Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 września 2009 r.
19:54
Edytuj ten wpis

Drogowcy zupełnie odcięli mnie od świata!

0 10 A A

Przy ul. Warszawskiej trwa budowa skrzyżowania. Jednak nie wszyscy mają powody do radości. Jeden ze słupów sygnalizacji świetlnej stanie dokładnie na drodze wjazdowej do posesji Danuty Jagiełło, naszej Czytelniczki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Z dnia na dzień zostałam bez drogi wjazdowej i nikogo to nie obchodzi. Władze nie wskazały mi żadnego zastępczego rozwiązania – zaalarmowała nas zrozpaczona Danuta Jagiełło z Dęblina.

– Podczas zebrania mieszkańców naszej ulicy burmistrz zapowiedział pewne utrudnienia w związku z remontem. Ale jednocześnie zapewnił, że wszystkie wjazdy zostały w planach uwzględnione i zaakceptowane, więc nie musimy się, niczego obawiać.

Pani Danuta była więc bardzo zaskoczona, gdy okazało się, że drogę na jej posesję zagrodzi słup sygnalizacji świetlnej.

Jak się okazuje, zarządca drogi postąpił zgodnie z prawem. – Ten wjazd nie jest zalegalizowany, właścicielka zamontowała bramę na własną rękę, nie mając na to zgody. W związku z tym Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad może tam robić co chce – wyjaśnia Marek Basaj, sekretarz miasta Dęblin.

– Nie oznacza to jednak, że zostawiamy panią Jagiełło z problemem samą sobie. Chcemy wspólnie znaleźć optymalne rozwiązanie.

Szans na wjazd od ul. Warszawskiej już nie ma. – Żaden zarządca nie weźmie na siebie takiej odpowiedzialności. Gdyby zostawić wjazd, skrzyżowanie byłoby tylko 5 metrów od niego. To zbyt niebezpieczne – wyjaśnia Basaj. Dodaje jednak, że są inne możliwości.

Pani Danuta ma teraz dwa wyjścia. Przejazd przez działkę sąsiadów lub przez teren szkoły.

- Druga propozycja jest o tyle lepsza, że nie wymaga interwencji sądu. Nieruchomość należy do gminy i można z niej korzystać od zaraz – zapewnia Basaj.

Kobieta ma jednak wątpliwości. – Skoro to takie proste, to dlaczego nikt mnie o tym nie poinformował? Nie miałam pojęcia, że jest jakieś wyjście – dziwi się. – Poza tym, szkoła jest otwarta tylko w określonych godzinach, a ja prowadzę działalność gospodarczą. Dostawa towaru jest o różnych porach, nawet o godz. 4 rano. Kto mnie wtedy wpuści?

Władze zapewniają, że problemów nie będzie. – Nie mamy zamiaru niczego utrudniać. Czekamy tylko na deklarację ze strony samej zainteresowanej. Na razie nie wiemy, jaką podjęła decyzję – mówi Basaj.

