Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2016 r.
12:36

Czartorych chce podstawówki w pałacu. Prezydent i radni są przeciw

65 34 A A
Nowa szkoła podstawowa miałaby powstać w Pałacu Czartoryskich (fot. Radosław Szczęch)
Nowa szkoła podstawowa miałaby powstać w Pałacu Czartoryskich (fot. Radosław Szczęch)

Po wejściu w życiu reformy oswiaty nauczyciele z Niepublicznego Gimnazjum przy I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach mogliby stracić pracę. Żeby tego uniknąć, władze stowarzyszenia prowadzącego placówkę zamierzają przekształcić ją w szkołę podstawową. Miałaby się znaleźć w Pałacu Czartoryskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nauczyciele z Niepublicznego Gimnazjum obawiają się, że jeśli nie zrobią nic, ich szkoła, zgodnie z postanowieniem nowej reformy oświaty, zostanie rozwiązana, a oni sami stracą pracę. – Część nauczycieli otrzymałaby pracę w naszym liceum, ale z pewnością nie wszyscy, stąd działanie w kierunku utworzenia szkoły podstawowej – tłumaczy Beata Trzcińska-Staszczyk, dyrektor I LO w Puławach.

– Na razie nie wiemy jeszcze, czy do reformy dojdzie, ale mogę potwierdzić, że rozmowy na temat utworzenia nowej szkoły podstawowej w Pałacu Czartoryskich trwają. Teraz tak naprawdę wszystko zależy od decyzji pani minister – mówi Grzegorz Paciorek, prezes Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum I LO, czyli organu prowadzącego szkołę.

Skąd stowarzyszenie weźmie środki na adaptację pomieszczeń pałacu i wyposażenie? – Wszystko da się zrobić, są przecież fundusze europejskie, ale na tym etapie nie chciałbym mówić zbyt wiele – stwierdził Paciorek.

Władze Puław tym planom przyglądają się dość sceptycznie, a prezydent Janusz Grobel zwrócił się nawet do radnych z prośbą o pomoc w powstrzymaniu przedsięwzięcia. – Proszę państwa o wsparcie w tej sprawie, bo uważam, że to chyba nie jest zasadne, żebyśmy sobie wyrywali uczniów, a dzieci w mieście przecież nie przybędzie – mówił prezydent.

Podobnego zdania jest wiceprezydent Tadeusz Kocoń. – Mamy wystarczającą ilość szkół w mieście i nie ma potrzeby generowania dodatkowych kosztów i tworzenia pustostanów – powiedział.

