Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2016 r.
12:36

Czartorych chce podstawówki w pałacu. Prezydent i radni są przeciw

65 34 A A
Nowa szkoła podstawowa miałaby powstać w Pałacu Czartoryskich (fot. Radosław Szczęch)
Nowa szkoła podstawowa miałaby powstać w Pałacu Czartoryskich (fot. Radosław Szczęch)

Po wejściu w życiu reformy oswiaty nauczyciele z Niepublicznego Gimnazjum przy I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach mogliby stracić pracę. Żeby tego uniknąć, władze stowarzyszenia prowadzącego placówkę zamierzają przekształcić ją w szkołę podstawową. Miałaby się znaleźć w Pałacu Czartoryskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nauczyciele z Niepublicznego Gimnazjum obawiają się, że jeśli nie zrobią nic, ich szkoła, zgodnie z postanowieniem nowej reformy oświaty, zostanie rozwiązana, a oni sami stracą pracę. – Część nauczycieli otrzymałaby pracę w naszym liceum, ale z pewnością nie wszyscy, stąd działanie w kierunku utworzenia szkoły podstawowej – tłumaczy Beata Trzcińska-Staszczyk, dyrektor I LO w Puławach.

– Na razie nie wiemy jeszcze, czy do reformy dojdzie, ale mogę potwierdzić, że rozmowy na temat utworzenia nowej szkoły podstawowej w Pałacu Czartoryskich trwają. Teraz tak naprawdę wszystko zależy od decyzji pani minister – mówi Grzegorz Paciorek, prezes Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum I LO, czyli organu prowadzącego szkołę.

Skąd stowarzyszenie weźmie środki na adaptację pomieszczeń pałacu i wyposażenie? – Wszystko da się zrobić, są przecież fundusze europejskie, ale na tym etapie nie chciałbym mówić zbyt wiele – stwierdził Paciorek.

Władze Puław tym planom przyglądają się dość sceptycznie, a prezydent Janusz Grobel zwrócił się nawet do radnych z prośbą o pomoc w powstrzymaniu przedsięwzięcia. – Proszę państwa o wsparcie w tej sprawie, bo uważam, że to chyba nie jest zasadne, żebyśmy sobie wyrywali uczniów, a dzieci w mieście przecież nie przybędzie – mówił prezydent.

Podobnego zdania jest wiceprezydent Tadeusz Kocoń. – Mamy wystarczającą ilość szkół w mieście i nie ma potrzeby generowania dodatkowych kosztów i tworzenia pustostanów – powiedział.

