Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 listopada 2009 r.
15:09
Edytuj ten wpis

Human City czyli nowe logo i hasło promocyjne dla miasta Puławy

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 11 A A

Nowy slogan promocyjny Puław został przetłumaczony na "Z myślą o człowieku”. Jest też m.in. logo i inne elementy, które mają budować markę miasta. Przygotowanie całej strategii promocji kosztowało 127 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Strategię Promocji Miasta Puławy opracowała wrocławska firma Metamorphosis. A we wtorek w Urzędzie Miasta odbyła się jej prezentacja w której wzięli udział radni, urzędnicy i przedstawiciele puławskich instytucji.

Nowy slogan miasta to "Human City” czyli w wolnym tłumaczeniu "Z myślą o człowieku”. Dlaczego "City” kojarzące się z wielkimi miastami, a nie "Town” bardziej odpowiadające wielkości Puław? – To kategoria zaczerpnięta ze światowych trendów. Poza tym z pewnością lepiej brzmi – tłumaczy Aleksander Sikora z firmy Metamorphosis.

Hasło zawiera też w sobie nowe logo. Znak przedstawia sylwetki pięciu osób w różnych kolorach. Pierwsze skojarzenie to oczywiście grupa osób trzymających się za ręce. Ale autorzy dodają, że symbol może również kojarzyć się z pismem odręcznym, czyimś podpisem, sygnaturą lub rozciągniętą spiralą symbolizującą ciągłość i nieograniczoność.

Strategia opisuje trzy rodzaje promocji, jakie będą realizowane w najbliższych latach przez Puławy. Pierwsza to promocja gospodarcza. Pomysłem autorów projektu jest organizacja "Puławskiego Forum H-Biznesu”. Miałaby to być impreza integrująca w naszym mieście przedsiębiorców zajmujących się "Human - Biznesem”, czyli przedsiębiorczością z ludzką twarzą.

Drugi rodzaj promocji to promocja turystyczna. Tutaj Puławy będą chciały zorganizować ogólnopolskie imprezy takie jak "Festiwal Oświecone Miasto” czy "Forum Miast Przyjaznych”. Głównym narzędziem promocji wewnętrznej ma być z kolei "Festiwal Artywacje”.

Będzie to impreza prezentująca sztukę w przestrzeni publicznej Puław. Oprócz uznanych na świecie artystów z dziedziny "public art” miasto będzie też zapraszać do prezentacji w przestrzeni miasta amatorów z Puław.

Więcej na temat nowego logo Puław na MM Puławy

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
przedmonitorem.pl / 28 listopada 2009 o 12:30
0
za 20 000 PLN zrobiłbym 3 razy gorsze logo i hasło promocyjne: "NIE PUŁAWY"

powinno pomóc
Avatar
em ej / 15 listopada 2009 o 14:53
0
Ludzie, przecież to jest skandal i powinny się posypać głowy! Dlaczego żadna gazeta tego nie nazywa po imieniu??? Takie pieniądze wydać za amatorski bohomaz to zwykła kradzież pieniędzy Puławian i śmianie się im w twarz (w idelnym połączeniu z ironicznym hasłem).

Dla wszystkich, którzy nie są zbyt zorientowani w estetyce i kanonach dobrych znaków polecam sobie pogooglować i obejrzeć loga polskich miast, (z tych DOBRYCH polecam np. Kraków, Kamienną Górę, Bielsko Białą oraz Powiat Kartuski), oraz znaki promujące stolice kultury 2016. Nawet powszechnie krytykowany Tubtin (Lublin) jest faktycznie fatalny ale i tak nadal dużo lepszy Puławami - ten znak to KOSZMAR!

Szczerze to za ok 10 tys. PLN z pomocą ogólnopolskiego konkursu miasto miałoby szansę na świetne logo (o ile potrafiliby je wybrać, ale do tego wystarczą prawdziwi znawcy w jury), bo jestem pewien, że kilka dobrych projektów by wpłynęło. A jak już chce się wydać tak wielkie pieniądze, to można chyba znaleźć PORZĄDNĄ agencję?

Pozdrawiam i współczuję wszystkim mieszkańcom,
Niepuławianin
Ludzie, przecież to jest skandal i powinny się posypać głowy! Dlaczego żadna gazeta tego nie nazywa po imieniu??? Takie pieniądze wydać za amatorski bohomaz to zwykła kradzież pieniędzy Puławian i śmianie się im w twarz (w idelnym połączeniu z ironicznym hasłem).

