jeżeli teraz G. mąci i czepia się własnego budżetu, żeby tylko dokopać Majowi, to co będzie za rok, jak Paweł zaprezentuje swój własny budżet? G.straci głos od krzyków?
G. nie dokopuje Pawłowi. On w ten sposób kopie i niszczy nasze  miasto.
G. nie dokopuje Pawłowi. On w ten sposób kopie i niszczy nasze  miasto. rozwiń
Avatar
Karierowicz miernota / 23 grudnia 2018 o 11:49
+8
Co to za tytuł i wypowiedź Jarząbkowej? Przecież prezydent zapowiedział że wpisze SP3 do prognozy finansowej. Więc nikt go nie mobilizuje! Chyba że układ mobilizuje się bezustannie by dyskredytować go w oczach opinii publicznej!
Podczas komisji Jarząbek publicznie mòwi do radnego Grobla- prezydencie Grobel.  Obecnego prezydenta bezosobowo i podle strofuje. Obrzydliwe
Avatar
puławiak / 23 grudnia 2018 o 10:13
+7
Budowa hali za 100 baniek dla kilku ręczniaków to był największy niewypał w historii Puław. Długi trzeba będzie spłacać przez wiele lat jak również zostaną zablokowane inne ważne inwestycje. Brawo pan Grobel!
Avatar
Dziad / 24 grudnia 2018 o 10:27
0
Jak chcesz halę, to daj kasę, swoją. Bo ja nie mam zamiaru, dać nawet Zeta. Zamknąć szkołę, dzieci przenieść do szkół gdzie są sale gimnastyczne. Można także trenować na powietrzu. Kiedyś nie było hal, a sukcesy były. Były. Zajęcia z wf to pic na wodę, rzucą dzieciom piłkę, albo dwie, i ganiajcie baranki. Widziałem, u mojego wnuka. Łapy opadają.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 22:23
+1
Może młodzieży za wiele nie ma, ale za to Ukraińców u nas! Ale dobrze bo ciężko pracują. Mamy teraz na zakładzie takiego młodego Saszke - równy chłop. Bardzo mu się tutaj podoba, chce u nas żyć pracować rodzinę założyć, to i młodzieży przybędzie hehe
Avatar
qwert / 23 grudnia 2018 o 21:53
+1
Oj Sabinko brzydko. Naprawdę brzydko.
Avatar
Nas nie stać / 23 grudnia 2018 o 21:41
+3
Szanowni Państwo, tylko przypomnę , że tej szkoły nie powinno już być . Tylko Pani Wójcik się ugięła bojąc się o swój stołek i szkoła pozostała. Stwierdzam, że w Puławach jest za dużo szkół. Panie Prezydencie, proszę o  dogłębną analizę i szukanie oszczędności bo już Azoty na wszystko nie dadzą bo Tarnów i Szczecin też potrzebują. Proponuję połączenie szkół nr 3 i 6. Same korzyści .
Szkoda że w tym mieście ani młodzieży do kształcenia nie ma, ani pieniędzy na tą która jeszcze jest, no ale przynajmniej na nowe hale za 100 baniek to się znajdo
Szkoda że w tym mieście ani młodzieży do kształcenia nie ma, ani pieniędzy na tą która jeszcze jest, no ale przynajmniej na nowe hale za 100 baniek to się znajdo rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 21:02
+1
Nie lepiej w oddział IPNu przekształcić, a zamiast boiska i hali strzelnicę i izbę pamięci ufundować?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 20:39
+2
Szanowni Państwo, tylko przypomnę , że tej szkoły nie powinno już być . Tylko Pani Wójcik się ugięła bojąc się o swój stołek i szkoła pozostała. Stwierdzam, że w Puławach jest za dużo szkół. Panie Prezydencie, proszę o dogłębną analizę i szukanie oszczędności bo już Azoty na wszystko nie dadzą bo Tarnów i Szczecin też potrzebują. Proponuję połączenie szkół nr 3 i 6. Same korzyści .
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 20:37
+3
Pytanie powinno brzmieć czy SP3 będzie w sieci szkół, którą radni muszą zatwierdzić niebawem.
Avatar
Nerwowy / 23 grudnia 2018 o 20:33
+1
Oj przyda się sala gimnastyczna i boisko dla szkoły. Markowe Świtezianki zadbają o kondycję i nie będą się spóźniać na lekcje, może też przestaną dłubać non stop w telefonach. A nieeeee.... Obcasikami porysują nowy parkiet, sztuczne rzęsy odpadną a tipsiory się połamią.
Avatar
Fan / 23 grudnia 2018 o 20:00
+1
Gdzie jest Pan Cezary?
Avatar
Fan / 23 grudnia 2018 o 19:51
+1
Panie redaktorze poruszając tak ważne kwestie należałoby się trzymać faktów...wpisanie zadania do Wieloletniej prognozy finansowej może nastąpić w każdym kwartale, więc nawet jeśli z jakiegoś powodu nie nastąpiłoby to do kwietnia to spokojnie może zostać wprowadzone później, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, jakoby nie wpisanie teraz będzie skutkowało brakiem tej inwestycji w przyszłości.
Nie napisałem tego, że prezydent powinien wpisać tę inwestycję do WPF do pierwszego kwartału jako warunek jej realizacji. Takie jest jedynie oczekiwanie radnych z komisji gospodarki, którzy chcą, żeby właśnie w tym terminie właściwe zapisy znalazły się w tym dokumencie. Zachęcam zatem do czytania ze zrozumieniem i powstrzymania się przed zarzucaniem manipulacji.
No i dobrze tak właśnie chcą skoro padają stwierdzenia " JA PO DWÓCH TYGODNIACH URZĘDOWANIA WIEM, ŻE JESTEM W STANIE POZYSKAĆ TE PIENIĄDZE " to na co czekać?
No i dobrze tak właśnie chcą skoro padają stwierdzenia " JA PO DWÓCH TYGODNIACH URZĘDOWANIA WIEM, ŻE JESTEM W STANIE POZYSKAĆ TE PIENIĄDZE " to na co czekać? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prąd ze Starej Wsi będzie opłacalny. Kiedy powstanie nowa elektrownia w woj. lubelskim?