Najostrzej o nowym pomyśle stowarzyszenia wypowiedział się radny Ignacy Czeżyk. – Ja nie wiem dlaczego tak się dzieje. Nie można w ten sposób rozbijać naszej oświaty na kawałki, a pałac nie ma warunków na prowadzenie szkoły. To jest jakiś folwark powiślany – skomentował.
Członkowie stowarzyszenia krytyki władz miasta nie rozumieją. – Każdy ma prawo wyjść z taką inicjatywą, a rodzice mają prawo wyboru. To, gdzie poślą swoje dzieci, to będzie ich decyzja – tłumaczy Grzegorz Paciorek.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktoś / 12 grudnia 2016 o 15:40
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie rozumiem o co tyle szumu. Ze jakas szkola sobie dobrze radzi na pulawskim rynku? Ja bym rozumial jakby to byla obiektywnie kiepska szkola o niskim poziomie nauczania. Ale chyba tak nie jest. A jesli chodzi o potencjalna podstawowke to zdaje sei nie ma zakazu konkurencji w tej dzialalnosci i to czy jakas szkola ma racje bytu powinien zweryfikowac rynek. A podwojne etaty? Szkola to takze biznes. Co nie jest zabronione jest dozwolone. Tylko sie uczyc od pani dyrektor i nauczycieli czartorycha jak sobie radzic w zyciu. Ja kibicuje tej podstawowce z calego serca.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
tylko dlaczego Pani Dyrektor nie sprawuje tego stanowiska (dyrektor gimnazjum) charytatywnie ? przecież to nie ETYCZNE!!! czy dyrektorzy tzw 5 i 9tki dostają podwójne pensje za swą pracę ? a sama szkoła no cóż to już niestety nie to samo elitarne liceum :-(
rozwiń
Avatar
zaradny / 9 grudnia 2016 o 18:38
0
Najlepszy w Czartorychu to jest ten goguś od chóru. krzyczy w necie, bo nikt pana Sosika zatrudniać nie chce. Każdy kto go poznał trzyma się od niego z daleka. Panie Sosik co pan zrobił z dokumentami z biura poselskiego, w którym był pan asystentem społecznym? Wtedy wszyscy zobaczyli, jak jest pan oślizłym typem. I bardzo dobrze, że likwidują gimnazja. Takie osobniki co je platformiana Staszczykowa pozbierała trafią wreszczie tam gdzie ich miejsce. Ciekawe komu teraz zacznie pan lizać cztery litery? Możesz krzyczeć chłopie. Śmiać się z młodego radnego Matrasa, że pisać nie umie. Nic to nie da. Wyborcy już parę razy dali ci kopa, gdy próbowałeś wleźć do rady miasta. Ludzie cię znają. I twoją przełozoną też:)))Może Włodzio wam pomoże i będziecie razem piać w chórkach baranim głosem. a swoją drogą to tak nie skacz po scenie bo trzęsiesz tą dupiną że można pęc ze śmiechu.
Najlepszy w Czartorychu to jest ten goguś od chóru. krzyczy w necie, bo nikt pana Sosika zatrudniać nie chce. Każdy kto go poznał trzyma się od niego z daleka. Panie Sosik co pan zrobił z dokumentami z biura poselskiego, w którym był pan asystentem społecznym? Wtedy wszyscy zobaczyli, jak jest pan oślizłym typem. I bardzo dobrze, że likwidują gimnazja. Takie osobniki co je platformiana Staszczykowa pozbierała trafią wreszczie tam gdzie ich miejsce. Ciekawe komu teraz zacznie pan lizać cztery litery? Możesz krzyczeć chłopie. Śmiać się z młode... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 21:41
0
Zgadzam sie prowincjonalna szkola
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 12:30
0
Pani dyrektor działaczka partyjna ma różne wizje , których nie należy traktować poważnie. Poza tym obecnie to prowincjonalna szkoła bez prestiżu na dnie wszelkich rankingów .
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 08:56
0
