Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 grudnia 2018 r.
9:07

Co z nową salą gimnastyczną i boiskiem dla SP 3 w Puławach? Radni mobilizują prezydenta

0 36 A A

Puławscy radni mają zamiar przyjąć podpisany przez prezydenta projekt budżetu bez zmian. Oczekują jednak, że w przyszłym roku Paweł Maj wpisze nową salę gimnastyczną i boiska dla Szkoły Podstawowej nr 3 do Wieloletniej Prognozy Finansowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym tygodniu zakończyły się posiedzenia komisji puławskiej rady miasta. W środę obradowała najbardziej liczna – zajmująca się budżetem i gospodarką. Jej przewodnicząca, Halina Jarząbek (PiS), przyznała, że radni nie oczekują w tym miesiącu żadnych zmian w przedłożonym im projekcie budżetu, ani Wieloletniej Prognozie Finansowej. Wygląda więc na to, że grudniowa sesja budżetowa będzie miała spokojny przebieg.

Radni postanowili jednak zmobilizować prezydenta Puław do tego, żeby już na początku przyszłego roku przedstawił takie możliwości zmian w wieloletniej prognozie, by możliwe było umieszczenie w nim oczekiwanych inwestycji przy SP nr 3.

– Oczekujemy, że prezydent zmiany przedstawi do końca pierwszego kwartału 2019 roku. Zależy nam na tym, żeby nowe inwestycje dla Szkoły Podstawowej nr 3 mogły rozpocząć się jak najszybciej. Nie później, niż w pierwszej połowie 2021 roku, bo inaczej grozi nam utrata ważności projektu – tłumaczy Halina Jarząbek, przewodnicząca komisji budżetu i gospodarki.

Chodzi o poprawę sportowej infrastruktury, tzn. budowę nowej sali gimnastycznej oraz kompleksu boisk dla "trójki". Problem w tym, że przy obecnym zadłużeniu miasta, które wkrótce przekroczy kwotę 100 mln zł, każdy kolejny wielomilionowy wydatek staje się trudniejszy do udźwignięcia. Gdyby Puławy miały wykonać to zadanie bazując na własnych środkach, konieczna byłaby kolejna pożyczka lub emisja obligacji.

Dlatego Paweł Maj podczas ostatniej sesji zapowiedział, że jest gotowy wpisać to zadanie do Wieloletniej Prognozy Finansowej, ale dopiero wtedy, jeśli znajdą się na nie środki zewnętrzne. Pytanie zatem, czy prezydentowi uda się pozyskać dotację na ten cel i to w dodatku w ekspresowym terminie do końca marca przyszłego roku. W innym przypadku, żeby wpisać halę i boiska dla "trójki" do prognozy, władze będą musiały powiększyć dług lub zrezygnować z innych inwestycji w kolejnych latach.

