Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

20 listopada 2009 r.
20:24
Edytuj ten wpis

Inwestycja wstrzymana, bo gmina nie dogadała się z rolnikiem

0 5 A A

Rolnik z Rzeczycy wstrzymał zgodę na poprowadzenie nitki wodociągu przez jego pole. Bo władze Kazimierza Dolnego nie chciały wydać kilku tysięcy na drobną przeróbkę drogi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Budowa wodociągu w Rzeczycy i Kolonii Rzeczyca stanęła w miejscu. Sztandarową inwestycję gminy Kazimierz Dolny wstrzymał właściciel jednej z działek.

– Obiecali wybudowanie przepustu pod drogą gruntową i nie dotrzymali słowa. Dlatego ja wycofuję pozwolenie na korzystanie z mojego terenu – mówi Aleksander Cieniuszek, który zwrócił się do nas o pomoc. Nasz Czytelnik nie ukrywa rozczarowania działaniami władz Kazimierza Dolnego. Według jego relacji, w zamian za zgodę na poprowadzenie wodociągowej nitki przez jego pole, obiecano mu wybudowanie przepustu pod gruntową drogą gminną. Tak, by jego posesja nie była zalewana przez wodę.

– Mam plantację tytoniu, ale nic nie rośnie. Wszystko gnije, bo wciąż tam stoi woda. Nie wiem już, ile pism wysłałem do gminy, ile razy ich prosiłem – załamuje ręce Cieniuszek.

Pomimo słownych uzgodnień z władzami Kazimierza Dolnego, przeróbka drogi nie doczekała się realizacji.

– Ta sprawa jest bardziej złożona. Zbudowanie przepustu byłoby rozwiązaniem tymczasowym i nie załatwiłoby sprawy. Woda popłynie wtedy na sąsiednią działkę – tłumaczy burmistrz Grzegorz Dunia. – Chcemy ten problem rozwiązać na stałe, a to jest czasochłonne. Między innymi musimy wykonać dokumentację.

Władzom Kazimierza zależy także, by doprowadzić inwestycję w Rzeczycy do szczęśliwego końca.

– Jestem zdeterminowany, żeby dostarczyć ludziom wodę. Czekają na nią od lat, a chodzi tu o pół Rzeczycy. Mamy pomysły na rozwiązanie tej sprawy – mówi burmistrz Dunia. Jednym z nich jest ominięcie posesji państwa Cieniuszków.

Radni są zaskoczeni obrotem sprawy. – Dowiedziałem się o tym dopiero na komisji, na którą przybył pan Aleksander. Nikt z nas nie wiedział o tym problemie. Postaramy się go rozwiązać jak najszybciej i za wszelką cenę – zapowiada Stanisław Wicik, przewodniczący Komisji Budżetu, Ładu Przestrzennego, Gospodarki Nieruchomościami.

– Byliśmy cały czas informowani, że w temacie Rzeczycy wszystko toczy się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami – oburza się radny Piotr Guz.

