Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 marca 2020 r.
18:52

Koronawirus: Szpital w Puławach przygotowuje się na przyjęcie zakażonych. "Nie było żadnych możliwości negocjacji"

22 86 A A
Sytuacja jest nadzwyczajna. Władze powiatu oraz kierownictwo SP ZOZ zapewniają jednak, że postarają się wywiązać się z postawionych przed nimi zadań dla dobra wszystkich mieszkańców regionu i województwa lubelskiego
Sytuacja jest nadzwyczajna. Władze powiatu oraz kierownictwo SP ZOZ zapewniają jednak, że postarają się wywiązać się z postawionych przed nimi zadań dla dobra wszystkich mieszkańców regionu i województwa lubelskiego (fot. rs)

Szpital w Puławach przygotowuje się na przyjęcie zakażonych. W nadchodzących tygodniach opiekę ambulatoryjną puławianom zapewnią przychodnie, zwłaszcza ta z ul. Centralnej. Osoby wymagające hospitalizacji będą transportowane do szpitali w Lublinie, Dęblinie, Opolu Lubelskim i Rykach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Konferencję prasową poświęconą aktualnej sytuacji w związku z przekształceniem puławskiego szpitala specjalistycznego w zakaźny zwołał dzisiaj dyrektor SP ZOZ, Piotr Rybak. Towarzyszył mu wicestarosta puławski, Leszek Gorgol. Obaj poinformowali, że decyzja o wybraniu Puław na ośrodek leczenia zarażonych koronawirusem nie podległa negocjacjom i została narzucona przez władze centralne.

- Zostaliśmy o tym poinformowani na spotkaniu u wojewody. Nie było żadnych możliwości negocjacji - przyznał dyrektor Piotr Rybak.

- To nie my podjęliśmy tę decyzję. Ona została podjęta przez służby państwowe, które znajdują się w stanie nadzwyczajnej gotowości, a my jesteśmy zobowiązani te polecenia wykonywać, bo wymaga tego system bezpieczeństwa - uzupełnił Leszek Gorgol. - Z nami tej decyzji nikt nie konsultował, ale musimy się podporządkować, działając dla dobra obywateli całego regionu - podkreślił wicestarosta.

800 tys. zł od wojewody

Szpital przy ul. Bema rozpoczął już przygotowania do swojej nowej roli. Dyrektor powołał wewnętrzny zespół zarządzania kryzysowego. Gotowość przyjmowania pacjentów zakażonych koronawirusem oraz osób z podejrzeniem infekcji, które wymagają hospitalizacji, ma być osiągnięta w poniedziałek. Żeby sprostać temu zadaniu, wojewoda lubelski przyznał puławskiemu szpitalowi dotację w wysokości ponad 800 tys. złotych. Te pieniądze zostaną przeznaczone na dodatkowe zakupy, w tym środki zabezpieczenia osobistego i sprzęt. Puławski SP ZOZ, w razie potrzeby, będzie mógł liczyć także na wsparcie personelu z innych miast.

Wprowadzanie zmian w organizacji opieki zdrowotnej już rozpoczęto. Od czwartku karetki nie przywożą do puławskiego szpitala pacjentów z powiatu puławskiego i okolic. Chorzy trafiają do wyznaczonych szpitali w innych miastach. Docelowo będzie to Lublin, Dęblin, Opole Lubelskie i Ryki. Opiekę ambulatoryjną puławianom mają zapewnić istniejące POZ-ty, a zwłaszcza przychodnia z ul. Centralnej. Do nich mają zostać skierowani dodatkowi specjaliści. Według założeń, dostęp do tych placówek będzie filtrowany pod kątem wykrywania potencjalnych zarażonych koronawirusem.

Cel - przerwanie łańcucha zakażeń

Ilu pacjentów będzie w stanie przyjąć szpital z ul. Bema? - Tylu, na ile jesteśmy przygotowani - uciął Piotr Rybak. Dyrektor podobnie odpowiedział na pytanie o ilość respiratorów znajdujących się na wyposażeniu szpitala. - Mamy ich tyle, ile zgłosiliśmy - stwierdził. Nie wiemy także, jak obecnie wygląda zaopatrzenie SP ZOZ w maski czy kombinezony ochronne. Najprawdopodobniej, dzięki dotacji, ewentualne braki zostaną uzupełnione.

Jak zaznaczył dyrektor, personel SP ZOZ zrobi wszystko, by wykonać postawione przed nim zadania. - To nie jest łatwy temat, ale ustaliliśmy wewnętrzne ścieżki postępowania i wiemy, co mamy robić. Naszym celem jest przerwanie łańcucha zakażeń - podkreślił. 