Najostrzej o nowym pomyśle stowarzyszenia wypowiedział się radny Ignacy Czeżyk. – Ja nie wiem dlaczego tak się dzieje. Nie można w ten sposób rozbijać naszej oświaty na kawałki, a pałac nie ma warunków na prowadzenie szkoły. To jest jakiś folwark powiślany – skomentował.
Członkowie stowarzyszenia krytyki władz miasta nie rozumieją. – Każdy ma prawo wyjść z taką inicjatywą, a rodzice mają prawo wyboru. To, gdzie poślą swoje dzieci, to będzie ich decyzja – tłumaczy Grzegorz Paciorek.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktoś / 12 grudnia 2016 o 15:40
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie rozumiem o co tyle szumu. Ze jakas szkola sobie dobrze radzi na pulawskim rynku? Ja bym rozumial jakby to byla obiektywnie kiepska szkola o niskim poziomie nauczania. Ale chyba tak nie jest. A jesli chodzi o potencjalna podstawowke to zdaje sei nie ma zakazu konkurencji w tej dzialalnosci i to czy jakas szkola ma racje bytu powinien zweryfikowac rynek. A podwojne etaty? Szkola to takze biznes. Co nie jest zabronione jest dozwolone. Tylko sie uczyc od pani dyrektor i nauczycieli czartorycha jak sobie radzic w zyciu. Ja kibicuje tej podstawowce z calego serca.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
tylko dlaczego Pani Dyrektor nie sprawuje tego stanowiska (dyrektor gimnazjum) charytatywnie ? przecież to nie ETYCZNE!!! czy dyrektorzy tzw 5 i 9tki dostają podwójne pensje za swą pracę ? a sama szkoła no cóż to już niestety nie to samo elitarne liceum :-(
rozwiń
Avatar
zaradny / 9 grudnia 2016 o 18:38
0
Najlepszy w Czartorychu to jest ten goguś od chóru. krzyczy w necie, bo nikt pana Sosika zatrudniać nie chce. Każdy kto go poznał trzyma się od niego z daleka. Panie Sosik co pan zrobił z dokumentami z biura poselskiego, w którym był pan asystentem społecznym? Wtedy wszyscy zobaczyli, jak jest pan oślizłym typem. I bardzo dobrze, że likwidują gimnazja. Takie osobniki co je platformiana Staszczykowa pozbierała trafią wreszczie tam gdzie ich miejsce. Ciekawe komu teraz zacznie pan lizać cztery litery? Możesz krzyczeć chłopie. Śmiać się z młodego radnego Matrasa, że pisać nie umie. Nic to nie da. Wyborcy już parę razy dali ci kopa, gdy próbowałeś wleźć do rady miasta. Ludzie cię znają. I twoją przełozoną też:)))Może Włodzio wam pomoże i będziecie razem piać w chórkach baranim głosem. a swoją drogą to tak nie skacz po scenie bo trzęsiesz tą dupiną że można pęc ze śmiechu.
Najlepszy w Czartorychu to jest ten goguś od chóru. krzyczy w necie, bo nikt pana Sosika zatrudniać nie chce. Każdy kto go poznał trzyma się od niego z daleka. Panie Sosik co pan zrobił z dokumentami z biura poselskiego, w którym był pan asystentem społecznym? Wtedy wszyscy zobaczyli, jak jest pan oślizłym typem. I bardzo dobrze, że likwidują gimnazja. Takie osobniki co je platformiana Staszczykowa pozbierała trafią wreszczie tam gdzie ich miejsce. Ciekawe komu teraz zacznie pan lizać cztery litery? Możesz krzyczeć chłopie. Śmiać się z młode... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 21:41
0
Zgadzam sie prowincjonalna szkola
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 12:30
0
Pani dyrektor działaczka partyjna ma różne wizje , których nie należy traktować poważnie. Poza tym obecnie to prowincjonalna szkoła bez prestiżu na dnie wszelkich rankingów .
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 08:56
0
Nie wiem czy mieszanie z błotem całej szkoły jest fair. Za stan rzeczy odpowiada pani kierownik -przedsiębiorca.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 18:32
0
Pulawianin chyba ty nie chodziles do tej szkoly bo ja stracilam tam czas moze to bylo kiedys elitarna szkola ale nie teraz wiemy kto tam chodzi
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 20:37
0
Jezeli mogą pracować w polityce i na innych fuchach to znaczy z mają sile i mogą uczyć w normalnym wymiarze godzin jak wszyscy inni. Dość tych wymuszanych i sztucznych przywilejów dla wybranych grup zawodowych!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 15:09
0
Dla mnie logiczne jest to ze po to nauczyciele sobie wywalczyli PRZYWILEJ tak malej ilość zajęć dydaktycznych z uczniami, ze większa ilość pracy wpływa na nich zle. Nauczycielowi nie po to dajemy zwiększoną pensje, jak za normalny czas pracy, by mógł sie on obciążać psychiczne i fizycznie w innych fuchach i etatach. Dlatego niemoralne jest korzystanie z takich przywilejów finansowych sponsorowanych przez podatników a zarazem branie NASTĘPNYCH FUCH, ETATÓW CZY ZASIADANIU W RADZIE MIASTA przez nauczycieli. Przeciez sie przepracujecie!!! Czy to nie wplynie zle na efektywność nauki naszych dzieci! Płacimy wam za to byście przez 1,5 godziny dziennie maksymalnie sie skupili i uczyli dobrze nasze dzieci a nie SIEDZIELI NA KILKU ETATACH CZY BAWILI SIE W POLITYKE I STOŁKI W RADZIE MIASTA !