– To oczywiste, że w tym momencie przyjmę każdą propozycję – kwituje pani Danuta.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aleks / 8 października 2009 o 03:54
0
Ty cos masz z glowa nie tak klaudia!!!! Ona sobie nielegalnie wjazd zrobila????? Mieszkam na warszawskiej ponad 20 lat i ten wjazd tam byl jak jescze moja matka tu mieszkala. Co ty gadasz wiec????? I masz racje prawo jest prawem, wjazd byl i ma byc!!! Jak mozna odcinac ludzi od swiata, ot tak z dnia na dzien, przez czyjes widzi mi sie?!
Avatar
klaudia / 5 października 2009 o 14:08
0
LUDZIE ZASTANÓWCIE SIE CO WY PISZECIE
PRZECIEZ JAKIEŚ PRAWO TRZEBA SZANOWAC KOBIETA SOBIE ZROBIŁA SAMOWOLNIE W3JAZD A TERAZ KRZYCZY ZRESTA WCZORAJ BYŁAM PRZY TYM SKRZYZOWANIU I SPOKOJNIE TAM BYM WJECHAŁA SAMOCHODEM
Avatar
kokos / 23 września 2009 o 17:45
0
Złośliwość ludzka nie zna granic.... same problemy....
Niech ci państwo dopłacą do słupa na wysięgniku, który można postawić obok, zaś ramię skierować nad odpowiedni punkt jezdni...
Avatar
Ryszard / 23 września 2009 o 00:40
0
Amelia, sam nie moglbym tego lepiej napisac.
Mnie rowniez wydaje sie, ze ktos tam na gorze sie pomylil, a teraz najlepiej
jest obarczyc wina przecietnego, prostego czlowieka.
Jak mozna budowac droge i nie przewidziec w jej projektach drog wjazdowych do ludzkich posesjii?
Smiech mnie bierze, ze takie cuda sie jeszcze zdarzaja, i jak chory system w tym naszym kraju ciagle istnieje. Powodzenia pani Danuto, mysle ze jednak ktos w koncu pojdzie po rozum do glowy i wymysli jakies rozsadne rozwiazanie.
Avatar
amelia / 22 września 2009 o 19:12
0
Dzien dobry, nie rozumiem jak mozna obarczac ta kobiete jakakolwiek wina. To jest kompletny absurd, z artykulu wynika ze kobieta uzywala wjazd przez bardzo dlugo i nikt, abslotunie nikt nie poinformowal jej ze w jakikolwiek sposob uzywala ten wjazd nielegalnie. Jak mozna odebrac komus wjazd i nie zapewnic innego, czy ona ma teraz fruwac zeby dostac sie na swoje podworko? Dla mnie to jest totalna bzdura ze ona ma sobie teraz kupowac wjazd, wjazd ktory miala legalnie i ktory prezez tyle lat nikogo nie intersowal nagle z dnia na dzien stal sie nielegalny. Gdzie sa jakies pisma, ktore inforumja ta pania ze nielegalnie uzywala tego wjazdu. Jestem przekonana ze ktos zwiazany z tym projektem popelnil gdzies blad, nie uwzgelaniajac wjazdu i nie dajac drogi zastepczej tej kobiecie, a teraz zeby to wszystko przykryc probuja wmowic ze wina jest po jej stronie. To wszystko wydaje mi sie byc bzdura i totalnym klamstwem. I o jakiej my tutaj samowolce mowimy, ona ma na ta posesje akt notarialny, nie ze ona sama sobie nielegalnie cokolwiek zajela. Ta pani zgadza sie absolutnie z potrzeba budowy swiatel, ktore sa niewatpliwie bardzo istotne na tym skrzyzowaniu. Ona po prostu chce miec mozliwosc wjazdu na swoja posesje, tak jak kazdy inny czlowiek. Dla mnie cala ta sprawa jest zarowno smieszna jak i absurdalna.
Dzien dobry, nie rozumiem jak mozna obarczac ta kobiete jakakolwiek wina. To jest kompletny absurd, z artykulu wynika ze kobieta uzywala wjazd przez bardzo dlugo i nikt, abslotunie nikt nie poinformowal jej ze w jakikolwiek sposob uzywala ten wjazd nielegalnie. Jak mozna odebrac komus wjazd i nie zapewnic innego, czy ona ma teraz fruwac zeby dostac sie na swoje podworko? Dla mnie to jest totalna bzdura ze ona ma sobie teraz kupowac wjazd, wjazd ktory miala legalnie i ktory prezez tyle lat nikogo nie intersowal nagle z dnia na dzien stal sie... rozwiń
