Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 lipca 2016 r.
13:30

Internauci pomóżcie. Nieraz już udowodniliście, że potraficie

Autor: Zdjęcie autora rs
0 10 A A
Pani Jadwiga z wnuczką
Pani Jadwiga z wnuczką

Mieszkanka Puław od trzech lat walczy z rakiem trzustki. Tradycyjne sposoby leczenia zawiodły. Jednym wyjściem dla pani Jadwigi jest nierefundowany, nowatorski zabieg o nazwie NanoKnife. Do 15 lipca trwa zbiórka pieniędzy na ten cel, potrzeba jeszcze ok. 50 tys. złotych. 

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pani Jadwiga to pogodna, ciepła kobieta, babcia trójki wnucząt, które bardzo kocha. Nie chciałaby ich przedwcześnie opuścić. Marzy o tym, by nadal być ważną częścią ich życia. Chodzić na spacery, brać udział w szkolnych uroczystościach, piec dla nich ciasta.

Cztery lata temu planowała podróż do Stanów Zjednoczonych, do kuzynki. Nagle całe jej życie, bliższe i dalsze plany - rozpadły się. Rutynowe badania wykazały nieprawidłowości w pracy trzustki, a widoczne na prześwietleniu "zacienienie" okazało się nowotworem, który wywołał żółtaczkę.

Pani Jadwiga już nie raz musiała stawiać czoła przeszkodom, jakie przynosił jej los, a samotne macierzyństwo nauczyło ją wytrwałości. Postanowiła walczyć, poddała się chemioterapii, ale to nie przynosiło pozytywnych skutków.

Tak zwana agresywna terapia bardzo osłabiła jej organizm, tak bardzo, że lekarze postanowili o jej przerwaniu. Wtedy wydawało się, że to może być koniec. Babcia Jadzia przytulała swoją córkę i wnuczki trochę mocniej, niż zwykle. Tak, jakby miało nie być już okazji, by móc zrobić to ponownie. O śmierci nikt głośno nie mówił, ale strach coraz bardziej zaglądał w oczy.

Nadzieja pojawiła się przed rokiem, kiedy lekarze zastowali terapię laserową, ale ta również zawiodła. Wtedy pani doktor zaproponowała mieszkance Puław skorzystanie z NanoKnife, czyli terapii wykonywanej za pomocą prądu o wysokim napięciu, która jest szansą na zabicie nieusuwalnych operacyjnie komórek rakowych. Niestety przeszkodą jest cena, bo ten sposób leczenia nie jest refundowany przez NFZ. Po uzwględnieniu własnych środków, pani Jadwidze brakowalo 60 tys. złotych.

W uzbieraniu potrzebnej kwoty kobiecie pomaga fundacja "SiePomaga". Zbiórka trwa od 5 do 15 lipca. Na razie "anonimowi pomagacze", którzy poznali historię pani Jadwigi, wpłacili na jej leczenie prawie 8 tys. złotych. Potrzeba jeszcze ponad 50 tys. zł. Pomóc może każdy.