Nie wiem czy mieszanie z błotem całej szkoły jest fair. Za stan rzeczy odpowiada pani kierownik -przedsiębiorca.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 18:32
0
Pulawianin chyba ty nie chodziles do tej szkoly bo ja stracilam tam czas moze to bylo kiedys elitarna szkola ale nie teraz wiemy kto tam chodzi
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 20:37
0
Jezeli mogą pracować w polityce i na innych fuchach to znaczy z mają sile i mogą uczyć w normalnym wymiarze godzin jak wszyscy inni. Dość tych wymuszanych i sztucznych przywilejów dla wybranych grup zawodowych!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 15:09
0
Dla mnie logiczne jest to ze po to nauczyciele sobie wywalczyli PRZYWILEJ tak malej ilość zajęć dydaktycznych z uczniami, ze większa ilość pracy wpływa na nich zle. Nauczycielowi nie po to dajemy zwiększoną pensje, jak za normalny czas pracy, by mógł sie on obciążać psychiczne i fizycznie w innych fuchach i etatach. Dlatego niemoralne jest korzystanie z takich przywilejów finansowych sponsorowanych przez podatników a zarazem branie NASTĘPNYCH FUCH, ETATÓW CZY ZASIADANIU W RADZIE MIASTA przez nauczycieli. Przeciez sie przepracujecie!!! Czy to nie wplynie zle na efektywność nauki naszych dzieci! Płacimy wam za to byście przez 1,5 godziny dziennie maksymalnie sie skupili i uczyli dobrze nasze dzieci a nie SIEDZIELI NA KILKU ETATACH CZY BAWILI SIE W POLITYKE I STOŁKI W RADZIE MIASTA !
Dla mnie logiczne jest to ze po to nauczyciele sobie wywalczyli PRZYWILEJ tak malej ilość zajęć dydaktycznych z uczniami, ze większa ilość pracy wpływa na nich zle. Nauczycielowi nie po to dajemy zwiększoną pensje, jak za normalny czas pracy, by mógł sie on obciążać psychiczne i fizycznie w innych fuchach i etatach. Dlatego niemoralne jest korzystanie z takich przywilejów finansowych sponsorowanych przez podatników a zarazem branie NASTĘPNYCH FUCH, ETATÓW CZY ZASIADANIU W RADZIE MIASTA przez nauczycieli. Przeciez sie przepracujecie!!! Czy t... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 14:57
0
Nie należy tez zapominać że finansujemy niezwykle krótki czas pracy nauczycieli w tygodniu (o wakacjach , feriach, rocznych urlopach dla ''podratowania'' zdrowia nei wspomnę). Pedagog w ciągu tygodnia (wg, karty nauczyciela i kodeksu pracy) ma pracować 30 godzin ( 40 lekcyjnych), z czego połowa to zajęcia lekcyjne (15 pełnych- 20 lekcyjnych). Pozostałe 15 (20 )godzin to czas na szkolenia, przygotowanie do lekcji. DZIENNIE DAJE TO 3 GODZINY PRACY Z UCZNIAMI I 3 GODZINY NA SZKOLENIA I PRZYGOTOWANIE DO LEKCJI. Mam wiec pytanie czy nauczyciele podwójnie pracujący w placówkach publicznych i prywatnych prowadzą lekcje zaledwie po 1,5 godz dziennie w każdej? Chyba więcej nie mogą sie przepracowywać i pracować na kilku etatach, skoro my podatnicy fundujemy im zaledwie 1,5 godzinny dzień pracy z uczniami?
Nie należy tez zapominać że finansujemy niezwykle krótki czas pracy nauczycieli w tygodniu (o wakacjach , feriach, rocznych urlopach dla ''podratowania'' zdrowia nei wspomnę). Pedagog w ciągu tygodnia (wg, karty nauczyciela i kodeksu pracy) ma pracować 30 godzin ( 40 lekcyjnych), z czego połowa to zajęcia lekcyjne (15 pełnych- 20 lekcyjnych). Pozostałe 15 (20 )godzin to czas na szkolenia, przygotowanie do lekcji. DZIENNIE DAJE TO 3 GODZINY PRACY Z UCZNIAMI I 3 GODZINY NA SZKOLENIA I PRZYGOTOWANIE DO LEKCJI. Mam wiec pytanie czy nauczyciele p... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 14:40
0