Dla mnie logiczne jest to ze po to nauczyciele sobie wywalczyli PRZYWILEJ tak malej ilość zajęć dydaktycznych z uczniami, ze większa ilość pracy wpływa na nich zle. Nauczycielowi nie po to dajemy zwiększoną pensje, jak za normalny czas pracy, by mógł sie on obciążać psychiczne i fizycznie w innych fuchach i etatach. Dlatego niemoralne jest korzystanie z takich przywilejów finansowych sponsorowanych przez podatników a zarazem branie NASTĘPNYCH FUCH, ETATÓW CZY ZASIADANIU W RADZIE MIASTA przez nauczycieli. Przeciez sie przepracujecie!!! Czy t... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 14:57
0
Nie należy tez zapominać że finansujemy niezwykle krótki czas pracy nauczycieli w tygodniu (o wakacjach , feriach, rocznych urlopach dla ''podratowania'' zdrowia nei wspomnę). Pedagog w ciągu tygodnia (wg, karty nauczyciela i kodeksu pracy) ma pracować 30 godzin ( 40 lekcyjnych), z czego połowa to zajęcia lekcyjne (15 pełnych- 20 lekcyjnych). Pozostałe 15 (20 )godzin to czas na szkolenia, przygotowanie do lekcji. DZIENNIE DAJE TO 3 GODZINY PRACY Z UCZNIAMI I 3 GODZINY NA SZKOLENIA I PRZYGOTOWANIE DO LEKCJI. Mam wiec pytanie czy nauczyciele podwójnie pracujący w placówkach publicznych i prywatnych prowadzą lekcje zaledwie po 1,5 godz dziennie w każdej? Chyba więcej nie mogą sie przepracowywać i pracować na kilku etatach, skoro my podatnicy fundujemy im zaledwie 1,5 godzinny dzień pracy z uczniami?
Nie należy tez zapominać że finansujemy niezwykle krótki czas pracy nauczycieli w tygodniu (o wakacjach , feriach, rocznych urlopach dla ''podratowania'' zdrowia nei wspomnę). Pedagog w ciągu tygodnia (wg, karty nauczyciela i kodeksu pracy) ma pracować 30 godzin ( 40 lekcyjnych), z czego połowa to zajęcia lekcyjne (15 pełnych- 20 lekcyjnych). Pozostałe 15 (20 )godzin to czas na szkolenia, przygotowanie do lekcji. DZIENNIE DAJE TO 3 GODZINY PRACY Z UCZNIAMI I 3 GODZINY NA SZKOLENIA I PRZYGOTOWANIE DO LEKCJI. Mam wiec pytanie czy nauczyciele p... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 14:40
0
Wszystko oki tylko dlaczego ja ze swoich podatkowe muszę dokładać do szkol prywatnych? i Jak to mozliwe ze ci sami dyrektorzy i nauczyciele mają czas i sily rządzić i uczyc w szkole państwowej i prywatnej?
Avatar
ktoś / 12 grudnia 2016 o 15:40
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie rozumiem o co tyle szumu. Ze jakas szkola sobie dobrze radzi na pulawskim rynku? Ja bym rozumial jakby to byla obiektywnie kiepska szkola o niskim poziomie nauczania. Ale chyba tak nie jest. A jesli chodzi o potencjalna podstawowke to zdaje sei nie ma zakazu konkurencji w tej dzialalnosci i to czy jakas szkola ma racje bytu powinien zweryfikowac rynek. A podwojne etaty? Szkola to takze biznes. Co nie jest zabronione jest dozwolone. Tylko sie uczyc od pani dyrektor i nauczycieli czartorycha jak sobie radzic w zyciu. Ja kibicuje tej podstawowce z calego serca.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
tylko dlaczego Pani Dyrektor nie sprawuje tego stanowiska (dyrektor gimnazjum) charytatywnie ? przecież to nie ETYCZNE!!! czy dyrektorzy tzw 5 i 9tki dostają podwójne pensje za swą pracę ? a sama szkoła no cóż to już niestety nie to samo elitarne liceum :-(
rozwiń
Avatar
zaradny / 9 grudnia 2016 o 18:38
0
Najlepszy w Czartorychu to jest ten goguś od chóru. krzyczy w necie, bo nikt pana Sosika zatrudniać nie chce. Każdy kto go poznał trzyma się od niego z daleka. Panie Sosik co pan zrobił z dokumentami z biura poselskiego, w którym był pan asystentem społecznym? Wtedy wszyscy zobaczyli, jak jest pan oślizłym typem. I bardzo dobrze, że likwidują gimnazja. Takie osobniki co je platformiana Staszczykowa pozbierała trafią wreszczie tam gdzie ich miejsce. Ciekawe komu teraz zacznie pan lizać cztery litery? Możesz krzyczeć chłopie. Śmiać się z młodego radnego Matrasa, że pisać nie umie. Nic to nie da. Wyborcy już parę razy dali ci kopa, gdy próbowałeś wleźć do rady miasta. Ludzie cię znają. I twoją przełozoną też:)))Może Włodzio wam pomoże i będziecie razem piać w chórkach baranim głosem. a swoją drogą to tak nie skacz po scenie bo trzęsiesz tą dupiną że można pęc ze śmiechu.
