Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 lipca 2018 r.
20:00

Rząd chce budować mosty w całej Polsce. Co na to Kazimierz i Janowiec?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
155 40 A A

Premier Mateusz Morawiecki podpisał program Mosty dla Regionów. Jedną z 21 proponowanych lokalizacji jest most łączący Kazimierz z Janowcem. Jednak samorządowcy niewiele wiedzą o rządowym programie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podpis premiera oznacza, że Mosty dla Regionów stały się oficjalnym programem rządowym. Zgodnie z nim, przeprawy mogą powstawać w ciągach dróg zarządzanych przez samorządy, czyli na drogach gminnych, powiatowych czy wojewódzkich.

– Nabór dla samorządów, które będą chciały skorzystać ze wsparcia, ruszy w drugiej połowie sierpnia. Dokładną datę podamy w najbliższych dniach – zapowiada Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. 

– Nikt nie zwracał się do mnie z prośba o opinię czy konsultację tego pomysłu. Z góry go nie odrzucam tego, ale nie wiem gdzie i dla kogo miałby ten most powstać – mówi Jan Jacek Gędek, wójt gminy Janowiec. – A jest to spory problem ze względu na warunki topograficzne. Na miejscu mamy kumulację obszaru Natura 2009, parku krajobrazowego i zabytków pod pieczą konserwatora – dodaje wójt.

Burmistrz Kazimierza odmówił komentarza, bo jak stwierdził, „nie będzie rozmawiać o pomyśle, o którym nic wie. A po za tym jest dzień po 31 rocznicy ślubu i nie ma ochoty wypowiadać się w sprawach wagi państwowej bez konsultacji z Radą Miasta”.

Jan Jacek Gędek zwrócił też uwagę na dwa aspekty. – Na przestrzeni 70 kilometrów mamy 5 mostów na Wiśle. Poza tym koszt budowy mostu grubo przekroczy 200 milionów złotych. Nawet przy rządowym wsparciu, gminy nie stać na taki wydatek. Janowiec co roku wydaje na inwestycje do 1,5 miliona złotych. Taki mamy budżet – dodaje.

– Mamy pilniejsze zadania drogowe, niż budowa nowego mostu. Zwłaszcza, że ten most kompletnie nie jest potrzebny. Jest to czysta propaganda – mówi Paweł Nakonieczny, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za inwestycje drogowe. – Nie ma też drogi wojewódzkiej, w ciągu której ten most miałby powstać. Lepiej, aby te środki zostały wydane na pilniejsze zadania drogowe – dodaje.

