Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 lipca 2015 r.
11:45

Fala zatruć dopalaczami. W weekend 7 osób trafiło do szpitala w Puławach

0 25 A A
W ubiegłym tygodniu na terenie całego kraju policja skontrolowała 89 lokali, w których zabezpieczono 450 opakowań z zawartością nieznanych substancji oraz 410 gramów substancji, które w obrocie określane są jako „dopalacze”<br />
W ubiegłym tygodniu na terenie całego kraju policja skontrolowała 89 lokali, w których zabezpieczono 450 opakowań z zawartością nieznanych substancji oraz 410 gramów substancji, które w obrocie określane są jako „dopalacze”

Siedem osób po zatruciu dopalaczami trafiło w weekend do szpitala w Puławach. Trzy z nich w ciężkim stanie zostały przewiezione na oddziały toksykologiczne do Lublina

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ta siódemka to młode osoby, w większości dwudziestokilkuletnie. Trzy z nich po udzieleniu pomocy wróciły do domu, jedna samowolnie opuściła szpitalny oddział ratunkowy, o czym powiadomiliśmy policję. Trzy pozostałe, który były w gorszym stanie, przetransportowano do szpitali w Lublinie – informuje Ewa Warchoł-Sławińska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa SPZOZ w Puławach.

Po dopalaczach pod respirator

Pacjent w najcięższym stanie trafił w niedzielę do szpitala przy al. Kraśnickiej. – Musiał być intubowany, oddech wymagał wspomagania respiratorem – informuje Jarosław Szponar, kierownik oddziału toksykologiczno-kardiologicznego w tym szpitalu. – Obecnie jest już w lepszym stanie, budzi się. Nie wiemy jednak, czy ma jakieś uszkodzenia wielonarządowe, bo zazwyczaj występują one później.

Lekarz dodaje, że zatrucie dopalaczami może mieć różne objawy. Część pacjentów zapada w śpiączkę i przestaje oddychać, inni są skrajnie pobudzeni i agresywni.

Jak zaznacza Marcin Koper, rzecznik puławskiej policji, dawno nie było tylu przypadków zatruć dopalaczami. – Wcześniej zdarzały się raz lub dwa razy w miesiącu, bez potrzeby hospitalizacji. A teraz mieliśmy kilka przypadków w ciągu jednego weekendu – mówi policjant. – Nie mamy informacji, jakie dopalacze zażyły te osoby, czy wśród nich był nowy środek o nazwie „Mocarz” (którym na Śląsku od ubiegłego czwartku zatruło się ponad 200 osób – dop. red).

Niektórzy poszkodowani z Puław twierdzili, że kupili dopalacze w punkcie przy al. Partyzantów. Wczoraj rano policja przeszukała sklep. W środku nie znaleziono jednak żadnych podejrzanych produktów. Mimo tego funkcjonariusze zdecydowali się zatrzymać ekspedientkę. Sklep został zamknięty.

Handel zagrożony więzieniem

Jak informuje Grzegorz Kwit, szef puławskiej prokuratury, śledczy pracują nad ustaleniem nazwisk i adresów właścicieli podejrzanego punktu sprzedaży. Ci ludzie nie pochodzą z Puław i dotarcie od nich nie będzie łatwe. Jeśli prokuratorzy zdołają udowodnić, że w ich sklepie sprzedano towar zawierający nielegalną substancję, grozi im więzienie. Za „sprowadzenie zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób” za kratkami mogą spędzić nawet 8 lat.

– Sklep ma być nieczynny przez tydzień. Po upływie tego czasu na pewno przeprowadzimy tam kontrolę – zapewnia Jolanta Gil z puławskiego sanepidu. – Próbujemy walczyć z tym punktem. Wcześniej podczas kontroli zajmowaliśmy towar, który był tam dostępny. Zamykaliśmy też lokal, ale po jakimś czasie właściciel znowu go otwierał zmieniając nazwę firmy.

Ze sklepem, w którym można kupić dopalacze walczy też zamojski sanepid. Wczoraj inspektorzy chcieli przeprowadzić tam kontrolę. Lokal był jednak zamknięty. – Prowadzimy akcję wspólnie z policją. Po otwarciu sklepu przeprowadzimy tam kontrolę – mówi szef zamojskiego sanepidu Stanisław Jaślikowski i nie ukrywa, że celem jest „trwałe zamknięcie tego lokalu”.

– W czerwcu i lipcu mieliśmy osiem przypadków zatruć dopalaczami. Cztery osoby zatruły się w ubiegły piątek i trafiły do szpitala. Wszystkie wróciły już do domu – dodaje Jaślikowski.

Odpowiedzialna karna grozi nie tylko za „sprowadzenie zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób”. – W przypadku ujawnienia specyfików, których skład jest na liście substancji zakazanych w ustawie, osoba sprzedająca może usłyszeć zarzuty wprowadzenia środków odurzających do obrotu. W przypadku znacznych ilości grozi za to kara do 12 lat pozbawienia wolności – informuje Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dopalacze to narkotyki

Wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki przypomniał podczas wczorajszej, poświęconej dopalaczom narady w Komendzie Głównej Policji, że od 1 lipca obowiązuje znowelizowana ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii. Oznacza to, że wszystkie znane dopalacze stały się narkotykami i ich wprowadzanie do obrotu jest nielegalne.

 

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 11:54
0
Ludzie ! Nikogo nikt do ćpania nie zmusza . Każdy wie co robi a jak przedawkuje to ....kij mu w oko , jeden więcej- jeden mniej , mnie to rybka !
Avatar
Gość / 16 lipca 2015 o 18:00
0

nie zaczaiłeś ,że to dla humoru było odnośnie tej"góże".Tak dla jaj .