Najlepszy w Czartorychu to jest ten goguś od chóru. krzyczy w necie, bo nikt pana Sosika zatrudniać nie chce. Każdy kto go poznał trzyma się od niego z daleka. Panie Sosik co pan zrobił z dokumentami z biura poselskiego, w którym był pan asystentem społecznym? Wtedy wszyscy zobaczyli, jak jest pan oślizłym typem. I bardzo dobrze, że likwidują gimnazja. Takie osobniki co je platformiana Staszczykowa pozbierała trafią wreszczie tam gdzie ich miejsce. Ciekawe komu teraz zacznie pan lizać cztery litery? Możesz krzyczeć chłopie. Śmiać się z młode... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 21:41
0
Zgadzam sie prowincjonalna szkola
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 12:30
0
Pani dyrektor działaczka partyjna ma różne wizje , których nie należy traktować poważnie. Poza tym obecnie to prowincjonalna szkoła bez prestiżu na dnie wszelkich rankingów .
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 08:56
0
Nie wiem czy mieszanie z błotem całej szkoły jest fair. Za stan rzeczy odpowiada pani kierownik -przedsiębiorca.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 18:32
0
Pulawianin chyba ty nie chodziles do tej szkoly bo ja stracilam tam czas moze to bylo kiedys elitarna szkola ale nie teraz wiemy kto tam chodzi
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 20:37
0
Jezeli mogą pracować w polityce i na innych fuchach to znaczy z mają sile i mogą uczyć w normalnym wymiarze godzin jak wszyscy inni. Dość tych wymuszanych i sztucznych przywilejów dla wybranych grup zawodowych!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 15:09
0
Dla mnie logiczne jest to ze po to nauczyciele sobie wywalczyli PRZYWILEJ tak malej ilość zajęć dydaktycznych z uczniami, ze większa ilość pracy wpływa na nich zle. Nauczycielowi nie po to dajemy zwiększoną pensje, jak za normalny czas pracy, by mógł sie on obciążać psychiczne i fizycznie w innych fuchach i etatach. Dlatego niemoralne jest korzystanie z takich przywilejów finansowych sponsorowanych przez podatników a zarazem branie NASTĘPNYCH FUCH, ETATÓW CZY ZASIADANIU W RADZIE MIASTA przez nauczycieli. Przeciez sie przepracujecie!!! Czy to nie wplynie zle na efektywność nauki naszych dzieci! Płacimy wam za to byście przez 1,5 godziny dziennie maksymalnie sie skupili i uczyli dobrze nasze dzieci a nie SIEDZIELI NA KILKU ETATACH CZY BAWILI SIE W POLITYKE I STOŁKI W RADZIE MIASTA !
Dla mnie logiczne jest to ze po to nauczyciele sobie wywalczyli PRZYWILEJ tak malej ilość zajęć dydaktycznych z uczniami, ze większa ilość pracy wpływa na nich zle. Nauczycielowi nie po to dajemy zwiększoną pensje, jak za normalny czas pracy, by mógł sie on obciążać psychiczne i fizycznie w innych fuchach i etatach. Dlatego niemoralne jest korzystanie z takich przywilejów finansowych sponsorowanych przez podatników a zarazem branie NASTĘPNYCH FUCH, ETATÓW CZY ZASIADANIU W RADZIE MIASTA przez nauczycieli. Przeciez sie przepracujecie!!! Czy t... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 14:57
0
Nie należy tez zapominać że finansujemy niezwykle krótki czas pracy nauczycieli w tygodniu (o wakacjach , feriach, rocznych urlopach dla ''podratowania'' zdrowia nei wspomnę). Pedagog w ciągu tygodnia (wg, karty nauczyciela i kodeksu pracy) ma pracować 30 godzin ( 40 lekcyjnych), z czego połowa to zajęcia lekcyjne (15 pełnych- 20 lekcyjnych). Pozostałe 15 (20 )godzin to czas na szkolenia, przygotowanie do lekcji. DZIENNIE DAJE TO 3 GODZINY PRACY Z UCZNIAMI I 3 GODZINY NA SZKOLENIA I PRZYGOTOWANIE DO LEKCJI. Mam wiec pytanie czy nauczyciele podwójnie pracujący w placówkach publicznych i prywatnych prowadzą lekcje zaledwie po 1,5 godz dziennie w każdej? Chyba więcej nie mogą sie przepracowywać i pracować na kilku etatach, skoro my podatnicy fundujemy im zaledwie 1,5 godzinny dzień pracy z uczniami?
Nie należy tez zapominać że finansujemy niezwykle krótki czas pracy nauczycieli w tygodniu (o wakacjach , feriach, rocznych urlopach dla ''podratowania'' zdrowia nei wspomnę). Pedagog w ciągu tygodnia (wg, karty nauczyciela i kodeksu pracy) ma pracować 30 godzin ( 40 lekcyjnych), z czego połowa to zajęcia lekcyjne (15 pełnych- 20 lekcyjnych). Pozostałe 15 (20 )godzin to czas na szkolenia, przygotowanie do lekcji. DZIENNIE DAJE TO 3 GODZINY PRACY Z UCZNIAMI I 3 GODZINY NA SZKOLENIA I PRZYGOTOWANIE DO LEKCJI. Mam wiec pytanie czy nauczyciele p... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 14:40
0
Wszystko oki tylko dlaczego ja ze swoich podatkowe muszę dokładać do szkol prywatnych? i Jak to mozliwe ze ci sami dyrektorzy i nauczyciele mają czas i sily rządzić i uczyc w szkole państwowej i prywatnej?
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Karetka jechała do mężczyzny, przeszkodził jej szlaban na osiedlu

