Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 lutego 2020 r.
21:36

"Kazimierz, zwłaszcza poza sezonem, to wymarłe miasto". Fundacja KZMRZ ma zamiar to zmienić

12 38 A A

Koncerty, wystawy, warsztaty, dancingi. To tylko niektóre z wydarzeń, które w tym roku chce zorganizować Fundacja KZMRZ. Od soboty działa w nowym miejscu, przy Tyszkiewicza 4. Otwartym zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych artystów. Ma tu także powstać mini filia Wydziału Artystycznego UMCS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Działamy w Kazimierzu już od dwóch lat, zorganizowaliśmy przez ten czas około setki wydarzeń. Niestety nie było łatwo znaleźć nowe, większe miejsce, które pozwoliłoby nam się rozwinąć. Mamy szczęście, że znalazł się lokalny przedsiębiorca, który postanowił nam w tym pomóc i udostępnić pro bono swoją nieruchomość – mówi Michał Stachyra, założyciel Fundacji KZMRZ. – W Kazimierzu, zwłaszcza poza sezonem nic się nie dzieje. Zwracali mu na to uwagę też jego znajomi, którzy przyjeżdżają tu z innych miast. Chcemy stworzyć możliwości do artystycznego działania. Jesteśmy otwarci na mieszkańców Kazimierza, ale też np. Nałęczowa, Puław czy Lublina.

Przy ul. Tyszkiewicza mają powstać m.in. pracownie rzeźby i fotograficzna, plenerowa scena, na której będą odbywać się m.in. potańcówki, dancingi, jam session. Ma być też scena młodego widza, a także księgarnia i kawiarnia. Fundacja KZMRZ chce stworzyć kulturalne centrum, w którym będzie można organizować m.in. rezydencje dla artystów z Polski i Europy, wymiany międzynarodowe.

– Artysta przyjeżdżając do Kazimierza ma miejsce do pracy, a potem od razu możemy mu zorganizować wystawę – tłumaczy Stachyra. – Baza, jaką teraz mamy otwiera wiele możliwości. Nie rezygnujemy też z działań w innych miejscach Kazimierza. Chcemy kontynuować m.in. koncerty jazzowe w Plebance czy nad Wisłą. W Kazimierzu jest nadal wiele nieodkrytych miejsc, które inspirują artystów do różnych działań, np. instalacji artystycznych, które mogą powstać m.in. na Albrechtówce, Górze Trzech Krzyży czy Grodarzu.

Przy Tyszkiewicza ma postać mini filia Wydziału Artystycznego UMCS, z którym fundacja podpisuje umowę o współpracy.

– Okazuje się, że mieszkańcy tęsknią za kolegium artystycznym, które tu działało, za klimatem, jaki tu wówczas panował, kiedy było dużo młodych artystów, a miasteczko żyło – mówi Stachyra. – Teraz na ulicach są pustki, Kazimierz, zwłaszcza poza sezonem to wymarłe miasto, dosłownie, bo umierają kolejni artyści związani z miasteczkiem. Chcemy to zmienić, chcemy, żeby kultura była tu obecna na co dzień.