Wystarczy wejść na stronę www.siepomaga.pl/jadwiga i przekazać dowolną sumę. Liczy się każda złotówka.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
spzoz / 12 lipca 2016 o 11:57
0
Pani Jadwigo trzymam kciuki.
Avatar
hehe / 12 lipca 2016 o 08:52
0
Uważasz, że ci z PiSu wydają mniej? Grubo się mylisz. A dochodzą jeszcze miesięcznice, pomniki i "eksperci"... Pozdrawiam. :)
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 17:34
0
Zamiast marnotrawić pieniądze na często nieskuteczną i zabójczą chemioterapię, może czas zainwestować te pieniądze w nowoczesne, potwierdzone skutecznością leczenie.
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 17:02
0
Pani Jadwigo życzę zdrowia! Mam nadzieję, że wszystko się uda!
Avatar
biedota pracująca / 11 lipca 2016 o 15:53
0
Aśka napisał:
lepiej sypnij choćby i 50 napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 zgroza, za darmo rozdają pieniądze 500+ a na leczenie ludzie żebrają
Co ma piernik do wiatraka?!
Jak nie rozumie Pan to wytłumaczę - pieniądze władowane zostały w większosci patologię bo przeciętne rodziny świetnie dawały sobie bez nich radę. Też je dostaję - ale dzieki temu moje dziecko jest teraz nad morzem, a będzie jeszcze w górach. Czy było rok temu - tak również było na dwóch obozach :) Ludzie, którym trzeba naprawdę pomóc muszą żebrać po fundacjach. 20 miliardów wpakowane w system 500+ rozwiązaloby problem wielu chorych osób i braku refundacji leczenia. No i mamy też obecnie dodatkowy efekt - podatki + ale co o tym może wiedzieć ktoś, kto ich nie płaci.....
a moje jedno nie jeździło i nie jeździ bo mnie nie stać, bo mam 1700 zł dochodu, opłaty 1200 zł i zostaje nam 500 zł na jedzenie na dwoje, od cholery żeśmy bogaci i nie odstajemy 500 zł pomimo, ze pracuję, cholerny kraj
a moje jedno nie jeździło i nie jeździ bo mnie nie stać, bo mam 1700 zł dochodu, opłaty 1200 zł i zostaje nam 500 zł na jedzenie na dwoje, od cholery żeśmy bogaci i nie odstajemy 500 zł pomimo, ze pracuję, cholerny kraj rozwiń
Avatar
sowa i przyjaciele / 11 lipca 2016 o 14:43
0
Tę rzecz ufundują : SIENKIEWICZ, BELKA i SIKORSKI !! ONI na jedną kolację wydają 1500 zł , z naszych, podatników pieniędzy! oczywiście jedzą i piją jakieś wymyślne drinki i potrawy,kosztuje to krocie, a płacimy my, podatnicy! Dla nich te 60 tys. to pikuś!!
Avatar
Aśka / 11 lipca 2016 o 14:29
0
lepiej sypnij choćby i 50 napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
zgroza, za darmo rozdają pieniądze 500+ a na leczenie ludzie żebrają
Co ma piernik do wiatraka?!
Jak nie rozumie Pan to wytłumaczę - pieniądze władowane zostały w większosci patologię bo przeciętne rodziny świetnie dawały sobie bez nich radę. Też je dostaję - ale dzieki temu moje dziecko jest teraz nad morzem, a będzie jeszcze w górach. Czy było rok temu - tak również było na dwóch obozach :) Ludzie, którym trzeba naprawdę pomóc muszą żebrać po fundacjach. 20 miliardów wpakowane w system 500+ rozwiązaloby problem wielu chorych osób i braku refundacji leczenia. No i mamy też obecnie dodatkowy efekt - podatki + ale co o tym może wiedzieć ktoś, kto ich nie płaci.....
Jak nie rozumie Pan to wytłumaczę - pieniądze władowane zostały w większosci patologię bo przeciętne rodziny świetnie dawały sobie bez nich radę. Też je dostaję - ale dzieki temu moje dziecko jest teraz nad morzem, a będzie jeszcze w górach. Czy było rok temu - tak również było na dwóch obozach :) Ludzie, którym trzeba naprawdę pomóc muszą żebrać po fundacjach. 20 miliardów wpakowane w system 500+ rozwiązaloby problem wielu chorych osób i braku refundacji leczenia. No i mamy też obecnie dodatkowy efekt - podatki + ale co o ty... rozwiń
Avatar
deja / 11 lipca 2016 o 14:01
0
lepiej sypnij choćby i 50 napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
zgroza, za darmo rozdają pieniądze 500+ a na leczenie ludzie żebrają
Co ma piernik do wiatraka?!
to, że szydłowa ma kupę pieniedzy i rozdaje za darmo, tym bardzie winna pomagać chorym w leczeniu
Avatar
lepiej sypnij choćby i 50 / 11 lipca 2016 o 13:59
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
zgroza, za darmo rozdają pieniądze 500+ a na leczenie ludzie żebrają
Co ma piernik do wiatraka?!
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 13:56
0
zgroza, za darmo rozdają pieniądze 500+ a na leczenie ludzie żebrają
Avatar