Avatar
x-men / 22 września 2009 o 14:56
0
Zanim, się zabierze głos za lub przeciw wypadałoby wiedzieć jak jest faktycznie. Faktycznie zaś jest tak, że od wielu lat ta Pani wjeżdżała na swoją posesję przez chodnik i zieleniec i nigdy nie miała wybudowanego oddzielnego zjazdu ani z ul. Warszawskiej ani z ul. 1-go Maja, choć zapewne uważała, obniżony na łuku skrzyżowania krawężnik (kolejne nakładki) za taki właśnie zjazd. Prawdopodobnie nie była również nigdy zainteresowana budową takiego zjazdu ponieważ bez żadnych konsekwencji wjeżdżała na posesję wprost ze skrzyżowania. A dzisiaj rozdziera na łamach prasy szaty i jest bardzo pokrzywdzona. Należałoby chyba odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań - czy ona budowała niezgodnie z planem?, czy może nabyła już nieruchomość w takim stanie? Jeżeli nabyła nieruchomość bez wybudowanego zjazdu to raczej mówienie, że wybudowała niezgodnie z planem jest kompletnie nieuzasadnione. Dalej - jeżeli nabyła nieruchomość bez zjazdu, to założyć należy, że była tego świadoma. Dopóki właściciel posesji poprzedni czy obecny może sobie wjeżdżać jak chce, dopóty nie ma problemu. Problem się pojawia jak inwestycja jest już realizowana i wtedy wszyscy są "BE" a właściciel posesji jest strasznie pokrzywdzony i należałoby zapewne zmienić kilka planów zagospodarowania przestrzennego, zmienić kategorie dróg oraz przepisy ustawy i rozporządzeń, żeby właściciel był zadowolony i nie jest ważne, że trzeba by złamać wszystkie obowiązujące zasady, choćby na środku przejścia dla pieszych proszę mi wybudować zjazd. Nie wiem jak zostanie rozwiązana ta sytuacja przez GDDKiA, który jest głównym inwestorem, ale wiem, że dokupienie przez zainteresowaną fragmentu działki sąsiedniej (od ul. 1-go Maja) rozwiązałoby problem względnie normalnego zjazdu na jej działkę z tej ulicy. Lub pozostaje jej dalej łamać przepisy i dojeżdżać tak jak dojeżdżała przez ostatnich kilka lat. Czasem jednak wypadałoby zainteresować się wcześniej swoimi sprawami i spróbować poszukać innych rozwiązań samemu, a nie czekać aż inwestycja dotarła pod przysłowiowe okienko.
Zanim, się zabierze głos za lub przeciw wypadałoby wiedzieć jak jest faktycznie. Faktycznie zaś jest tak, że od wielu lat ta Pani wjeżdżała na swoją posesję przez chodnik i zieleniec i nigdy nie miała wybudowanego oddzielnego zjazdu ani z ul. Warszawskiej ani z ul. 1-go Maja, choć zapewne uważała, obniżony na łuku skrzyżowania krawężnik (kolejne nakładki) za taki właśnie zjazd. Prawdopodobnie nie była również nigdy zainteresowana budową takiego zjazdu ponieważ bez żadnych konsekwencji wjeżdżała na posesję wprost ze skrzyżowania. A dzisiaj ro... rozwiń
Avatar
i bardzo dobrze / 22 września 2009 o 14:24
0
E behemot gupoty gadasz.Byś zobaczył w którym to je miejscu to sam byś tej pani zamknął dojazd. Trzeba było sie budować zgodnie z planem a nie samowole rąbać
Avatar
Franek / 22 września 2009 o 09:20
0
...jaka wyczesana bramka ;] tak na marginesie to bardzo dobrze, że tam będą światła bo od lat są tam wypadki i stłuczki
Avatar
kot_behemot / 22 września 2009 o 09:17
0
hehe napisał:
tak to jest z samowolką budowlaną
niech radzi sobie teraz sama