Co ważne, chorzy na Covid-19, którzy obecnie znajdują się na oddziałach zakaźnych innych szpitali, nie będą przywożeni do Puław. Pacjenci z koronawirusem będą leczeni zarówno w Puławach, jak i w pozostałych, działających oddziałach zakaźnych w ośmiu szpitalach na terenie całego województwa. - Wszyscy mają obowiązek przyjmowania tych pacjentów - zaznaczył dyrektor Rybak.

Nie będzie zamkniętych stref

Brany pod uwagę scenariusz zakłada jednak, że te miejsca w innych placówkach z biegiem czasu będą się wyczerpywały i właśnie wtedy największą rolę odegrają Puławy. To tutaj trafią osoby zakażone, ale także te z podejrzeniem zakażenia, w tym wymagający dodatkowo innej, specjalistycznej pomocy, np. ortopedycznej, kardiologicznej, czy chirurgicznej.

W odpowiedzi na padające pytania, podczas konferencji zapewniono, że miasto Puławy nie zostanie, wbrew obawom, zamknięte. Nie planowane są wyłączenia żadnych sektorów, ani ulic. Ruch będzie odbywał się normalnie, także w bezpośredniej okolicy szpitala. Nie podjęto żadnych decyzji o wprowadzeniu tzw. czerwonej strefy i nikt nie zamierza tego robić. - Nie ma takiej możliwości - podkreślił wicestarosta Gorgol.

Nowe miejsca kwarantanny

Przedstawiciel powiatu przestawił także krótki raport na temat innych działań podjętych w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Starostwo zakupiło dodatkowe środki odkażające, a na korytarzach zamontowano dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Regularnie myte są krany, klamki, poręcze, blaty i stoły. Ponadto, trwają przygotowania miejsc kwarantanny. Te powstaną w bursie szkolnej RCKU przy ul. Wojska Polskiego oraz w młodzieżowym schronisku "Pod Wianuszkami" w Kazimierzu Dolnym. Łącznie zapewnione zostanie w ten sposób ok. 220 miejsc. Powiatowe władze wystosowały również apele do mieszkańców dotyczące właściwego postępowania w sytuacji zagrożenia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 86