– Przy każdej inwestycji pojawiają się większe czy mniejsze problemy. Nie sposób o nich wszystkich informować radnych – kwituje burmistrz Dunia.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 23 listopada 2009 o 12:05
0
NO wszystko rozumiem z tym Cieniuszkiem sam ma już wodociąg a teraz stawia się kantem na innych i chce wydoić kasę od wszystkich co płacimy podatki!!!!!!!!!!!
Avatar
~Bartek~ / 23 listopada 2009 o 10:52
0
Taka sama sytuacja jest z wodociągiem w Cholewiance i Dąbrówce przetarg się odbył podobno z powodzeniem,a w BIP które powinno informować mieszkańców o wyniku przetargu wogóle nie ma informacji chyba znów jakiś przekret szykują. Panie Burmistrzu do końca kadencji i dowidzenia.
Mieszkaniec gminy
Avatar
olo / 22 listopada 2009 o 14:03
0
chcą korzystać z cudzej własności za friko tak robią gazownicy , elektrycy , dostawcy wody , telefoniarze i dlatego popieram takie zachowania jak tego Pana , wszystko jest towarem i za wszystko trzeba płacic
Avatar
Wajchowy / 22 listopada 2009 o 11:10
0
Dziwne i pokrętne tłumaczenia Burmistrza że nie sposób o wszystkim informować Radnych ! a ja powiem tak TO JEST JEGO OBOWIĄZEK czy to się mu podoba czy nie a jeżeli tego nie robi to świadczy o jednym że jest bardzo zadufanym w sobie urzędnikiem nie liczącym z nikim mającym mniemanie o sobie że jest nieomylny a to jest niebezpieczne dla ludzi z jego otoczenia jak i Gminy ! Zaś odnośnie przepustu to pewnie Burmistrz będzie myślał i myślał a jak zdrowie dopomoże i wyborcy dopiszą to może jeszcze ze dwie kadencje bo bezproduktywne myślenie nic nie kosztuje i spełnia chłopską mentalność ,chore ambicje i może kiedyś coś z tego wyjdzie ale wtedy kiedy to Burmistrz zadecyduje a nie człowiek którego nie tylko woda zalewa ale i krew na tak kretyńskie decyzje i tłumaczenia- bo to co można zrobić w ciągu 2-3 miesięcy pod warunkiem wykazania odrobiny dobrej woli będzie trwało latami ale Burmistrz pokaże kto tam rządzi i podejmuje jedyną i słuszne decyzje ,ale taki mamy aparat władzy, nieuków ,ambitnych ale nierozgarniętych itd. itd. i to w większości urzędów administracji R.Polskiej .Więc przy zbliżających wyborach warto pamiętać o takich ludziach a przede wszystkim ich dokonaniach a przede wszystkim o ich absencji myślowej ,jak i o tym że dziś dotknęło to pana -X- ale jutro za tydzień czy miesiąc może to dotknąć każdego z mieszkańców Gminy !!!!
Dziwne i pokrętne tłumaczenia Burmistrza że nie sposób o wszystkim informować Radnych ! a ja powiem tak TO JEST JEGO OBOWIĄZEK czy to się mu podoba czy nie a jeżeli tego nie robi to świadczy o jednym że jest bardzo zadufanym w sobie urzędnikiem nie liczącym z nikim mającym mniemanie o sobie że jest nieomylny a to jest niebezpieczne dla ludzi z jego otoczenia jak i Gminy ! Zaś odnośnie przepustu to pewnie Burmistrz będzie myślał i myślał a jak zdrowie dopomoże i wyborcy dopiszą to może jeszcze ze dwie kadencje bo bezproduktywne myślen... rozwiń
Avatar
mieszkanka / 22 listopada 2009 o 09:37
0
po pierwsze rolnik nie z Rzeczycy, a ze Skowieszynka, po drugie jak ma to byc sztandarowa inwestycja, to ja się boję kolejnych. Najlepiej przyjechac do nas, to poopowiadamy...
Avatar
olo / 23 listopada 2009 o 12:05
0
NO wszystko rozumiem z tym Cieniuszkiem sam ma już wodociąg a teraz stawia się kantem na innych i chce wydoić kasę od wszystkich co płacimy podatki!!!!!!!!!!!
Avatar
~Bartek~ / 23 listopada 2009 o 10:52
0
Taka sama sytuacja jest z wodociągiem w Cholewiance i Dąbrówce przetarg się odbył podobno z powodzeniem,a w BIP które powinno informować mieszkańców o wyniku przetargu wogóle nie ma informacji chyba znów jakiś przekret szykują. Panie Burmistrzu do końca kadencji i dowidzenia.
Mieszkaniec gminy
Avatar
olo / 22 listopada 2009 o 14:03
0
chcą korzystać z cudzej własności za friko tak robią gazownicy , elektrycy , dostawcy wody , telefoniarze i dlatego popieram takie zachowania jak tego Pana , wszystko jest towarem i za wszystko trzeba płacic
Avatar
Wajchowy / 22 listopada 2009 o 11:10
0
Dziwne i pokrętne tłumaczenia Burmistrza że nie sposób o wszystkim informować Radnych ! a ja powiem tak TO JEST JEGO OBOWIĄZEK czy to się mu podoba czy nie a jeżeli tego nie robi to świadczy o jednym że jest bardzo zadufanym w sobie urzędnikiem nie liczącym z nikim mającym mniemanie o sobie że jest nieomylny a to jest niebezpieczne dla ludzi z jego otoczenia jak i Gminy ! Zaś odnośnie przepustu to pewnie Burmistrz będzie myślał i myślał a jak zdrowie dopomoże i wyborcy dopiszą to może jeszcze ze dwie kadencje bo bezproduktywne myślenie nic nie kosztuje i spełnia chłopską mentalność ,chore ambicje i może kiedyś coś z tego wyjdzie ale wtedy kiedy to Burmistrz zadecyduje a nie człowiek którego nie tylko woda zalewa ale i krew na tak kretyńskie decyzje i tłumaczenia- bo to co można zrobić w ciągu 2-3 miesięcy pod warunkiem wykazania odrobiny dobrej woli będzie trwało latami ale Burmistrz pokaże kto tam rządzi i podejmuje jedyną i słuszne decyzje ,ale taki mamy aparat władzy, nieuków ,ambitnych ale nierozgarniętych itd. itd. i to w większości urzędów administracji R.Polskiej .Więc przy zbliżających wyborach warto pamiętać o takich ludziach a przede wszystkim ich dokonaniach a przede wszystkim o ich absencji myślowej ,jak i o tym że dziś dotknęło to pana -X- ale jutro za tydzień czy miesiąc może to dotknąć każdego z mieszkańców Gminy !!!!
Dziwne i pokrętne tłumaczenia Burmistrza że nie sposób o wszystkim informować Radnych ! a ja powiem tak TO JEST JEGO OBOWIĄZEK czy to się mu podoba czy nie a jeżeli tego nie robi to świadczy o jednym że jest bardzo zadufanym w sobie urzędnikiem nie liczącym z nikim mającym mniemanie o sobie że jest nieomylny a to jest niebezpieczne dla ludzi z jego otoczenia jak i Gminy ! Zaś odnośnie przepustu to pewnie Burmistrz będzie myślał i myślał a jak zdrowie dopomoże i wyborcy dopiszą to może jeszcze ze dwie kadencje bo bezproduktywne myślen... rozwiń
Avatar
mieszkanka / 22 listopada 2009 o 09:37
0
po pierwsze rolnik nie z Rzeczycy, a ze Skowieszynka, po drugie jak ma to byc sztandarowa inwestycja, to ja się boję kolejnych. Najlepiej przyjechac do nas, to poopowiadamy...
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 8

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 3 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 98 13

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 65 11

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 16

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 25 10

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 16 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 2 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 71 17

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?