Program jednak ruszył. Jego zasady są proste. Samorządy, które zdecydują się na budowę mostów, mogą liczyć na wsparcie z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Dofinansowanie wyniesie do 80 procent wartości przedsięwzięcia. W programie znalazło się 21 priorytetowych, rekomendowanych przez rząd inwestycji, które po analizach wytypowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Ich realizacja zależy od decyzji samorządów. Program jest otwarty - swoje propozycje projektów mogą zgłaszać wszystkie samorządy. Potrwa do 2025 roku. Na jego realizację rząd przeznaczył około 2,3 miliarda złotych.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 21:21
+31
Czytając te parę słów które burmistrz Kazimierza Pisula odburknął dziennikarzowi, stwierdzam, że to zwykły cham, prostak i kłamca. Jak może twierdzić , że :„nie będzie rozmawiać o pomyśle, o którym nic wie.....'' skoro pomysł budowy mostu w Kazimierzu ogłosił premier 22 maja ?kazimierzdolny.naszemiasto.pl/artykul/bedzie-most-miedzy-kazimierzem-i-janowcem-premier,4657975,artgal,t,id,tm.html Wmawia pan ludziom ze sprawując taka funkcje nie wie pan o tak ważnej i szeroko znanej mieszkańcom a nawet Polakom, inwestycji dla Kazimierza? Zwykły obłudny klamca i hipokryta. Następne jego słowa : ''….A po za tym jest dzień po 31 rocznicy ślubu i nie ma ochoty wypowiadać się w sprawach wagi państwowej bez konsultacji z Radą Miasta” to zwykłe chamstwo prostaka i bezczela. Przypominam panu burmistrzowi, że wywiad robiono w dzień roboczy, w czasie pana pracy. A dla pana zamiast sprawowanej funkcji jest rocznica ślubu????! Za dzień rocznicy ślubu odliczy sobie pan wypłatę z pensji i odda mieszkańcom Kazimierza? Dno kompletne!
Czytając te parę słów które burmistrz Kazimierza Pisula odburknął dziennikarzowi, stwierdzam, że to zwykły cham, prostak i kłamca. Jak może twierdzić , że :„nie będzie rozmawiać o pomyśle, o którym nic wie.....'' skoro pomysł budowy mostu w Kazimierzu ogłosił premier 22 maja ?kazimierzdolny.naszemiasto.pl/artykul/bedzie-most-miedzy-kazimierzem-i-janowcem-premier,4657975,artgal,t,id,tm.html Wmawia pan ludziom ze sprawując taka funkcje nie wie pan o tak ważnej i szeroko znanej mieszkańcom a nawet Polakom, inwestycji dla Kazimierza? Zwykły obłu... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2018 o 05:30
+26
Takich durni sobie wybraliście to macie
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 22:12
+25
Pisula nic nie wie o pomyśle mostu w mieście gdzie jest burmistrzem, jak cała Polska trąbi o tym od maja??????????????????? A w ogolę  nie ma ochoty wypowiadać się bo jestes dzień po rocznicy ślubu !?! Pisula nie ośmieszaj się więcej. Przez takich arogantów jak ty, ginie nasz kraj.
Avatar
Gość / 28 lipca 2018 o 11:52
+21
Pisula , kto cię jołopie wybrał na burmistrza ?
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 22:20
+21
Burmistrz Pisula nie ma ochoty wypowiadać bo jest dzień po 31 rocznicy ślubu ? Hahahahaha. Nieźle łepetyna musi boleć bo ostrej imprezie Hahahaha W takim stanie nie przychodzi się do pracy burmistrzu Pisula ! Beka na całego z idioty
Avatar
Gosc / 27 lipca 2018 o 21:37
+21
Wojt gm janowiec jan jacek gedek ptzez swoja kadencje zrobil moze ze 2 km drogi na ktorej nie moga sie minac dwa samochody wiec na temat inwestycji w drogi niech sie nie wypowiada on nic nie potrafi zrobic/zalatwic nawet fundusze unijne sa dla niego obce tylko robi dlugi i dziala na wlasna korzysc
Avatar
KL / 28 lipca 2018 o 06:06
+14
Nie jestem na bieżącą w sprawach Kazimierza D. "Pisula" to nazwisko czy przezwisko?
Avatar
Gość / 28 lipca 2018 o 10:07
+11
A to ma ułatwić dojaz cygankom z zachodu do Kazimierza?
Avatar
antymorek / 27 lipca 2018 o 23:36
+9
mosty hehe... z torami lublin -dęblin się nie moga ogarnąć a juz przeprawy rzeczne budują :)
Avatar
Ciekawski / 27 lipca 2018 o 22:01
+9
I co? Będą jeździć dym mostem z Janowca do Kazimierza? Bo gdzie dalej?
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2018 o 14:14
+1
a skąd Pisula czy Gędek mają wiedzieć o moście jak nie mają do niego drogi?Ba, nawet nie wiedzą którędy ta droga ma iść.Pomysł Premiera wyprzedza epokę (jak również budżet obu samorządów na epokę naprzód) a oni mają kadencję do jesieni...
Avatar
olo / 31 lipca 2018 o 07:59
+2
Morawicki che.... to niech kasę da. Samorządów na to nie stać.
Avatar
Gość / 29 lipca 2018 o 13:11
+2