Lublin: Karetka jechała do mężczyzny, przeszkodził jej szlaban na osiedlu 23 5

Opuszczony szlaban zagrodził drogę karetce, która jechała do mieszkańca bloku przy ul. Samsonowicza 35a. Czytelniczka: Taka sytuacja to efekt działań prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im. Nałkowskich. Prezes: Dojazd do bloku jest możliwy

Nowa dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości

Nowa dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości 29 14

Magdalena Filipek-Sobczak została nową dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie

Wypił i pobił znajomą? Kobieta o mało nie zmarła. 59-latek przed sądem

Wypił i pobił znajomą? Kobieta o mało nie zmarła. 59-latek przed sądem 0 1

Rozpoczął się proces 59-latka z okolic Białej Podlaskiej, oskarżonego o brutalne pobicie swojej znajomej. Kobieta o mało nie umarła, z powodu krwiaka mózgu. Do napaści miało dojść podczas wspólnej libacji.

Koncert w Radiu Lublin: Bolewski i Tubis
1 marca 2019, 18:00

Koncert w Radiu Lublin: Bolewski i Tubis 0 0

Radio Lublin zaprasza do Studia Muzycznego (ul. Obrońców Pokoju 2) na koncert duetu Bolewski-Tubis. Artyści wystąpią w Lublinie 1 marca o godz. 19.