– Budowa hali i boisk dla SP nr 3 znajdowała się w moich planach. Zamierzam wpisać te inwestycje do Wieloletniej Prognozy Finansowej, ale ich realizacja będzie wymagała analizy budżetu – dodaje Paweł Maj.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosc / 23 grudnia 2018 r. o 10:25
A co zrobił w tej sprawie szanowny Pan Grobel - nasz były prezydent przez 25 lat? Ktoś mi powie? Miał blisko 25 lat żeby wybudować to boisko.... I co? Mamy, ale dalej klepisko!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 10:57
Radny Grobel na ostatniej komisji skrytykował swój swój własny budżet na rok 2019 twierdząc że jest w nich za mało kasy na drogi! Ośmieszał swoj własny groblowski budżet ! ! ! Dobrze prezydent Maj podsumował Grobla nazywajac go HIPOKRYTĄ i CYNIKIEM. OBŁUDA do potęgi. To samo z SP3 Źródło Youtube pulawoaktywni.
Avatar
Puławiak / 23 grudnia 2018 r. o 10:41
Panie redaktorze poruszając tak ważne kwestie należałoby się trzymać faktów...wpisanie zadania do Wieloletniej prognozy finansowej może nastąpić w każdym kwartale, więc nawet jeśli z jakiegoś powodu nie nastąpiłoby to do kwietnia to spokojnie może zostać wprowadzone później, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, jakoby nie wpisanie teraz będzie skutkowało brakiem tej inwestycji w przyszłości. Poza tym podczas komisji Prezydent sam zobowiazał się umieścić inwestycję w prognozie, uzasadniając, że po części ma to związek chociażby że zwrotem oczekiwanego podatku VAT. Ta nagonka jest naprawdę śmieszna i nierzetelna. Gdzie przez 25 lat był radny Grobel? Przecież ewidentnie to On jest dpowiedzialny za te zaniedbania.
Panie redaktorze poruszając tak ważne kwestie należałoby się trzymać faktów...wpisanie zadania do Wieloletniej prognozy finansowej może nastąpić w każdym kwartale, więc nawet jeśli z jakiegoś powodu nie nastąpiłoby to do kwietnia to spokojnie może zostać wprowadzone później, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, jakoby nie wpisanie teraz będzie skutkowało brakiem tej inwestycji w przyszłości. Poza tym podczas komisji Prezydent sam zobowiazał się umieścić inwestycję w prognozie, uzasadniając, że po części ma to związek chociażby że zwrotem... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 10:39
Grobel dlaczego nie umieściłeś hali w budżecie na rok 2019 czy prognozie finansowej a teraz rządales tego od Maja by zmieniał twój własne wypociny orzez kilka dni!!!! ? Co robiłeś przez 24 lata? Składales obiecanki cacanki? Jesteś......
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 11:55
Janusz przestań mącić, mieszać, mścić się. Przegrałeś i pogódź się z tym! Zrozum wreszcie że przez swoją małość i zawiść szkodzisz miastu.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 11:21
Co to za tytuł i wypowiedź Jarząbkowej? Przecież prezydent zapowiedział że wpisze SP3 do prognozy finansowej. Więc nikt go nie mobilizuje! Chyba że układ mobilizuje się bezustannie by dyskredytować go w oczach opinii publicznej!
Avatar
Ah yj / 23 grudnia 2018 r. o 11:58
Przecież Pan Maj w kampani sam się kleil do 3 obiecywał itp wiec o co chodzi?
 No właśnie nie wiem. Maj potwierdza i zapowiada że to zrobi więc nie wiem o co halo? 
Avatar
Tg tghuu / 23 grudnia 2018 r. o 12:27
Radny Grobel na ostatniej komisji skrytykował swój swój własny budżet na rok 2019 twierdząc że jest w nich za mało kasy na drogi! Ośmieszał swoj własny groblowski budżet ! ! ! Dobrze  prezydent Maj podsumował Grobla nazywajac go HIPOKRYTĄ i CYNIKIEM. OBŁUDA  do potęgi. To samo z SP3 Źródło Youtube pulawoaktywni.[/quote] [quote]Janusz przestań mącić, mieszać, mścić się. Przegrałeś i pogódź się z tym! Zrozum wreszcie że przez swoją małość i zawiść szkodzisz miastu.
Jeżeli teraz G. mąci i czepia się własnego budżetu, żeby tylko dokopać Majowi, to co będzie za rok, jak Paweł zaprezentuje swój własny budżet? G.straci głos od krzyków?
G. nie dokopuje Pawłowi. On w ten sposób kopie i niszczy nasze  miasto.
G. nie dokopuje Pawłowi. On w ten sposób kopie i niszczy nasze  miasto. rozwiń
Avatar
Karierowicz miernota / 23 grudnia 2018 r. o 11:49
Co to za tytuł i wypowiedź Jarząbkowej? Przecież prezydent zapowiedział że wpisze SP3 do prognozy finansowej. Więc nikt go nie mobilizuje! Chyba że układ mobilizuje się bezustannie by dyskredytować go w oczach opinii publicznej!
Podczas komisji Jarząbek publicznie mòwi do radnego Grobla- prezydencie Grobel.  Obecnego prezydenta bezosobowo i podle strofuje. Obrzydliwe
Avatar
puławiak / 23 grudnia 2018 r. o 10:13
Budowa hali za 100 baniek dla kilku ręczniaków to był największy niewypał w historii Puław. Długi trzeba będzie spłacać przez wiele lat jak również zostaną zablokowane inne ważne inwestycje. Brawo pan Grobel!
Avatar
Dziad / 24 grudnia 2018 r. o 10:27
Jak chcesz halę, to daj kasę, swoją. Bo ja nie mam zamiaru, dać nawet Zeta. Zamknąć szkołę, dzieci przenieść do szkół gdzie są sale gimnastyczne. Można także trenować na powietrzu. Kiedyś nie było hal, a sukcesy były. Były. Zajęcia z wf to pic na wodę, rzucą dzieciom piłkę, albo dwie, i ganiajcie baranki. Widziałem, u mojego wnuka. Łapy opadają.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 22:23
Może młodzieży za wiele nie ma, ale za to Ukraińców u nas! Ale dobrze bo ciężko pracują. Mamy teraz na zakładzie takiego młodego Saszke - równy chłop. Bardzo mu się tutaj podoba, chce u nas żyć pracować rodzinę założyć, to i młodzieży przybędzie hehe
Avatar
qwert / 23 grudnia 2018 r. o 21:53
Oj Sabinko brzydko. Naprawdę brzydko.
Avatar
Nas nie stać / 23 grudnia 2018 r. o 21:41
Szanowni Państwo, tylko przypomnę , że tej szkoły nie powinno już być . Tylko Pani Wójcik się ugięła bojąc się o swój stołek i szkoła pozostała. Stwierdzam, że w Puławach jest za dużo szkół. Panie Prezydencie, proszę o  dogłębną analizę i szukanie oszczędności bo już Azoty na wszystko nie dadzą bo Tarnów i Szczecin też potrzebują. Proponuję połączenie szkół nr 3 i 6. Same korzyści .
Szkoda że w tym mieście ani młodzieży do kształcenia nie ma, ani pieniędzy na tą która jeszcze jest, no ale przynajmniej na nowe hale za 100 baniek to się znajdo
Szkoda że w tym mieście ani młodzieży do kształcenia nie ma, ani pieniędzy na tą która jeszcze jest, no ale przynajmniej na nowe hale za 100 baniek to się znajdo rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 21:02
Nie lepiej w oddział IPNu przekształcić, a zamiast boiska i hali strzelnicę i izbę pamięci ufundować?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 20:39
Szanowni Państwo, tylko przypomnę , że tej szkoły nie powinno już być . Tylko Pani Wójcik się ugięła bojąc się o swój stołek i szkoła pozostała. Stwierdzam, że w Puławach jest za dużo szkół. Panie Prezydencie, proszę o dogłębną analizę i szukanie oszczędności bo już Azoty na wszystko nie dadzą bo Tarnów i Szczecin też potrzebują. Proponuję połączenie szkół nr 3 i 6. Same korzyści .
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 20:37
Pytanie powinno brzmieć czy SP3 będzie w sieci szkół, którą radni muszą zatwierdzić niebawem.
Avatar
Nerwowy / 23 grudnia 2018 r. o 20:33
Oj przyda się sala gimnastyczna i boisko dla szkoły. Markowe Świtezianki zadbają o kondycję i nie będą się spóźniać na lekcje, może też przestaną dłubać non stop w telefonach. A nieeeee.... Obcasikami porysują nowy parkiet, sztuczne rzęsy odpadną a tipsiory się połamią.
Avatar
Fan / 23 grudnia 2018 r. o 20:00
Gdzie jest Pan Cezary?
Avatar
Fan / 23 grudnia 2018 r. o 19:51
Panie redaktorze poruszając tak ważne kwestie należałoby się trzymać faktów...wpisanie zadania do Wieloletniej prognozy finansowej może nastąpić w każdym kwartale, więc nawet jeśli z jakiegoś powodu nie nastąpiłoby to do kwietnia to spokojnie może zostać wprowadzone później, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, jakoby nie wpisanie teraz będzie skutkowało brakiem tej inwestycji w przyszłości.
Nie napisałem tego, że prezydent powinien wpisać tę inwestycję do WPF do pierwszego kwartału jako warunek jej realizacji. Takie jest jedynie oczekiwanie radnych z komisji gospodarki, którzy chcą, żeby właśnie w tym terminie właściwe zapisy znalazły się w tym dokumencie. Zachęcam zatem do czytania ze zrozumieniem i powstrzymania się przed zarzucaniem manipulacji.
No i dobrze tak właśnie chcą skoro padają stwierdzenia " JA PO DWÓCH TYGODNIACH URZĘDOWANIA WIEM, ŻE JESTEM W STANIE POZYSKAĆ TE PIENIĄDZE " to na co czekać?
No i dobrze tak właśnie chcą skoro padają stwierdzenia " JA PO DWÓCH TYGODNIACH URZĘDOWANIA WIEM, ŻE JESTEM W STANIE POZYSKAĆ TE PIENIĄDZE " to na co czekać? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Brazylia – Kamerun 0:1, Szwajcaria pokonała Serbię 3:2 i gra dalej