Ja bym nie osądzał tej kobiety tak od razu... różnie to mogło być. Znam osobiście przypadek, w którym gmina wydzielając działki budowlane nie przewidziała dla nich dojazdu!! Na papierze wszystko niby było OK i jakiś urzędas to podpisał, ale nikt nie pomyślał, że na takich działkach bez dostępu do drogi, nie da się niczego wybudować. Tu mogło być podobnie... urzędy zatwierdziły bzdurę, właściciel nie zorientował się w porę i teraz ma problem...
ek, w którym gmina wydzielając działki budowlane nie przewidziała dla nich dojazdu!! Na papierze wszystko niby było OK i jakiś urzędas to podpisał, ale nikt nie pomyślał, że na takich działkach bez dostępu do drogi, nie da się niczego wybudować. Tu mogło być podobnie... urzędy zatwierdziły bzdurę, właściciel nie zorientował się w porę i teraz ma problem... rozwiń
Avatar
hehe / 21 września 2009 o 21:29
0
tak to jest z samowolką budowlaną
niech radzi sobie teraz sama
Avatar
Aleks / 8 października 2009 o 03:54
0
Ty cos masz z glowa nie tak klaudia!!!! Ona sobie nielegalnie wjazd zrobila????? Mieszkam na warszawskiej ponad 20 lat i ten wjazd tam byl jak jescze moja matka tu mieszkala. Co ty gadasz wiec????? I masz racje prawo jest prawem, wjazd byl i ma byc!!! Jak mozna odcinac ludzi od swiata, ot tak z dnia na dzien, przez czyjes widzi mi sie?!
Avatar
klaudia / 5 października 2009 o 14:08
0
LUDZIE ZASTANÓWCIE SIE CO WY PISZECIE
PRZECIEZ JAKIEŚ PRAWO TRZEBA SZANOWAC KOBIETA SOBIE ZROBIŁA SAMOWOLNIE W3JAZD A TERAZ KRZYCZY ZRESTA WCZORAJ BYŁAM PRZY TYM SKRZYZOWANIU I SPOKOJNIE TAM BYM WJECHAŁA SAMOCHODEM
Avatar
kokos / 23 września 2009 o 17:45
0
Złośliwość ludzka nie zna granic.... same problemy....
Niech ci państwo dopłacą do słupa na wysięgniku, który można postawić obok, zaś ramię skierować nad odpowiedni punkt jezdni...
Avatar
Ryszard / 23 września 2009 o 00:40
0
Amelia, sam nie moglbym tego lepiej napisac.
Mnie rowniez wydaje sie, ze ktos tam na gorze sie pomylil, a teraz najlepiej
jest obarczyc wina przecietnego, prostego czlowieka.
Jak mozna budowac droge i nie przewidziec w jej projektach drog wjazdowych do ludzkich posesjii?
Smiech mnie bierze, ze takie cuda sie jeszcze zdarzaja, i jak chory system w tym naszym kraju ciagle istnieje. Powodzenia pani Danuto, mysle ze jednak ktos w koncu pojdzie po rozum do glowy i wymysli jakies rozsadne rozwiazanie.
Avatar
amelia / 22 września 2009 o 19:12
0
Dzien dobry, nie rozumiem jak mozna obarczac ta kobiete jakakolwiek wina. To jest kompletny absurd, z artykulu wynika ze kobieta uzywala wjazd przez bardzo dlugo i nikt, abslotunie nikt nie poinformowal jej ze w jakikolwiek sposob uzywala ten wjazd nielegalnie. Jak mozna odebrac komus wjazd i nie zapewnic innego, czy ona ma teraz fruwac zeby dostac sie na swoje podworko? Dla mnie to jest totalna bzdura ze ona ma sobie teraz kupowac wjazd, wjazd ktory miala legalnie i ktory prezez tyle lat nikogo nie intersowal nagle z dnia na dzien stal sie nielegalny. Gdzie sa jakies pisma, ktore inforumja ta pania ze nielegalnie uzywala tego wjazdu. Jestem przekonana ze ktos zwiazany z tym projektem popelnil gdzies blad, nie uwzgelaniajac wjazdu i nie dajac drogi zastepczej tej kobiecie, a teraz zeby to wszystko przykryc probuja wmowic ze wina jest po jej stronie. To wszystko wydaje mi sie byc bzdura i totalnym klamstwem. I o jakiej my tutaj samowolce mowimy, ona ma na ta posesje akt notarialny, nie ze ona sama sobie nielegalnie cokolwiek zajela. Ta pani zgadza sie absolutnie z potrzeba budowy swiatel, ktore sa niewatpliwie bardzo istotne na tym skrzyzowaniu. Ona po prostu chce miec mozliwosc wjazdu na swoja posesje, tak jak kazdy inny czlowiek. Dla mnie cala ta sprawa jest zarowno smieszna jak i absurdalna.
Dzien dobry, nie rozumiem jak mozna obarczac ta kobiete jakakolwiek wina. To jest kompletny absurd, z artykulu wynika ze kobieta uzywala wjazd przez bardzo dlugo i nikt, abslotunie nikt nie poinformowal jej ze w jakikolwiek sposob uzywala ten wjazd nielegalnie. Jak mozna odebrac komus wjazd i nie zapewnic innego, czy ona ma teraz fruwac zeby dostac sie na swoje podworko? Dla mnie to jest totalna bzdura ze ona ma sobie teraz kupowac wjazd, wjazd ktory miala legalnie i ktory prezez tyle lat nikogo nie intersowal nagle z dnia na dzien stal sie... rozwiń
Avatar
x-men / 22 września 2009 o 14:56
0