Wszystko oki tylko dlaczego ja ze swoich podatkowe muszę dokładać do szkol prywatnych? i Jak to mozliwe ze ci sami dyrektorzy i nauczyciele mają czas i sily rządzić i uczyc w szkole państwowej i prywatnej?
Avatar
ktoś / 12 grudnia 2016 o 15:40
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie rozumiem o co tyle szumu. Ze jakas szkola sobie dobrze radzi na pulawskim rynku? Ja bym rozumial jakby to byla obiektywnie kiepska szkola o niskim poziomie nauczania. Ale chyba tak nie jest. A jesli chodzi o potencjalna podstawowke to zdaje sei nie ma zakazu konkurencji w tej dzialalnosci i to czy jakas szkola ma racje bytu powinien zweryfikowac rynek. A podwojne etaty? Szkola to takze biznes. Co nie jest zabronione jest dozwolone. Tylko sie uczyc od pani dyrektor i nauczycieli czartorycha jak sobie radzic w zyciu. Ja kibicuje tej podstawowce z calego serca.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
tylko dlaczego Pani Dyrektor nie sprawuje tego stanowiska (dyrektor gimnazjum) charytatywnie ? przecież to nie ETYCZNE!!! czy dyrektorzy tzw 5 i 9tki dostają podwójne pensje za swą pracę ? a sama szkoła no cóż to już niestety nie to samo elitarne liceum :-(
rozwiń
Avatar
zaradny / 9 grudnia 2016 o 18:38
0
Najlepszy w Czartorychu to jest ten goguś od chóru. krzyczy w necie, bo nikt pana Sosika zatrudniać nie chce. Każdy kto go poznał trzyma się od niego z daleka. Panie Sosik co pan zrobił z dokumentami z biura poselskiego, w którym był pan asystentem społecznym? Wtedy wszyscy zobaczyli, jak jest pan oślizłym typem. I bardzo dobrze, że likwidują gimnazja. Takie osobniki co je platformiana Staszczykowa pozbierała trafią wreszczie tam gdzie ich miejsce. Ciekawe komu teraz zacznie pan lizać cztery litery? Możesz krzyczeć chłopie. Śmiać się z młodego radnego Matrasa, że pisać nie umie. Nic to nie da. Wyborcy już parę razy dali ci kopa, gdy próbowałeś wleźć do rady miasta. Ludzie cię znają. I twoją przełozoną też:)))Może Włodzio wam pomoże i będziecie razem piać w chórkach baranim głosem. a swoją drogą to tak nie skacz po scenie bo trzęsiesz tą dupiną że można pęc ze śmiechu.
Najlepszy w Czartorychu to jest ten goguś od chóru. krzyczy w necie, bo nikt pana Sosika zatrudniać nie chce. Każdy kto go poznał trzyma się od niego z daleka. Panie Sosik co pan zrobił z dokumentami z biura poselskiego, w którym był pan asystentem społecznym? Wtedy wszyscy zobaczyli, jak jest pan oślizłym typem. I bardzo dobrze, że likwidują gimnazja. Takie osobniki co je platformiana Staszczykowa pozbierała trafią wreszczie tam gdzie ich miejsce. Ciekawe komu teraz zacznie pan lizać cztery litery? Możesz krzyczeć chłopie. Śmiać się z młode... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 21:41
0
Zgadzam sie prowincjonalna szkola
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 12:30
0
Pani dyrektor działaczka partyjna ma różne wizje , których nie należy traktować poważnie. Poza tym obecnie to prowincjonalna szkoła bez prestiżu na dnie wszelkich rankingów .
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 08:56
0
Nie wiem czy mieszanie z błotem całej szkoły jest fair. Za stan rzeczy odpowiada pani kierownik -przedsiębiorca.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 18:32
0
Pulawianin chyba ty nie chodziles do tej szkoly bo ja stracilam tam czas moze to bylo kiedys elitarna szkola ale nie teraz wiemy kto tam chodzi
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 20:37