e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lutego 2020 o 22:16
+23
Pseudo kultura, komercyjny badziew imitujący rękodzieło ludowe, traktowanie turystów jak dojne krowy bez limitu budżetu intensywniej niż w Zakopanym, minimalne nakłady na infrastrukturę - brak ławek, parkingów, oznakowania szlaków. Kazimierz jest w tej chwili miejscem na jednorazową kilkugodzinną wycieczkę, co ma mnie przyciągnąć do powtórnego przyjazdu?
Avatar
Jagoda / 9 lutego 2020 o 22:32
+22
Gdybyście w tym Kazimierzu tacy pazerni na kasę nie byli i pomyśleli jak nie tylko brać a też dawać, to więcej osób by was odwiedzało. A tak w ogóle, to wielka lipa z tym brukowaniem wąwozów.
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 00:59
+21
Jedzenie podłe ale drogie, parkingów mało, cyganów dużo. Kulinarnie i atrakcyjnością bije go na łeb nawet Kraśnik Fabryczny.
Avatar
Paranoja / 10 lutego 2020 o 00:02
+19
Nie wiem czym tu się zachwycac, mnie się Kazimierz Dolny nie podoba, ale to jest moje zdanie, zdecydowanie wolę Nałęczów
Avatar
ja jako były / 10 lutego 2020 o 08:36
+18
Komercja większa niż w Zakopanem. Nawet za wyjście na górkę trzeba zapłacić, ale już na samej górze.
Avatar
Turysta / 9 lutego 2020 o 22:40
+17
I jeszcze beton w wąwozach, nie dziękuję
Avatar
Gość / 9 lutego 2020 o 21:50
+17
Kazimierz tylko poza sezonem...w sezonie pobyt w nim jest nie do zniesienia.
Avatar
kazimierzak / 10 lutego 2020 o 07:41
+16
No i wspaniale, im mniej warszafki tym lepiej
Avatar
Niebawem mgr. / 9 lutego 2020 o 22:02
+15
Przereklamowana dzióra! Wszędzie zdzierstwo i tłok. Sandomierz o wiele atrakcyjniejszy. Nawet po sezonie
Avatar
Gość / 9 lutego 2020 o 23:13
+13
Nawet nie ma gdzie normalnie zjeść...
Avatar
Joanna / 11 lutego 2020 o 22:28
+2
Bardzo cieszy taka inicjatywa, żeby przywrócić miasteczku jego dawny charakter, czyli miasto dla artystów i turystów. Myśl i wielka idea Karola Sicińskiego! Tylko najpierw trzeba ograniczyć i ostatecznie wyrzucić ruch samochodowy ,szczególnie właśnie z ul. Tyszkiewicza. Jak może przez tak piękne miasteczko przechodzić taki ,,ściek komunikacyjny", mieszkańcy okolicznych miejscowości mają skrót przez Kazimierz. Większość samochodów przejeżdżających przez miasto jest na okolicznych znakach rejestracyjnych. Tylko do takich działań potrzeba odważnych samorządowców!
Bardzo cieszy taka inicjatywa, żeby przywrócić miasteczku jego dawny charakter, czyli miasto dla artystów i turystów. Myśl i wielka idea Karola Sicińskiego! Tylko najpierw trzeba ograniczyć i ostatecznie wyrzucić ruch samochodowy ,szczególnie właśnie z ul. Tyszkiewicza. Jak może przez tak piękne miasteczko przechodzić taki ,,ściek komunikacyjny", mieszkańcy okolicznych miejscowości mają skrót przez Kazimierz. Większość samochodów przejeżdżających przez miasto jest na okolicznych znakach rejestracyjnych. Tylko do takich działań potrzeba ... rozwiń
Avatar
ktx / 11 lutego 2020 o 18:13
-2
Bardzo cieszę się, że coś nowego się dzieje. Raduje mnie również to że tak wiele osób tutaj pisze o tym że spędza weekendy w nałęczowie, albo nie lubi turystów, zawsze miło przeczytać coś nie na temat, ale z pozytywnym wydźwiękiem :>
Avatar
Katarzyna / 11 lutego 2020 o 15:34
+4
Mieszkam w pobliżu Kazimierza ,ale wolę pojechać w weekend do Nałęczowa 
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 o 08:37
-3
Oferujemy szybka pozyczke Potrzebujesz pozyczki biznesowej lub osobistej? Nasza firma udziela pozyczek osobom fizycznym i firmom w wysokosci 2% oprocentowania rocznie. Odwiedz nasza strone internetowa pod adresem: ***s://Amitybrokers.com, aby rozpoczac, lub po prostu wyslij nam e-mail Na adres Service@Amitybrokers.com Mozesz rozmawiac na zywo na WhatsApp +1 (619) 736-9432
Avatar
Miłośnik "po sezonie" / 11 lutego 2020 o 07:12
+7
W Kazimierzu dużo się dzieje jak na małe miasteczko. A po sezonie jest bardzo przyjemnie.
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 o 02:26
-2
Oferujemy szybka pozyczke Potrzebujesz pozyczki biznesowej lub osobistej? Nasza firma udziela pozyczek osobom fizycznym i firmom w wysokosci 2% oprocentowania rocznie. Odwiedz nasza strone internetowa pod adresem: ***s://Amitybrokers.com, aby rozpoczac, lub po prostu wyslij nam e-mail Na adres Service@Amitybrokers.com Mozesz rozmawiac na zywo na WhatsApp +1 (619) 736-9432
Avatar
Marek / 11 lutego 2020 o 00:57
-1
Super! Będzie się działo!
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 22:14
+3
i w komentarzu: "Proponuję, żeby radny z Gór ...." zapomniano chyba dopisać: i wszystko pro bono!
Avatar
HI / 10 lutego 2020 o 21:26
+4
Komercja większa niż w Zakopanem. Nawet za wyjście na górkę trzeba zapłacić, ale już na samej górze.
 Znaczy: wejście - bezpłatne. Zejście - po uiszczeniu opłaty . . . :)
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 20:53
+2
Proponuję, żeby radny z Gór (jak już odwoła w referendum podobno „nieudolnego burmistrza”, przy okazji automatycznie wypadnie z gry wice - podobno ma za duże parcie na szkło, uzdrowi urząd, naprawi nieprofesjonalną promocję gminy, itp.) wystawił w wyborach owego skutecznego we wszystkim Pana. Po co marnować siły i czas na kampanię siostrzeńca, przecież i tak nie wygra. Jakież są jego dokonania (siostrzeńca) wobec powyżej zaprezentowanych? Jakieś nudne mrzonki o rzekomej praworządności i takie tam smuty, niby wąwozy. A tak możemy mieć nadzieję na: „kulturę obecną na co dzień”, poprawę edukacji, patrz warsztaty artystyczne (konieczne, gdyż nauczyciele w szkole nie podołali), porządek w handlu – burmistrz i radni na temacie polegli, przepiękny mural z królem na muzeum – tu chyba zawinił konserwator i nieogarnięci mieszkańcy Kazimierza, wielozadaniowe ławki na skwerku – też chyba nieogarnięci mieszkańcy Kazimierza, biznes w ryzach ale dochodowy dla gminy - zagadka, ład przestrzenny …? Możemy mieć wprost tony najwyższej klasy artystów walących drzwiami i oknami do miasteczka oraz ulicą Puławską walących ze strony Puław i Warszawy i wszystkich stron świata nawet. Może też rozwój przemysłu innowacyjnego i rodzimego rękodzieła odbiegającego znacznie jakością od chińszczyzny nastąpi, co byłoby szczególnie istotne wobec współczesnych wyzwań a także zagrożeń . No i oczywiście świetne relacje z regionalną prasą , no i tyle jeszcze …., ach marzenia …. Tylko trudno wyrokować w temacie wąwozów ….
Proponuję, żeby radny z Gór (jak już odwoła w referendum podobno „nieudolnego burmistrza”, przy okazji automatycznie wypadnie z gry wice - podobno ma za duże parcie na szkło, uzdrowi urząd, naprawi nieprofesjonalną promocję gminy, itp.) wystawił w wyborach owego skutecznego we wszystkim Pana. Po co marnować siły i czas na kampanię siostrzeńca, przecież i tak nie wygra. Jakież są jego dokonania (siostrzeńca) wobec powyżej zaprezentowanych? Jakieś nudne mrzonki o rzekomej praworządności i takie tam smuty, niby wąwozy. A tak możemy mieć nadziej... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powstaje drugi tor linii kolejowej na Warszawę. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego

Powstaje drugi tor linii kolejowej na Warszawę. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego 0 2

Gotowa jest już spora część drugiego toru odnawianej linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Wczesną jesienią na nowy tor mają wjechać pociągi. Nie zanosi się jednak na szybkie powstanie miejskiego odcinka drogi do peronu Lublina Zachodniego.

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora 10 2

- Wesprzyjcie mnie, nie pozwólcie, żebym umarła – prosiła ze łzami w oczach. Historia 40-letniej matki dwójki dzieci zmagającej się z rzadkim nowotworem poruszyła tysiące osób. Jej choroba okazała się fikcją.

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork 0 0

W 22. kolejce spotkań LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork już w czwartek. Powodem przyspieszenia terminu meczu są kłopoty gospodarzy z halą w weekend

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu 0 1

Do wypadku doszło w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba została poszkodowana.

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę 0 6

Zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT na masową skalę. W akcji brali udział policjanci z CBŚP, agencji ABW oraz celnicy. Według śledczych, podejrzani wyłudzili przynajmniej 35 mln zł.

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn 0 0

Totalna dominacja w Londynie i pogrom w Mediolanie. Tak można podsumować w skrócie środowe starcia 1/8 finału najlepszych europejskich rozgrywek

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo]
film

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo] 0 7

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać.

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego 21 2

Losy wojny przyrody z kalendarzem są raczej przesądzone – zima się skończyła, zanim się zaczęła i wszystko wskazuje, że pojęcie przedwiośnia będzie już znane z literatury. Jest ciepło, dni są coraz dłuższe. Szybciej od człowieka zareagowała przyroda.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r. 0 0

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23. Witamy w ćwierćfinale Pucharu Polski [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23. Witamy w ćwierćfinale Pucharu Polski [zdjęcia] 0 0

Pewne zwycięstwo Azotów Puławy w 1/8 finału Pucharu Polski. Długo środowe spotkanie z Energą MKS Kalisz było wyrównane, ale gospodarze świetnie finiszowali i ostatecznie pokonali rywali 32:23.

A może szlaban przy wjeździe do Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej?

A może szlaban przy wjeździe do Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej? 2 10

Bialscy Bezpartyjni Samorządowcy proponują władzom miasta rozwiązanie problemu wjazdu do parku. Od 7 lutego obowiązuje tu zakaz ruchu.

Lublin: Koziołek poszedł się kąpać

Lublin: Koziołek poszedł się kąpać 0 1

Z Krakowskiego Przedmieścia zniknął uliczny zdrój w postaci koziołka ustawiony przez miejskie wodociągi u wylotu ul. Wróblewskiego.

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków 28 41

Zawieszone zostały wszystkie postępowania w sprawie zgody na wycinkę 220 drzew z górek czechowskich. Poprosił o to właściciel terenu, spółka TBV Investment, choć wcześniej wnioskowała o zgodę na cięcia. Mimo to na górki wkroczyli pilarze i wycięli część drzew, ale takich, na które nie trzeba mieć pozwolenia.

Przemysław Czarnek w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy

Przemysław Czarnek w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy 0 30

Lubelski poseł Przemysław Czarnek znalazł się w składzie ścisłego sztabu wyborczego starającego się w nadchodzących wyborach o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

Rekordowa frekwencja w Muzeum na Majdanku

Rekordowa frekwencja w Muzeum na Majdanku 0 4

Najwyższą od 50 lat frekwencję zanotowało w ubiegłym roku Państwowe Muzeum na Majdanku. W ciągu minionych dwunastu miesięcy instytucję wraz z jej oddziałami odwiedziło ponad 312 tys. osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.