Budowa mostu zagoniłaby urzędników i samorządy do roboty, dlatego tak się bokiem ustawiają. Most, jeśli dobrze zlokalizowany i skomunikowany, zintensyfikowałby turystyczne wykorzystanie całego obszaru Kazimierz - Janowiec. Jeśliby do tego dodać dodatkową drogę od Zwolenia, Warszawiacy jeździliby w te strony przez Radom i nie zapychali Puław, Bochotnicy i Góry Puławskiej. Ale przy tym trzeba się napracować, a tego nikt nie lubi. Smutne.
Avatar
Gość / 28 lipca 2018 o 20:39
+2
Nakonieczny twierdzi, że ten most jest niepotrzebny? A może by śmielej twierdzić że to niepotrzebny jest właśnie Nakonieczny. Prom jest od wielu lat, wozi turystów i miejscowych, od wielu lat mówiło się o potrzebie zastąpienia mało wydajnego promu wygodną kładką pieszo-jezdą. PiS teraz daje na to szanse to nagle burmistrz się na to wypina i udaje niezorientowanego? Ludzie kogo wy wybieracie?
Avatar
ola / 28 lipca 2018 o 19:49
+1
to prezes promu goławski pijak na bruk
Avatar
realista / 28 lipca 2018 o 17:59
+1
Proponuje trzeźwo pomyslec. Most kosztuje 200mln z czego dotacja będzie wynosić 160mln. Załóżmy ze gminy dzielą się po połowie to wychodzi po 20mln. Janowiec ma taki budżet w ciągu 15 lat. Drugi wariant: jeśli ma być to droga powiatowa (co jest mało prawdopodobne) to również jest to około 10lat budżetu starostwa. Trzeci wariant droga wojewódzka, której w okolicy nie ma, ale tu musiałaby być silna presja rządzących, żeby w ogóle o tym myśleć. Moim zdaniem most nie powstanie :) choć szkoda, bo rejon Janowca korzystałby najwiecej
Avatar
lun / 28 lipca 2018 o 15:18
+2
"Natura 2009, " NATURA 2000 REDAKTORZE
Avatar
Gruby / 28 lipca 2018 o 14:23
+5
Podpowiem parę praktycznych rad.Most Północny w Warszawie kosztował 1 mld 150 mln zł.Oddany w 2012 roku.Załóżmy , że nasz most będzie krótszy,węższy i mniej uzbrojony (tramwaje) aale jest też wzrost cen.Przyjmijmy , że jedno wejdzie w drugie.20% z tej kwoty to 230 mln zł.rozłóżmy to na dwie gminy co daje 115 mln zł na gminę.Podpowiem , że Puławy płacą za halę bodajże 90 mln i płaczą , że brakuje budżetu.Dołożę jeszcze.Puławy mają ogromne wpływy  z ZA (podatek od nieruchomości i udział w PIT).Wstęp na halę będzie biletowany więc jakieś przychody inwestycja będzie generować.Ktoś napisał , że Janowiec wydaje 1,5 mln zł rocznie na inwestycje.Kazimierz Dolny jest na początku spłat pożyczki za szkołę.Kiedy ten Janowiec sobie odbije koszty odsetek od pożyczki nie mówiąc o wartości kapitału.Możemy poprosić Marszałka do współfinansowania wtedy wyjdzie po 80 mln "na biurko".Jak to mówia w wojsku:"jeden karabin". Oczywiście jest jeden bardzo fajny pomysł i realny.Przekazać drogę Janowiec-kazimierz Dolny we władanie dróg krajowych a most będzie w ciągu tej drogi.Wtedy to Skarb Państwa chętnie wyłoży wyłoży 230 mln zł.A widząc ceny przetargowe jakie są na inwestycjach drogowych to te 230 melonów można zaoszczędzić na 1-2 przetargach. Program ten w wydaniu kazimierskim to czysta propaganda Pana Premiera.Jak Wam daję 800 mln ale Wy nie chcecie wziąć.1% tej kwoty wystarczy na likwidację ASF na województwie i kilka chłodni do skupu owoców.Wystarczy zrobić małą zmianę w budżecie.A pieniążki znajdą się z wpływów z akcyzy i VAT od paliwa , którego "nie zaoszczędzimy" dzięki mostowi. Każdy powiat lubelszczyzny ma swój most i chyba nie ma co zagęszczać.
Podpowiem parę praktycznych rad.Most Północny w Warszawie kosztował 1 mld 150 mln zł.Oddany w 2012 roku.Załóżmy , że nasz most będzie krótszy,węższy i mniej uzbrojony (tramwaje) aale jest też wzrost cen.Przyjmijmy , że jedno wejdzie w drugie.20% z tej kwoty to 230 mln zł.rozłóżmy to na dwie gminy co daje 115 mln zł na gminę.Podpowiem , że Puławy płacą za halę bodajże 90 mln i płaczą , że brakuje budżetu.Dołożę jeszcze.Puławy mają ogromne wpływy  z ZA (podatek od nieruchomości i udział w PIT).Wstęp na halę będzie biletowany więc jakieś przych... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lipca 2018 o 11:52
+21
Pisula , kto cię jołopie wybrał na burmistrza ?
Avatar
??? / 28 lipca 2018 o 11:47
+8
Proponuję budowę większej ilości stopni wodnych!!!! Popieram OZE i ochronę przeciwpowodziową oraz małą retencję!!!
 Czy budowa tamy/stopni/retencji pod Kazimierzem nie doprowadzi do zalania tzw Powiśla łącznie z Janowcem? Jeśli tak, to na coś takiego mógł wpaść tylko ktoś z Kazimierza
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chcieli z bratem "postrzelać do siebie". Jeden z nich zaczął trafiać w okna