0
Jezeli mogą pracować w polityce i na innych fuchach to znaczy z mają sile i mogą uczyć w normalnym wymiarze godzin jak wszyscy inni. Dość tych wymuszanych i sztucznych przywilejów dla wybranych grup zawodowych!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 15:09
0
Dla mnie logiczne jest to ze po to nauczyciele sobie wywalczyli PRZYWILEJ tak malej ilość zajęć dydaktycznych z uczniami, ze większa ilość pracy wpływa na nich zle. Nauczycielowi nie po to dajemy zwiększoną pensje, jak za normalny czas pracy, by mógł sie on obciążać psychiczne i fizycznie w innych fuchach i etatach. Dlatego niemoralne jest korzystanie z takich przywilejów finansowych sponsorowanych przez podatników a zarazem branie NASTĘPNYCH FUCH, ETATÓW CZY ZASIADANIU W RADZIE MIASTA przez nauczycieli. Przeciez sie przepracujecie!!! Czy to nie wplynie zle na efektywność nauki naszych dzieci! Płacimy wam za to byście przez 1,5 godziny dziennie maksymalnie sie skupili i uczyli dobrze nasze dzieci a nie SIEDZIELI NA KILKU ETATACH CZY BAWILI SIE W POLITYKE I STOŁKI W RADZIE MIASTA !
Dla mnie logiczne jest to ze po to nauczyciele sobie wywalczyli PRZYWILEJ tak malej ilość zajęć dydaktycznych z uczniami, ze większa ilość pracy wpływa na nich zle. Nauczycielowi nie po to dajemy zwiększoną pensje, jak za normalny czas pracy, by mógł sie on obciążać psychiczne i fizycznie w innych fuchach i etatach. Dlatego niemoralne jest korzystanie z takich przywilejów finansowych sponsorowanych przez podatników a zarazem branie NASTĘPNYCH FUCH, ETATÓW CZY ZASIADANIU W RADZIE MIASTA przez nauczycieli. Przeciez sie przepracujecie!!! Czy t... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 14:57
0
Nie należy tez zapominać że finansujemy niezwykle krótki czas pracy nauczycieli w tygodniu (o wakacjach , feriach, rocznych urlopach dla ''podratowania'' zdrowia nei wspomnę). Pedagog w ciągu tygodnia (wg, karty nauczyciela i kodeksu pracy) ma pracować 30 godzin ( 40 lekcyjnych), z czego połowa to zajęcia lekcyjne (15 pełnych- 20 lekcyjnych). Pozostałe 15 (20 )godzin to czas na szkolenia, przygotowanie do lekcji. DZIENNIE DAJE TO 3 GODZINY PRACY Z UCZNIAMI I 3 GODZINY NA SZKOLENIA I PRZYGOTOWANIE DO LEKCJI. Mam wiec pytanie czy nauczyciele podwójnie pracujący w placówkach publicznych i prywatnych prowadzą lekcje zaledwie po 1,5 godz dziennie w każdej? Chyba więcej nie mogą sie przepracowywać i pracować na kilku etatach, skoro my podatnicy fundujemy im zaledwie 1,5 godzinny dzień pracy z uczniami?
Nie należy tez zapominać że finansujemy niezwykle krótki czas pracy nauczycieli w tygodniu (o wakacjach , feriach, rocznych urlopach dla ''podratowania'' zdrowia nei wspomnę). Pedagog w ciągu tygodnia (wg, karty nauczyciela i kodeksu pracy) ma pracować 30 godzin ( 40 lekcyjnych), z czego połowa to zajęcia lekcyjne (15 pełnych- 20 lekcyjnych). Pozostałe 15 (20 )godzin to czas na szkolenia, przygotowanie do lekcji. DZIENNIE DAJE TO 3 GODZINY PRACY Z UCZNIAMI I 3 GODZINY NA SZKOLENIA I PRZYGOTOWANIE DO LEKCJI. Mam wiec pytanie czy nauczyciele p... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 14:40
0
Wszystko oki tylko dlaczego ja ze swoich podatkowe muszę dokładać do szkol prywatnych? i Jak to mozliwe ze ci sami dyrektorzy i nauczyciele mają czas i sily rządzić i uczyc w szkole państwowej i prywatnej?
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Karetka jechała do mężczyzny, przeszkodził jej szlaban na osiedlu