Dla wszystkich, którzy nie są zbyt zorientowani w estetyce i kanonach dobrych znaków polecam sobie pogooglować i obejrzeć loga polskich miast, (z tych DOBRYCH polecam np. Kraków, Kamienną Górę, Bielsko Białą oraz Powiat Kartuski), oraz znaki promujące stolice kultur... rozwiń
Avatar
~wyborca~ / 13 listopada 2009 o 16:23
0
Nie krytykujcie. Teraz przed urzędem miasta należy się przeżegnać, bo jest nowe logo na frontonie.
Avatar
Mendrek / 12 listopada 2009 o 13:28
0
Jak można pieniążki z kasy miejskiej "dla swoich" wyprowadzić, to niby dlaczego mieliby tego nie robić?
Tu sto tysięcy, tam sto tysięcy, tam znowu dwadzieścia i się kręci.
Avatar
Rychu / 11 listopada 2009 o 16:57
0
To bardzo zobowiązujące hasło... myślenie... o człowieku... Czy aby Miasto sobie poradzi, z tak wielkim ciężarem?
Avatar
Gość / 11 listopada 2009 o 12:28
0
Proponuję zmienić agencję.
Avatar
Alter / 11 listopada 2009 o 11:54
0
Lublin na bardzo fajne logo. Nie wiem co się czepiasz. Puławskie logo, no fakt drogie, ale takie są najwidoczniej ceny. Konkurs by nie zaszkodził, ale czy miasto może sobie pozwolić na amatorszczyznę w takiej kwestii?

Gorszym faktem jest to, że Puławy mają mało do zaoferowania dla człowieka trochę ambitniejszego niż pracownika galerii albo kasy, a i z tym ciężko...
Avatar
PodatNIK / 11 listopada 2009 o 11:35
0
Przedszkolaki boki zrywaja i lzy w oczach maja, ze ktos inny wielka kase zwinal za cos co one robia z usmiechnieta mina.
Ide o zaklad, ze ta sama agencja, w innej czesci kraju bedzie robila lub juz robila kampanie wyborcza z suuper upustami.
Bilans musi wyjsc na "0" ;p
Avatar
~Jaa~ / 11 listopada 2009 o 10:45
0
Myślałem, że Lublin ma najbrzydsze logo, ale teraz widzę, że jednak Puławy;)
Avatar
Gość / 11 listopada 2009 o 08:37
0
I tak co roku będziemy mieli nowe logo za 127tyś.??? A konkursik ogłosić w śród mieszkańców miasta to jakoś zapomnieli??? Ciekawe ile zapłacą za nowe w kolejnym roku!!?
Avatar
przedmonitorem.pl / 28 listopada 2009 o 12:30
0
za 20 000 PLN zrobiłbym 3 razy gorsze logo i hasło promocyjne: "NIE PUŁAWY"

powinno pomóc
Avatar
em ej / 15 listopada 2009 o 14:53
0
Ludzie, przecież to jest skandal i powinny się posypać głowy! Dlaczego żadna gazeta tego nie nazywa po imieniu??? Takie pieniądze wydać za amatorski bohomaz to zwykła kradzież pieniędzy Puławian i śmianie się im w twarz (w idelnym połączeniu z ironicznym hasłem).

Dla wszystkich, którzy nie są zbyt zorientowani w estetyce i kanonach dobrych znaków polecam sobie pogooglować i obejrzeć loga polskich miast, (z tych DOBRYCH polecam np. Kraków, Kamienną Górę, Bielsko Białą oraz Powiat Kartuski), oraz znaki promujące stolice kultury 2016. Nawet powszechnie krytykowany Tubtin (Lublin) jest faktycznie fatalny ale i tak nadal dużo lepszy Puławami - ten znak to KOSZMAR!

Szczerze to za ok 10 tys. PLN z pomocą ogólnopolskiego konkursu miasto miałoby szansę na świetne logo (o ile potrafiliby je wybrać, ale do tego wystarczą prawdziwi znawcy w jury), bo jestem pewien, że kilka dobrych projektów by wpłynęło. A jak już chce się wydać tak wielkie pieniądze, to można chyba znaleźć PORZĄDNĄ agencję?

Pozdrawiam i współczuję wszystkim mieszkańcom,
Niepuławianin
Ludzie, przecież to jest skandal i powinny się posypać głowy! Dlaczego żadna gazeta tego nie nazywa po imieniu??? Takie pieniądze wydać za amatorski bohomaz to zwykła kradzież pieniędzy Puławian i śmianie się im w twarz (w idelnym połączeniu z ironicznym hasłem).