spzoz / 12 lipca 2016 o 11:57
0
Pani Jadwigo trzymam kciuki.
Avatar
hehe / 12 lipca 2016 o 08:52
0
Uważasz, że ci z PiSu wydają mniej? Grubo się mylisz. A dochodzą jeszcze miesięcznice, pomniki i "eksperci"... Pozdrawiam. :)
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 17:34
0
Zamiast marnotrawić pieniądze na często nieskuteczną i zabójczą chemioterapię, może czas zainwestować te pieniądze w nowoczesne, potwierdzone skutecznością leczenie.
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 17:02
0
Pani Jadwigo życzę zdrowia! Mam nadzieję, że wszystko się uda!
Avatar
biedota pracująca / 11 lipca 2016 o 15:53
0
Aśka napisał:
lepiej sypnij choćby i 50 napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 zgroza, za darmo rozdają pieniądze 500+ a na leczenie ludzie żebrają
Co ma piernik do wiatraka?!
Jak nie rozumie Pan to wytłumaczę - pieniądze władowane zostały w większosci patologię bo przeciętne rodziny świetnie dawały sobie bez nich radę. Też je dostaję - ale dzieki temu moje dziecko jest teraz nad morzem, a będzie jeszcze w górach. Czy było rok temu - tak również było na dwóch obozach :) Ludzie, którym trzeba naprawdę pomóc muszą żebrać po fundacjach. 20 miliardów wpakowane w system 500+ rozwiązaloby problem wielu chorych osób i braku refundacji leczenia. No i mamy też obecnie dodatkowy efekt - podatki + ale co o tym może wiedzieć ktoś, kto ich nie płaci.....
a moje jedno nie jeździło i nie jeździ bo mnie nie stać, bo mam 1700 zł dochodu, opłaty 1200 zł i zostaje nam 500 zł na jedzenie na dwoje, od cholery żeśmy bogaci i nie odstajemy 500 zł pomimo, ze pracuję, cholerny kraj
a moje jedno nie jeździło i nie jeździ bo mnie nie stać, bo mam 1700 zł dochodu, opłaty 1200 zł i zostaje nam 500 zł na jedzenie na dwoje, od cholery żeśmy bogaci i nie odstajemy 500 zł pomimo, ze pracuję, cholerny kraj rozwiń
Avatar
sowa i przyjaciele / 11 lipca 2016 o 14:43
0
Tę rzecz ufundują : SIENKIEWICZ, BELKA i SIKORSKI !! ONI na jedną kolację wydają 1500 zł , z naszych, podatników pieniędzy! oczywiście jedzą i piją jakieś wymyślne drinki i potrawy,kosztuje to krocie, a płacimy my, podatnicy! Dla nich te 60 tys. to pikuś!!
Avatar
Aśka / 11 lipca 2016 o 14:29
0
lepiej sypnij choćby i 50 napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
zgroza, za darmo rozdają pieniądze 500+ a na leczenie ludzie żebrają
Co ma piernik do wiatraka?!
Jak nie rozumie Pan to wytłumaczę - pieniądze władowane zostały w większosci patologię bo przeciętne rodziny świetnie dawały sobie bez nich radę. Też je dostaję - ale dzieki temu moje dziecko jest teraz nad morzem, a będzie jeszcze w górach. Czy było rok temu - tak również było na dwóch obozach :) Ludzie, którym trzeba naprawdę pomóc muszą żebrać po fundacjach. 20 miliardów wpakowane w system 500+ rozwiązaloby problem wielu chorych osób i braku refundacji leczenia. No i mamy też obecnie dodatkowy efekt - podatki + ale co o tym może wiedzieć ktoś, kto ich nie płaci.....
Jak nie rozumie Pan to wytłumaczę - pieniądze władowane zostały w większosci patologię bo przeciętne rodziny świetnie dawały sobie bez nich radę. Też je dostaję - ale dzieki temu moje dziecko jest teraz nad morzem, a będzie jeszcze w górach. Czy było rok temu - tak również było na dwóch obozach :) Ludzie, którym trzeba naprawdę pomóc muszą żebrać po fundacjach. 20 miliardów wpakowane w system 500+ rozwiązaloby problem wielu chorych osób i braku refundacji leczenia. No i mamy też obecnie dodatkowy efekt - podatki + ale co o ty... rozwiń
Avatar
deja / 11 lipca 2016 o 14:01
0
lepiej sypnij choćby i 50 napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
zgroza, za darmo rozdają pieniądze 500+ a na leczenie ludzie żebrają
Co ma piernik do wiatraka?!
to, że szydłowa ma kupę pieniedzy i rozdaje za darmo, tym bardzie winna pomagać chorym w leczeniu
Avatar
lepiej sypnij choćby i 50 / 11 lipca 2016 o 13:59
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
zgroza, za darmo rozdają pieniądze 500+ a na leczenie ludzie żebrają
Co ma piernik do wiatraka?!
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 13:56
0
zgroza, za darmo rozdają pieniądze 500+ a na leczenie ludzie żebrają
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 130 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 58 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!