Lublin: Karetka jechała do mężczyzny, przeszkodził jej szlaban na osiedlu 23 5

Opuszczony szlaban zagrodził drogę karetce, która jechała do mieszkańca bloku przy ul. Samsonowicza 35a. Czytelniczka: Taka sytuacja to efekt działań prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im. Nałkowskich. Prezes: Dojazd do bloku jest możliwy

Nowa dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości

Nowa dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości 29 14

Magdalena Filipek-Sobczak została nową dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie

Wypił i pobił znajomą? Kobieta o mało nie zmarła. 59-latek przed sądem

Wypił i pobił znajomą? Kobieta o mało nie zmarła. 59-latek przed sądem 0 1

Rozpoczął się proces 59-latka z okolic Białej Podlaskiej, oskarżonego o brutalne pobicie swojej znajomej. Kobieta o mało nie umarła, z powodu krwiaka mózgu. Do napaści miało dojść podczas wspólnej libacji.

Koncert w Radiu Lublin: Bolewski i Tubis
1 marca 2019, 18:00

Koncert w Radiu Lublin: Bolewski i Tubis 0 0

Radio Lublin zaprasza do Studia Muzycznego (ul. Obrońców Pokoju 2) na koncert duetu Bolewski-Tubis. Artyści wystąpią w Lublinie 1 marca o godz. 19.

NIK: Matematyka nie powinna być obowiązkowa na maturze. Co na to MEN?
sonda

NIK: Matematyka nie powinna być obowiązkowa na maturze. Co na to MEN? 155 18

Nauka matematyki w szkołach prowadzi do zaburzeń psychicznych dzieci, nadmiernych wydatków na korepetycje ponoszonych przez rodziców i coraz słabszych ocen wystawianych przez nauczycieli – twierdzi NIK i proponuje zawieszenie obowiązkowej matury z tego przedmiotu. MEN mówi „nie”

Koncert "Miłość, namiętność, taniec" w Zamościu
23 lutego 2019, 19:00

Koncert "Miłość, namiętność, taniec" w Zamościu 0 0

Restauracja Morandówka w Zamościu (ul. Staszica 25) zaprasza na koncert "Miłość, namiętność, taniec" w wykonaniu Trio Pro Arte. Wydarzenie odbędzie się 23 lutego o godz. 19.

Jeden transfer Włodawianki, ale za to porządny

Jeden transfer Włodawianki, ale za to porządny 1 0

Jeszcze niedawno wydawało się, że Włodawianka w przerwie zimowej może stracić kilku ważnych zawodników z Wojciechem Więcaszkiem na czele. Kryzys szybko udało się jednak zażegnać. Najlepszy strzelec zespołu zostaje, a na dodatek do drużyny wraca Michał Budzyński

Kolejny alarm bombowy w Lublinie. Ewakuacja akademików KUL
galeria

Kolejny alarm bombowy w Lublinie. Ewakuacja akademików KUL 45 5

Kolejny alarm bombowy. Tym razem ewakuowano akademiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kłótnie o pieniądze w związku - jak im zapobiegać?

Kłótnie o pieniądze w związku - jak im zapobiegać? 0 1

Pieniądze to jeden z tematów budzących największe emocje pomiędzy partnerami życiowymi. Kłótnie o pieniądze bywają często początkiem końca relacji. Choć finanse to trudny temat, można nauczyć się, rozmawiać o nich w sposób prowadzący do porozumienia, a nie rozpadu związku.

Łuków: Potrącił go samochód i zginął na miejscu. Mężczyzna nie nosił odblasków

Łuków: Potrącił go samochód i zginął na miejscu. Mężczyzna nie nosił odblasków 0 6

Mężczyzna nie miał odblasków, wieczorem potrącił go samochód. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Kierowca auta był trzeźwy

Takiego pojazdu policjanci jeszcze nie widzieli. Kierowca miał prawie 3 promile
galeria

Takiego pojazdu policjanci jeszcze nie widzieli. Kierowca miał prawie 3 promile 168 16

Policjanci zatrzymali nietypowy pojazd. Okazało się, że maszyną jechał kompletnie pijany mężczyzna, który nie ma prawa jazdy. Stracił je... za jazdę po pijanemu.

Jak dobrać odpowiednie paski do zegarków?

Jak dobrać odpowiednie paski do zegarków? 0 0

Zegarki są niewątpliwie prezentem, który można wybrać na każdą okazję. Świetnie sprawdzą się na urodziny czy imieniny, ale także na Walentynki czy Dzień Kobiet. Dlatego też warto czasem postawić na klasykę i podarować bliskiej osobie coś, co łączy w sobie klasę i funkcjonalność. Warto również dodać coś od siebie, coś, co będzie elementem nas samych w tym prezencie. Tego typu dodatkami są niewątpliwie paski do zegarków, które w zależności od materiału, z jakiego są wykonane, mogą nadać elegancji, bądź też sportowego szyku.

Policjanci z Lublina dostaną kamery na mundury. Będą nagrywać interwencje