Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

20 listopada 2009 r.
20:24
Edytuj ten wpis

Inwestycja wstrzymana, bo gmina nie dogadała się z rolnikiem

0 5 A A

Rolnik z Rzeczycy wstrzymał zgodę na poprowadzenie nitki wodociągu przez jego pole. Bo władze Kazimierza Dolnego nie chciały wydać kilku tysięcy na drobną przeróbkę drogi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Budowa wodociągu w Rzeczycy i Kolonii Rzeczyca stanęła w miejscu. Sztandarową inwestycję gminy Kazimierz Dolny wstrzymał właściciel jednej z działek.

– Obiecali wybudowanie przepustu pod drogą gruntową i nie dotrzymali słowa. Dlatego ja wycofuję pozwolenie na korzystanie z mojego terenu – mówi Aleksander Cieniuszek, który zwrócił się do nas o pomoc. Nasz Czytelnik nie ukrywa rozczarowania działaniami władz Kazimierza Dolnego. Według jego relacji, w zamian za zgodę na poprowadzenie wodociągowej nitki przez jego pole, obiecano mu wybudowanie przepustu pod gruntową drogą gminną. Tak, by jego posesja nie była zalewana przez wodę.

– Mam plantację tytoniu, ale nic nie rośnie. Wszystko gnije, bo wciąż tam stoi woda. Nie wiem już, ile pism wysłałem do gminy, ile razy ich prosiłem – załamuje ręce Cieniuszek.

Pomimo słownych uzgodnień z władzami Kazimierza Dolnego, przeróbka drogi nie doczekała się realizacji.

– Ta sprawa jest bardziej złożona. Zbudowanie przepustu byłoby rozwiązaniem tymczasowym i nie załatwiłoby sprawy. Woda popłynie wtedy na sąsiednią działkę – tłumaczy burmistrz Grzegorz Dunia. – Chcemy ten problem rozwiązać na stałe, a to jest czasochłonne. Między innymi musimy wykonać dokumentację.

Władzom Kazimierza zależy także, by doprowadzić inwestycję w Rzeczycy do szczęśliwego końca.

– Jestem zdeterminowany, żeby dostarczyć ludziom wodę. Czekają na nią od lat, a chodzi tu o pół Rzeczycy. Mamy pomysły na rozwiązanie tej sprawy – mówi burmistrz Dunia. Jednym z nich jest ominięcie posesji państwa Cieniuszków.

Radni są zaskoczeni obrotem sprawy. – Dowiedziałem się o tym dopiero na komisji, na którą przybył pan Aleksander. Nikt z nas nie wiedział o tym problemie. Postaramy się go rozwiązać jak najszybciej i za wszelką cenę – zapowiada Stanisław Wicik, przewodniczący Komisji Budżetu, Ładu Przestrzennego, Gospodarki Nieruchomościami.

– Byliśmy cały czas informowani, że w temacie Rzeczycy wszystko toczy się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami – oburza się radny Piotr Guz.