Chcieli z bratem "postrzelać do siebie". Jeden z nich zaczął trafiać w okna 0 0

27-latek w rozmowie z policjantami przyznał, że z bratem wpadli na pomysł żeby „postrzelać do siebie”. Mężczyzna uszkodził kilka okien.

Wybory do Senatu: Grzegorz Bierecki z dużą przewagą nad Sławomirem Sosnowskim

Wybory do Senatu: Grzegorz Bierecki z dużą przewagą nad Sławomirem Sosnowskim 0 0

Wszystko wskazuje na to, że mandat senatora w okręgu nr 17 (Chełm) utrzyma Grzegorz Bierecki (PiS). Cząstkowe wyniki dają mu 62 proc. głosów wyborców, podczas gdy jego konkurent Sławomir Sosnowki (PSL) odnotowuje 37-procentowe poparcie.

Legalni bukmacherzy notują rekordowy wzrost obrotów

Legalni bukmacherzy notują rekordowy wzrost obrotów 0

Według raportów opublikowanych przez Ministerstwo Finansów legalny rynek bukmacherski urósł bardzo szybko w siłę i stanowi jeden z większych wpływów podatkowych do budżetu państwa w sektorze hazardowym. Jeszcze nigdy gałąź bukmacherska nie była tak dochodowa dla Skarbu Państwa, jak teraz. I rośnie w siłę.

Oto nowi posłowie z okręgu lubelskiego. Podział mandatów do Sejmu
galeria
film

Oto nowi posłowie z okręgu lubelskiego. Podział mandatów do Sejmu 25 27

Dziewięć mandatów dla PiS, trzy dla KO i po jednym dla SLD, PSL i Konfederacji – tak wygląda podział mandatów do Sejmu w okręgu wyborczym nr 6.

Gospodarze w natarciu. Grała chełmska klasa okręgowa

Gospodarze w natarciu. Grała chełmska klasa okręgowa 0 1

Unia Białopole i Start Krasnystaw zgodnie wygrały swoje mecze. Wysokie zwycięstwa odniosły Brat-Cukrownik Siennica Nadolna i Unia Rejowiec. Mateusz Niezbecki strzelił cztery gole dla zespołu z Rejowca

Pełne wyniki wyborów parlamentarnych w okręgu lubelskim. Rekordzista Czarnek [najpopularniejsi kandydaci]

Pełne wyniki wyborów parlamentarnych w okręgu lubelskim. Rekordzista Czarnek [najpopularniejsi kandydaci] 17 22

Aż 87 tys. głosów zdobył w niedzielnych wyborach parlamentarnych wojewoda Przemysław Czarnek, startujący z 2. miejsca listy PiS w lubelskim okręgu nr 6. To najlepszy wynik w całym regionie. Drugi najlepszy wynik zdobyła Joanna Mucha (Koalicja Obywatelska), a trzeci Sylwester Tułajew (PiS).