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gt / 13 marca 2020 r. o 19:19
+26
Ja wam podziękuję przy wyborach!
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 09:52
+22
To bzdura, że decyzja o utworzeniu z Puławskiego szpitala jednostki zakaźnej nie była konsultowana z Rybakiem i Starostwem. Minister sam nie wbrał tego szpitala. Dziękujemy Staroście i dyrektorowi Rybakowi za „ten zaszczyt”.
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 10:06
+19
Szulowski w ogóle nie nadaje się na posla. Smaga na starostę. Nie sprawdzają sie w tych trudnych czasach
Avatar
Wróg publiczny #1 / 13 marca 2020 r. o 19:49
+18
Zapamiętamy i podziękujemy przy wyborach, a przy okazji to gdzie zaszył się komuch Kaczyński ?
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 19:53
+17
Cholerni hipokryci! Traktujecie jak zarazę ludzi o innej orientacji seksualnej (LGBT), których stwórca takimi stworzył, ale nie przeszkadza wam zwłóczyć do Puław zarazę z całego województwa. Żeby było jasne; nie jestem temu przeciwny, chcę napiętnować Waszą dwulicowość i obłudę. Jesteście świętoszkami w kościelnej ławce i diabłem kiedy z niej wychodzicie. Zastanówcie się kim jesteście naprawdę? Ile jest w Was prawdziwego człowieczenstwa?
Avatar
Puławianka / 14 marca 2020 r. o 08:33
+16
Dyrektor szpitala na zwołanej konferencji prasowej zignorował nie media, ale nas, mieszkańców. Jego aroganckie odpowiedzi na pytania dziennikarzy nie wnoszące żadntch informacji, które powinniśmy otrzymać,  mogą świadczyć jedynie o tym, że nie obchodzą go nasi pacjenci i sposób w jaki otrzymamy pomoc medyczną w razie potrzeby. Zastanawia, czy ta buta nie świadczy o tym, że nie do końca była to indywidualna decyzja wojewody? Na te szpitale będą szły odpowiednie środki i osprzętowienie szpitali, nawet gdyby miały stać puste-to wypowiedź rzecznika KPRM. 
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 20:34
+16
Co na to właściciel szpitala powiatowego starosta powiatowy Danuta Smaga?
Avatar
Gfhjnn / 14 marca 2020 r. o 09:14
+15
Danuta dlaczego nam to zrobiłaś? Jeśli masz odrobinę honoru zrzeknij się stanowiska które dali ci koledzy partyjni a nie mieszkańcy. Okropny wstyd
 Już widzę jak się zrzeka  
Avatar
Gfhjnn / 14 marca 2020 r. o 09:10
+15
Czekamy teraz na sweet focie Danusi na fb.
 Ja też chcę jej spojrzeć prosto w oczy. 
Avatar
zzzz / 14 marca 2020 r. o 10:31
+14
Już część personelu idzie na zwolnienia. Duża grupa lekarzy to osoby powyżej 60- tki( emeryci), a więc z grupy wysokiego ryzyka. Niech Smaga, Gorgol, Rybak i paru innych notabli podejmą się pracy jako wolontariusze!!!!!!!
Avatar
Mieszkaniec / 17 marca 2020 r. o 13:46
+2
Nie było możliwości sprzeciwu, raczej strach nie pozwolił. W odwecie potracili by swoje intratne stoleczki. Lepiej być miernie ale wiernie a reszta niech zdy..... . Lecz mieszkańcy będą pamiętać i rozlicza kto stał na straży ich zdrowia i interesów.
Avatar
Tak im podziekujemy / 16 marca 2020 r. o 21:19
0
3 niedorajdów życiowych sami nic nie umieją zrobic to pchają się do polityki i jeszcze s***ą jak ze szpitalem. A my nie wiemy nic personel. Ciągła niewiadoma. Rzep, Gorg,Smag
Avatar
Alicja / 15 marca 2020 r. o 22:19
+3
Puławianie nadal będziecie głosować na PiS i oglądać TVPropaganda? 
Avatar
seniora z Pław / 15 marca 2020 r. o 19:31
+3
jak wam nie wstyd narażac ludzi HAŃBA.niech wojewoda zabiera do siebie i niech zaraża swoją RODZINE.Ludzie z Puław nie powinni wpóścić pod szpital żadnej karetkia MAMY DEMOKRACJĘ.wstyd DYREKTORZE SZPITALA.BĘDIESZ MIAŁ NA SUMIENIU MIESZKANCÓW PUŁAW.
Avatar
to ja / 15 marca 2020 r. o 06:06
+3
Właśnie zmarł na koronowirusa mieszkaniec Lublina. Jeśli przez twoje działania nieodpowiedzialny wojewodo coś się stanie mojej matce to będę się prawował całą reszę mojego życia żebyś poniósł konsekwencje.
Avatar
Juli / 14 marca 2020 r. o 22:36
+6
Banda zdrajców! Jak wam gnoje nie wstyd przed mieszkańcami?
Avatar
Tim / 14 marca 2020 r. o 22:35
+6
Zakłamane pisowskie żule i sprzedawczyki!
Avatar
q / 14 marca 2020 r. o 22:05
+11
Proszę Pana co Pan wypisuje za bzdury jedyny szpital w powiecie obsługujący około 70 tyś ludzi ma się przekształcić w szpital zakażny. Tak zgadza się że w Lublinie mieszka około 300 tyś ludzi ale wy macie 6 szpitali. Co teraz mają powiedzieć ludzie którzy bedą potrzebowali natychmiastowej pomocy i nie chodzi o zarażenie wirusem tylko wypadki, zawały, udary itp. To nie nam słoma z butów wystaje. Z poważaniem.
Avatar
Anty PiS / 14 marca 2020 r. o 19:53
-8
Szkoda czasu na pisanie PO czyści komentarze
Avatar
TeleTubiś / 14 marca 2020 r. o 17:55
-1
Polecam tele konsultacje : Telemedi.co/pl/ Wygodny i bezpieczny kontakt z lekarzem, recepty , Zwolnienia...
Zobacz wszystkie komentarze 86

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpital w Puławach zaczyna leczyć wszystkich pacjentów

Szpital w Puławach zaczyna leczyć wszystkich pacjentów

Wypełnianie ankiety epidemiologicznej, ocena ryzyka możliwości zakażenia koronawirusem, badanie temperatury ciała - do tego wszystkiego muszą przywyknąć chorzy oczekujący na możliwość przyjęcia na oddział puławskiego szpitala specjalistycznego. Nowe zasady obowiązują od poniedziałku.

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola. Czas przerwać złą passę

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola. Czas przerwać złą passę

Trzy porażki z rzędu i wystarczy. W sobotę Górnik Łęczna zagra u siebie ze Stalą Stalowa Wola. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.40. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP 3 Regionalna.

Finał Pucharu Polski Motor – Avia jeszcze w lipcu?

Finał Pucharu Polski Motor – Avia jeszcze w lipcu?

Wszystko wskazuje na to, że uda się rozegrać zaległe mecze Regionalnego Pucharu Polski za sezon 2019/2020. Lubelski Związek Piłki Nożnej wstępnie zaplanował, że finałowe spotkanie w okręgu lubelskim pomiędzy Motorem Lublin, a Avią Świdnik odbędzie się 29 lipca.