ACHA :D

Avatar
maczeta / 16 lipca 2015 o 16:37
0

Zwykła bandyterka jak buca złapali i za kaucją 10 patoli wychodzi.  Dziesięć patoli to ma cwel za godzinę dilerki. o za komunistyczne sQrwysyństwo,kazał bym temu sędziemu wiadro tego mocarza opierd olić !!!

Avatar
schaboszczak / 16 lipca 2015 o 16:31
0

przyjdą następni i będzie to samo.

Ziobro na to nie POzwoli,każdy sędzia będzie sćigany wariografem i co tydzień z moczem do analizy i zakaz PObierania " MOCARZA " skończy się to sQrwysyństwo !!!!!

Avatar
nie bój żaby / 16 lipca 2015 o 16:23
0

Takie prawo nam komuchy zaj ebane zafundowały,prawo takie jak i te osiem lat rządów tego czerwonego łajna,jak i rząd,premier,prezydent,jedna,wielka banda nieudaczników

przyjdą następni i będzie to samo.

Avatar
z pamiętnika / 16 lipca 2015 o 16:21
0

rurze??????????a może-róże???????????co ty na to????

nie zaczaiłeś ,że to dla humoru było odnośnie tej"góże".Tak dla jaj .

Avatar
sprawiedliwy / 16 lipca 2015 o 06:28
0

Co za GÓWNO!!!Sku***syny sprzedają śmierć!!!Podobno na Leśnej kupują dopalacze i w sklepie chemicznym za przystankiem "na górce".Czy jest policja w Puławach???Nie mogą ich zgarnąć???

sku***ele aby czatuja na przechodnioew a nie moga sie zajac tym co potrzeba.

Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 20:30
0

To już nie chodzi o tych gnoi co biorą to świństwo,ale o ich rodziny.To jest tragedia.Nie mogą spać spokojnie.Boją się.Bo po tych dopalaczach śmigło zrywa.Mogą zrobić krzywdę komuś,albo sobie.Mają różne zwidy i omamy.To jest straszne. :o

Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 20:24
0

Na góże rurze na dole fijołki kochajmy się jak dwa aniołki.

rurze??????????a może-róże???????????co ty na to????

Avatar
schaboszczak / 15 lipca 2015 o 15:36
0

Wszystko w świetle prawa. Teraz wielkie halo bo wybory idą a pięć lat to nikt nie widział problemu. Dilerzy są potrzebni policji bo to najwięksi konfidenci ,,na gębe"

Takie prawo nam komuchy zaj ebane zafundowały,prawo takie jak i te osiem lat rządów tego czerwonego łajna,jak i rząd,premier,prezydent,jedna,wielka banda nieudaczników

Avatar
Gość / 15 września 2016 o 11:54
0
Ludzie ! Nikogo nikt do ćpania nie zmusza . Każdy wie co robi a jak przedawkuje to ....kij mu w oko , jeden więcej- jeden mniej , mnie to rybka !
Avatar
Gość / 16 lipca 2015 o 18:00
0

nie zaczaiłeś ,że to dla humoru było odnośnie tej"góże".Tak dla jaj .

ACHA :D

Avatar
maczeta / 16 lipca 2015 o 16:37
0

Zwykła bandyterka jak buca złapali i za kaucją 10 patoli wychodzi.  Dziesięć patoli to ma cwel za godzinę dilerki. o za komunistyczne sQrwysyństwo,kazał bym temu sędziemu wiadro tego mocarza opierd olić !!!

Avatar
schaboszczak / 16 lipca 2015 o 16:31
0

przyjdą następni i będzie to samo.

Ziobro na to nie POzwoli,każdy sędzia będzie sćigany wariografem i co tydzień z moczem do analizy i zakaz PObierania " MOCARZA " skończy się to sQrwysyństwo !!!!!

Avatar
nie bój żaby / 16 lipca 2015 o 16:23
0

Takie prawo nam komuchy zaj ebane zafundowały,prawo takie jak i te osiem lat rządów tego czerwonego łajna,jak i rząd,premier,prezydent,jedna,wielka banda nieudaczników

przyjdą następni i będzie to samo.

Avatar
z pamiętnika / 16 lipca 2015 o 16:21
0

rurze??????????a może-róże???????????co ty na to????

nie zaczaiłeś ,że to dla humoru było odnośnie tej"góże".Tak dla jaj .

Avatar
sprawiedliwy / 16 lipca 2015 o 06:28
0

Co za GÓWNO!!!Sku***syny sprzedają śmierć!!!Podobno na Leśnej kupują dopalacze i w sklepie chemicznym za przystankiem "na górce".Czy jest policja w Puławach???Nie mogą ich zgarnąć???

sku***ele aby czatuja na przechodnioew a nie moga sie zajac tym co potrzeba.

Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 20:30
0

To już nie chodzi o tych gnoi co biorą to świństwo,ale o ich rodziny.To jest tragedia.Nie mogą spać spokojnie.Boją się.Bo po tych dopalaczach śmigło zrywa.Mogą zrobić krzywdę komuś,albo sobie.Mają różne zwidy i omamy.To jest straszne. :o

Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 20:24
0

Na góże rurze na dole fijołki kochajmy się jak dwa aniołki.

rurze??????????a może-róże???????????co ty na to????

Avatar
schaboszczak / 15 lipca 2015 o 15:36
0

Wszystko w świetle prawa. Teraz wielkie halo bo wybory idą a pięć lat to nikt nie widział problemu. Dilerzy są potrzebni policji bo to najwięksi konfidenci ,,na gębe"

Takie prawo nam komuchy zaj ebane zafundowały,prawo takie jak i te osiem lat rządów tego czerwonego łajna,jak i rząd,premier,prezydent,jedna,wielka banda nieudaczników

Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!