– Przy każdej inwestycji pojawiają się większe czy mniejsze problemy. Nie sposób o nich wszystkich informować radnych – kwituje burmistrz Dunia.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 23 listopada 2009 o 12:05
0
NO wszystko rozumiem z tym Cieniuszkiem sam ma już wodociąg a teraz stawia się kantem na innych i chce wydoić kasę od wszystkich co płacimy podatki!!!!!!!!!!!
Avatar
~Bartek~ / 23 listopada 2009 o 10:52
0
Taka sama sytuacja jest z wodociągiem w Cholewiance i Dąbrówce przetarg się odbył podobno z powodzeniem,a w BIP które powinno informować mieszkańców o wyniku przetargu wogóle nie ma informacji chyba znów jakiś przekret szykują. Panie Burmistrzu do końca kadencji i dowidzenia.
Mieszkaniec gminy
Avatar
olo / 22 listopada 2009 o 14:03
0
chcą korzystać z cudzej własności za friko tak robią gazownicy , elektrycy , dostawcy wody , telefoniarze i dlatego popieram takie zachowania jak tego Pana , wszystko jest towarem i za wszystko trzeba płacic
Avatar
Wajchowy / 22 listopada 2009 o 11:10
0
Dziwne i pokrętne tłumaczenia Burmistrza że nie sposób o wszystkim informować Radnych ! a ja powiem tak TO JEST JEGO OBOWIĄZEK czy to się mu podoba czy nie a jeżeli tego nie robi to świadczy o jednym że jest bardzo zadufanym w sobie urzędnikiem nie liczącym z nikim mającym mniemanie o sobie że jest nieomylny a to jest niebezpieczne dla ludzi z jego otoczenia jak i Gminy ! Zaś odnośnie przepustu to pewnie Burmistrz będzie myślał i myślał a jak zdrowie dopomoże i wyborcy dopiszą to może jeszcze ze dwie kadencje bo bezproduktywne myślenie nic nie kosztuje i spełnia chłopską mentalność ,chore ambicje i może kiedyś coś z tego wyjdzie ale wtedy kiedy to Burmistrz zadecyduje a nie człowiek którego nie tylko woda zalewa ale i krew na tak kretyńskie decyzje i tłumaczenia- bo to co można zrobić w ciągu 2-3 miesięcy pod warunkiem wykazania odrobiny dobrej woli będzie trwało latami ale Burmistrz pokaże kto tam rządzi i podejmuje jedyną i słuszne decyzje ,ale taki mamy aparat władzy, nieuków ,ambitnych ale nierozgarniętych itd. itd. i to w większości urzędów administracji R.Polskiej .Więc przy zbliżających wyborach warto pamiętać o takich ludziach a przede wszystkim ich dokonaniach a przede wszystkim o ich absencji myślowej ,jak i o tym że dziś dotknęło to pana -X- ale jutro za tydzień czy miesiąc może to dotknąć każdego z mieszkańców Gminy !!!!
Dziwne i pokrętne tłumaczenia Burmistrza że nie sposób o wszystkim informować Radnych ! a ja powiem tak TO JEST JEGO OBOWIĄZEK czy to się mu podoba czy nie a jeżeli tego nie robi to świadczy o jednym że jest bardzo zadufanym w sobie urzędnikiem nie liczącym z nikim mającym mniemanie o sobie że jest nieomylny a to jest niebezpieczne dla ludzi z jego otoczenia jak i Gminy ! Zaś odnośnie przepustu to pewnie Burmistrz będzie myślał i myślał a jak zdrowie dopomoże i wyborcy dopiszą to może jeszcze ze dwie kadencje bo bezproduktywne myślen... rozwiń
Avatar
mieszkanka / 22 listopada 2009 o 09:37
0
po pierwsze rolnik nie z Rzeczycy, a ze Skowieszynka, po drugie jak ma to byc sztandarowa inwestycja, to ja się boję kolejnych. Najlepiej przyjechac do nas, to poopowiadamy...
Avatar
olo / 23 listopada 2009 o 12:05
0
NO wszystko rozumiem z tym Cieniuszkiem sam ma już wodociąg a teraz stawia się kantem na innych i chce wydoić kasę od wszystkich co płacimy podatki!!!!!!!!!!!
Avatar
~Bartek~ / 23 listopada 2009 o 10:52
0
Taka sama sytuacja jest z wodociągiem w Cholewiance i Dąbrówce przetarg się odbył podobno z powodzeniem,a w BIP które powinno informować mieszkańców o wyniku przetargu wogóle nie ma informacji chyba znów jakiś przekret szykują. Panie Burmistrzu do końca kadencji i dowidzenia.
Mieszkaniec gminy
Avatar
olo / 22 listopada 2009 o 14:03
0
chcą korzystać z cudzej własności za friko tak robią gazownicy , elektrycy , dostawcy wody , telefoniarze i dlatego popieram takie zachowania jak tego Pana , wszystko jest towarem i za wszystko trzeba płacic
Avatar
Wajchowy / 22 listopada 2009 o 11:10
0
Dziwne i pokrętne tłumaczenia Burmistrza że nie sposób o wszystkim informować Radnych ! a ja powiem tak TO JEST JEGO OBOWIĄZEK czy to się mu podoba czy nie a jeżeli tego nie robi to świadczy o jednym że jest bardzo zadufanym w sobie urzędnikiem nie liczącym z nikim mającym mniemanie o sobie że jest nieomylny a to jest niebezpieczne dla ludzi z jego otoczenia jak i Gminy ! Zaś odnośnie przepustu to pewnie Burmistrz będzie myślał i myślał a jak zdrowie dopomoże i wyborcy dopiszą to może jeszcze ze dwie kadencje bo bezproduktywne myślenie nic nie kosztuje i spełnia chłopską mentalność ,chore ambicje i może kiedyś coś z tego wyjdzie ale wtedy kiedy to Burmistrz zadecyduje a nie człowiek którego nie tylko woda zalewa ale i krew na tak kretyńskie decyzje i tłumaczenia- bo to co można zrobić w ciągu 2-3 miesięcy pod warunkiem wykazania odrobiny dobrej woli będzie trwało latami ale Burmistrz pokaże kto tam rządzi i podejmuje jedyną i słuszne decyzje ,ale taki mamy aparat władzy, nieuków ,ambitnych ale nierozgarniętych itd. itd. i to w większości urzędów administracji R.Polskiej .Więc przy zbliżających wyborach warto pamiętać o takich ludziach a przede wszystkim ich dokonaniach a przede wszystkim o ich absencji myślowej ,jak i o tym że dziś dotknęło to pana -X- ale jutro za tydzień czy miesiąc może to dotknąć każdego z mieszkańców Gminy !!!!
Dziwne i pokrętne tłumaczenia Burmistrza że nie sposób o wszystkim informować Radnych ! a ja powiem tak TO JEST JEGO OBOWIĄZEK czy to się mu podoba czy nie a jeżeli tego nie robi to świadczy o jednym że jest bardzo zadufanym w sobie urzędnikiem nie liczącym z nikim mającym mniemanie o sobie że jest nieomylny a to jest niebezpieczne dla ludzi z jego otoczenia jak i Gminy ! Zaś odnośnie przepustu to pewnie Burmistrz będzie myślał i myślał a jak zdrowie dopomoże i wyborcy dopiszą to może jeszcze ze dwie kadencje bo bezproduktywne myślen... rozwiń
Avatar
mieszkanka / 22 listopada 2009 o 09:37
0
po pierwsze rolnik nie z Rzeczycy, a ze Skowieszynka, po drugie jak ma to byc sztandarowa inwestycja, to ja się boję kolejnych. Najlepiej przyjechac do nas, to poopowiadamy...
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 3 0

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 8

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 298 39

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 3

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 2 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 14 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 27 4

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!