Dla wszystkich, którzy nie są zbyt zorientowani w estetyce i kanonach dobrych znaków polecam sobie pogooglować i obejrzeć loga polskich miast, (z tych DOBRYCH polecam np. Kraków, Kamienną Górę, Bielsko Białą oraz Powiat Kartuski), oraz znaki promujące stolice kultur... rozwiń
Avatar
~wyborca~ / 13 listopada 2009 o 16:23
0
Nie krytykujcie. Teraz przed urzędem miasta należy się przeżegnać, bo jest nowe logo na frontonie.
Avatar
Mendrek / 12 listopada 2009 o 13:28
0
Jak można pieniążki z kasy miejskiej "dla swoich" wyprowadzić, to niby dlaczego mieliby tego nie robić?
Tu sto tysięcy, tam sto tysięcy, tam znowu dwadzieścia i się kręci.
Avatar
Rychu / 11 listopada 2009 o 16:57
0
To bardzo zobowiązujące hasło... myślenie... o człowieku... Czy aby Miasto sobie poradzi, z tak wielkim ciężarem?
Avatar
Gość / 11 listopada 2009 o 12:28
0
Proponuję zmienić agencję.
Avatar
Alter / 11 listopada 2009 o 11:54
0
Lublin na bardzo fajne logo. Nie wiem co się czepiasz. Puławskie logo, no fakt drogie, ale takie są najwidoczniej ceny. Konkurs by nie zaszkodził, ale czy miasto może sobie pozwolić na amatorszczyznę w takiej kwestii?

Gorszym faktem jest to, że Puławy mają mało do zaoferowania dla człowieka trochę ambitniejszego niż pracownika galerii albo kasy, a i z tym ciężko...
Avatar
PodatNIK / 11 listopada 2009 o 11:35
0
Przedszkolaki boki zrywaja i lzy w oczach maja, ze ktos inny wielka kase zwinal za cos co one robia z usmiechnieta mina.
Ide o zaklad, ze ta sama agencja, w innej czesci kraju bedzie robila lub juz robila kampanie wyborcza z suuper upustami.
Bilans musi wyjsc na "0" ;p
Avatar
~Jaa~ / 11 listopada 2009 o 10:45
0
Myślałem, że Lublin ma najbrzydsze logo, ale teraz widzę, że jednak Puławy;)
Avatar
Gość / 11 listopada 2009 o 08:37
0
I tak co roku będziemy mieli nowe logo za 127tyś.??? A konkursik ogłosić w śród mieszkańców miasta to jakoś zapomnieli??? Ciekawe ile zapłacą za nowe w kolejnym roku!!?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 10 1

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Gródek z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 1

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

Docenieni za twardy protest w Sejmie. Dostaną Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy

Docenieni za twardy protest w Sejmie. Dostaną Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy 0 4

W sobotę Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy otrzymają Adrian Glinka i Jakub Hartwich. Uroczysta gala odbędzie się o godz. 18.30 w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Lublin: Ciężarówki nie powinny wjeżdżać na te wąskie uliczki. Pojawili się policjanci
galeria

Lublin: Ciężarówki nie powinny wjeżdżać na te wąskie uliczki. Pojawili się policjanci 22 3

Nie doszła do skutku zapowiadana na dziś blokada objazdu dla kierowców omijających zamknięty odcinek Krochmalnej. Blokadę zapowiadali mieszkańcy ul. Ciepłej, którzy mają dość samochodów za oknami. Kolejny protest zapowiedziany jest na poniedziałkowe popołudnie. Czy wtedy dojdzie do blokady drogi?

Trwałe pamiątki w Chełmie, Krasnymstawie i Dorohusku na 100-lecie odzyskania niepodległości

Trwałe pamiątki w Chełmie, Krasnymstawie i Dorohusku na 100-lecie odzyskania niepodległości 0 1

Materialnymi pamiątkami po obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości są m.in. nowe pomniki w Chełmie i Dorohusku oraz odnowiona Sekcja Wojenna Cmentarza Parafialnego w Krasnymstawie.

Motor na zakończenie roku gra z Wiślanami Jaśkowice

Motor na zakończenie roku gra z Wiślanami Jaśkowice 2 4

Przed piłkarzami Motoru ostatni w tym roku mecz ligowy. Żółto-biało-niebiescy w Skawinie zagrają z Wiślanami Jaśkowicie (sobota, godz. 13). Nie można zmarnować szansy na zbliżenie się do dwóch najlepszych drużyn, bo Podhale gra u siebie ze Stalą Rzeszów

W szkole w Lublinie miał się odbyć koncert. Według radnego został odwołany przez protest ateistów
film

W szkole w Lublinie miał się odbyć koncert. Według radnego został odwołany przez protest ateistów 23 12

Sprawą odwołanego koncertu w szkole przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie zajmą się pracownicy Ratusza. O taką interwencję poprosił przewodniczący klubu radnych PiS.