Mundial 2022: Brazylia – Kamerun 0:1, Szwajcaria pokonała Serbię 3:2 i gra dalej

Ostatnie mecze fazy grupowej mundialu w Katarze też dostarczyły solidnej dawki emocji. Niespodziewanie Brazylia przegrała z Kamerunem 0:1. Sporo działo się też w starciu numer dwa. Szwajcaria prowadziła z Serbią, potem przegrywała 1:2 i była poza turniejem, ale ostatecznie wygrała 3:2 i awansowała do fazy pucharowej z drugiego miejsca

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą
galeria

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą

Dla jednych „Covid to ściema”, dla innych realna choroba, której nawet łagodne przejście potrafi zostawić w organizmie poważne zmiany. O tym, jak żyć i odzyskiwać zdrowie po zakażeniu SARS CoV-2 mówiono podczas konferencji zorganizowanej w Akademii Zamojskiej.

Mundial 2022: Ghana – Urugwaj 1:2, Korea Południowa lepsza od Portugalii

Mundial 2022: Ghana – Urugwaj 1:2, Korea Południowa lepsza od Portugalii

Kolejny dzień na mundialu w Katarze i kolejne niespodzianki. Tym razem w grupie H. Mimo wygranej z Ghaną z mistrzostwami świata żegna się Urugwaj. Tak samo zresztą, jak drużyna „Czarnych Gwiazd”. Niespodziewanie Korea Południowa pokonała w piątek Portugalię 2:1 i to te drużyny wywalczyły awans do 1/8 finału. Trzeba jednak dodać, że zespół z Azji przepustkę do kolejnej rundy zapewnił sobie w dramatycznych okolicznościach.

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych
galeria

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych

Nie 50, ale ponad 62 mln zł trzeba będzie wydać, by zrealizować oba planowane etapy rozbudowy i modernizacji powiatowej krytej pływalni w Biłgoraju. Ale do pierwszej części prac samorząd nie dołoży z własnego budżetu ani złotówki, na drugą część pieniędzy ma, a reszty będzie szukać.

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert
4 grudnia 2022, 15:00

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert

Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!