Jacek Bury senatorem z Lublina. Pokonał Krzysztofa Michałkiewicza z PiS

Jacek Bury senatorem z Lublina. Pokonał Krzysztofa Michałkiewicza z PiS 1267 99

Prawo i Sprawiedliwość traci senatora w Lublinie. Według wyników ze wszystkich komisji obwodowych Krzysztof Michałkiewicza przegrał w stolicy województwa z popieranym przez Koalicję Obywatelską Jackiem Burym.

Wybory: Frekwencyjny rekord w powiecie puławskim, drugie miejsce w woj. lubelskim

Wybory: Frekwencyjny rekord w powiecie puławskim, drugie miejsce w woj. lubelskim 0 2

Mieszkańcy powiatu puławskiego chętnie uczestniczyli w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Do lokali wyborczych udało się niemal 61 proc. uprawnionych, co pozwoliło na zajęcie wysokiego, drugiego miejsca w województwie. Rekord padł w Nałęczowie, gdzie frekwencja otarła się o 65 proc.

Niezwykła frekwencja w wyborach. Ludzie głosowali nawet 45 minut po zakończeniu ciszy wyborczej
wybory 2019
galeria
film

Niezwykła frekwencja w wyborach. Ludzie głosowali nawet 45 minut po zakończeniu ciszy wyborczej 0 8

Aż do godz. 21.45 trwało głosowanie w najbardziej obleganym z lokali wyborczych na terenie Lublina. W mieście były cztery lokale, w których nie udało się zakończyć głosowania o godz. 21, bo tak wielkie były kolejki wyborców

Wyniki wyborów: Chełm, Kraśnik, Świdnik, Lubartów, Łęczna - tak głosowały miasta woj. lubelskiego

Wyniki wyborów: Chełm, Kraśnik, Świdnik, Lubartów, Łęczna - tak głosowały miasta woj. lubelskiego 5 4

Wyniki wyborów parlamentarnych w największych miastach woj. lubelskiego, w których podliczono już dane ze 100 proc. komisji.

Jak zwiększyć konkurencyjność i produktywność firmy? Podnieść jakość i efektywność zarządzania przedsiębiorstwem? Przedsiębiorco, jeśli zadajesz sobie te pytania, ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak zwiększyć konkurencyjność i produktywność firmy? Podnieść jakość i efektywność zarządzania przedsiębiorstwem? Przedsiębiorco, jeśli zadajesz sobie te pytania, ten artykuł jest dla Ciebie. 0 0

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w październiku tego roku ruszy nabór wniosków w ramach Działania 3.5 Bon na doradztwo. Przedsiębiorcy z sektora MŚP będą mogli uzyskać wsparcie finansowe na zakup specjalistycznych usług doradczych. Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie planuje przeznaczyć na dofinansowanie projektów w ramach tego Działania kwotę ponad 26,5 mln zł.

Pijani 14-latkowie uciekali BMW przed policją. Taranowali auta i ogrodzenie

Pijani 14-latkowie uciekali BMW przed policją. Taranowali auta i ogrodzenie 12 9

Staranowali dwa samochody, uszkodzili reklamę, ogrodzenie posesji, a potem wjechali do rowu. Tak zakończyła się ucieczka przed policyjnym radiowozem dwóch 14-latków z bmw. Obaj byli pijani.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Dane z 91 proc. komisji

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Dane z 91 proc. komisji 12 2

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała częściowe wyniki wyborów na podstawie danych z 91 proc. komisji.

Grała bialska klasa okręgowa. Czołówka podzieliła się punktami

Grała bialska klasa okręgowa. Czołówka podzieliła się punktami 0 0

Beniaminek Bór Dąbie odebrał punkt wiceliderowi Gromowi Kąkolewnica. Również remis wywalczyła przewodząca stawce Lutnia Piszczac w wyjazdowym spotkaniu z Sokołem Adamów. Atut własnego boiska wykorzystała Unia Krzywda odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie

Wyniki wyborów parlamentarnych. Najnowsze dane z PKW [82,79 proc.]
galeria

Wyniki wyborów parlamentarnych. Najnowsze dane z PKW [82,79 proc.] 0 0

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała kolejne częściowe wyniki wyborów. Tym razem na podstawie danych z 82,79 proc.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.