Zanim, się zabierze głos za lub przeciw wypadałoby wiedzieć jak jest faktycznie. Faktycznie zaś jest tak, że od wielu lat ta Pani wjeżdżała na swoją posesję przez chodnik i zieleniec i nigdy nie miała wybudowanego oddzielnego zjazdu ani z ul. Warszawskiej ani z ul. 1-go Maja, choć zapewne uważała, obniżony na łuku skrzyżowania krawężnik (kolejne nakładki) za taki właśnie zjazd. Prawdopodobnie nie była również nigdy zainteresowana budową takiego zjazdu ponieważ bez żadnych konsekwencji wjeżdżała na posesję wprost ze skrzyżowania. A dzisiaj rozdziera na łamach prasy szaty i jest bardzo pokrzywdzona. Należałoby chyba odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań - czy ona budowała niezgodnie z planem?, czy może nabyła już nieruchomość w takim stanie? Jeżeli nabyła nieruchomość bez wybudowanego zjazdu to raczej mówienie, że wybudowała niezgodnie z planem jest kompletnie nieuzasadnione. Dalej - jeżeli nabyła nieruchomość bez zjazdu, to założyć należy, że była tego świadoma. Dopóki właściciel posesji poprzedni czy obecny może sobie wjeżdżać jak chce, dopóty nie ma problemu. Problem się pojawia jak inwestycja jest już realizowana i wtedy wszyscy są "BE" a właściciel posesji jest strasznie pokrzywdzony i należałoby zapewne zmienić kilka planów zagospodarowania przestrzennego, zmienić kategorie dróg oraz przepisy ustawy i rozporządzeń, żeby właściciel był zadowolony i nie jest ważne, że trzeba by złamać wszystkie obowiązujące zasady, choćby na środku przejścia dla pieszych proszę mi wybudować zjazd. Nie wiem jak zostanie rozwiązana ta sytuacja przez GDDKiA, który jest głównym inwestorem, ale wiem, że dokupienie przez zainteresowaną fragmentu działki sąsiedniej (od ul. 1-go Maja) rozwiązałoby problem względnie normalnego zjazdu na jej działkę z tej ulicy. Lub pozostaje jej dalej łamać przepisy i dojeżdżać tak jak dojeżdżała przez ostatnich kilka lat. Czasem jednak wypadałoby zainteresować się wcześniej swoimi sprawami i spróbować poszukać innych rozwiązań samemu, a nie czekać aż inwestycja dotarła pod przysłowiowe okienko.
Zanim, się zabierze głos za lub przeciw wypadałoby wiedzieć jak jest faktycznie. Faktycznie zaś jest tak, że od wielu lat ta Pani wjeżdżała na swoją posesję przez chodnik i zieleniec i nigdy nie miała wybudowanego oddzielnego zjazdu ani z ul. Warszawskiej ani z ul. 1-go Maja, choć zapewne uważała, obniżony na łuku skrzyżowania krawężnik (kolejne nakładki) za taki właśnie zjazd. Prawdopodobnie nie była również nigdy zainteresowana budową takiego zjazdu ponieważ bez żadnych konsekwencji wjeżdżała na posesję wprost ze skrzyżowania. A dzisiaj ro... rozwiń
Avatar
i bardzo dobrze / 22 września 2009 o 14:24
0
E behemot gupoty gadasz.Byś zobaczył w którym to je miejscu to sam byś tej pani zamknął dojazd. Trzeba było sie budować zgodnie z planem a nie samowole rąbać
Avatar
Franek / 22 września 2009 o 09:20
0
...jaka wyczesana bramka ;] tak na marginesie to bardzo dobrze, że tam będą światła bo od lat są tam wypadki i stłuczki
Avatar
kot_behemot / 22 września 2009 o 09:17
0
hehe napisał:
tak to jest z samowolką budowlaną
niech radzi sobie teraz sama


Ja bym nie osądzał tej kobiety tak od razu... różnie to mogło być. Znam osobiście przypadek, w którym gmina wydzielając działki budowlane nie przewidziała dla nich dojazdu!! Na papierze wszystko niby było OK i jakiś urzędas to podpisał, ale nikt nie pomyślał, że na takich działkach bez dostępu do drogi, nie da się niczego wybudować. Tu mogło być podobnie... urzędy zatwierdziły bzdurę, właściciel nie zorientował się w porę i teraz ma problem...
ek, w którym gmina wydzielając działki budowlane nie przewidziała dla nich dojazdu!! Na papierze wszystko niby było OK i jakiś urzędas to podpisał, ale nikt nie pomyślał, że na takich działkach bez dostępu do drogi, nie da się niczego wybudować. Tu mogło być podobnie... urzędy zatwierdziły bzdurę, właściciel nie zorientował się w porę i teraz ma problem... rozwiń
Avatar
hehe / 21 września 2009 o 21:29
0
tak to jest z samowolką budowlaną
niech radzi sobie teraz sama
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 0 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 10

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 8

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 4

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.