Lubelskie. Nieudane zakupy przez internet. Kupujący nie dostali ani kosiarki ani telefonu

Lubelskie. Nieudane zakupy przez internet. Kupujący nie dostali ani kosiarki ani telefonu

Kilka zgłoszeń dotyczących oszustw internetowych otrzymali w ostatnim czasie policjanci z Puław. Mieszkańcy powiatu, którzy za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego chcieli zakupić minitraktor – kosiarkę i telefon stracili łącznie 3,5 tys. zł.

Lublin. Potrącenie na przejściu dla pieszych. Ranne są dwie osoby

Lublin. Potrącenie na przejściu dla pieszych. Ranne są dwie osoby

Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w okolicy dworca autobusowego. Na przejściu dla pieszych samochód potrącił dwie osoby.

Nowe przypadki SARS-CoV-2 w Lubelskiem. W trzech różnych powiatach

Nowe przypadki SARS-CoV-2 w Lubelskiem. W trzech różnych powiatach

U trzech mieszkanek województwa lubelskiego wyniki badań potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie z kobiet wróciły z zagranicy.

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i zgony. Zmarło sześć osób

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i zgony. Zmarło sześć osób

259 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego aż 190 w Kopalni Węgla Kamiennego Zofiówka na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, po godz. 10 nowy raport dotyczący sytuacji epidemicznej w kraju.

Szczęśliwy finał poszukiwań 37-latka. W akcji brał udział m.in. policyjny helikopter i dron

Szczęśliwy finał poszukiwań 37-latka. W akcji brał udział m.in. policyjny helikopter i dron

Udało się odnaleźć 37-letniego mieszkańca Lubartowa, który wczoraj po południu wyszedł z domu. Mężczyzna nie powiedział nikomu gdzie wychodzi. Jednak z wiadomości przesłanej rodzinie wynikało, że jego zdrowiu i życiu może zagrażać niebezpieczeństwo.

Lublin. W sobotę zamkną część Nałęczowskiej

Lublin. W sobotę zamkną część Nałęczowskiej

W sobotę od rana zamknięta ma być jezdnia ul. Nałęczowskiej od stawów do skrzyżowania z Gnieźnieńską. Ruch zostanie skierowany na objazdy

Matura z Dziennikiem. Będą informacje o egzaminach a także rozwiązania zadań

Matura z Dziennikiem. Będą informacje o egzaminach a także rozwiązania zadań

Czy matura była prosta? Czy dobrze odpowiedzieliście na pytania? W poniedziałek wspólnie z Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Lublinie ruszamy z wielką akcją maturalną.

Wybory 2020. Szymon Hołownia będzie w weekend w Lublinie, Puławach i Godziszowie

Wybory 2020. Szymon Hołownia będzie w weekend w Lublinie, Puławach i Godziszowie

Kolejny kandydat na prezydenta Polski odwiedzi województwo lubelskie. Szymon Hołownia spotka się dzisiaj z mieszkańcami w Puławach i Lublinie. Jutro pojedzie natomiast do Godziszowa w powiecie janowskim.

Te ptaki coraz odważniej stołują się na polach. Przestały bać się człowieka

Te ptaki coraz odważniej stołują się na polach. Przestały bać się człowieka

Żurawie niszczą rolnikom z gminy Drelów uprawy kukurydzy. Problem w tym, że ptaki podlegają ochronie i niewiele można zrobić, aby skutecznie wypłoszyć je z pól.

Matury 2020. W szkołach trwają ostatnie przygotowania do egzaminów [zdjęcia]
galeria

Matury 2020. W szkołach trwają ostatnie przygotowania do egzaminów [zdjęcia]

W liceach i technikach trwają ostatnie przygotowania do matur. Tegoroczny egzamin dojrzałości będzie zupełnie inny niż dotychczas.

Chełm. Cios zwalił 30-latka z nóg. Narzeczeni nie chcieli się przyznać, co było powodem kłótni

Chełm. Cios zwalił 30-latka z nóg. Narzeczeni nie chcieli się przyznać, co było powodem kłótni

Interwencją chirurga zakończyła się domowa kłótnia pary narzeczonych z Chełma. 30-latka trzeba było pozszywać po tym, jak jego przyszła żona uderzyła go w głowę zamrożonym indyczym udźcem.

Uwaga! TVN: Testy na koronawirusa. Które są najbardziej wiarygodne?
film

Uwaga! TVN: Testy na koronawirusa. Które są najbardziej wiarygodne?

W Polsce nie każdy może jednak poprosić lekarza o test na koronawirusa - warunkiem są potwierdzone objawy choroby lub kontakt z innym zakażonym. Jedynym rozwiązaniem jest zamówienie badania na wolnym rynku. Które testy są najbardziej wiarygodne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.