NIK: Matematyka nie powinna być obowiązkowa na maturze. Co na to MEN?
sonda

NIK: Matematyka nie powinna być obowiązkowa na maturze. Co na to MEN? 155 18

Nauka matematyki w szkołach prowadzi do zaburzeń psychicznych dzieci, nadmiernych wydatków na korepetycje ponoszonych przez rodziców i coraz słabszych ocen wystawianych przez nauczycieli – twierdzi NIK i proponuje zawieszenie obowiązkowej matury z tego przedmiotu. MEN mówi „nie”

Koncert "Miłość, namiętność, taniec" w Zamościu
23 lutego 2019, 19:00

Koncert "Miłość, namiętność, taniec" w Zamościu 0 0

Restauracja Morandówka w Zamościu (ul. Staszica 25) zaprasza na koncert "Miłość, namiętność, taniec" w wykonaniu Trio Pro Arte. Wydarzenie odbędzie się 23 lutego o godz. 19.

Jeden transfer Włodawianki, ale za to porządny

Jeden transfer Włodawianki, ale za to porządny 1 0

Jeszcze niedawno wydawało się, że Włodawianka w przerwie zimowej może stracić kilku ważnych zawodników z Wojciechem Więcaszkiem na czele. Kryzys szybko udało się jednak zażegnać. Najlepszy strzelec zespołu zostaje, a na dodatek do drużyny wraca Michał Budzyński

Kolejny alarm bombowy w Lublinie. Ewakuacja akademików KUL
galeria

Kolejny alarm bombowy w Lublinie. Ewakuacja akademików KUL 45 5

Kolejny alarm bombowy. Tym razem ewakuowano akademiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kłótnie o pieniądze w związku - jak im zapobiegać?

Kłótnie o pieniądze w związku - jak im zapobiegać? 0 1

Pieniądze to jeden z tematów budzących największe emocje pomiędzy partnerami życiowymi. Kłótnie o pieniądze bywają często początkiem końca relacji. Choć finanse to trudny temat, można nauczyć się, rozmawiać o nich w sposób prowadzący do porozumienia, a nie rozpadu związku.

Łuków: Potrącił go samochód i zginął na miejscu. Mężczyzna nie nosił odblasków

Łuków: Potrącił go samochód i zginął na miejscu. Mężczyzna nie nosił odblasków 0 6

Mężczyzna nie miał odblasków, wieczorem potrącił go samochód. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Kierowca auta był trzeźwy

Takiego pojazdu policjanci jeszcze nie widzieli. Kierowca miał prawie 3 promile
galeria

Takiego pojazdu policjanci jeszcze nie widzieli. Kierowca miał prawie 3 promile 168 16

Policjanci zatrzymali nietypowy pojazd. Okazało się, że maszyną jechał kompletnie pijany mężczyzna, który nie ma prawa jazdy. Stracił je... za jazdę po pijanemu.

Jak dobrać odpowiednie paski do zegarków?

Jak dobrać odpowiednie paski do zegarków? 0 0

Zegarki są niewątpliwie prezentem, który można wybrać na każdą okazję. Świetnie sprawdzą się na urodziny czy imieniny, ale także na Walentynki czy Dzień Kobiet. Dlatego też warto czasem postawić na klasykę i podarować bliskiej osobie coś, co łączy w sobie klasę i funkcjonalność. Warto również dodać coś od siebie, coś, co będzie elementem nas samych w tym prezencie. Tego typu dodatkami są niewątpliwie paski do zegarków, które w zależności od materiału, z jakiego są wykonane, mogą nadać elegancji, bądź też sportowego szyku.

Policjanci z Lublina dostaną kamery na mundury. Będą nagrywać interwencje
galeria
film

Policjanci z Lublina dostaną kamery na mundury. Będą nagrywać interwencje 79 10

Do lubelskich policjantów trafiło 131 kamer osobistych. Będą rejestrować interwencje mundurowych w miejscach publicznych.

Pedofil recydywista napastował swoją krewną? Miał to robić kiedy był pilnowany przez policję

Pedofil recydywista napastował swoją krewną? Miał to robić kiedy był pilnowany przez policję 7 2

Pedofil recydywista z okolic Radzynia Podlaskiego stanie przed lubelskim sądem. Mężczyzna odpowie za napastowanie seksualne swojej krewnej. Doszło do tego, kiedy Robert K. był pilnowany przez policję

Piłkarki Górnika Łęczna rozpoczną rozgrywki z opóźnieniem

Piłkarki Górnika Łęczna rozpoczną rozgrywki z opóźnieniem 1 0

Mecz z AZS UJ Kraków został przełożony na 13 marca

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.