Prąd ze Starej Wsi będzie opłacalny. Kiedy powstanie nowa elektrownia w woj. lubelskim? 1 1

Teoretycznie budowa w Starej Wsi pod Łęczną mogłaby ruszyć już dziś. Ekonomiści obliczyli, że nowa elektrownia w technologii gazyfikacji węgla z Bogdanki będzie opłacalna.

Koncert Agnieszki Rosnerówny w DK LSM
5 kwietnia 2019, 18:00

Koncert Agnieszki Rosnerówny w DK LSM 0 0

W piątek, 5 kwietnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się nastrojowy koncert literacko-kabaretowy "Są na świecie..." w wykonaniu Agnieszki Rosnerówny.

W Świdniku przyjęli stanowisko ws. ideologii LGBT. W Lublinie wymiatali homofobię [wideo]
film

W Świdniku przyjęli stanowisko ws. ideologii LGBT. W Lublinie wymiatali homofobię [wideo] 128 19

Rada Powiatu w Świdniku przyjęła we wtorek stanowisko „w sprawie powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową”. – To jest kompletnie niepoważne – komentuje opozycyjny radny. Tymczasem podobne inicjatywy podejmują też inne samorządy w Lubelskiem, związane m.in. z Prawem i Sprawiedliwością.

Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky. Koncert w Centrum Spotkania Kultur
31 marca 2019, 17:00

Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky. Koncert w Centrum Spotkania Kultur 1 1

W niedzielę, 31 marca o godz. 17 na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) z koncertem symfonicznym wystąpi Andrzej Stasiuk z grupą Haydamaky.

Lubelskie zespoły wyraźnie przegrały swoje mecze w fazie play-off

Lubelskie zespoły wyraźnie przegrały swoje mecze w fazie play-off 0 0

To dopiero pierwsza runda, a nasze zespoły są już bardzo blisko zakończenia sezonu.

"Odchodziłeś w wielkim heroizmie". Tłumy pożegnały prof. Józefa Bergiera [zdjęcia]
galeria

"Odchodziłeś w wielkim heroizmie". Tłumy pożegnały prof. Józefa Bergiera [zdjęcia] 35 0

Tłumy studentów, pracowników uczelni, polityków i przyjaciół żegnały we wtorek prof. Józef Bergera, rektora i założyciela Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II. Zmarł on 21 marca po ciężkiej chorobie.

Prezes TBV składa przyrzeczenie ws. budowy parku. Ile bloków ma powstać na górkach czechowskich?
film

Prezes TBV składa przyrzeczenie ws. budowy parku. Ile bloków ma powstać na górkach czechowskich? 97 116

5 lat – tyle czasu daje sobie TBV na zbudowanie parku naturalistycznego na 75 ha i oddanie go miastu. Warunek jest ciągle ten sam: Rada Miasta zgodzi się na taką zmianę przeznaczenia tego terenu, by na 30 ha deweloper mógł zbudować bloki i lokale usługowe.

Policjanci na pomoc szczeniakom

Policjanci na pomoc szczeniakom 0 0

Bialscy policjanci uratowali dwa szczeniaki porzucone w lesie. Odnaleźli je dzięki zgłoszeniu mieszkanki Białej Podlaskiej.

Wyrzucił psa przez okno z czwartego piętra. Marcin S. usłyszał wyrok

Wyrzucił psa przez okno z czwartego piętra. Marcin S. usłyszał wyrok 118 10

Mieszkaniec Puław został skazany na więzienie w zawieszeniu za wyrzucenie psa przez okno. Zrobił to podczas kłótni z dziewczyną. Upadek z czwartek piętra zakończył się dla czworonoga poważnymi obrażeniami.

The Lord of the Rings: Gollum. Nowa wyprawa do Śródziemia

The Lord of the Rings: Gollum. Nowa wyprawa do Śródziemia 0 0

Szczegółów zbyt wielu na razie nie ma, ale The Lord of the Rings: Gollum ma być "grą dla czytelników, którzy zostają graczami". Kiedy premiera? Dopiero w 2021 roku.

LNBA. Alco zameldowało się w finale

LNBA. Alco zameldowało się w finale 1 0

Alco zameldowało się w wielkim finale rozgrywek. Obrońcy tytułu drugi raz pokonali Nadar

PE przyjął dyrektywę o prawach autorskich razem z kontrowersyjnymi zapisami

PE przyjął dyrektywę o prawach autorskich razem z kontrowersyjnymi zapisami 0 19

Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich – za głosowało 348 europosłów, przeciw 274, a 36 wstrzymało się od głosu. Przeciwne wprowadzeniu nowego prawa było pięć krajów, w tym Polska.